„De Leidsclie Cwiranl" Tweede Biad LIJK No. justitie gesteld en in liet huis van bewa ring opgesloten. Een portefeuille met 1250 gerold. Gisterenmorgen heeft de incasseerder B W. bij de politie te Rotteram aangifte gedaan, dat hem zijn portefeuille, inhou dende 1250 is gerold. Hij had een gedeelte van dit geld gister morgen op het kantoor van do H. A. lijn ontvangen. Toen hij zich eonigen tijd later op het postkantoor Goolsingel bevond, bleek, dat de-portefeuille weg was. Het geld bestond uit drie bankbiljetten van 300: drie bankbiljetten van 100 en eenig kleiner bankpapier. Incident in de Rechtzaal. Nadat de president der Tielschc Recht bank gistermiddag do uitspraak in de zaak van Johannes van 't Riet, medeplichtig in de inbraak, had bepaald, wierp deze zich met een forschen sprong op den hoofd getuige H. Mogge, den chauffeur, die hem op den dag der inbraak per auto naar Ticl had vervoerd. Met kracht greep hij Mogge bij de keel. De politiemacht en de getuigen ontzetten hem. Maatregelen tot verdere bescherming van Mogge zijn ge troffen. Een onbevoegde dokter. Te Bussum is een Amerikaansche dok ter, woonachtig te Brussel, betrapt op on geoorloofd uitoefenen der geneeskunde. Hij hield elke veertien dagen zitting in een villa aan de Comeniuslaan, waar hij o.a. een dame wegens een oogziekte onder be handeling genomen had, mot het gevolg, dat zij aan één oog lotaal blind geworden was. De inbraak in de kerk te Westervoort Het Wijkt, dat de politie met. do aan houding van den Pool, in verband mot den kerkdiefstal te Westervoort, oen goede vangst heeft gedaan. Naar de „Tel." verneemt, heeft-de po litic-deskundige. Dr. Hesselink, kunnen constatoeren, dat de vingerafdrukken van dezen arestant overeen komen met de vingerafdrukken, die gevonden zijn in een zevental woningen in de omgeving van Winterswijk. Zonals men zich zal herin neren, is daar in don laatsten tijd op groote schaal ingebroken, zoo zelfs, dat er groote ongerustheid onder de bevolking ontstond. Het is zeer waarschijnlijk, dat men thans den dader te pakken heeft. Vermoedelijk is do aangehoudene eveneens de man. die op 27 December j.l. de revol verschoten heeft gelost op een agent van politie te Winterswijk. Bovendien wordt de man verdacht van het plegen van ver- sehilllende inbraken in de omgeving van Ede, Het onderzoek hieromtrent wordt no" nader voortgezet. Bij hot verhoor voor den rechter com missaris blijft li i j pertinent ontkennen iels af te weten van de inbraak in de B. K. Kerk. Hij heeft hans de houdin" aangeno men van een onnoozele en verklaart niet meer te weten, waar bii vandaan komt, hoe zijn naam is en zich ook niet te her inneren, dat hij is aangehouden en waar óm. Het onderzoek duurt voort. De tweede arrestant, die Fischer zou boelen, bleek aan hot misdrijf onschuldig te zijn en is over de grens geleid Nederlander in Klein-Azië vermoord Blijkens ingekomen ambtsbericht te Almelo, waarvan zijn ouders medodeeling is gedaan, is de heer S. Gorter, die voor circa vijf~ weken van hier, als landbouw kundige naar Klein-Azië vertrok, daar vermoord. Euiiewi. Belichten De mijnramp bij Dortmund. Het rapport der commissie van on derzoo k. De te Bochum verschijnende „Arbeiter Ztg." publiceert do belangrijkste punten van hot rapport, dat de commissie van onderzoek naar de oorzaken van do cata strofe in de mijn Minister Stein bij Dort mund, waarbij 130 mijnwerkers omkwa men, heeft uitgebracht. De commissie komt tot de*conclusie, dat men do mijndi- rectie het verwijt niet kan besparen, dat zij niet al liet mogelijke heeft gedaan om het gevaar voor ongelukken zooveel moge lijk te voorkomen. UIT DE RADIO-WERELD. Wal er vanavond te hooren Is. 5.20 uur: Hamburg 395 M. Concert. 