ingazonden Medetieeling. DelnternationaleVoorjaars-bloementeRtoonstelling KOHSCHULTE Afgeluisterd gesprek. A.: Heb je gezien, hoe aDdere firma's ®.ch tegen G. A.'a voordeelige Heeren- ikeding te weer stellen? B.: Ja, het is vermakelijk. Het zal hun echter toch niet baten. Beweringen helpen niet. Het publiek ziet drommels goed, dat C. A. gelijkwaardige kwaliteiten veel goedkooper verkoopt. Als het niet zoo was, behoefden de andere zich immers niet *00 druk te maken. Huns ondanks bewij ren zij zelfs, dat G. A. toch voordeelige is, juist voor Heerenkleeding. A Ja, en heb je gezien, hoe druk het daar is? 2254 B.Voor zulke lage prijzen is dat na tuurlijk geen wonder. (Dit zegt genoeg.) •veneens ernstig aan het linkerbeen werd gekwetst. Burgers snelden naar de nabij gelegen kazerne der marechaussee van waar twee wachtmeesters toeschoten, die na veel moeite den razenden en schuim hekkenden woesteling konden overmeeste ren. Het bleek iemand te zijn, die zelde dronk en met de politie niet veel uit t staan had. De toestand van den agent is vrij ernstig. f100 In den wind De heer A. G. te Dordrecht zou Maan Iflag op de markt te Gorinchem gekochte eieren betalen aan v. B. uit Herwijnen Hij legde op een eierkist een biljet van f 100 neer, waarvan v. B. zou teruggeven. Inmiddels woei echer het bankbiljet weg •n was tegelijkertijd spoorloos verdwenen Hoewel alles werd afgezocht, bleek bet hiljet zoek. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch ook dit was zonder resul taat. (D. Crt.) Inbraak In een gemeentehuis Tp Pijnacker is Vrijdagnacht ingebro ken In hot gemeentehuis. Vermoedelijk eijn Je inbrekers bij hun werk gestoord: er vordt niets vermist. Belangrijke kerkdiefstal. Te Westervoort is Eersten Paaschdag ®eri brutale kerkdiefstal gepleegd in de R. K. kerk en de pastorie. Alle kerksieraden rijn gestolen, de brandkast is geopend en een pak effecten ter waarde van 21.687 en 200 aan geld ontvreemd. Een vreem deling is gearresteerd. In een sloot zijn de gestolen verguld zilveren kerksieraden teruggevonden, doch de edelgesteenten Ven uit de monstrans weggebroken. Onder het zand verstopt is ook het pakje effecten gevonden. Op den gearresteerden Pool werd 10 bevonden. Zijn vingerafdrukken komen overeen met uie welke op de ruiten van de pastorie werden gevonden. Maan dag is te Zevenaar nog een Duitscher ge arresteerd, onder verdenking van mede plichtigheid. Te Loo (gem. Duiven) is ook rog een Duitscher gearresteerd in ver band met deze inbraak. Nog een kerkdiefstal. In de kerk van O. L.- Vrouwe van Goe den Raad, staande aan den Arentsweg te Wijk aan Duin, zijn op klaarlichten dag de offerblokken geopend. Een bedrag van pl m. 100 is er uit ontvreemd. Oud-Kamerlid gearresteerd. In Den Haag is dezer dagen gearres teerd het oud-Tweede Kamerlid, afgevaar digde van den Economischen Bond, de heer W H. de Buisonjé. Hij had zich schuldig gemaakt aan oplichting van een boekhan delaar uit de Langeb rugs teeg te Amster dam. Do aangehoudene heeft eenige jaren in Berlijn gewoond en daar o.a. voor - don boekhandelaar eenige zaken gedaan. Het ge'd, dat hem daarbij ter hand was ge steld, een bedrag van 2450, heeft hij ten eigen bate aangewend Er was niets meer van over. Sinds eenigen tijd vertoefde hij weer in den lande en zocht, daar hij gepn midde len van bestaan had, een betrekking. De politio van hot bureau Singel te Amster dam heeft hem, in verband met de voor melde oplichting, ln de residentie doen ar resteeren. Hij is naar Amsterdam overgebracht en ier beschikking van de justitie gesteld. Hbld. Willem Broekhuis aangehouden. De Antwerpsche redacteur