R.ECLAME-AANB!EDiN6 ELASTA 69" Derde Blad Ingezonden Mededeeling. HUJVKEMÖLLER LEXIS CORSETS onze prima elastieken bustehouder LEIDEN 3REESTR. 108 TELEFOON 1770 DE STORMREIS Gisteravond over Leiden, i De R. 33 bereikt de Hollandsche kust. Het Engelsche luchtschip, dat zooals gisteren gemeld, van de meerpaal bij Pul ham (Norfolk) in Engeland is losgesla gen, is op den Westenwind afgedreven over de Noordzee. Door het losrukken werd de neus van het schip ernstig be schadigd. Eergisteren zou het luchtschip juist een belangrijke vliegtocht aanvangen Wegens het slechte weer moest dit plan echter opgegeven worden. De bemanning ging echter wel aan boord en bleef daar den geheelen nacht. Deze zelfde bemanning was nog aan boord toen liet gevaarte zich losrukte. Men vermoedde, dal het schip ondanks z'n kapotte neus en gebrek aan stookma- teriaal nog wel bestuurbaar zou zijn Dit is juist gebleken, want gisteravond is het luchtschip gesignaleerd 17 K.M. bewesten Helder, terwijl het trachtte rechthoekig op den storm de Hollandsche kust te be reiken. Boven Zandvoort. Om kwart voor 8 is de R 33 te Zuntl- voort boven het strand verschenen. Met het hloote oog waren de omtrekken duide lijk waarneembaar, terwijl ook de gondels zichtbaar waren. Met kijkers waren zelfs de mensehen in de goudels waarneembaar Honderden belangstellenden verdrongen zieli op het strand en per auto en per fiets stroomden nog voortdurend nieuwsgieri gen toe, die liet luchtschip verder langs hol strand volgden. Van IJmuiclen naar Zandvoort was de positie van het luchtschip reeds aanmer kelijk lager geworden. Voorop had de bemanning een licht ont stoken, G'een enkele communicatie werd evenwel verkregen. Het geraas der motoren werd niet ge hoord, hetgeen aan den wind kau hebben gelegen. Men had overigens den indruk, dal hel schip wel bestuurbaar was. Het zakte geleidelijk af in de richting Noord- wijk. Te N o o r d w ij k. Gisteravond omstreeks 8 uur werd liet luchtschip de R 33 2 K.M. benoorden Noord wijk gesignaleerd. Het luchlse'iip dreef Oostwaarts naar Sassen helm, in welke richting hel tengevolge van de invallende duisternis na ongeveer 20 minuten uit het oog ver dween. 'AN DEN „R. 33" ar Engeland teruggekoerst. Omstreeks half negen is het luchtschip tusschen Piet Gijsenbrug en Lisa© gezien. Boven Leiden. Omstreeks kwart voor 9 dreef hot lucht schip boven Leiden, en zette daarna weer koers naar Zandvoort. De motoren stonden stil, daar de commandant het schip op den wind liet drijven om benzine te sparen Radio-telegrafische verbinding. Niet van plan te lauden Gisternamiddag reeds werd radio-tele grafisch gepeild, dat het luchtschip zich nabij de'Noordwestkust van Holland moest bevinden. Het scliip seinde aan de Neder- landsche luchthavens, dat het niet tegem den sterken wind op kon. Alles was wel aan boord. Een landing lag niet in de be doeling. Men zou in de lucht blijven om een gunstiger wind af te wachten om naar Engeland terug te keeren. Lukto dit niet, dan zou het luchtschip vermoedelijk naar Keulen gaan waar, zooals men weet, het hoofdkwartier is gevestigd van de Engel sche bezetting in liet Rijnland. Vandaar heeft men n.l. laten weten, dat or alle® voor dt? landing gereed was. Iutussclien werd op de Nederlandsche vliegvelden alles in gereedheid gebracht om het luchtschip zoo noodig te ontvangen De commandant van de „R 33" seinde