5.20 Londen 365 M. Dansmuziek 5.20 Eiffeltoren 2600 M. Concert. 6.00 Hilversum 1050 M. Vóór-avond- Concert. Programma: I. Marche Lorraine, Ganne; 2. Dio Sciiöno Galalhe (Ouverture), Suppó; 3. La Baoarolle (Wals), Fiétras; 4. Horsey, Kaplan; 5. Carmen (Opera Fantasie), Bizet Pauze 0 Die Czardasfürsl.in (Potpourri©), Kalman; 7. Melo die, Rubinstein; 8. Wonder lui One (Wals), Neilan; 9. Celcb'ro Saraband», Bach; 10. Marsbh finale. 7.20 Alle Britsche stations: Tijdseiu Big Ben en nieuws. 7.20 Hamburg 395 M. Concert. 7.20 M München 485 At. Duitsche en Italiaansche aria's. 7.25 Leipzig 400 M. Symplionie- Concert. 7.35 Brussel 265 M. Concert. 7.45 w Londen 3(55 M. Lichtq muziek. 7.50 Rome 425 -M. 'Nieuws en Con cert. 7.50 Berlijn 500 M. Moderne mm ziek. 8.05 H Radio-Paris 1780 M. Fragmen ten uit „Mignon" (Thomas). 8.10 Hilversum 1050 M. Lez.ng door prof. dr. R. Casimir, hooglec- raar aan de Universiteit te Lei den. Ie Lezing van den Cyclus: „Hoe begrijpen wij ouzo medc- menschen?" 8.20 Londen 305 M. en Chelmsford 1000 M. Een toer roml andere stations. 8.20 Birmingham 475 M. Mixed Half-Hours. 8.20 Bournemouth 385 M. „La Mas cotte", komische opera in 3 ae- len, daarna concert. 8.20 Cardiff 350 M. Instrum ina! muziek. 8.20 March es ter 375. Af. Symphonic- concert. 8.20 Newcastle 400 At. Northum brian Night. Sneeuw en hagel in Engeland. Woensdag is op verschillende pi tat.-.en in Engeland sneeuw on bagel gevallen, waardoor aanzienlijke se hade is aan richt aan do jonge knoppen en de Ie volde staande gewassen. De mist als spelbreker. Tijdens do Paaschdagon is bel eiland Wight urenlang van den vasten wal af --, sneden geweest, door oen mist, din hm an liet eiland hing. dikker dan men in jamn had medegemaakt Zaterdagmiddag werd een licht unvd opgemerkt, waarin de talrijke viuantie, gangers zich verheugden, omdat zij ge loofden, dat dit do voorbode was van mooi Weer. Spoedig echter werd de nevel dikker, totdal het eiland geheel geïsoleerd was. Niet minder dan 800 vacanlieg-ui'/ers konden daardoor hun reis niet ver*.,' en. Driehonderd brachten den naoht d r in spoorwagons en wachtkamers. Tu Rvlo konden 500 personen niet naar het vaste land terugkeoron Zij trachtten zieli ech ter zoo goed mogelijk in hot mrvermijde- lijke te schikken en hielden zich dan ook tot middernacht bozig met jazz en roxtrolts op do pier, begeleid door een klarim-l Andere slachtoffers hielden er flcn moed en do warmte in door de pier af te ren nen, wagentjes, beladen met vrienden, du wend Toon de nacht voortduurde, kropen meisjes in lente-costuums en mannen in witte flanellen pakjes dicht bii et' i;h-. al ien bibberend van kon Om drie uur 's morgens vrden pogin gen gedaan om over te sicken, dodi dit was eerst om 9 uur mogelijk. H-i eiland was loon 14 uur geïsoleerd geweest, Een massamoord van stierenvechters. Het „Journal" meldt uit Madrid- Tijdens een dezer dagen te Andni >r in de Spaanscho provincie Ja«:n -houden stierengevecht, werden niet minder dan zes stierenvechters door de stieren ge dood. Vrijdag 17 April 1925 UIT CE PERS DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM. Do Gelderlander schrijft i Enkele weken geleden wezen wij. op do mogelijkheid, dat de heer Von Frijtag •Dra-bbe, nummer zes van het