van de Msb meldt d.d. 10 dezer: Willem Broekhuijs heeft enkele weken geleden gepoogd in België zijn spelletje te bp ginnen en een premieloting op touw te *otten. Hij had daartoe reeds advertenties in verschillende bladen geplaatst. De politie «zat hem weldra op de hielen, toodat Broekhuijs de vlucht nam. Volgens de „N. G." zou Broekhuijs, toen bu* vandaag te Antwerpen terugkeerde, ifloor de politie zijn gearresteerd, op grond van een uitleveringsverzoek der Nederland ■che regeering. De gerechtelijke verkooping bij Ds. Fraanje. Men schrijft uit Barneveld aan de *Msb.": De Zaterdag ten huize van Ds. Fraanje, predikant bij do Geref. Gemeente alhier, en een zijner geloofsgenooten gehouden ge rechtelijke verkooping, wegens het niet be talen van gelden, verschuldigd ingevolge Ide Invaliditeitswet, heeft een zeer vlug Verloop gehad. Bij beiden behoefde slechts ïén stoel ten verkoop te worden aangebo den, waarvoor een kerkeraadslid van ge doemde gemeente zulk een aanzienlijk be- iflrag bood, dat daaruit ruimschoots het Verschuldigde plus de kosten konden wor den betaald. Trokken deze verkoopingen Voorheen groote belangstelling, thema was, behalve de officieele personen en de koo- Ser, niemand aemwozig en beide executies uurden te zamen nauwelijks tien minu ien. Aanvaring op de Noordzee. Mon seint ons nlt Hoek van Holland! Het Duitsche stoomschip „Volos" van pen Duit8chen Levemt-lijn is Zaterdag avond op de Noordzee in aanvaring geko men met het Noorsohe stoomschip „Fol- den T' (dit Is het vroegere Nederlandsche stoomschip Poelkapelle) van de reederij Lorensen te Oslo. De „Folden I" is gezon ken. De 18 opvarenden werden gered door het s.s. „Velos". Schepen vlot gekomen. Het gestrande Eugelsche stoomschip „Trivilley" is vlot gekomen met behulp der sleepbooten „Waterweg" en Rozenburg". Het Fransche schip „Montauban" kwam zonder assistentie vlot. Buitenl. Berichten Een groep toeristen door den bliksem getroffen. Drie dooden en 23 gewonden. Op de vesting Königstein, waar gister namiddag een groot aantal bezoekers door een gids werd rondgeleid, sloeg tegen vier uur een bliksemstraal in de menigte in. Drie personen werden gedood, vier zeer zwaar, acht minder zwaar en elf licht ge wond. De gedooden hebben zich aan een ijze ren hek vastgehouden, toen de bliksem van een eik, waar hij was ingeslagen, op het hek oversloeg. De aardbeving in Mexico. De ondergang van Sombrerete. Met een enkel woord vermeldden wij reeds de verwoesting van Sombrerete, in Mexico. Mep vermoedt, dat er eenige hon derden slachtoffers te betreuren zijn. De ramp blijkt zeer ernstig; de geheele omge ving is één puinhoop en het stadje zelf ziet er uit, alsof het gedurende 24 uur aan artillerievuur was hlootgesleld. Hier en daar slaan nog brokstukken van muren overeind, huizen zie. lnen niet meer, aile straten zi n versperd. En wat de natuur nog gespaard had, neef. l.el vuur ver weest. S^uibr-iete is ecu plaats met JO'JÓO in woners, in den Mex caanschen staat Za- calecas, gelegen te midc' n der zilvermijnen noord-westelijk van San Luis Potosi. Het grootste gedeelte van de stad is door de lava overstroomd. De aardschokken kwamen zoo onver wacht, dat vele inwoners er door verrast werden en niet meer den tijd hadden naar buiten te snellen. Men heeft de slachtoffers onder de puinhoopen nog niet kunnen tel len, zoodat het nog wel eenige dagen zal duren, voordat men zich een juist beeld kan vormen van den omvang van deze ramp. Militairen en Roode-Kruistreinen zijn naar het geteisterde gebied gediri geerd. De aardbevingen fn Hongarije. Een K.B.