nog aan de vlieghaven te Waalhayen, dat de neus van het schip zwaar beschadigd is en veel wind vangt., waardoor de voort beweging wordt vertraagd. Een noodlanding was waarschijnlijk onnoodig en zou in geen geval voor de ochtendschemering plaats hebben, indien niets onverhoopts geschiedde. Aan de Waalhaven waren alle maatregelen voor een noodlanding genomen. Een paar hon derd mariniers waren geconsigneerd ca ook agenten voor een noodlanding van het schip. De commandant hoopt* voorzichtig va rend Calais te bereiken, daar de wind af nam en gunstiger draaide. Aldus is blijkbaar ook geschied, want volgens de laatste berichten is liet lucht schip gesignaleerd, koers zettend naar En geland (Voor nadere berichten verwijzen wij naar de Telegrammen. Een afbeelding van de „R 33" vindt men in onze Tijding- zaal). Je leilsÉ Courant" Vrijdag 17 April 1925 De heiligverklaring van Petrus Canisius. Binnen enkele weken zal aan Nederland de hooge öer te beurt vallen, dat een zijner grootste zonen tot de eer dor altaren ver hevea wordt. Sinds de Heiligverklaring der Martelaren van Gorkum is zoo'n feit niet meer voorgekomen in onze vaderland- sche gewesten. Het spreekt nu van zelf, dat ieder Ka tholiek zich althans eenigermate op de hoogte zal moeten stellen van Canisius' persoon ^»n werkzaamheid. Doch ook is het zaak, zich eenig begrip te vormen van de beteekenis dezer Heiligverklaring. Wat is een Heilige? Wat verstaat de Katholieke Kerk er feitelijk onder? Het woord „heilige" kan tweeledig van beteekenis zijn, al naar gelang het wordt opgevat in ruimeren of meer beperkten zin Ruim genomen is ieder heilig, die is in het. bezit der heiligmakende genade, „Groet de heiligen", zegt in deze betee kenis Sint Paulus menigmaal in zijn brie ven. Immers is de Christen in staat van genade, dan is hij heilig voor den hemel, bezit alles, wat voor opname in het land der eeuwige geneugten noodig is; evenals de Christen, die niet in staat van heilig makende genade, dus in dien van dood zonde is, dood moet genoemd worden voor den hemel, daaraan geen deel kan hebben, zoolang hij fn dien toestand van vijandschap met God voort blijft leven. Maar spreken we over „de Heiligen", die door God's Kerk als zoodanig worden vereerd en erkend, dan wordt het woord „heilig" niet in deze ruime beteekenis genomen. Want om hiertoe te behooren, worden heel wat meer zaken en wel van niet geringe beteekenis gevorderd. Dan is het niet genoeg, in staat van heiligma kende genade gestorven te zijn; mok niet genoeg in de beoefening der Christelijke deugden vlekkeloos geleefd te hebben; zelfs niet: deze beoefend te hebben op heldhaftige wijze, ook te midden van lij den en vervolging; de Kerk vordert nog ander, meer sprekende feiten ten bewij ze voor een mogelijke heiligverklaring. Immers, het zou kunnen zijn, dat deug den, hoe bewonderenswaardig ook voor 't uiterlijke, inwendig niet die soliditeit hebben, voor ware heiligheid gevorderd. Daarom zijn noodig: zekere, onafwijs bare bewijzen, dat die deugden - waarlijk solied, waarlijk echt, geen schijndeugden waren. Wie kan deze bewijzen loveren? Geen enkele mensch; Hij alléén, die harten en nieren doorgrondt, Wien niets verborgen blijft: Godl Hoe legt God dan zulke getuigenissen af over de ware heldhaftigheid der deug den van hen, die de Kerk als heiligen wil vereeren? Dat doet hij door de wonderen, op voorbede