politiek ad- Mes voor Gelderland, zou worden gekozen kol wethouder van Arasterdam. Het is nu geschied. En dus zal onze eerste plaatsver vanger wethouder zijn van de hoofdstad en KamerlM worden zoo een der zittende le den zou uitvallen Wat mogelijk blijft om .verschillende redenen. Wij welen natuur lijk niet, of de heer Von Frijtag Drabbe Biot dubbele ambt van wethouder en Kamer lid zou aanvaarden, maar het Adviseerend .College zou toch vrij zeker een andere re geling hebben getroffen, zoo het deze mo gelijkheid had voorzien. In ieder geval zul- tèn do voorstanders eener caodidatuur Go- nijn uit dezen samenloop van omstandig heden wel munt slaan. Intusschen hebben wij mot bizondere be langstelling de ontwikkeling der wethou- tlerscrisiis in Amsterdam gevolgd, omdat do hoofdstad nu eenmaal het middelpunt des lands is. En wat daar gebeurt, trekt. En wat daar wordt bedisseld en besloten en ge dreven door het Collego van B. en W„ dat voor een goed deel uit sociaal-democraten beslaat, is in den regel voor heel het land leerzaam, al is het niet altijd aangenaam •voor do roode partijgenooten in de pro- vim-io. Do Amsterdamsehe wethouderscrisis is iniusscben nog niet volkomen opgelost, omdat de twee gekozen sociaal-democraten en de vrijzinnig-democraat do benoeming weigeren, om plaats to maken voor drie troodo wethouders. Worden deze gekozen, dan ia er in het oude college van B. en W. slechts deze verandering aangebracht, dat de katholieke wethouder, do heer Ferd iWierdels, is vervangen door een anderen katholiek, den lieer Von Frijtag Drabbe. Vanwege de poging tot invoering der ge-~ nicentelijke mclkvoorziening. I's cL-o dan door den wethouder WierdeLs voorgesteld? Neen, door den man van „de kip, het ei en het voer", den heer De Miranda. Ataar de heer Wierde's heeft hem daarin ge kleund, voornamelijk omdat hij de gezond heid der hoofdstad zonder gemeentelijke mclkvoorziening niet veilig achtte en dat is hen euvel geduid. In de katholieke raadsfractie speelde voorheen de voorzit ter van den Volksbond, de heer Van Lin- gen een groote rol, maar allengs is hij ver drongen door den heer Von Frijtag Dx-abbc, die d» belangen van den middenstand door de gemeentelijke mclkvoorziening bedreigd achtte en deswege de katholieke fractie er tegen in hot vuur bracht. Er ontstond daar door een scheeve verhouding tusschen den katholieken wethouder en de fractie, wel ke thans is opgelost. De heer Wierdels heeft zich niet meer herkiesbaar gesteld en zijn plaats afgestaan aan den deer Von Frijtag Drabbe, den voorzitter der A. R. IC. A., met wien wij hier het vreemdsoortig spel a:en gespeeld, dat hij als verletren- woordiger der ambtenaren door het. Advi seerend College raudidaat is gesteld, door con greep-amblenaren met hartstocht wordt bestreden en tot nu toe door geen andere groep m bescherming genomen. Wij mogen ons intusschen verheugen, 'dat Amsterdam zijn eenigen katholieken [Wethouder heeft behouden, wat dan tocli maar Steeds een vrucht van de Evenredige Vertegenwoordiging blijft. Alen noemt alt'jd den kwaden kant van dit stelsel en ziel maar zelden de goede zijde, licht, dat wij er eens op wijzen. Het was al jaren ge leden, dat Amsterdam in mr. Schö'vinck zijii katholieken wethouder had gekend, teen de heer Ferd. Wierdels na de eerste Yri kioa'Bgen onder het stelsel der E. V. in 1019 als wethouder der hoofdstad optrad. Vei ris\sev) w:j ons niet. dan heeft hij eerst FEUILLETON. .5) Zonder zicli ongerust te maken over den