De „voorstelling" moest halverwege ge staakt worden, een unicum in de geschie denis der Spaansche stierengevechten. Ook naar de Noordpool. Een klein scheepje de Island ligt in de Mersey (Engeland) en zal over een week of drie naar het Noordpool-gebied vertrek ken. De Island heeft dan een luchtschip aan boord, waarmede G. Algarsson zal trachten de Noordpool te bereiken. Het 6chijnt Alcarsson's plan te zijn. zijn lucht schip van gas te voorzien op het een of andere daartoe geschikte ijsveld op om streeks 81 gr N.Br. Met een bestuurder en een monteur aan boord wil hij dan rechtstreeks op de Pool aanstevenen. De geheele bemanning van jle Island bestaat uit vrijwilligers, van wie er vroeger al verscheidenen aan Pool-expedities hebben deelgenomen. Nederlandsch Oost-Inüië. Commun stische zettersstaking. Een communistische zei tersstaking ia uitgebroken op de'drukkerij van het dag blad „Mataram" te Djocjakarta. Opruiende pamfletten. Inlandsche ambtenaren te Malang ont vingen Hollandsche dagbladen, waarin ge sloten waren inlandsche opruiende pam fletten. Fraude bij 's lands kas. Een Europeaan en zeven oppassers bij 's lands kas to Weltevreden zijn gearres teerd wegens het onttrekken van voor ver nietiging bestemde muntbiljetten aan door- ponsen. Het totaal is nog niet bekend. De oppassers ontvingen jaarlijks een steek penning van f 1200 en stalen zelve mee. Allen hebben bekend RLCHTZAKEM GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Veroorzaken van een auto-ongeluk. Gisteren hoeft terecht gestaan de 37-jari- go W. H., Ie Voorschoten, directeur van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Rotterdam, wegens bet veroorzaken van letsel door schuld bij een auto-ongeluk op de Koninginnegracht te 's-Gravenhage, in den nacht van 27 op 28 Mei 1924. Beklaag de was met een lieer en twee dames. Het gezelschap kwam uit Scheveningen en was in champagne- en whisky-soda-stemmmg. Bekl. reed eerst een wielrijder aan, bolste een eind verder tegen een lantaarnpaal, die afknapte, on had nog zooveel vaart, dat 20 meter verder nog een boom werd omverge reden. Volgens verklaring van getuige R., chauffeur word met een vaart van 60 K.M. gereden bij de gevaarlijke bocht. Beklaag de zeide, verblind te zijn geworden door het licht van een auto, die van de tegen overgestelde richting kwaui. Getuige R. verklaarde te dezen aanzien, dat deze auto pas passeerde nadat de botsing' had plaats gehad. De mogelijkheid bestaat echter, dat de beklaagde gehinderd is door liet licht. De procureur- generaal wees er in zijn requisitoir op, dat men van deze zaak niet veel méér weet, dan de gevolgen. De recht bank beeft geoordeeld, dat de beklaagde roekeloos reed Do vraag is: Heeft de be klaagde bij het verblindend licht, waarop hij zich beroept, gehandeld zooals hij dit moest doen? Deze vraag moet ontkennend beantwoord worden. Een eerste vereischte voor een automobilist, die hard rijdt is, dat hij zien kan. Beklaagde is met dezelfde vaart doorgereden en deed dit dus voor zijn eigen risico. Bovendien heeft beklaag de een brandende lantaarn omvergereden, die hij wel had kunnen zien. De rechter moet streng zijn in zijn eischeu ten deze om den teesiand nog niet erger te maken, dan hij is. Het aantal ongelukken neemt dage- lijksch toe en de rechter mag in zijn oor deel niet verslappen. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis (14 d. voorw.) De verdediger, inr. Rol a ml us Kagedoorn, wees er op, dat de getuigen geen nieuw Mcht op de zaak hebben geworpen. Waar is in het vonnis het bewijs van don schuld van beklaagde? In dezen loestand kan bet vonnis niet worden bevestigd; bet is een lichaam zonder ziel. Als deskundige in deze zaak is gehoord een jongmensch van 18 jaar, die gedurende 1 maand het brevet als chauffeur bad. De stuurinrichting van den wagen was links en door de overkapping heeft de beklaagde de brandende lantaarn niet kunnen zien. Toen het verblindende Echt op de hoogie verscheen, moest bekl. naar rechts uithalen. Hij haalde te ver uit en ziedaar het ongeluk. Pleiter begrijpt niet, dat de procureur-generaal bet eens is met de strafmaat, die de rechtbank opleg de. Als men aanneemt, dat bekl. grooie schuld heeft, moet men niet voorwaardelijk veroordeelen. De procureur-generaal zeide in zijn re pliek, zich vergist te hebben. Hij wist niet, dat bekl. een voorwaardelijke veroordeeling had gekregen. Hij wenscht dus de voor waardelijke in een onvoorwaardelijke te wijzigen. Vervolgens stond terecht Joh. D., te Wol- fersdijk, die door de rechtbank tc Middel burg was veroordeeld tot een week gevan genisstraf, wegens mishandeling van een hond, die eieren had opgegeten en kippen had doodgebeten. Geëischt werd op andere gronden 1 maand gevangenisstraf. Onvoorzichtig omgaan met een buks. Vervolgens stond terecht de 20-jarige Leid- eclie student B. A. P., wonende te Lis se, die door de Haagsche rechtbank was ver oordeeld tot 1 maand voorwaardelijke ge vangenisstraf wegens het zoo onvoor zichtig omgaan met een buks toen hij op kamers woonde te Leiden, dat zijn hospita door een afgeschoten kogel werd geraakt ton gevolge waarvan zij, mej. Dc Vries, is (overleden. I Beklaagde legde dezelfde verklaring af ftls voor de rechtbank. n.l., dat hij, met de buks de trap oploopend, plotseling mej. De V. voor zich zag staan Door den schrik is bet geweer afgegaan, zonder dat bekl. wist, dat het geladen was. Uit getuigenverklarin gen bleek, dat bekl. direct na het ongeluk gezegd heeft tegen collega's, dat hij aan legde op mej. Do V., en dat die haar tong tegen hem uitstak. De procureur-generaal wees erop, dat er aan het onderzoek niets veranderd is sinds de uitspraak van de rechtbank. De houding van bekl. op het oogenblik na het ongeluk, is dc leiddraad. De uitdrukk ng van be klaagde, dat hij niet wist, dat de buks ge laden was, past in de voorstelling, dat hij heeft aangelegd. Hier behoeft geen sprake te zijn van reclasseering of beterschap van beklaagde. Een voorwaardelijke veroordee ling is dan ook n:et op haar plaats. Spr. eischle 1 maand hechtenis. De verdediger, mr. W. J. P. Hattink uit A'melo, kon geen groote waarde hechten aan de onmiddellijk na het ongeluk gespro ken woorden. Wanjieer de jongen had ge zwegen, had hij niet vervolgd kunnen wor den. De deskundige heeft gezegd, dat het schot op 30 c.M. afstand moei zijn gelast. Waar de loop 25 c.M. lang is. kan er moei lijk van aanleggen sprake zijn. Pleiter vroeg dan ook vrijspraak, subsi diair een voorwaardelijke veroordeel'ng. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Haarlemsche rechtbank heeft het vonnis van den kantonrechter te Haarlem mermeer, waarbij dr. B. to Aalsmcer is veroordeeld tot f 1 boete wegens over treding van den motor- en rijwielwet, ver nietigd en bekl vrijgesproken. Daarmee heeft zij uitgemaakt dat het niet strafbaar is, met verb'indende autolichten buiten de bebouwde kommen te rijden. UIT DE OfölGEVïNG NOORDWIJK. Stille Omgang. Wij herinneren onze lezers aan de vergadering op hedenavond te 8 uur in het Juvenaatsgebouw, om te komen tot een zelfstandige afdeeling van Let Genootschap van den Stillen Omgang. Sport. De R. K. Voetbalvereniging S. J. C., onderafdeeling van het Jongens- patronaat viert dezen zomer haar eerste lustrum. Ter gelegenheid hiervan zijn voor de elftallen Nederlaag- en Seriewedstrij- den georganiseerd. De serie-wedstrijden voor de lagere elftallen zijn nog in voorbe reiding. De