Als bijzGRdere RICLUME-AANBIEDING Innezonden Mededeeling. LIJSTENMAKERIJ Geett tijdens de opruiming nogtOpCt. kor ting voor het omlijsten van Platen, Foto's, enz. HAARL.STR. 62,Ll. weldig opzien verwekken. De groote massa van het Duilsche volk zal door walging aangegrepen worden, als het hoort, wat zij onder den naam van goedkoopen Ameri- kaanschen reuzel te eten krijgen. Wij wil len hier verder niet zeggen van de gewe tenloosheid der Hollandsohe importeurs. Deze kan niet scherp genoeg gebrandmerkt worden. Een onbegrijpelijk zware schuld treft ook de Hollandse he Regeering, die iZulke toestanden jarenlang heeft geduld. De toestand moet haar toch immers bekend zijn Zware schuld treft ook de Duiteche autoriteiten, die den import van dit af schuwelijk product veroorloven. Dringend moet het verlangen zijn, dat opheldering worde verstrekt, hoe het komt, dat de Duit- sche autoriteiten het schandaal niet hebben bestreden." Iedereen zal inzien, dat, als het geval op waarheid zou berusten, enorme schade zou ontstaan voor den Hollandschen naam. Wij hebben ons daarom aan het Ministe rie van Landbouw gewend en getracht op heldering over deze zaak te krijgen. Tegenover de sensatie-berichten van „Der M.ttag" kunnen wij het volgende meedee- len: In Amerika wordt onderscheid gemaakt lusschen „pure lard" en „white grease'' en „yellow grease". Het eerste is natuurlijk zuivere reuzel Het zoogenaamde „white grease" bestaat uit vet van gezond geslach te dieren, dat op een of andere wijze ver ontreinigd is, bijvoorbeeld doordat bij het slachten het gal door de reuzel is geloopen en zoo voorts. Dit Vet wordt op groote schaal naar Holland geimporteerd en dan geraffineerd. Het wordt'dan vermengd met Hollandschen reuzel. Daaruit ontstaat een product, dat voor de gezondheid volkomen onschadelijk is. De Nederlaudsche Regee- ring heeft het product laten onderzoeken door het Centrale Laboratorium voor Volks gezondheid te Utrecht en dit instituut heeft vastgesteld, dat het product absoluut niet schadelijk is voor de gezondheid. Het wordt op groote schaal uitgevoerd. En in Neder land zelf wordt het overal gebruikt. Tij dens den oorlog was het zelfs ten zeerste gezocht. De firma's, die dit vet exportee ren, zijn van goeden naam en faam. Het ministerie van Landbouw is dan ook van meenniug, dat het bericht van het Dussel- dorpsche blad nieis anders is dan een sen- saiiebericht. Ter geruststelling der publieke opinie in Duitsckland diene nog, dat er onderhande lingen gaande zijn tusschen de Duitsche en Holland sche regeer ing over deze zaak. Bij gelegenheid zal het misschien nuttig en noodzakelijk zijn, om nog eens op deze kwestie terug te komen. In iedeï* geval staat vast, dat ons ministe rie van Landbouw op zijn „qui vive" is, om misbruiken tegen te gaan. Het zou voor onzen naam afschuwelijk zijn, als praktij ken, zooals die gewraakt worden in het ge noemde Dusseldorpsche hlad mogelijk wa ren. Onze autoriteiten zullen toch een oogje in het zeil houden, om te voorkomen, dat op een of andere wijze toch „yellow grease" binnengesmokkeld wordt. De tegenwoordige jeugd. De heer P. Oosterlee schreef in het Alg. Weekblad voor Christendom en Cultuur een artikel over de tegenwoordige jeugd. Hij geeft niet toe, dat de lastige maar toch aolijke rakkers van vroeger zijn uitgestor ven en dat het nu ailemaad geniepige stie keme