smeekenden blik in haar oogen, als van een drenkeling die op 'n kippenhok zit en pen boot ziet voorbijvaren waar nog plaats ill is, ging hij voort: bent nog niets veranderd. De laat ste maal dat ik hier was het is ruim een jaar geleden wat de tijd voorbij vliegt heb ik u evenals heden in dezelf de houding aangetroffen, maar toen was het, als ik mij niet vergis, op de beneden verdieping. Ik was genoodzaakt zooals u zich wel zult herinneren u op dezelfde wijze te begroeten als vandaag. Zoozeer ,was uwe aandacht elders. Mejuffrouw Eulalie zweette van angst Sn verwarring. En nu, zeide de vroolijke grijsaard, laat mijn arm los, ik ben verlangend mijn iieof te ontmoeten. MijnheerHij is vertrokken Jnijnheer stamelde zij, neen, neen, hij is bier niet. Hoezoo? Is hij uitgegaan? Neen mijnheer Schutz hij is op beis. Met zijn vrouw? 1Ja alle twee. Zij zijn naar familie ban mijnheer. Bö mijn broer? Ah! Dat is vervelend. Ik had graag met mijn nieuwe nicht ken- pis gemaakt. Maar waarom, juffrouw Eulalie, kijkt u dan door het sleutelgat? de portefeuille van Openbare Werken ge had 1) en later die van sociale zaken uit de handen van den heer Wibaut overee- nomen. Toen deze ze niet meer houden kon. Toen 't spannen ging onder de werklieden. Toen Wijnkoop vat kreeg op de bestuurs daden van den sociaal-democralischen wet houder en het voor do partij schadelijk werd dezen post te handhaven. Men beeft den heer Wierdels toentertijd openlijk ge waarschuwd, dat hij zich in 'n wespennest ging steken, maar hij zelf schijnt geen oogenblik tegen deze moeilijke taak te heb ben opgezien. Hij heeft zijn ambt met cere vervuld, en hij valt niet om het beheer zij ner eigen portefeuille, maar om het steunen van het voorstel van 'n ander. Het staat niet aan ons, den lieer Wier dels als wethouder van Amsterdam uit te luiden, maar hij is een oud lid van ons gilde en als zoodanig is zijn werk onder ons altijd met belangstelling gevolgd. .Wij hebben het altijd prettig gevonden, dat hij met zooveel flair den belangrijken post van Wethouder der hoofdstad heeft vervuld eu nu hij gaat, moge er ook uit de provincie een enkel woord van hulde klinken. Wij hopen, dat zijn opvolger evenveel .goed zal bereiken op zijn post en evenveel kwaad tegenhouden. En mi-sschien mogen wij vra gen, welke plannen de lieer Drabbe met zijn Kamercandidatuur heeft. Het ware goed dit te weten vóór 26 April. 1) Dit is niet geheel juist, toekent „De Tijd" hierbij aan. De heer Wierdels heeft in 1919, tot Raadslid en terstond tot wet houder gekozen, de gemeente-bedrijven en de arbeidszaken op zich genomen. Na de annexatie-verkiezing in Mei 1921 heeft hij de bedrijven laten varen en alleen arbeids zaken behouden, wat waarlijk genoeg was. In 1919 wenschte geen der Soc.-Dem. wet houders dezen zwaren lastpost (e dragen. Dg Communisten waren door de even redige vertegenwoordiging voor het eerst in den Baad gebracht, en wel met zes leden. De heer Wierdels heeft het toen ondernomen en sindsdien volgehouden. WMWBM—I jaemeragggle (Berói&ifoteBT DE STORM. Het s.s. „Pina." Alen seint ons uit Hoek van Holalnd: Het s.s. „Pina" is door de sleepboot ..Witte Zee" behouden hier binnen ge bracht. Nader meldt men ons, dat het s.s. „Pina" nrfar Rotterdam is gesleept en in de Waalhaven aldaar ligplaats heeft ge nomen. Boot gezonken. Gisteren is tijdens den hevigen storm de vrachtboot ..Stad Breda", kapitein P. Al leman uit Roosendaal, op het Hollandsch Diep bij Willemstad gezonken. De boot was op