nederlaagwedstrijden voor het eerste elftal zijn als volgt: 26 April: L. en S. I (Scheveningen); 10 Mei D. H. L. II (Delft); 17 Mei: Neerlan- dia I (Den Haag); 24 Mei: Graaf Willem t e. (Den Haag); 7 Juni: Graaf Floris V I (Den Haag); 14 Juni: T. Y. B. B. I (Haar lem). Vervolgens moet het le elftal a.s. Zon dag 19 April een Competitie-wedstrijd spe len tegen Lisse en vriendschappelijk: 3 Mei P. V. C. B. I Amsterdam; 1 Juni Concor dia I Anna-Paulowna. Geboren: Jacoba d. van J. Spaarga ren overl. en J. de Bruin Jan Hugo z. van J. de Wit en J. M. Ni«uiwenhuizm - - Cornells Johannes Laurentius z. van W. S. v. d. Meer en S. C. v. d. Werf Huber- tus Hendrik z. van E. v. d. Putten en M. P. Duyndam. Ondertrouwd: Wilhelmus Chris- tianus Mooyekind 30 j. te Leiden onlangs alhier en Maria Johanna Romhouts 25 j. te Leiden Wilhelmus Bernardus Anto- nius Slots 22 j. en Theodora Catharina v. Rijn 20 j. Theodorus Nouland 20 j. te Voorhout en Maria Johanna Warmenho- ven 18 j. Getrouwd: G. v. Gooswilligen 23 j. te Rijswijk en E. Waasdorp 23 j. Overleden: Nicolaas Albevtus Smit 14- m. z. van A. J. Smit en D. Duiven voorden. NOORDWIJKERHOUT. Het luchtschip. Het bestuurbare luchtschip „R. 33" dat gistermorgen door den storm van zijn aanlegmasten te Pulham (Engeland) is losgeslagen pas seerde gisterenavond te ongeveer 8 uur ons Dorp. Het kwam vanuit zee en dreef zachtjes over de St. Jozefkerk en het Noor delijk deel van het dorp in Zuid-Oostelij ke richting. Blijkbaar waren de motoren niet in werking, want het luchtschip dreef met de kop tegeu wind steeds langzaam landwaarts. Slechts één licht was ontsto ken. Het luchtschip trok veel bekijks en een kwartier lang was het zeer druk in de straten van dc toeschouwers, van wie er velen ongetwijfeld nog nooit een luchtschip hadden gezien. Op hol. Gisterenmorgen sloeg een span paarden, een boerenwagen trekkende op hol. In woeste vaart ging het over het Kruispunt, de Steeg, en den Schippersloof- weg. De voerman, de 15-jarige J. v. d. SI had de tegenwoordigheid van geest achter van den wagen te glijden en kwam daar door met den schrik vrij. Ter hoogte van de Nieuwe Duinstraat raakte het span langs den keiweg en werd het petroleum- wagenlje van A. van N. in elkaar gereden. De petroleum vloeide weg en de hond, wel ke onder liet wagentje was gespannen, werd deerlijk gewond. Ten slotte bracht een lantaarnpaal hot woeste tweetal lot staan, doordat zij elk aan een der kanten geraakte. Het ongeval bracht velen op de been. Diefstal. Bi.i de wed B. aan de Loid- schevaart was aan een der knechten eene portemoiHiaie met f 25 ontstolen. Aangifte bij dp politie yolgde en hij het daarop in gestelde onderzoek viel de medekjiecht door den mand. De portemonnaie was op een veilige plaats verborgen, doch werd teruggegeven. Geboren: Pieter Paulus, zoon van Sj. van den Berg en J. A. va,n Eekeren. Ondertrouwd: Simon Petrus Pon- nings oud 26 jaar. wonende alhier en Ma ria E. van Leeuwen oud 26 jaar wonende Zoeterwoude. Overleden: Wilhelmina Maria Geerlings geb. van Duin oud 33 jaar Görnelis Schouten oud 37 jaar wonende Zwaag Andries Verhagen oud 67 jaar wonende Amsterdam Johanna Petr. Maria van Rest, oud 42 jaar. VOORSCHOTEN Holt. Mij. van Landbcuw. In Hotel Deurloo vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van den heer E. Vernède de afdeeling Voorschoten van de Holl. Mij. van Landbouw. De opkomst was verre van schitterend. De heer G. Kooy hield een lezing over „Hetgeen in de leer der veevoeding vergeten is". Spreker zeide verheugt te zijn in Voorschoten te wonen, waar blijkbaar allemaal goed ontwikkelde landbouwers wonen, die geen lessen meer noodig hebben en men met een verloting moet trachten ze naar een vergadering