uhe doel en uit een corner maakt Kirck- ualdy een schitterend doelpunt (12). gort voor het einde voegt hij hieraan nog ,eQ buitenspel doelpunt toe. De ontmoeting tusschen Amsterdam en Haarlem was heel wat minder spannend, pe Amsterdammers waren verre in de peorderheid, maar door stug verdedigen vist Haarlem voor de rust de score blank |e houden. In de tweede helft was het v. jen Veen die voor het Amsterdamsche doelpunt zorgde, zoodat Amsterdam legen Nottingham in den eindstrijd kwam. Do eindstrijd bracht derhalve de Am- iterdam-Hilversum comb, tegen de Not tingham H. G. in het veld. Dit is een literst snelle en technisch hoogstaande llrijd geworden. De Amsterdammers liepen reeds dade- Ujk hard van stapel, waardoor de En- gelsche verdediging alle zeilen moest bij- letten om doelpunten te voorkomen. Met een goed schot opendo v. d. Veen de score, terwijl v. d. Hagen daaraan weldra een tweede doelpunt toevoegde (20). In bui tenspelpositie was het Black die tegen- icoorde. Even voor de rust moesten de rten evenals gedurende de geheele twee helft met 10 man spelen. Dadelijk na je hervatting bleek wat een kracht er van je Amsterdamsche middenlinie uitging. Duson vuurde zijn menschen onvermoeid nan. Goed doorzetten gaf v, Erven Dorens gelegenheid te scoren (31). Een goed gehot van v. d. Hagen wordt gestopt, maar T. Erven Dorens loopt in en scoort ten tierde male. De Engelscho aanvallen wor den telkens onschadelijk gemaakt, vooral pont blinkt hier uit. Een snelle aanval jer Amsterdammers wordt Nottingham opnieuw noodlottig. Uijtenboogaard brengt den stand op 51. Na afloop reikte voorzitter Tresling den fi$selbeker aan het winnende elftal uit. ZEILEN DuitschlandNederland Van 30 Mei tot 5 Juni zullen op de tra- Jecten HitdorfDusseldorp, Dusseldorp üerdingen en OrsoyEmmerik interna tionale zeilwedstrijden voor de nationale Jhiitsche 45 meter kruiserklasse plaats hebben. De Dusseldorfer Yachtclub heeft ion prijs beschikbaar gesteld toe te ken- pen aan het jacht, dat twee wedstrijden wint. De prijs wordt echter slechts uitge reikt, indien tenminste één buitenlandsch jacht heoft ingeschreven. Het aantal jach ten vaarmede elk land ban deelnemen is onbeperkt. De beschikbaarstelling van boven genoemden specialen prijs heeft haar voorgeschiedenis in het bezoek van -twee jeilers uit het Rijnland ter gelegenheid Tan de internationale wedstrijden van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging De Maas op 24 September 1924 op het tra ject RotterdamHoek van Holland. Dit Duitsche bezoek had toen ten gevolge, dat pile Belgische inschrijvingen werden inge trokken, hetgeen de Hollanders aanleiding gaf de betrekkingen met de Duitsche zeil- gport nauwer aan te halen. Na vooraf gaande onderhandelingen tusschen de Dusseldorfer Yachtclub en de Nederland- gche Jachtclub De Maas is een regeling getroffen, die tot instelling van bovenge- Boemden prijs heeft geleid. De stad Dusseldorp alsmede de Dussel- dorpsche groot-industrie hebben zich be reid verklaard, de wedstrijden door het beschikbaar stellen van gelden te steunen. De tusschen heide clubs getroffen regeling bepaalt, dat jaarlijks afwisselend np den Rijn in Nederland internationale wedstrij den in de 45 meter klasse zullen plaats Tinden. De wedstrijden' in Nederland zul len in 1920 waarschijnlijk bij Dordrecht Op het Hollandsch Diep of op het traject RotterdamHoek van