weg van Roosendaal naar Rotter dam. De opvarenden zijn door de veer boot op Zijpe gered. Loodsjol omgeslagen. Gistermiddag is voorgaals van I luim den tijdens zwaar stormweer bij hel be- loodsen van het binnenkomende Neder- landsche stoomschip Crynssen. de naar de stoomloodsboot no. 2 terugkeerende jol door de stortzee omgeslagen, zoodat do drie inzittenden te water geraakten. In weerwil van de zware zeeën, die er liepen, konden de drenkelingen door de onmid dellijk ter hulp gekomen loodsboot nog ge lukkig bijtijds worden gered. Licht ge kneusd werden ze later in de Buitenhaven aldaar geland. De jol is vermoedelijk naar zee afgedreven. Het restant van de „Soerakartn" gezonken Naar de ..Tel." verneemt is gisteravond het voorschip van de „Soerakarla" ten ge volge -van den storm afgeschoven van het Noorderhoofd bij Hoek van Holland en in den 15 a 16 AI. diepon put voor den'dam gezonken. Alleen do laadboom steekt nog boven water uit. Nadat de vorige week 3/4 van het ach terschip was aftresnpden. had personeel van v. d. Tak's Berging Mij. j.l. Afaandag nog daar ter plaatse gewerkt, om, alvorens het voorschip met «behulp van dynamiet op te ruimen, datgene wat van waarde was, te bergen. Wo "ens liet owrunsttee weer 1,-on deze Geheel in de war gebracht had de con cierge nog geen aannemelijke uitleg kun nen geven, toen plotseling eene onver wachte gebeurtenis hare laatste hoop ver nietigde: in het appartement, gedempt door de dikke muren, maar toch verstaan baar, weerklonk de stem van een vrouw, die de eerste regelen van de Ballade: „De Koning van Thule" zong Ik zou wel willen weten, wie die jonge man was, glimlachte de grijsaard. U hoort 't madame Eulalie? Het is niet gelukt. Gecondoleerd. Maar mijnheer 't Is goed 't is goed. U heeft mij willen afschepen. U hebt mij weg wil len sturen, dat ik niet zou zeggen dat u door het sleutelgat gekeken hebt, Die ma nier van doen. komt niet te pas. 't Is goed, maakt dat je wegkomt. Hij begon zich kwaad te maken, en zonder te kunnen vermoeden wat er ge beuren ging, droop juffrouw Eulalie naar hare kamer af, waar zij zich al snikkende op een stoel liet nedervallen, heelemaal terneergeslagen en in de war. De goede oude heer, die de huisbewaar ster eerst oom en daarna mr. Schutz ge noemd had, en inderdaad oom Schutz was, opende zachtjes de deur van het apparte ment en trad binnen. Het salon was ledig. Oom Schutz zette zijn'parapluie in den hoek en keek met een voldanen blik in de ronde. Hij had daar straks do zuivere waar heid gezegd. Het was een jaar geleden, dat hij vóór zijn vertrek naar Amerika Si- doine voor het laatst gezien had. Sedert toen het was nauwelijks drie maanden arbeid de volgende dagen niet worden voortgezet, zoodat thans dit deel van het schip met do lading als geheel verloren is te beschouwen. Een der slachtoffers van de H 52 gevonden Het lijk van den visscher Pieter Veer man, die tijdens het noodweer op 9 Maart 1.1 met den botter II 52 verongelukte, is thans door een Spakenburger visscher ge vonden onder den Zuidwal en in de haven te Huizen aangebracht. Het onweer Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg de bliksem in de boerderij van den heer Lnngius to Noord-Sleen. De boerderij brandde tot den grond tot af. Eenig vee kwam in do vlammen om. De torenbrand te Zundcrdorp De politie-agent J. Ligtermoet, die Woensdagavond bij het neerstorten van de torenspits te Zunderdorp, tijdens den brand ernstige werd gewond, is gisteren in het Binnengasthuis overleden. Doodelijk mijnongeluk. In de Staatsmijn Hendrik te Bruussum is gistermiddag omstreeks twee uur do Duitsche mijnwerker Kruka, aldaar woon achtig, die met een schachtkooi opgehaald werd, van een hoogte van 30 Meter ge vallen. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Hij was gehuwd, doch had geen kinderen. Overreden. Gisteren is op den Maassluisschen Dijk te Vlaadiugen een ongeluk gebeurd mot doódelijken afloop. De 39-jarige juffrouw N. Dijkshoorn cing per fiets naar Maas land. Zo werd pigehaald door een vracht auto van de firma G. v. d. Burg en Zonen te Vlaardineen een ongeluk gebeurd met sterken wind is zij onder den auto geko men. Het achterwiel ging haar over het hoofd, dat geheel verbrijzeld werd. Woensdagavond is te Zijpe de 17-ja- rige B. Malipaard, stoker bij de R. T. M. hij het rfingeeren met wagens komen te vallen. Een der rijtuigen kwam legen zijn hoofd terecht, met het gevolg, dat hij spoe dig aan de bekomen verwonding overleed. Gevaarlijk heerschap aangehouden. Gistermorgen kregen'do marechaussees te Roosendaal van het station bericht, dat een ploeg wegwerkers, werkzaam op do lijn Roosendaalgrens, was bedreigd door een verdacht uitziend persoon, die een vuurwapen bij zich had. Een uitge zonden patrouille gelukte het, nabij dit baanvak iemand te arresteeren, die in liet bezit bleek van twee met scherp geladen revolvers, en nog 54 scherpe patronen. Op de kazerne werd de aangehoudene aan een scherp verhoor onderworpen, zonder resultaat evenwel. Hij weigerde alle in lichtingen. Enkel kon men (e weten ko men, dat liet een minderjarige Belg uit Merxem was. Tot nader onderzoek is hij te Roosendaal in ^rrest gesteld.. Beroofd in een bosch Dezer dagen maakte oen schipper, die te Arnhem verblijf hield, kennis met een vrouw. Het tweetal begaf zich naar een café, waar zich drie niet al te gunstig he kend staande personen bevonden, onder wie een broer van het meisje. De schipper betaalde de vertering van allen met een bankbiljet van f 25.Het drietal begreep, dat de man goed bij kas was, en besloot hom te plunderen. Toen de schipper de vrouw naar huis bracht, werd hij (löor het drietal gevolgd eu na het afscheid van zijn meisje door hen aangehouden. Er volgde een vriendschappelijk gesprek en. de schipper informeerde of de „kamera den" een logement voor hem wisten. Daar toe was hel drietal onmiddellijk bereid; men zou hem den weg wijzen. In plaats van naar een logement, voorde men den man naar het Klarenbeeksche bosch, waar de schipper werd vastgegre pen en mishandeld en van het in zijn be zit zijnde geld, ongeveer f20.beroofd. Bewusteloos liet men den man achter. Toen de schipper weer tot zijn positieven kwam, was zijn eersten gang naar do po litie. Het gelukte deze thans do daders, waaronder twee beruchte individuen, op te sporen en een deel van het geld in be slag te nemen. Zii 7Ün boden tor boso.hikking van de geleden had Sidöine bij zijn meubilair een vrouw gevoegd. Oom Schutz kende haar slechts van hooren noemen, maar wat hij van haar vernomen had moest hem wel een goed denkbeeld van haar geven, en de «aanzicht- kaarten ,die zo hem van de Italiaanscho meren gezonden hadden, vlooiden over van toegenegenheid en liefde Bij voorbaa' gaf hij haar die genegen heid terug en hij glimlachte, bij do ge dachte aan dc verrassing die hij hen ging bereiden. Zijn eigen portret stond midden op den schoorsteen, op de eereplaats. Dat was tenminste oprecht gemeend, aangezien men hom niet