dier heiligen geschied. Echte wonderen toch zijn getuigenissen van God en van God alleen, daar Hij alléén echte wonderen kan doen. Bewees ook Jezus niet Zijn Godheid uit de door Hem ge wrochte wonderen. Vervolgens: alleen die wonderen komen in aanmerking, welke na hun dood zijn yerricht. Waarom zulks? Omdat het zou kunnen' gebeuren, dat iemand gedurende zijn le ven door Gods almacht wonderen ver richtte, maar later toch stierf buiten Gods genade, natuurlijk door eigen schuld. Slechts een wonder, na den dood ge schied, is een bewijs, dat zulk een per soon als heilige zijn leven geëindigd heeft, is een getuigenis Gods voor. des menschen heiligheid. Maar gelijk er schijndeugden bestaan, zoo kunnen er ook schijn wonderen be staan. Daarom wordt het wonder of wat men wonder meent te moeten noemen zoo maar niet door de Kerk aanvaard. Om de echtheid te kunnen constateeeren, gaat de H. Kerk buitengewoon streng te werk in haar gerechtelijk onderzoek. SoraB duurt zulk een onderzoek jarenlang ter wijl de grootste geleerden er mee belast zijn. Nadat dan na streng onderzoek, dat aan grondigheid en betrouwbaarheid niets te wenschen overlaat, eerst de heldhaftig heid van iemands deugden is vastgesteld, en hem de titel van eerbiedwaardig gege ven is: nadat later. r>o Let constatoeren van twee echte, duidelijke wonderen, de zaligverklaring kon nlaafs hebben, moeten eindelijk nog twee wonderen geschieden, vóórdat die persoon met den naam van „heilig" in de engere beteekenis van het woord, kan vereerd worden, of voordat de heiligverklaring door de Kerk wordt uitge sproken. Te allen tijde heeft de Katholieke Kerk overal ter wereld zulke waarachtige groo- ten, zulke Heiligen onder hare leden ge teld. Gods voortdurende getuigenis door Zijne wonderen op hunne voorspraak ver richt is niet alleen een onwraakbaar ge tuigenis voor de heiligheid dier mannen en vrouwen, doch ook voor de heiligheid der Kerk zelf. Petrus Canisius, de Nederlander, zal 21 Mei in de rijen der Heiligen worden opgenomen. De twee wonderen, op zijn voorspraak gewrocht, zijn in ons land geschied. Heerlijk geluk voor ons Vaderland, zoo'n man voor de H. Kerk en voor God to hebben voortgebracht. Dit jaar moet een ieder met hem ken nis maken. Men leze hiervoor de boekjes, die binnenkort door het Geert Groote Genootschap worden uitgegeven. Of wil men nog meer van hem weten, zoo koope men het boek van O. Braunherger, ver taald door A. Huls^osch: Leven van Pe trus Canisius. Uitgave N.V. Paul Brand, Bussum. Ten slotte wordt een verzameling van zijn mooiste geschriften in het licht ge geven, onder den titel: „In de Leerschool van Petrus Canisius". Zijn belijdenissen, geestelijk testament en geestelijk onder richtingen. Dit boek, dat in prachtband ter grootte van 500 bladz. verschijnen zal, wordt bij do firma Van Aelst te Maastricht gedrukt en is verkrijgbaar bij Canisius College Nijmegen. Willihrordus College, Katwijk aan dpn Rijn en Tonger- scliestraat 53, Maastricht. BI^NrENLAND Diocesane R.-K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem In hotel „Wittebrug" te 's-Gravenhago hield de Diocesane R.