Holland en terug plfstf Tinden. „Tel." WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toerisfver. „Swifi" A.s. Maandag, 2en Paaschdag, zal er een clubtocht gehouden worden naar de Omgeving van Wassenaar. Daar zal door do leden een 800 M. sprint gereden wor den, terwijl voor de Dames, en Heeren hij voldoende deelname een wedstrijd gehou den wordt in langzaam rijden. Daarvoor lijn kunstvoorwerpen disponibel gestéld. De samenkomst ls 9 uur bij den heer W. F. Boezelijn, terwijl de terugkomst on geveer 12 uur zal zijn. De punten, door de renners behaald, Selden voor den Indian-heker, uitgeloofd oor den heer W. F. Boezelijn. Ingezonden Mededeeling. MIJNHARDT» Siaal-Tablettan 'Maag-Tabletten. ts Zenuw-Tabletten .75" Laxeer-Tabletten .60" Hoofdpijn-Tabletten 60- Bij Apoth. en Drogisten. BINNENLAND Een Doopsgezind predikant over Paier Borromeus de Greeve. Wij lezen in „De Tijd": Pater Borromeus de Greeve O. F. M., die dit Jaar met Gods hulp wederom de, alleen leeds uit fysiek oogpunt als kolossaal te leschouwen en zeker ook ongeëvenaarde Jwestatie heeft geleverd om wekeijks v ij f toaal, dat wil zeggen voor een gezamenlijke lehoor van pl.m. 15000 menschen, te medi teren over het Heilig Lijden en wiens Jachtig woord o.a. in de groote Amster damsche Rozenkranskerk elke week een Intzaglijk aantal toehoorders trok, waar onder zeer veel niet-katholieken, is daar door een bekend Doopsgezind predikant be- pisterd en geteekend. In het Doopsgezind weekblad „De Zondagsbode" van 29 Maart M- (2e bl.) schrijft ds. P. B. Westerdijk ror den Franciscaner-monnik onder den Web „Een roomsche preek": „Eiken Woensdagavond stroomt het naar do kerk in de Obrechtstraat. Want daar preekt in de lijdensweken Pater Borro meus de Greeve en als hij preekt is de kerk stampvol geen zitplaats onbezet en in het middenpad en achter de banken staan honderden. „U moet eens gaan hooren." Zoo sprak tot mij eene Roomsche dame en ik heb aan die opwekking gehoor gegeven en ben eergisteren naar de Obrechtstraat gegaan, heb eerst een mis (de schrijver be doelt: het Lof -T- red. T.) moeten aanhooren en daarna den genoemden en beroemden redenaar gehoord. Inderdaad, het was er vol en ik heb meer dan een uur op de stee- nen moeten staan, te midden van zoovele anderen, waarvan velen aandachtig luiste rend, terwijl ik anderen meende te kunnen aanzien, dat zij 't luisteren minder ge woon waren dan ons zooveel kleiner, maar naar 't mij voorkomt, aandachtiger ge hoor. Ik stond op grooten afstand van den prediker, dicht bij den uitgang, veiligheids halve, om stillekens te kunnen verdwijnen, als 't me niet mocht voldoen. Maar ik ben gebleven tot het einde, al werden mijn beenen stram en mijn voeten koud van het lange staan op de koude steenen. En dat niet alleen, omdat deze redenaar een zeer begaafd redenaar bleek te zijn en zijne preek interessant voor iemand, die zelf reeds zoovele malen preekte, maar ook om dat hij mij wist te boeien, niet enkel door den vorm zijner voordracht, maar ook door den inhoud er van. Als ik leidsman van theologische studenten, aanstaande predi kanten was, zou ik tot hen zeggen: wan- nepr ge eene practische les in de predik kunde wilt krijgen, waarmee ge groote winst kunt doen voor dit belangrijk deel uwer latere werkzaamheid, verzuimt dan niet, dezen redenaar te gaan hooren. Wan neer ik er eens weer voor in de gelegenheid ben, zal ik