verwachte. Op dc boekenkast stonden andere por tretten van Jeanne. Oom Schutz ging er naar kijken. Opeens ging de deur der slaapkamer open, zoodat oom Schutz achter den vleu gel der deur verborgen was voor degene die binnentrad. Het was mevrouw Boubou l'Equerre. Zonder zich om te keeren, duwde zij met haar voet de deur toe, deed eenige stappen en keek naar haar schoen, waarop een vetvlekje smette. Zij zette den voet op den rand van een stoel en begon te wrijven. Toen oom Schutz haar zag binnenko men, dacht hij: Dat is ze, dat is mijn nicht! Meer dan ooit op een verrassing zin nende en met de overtuiging dat de Voor zienigheid alles zoo voorbeschikt had, kwam hij al sluipende vooruit. Boubou l'Equerre richtte zich weer op en achter haar sloncl nu oom Schutz, die plotseling beide handen haar voor do oogén drukte en trillende van genoegen uitriep: Koekoek! Bij het hooren dezer voor haar vreemde stem, stiet Boubou l'Equerre een kroot van schrik uit, zij schreeuwde nog harder toen zij een kus voelde. Zij was niet in de gelegenheid nog oen derde maal te schreeuwen, want reeds hij 't „koekoek" van oom Schutz was Grego- rius het salon binnengesprongen. Een oogenblik was hij als versieend toon hij zijn vrouw in gevecht zag met een ouden man, die trachtc haar te omhelzen. Met de snelheid van den bliksem li.od hij oom Schutz hij den kraag gegrepen en de deur uit geworpen. Vervolgons draaide hij don sleutel om in het slot en wachtte af wat er verder gebeuren zou. Achter de deur hoorde hij een klagende stem: Hoe nu?.. Neen maar!.... Wat is me dat nu? Zijn woede kreeg do overhand, hij schreeuwde en schold en zijn woorden stroom verdubbelde, terwijl oom Schutz trachtte er een woord tusschen in te bren gen: Alaar ik hen hot! Ik hen het! Om zijn woede to bedaren drong Geor gette haar man naar do keuken, hem be zwerende, dat zij dien vreemden kerel niet kende. Toen oom Schutz niets meer hoorde, trachtte hij nogmaals te onderhandelen, maar, d.aar hij geen antwoord ontving, ging hij naar beneden. Voorbij de* kamer der huisbewaarster komende, meende hij dat juffrouw Eulalie geven. Hij trad hij haar binnen. Juffrouw Eulalie, Op een stoel iu-< i; ezo- ten, hief haar dwalende blikken, die wel dra van een woeste' vreugde blonken, tot hem op. Oom Schutz was dan ook in een bodroe- venden toestand. Twee groote plekken stof op zijn knieën, zijn hoogen hoed gedeukt gelijk een harmonica cn op zijn zitvlak do duidelijke sporen van een schoen. Oom Schutz vertelde op verwarde wijze dat zijn neef, dien hij zelfs niet do gelegen heid had gehad om Ie zien, hem hij den kraag had gevat en de deur uitgeworpen. Hij begreep er niet van. Kon juffrouw Eulalie hein misschien dit raadsel oplos sen? Terwijl hij aldus voortsprak, dacht do huisbewaarster na over liet 'gunstige ver loop, dat de gebeurtenissen namen. Alles ging goed, alleen dc toekomst zag er dreigend uit als er een uitleg tusschen mr. Sidoinó en zijn oom zou plaats hehbdn. Juffrouw Eulalie begreep dus dat zij het spel in de war moest schoppen. Ziedaar, sprak, zij oen diepe wan hoop veinzende! Ziedaar! Ik verwachtte zooiets wel. Ik weet niet wat U hem ge daan hebt, maar een maand geleden heeft hij mij reeds verboden U te laten hoven komen. Het is daarom dat ik II daarstraks zeide, dat h'ij op reis was. Gij begrijpt, liet deed mij pijn aan het hart, die geheele geschiedenis, en ik had ze willen voor komen willen voorkomen hetgeen nu f Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7