te krijgen. Wanneer men, aldus spr. in de omge ving van Bodegraven komt, vindt men daar 6000 H.A. Land, waar slechts en kele landbouwers wonen, waarvan er zijn die 5 kwartier noodig hebben om aan het eind van hun land te komen. Gezien de toeneming der bevolking zal de tijd aan breken, dat men met bedrijven van 8 a 9 H.A. zal moeten werken, wat meebrengt grootere productie en oordeelkundige voe ding. Spr. deelt mede dat 30 millioen wordt verkwist aan onoordeelkundige veevoeding en 17 millioen aan het wegloo- pen van gier. Een klein onderdeel van de rationeele veevoeding besprekende schetst spr, allereerst het verschil in ontvangsten voor melk bij een beste koe en een slechte koe, terwijl het rantsoen voor beide even groot is. Men heeft gevonden dat een dier om rustig te zijn, waardoor het melk of vleesch kan producceren, zijn maag ge vuld moet hebben. Het onderzoek der melk toont spr. met een eenvoudig middel aan, waarbij hij de landbouwers vooral op het gemoed drukt niet met de melk te knoeien, daar alle vervalschingen, behalve de ge- rafineerde, zoo zijn aangetpond. Nadat men wist wat melk was, moest men gaan zorgen dat de koe deze kon maken. Onder het melken mag niet worden gesproken, want het dier moet rustig zijn. Vet wordt gemaakt uit het voeder. Smaak en reuk zijn de prikkels voor de maag en hoe smakelijker hoe beter verteerbaar en hoe grooter nuttig effect. Eenzijdig voeder is niet goed. Spr. behandelde ook nog het mesten van een koe en van varkens. Het voer heeft grooten invloed op de velvor- ming, dit toont spr. aan. De voorz. bedankt den spreker met eenige welgekozen woorden, waarna de penningmeester rekening en verantwoor ding uitbracht. De rekening sloot met een batig saldo, groot f215.27. Tot afgevaar digden naar de te houden vergadering in Den Haag worden benoemd de heeren W. G Duynisveld én M. de Graaf. Tot lid van het bestuur (vac. Lekkerkerker) wordt ge kozen de heer M. de Graaf. Hierna had een verloting plaats van Landbouwge- reedschapen, waarna de vergadering wordt gesloten. ZEGWAART Geboren: Nicolaas z. van D. L. G. Lindiiout en M. Leeflang "Willem z. van J. Sentel en J. G. de Vlaming. Overleden: W. Sentel 3 d. z. van J. Sentel en J. G. de Vlaming. Ondertrouwd: J. de Wit 27 j. en A. C. Scholten 28 j. ZOETERMEER Geboren: Lena d. van J. Hoogen- dam en A. van Atten. Ondertrouwd: H. C. Sonneveld 22 j te Zegwaart en G. Bos 20 j. SPORT VOETBAL. De wedstrijd ZwitserlandNederland. Meeningsverschillen Tusschen de Duitseh- en Fransch-Zwitsers. De Zwilsersche corresp. van de „Msb." meldt aan zijn blad: De gebroeders Abegglen zullen Zondag in het Zwjtsersche voetbalelftal tegen Ne derland Enksbuiten en linksbinnen spelen. Er is voorts groote oneenigheid onder de Zwitsersche spelers over de samenstelling van het elftal. Geruchten loopen dat Die trich en Fehlmann weigeren le spelen. Nader wordt aan de „Msb." gemeld: De Geueefsehe bladen hebben bevestigd, dat Dietrich, dc bekende middenvoor van het Zwitsersche voetbalelftal en de vete raan internationaal Fehlmann Zondag niet voor het nationale elftal zullen uitko men in den wedstrijd ZwitserlandNe derland. Ook bestaat de mogelijkheid, dat de aan voerder van het Zwitsersche elftal, de voortreffelijke achterspeler Reymond ont breken zal. De drie spelers geven voor ge wond te zijn, doch dit is slechts een voor wendsel. In waarheid is luin niet uitko men een gevolg van prnstige meeningsver schillen tusschen de Duitsch-Zwitsers en Fransch-Zwitsers over de .samenstelling van het elftal, dat thans dus waarschijn lijk in verzwakte samenstelling tegen de onzen zal moeten spelen. De ..Neue Zürieher Zeitung" gaf gister middag de samenstelling van het Zwitser sche elflal als