-telegram van Boedapest meldt: Na de catastrofale aardbeving te Eger en omgeving is vastgesteld, dat in ver band met het gebied, waarin Eger ligt, een herhaling der aardbeving waarschijnlijk is. De bevolking'is daardoor zeer veront rust. Ter voorkoming van een catastrofe houdt zich nu de leiding van het komitaat bezig met het plan om ijzer als bouwmate riaal te gebruiken, daar dit meer weer standsvermogen heeft dan steen of hout Het komitaat heeft de beschikking over 3 milliard kronen voor doeleinden, met welke som honderd ijzeren huizen kun nen gebouwd worden. Noodlottige aardschulvlng. Wolff seint uit Moskou d.d. 11 dezer: Bij den bouw van het hvdro-electrisch station aan den Boz-oever nabij Taschkent, werden door een aardstorting negen perso nen bedolven. Zes personen werden gedood, de drie overigên weiden gtwond. Stormweer aan dc kust van Japan. Ten gevolge van een hevigen storm, wel ke Donderdag aan de Zuidkust van Japan woedde, zijn een stoomschip van 600 ton benevens vele kleine vaartuigen omgeko men. Voor zoover men heeft kunnen nagaan zijn er meer dan 50 dooden en vermisten. Een schip vermist Men vreest, dat de „Arcluras", die met een wetenschappelijke zending op weg was naar de Dalapagos-eilanden, ter hoogte van de kust van Ecuador ver gain is. Het is n 1. sinds eenige dagen niet meer gelukt, draalooze verbinding met het schip te krij gen. Pöhner bij een auto-ongeluk gedood. Een der hoofdbeklaagden in het Hitier- proces, de voormalige Polizeipresident van München Von Pöhner, heeft gisteren bij een auto-ongeluk den dood gevonden. Pöhner maakte met zijn familie een auto-uitstapje naar Chiemsee. De wagen reed te snel; een voorwiel raakte los en de auto viel in een greppel nadat zij twee maal over den kop was geslagen. Pöhner onmiddellijk dood; zijn vrouw en,zijn zoon liepen ernstige verwondingen op. Pöhner was eerst eenige dagen geleden uit de gevangenis ontslagen, nadat hij slechts drie maanden had uitgezeten van zijn straf tijd van 5 jaren. Ongeveer een jaar geleden werd Pöhner door het Volks gericht te München tot 5 jaren vesting straf veroordeeld wegens hoogverraad, met de gunst dat hij na 0 maanden ge zeten te hebben, opschorting van straf zou verkrijgen. Op zijn verklaring, dat hij aan een maagzweer lijdende was, werd hij eerst opgenomen in een sanatorium en pas op 1 Januari J.l. onderging hij na her haald uitstel zijn straf. Noodlottige brand Bij een brand te Wendisch-Mulsow bij Neuberg in Mecklenburg verbrandden 135 melkkoeien, vijf paarden en een met land bouwproducten gevulde schuur. Men heeft hier met brandstichting te doen. De daders zijn nog niet aangehouden. Ingezonden Medede Bekroningen der Paaschtentoon- stelling. Inzendingen volgens programma. Op de 3e tijdelijke tentoonstelling der internationale bloemenexpositie te Heem slede, zijn de volgende bekroningen toege kend: Een verzameling Astilbe (Spiraea), in zooveel mogelijk soorten of verscheidenhe den. (Internationaal): G. Luhbe Thz Ocgstgeest, zilv. med. Een groep Convallaria majalis (Holl. ras Gebrs. Eggink, Voorschoten, bronzen med. Een groep Convallaria majalis (Duitsch ras): Gebrs. Eggink, Voorschoten, zilv med. 100 Cyclamen persicum, gemengd: D Spaargaren Mz. en Zonen, te Aalsmeer, gouden medaille als verhoogde prijs. 50 Cyclamen persicum, karmijn-zalm kleurig: D. Spaargaren Mz. en Zonen, te Aalsmeer, gouden medaille als verhoogde prijs. 50 Phlox divaricata: G. Lubbe Thz, Oegstgeest, getuigschrift. 