-K. Vrouwenbond iu het bisdom Haarlem gisteren een alge- ineone vergadering onder voorzitterschap van mej. Annie Meyer. Nadat des morgeus om 10 uur in de Kerk van de H. Jacobifs aan de Parkstraat een H. Mis was opgedragen lot intentie van do overleden bestuursleden van den R.K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem, ving de vergadering aan, welke o.m. werd bijgewoond door den Geestelijke Adviseur deu ZeerEerw. heer pastoor A. J. Mclkcrt. Na een welkomstwoord van mej. Trip, voorzitster van de afdeeling Den Haag en na een openingswoord door de voorzitster waarbij mevr. van Fisennovan Lanschoi, voorzitster der afdeeling Rijswijk werd her dacht, werden de notulen, voorgelezen door de secretaresse mej. D. Coebergh, goedge keurd. Aan het jaarverslag van de secretaresse ontleenen wij, dat in het afgeloopen jaar de feestviering van het tweede lustrum van den D. R. K. Vrouwenboud in het bisdom Haarlem is gevierd. De presidente werd tot lid van de Tweede Kamer verkozen ver klaard. Sassenheim trad als nieuwe afdeeling toe. De bloemenhulde bij gelegenheid van l\pt Int. Eucharistisch Congres heeft opge bracht 5654.91; de R.-K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem bracht hiervan 2049.37 hijeen. Blijkens het jaarverslag van de penning- meesteresse was er een batig saldo van 2071.34. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken werd medegedeeld, dat door 21 afdeo- lingen geen jaarverslag was gezonden. De voorzitster deed hierna de volgende mededeelingen. Een commissie is gevormd uit den P«.K. Vrouwenbond, d. n L. T. B. en de R. K. Jeugdorganisatie om te komen tot oprich ting van een R.-K. Boerinnenhuishoud- school. Voor de beurs tot opleiding vnn een R.-K. vroedvrouw aan de Kweekschool voor Vroudvrouwen te Heerlen had zich óón candidate aangemeld. Deze eandidate heeft zich evenwel teruggetrokken. Geen andere heeft zich nog aangemeld De Federatie heeft de motie inzake den Moederdag afgewezen; de Diocesane R.-K. Vrouwenbond bisdom Haarlem houdt thans deze zaak aan. De propaganda voor „De Katholieke Vrouw" is mislukt. Opgericht is een „Hulp in de huishou ding" voor de betere standen Inlichtingen zijn te bekomen hij het Centraal Bureau der Diocesane Vrouwenbonden te Utrecht. Verspreid wordt een plaatje met gebed ter bestrijding der onzedige kleeding. Roods 30.000 exemplaren zijn er van verspreid. Medewerking voor meerdere verspreiding wordt gevraagd. In October zal te Rome een internatio naal congres worden gehouden van R. K Vrouwenbonden. De kosten voor ons land zullen worden gedekt uit het saldo van de opbrengst der bloemenhulde. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd de uitslag bek end. ge maakt van de bestuursverkiezing. In de vacature van mej. D. Coebergh, die niet herkiesbaar was, werd voorzien door de be noeming van mevr. H. EngeringSpiUner te Vlissingen. Mej Coebergh werd dank gezegd en als gedachtenis een bloemstuk en een gouden potlood aangeboden. Aan de orde was hierna de behandeling der voorstellen. Óp voorstel van de afdeeling Amsterdam werd besloten de praeadviezen op de ver schillende voorstellen op de agenda te ver melden, zooals oob bereids reeds is ge schied. "De kring Haarlem stelde voor met het oog op de luttele financieele draagkraeht der klein© afdeelingen de contributie te ver lagen. Het dagelijksnh bestuur waarschuwde tegen dit voorstel, omdat ieder cent ver mindering per lid ongeveer f 160 minder inkomen beteekent. Het vraagstuk moet van alle kanten worden bezien, waarom het dioeosaan bestuur voorstelde een commis sie fö benoemen, die het vraagstuk nader zal bestudeeren. De presidente