deze niet ongebruikt laten voor bijgaan. Natuurlijk krijgt men dingen te hooren, waarhij men aanstonds een vraag- teeken plaatst (zoo b.v. wanneer afvallige priesters vergeleken worden bij onkruid, dat uit den tuin van het Vaticaan wordt uitgewied om dan over den muur geworpen te worden), een theoloog moet voldoende kennis van de katholieke sfeer hebben om deze te kunnen begrijpen, wat immer eeni- ge waardeering in zich sluit. Het onderwerp was 't bekende verhaal van Petrus' verloochening. De behandeling er van was niet sentimenteel en toch ont brak allerminst het sentiment, wist de spre ker de harten te roeren, ook door den toon en den aard zijner voordracht, zelfs gege ven de groote ruimte der omgeving. Die behandeling was voorts buitengewoon frisch en daardoor in hooge mate boeiend; van den aanvang tot het einde ben ik ge heel en al voor geweest, zoo zelfs, dat ik mij verbaasde, dat niet allen in mijne omgeving 't waren. Edoch, ook het hooren is een kunst, die of aangeboren of aangeleerd wil zijn. En dan ook nog: die behandeling was in hooge mate practisch, zich plaatsend te midden van het volle, werkelijke leven, daarbij aanknoopend en daaraan de voor beelden ontleenend. In één woord: leerend, roerend en bewegend, 't Kwam mij voor, dat een enkele maal wat het leeren betreft, 'i woord over of langs de roomsche hoor ders heen gericht werd lot mogelijke pro- testantsche hoorders, maar dan toch niet enkel of langs de eersten alleen, maar voor dezen ook ook apologetisch, verdedigend. Fijn en mij hijzonder treffend waren de opmerkingen en vermaningen, gemaakt over 't gevaar van het gevaar, waarin Pe trus, de prins der apostelen, zich begaf. De hedendaagsche vrouwenmode, 't heden- daagsche dansen, 't sieareten rooken door dames, bioscoop en schouwburg, de verlei dingen der groote stad en nog zooveel meer werden als voorbeelden aangehaald. Daar komt de man wepr in zijn huis, de zoon terug tot zijne moeder en de groet der zijnen, zijner moeder is als t hanengekraai, dat hem doet beseffen, dat hij zijnen Mees ter verloochende. De dienstmaaad verper soonlijkt het vrouwelijke, dat menigen man ten verderve brengt en de vrouwen kregen i:i dit opz'thi menige strenge vermaning, maar zagen zich ten slotte getroost dooi de mededeeling, dat, volgens een groot com mentator, Petrus naar buiten gaande zijn troost zocht en vond bij Maria, van wie elke vrouw iets in zich moest hebben. Maar niet meer daarover. Er was in dit alles zeer veel goeds en stichtelijks. Over het geweten werd niet gesproken, maaF meer dan een en eene zal zijn geweten heb ben hooren spreken. En de liefde v. Chris tus dreef dezen prediker. In één opzicht trof mij een grooot ver schil met onze protestantsche prediking: de vrijmoedigheid, waarmee het sexueele werd behandeld en de belangrijke plaats, die het in deze prediking Innam. W. t. v. het was nimmer ergerlijk of aanstootelijk, maar ik zou 't toch niet durven in een gemengd publiek, met ondere en jongere lieden van beiderlei kunne; en ons gewone gehoor zou er ook zijne, m. i. niet geheel ongegronde en toch wellicht ietwat overdreven bezwa ren tegen hehben. Doch hoe dit zij, ik heb mij den gang naar do Roomsche kerk niet beklaagd. Ik zou mijnen Roomschen medo-christenen zelfs van ganscher harte toewenschen, dat zij minstens elke week zulk een preek mo gen te hooren krijgen, niet enkel in de hoofdstad, maar