100 Primula obconica grandiflora (In ternationaal): J. Baarse Jz., te Aalsmeer, zilv. med Een groep Polvgonafum, in één of meer variëteiten: G. Luhbe Thz. te Oegstgeest, bronzen medaille. Nieuwe Bol-, Knol- en Wortelgewassen met uilzond er ing van Hyacirithen, Tulpen en Narcissen (Getuigschriften ter beschik king van de Jury volgens Reglement op de Bloemenkeuringen), (Internationaal): Lowe, Shawyer en Van Waveren, Haam stede (Z getuigschrift van verdienste. Een verzameling rotsplanten, in zooveel mogelijk soorten en verscheidenheden, in 'n groep tentoongesteld. (Internationaal): H. Gorter, te 's-Graveland, zilv. med. Een pan of pot, beplant met een minia tuurtuintje: F. van Dort en Zonen, Heem- stede, bronzen med. 25 Azalea mollis op naam, in minstens 5 variëteiten: L. J. Endtz en Co.,-Boskoop, bronzen med. Eén of meer Azalea mollis, in één varië teit, nog niet in den handel: L. J. Endtz en Co., Boskoop 3 gouden, 8 zilveren med 6 Azalea mollis x ehinensis op naam van één variëteit: P. -T. C. Oosthoek en Co., te Boskoop, zilv. medaille als verhoogde prijs. 50 Azalea mollis x ehinensis in nieuwe variefeiten: L. J. Endtz en Co., Boskoop getuigschrift. M. Koster en Zonen, Boskoop, zilv. med Een of meer Azalea mollis x ehinensis in één variëteit,- nog niet in den handel: Kluis en Konifig (Anth. Kluis), Boskoop, zilv. med.; C. Frets en Zonen, Boskoop, gouden mod., benevens gouden medaille van de Kamer van Koophandel voor Gou da; L. J. Endtz en Co., Boskoon, 1 gouden. 7 zilveren medailles: P. J. C. Oosthoek en Co., Boskoop, 1 gouden, 1 zilveren medail le: P. J. O. Oosthoek en Co., Boskoop, niets toegekend: P. J. C. Oosthoek en Co., Boskoop, c (dipl.). Een of meer Azalea's in nieuwe Japan- sche variëteiten nog niet in den handel: C B. van Nes en Zonen, Boskoon: 1 gouden. 2 verg. zilv. en 11 zilv. medailles. 25 Rhododendron Pink Pearl (handels planten): Kluis en Konine (Anth. Kluis), Boskoop, zilv. med.: Van Kleef en Co., te Boskoop, verg. zilv. med. 6 Rhododendrons Pink Paerl (groote planten: Van Kleef en Co, te Boskoop, verg. zilv. med. 25 Rhododendron in nieuwe variëteiten, in de laatste vijf jaren in den handel ge bracht: C. Frets en Zonen, Boskoop, zilv. medaille. Eén of meer Rhododendrons, in een of meer nieuwe variëteiten, nog niet in den handel. (Internationaal): C. Frets en Zo nen, Boskoop, zilv. med C. B. van Nes en Zonen, Boskoop, 6 gouden, 10 verg. zilv en 16 zilv. med. Aan de groep nieuwe Rhododendrons van deze firma is bovendien als extra- prijs toegekend de groote zilv. medaille van Z. K. H. Prins Hendrik: M. Koster en Zonen, Boskoop; D A. Koster, Boskoop, 1 gouden, 1 zilv. med. 25 of meer stamrozen, in variëteiten, in bloei: Akerboom en Fopma, te Boskoop, 1 zilv. med., en 1 zilv. med. 25 of meer klimrozen in variëteiten, in Moei: Akerboom en Fopma, te Boskoop, bronz. med. Een groep Polyantha-rozen in variëtei ten: Kluis en Koning (Anth. Kluis) te Boskoop, verg. zilv. med.. Akerboom en Fopma, Boskoop zilv. med. 1 of meer nieuwe rozen nog niet in den handel (Internationaal): Kluis en Koning, to Boskoop, bronz. med. en 2 verg. zilv. med.; 158. Kromhout en Co., Boskoop, niets toegekend. 50 Hortensia (Hydrangea), in nieuwe Nederlandsche variëteiten, b. c. d.; 160. D. Baardse Dz., te Aalsmeer, verg. zilv. medaille en gouden med. als verb, prijs 12 Acer polymorphum en japonicum, in variëteiten, de grootste planten: 161. Jan Boer Wz., te Boskoon, zilv. med. 12 Japansche siorkers, uit den vollen grond: Jan Boer Gz., te Boskoop, bronz. medaille. 