boeven (I) zijn. Hij beweert o.a.: Onze tegenwoordige jeugd is misschien rijker aan gedegenereerde typen dan een vroeger geslacht, maar zijn die zoo schaarsch onder wie nu volwassen zijn en jeheel onbekend onder wie zoo onbarm hartig oordeelen over de opgroeiende kin- Ieren, wien het goed zijn door ouderen »aak zoo heel moeilijk gemaakt wordt? Als in haar omgeving geestelijke waarden tot de incourante artikelen behooren, is dan onverklaarbaar, dat de jeugd zoo „practisch", zoo materialistisch is gewor den? Wordt in den strijd om het bestaan, dien ze niet strijden, compassie gebruikt met wie men wil dood-concurreeren? Heeft zij thuis een anderen maatstaf over taxatie dan fortuin leeren kennen? Krijgt zij den indruk, dat 't in den „beginselstrijd onzer dagen" om ideëele goederen gaat? Als het moreelc peil bij de jongeren niet hoog is, zou het ook kunnen zijn, omdat het bij de ouderen zoo laag ls gezonken? Wie ze weeklagen over de generatie, die aan het opkomen is, moesten eens Pestalozzi's woord overwegen: „Als de gevolgen van het bederf zichtbaar worden, werpt men de schuld op wie bedorven werden en niet op wie bedorven hebben." Pater Van Meurs z.g. 'dichtte in zijn 'dagen al: „De jeugd geeft alle reen tot klagen, Waar komt dat toch vandaan?" Gij moet je allereerst eens vragen: „Hoe wordt ze voorgegaan?" Hoe wordt de jeugd in onze dagen door het machtige voorbeeld van ouderen vóór- gegaan? En wat krijgt ze al niet te zien en te hooren? Beter dan &1 het geklaag zou zijn, dat de ouden tot de jongen konden zeggen: let op ons daden, luistert naar ons woorden: dat de klagers de kinderen, waarover zij meenen te mogen klagen, God in een vurig gebed aanbevalen. Zeker, er kon en er moest in onze da gen, nu het gevaar zich van alle zijden naar voren dringt, intenser aan de opvoe ding der jeugd gewerkt worden. De vruch ten zouden niet uitblijven. We zien toch, om op 'n enkel feit fe wijzen, wat de Eucharistische opvoeding op het godsdien- stig-zedelijk leven van het schoolkind ver mag. De Eucharistische Kruistocht-bewe- 1 ging legt daarvart een getuigenis af, dat voor vele volwassenen beschamend is. Steunt opvoeders derhalve die E. K.-bewe- ging uit alle macht met alle middelen, door woord maar bovenal door voorbeeld, en gij werkt op de heerlijkste wijze aan het waar achtig geluk van de kinderen. Het doet goed te lezen, dat „de Eucha ristische Kruistocht-methode hij liet on derwijs" op een vergadering van de afd. „Den Bosch en Omstreken" van de Ver een i ging van R.-K. Onderwijzeressen be sproken werd. Moge dit sclioone voorbeeld overal navolging vinden. (Overgenomen uit „De Schoolbode". Tijdschrift voor Besturen, Hoofden en On derwijzers van Lagere Scliolen; voor Di recteuren en Leeraren van Kweekscholen. Uitgave St. Gregoriushuis, Utrecht). Te Breda is overleden, 66 jaar oud, de heer J. M. F. J. Latour, luitenant-gene raal b. d. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Een nieuw gemeentehuis te Sassenheim. Mijnheer de Redacteur! Op aandringen van eenige mijner ken nissen zie ik mij genoodzaakt nog eenige plaatsruimte te verzoeken, naar aanleiding van het stuk van den heer Bisschop. Do heer B. verwijt mij dat ik me niet veel om de gemeenschap bekommer; doch mijnheer B., omdat ik mijn daden niet aan de groote klok hang en bescheiden de plaats weet in te nemen die mij past, ont zeg ik U het recht mij dit te verwijten. Mocht gij hiermede misschien bedoelen, dat ik mijne ontspanning niet daar zoek waar gij ze vindt, dan antwoord ik U, dat het ieder mensch vrij staat zijn ontspan ning daar te zoeken waar hij dat wenscht, mits zij behoorlijk zij. Wat dat lastig-zijn betreft, mijnh. B.: Ieder die tegenover groote heeren geen blad voor den mond neemt, zich niet di rect in den hoek laat jagen en voor zijn rechten durft op te komen, wordt als las tig beschouwd. Juist in deze zaak, waar wel particuliere doch geen gemeentebe langen in het spel waren, behoorde de burgemeester zich onzijdig te houden. Wanneer ik dan ook tijdelijk berust, wil ik daarmede geenszins te kennen geven, dat men recht had tot een daad, die onder leiding van den burgemeester heeft plaats gehad. Bovendien heeft de heer B aller minst recht mij van tegenwerking te be schuldigen, daar ik hem alle faciliteiten, welke hij mij verzocht, verleende. Dat ik dit cdntractueel liet vastleggen was mijn goed recht. De heer B. had verstandiger gedaan alvorens mij af te kammen, eerst een sna te gaan of hij zijnerzijds het con tract in alle deelen is nagekomen. Mijnh. de Red. dit is mijn allerlaatste woord in deze zaak, ik dank U. Uw dw. A. B. OOSTVEEN. Sassenheim, 17 April 1925. Dit en vorige ingez. stukken handelen alleover de kwestie: al dan niet een nieuw raadhuis. Dit ter informatie van belangstellende lezers, die mogelijk er wei nig of niets van begrijpen. Wij hebben in het bovenstaande eenige zinnen geschrapt, 't wordt al te erg persoonlijk. Red. L. Grt. SPORT SCHAKEN. L. VolksschaakclubLeiderdorp. Gisteravond speelden bovengenoemde clubs een vriendscliappelijkeu wedstrijd in Leiderdorp. De Leidsche club miste eenige harer goede spelers. De uitsla was dan ook een groote overwinning voor Leider dorp. Hier volgt de volledige uitslag: Leiderd.-Schaakv.Leidsche Volkssch.-club 1. Demmendalv. d. Nat ViV* 2. v. Klaveren Jr.de Blauw Y»Vt 3. v. d. PoelSegaar Y*M 4. de BruynMeijn 10 5. de Koning Jmz.Worst 10 6. v. Klaverenv. d. Zeeuw 10 7. de Koning Az.v. d. Burgh 10 8. BootAbspoel Y%34 9. den BlankenHageman 10 10. SplinterNicaisse 10 Totaal: Leiderd. Schaakv. 8 punten. Leid- sche-Volksschaakclub 2 punten. Aan het eerste bord werd het volgende partijtje gespeeld: Wit: W. Demmendal (Ld.). Zwart: W. H. v. d. (L. V. C.) d4 opening. 1. d4 d5. 2. Lf4 e6. 3. Pd2 c5. 4. c3 Pc6. 5. Pf3 Pf6. 6. Tel Ld7. 7. a3 Tac8. 8. e3 c4. 9. Dc2 Le7. 10. e4 0—0. 11 ed5: 12. I.e2 Te8 13." Pe5 Ld6. 14. Pc6: Lc6: 15. Ld6: Dd6: 16 f3 De6. 17. Ffl Ph5. 18. g3 Tc7. 19 Kf2 Tce7. 20. Ldl Delt. 21. Kal Ld7. 22 Df2 Lh3. 23. Del: Tel: 24. Kf2 T8e2t. 25. Le2. Tel: 26. Tgl Tc2. 27. Pe3 Tb2: 28. Pd5 Le6. 29. Pe3 Pf6 als remise afgebroken. Opmerkingen: de 11e zet van* wit was minder goed, de 13e zet bepaald fout, deze kostte 'de rochade, hij energiek voortzetten van zwart, b.v. torenverdubbeling op den 16en zet in plaats van Dc6, was de partij ongetwijfeld door hem gewonnen geworden. BILJARTEN. Wedstrijden te Veur. Woensdag had in het Café „Het Wapen van Veur" van den heer J. Al een biljart wedstrijd plaats tusschen het le vijftal van K. D. O. van Leidschendam eu dat van D. O. B. uit Voorschoten. Daar vanwege een verkooping in het Café. niet vroeg begonnen werd, kon de laatste partij niet geheel afgespeeld wor den en zal deze volgende week te Voor schoten worden afgespeeld. De uitslag was als volgt: le pari ij D O.B. 109 pnt. K.D.O. 125 pnt. 2e partij D.O.B. 125 pnt K.D.O. 120 pnt. 3e partij D.O.B. 76 pnt. K.D.O. 125 pnt. 4e partij D.O.B. 125 pnt. K.D 0. 