ook elders. Edoch, rede naars van het talent van dezen pater zijn uit den aard der zaad dun gezaaid. Een goed teeken in elk geval, dat men hen op prijs weet te stellen. Om meer dan één reden een zeer merk waardige karakteristiek: zij getuigt van een royaal en toch scherp inzicht en is behalve een oprechte nulde aan den katholieken kloosterling een Lulde aan zijn Orde en aan de Kerk, die Pater Borromeus al een kwart eeuw dient met zijn eenvoudige en daarom zoo groote toewijding. Wij mogen hier miosch'ion nog bijvoegen aan do duizenden, die Pater Borromeus iets te danken hebben, dat zij hem geen grooter genoegen zullen doen dan dezer dagen oen hijzonder g^bcd te storten voor een gewichtige intentiz, die den priester zeer ter harte gaat aiaus „De Tijd". R.-K. Kamer-Centrale, Lelden. Aanwijzingen voordestemming op 20 April. Het bestuur van bovengenoemde Kamer- Centrale heeft, teneinde een goeden gang van zaken te bevorderen een uiteenzetting rondgezonden van hetgeen te doen staat in verbqnd met de a.s. stemming voor de defi nitieve groslijst, welke stemming, zooala be kend, moet worden gehouden op Zondag 20 April a s. Het bestuur zegt in bedoelde circulaire: „Die stemming op een anderen dag te houden is niet geoorloofd en zou ongeldig- verklaring tengevolge kunnen hebben. Ie. U benoemt één of meer stem bu reaux, bestaande elk uit minstens drie per sonen, waarvan de voorzitter bestuurslid moet zijn. 2e. Het stembureau houdt zitting op tijd en plaats, als door U aan de leden van Uw vereeniging is kennis gegeven. 3e. U noodigt de leden uit om aan do stemming te komen deelnemen. De wijze waarop U dat doet laten wij aan U over. In sommige kiesvercenigingen stuurt men de leden oproepingskaarten thuis, die op den dag der stemming moeten worden me degebracht. Wij halen dit slechts aan als voorbeeld, want ieder bestuur moet dit zelf regelen. 4e. Het Ingevulde stembiljet moet door ieder lid persoonlijk hij het stembureau in een gesloten stembus worden geworpen. 5e. De stemopnemers houden aanteeke- ning van de namen der leden, die aan de stemming deelnemen. De lijsten hiervoor (naamlijsten) worden U tegelijk met de stembiljetten toegezon den. 6e. Indien meerdere stembureaux wor den gevormd, mogen de bussen alleen door het Hoofdstcmbureau worden geopend. 7e. Wanneer de stemming is afgeloo- pen, worden eerst de stembiljetten geteld en vergeleken met het getal der leden, dat aan de stemming heeft deelgenomen. Daarna opent de voorzitter van het stembureau de stembiljetten en leest voor hoe daarop gestemd is. Eén der leden con troleert de biljetten en het andere lid (of de andere leden) houden aanteckening van elke uitgebraohto stem. 8e. Terstond nadat de uitgebrachte stemmen zijn opgenomen, maakt de voorzit ter bekend het getal der geldige stemmen, uitgebracht op het politiek advies en op elk der candidaten. öe. Vervolgens wordt aanstonds het proces-verbaal opgemaakt van de gehou den stemming en worden daarop tevens vermeld eventueel door de kiezers inge brachte bezwaren. Een formulier hiervoor ontvangt U ook tegelijk mot de stembiljetten. (U ontvangt 3 formulieren voor het geval U soms ver keerd zoudt invullen, U behoeft echter slechts 1 formulier in te zenden). 10e, Het proces-verbaal der stemming wordt door den voorziter en den secretaris van het stembureau geteekend. 