spoorde aan propaganda te maken om hef aantal leden te vergroo- ten. Verder zal zooveel mogelijk de tering naar de nering worden gezet. Het voorstel om een commissie te benoe men werd vervolgens met algemeene stem men aangenomen. Het voorstel van den kring Alkmaar om actie'te voeren, opdat er in iedere apotheek voor iedere vrouwelijke assistente een stoel aanwezig is, ondervond van verschillende zijden bestrijding, omdat deze zaak ligt op het gebied der Arbeidsinspectie en van den R.K. Assistentenhond. Besloten werd do aan dacht van den B.-K. Assistentenhond op deze zaak te vestigen. Het voorstel van de afdeeling Botterdam: Het diocesaan bestuur roepe een commis sie in het leven, welk zal hebben te bestu deeren. in welke richting het werk van den Vrouwenbond zich in de toekomst moet ont plooien gezien de talrijke moeilijkheden, welke zich op het oogehblik in hot veroeni- ging8leven voordoen, vond van vele zijden instemming. Ook het dag. bestuur betuigde zijn instemming met dit voorstel. De afdeeling Amsterdam had bedenkin gen tegen dit voorstel, omdat de moeilijk heden plaatselijk te veel verschillen om één bepaalde richting aan te geven Wat de al gemeene lijnen betreft, zou men het pro gram der Internationale Unie kunnen vol gen. Het denkbeeld werd aan de hand gedaan om in de afdeelingen groepen te vormen naar de standen, welk denkbeeld van an dere zijden krachtig werd bestreden. Het voorstel om een studiecommissie te benoemen werd ten slotte met algemeene stemmen aanvaard. Na rondvraag werd door de afdeeling Den Haag den afgevaardigden een thee aangeboden. Tenslotte hield mej. Peters, bestuurslid, in plaats van prof. de Langen Wendels, die verhinderd was, een voordracht over de Vredesgedaehte in de opvoeding. De voorzitster dankte mei. Peters voor de gloedvolle rede, welkp zij heeft uitge sproken tof verspreiding van de vredesge daehte bij de jeugd. Met een woord van dank ook aan de af deeling Den Hang voor de ontvangst sloot de presidente de vergadering met den Christelijken groet. R. K. Vrouwenbond in het Aartsbisdom. Gistermiddag word in ..de Harmonie" te Zwolle de diocesane vergadering gebon den van den R K. Vrouwenhond in het Aartsbisdom. De Zeereerw. Pater kap. Mag. G. de Tangen Wendels O.P., rector- magnificus der R. K. Universiteit, hield een rede over de Internationale Vredes gedaehte. De vergndering was voor de pers niet toegankelijk KERKNIEUWS Zilveren Priesterfeest van Deken M. W. A. Wijtenburg te Hoorn. Woensdag en gisteren heeft de Parochie Hoorn herdacht het zilveren priesterfeest van haren pastoor, Deken M. W. A. Wij tenburg. De feitelijke dag was 31 Maart j.l., doch in verband met de Vasten ging deze stil voorbij. Nadat de jubilaris per auto uit Alkmaar was afgehaald, en door de bevlagde straten wa.s gereden, had Woensdagavond in de luisterrijk versierde parochiekerk do plech tige ontvangst plaats. Door koorknap'-n en bruidjes werd de jubilaris ingehaald. De zeer talrijke aanwezigen zongen een feest lied, waarna het Kerkkoor het „Tu es Sa- cerdos" van Mgr. J. A. S. van Scha ik ver tolkte. Onder het hierop volgende Lof waar- hij de priesterzoneu pastoor J. II. H. Sau- lenn te Spaarnwoude, father B. Reuekens uit de missie van Afrika, en de theologant G. G. Bronsveld assistentie verleenden hield kapelaan F. Cornet een korte toe spraak, waarin hij de beteekenis der feest viering