121 pnt. Ingezonden Mededeeling. 26 46 Prima kwaliteit (2*711 Tafellakens 90, D j Bijpassende Servet ten Linnen Tafellakens, 1 rr groote maat 1.77i/2, |,Oü I Bijpassende Servet ten I Linnen DamastTafel* 1 lakens, modern patroon f\ nr 2.30. t.i. O I Bijpassende Servet- -7^11 ten 12 onze prima linnen Ontbijtlakens met wascliechte gekleurde rand in Lila, Geel, lauw en Rood 95 - 1.17/2 - 1.45 I Bijpassende Vinger- in doekjes ïu Linnen Damast Ont bijtlakens, nieuwste n rr I dessinu.groote maten 4.ÏU 0.00 Bijpassende Vinger- nn doekjes In het betere genre half en heel linnen Tafelgoederen, hebben wij een zeer uitgebreide sor teering. evenals Tafelgoed p el j Linnen Damast, I OFt 10664 per el zoodat K. D. 0. een voorsprong heeft van 56 punten. De stand van de 5e partij was: D.O.B, 77 punten en K.D.O 51 punten Deze partij zal dus volgende week te Voorschoten worden uitgespeeld. Wanneer K.D.O. volgende week 000 speelt zal haar de overwinning niet ont gaan. LUCHTVAART. Het luchtverkeer in en naar Indië. Het Comité Vliegtocht Nederland-Indië verzoekt het Haagsche Aneto-kantoor het volgende mede te deelen: In zijn laatstgehouden vergadering is aan het Comité gebleken, dat aan het jong ste persgesprëk van het Uitvoerend Comité onjuiste gevolgtrekkingen zijn vastge knoopt geworden. Toen na aankomst van het vliegtuig in Batavia verwacht mocht worden, dat in dien alle kosteu aan de vlucht verbonden betaald zouden zijn, nog eenige gelden ter beschikking van het Comité zouden blij ven, werd besloten deze te bestemmen tot een permanent fonds ter bestudeering en propaganda van het luchtverkeer in en naar Indië. Er is nog geen besluit genomen, op wel ke wijze aan dit voornemen uitvoering zal worden gegeven. Het Comité heeft zich van den aanvang af op het standpunt ge steld, dat samenwerking met de'Koninklij ke Nederlandsclie Vereenigiug voor Lucht vaart moest worden in acht genomen en blijft dit standpunt innemen. UIT DE GIHGEVIE3G HILLEGOM. Onder een wagen. Gisteren geraakte een ongeveer 4-jarig jongetje van den heer Van den Akker al spelende onder een wa gen met hooi van de Gemeente. Dit gebeur de in de Kerkstraat. Het ventje bekwam daarbij hevige hoofdwonden, die in hel St. Joseph gesticht verhonden werden. Daüma achtte de behandelende geneesheer, over brenging- naar het Leidsche Ziekenhuis noodzakelijk. HOOGMADE. Film-voorsteiling. Woensdagmiddag voor de kinderen en begele.dea-s en des avonds voor anderen, werd door een Pater van de St. Jozef-Congiegatie te Mill-Hiil een bioscoopvoorstelling gegeven in de zaal van E. Hillebrand, over de Missie in Mid- den-Afrika, waarin men de verschillende levenstoestanden van de inboorlingen en ook vooral de werkzaamheden van de Eerw. Paters en Zusiers kou zien, wal ter verduidelijking door den Pater nog mon deling werd uiteen gezet. Jammer dat er maar zoo weinigen van deze gelegenheid gebruik hebben gemaakt. Tot slot werd er nog 'n klucht, in één be drijf," toegegoven, die aller lachlust op wekte. Rijwieldiefstal. Ten huize van L. H. is van Mej. C C. een rijwiel ontvreemd. De dief heeft een goede keuze gedaan. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wegverbeiering. De werkzaamheden tot verbetering van den weg van misse- naar over Katwijk a. d. Rijn tot den grens Noordwijk zijn begonnen Met een 40-tal werklieden is men aangevangen vanaf den grens Wassenaar. Het gedeelte van deze grens to/ aan „de Pan" is geheel ver sperd. Het verkeer is voor voertuigen af gesloten wat op verschillende plaatsen op daarvoor geplaatste borden is aangegeven. Het werk is aangenomen door de N.V. We genbouw te Utrecht voor f 157.000. LEIDSCHENDAM. Prijsuitdeeling Teekenschool. Maan dagavond te 8 uur zal de prijsuitdeeling plaats hebebn aan de leerlingen van de A vond teekenschool „De Hanze" te Leid schendam. Het Bestuur vertrouwt, dat allen aanwe zig zullen zijn en noodigt in het bijzonder de ouders der leerlingen uit, opdat zij door hunne tegenwoordigheid toonen, dat zij belang stellen in hel werk hunner jongens; het is zeer zeker de moei to waard en allen worden daarom Maandag in het Palronaal verwacht. LISSE R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kiesvereeniging houdt op Dinsdag 21 April, des avonds te 8 ure in het gebouw van den R.-K. Volksbond een vergadering voor alle leden, dus ook voor de dames. Op die vergadering zal o.m. de aanwij zing plaats hebben voor do stemming tot samenstelling der definitieve candidaten- lijst voor de verkiezing der 2e kamer Wij zouden zoo zeggen, dit punt alleen is reeds belangrijk genoeg om een volle zaal te trekken na alles wat er rondom het po litiek advies heeft plaats gehad. NOORDWIJK. Jubileum. Zondag 19 April is het 40 jaar geleden dat de heer W. N. Alkemade Czn. benoemd werd tot lid van het R.-K. Armbestuur alhier. In dit groote tijdsver loop heeft de heer Alkemade steeds met nauwgezetheid deze functie bekleed, ter wijl hij de laatste 16 jaar als voorzitter van dit college fungeerde. De benoeming ge schiedde destijds onder pastoorschap van den Zeereerw. heer v. d. Horst in 1885, waarna de jubilaris heeft gewerkt onder pastoor v. Houten, pastoor Koning, pastoor Th. Sarten, thans rustend pastoor in het St Jeroens-gesticlit, en onder den tegenwoor- digen pastoor J. H. Borshoom. Moge het den jubilaris op dien dag niet ontbreken aan belangstelling. Dit als dank voor het vele door hem in die jaren ver richt tot heil der noodlijdenden iu onze pa rochie, waarvoor hij steeds een opeu oor en oog hnd en nog steeds heeft. OEGSTGEEST. Kiezerslijst. De voorloopige kiezers lijst van drze gemeente bevat 2144 namen van kiesgerechtigden voor de Tweede Ka mer, 2063 voor de Prov. Staten en 1825 voor den Gemeenteraad. VEUR. Weekbericht Ccöp. Tim.bouwveil'ng. Paaschweek heeft dit jaar in den .groentenhandel geen verrassingen, gebracht integendeel is de handel 11a do Paaschda-- gen zeer flauw Kon de salade Vrijdag en Zaterdag nog van f 8lot f 16.per 100 opbrengen, lieden waren die prijzen ge daald lan f6 50 tot fllper 100 voor le en van f 2.50 tot f G.40 voor 2e soort, terwijl stoofsla 11 tot 14 cent per K.G., op bracht. Ook de spinazie leed mede, voor de Pasclien van 9 tot 18 cent per K.G., tei'wijl ze nadien van f3.90 tot f 9.30 per 100 K.G. opbracht. De aanvoer is al reeds zeer groot van natuupspinazie, Dinsdag was er reeds 20.000 K.G. aan de veiling, terwijl we staan voor veel grooter kwant inns. Bloemkool verbetert allengs in kwaliteit. De prijzen voor kaskool bedragen van 12 tot 20 cent per s/uk en voor rijenkooltjes