11e. De gebruikte stembiljetten, do naamlijsten en het proces-verbaal worden daarna bijeengepakt en aangeteekend ver zonden aan den secretaris van de R.-K. Kamer-Centrale, Leiden, Karnemelksloot 58, Gouda en wel zoo tijdig, dat die zen ding binnen 24 uur, dus uiterlijk op Maan dag 27 April, in het bezit is van den se cretaris. In sommige gemeenten levert die bepa ling in verband met de openstelling van het postkantoor bezwaren op. In zoo'n ge val zal men er voor dienen te zorgen, dal iemand de zending gaat brengen bij den secretaris. Hoe jnen het ook regele, men dient te zorgen, dat de zending op 27 April bij den ^ecretaris is. Alle bovenstaande bepalingen, zooveel mogelijk gesteld in de volgorde, waarin ze moeten worden uitgevoerd, dient men nauwkeurig na te volgen, wijl anders de stemming ongeldig zou kunnen worden verklaard." UIT DE ©SSIGEWIMG KATWIJK. Elecirlsche stroom. Van Zaterdagmor gen 8 uur tot Zondag n m. 5 uur ds er geen electrische stroom. Particulieren zullen hiervan minder last hebben. Dat een derge lijke afsluiting net op den lsten Paasch dag moet plaats hebben, wat voor de ker ken, die bijna allen een electrische motor op het orgel hebben staan, is voor zeer ve len onbegrijpelijk. Of is het in Leiden aan de Eelectr. Centrale, vanwaar de order komt, geen Paschen? KATWIJK AAN DEN RIJN. Leesbibliotheek. Het bestuur van de Leesbihl'otheek wenscht er de aandacht op gevestigd te zien, dat de bibliotheek, Kerk straat, hedenavond voor de laatste maal in dit seizoen is geopend. Alle boeken wor den volgende week terug verwacht. Wit-Gele Kruis. We kunnen mededee- len, dat de voorbereidende werkzaamheden dezer vereeniging zoodanig gevorderd zijn, dat den leden spoedig bericht zal gezon den kunnen worden dat van de voordeelen, die deze vereeniging den leden biedt, ge bruik zal kunnen worden gemaakt. Op een heel enkele uitzondering na, sloten alten, die hiervoor in aanmerking konden ko men, aan Hierdoor is bewezen dat goed gezien is met de oprichting eener dergelij ke vereeniging. CEGSTGEEST. Machinale melkwinninn. *t Zal genoegzaam bekend zijn, dat de heer C. P. J. Paardekooper, eigenaar van de modelboerderij, Terweeweg 71, met zijn tijd in alles weet mede te gaan, zoodat zijn bedrijf met recht dipn naam draagt. Geen wonder is het dan ook, dat al het moge lijke worclt gedaan om het bedrijf «zoo productief mogelijk te maken. Thans heeft de heer Paardekooper een melk-machine aangeschaft, waardoor het mogelijk is de koeien machinaal te melken. Deze melk-machine, „Manus" geheeten, is van Zweedschen oorsprong en is daar reeds vele jaren met succes in gebruik. De contructie er van is gebaseerd op een ge combineerde druk- en zuigwerking, die het melken met de hand totaal overbodig maakt en het zuigen van een kalf zoo vol maakt mogelijk nabij komt. De werking van deze machine is als volgt. Aan de spenen der koe worden z.g. speenkoppen bevestigd, die door een flinken gummi slang in verbinding staan met de melk emmer, die voorzien ia van een pulsator. De speenkoppen worden door een anderen gummislang luchtledig gemaakt, waardoor de melk uit de uiers komt. De geheele in stallatie wordt gedreven door een motor van één P.K., die in staat is de machines voor 80 koeien tegelijk te bedienen. Het stroomverbruik bij zulk een motor be draagt slechts 4! tot 5 ct. per 100 L. Indien e.v. een speenkop afvalt sluit deze zich automatisch, zoodat geen stof of vuil kan opgezogen