schetste. Het Lof werd besloten met een danklied, waarna de Harmonie Apollo" aan de pas torie een serenade bracht. Nadat Donderdagochtend de algemeene H. Communie der parochianen had plaats gevonden, werd om 10 uur door den jubi laris de plechtige Hoogmis opgedragen. Presbyter assistens was kanunnik J. D. J. Aengenont, professor te Warmond, diaken pastoor F. W. de Rooy te Amsterdam, sub diaken pastoor L. J. Willenborg Ie Bloe- mendaal, ceremoniarius father Bus te Rotterdam, can lores pastoor A. J. H. Wreesman en pastoor C. J. Duyvestein, heiden te Rotterdam. Verder werden in het priesterkoor opge merkt verschillende professoren van het Seminarie te Warmond, waar Deken Wij tenburg vroeger doceerde, verscheidene oud-collega's en oud-kapelaans. De feestpredikatie werd gehouden door den Hoogeerw. heer L. A. A. M Wester- woudt, kanunnik pn plebaan te Haarlem. Het versterk'e zangkoor zong de „Missa Trinitatis" vail Hubert Cuypers, onder di- reelio van den heer Evert Koning, met den heer Van Langen uit Alkmaar als orga nist en soli van den tenor R. Moeskops lo Mcdemblik. Ten besluite werd uitgevoerd een feest cantate, gecomponeerd door den heer E. Koning, op woorden van den heer A. M. v. tl. Knaap. In den namiddag was er een drukbezoch te receptie in liet Gezellonhuis. Namens do parochie voerde de kerkmeester, de lieer N. Bos, het woord, en bood een belangrijk geschenk onder couvert aan. Verder wer den er nog vele stoffelijke blijken van waar- deering geoffreerd. Het feest werd besloten met een Solem neel Lof, waarin een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd „Te Deum", van den directeur E. Koning werd uitgevoerd. De schooljeugd en anderen zullen nog af zonderlijk den jubilaris ccren. „Onze Courant", het dagblad voor Hoorn, heeft een mtjpi feestnummer uitgegeven, geïllustreerd met verscheidene photo's. Verschillende vrienden van den jubilaris hebben bijdrage voor dit nummer afge staan. Van Kanunnik-Deken Dessous en gedicht, en artikelen o.a. van pastoor Wil lenborg, prof. Seysener. DE RIJN STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Te 's-Gravenliage is ge slaagd voor liet examen kantoor-stenogra- fiste, 130 lettergrepen per min., mej M. Maazen: voor het examen Machineschrij- ven mej. T. Bergshoef, beiden alhier. Uitvoering. Door de Patronaatsjon- gens zal Maandag en Dinsdag a.s. het too- neelstuk „Naar China" worden opgevoerd Wij kunnen alleszins aanraden dit te gaan zien, temeer nog omdat de haten do- ze uitvoering ten goede komeu aan liet Patronaat. Reeds eenige dagen worden door de jongens kaarten ten verkoop aan geboden voor den prijs van 50 ets., en de genen, welke zich tot heden nog niet daar van in het bezit stelden, zullen dit onge twijfeld nog doen, want zij steunen daar door tevens het nuttige Patronaatswerk. Ingekomen: van Rotterdam A. G. van der Velde zonder beroep, Raadhuis straat 44 Rotterdam, H. v. cl. Zalm, id. id. Rotterdam, II. J. v. d. Zalm, id. id. Leiden, G. v. d. Hoek, id. Hofziclit- straat 18 Leiden, J. C. Kaslermans, id. Oudslioornscheweg 106 Helder, L. Ade- ma, zwemmeester, Enunalaan 5d Bos koop, M. C. Kapteijn zonder beroep. To renstraat 12 Amsterdam, W. S. v. Apeldoorn, dienstbode, Hooftslraot 141 Alkmaar, C. C. Tuijn, zonder beroep, id. 55 Feignes (Frankrijk) A. A. C. v. d. Nagel, arbeider, Vinkobuurt 17 Nieuw koop, M. M. v. d. Grijp echtgenoote van A. J. Breeveld, zonder beroep, Kromme Ziendeweg 5 Zwammefdam, G. Wreten, wed. P. Gillcbaart, zonder beroep, Vinko buurt 86 Amsterdam, C. P. Helraer, ld. Groeneweg 33. Vert rokken: naar Rotterdam, 's-Gra vendijkwal 95, A. v. d. Berg naar Leer broek, M. Ververs Losser, J. A. L. Jan- 3ink Lisse, J. Oostveen Eelde, K. Zwaving Schagen, B. Koburg Bo degraven, D. Kapteijn Woubrugge, M. Kamlade Stolwijk, C. Molenaar. BODEGRAVEN. Raadsvacalure. De heer A. van Buren (c.