15 Viburnum opulus sterile, struiken, gekweekt in potten, niet grooter dan 19 c.M.; 164. P. van Nes Az., te Boskoop, bronzen med. Een decoratieve groep van bloeiende en niet-bloeiende planten, ten minste 10 vierkT Meter groot: Jan Boer Gz., te Boskoop, zilv. medaille, P. J. G. Oosthoek en Co., Boskoop, gouden medaille, P. van Nes Az., Boskoop, verg. zilv. med. Een verzameling kasvarens, in soorten en variëteiten: Lemkes en Zonen, Alphen aan den Rijn, gouden med. Afgesnedan bloemen. Een verzameling Darwin- en andere late Tulpen (Internationaal): gebr. Eggink, Voorschoten, verg. zilv. med. Een verzameling Narcissen (Internatio naal): N.V. W. J. Eldering en Zoon te Overveen, zilv. med. Een collectieve inzending van groep af gesneden kasrozen in variëteiten minstens 100 M2. beslaande: afd. Aalsmeer dor Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, eere-prijs van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en O., ter waarde van 250, henevens zilv. med van H. M. de Koningin-Moeder. 100 afgesneden rozen, Hadley: P. Buis Gz. en Zonen, Aalsmeer, zilv. med. Een verzameling afgesneden seringen, in de meeste variëteiten: afd. Aalsmeer der Kon. Ned. M. voor Tuinbouw en Plant kunde, eereprijs van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en O. ter waarde van 1.50, als verhoogde prijs. 25 takken Japansche Siorkers: P. Buis Gz. en Zonen, Aalsmeer, zilv. med. inzendingen buiten programma. M. Koster en Zonen, Boskoop, groep Rhododendrons, zilv. medaille; G. Arens, te Ronsdorf (Duitschland\ groep van 200 Primula obconica grandiflora, goud. med. D. Baardse Dz., te Aalsmeer, groep Bego nia Gloire de Lorraine en Cyclamen, goud, med., 12 nieuwe Hollandsche Hortensia's 2 zilv. med.; L. J. Endtz Co., te Boskoop groep heesters, bronz. med.; Felix Dijk huis, te Boskoop, 35 potten Soring Marie Legraye, zilv. med.; Jac. de Ridder, Aalsmeer; 50 Hortensia's in soorten, goud. med.: 6 Kuip-Hortensia's wit, blauw, roze, goud. med.; Kluis en Koning, Anth. Kluis, te Boskoop, 25 Hortensia's in soorten, verg. zilv. med 7 Rhododendron Halfstara verg. zilv med., 6 Rhododendron Alice, verg. zilv med 6 Rhododendron Bagshot Ruby, zilv. med., nieuwe Hortensia, verg zilv. medaille, H. den Ouden Zoon, te Boskoop: 40 Rhododendrons in -de volgen de 3 soorten: mrs. P. den Ouden, zilv. me daille, mr. H. C. Dresselhuys, zilv. med mr V. H. Rutgers, zilv. med., 85 Rhodo dendron racemosum, zilv. med., 7 Azalea's mollis zaailingen, zilv. mod.; C. G. van Tuhergen Jr., te Haarlem, verzameling Bol-, Knol- en Wortelgewassen, eere-nrijs van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken, ter waar de van 300 en als extra-prijs goud. med van de Royal Horticultural Society; Vr-r- iede Bloembollenculturen, vJh. Gebr De Graaf en S. A. van Konijnenburg Co te Noordwi.ik, groep afcosneden Moe- men van Iris, verg. zilv. med.: W. A. Watts te St. Asaph (Engeland), een verzameling van afgesneden Nareis sen. goud. medaille: Warnaar Co. te Sassenheim: een verza meling van afgesneden Narcissen, zilv med.: J. H. Spanjaard te Santpoort- Chamnignons, bronz med.: Stuart Low Co., Enfield: afgesneden Anjelieren in verschillende kleuren, verg. zilv. med., Or- chideeëngroep, goud. med. De r.utotocht door de bollenstreek. Zaterdag heeft, zooals reeds gemeld, de Alg. Vereeniging voor Bloembollencul tuur aan de buitenlandsche jury-leden van de tentoonstelling een autotocht aangebo den door de bloembollenstreek. Om half tien had zich een talrijk gezel schap verzameld aan de Molenlaan, waar langs de zijde van den weg een lange rij auto's stond geschaard, met Hollandsche en buitenlandsche vlaggetjes versierd of getooid met guirlandes van narcissen. Het was een uitgelezen dag voor de èxcursie. Te ongeveer 10 uur waren alle deelne mers aanwezig en werd afgereden in de richting Lisse. Links en rechts van den weg zijn de kleine hyacinthenvakken zicht