worden. Alleen de gummislang en de speenkoppen komen met de melk in aanraking, die in een gesloten bus vloeiend direot den stal wordt uitgebracht, zoodat de hygiëne in hooge mate bevorderd wordt. Bij het bacteriologisch onderzoek, door prof. de Graaff uit Utrecht ingesteld, con stateerde deze, dat het aantal bacteriën van deze melk ongeveer een vierde deel bedraagt van die welke in melk, die op gewone wijze gewonnen wordt, gevonden worden. De koeien laten zich zeer gemakkelijk op deze wijze melken en zijn reeds in een tweetal dagen aan deze methode gewend. De gezondheidstoestand van de koeien, aldus de jarenlange ervaring dergenen, die de machine in den handel brachten, wordt beter dan bij het handmelken en uierziekten komen veel minder yoor. Daar de machine de uiers zoo volkomen mogelijk leegmelkt, is het namelken, wanneer de koeien zulks gewend zijn, niet noodzake lijk. Elke machine melkt 10 12 koeien per uur en voor een veestapel van 50 koeion zijn dus vijf machines noodig. Naast de hygiënische wijze van melk- winning levert deze machine dus een groote arbeidsbesparing, want één persoon kan in één of anderhalf uur voor een vijftigtal koeien den melkarheid verichten, waar anders vijf personen voor noodig zijn. De bediening dezer machine kan bo vendien geschieden door jongere personen, ook al kunnen zij niet melken. De heer J. J. Bak, die den alleenverkoop van deze machine voor Nederland heeft en ons van een en ander op de hoogte bracht, deelde ons verder nog mede, dat het reeds meermalen is voorgekomen, dat de hoe veelheid der gewonnen melk zoowel als het vetgehalte grooter werd, hetgeen de heer Paardekooper bevestigde, wijl hij zulks ook reeds met een koe heeft ondervonden. We twijfelen er niet aan, of het oude Hollandsche spreekwoord van het eene schaap over den damzal ook wel hier van toepassing zijn en binnen enkele jaren wordt de melk van alle Hollandsche koeien, althans zeker in grootero bedrij ven, machinaal gewonnen. VOORHOUT. De Bloemenvelden. Hoewel met de Paaschdagen alle velden nog niet in bloei staan, ia een bezoek aan de Bollenstreek op die dagen toch alleszins gewettigd. En om bloeiende velden te zien behoefd men onze Gemeente niet links te laten liggen, daar de met Bloembollen be- teelde oppervlakte, bij andere Gemeenten in den Bollenstreek, weinig of niets onder oehoefd te doen. Ook de reisgelegenheid van en naar onze Gemeente is vrij gunstig, daar met een weinig moeite, onze Gemeen te per tram en spoor te bereiken is, terwijl van uit en naar Leiden ook per bus gereisd kan worden. Als wij willen trachten de menschen naar haar to trekken, is dat niet om propagan da te maken voor eenige caféhouders, maar omdat wij op hot oog hebben de belangen der bloemenliefhebbers. Hoe is nu de situatie? De crocussen zijn uitgebloeid. Daar be staat trouwens niet zóóveel animo voor, omdat er hiervan slechts enkele akkers zijn De meer vroege soorten narcissen 6tuan ongeveer in vollen bloei, terwijl zij bij den tegenwoordigen weerstoestand met Paschen geheel in vollen bloei zullen slaan, terwijl van de latere soorten al.iets te bespeuren zal zijn. De hyacinthen gaan hard vooruit en wij kunnen veilig aannemen, dat met Paschen 50 pet. der hyacint hen velden in bloei staat, terwijl de rest nog een yroolijken aanblik op zal leveren. Van de vroege tulpen is nog weinig te zien, behoudens enkele Due