-h.) heeft zijn benoeming lot lid van dea gemeenteraad niet aangenomen. Zijn opvohi ger wordt de heer A verlooy. HAZERSWOUDE Geboren: Margaret ha, d. van G. Peters en W. A. van den Bosch. -*• Nico Cornelis, z. van W. van Bockel en E. L. Boot. G elunvd: S. van Beek, 29 j te Alko- made en A. Noorchun, 26 j. Overleden: W. C. Lindhout, m i- A. JT. van der Ven, d. 3 mnrl. M. li. v. d Ven, d. 3 mnd. LEIDERDORP Coöp. Boerenleenbank. Woensdag avond 1.1. hield de Coöp. Boerenleenbank alhier haar alg. jaarvergadering in het gebollW „Irene". Na opening door den Voorz., don lieer G. van der Valk Bonman, werden do notu len gelezen van de vorige vergadering, dia onveranderd goedgekeurd worden. Hierna werd den kassier gelegenheid gegeven ver slag uit te brengen over liet afgeloopen jaar. Uil dit verslag blijkt, dat aan spaar gelden ingelogd werd f 122.753. en uitbe taald 133.587. Eind 1921 hadden inleg gers een tegoed van f 190.552. Aan rente werd bijgeschreven 7138. Aan voorschot ten stond op 31 December een bedrag uit van 67.977, terwijl aan rente werd ont vangen 2909. Door do rekening-cou- ranthouders word in 1924 opgenomen 143.055 en gestort 130.532. Aan rente werd in deze afdeeling ontvangen 10.472 en betaald 715. NIEUWKOOP Hinderwet. IL en W. dezer Gemeente hebben door aanplakking bekend gemaak^ dat het verzoek van W. Schellingerlmut, smid alhier, om op de perceelon. kadas traal bekend in scciie A nos. 2043 a 2045 een smederij Ie mogen oprichten door hen is ingewilligd. Geboren: Maria, d. van G. Kapteijn en M. Verhorst Getrouwd- C. J. Nnnnink, 25 j en J. C. Groenendijk. 2! j Overleden- J. .1. de Jong, z. 6 mud. M. Vermeü, wed. 79 j. WUERDEN Zanguitvoering. Jaarlijks geeft het meisjeskoor „Zangliist" en het kinderkoor „Zingende Jeugd", heide- slaande ondei leiding van den heer S. P Onneweer, een liefdadigheidsuitvoering. Dit jaar was' het ten bate der St Vincentiusvereeniging en het R. K Armbestuur. Tn alle opzichten mag deze uitvoering geslaagd boelen. Ten eerste was de zaal al spoedig uitverkocht. Ten tweede was dé uitvoering op zich zelve in alle opzichten zoo goed verzorgd, dat succes niet kon uitblijven. Het zou ons te ver voeren alle nummers (voor het koor waren dit er ruim 20) te bespreken Van alle nummers kunnen wij geluigen dat ze uitstekend werden uitgevoerd Met dï kouzp der liederen was men gelukkig ge weest Het grootste gedeelte bestond uit leutige, vroolijke wijsjes. Bij enkele werd zelfs het publiek gelegenheid gegeven de refreinen mede te zingen. Dit was het ook vooral, wat insloeg. Maar niet alleen deze liedjes hadden groot succes ook van de anderen de moeilijker en grootere num mers was do uitvoering in orde. Hierbij willen wij o.a. wijzen op de „Bloemenean- tate". Mej. R. Pool, uit Amsterdam, was hierbij de sopraan-soliste. Mej. Pool be schikt over een mooi en beschaafd geluid.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3