baar. Sommige velden zijn ter eere dor buitenlandsche gasten met vlaggen ver sierd van onderscheidene landen. Circa half elf kwam de lange stóet van auto's te Lisse aan. De straten waren, be- vlagd. Er was groote belangstelling van de zijde dor inwoners. Langs den weg stonden groepen men- schen, die wuifden en groetten. Voor het stadhuis, waar een receptie door het Gemeenlehstuur zou plaats heb ben, werd stil gehouden. De ontvangst vond plaats in dc raadszaal, waar de bur gemeester, de heer G. Eenhuis, een rede in het Fransch hield, die later door den se cretaris der gemeente, den heer J. de aan, in het Engelsch werd uitgesproken: Als burgemeester van Lisse heet ik u, mijne heeren, van harte welkom. Het zal u zeker niet onbekend zijn, dat Lisse is het hart der bloembollenstreek. Vele onzer kweekers bereizen uw landen om er de voortbrengselen van onzen bodem te plaat sen, d.w.z. de wereld-bekende bloembollen te leveren. Ons gemeentebestuur acht het zich daarom tot groote eer, li, mijne hee ren, hier in het gemeentehuis te mogen ontvangen en wij twijfelen er niet aan, of uw Hollandsche zakenvrienden zullen al het mogelijke in het werk stellen, om uw verblijf alhier gedurende do internationale bloemententoonstelling 1925 zoo aange naam mogelijk te maken. Zij zullen er op gecharmeerd zijn, u te laten zien, welk hoog peil de bloembollencultuur heeft be reikt. Veroorloof mij, mijne heeren, u op het feit te wijzen, dat in Lisse is gevestigd het laboratorium voor het wetenschappelijk onderzoek voor bloembollen. Wij gaan daar trotsch op, "dat onder de eminente leiding van dr. Van Slogteren het gelukt is de ziekten in de bloembollencultuur en in den bodem grondig te b.estrijden. Mogen de goede Hollandsche relaties, die bestaan tusschen uw landen en het onze, zoo aangenaam blijven, als die thans zijn. Daarom stel ik u voor, gezamenlijk een glas te ledigen op de gezondheid van alle heeren, die hier tegenwoordig zijn. Ik heb gezegd. Nadat een dronk was uitgebracht op de bestendiging der goede internationale handelsrelaties, sprak de hoer A. S. Rei- nierse, voorzitter van den Bond, een kort dankwoord in het Hollandsch en in liet Fransch. e'ing. BEHANGSELPAPIEREN DE NIEUWSTE PATRONEN. D£ VOORDEELIGST& PRIJZEN. VANAF 6l/a Cts. 2204 Ongeveer halftwaalf verliet men het ge meentehuis, waarna via het in vlaggen tooi gestoken Sassenheim,naar Oegstgeest werd Over de Haagsche Schouw en den nieu wen breeden verkeersweg Den Haag—Lei den kwam men te circa half één in hotel Oud-Wassenaar aan, waar de lunch werd gebruikt. Hierna werd de terugtocht aanvaard over Rijnsburg, Noordwijk, waar een klein gedeelte langs den strandboulevard werd gereden, Piet Gijzenbrug, Lisse, Hillegom, Vogelenzang en Aordenhoul naar Bloe- mendaal, waar in hotel „Duin en Daal" de thee werd gebruikt, De terugtocht was schitterend en bood vooral voor de buitenlandsche gasten, een rijke afwisseling. De tocht mag in elk opzicht schitterend ejsla&gd heeten en zonder twijfel zullen de deelnemers nog langen tijd in aangename herinnering aan deze excursie .terugden ken, waaraan 46 auto's deelnamen. In de verschillende gemeenten was voor een goede verkeersregeling gezorgd, zoodat de tocht door de dorpen geer. stagnatie ondervond. Des avonds werd aan dc internationale jury in het Groot Badhuis te Zandvoört een banket aangeboden, waaraan twaalf naties waren vertegenwoordigd. Verder zaten aan de Fransche gezant, de hoer Heringa, chef van de afdeeling Handel van het ministerie van Handel en Nijver heid, en de burgemeesters van Heemstede en Zand voort. De voorzitter van Bloembollencultuur stelde^ een dronk -op het Koninklijk huis, den Franschen gezant en den regccrings- vertegonwoord'.ger in. .Verder huldigde hij Sir William I.awrence, voorzitter der jury lan lord Lamhourne, president van de „Royal Horticulture Society", die om ge zondheidsredenen verhinderd was, naar Holland te komen, werd een telegram ge zonden. Voorts prees de voorzitter de ver diensten van verschillende leden der in ternationale jury. 