v. Thol-soor- ten. Wanneer wij nog eenige dagen zoo'n weersgesteldheid houden, kunnen wij aan nemen, dat op Zondag 19 April narcissen en hyacinthen in vollen bloei staan, be houdens dat er al veel van verwijderd zal zijn. Narcis Von Sion gaat men, zoo suc cessievelijk al koppen, terwijl met het hyaciuthen-stroopen ieder oogenblik een aanvang kan genomen worden. Op dien dag zal men ook kunnen spreken van bloeiende tulpenvelden. Zondag 26 April zullen hyadntheri on narcissen vifjwel zijn verwijderd en de vroege tulpen in volle bloei slaan, buiten beschouwing gelaten hetgeen reeds gekopt Ls. Op dien dag kunnen ook de late tulpen soorten, waaronder de schoone Darwin- en Breedersoorten in bloei staan. Daarmede is het dan ook uit. Het kan ook heel goed zijn, dat bij zéér zacbt weer dit proces zich sneller voltrekt. De vorst in Maart heeft wol eenigzins zijn sporen achtergela ten, doch oen leek zal daar weinig van be merken. Als de te volgen route zouden wij willen adviseeren: Aankomst halte Voorhout, Loosterweg, Voorllaan, Engelenbrug, waar van pier tram naar Leiden of Haarlem, re tour of tegenovergesteld. Tweede route: Aankomst Pietr-Gijzenbrug, Schravendam- soheweg, Loosterwag. af of E#- selaan» oi dnu£ 'l Iteiffpr^h/wh Lissc. Ingezonden Mededeeling WAT IEDER MET PASCHEN ZAL'OPMERKEN Het te te hopen, dat de feestdagen doo® mooi weer begunstigd zullen worden, op» dat ieder zooveel mogelijk var de hoerl'jkf lentelucht kan genieten en tevens op da wandeling kan waarnemen, wat do nieuw! mode zooal brengt in Dames-, maar ook' in Heerenkleeding. Dat er heel wat te zien zal zijn, is meer dan waarschijnlijk Dé groote Mode-magazijnen hehben deze*, dagen volop werk gehad om allo cliënton te bedienen. Bij de Firma C. A. bijv., wag het in de afgeloopen week zóó ov.orstefc' pend druk, dat meu er bijna geen raad mee wist. Dit is ook nauwelijks te verwon deren, als men eerstens hare overweldi* gende collecties ziet van de nieuwste snufjea op modegebied en voorts op de buitenge* woon lage prijzen let. Het bekende C. A.i systeem heeft wonderen gewrocht voor dé prijsbepaling van Dames-, Heeren- en Kinderkleeding. Vooral wat betreft Heeren kleeding schijnt de strijd tegen ds duur(f groot succes to hebben. Het C. A.-systeem blijkt dus werkelijk bij machte, de prijzen, voor kleeding beduidend te verlagen, waar* van ieder zich persoonlijk kan overtuigen Op verschillende plaatsen van ons lani* werden door de Firma C. A. nioüwö zaken geopend en allerwegen betuigt hot- publiek zijne ingenomenheid met den strijd der Firma tegen „dure Heerenkleeding. Ihans is moderne, solide Heerenkleeding verkijgbaar bij G. A. tegen prijzeu, zoo als men die tot dusver niet gezien heeft. Wie na Paschen nog iets nieuws wfl koopen, hetzij Dames-, Heeren-, Meisjes* of Jongenskleeding, kan gerust naar dd Firma C. A. Brenninkmeyer gaan. want daar zal men slagen. 11318 De bloemenliefhebbers, die deze rout& volgen, zullen over den aanblik;, die de velt den daar opleveren, zéér tevreden zijn. De gelegenheid om verscho bloemen all) aandenken aan do BollensIreek mee naar huis te voeren, is niol zóó groot meer ula voorheen, daar do kweekers ten opzichta van don afgesneden bloemenhandel stcoda strenger bepalingen treffen. Zij doen dit, echter geenszins, om den bezoekers onaan genaam te zijn, doch omdat de bloim ju 't Buitenland een concurrent wordt van de bloembollen. Ook spelen