volgt: Aubin (Genève) doel: Reymond (Servette Geneve) en Ramseyor (Bern), achter; Oberhauser (Nordstern, Bazel), midden; Ehrenbolger (Nordstern, Bazel), Sfurzcn- egger (Lugano). Kramer (Gallia) of T.ei- ber (Young Fellows. Züricli), Abegglen II (Grasshoppers. Z'irieh), Aboggjpn I (Can tonal Neuenburg), voor. Invallers zijn Schafx, Gollenkieny. De Weck, Sehnorf, Delavalloz, Brand, Huerzelev en Kehrli. De Zwitsersche correspondent van de N. R. Crt. meldt: Het moet thans vaststaan dat de Ser- vettespelers Reymond, Fehlmann en Die trich Zondag te Zii rich in den wedstrijd ZwitserlandNederland ontbreken zul len, zoogenaamd wegens opgeloopen ver wondingen, doch in werkelijkheid als een manifestatie tegen de DaitschZwitser sche voelbalpers, die de opneming van Fehlmann in liet nationale elftal zoo hevig heeft afgekeurd. De oude verdeeldheid tusschen Duisch-Zwitserland en Fransch- Zwitserland zal dus waarschijnlijk tenge volge hebben, dat Zwitserland Zondag met een verzwakt elftal zal opkomen. E. M. S.Leiden. Zondagmiddag speelt de R. K S. V. „Leiden" op het tprrein van E. M. S. to Noordwijkerhout een vriendschappelijken wedstrijd tegen E. M. S. Uitbreiding van het Sparta-stadion. Reeds geruimen tijd bostonden er bij het Spartabestuur uitbreidingsplannen, wat de tribune-ruimte betreft. Na de Donder dagavond gehouden bestuursvergadering hebben de plannen vasten vorm gekregen. De open staantribune tegenover de over dekte tribune zal geheel door een nieuwe worden vervangen. Van de oorspronkeliike plannen, deze nieuwe tribune van beton op te trekken, kan vanwege de honee kos ten hieraan verhanden, niets komen. Be sloten is thans deze tribune van hout te doen houwen. De nieuwe tribune zal 120 M. lang en dertig treden hoog zijn en zal plaats bieden aan 10.000 toeschouwers Het geheel zal iets meer naar achteren werden geplaatst om de ruimte vóór de tribune breeder te doen ziin. De teekenin- gen zijn reeds gereed en men wacht slechts op de goedkeuring dezer teekenin" door de Rouwnolitie om met den houw te beginnen Wanneer deze nieuwe tribune gereed is en men hoont, dat dit het volgend seizoen zal zijn, zal het Snarta-Stadion in totaal ongeveer 25.000 bezoekers kunnen bevat ten. Ook het speelveld zal dezpn zomer on derhanden worden genomen. Zoodra hel seizoen achter den rug is, zal het veld worden ongebroken en zullen de verschil lende ongelijkheden, die er zich in bevin den, er uit verwiiderd worden. „Tel." De aanvoerder der Enoelsche Corirvthians over sportiviteit. Bij gelegenheid van den wedstrijd der Corinthians te Keulen heeft de heer Groot- hoff het geval Van Dijke en hetgeen daar aan verder vast zit, met den heer Moris- son, den aanvoerder der Corinthians, be sproken. In de eerste plaats heeft hij hem eenvou dig de feiten medegedeeld, en hem toen twee vragen gesteld en wel deze: Acht ge het wenschelijk of noodzake lijk dat in een geval als dat van Dijke de betrokken speler of de aanvoerder, den scheidsrechter mededeeling doet, dat de hal opzettelijk uit het doel is geslagen? En in de tweede plaats: Wat is uw oordeel over het opzette lijk uit het doel slaan van een bal? Zijn antwoord op de eerste vraag was zeer besEst en wel dit: In geen geval behoeft men den scheids rechter eenige mededeeling te doen; men mag alleen aan den scheidsrechter eenige inlichting vragen, waarvoor hij een of an dere straf heeft opgelegd, doch voor de rest moet men zich geheel buiten de scheidsrechterlijke beslissing houden. Wanneer ik in de plaats van Dijke gestaan had zou ik precies als hij hebben gehan deld en dus gezwegen hebben. Het antwoord van den heer Morisson op de tweede vraag, hoe of hij stond tegen het opzettelijk uit het doel slaan van een bal en