'De heer Heringa, regeerin-jvertegen- woordiger, wees er op, dat do bloemen me dewerken om de internationale relaties te onderhouden. Spr. dronk op de gezondheid der internationale juryleden en van den heer Krelage, wiens verdiensten onlangs door een hooge koninklijke onderscheiding werden erkend. Sir William Lawrence sprak over de schitterende tentoonstelling. Iets dergelijks had hij in Engeland no.oit gezien Mad. Philippe de Vilraorin prees de tentoonstelling en herdacht de groote ver diensten van prof. Hugo de Vries Nog eenige andere buitenlanders spra ken, verder werd het woord nog gevoerd door den burgemeester van Zandvoort, den heer Beeckman. üe drukte. 'aschen is de schoonste dag voor de Blcemcnstreek. Wijd uitgespreid rondom de dorpen liggen nu de kleurige vakken van hyacinthen en narcissen in contrasten «an rood en paars, blauw, geel, welke toch onder den hoogen hemel in harmonie sa- monsmelten. Dit jaar zijn het weer gezegende dagen geweest. Door jong en oud Nederland is er genoten. De eerste Paaschdag bracht reeds een hee'e drukte; het aantal auto's dat door de bloemendorpen trok wordt op 1800 geschat. Toch wordt de eerste Paaschdag door het overgroote deel der Nederlanders niet ge-* bruikt om verre tochten te maken, opge sierd met slingers en met bloemen-omhan- gen fietsen. Neen, die echte drukte is voor den Twee den Paaschdag. Om 11 uur begon het even te regenen, nadat den geheelen morgen een effen-grijs wolkendek de zon verborgen hield. „Ken- ners"'van het weer beweerden, toen de eer ste droppels vielen, dat dit de belofte was voor een heerlijke lentedag. Qitmaal hadden zij gelijk. Den geheelen dag was het in de dorpen een wereld-slad- drukte. Onafgebroken rijen van auto's en fietsers trokken langs den straatweg. De tentoonsfelling in Heemstede oefende natuurlijk een groote aantrekkingskracht uit, waardoor de bloemendorpen dit jaar minder bezoekers dan doortrekkers zagen. Op de tentoonstelling was het geweldig druk. De E. S. M. vervoerde duizenden van Amsterdam. Hoewel de N. Z H. op de lijn HaarlemHeemstede al haar materiaal in dienst had, kon zij op de drukste uren het vervoer niet meer aan, zoodat velen moesten loopen of bij de halteplaatsen lan gen tijd in de rij staan. Op de lijn LeidenHeemstede was liet ervoer ook enorm. Telkens werden extra- trams ingelascht en nog stonden de men- schen in goederenwagens. Op het tentoonstellingsterrein was veel belangstelling voor het festival der muziek korpsen. Voortdurend stonden duizenden te wachten voor het Gebouw dor Tijdelijke tentoonstelling tot hun beurt kwam van de bloemenpracht daar binnen te genieten. Er zijn wel enkele ongelukken gebeurd op den weg, doch de moesten van weinig beteekenis. Op den Binnenweg te Heom- _tede is de heer H. J. W. uit Heemstede* per fiets door een motorrijder aangereden; Hij bekwam een lichte hersenschudding Zoowel te Haarlem a's te Heemstede als de Bloemendorpen waren goede maatre gelen voor de leiding van het drukke vor-f keer genomen. De Roode-Kruis'l'ensl op do lenj r oi ling moest eenige keeren hulp vu-! een en» eenige bezoekers vielen flauw en een kroeg een bloedspuwing.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4