een rol de hooge prijzen der bloembollen, waarom een kwee* ker niet gaarne een bouquet je afgeeft, daar, wanneer de bloemen diep afgesnedoh worden, dit den groei van den bloembol be lemmert. Woningbouw. Donderdag j.l. Je» avonds half negen, waren een vijfentwinjj- tal personen in café „Boerhaave" bijeeik om te komen tot definitieve opricht in® eener woningbouwvereniging. Als voorzitter fungeerde de heer v. Sle* kelenburg, secretaris dezer gemeente. De voorzitter zegt in zijn openingswoord1.' dat hetgeen vanavond zal worden gedaan-, in Voorhout nog nooit gepasseerd is. Hei is overbodig te zeggen wat wordt hooogd met dezo vergadering. Do bedoelng Ls, een. vereeniging op te richten, die zich op de eerste plaats ten doel stelt hel stichten van goede arbeiderswoningen. Wij zijn op dat' idee gekomen, aldus apr., daar wij, om ona heen ziende, ten dien opzichte een wantoe stand waarnamen. Aanstonds kwam de op* positie al opdagen Deze personen vonden, dat pogen van een bouw vereen'ging minder noodig. Het particulier initiatief schoot niet' te kort. De huren van zulke woningen zou den te hoog worden enz., enz. Uit welken hoek die oppositie kwam, is lichtelijk te be* grijpen. Het Comité heeft zich li erdoor echter niet laten afschrikken, doch heeft moedig doorgezet. De aandceten werden vlot geplaatst en door uw opkomst, al duf spr., geeft gij reeds blijk met de jannen van het Comité te sympathiseeron. Do aan* deelen ziju niet zoo zeer om een kapitaal' te vormen, doch meer om een nauwou band' tusschen vereeniging en loden le leggen. Da bedoeling moet niet zijn nu maar even een vereeniging in elkaar te zotten., doch er' moeten daden gesteld worden. Na een verdere uiteenzetting van dun voorzitter besluit de vergadering met alge*< meene -stemmen in principe een wooing*' bouwvereeniging op te richten. Hierna worden de Statuten voorgelezen en zonder discussie met algemeeno stem men aangenomen. De vereeniging zal den naam dragen vani „Herman Boerhaave". De voorzitter geeft een explicatie hoe het voorloopdg comité tot het kiezen van dien naam gekomen is. Herman Boèrhaave was een wereldberoemd^ Professor, die op het gebied der Genees* •kunde ontzaglijk veel in 't algemeen belang! heeft gedaan Deze beroemde man is 10 Voorhout geboren. Wij konden gecu bete ren naam vinden. (Applaus). Hot Huishoudelijk Reglement gaat den<. zelfden weg op als do Statuten. Het voorloopig Comité wordt an zijn ge-» heel met bijna algemeeno stemmen als be stuur aangewezen en ziet er als volgt ui ts Voorzitter: v. Stekelenburg; Secretarie* Penningmeester: C. J. Paardekooper; lo den: B. v. d. Lubbe, C. v. d. Meij Hz. en J. H. v. d. Voet. Alle nemen hun beuoeming aan. Hierna worden verschillende bouwplan* nen besproken en aan 't bestuur overgola^ ten voor nadere ontwikkeling. Bij do rondvraag worden verschillen dB inlichtingen gevraagd en verstrekt De heer v. d. Voet brengt namens do verf gadering een woord van dank aan den! heer v. Stekelenburg voor het nemen vani het. initiatief en den ijver waarmede hij doorzette. (Applaus). De caféhouder oogst een woord van darilj voor het afslaan der zaal, waarna sluiting!» WARMOND. De r.oleeringwerken. De rioleeringH werken in doze gemeente zijn gegund aan do Later en Meijer te Leiden foor de in.-; echrijvingssoin van f 12.285.(niet de laagste inschrijving).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 13