van 7 tot 12 ent. Ook gele komkommers doen reeds flink haar intrede, er komen reeds zeer belang rijke hoeveelheden en de prijs bedraagt van f 30.60 tot f 38 90 per 100 voor le en van f18 50 tot f24.90 voor 2e soort. Ra barber kwam in mooie kwal'teit 'en werd verhandeld voor f9.tot f15 40"per 100 bos. Postelein, reeds mooi en fijn. werd be taald met 34' tot 45 cent per K.G. Raapstee- len van f3.10 tot f3.50 per 100 bos. We verwachten in de komende dagen f Linke aanvoeren. STADSNIEUWS Tegen de Katholieke Kerk. Wie haar b e s t r ij d e n. Den laatsten tijd wordt van anti-papis- tische zijde nog al 'ns propaganda ge maakt met een zekeren heer J. F. v. Ge- raert, zich noemende ex-frater Caroleus uit liet Trappisten-Klooster te Tilburg. Eerst door de Dageraad, onlangs door de Evangelische Maat schap p ij. Wie is deze v. Gemert? Een ex-frater? Hij is een gewone leek In den loop van 1920 bood v. Gemert zich hij een klooster in Limburg aan, om als kloosterling te worden opgenomen, doch pa ingewonnen informaties werd hij afgpwezen. Daarna vestigde hij zich weer te Rotterdam, waar hij een ellendig be staan leidde. Op aandringen echter van enkele in vloedrijke personen, alsmede op zijn eigen smeekingen gaf de overste van het Trapis- tenklooster te Tilburg toe, hem in het klooster op te nemen. 27 Augustus 1921 begon zijn proeftijd, doch leefde hij den eersten tijd afgeschei den van de overige klooster-gemeente, die hij thans op een vuile manier belastert. Datzelfde klooster, de paters eu fraters, die hij in zijn redevoeringen belastert, en van liefdeloosheid bcschuMict, hebben hem gedurende een besmettelijke ziekte, die hij in Rotterdam had opgeloo- pen liefderijk verpleegd en toen hij later aan 'n blindedarmontsteking moest, wor den geopereerd werd hij ter verpleging gezonden naar hot gasthuis in Tilburg, waar hij liefderijk verpleegd als totaal ge nezen terugkeerde. Dit alleen kostte het klooster f 400. Ziedaar de mentaliteit van dezen onge lukkige. Steenen voor brood. Laster voor liefde. Van zulke menschen bedient de Evange lische Maatschappij zich om haar doel to bereiken. Als het maar tegen de Katholieken gaat schijnt denzulken alles geoorloofd. De Katholieke Garde Voor de vergadering van de Katholieke GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viscliwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook ZATERDAG- AVOND verkrijgbaar: SCHELVISCH en SCHOL a 0.13 per pond. N. G. DE GIJSELAAR Burgemeester Leiden, 17 April 1925. Katholieke Agenda LEIDEN. Vrijdag. Kruis^erbond, St. Pancrulius-Pa- tronaat, Hooigracht, te 8.15 uur. Vrijdag en Woensdag. Afhalen kaarten feest- en huldigingsavond aan den R.-K. Volksbond in het Bondsgebouw, 89 uur. Zondag. Radio-Concert, Bondsgebouw, 8— 10 uur. Dinsdag. Oratorium „St. Caecilia", Leid sche Schouwburg, te 8 uur. Woensdag. „Geloof en Wetenschap", „In den Vergulden Turk", te 8 uur Woensdag. Tentoonstelling R. K. Vak school, Noordeinde 45, 7—9 uur. Donderdag. Tentoonstelling R. K. Vak school, Noordeinde 10—12, 214— 5, 79 uur. Donderdag. Feest- en Huldigingsavo«d R.-K. Volksbond, Stadsgehoor zaal te 8 unr. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN Vrijdag. „Emlégées", Leidsclu Schouw burg, te 7.30 uur. Woensdag. Uitvoering Mij. tot Bevorde ring der Toonkunst, Stadsgehoor zaal, te 8 uur. Woensdag. „Vreemdelingenverkeer", Café Neuf, te 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Dinsdag 14 tot en met Zondag 19 April waargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Prooi, Maarsmanssteeg 17, Tel. -435 Garde was gisteravond de belangstelling bedroevend gering. Er schijnen tegenwoordig een aanlal jóngeren en ook ouderen te zijn, die voor zichzelf meénen, als Katholiek genoeg le hebben gedaan voor liet openbare loven, als ze gaan voetballen en, wanneer ze dan later het voetbalspel omruilen voor biljarten en flaneeren langs de straten, dan kan toch heusch niemand zeggen, dal zij zich niet verdienstelijk maken, dat 't geen flinke Roomsche kerels zijn. In ernst: 't moet toch anders worden. En wij durven vertrouwen: 't zal ook anders worden. Er zullen maatregelen genomen moeten worden, om die propa^ gandacluh tot nieuw leven te brengen Tiende Grool-Nederlandsuh Siuden'en- Congres. Het a.s. Groot-Nederlandscli Suideiiten- Congres neemt als het Jweede lustrum, iu de reeks dezer bijeenkomsten, oen bijzon dere plaats in. Dit is voor het Gongresbe- stuur aanleiding geweest, le pogen den naam van op verschillend gebied vooraan staande personen en van hen, die meer malen blijk gaven de Diet sche beweging welgezind te zijn, aan het T ende Congres te verhinden, door hun het eere'idmaat- schap van het congres aan te bieden. Tot heden werd het eeieldinaats hap aanvaard door de heeren: K J. L. Albcr- dingk Thijm; Dr. H. P. Berlage; Proi. Ir: C. L. van der Bilt; Prof Dr P. J Blok; Prof. H. Burger; J. E. Bijlo; Prof R. Ca- simir; Mr. P. Dieleman; Dr. Fred, van Eeden; Han Groene wegen; Prof. Dr. A. van Gijn; Prof Dr. W. J dé Haas; J W. J. Baron van Haersolte; Mr. G. G. van der Hoeven; Mr. J. F. Hijmans; Mr. A H. Joekes; J. O. de Jong van Beek en Donk; Jfar. Mr. J. A do Jonge; Ir M. M Jose ph us Jitta; Prof. Dr. H. Kamor'in.h On nes; P. J. de Kanter; J C Koningsberger; Dr. Ir. J. Kraus; Prof. Mr. H. Krabbe; Prof. Dr. L. Knappert; H. Kievvit de Jon ge; Willem Kloos; Mr. J. L'inbürg: W. van Lingcn; Air. B Loder: Jae van Looy; A van Mansvelt; Mr. W. C. Mops. Joh. (le Meester; Prof. Dr J. W. Muller; Prof. Ir. J. Nelemans. De Burgemees'er die wegens liebtc onge- steld'steldhe'd bet bed móet houden, is ver hinderd hedenavond hij de opening aan wezig te zijn. Gisteren is een met paard bespannen wagen, bestuurd dooi- G J. J door bet schrikken van het paard voor een bus van „Stadsverkeer" bij het afrijden van de Neksluishrug gereden tegen het perceel Witte Singel, hoek Sche'penkade, bewoond door den lieer Joh do Besi. Hei hekwerk benevens de muur werden gedeelte'ijk ver- nie'd. De 43-jarige grondwerker F. v. H.. wo nend aan do Laugegracht hee' g'steren bj werkzaamheden van de verbouwing vao het pand der firma Waals aan dc Haarlem merstraat, een vallenden steen op het hoofd gekregen. Door den E. H. D. werd li j v«r- 1 honden en ter verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag heeft een 49-j werkman, F. W. genaamd, afkomst g »!l Puften op de Veluwe een ruif ingegooid j van het sigarenmagazijn van den heer hn- mink aan den Stationsweg. De man ver keerde in overspannen toestand en wild® onderdak hebben'. Hij is naar Den Haat? overgebracht. Officier van administratie 2c kl A. f j Poll \an de marinekustwacht alhier, d,e met ingang van 2 Mei ter beschik*^ I

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2