meer in het algemeen tegen het voor komen van doelpunten tot eiken prijs, was, dat hij er van kindsbeen af aan ge wend was geen opzettelijke overtreding te begaan. Hij zou dan ook zeker nooit een hal uit het doel slaan en veel liever een tegenpunt laten maken. Hij vond dit punt zelfs van een zoo bijzonder belang, dat hij er aan toevoegde, dat indien het mocht voorkomen, dat een Corinthian zich aan iets dergelijks zou bezondigen, hij niet zou aarzelen hem niet meer in het elftal op te nemen, daar een dergelijke handeling te gen elk sportief gevoelen indruischt. Elke poging om een doelpunt te voorkomen op een hij het spelreglement en door het spor tief voelen verboden wijze, is onsportief. Dc heer Morisson was van meening, dat in de eerste plaats de clubs zelf, maar verder ook de besturen der landelijke hon den krachtig moesten Ingrijpen om derge lijke pogingen, om tot eiken prijs een doel punt te voorkomen, te beletten. De sport zou daar zeer zeker wel bij varen en liet genoegen van liet spel zou er door worden vergroot. Hij keurde derhalve het feit, dat Van Dijke den bal uit het doel sloeg in dien dat ten minste opzettelijk is gebeurd af. Ook dit is een belangrijke verklaring van iemand, die men toch op het gebied van sportiviteit op het voetbalveld, a^s een autoriteit mag beschouwen. (Vad). SCHERMEN. 18c Wapcnfeest van den K. 0. S. B. .Het resultaat van de eerste ronde van den personcelen wedstrijd op degen voor leden van den bond" is als volgt: Poule I: 1. majoor C. Koning met 8 ge wonnen partijen; 2. luit. Nierslrasz met 7 gewonnen partijen; 3 luit. J. G. Warringa mei 6 gewonnen partijen; 4. luit. A. Schof fel* me! 6 gewonnen partijen: 5. luit. H. A. Verkuyl met 5 gewonnen partijen. Poule II: 1. luit. L. van Waegeningh met 6 gewonnen partijen; 2. luit.-kol M. M. Eyssell met 5 gew. partijen; 3. lui;. H. G. N. Meyer met 5 gewonnen partijen; 4. M. G. J. Bruins niet 4 gew. partijen; 5. kapt. J. J. C. Driessen mei 4 gewonnen partijen. Poule III: 1 M. J. R. van Wijk niet 6 gewonnen partijen; 2. kapt. F. H. ten Haeff met 6 gew. partijen; 3. kapt. G. Berghuis met 5 gew. partijen; 4. kapt. H. Mysberg met 4 gew. partijen; 5. luit. J. R. Broek- huyzen met 4 gew. partijen. In den namiddag werden de halve eind strijd en de finales van den personeelen wedstrijd op degen versehermd. Do 15 schermers, die zich in den halven eindsirijd hadden geplaatst, schermden in 2 poules, resp. van 7 en 8. In den eindsirijd plaatsten -zich poule I: 1. luit. J. R. Broek- li uysen 5 gew. part.; 2. luit. H. C. N Meyer met 5 gew. part.; 3. luit. Nierslrasz met 4 gew. part.; 4. luit. C. J. Bruins met 3 gew. part. Uit poule 2: 1 luit. L. van Waeg&) ningh met 5 gew. part.; 2. hut. H. A. Ver, keyn met 5 gew. part.; 3. luit. A. Schepper mot 4 gew. part.; 4. majoor C. Koning met 2 gew. part. Do finale van de acht aangebleven scher mers leverde een verrassing, doordat Bruins, die algemeen als een outsider be schouwd werd, thans den eersten prijs wist te behalen. De jonge schermer Meyer, van wicn men flinke verwachtingen heeft, bleef met een partij minder gewonnen op de tweede plaats na barrage met Koning. De vojledige uitslag was: 1. luit. G. J. Bruins met 5 gew. part. met 7 ontvangen en 13 gegeven treffers; 2. luij. H. G. N. Meyer met 4 gew. part. 9 ontvan gen en 11 gegeven treffers; 3. majoor C. Koning met 4 gew. part. 9 ontvangen en 11 gegeven treffers; 4 luit. L. van Waegeningh met 3 gew. part. 11 ontvangen en 7 gege ven treffers; 5. luit. A. Schepper met 3 gew. part. 10 ontvangen en 8 gegeven tref fers; 6. luit. Nierstrasz met drie gew. part. 11 ontvangen en 8 gegeven treffers; 7. luit. H A. Ver keyn met 2 gew. part. 10 ontvan-: gen en 9 gegeven treffers; 8. luit. J. R, Broekhuysen met 2 gew. part. 11 ontvan, gen en 9 gegeven treffers. Daar majoor Koning en luit. Meyer een gel'jk aantal gewonnen partijen, ontvan gen en gegeven treffers hadden, gaven ze nog een barrage-partij om de 2e of 3e plaats, dio door luit. Meyer gewonnen werd. Een gedeelfe van de wedstrijden werd bijgewoond door Z. E. minister Van Dijk en zijn adjudant kapitein Carsten. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. „Swift", Zondag 19 April zal er een 20 K.M. Be- trouwbaarheidsrit gereden worden waar voor eenige Luxe artikelen zijn beschik baar gesteld. Samenkomst om 9.30 uur bij den heer \V. F. Boezelijn. Start om lOuür. MOTORRIJDEN Recordpoging De motorijder Hans Herkuleyns zal morgenmiddag te 2 uur op de baan te Til burg de volgende Nederlandsche records aanvallen: 1. Eng. mijl; 5 K.M.; 10 K.M. en 25 K.M. Herkuleyns 'zal een Indian- racemotor berijden. LUCHTVAART. De huldiging der tudië-vliegers. Hun aankomst in ons land Naar het Haagsche Aneta-kantöor ver neemt, zulln de HollandIndië-vliegers morgen circa 1.30 uur n.m. zich boven het vliegveld Waalhaven bevinden. Zij zul len daar laag overheen vliegen, doch niet landen. Twee militaire escadrilles, welke tevoren op de Waalhaven zullen zijn aangekomen, zullen dan opstijgen en het vliegtuig, waar in het driemanschap zich bevindt, verder begeleiden naar liet vliegveld Schiphol. Het F VH-vliegtuig, dat Zaterdag de bemanning, die den vliegtocht Nederland- Indië volbracht, van Parijs naar Neder land zal overbengen, zal binnen onze gren zen de volgende route nemen en boven de volgende plaatsen naar schatting op de daarbij genoemde uren vliegen: Roosen daal (1.10). Willemstad, Rotterdam (1.30), Delft, den Haag (1.45), Wassenaar, Lei den (1.55), Sassenhciin, Hillegom, tentoon stelling Heemstede (2.15), Haarlem, Am sterdam (2.25), Schiphol aankomst 2.30 Een geschenk aan de vliegers. De Kon. weverij Van Dijk te Eindho ven heeft naar aanleiding van den tocht een gedenkdamast doen vervaardigen, waarvan een exemplaar aan elk der vlie gers zal worden aangeboden. Hel ontwerp daarvoor is van André Vlaanderen, die in een vierkantvormig veld heeft omsloten met een Ent, waarop de namen der vliegers benevens plaats cn datum der landing. Het middelste, gedeel te van bet veld wordt ingenomen door een kaart, waarop de route van de vlucht Am sterdamBatavia is aangegeven. Daarbo ven zweeft het Fokker-vliegtuig F VÏÏ, waarmede de geslaagde tocht is volbracht. Het vliegtuig verbindt door beide vleugel- uiteinden de wapens van Amsterdam en Batavia. In liet Gedenkdamast worden verder de landingsplaatsen met een voorletter aan gegeven. Ou der aan wordt de kaart door twee gc- stvleerde palmtakken (de overwinning) afgesloten. De rand is samengesteld uit een zich herhalend motief, dat een adelaar met uit gespreide vleugels te zien geeft. Het ge vogelte is niet meer alleenheerschér van liet luchtruim: het menscheliik vernuft heeft zijn wiekslag bestudeerd en zich vleugels geconstrueerd, heler dan die van Icarus uit de klassieke legende. In do vier hoeken prijkt het Nederland sche wapen. Per vlieg'uig over de Alpen. De eerste overvlieging der centrale Alpen door c-en verkeersvliegtuig is verricht door den Duifscher Dornier, die, Dinsdag van Berlijn vertrokken, na eene tussehenlan- ding te Miinchen Woensdag le Milaan, is aangekomen, waar de Duiisehe dag plan's had, BiaBKTBEBlCHTEH VEUR, 16 April. Eferenveiling. Op de heden gehouden eieren veiling werden aan gevoerd: 8324 kippeneieren f 5.65 en 2005 eendeneieren 4.905.55 pei 100 stuks; 2 kippen 1.05 per stuk: H konijnen f 0.802.75 per stuk; 15 Duiven 0.250.34 per stuk. -J

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8