Folitlek Advies zou toelaten, zou men nlot kunnen vasthouden aan het door ieder uitbrengen van één stem. Wel kunnen de kiezers de niet op het Politiek Advies voorkomende candidaten boven of tusschen de candidaten van het Politiek Advies inschuiven. Om te doen zien hoe dat bereikt kan worden, moet men goed in 't oog houden, dat, volgens het nieuwe kiesreglement, het land verdeeld is in drie groepen. Men heeft: Groep I: Noord-Brabant en Limburg. Groep II: Gelderland, Utrecht, Overijsel, Drente, Groningen en Friesland. Groep III: Noord-Hólland, Z.-Holland en Zeeland. Die indeeling is juist gemaakt met het oog op de alphabetische gerangschikte candidaten, die niet op het Politiek Ad vies voorkomen. Het is mogelijk, dat één bepaald persoon in alle kioskringen onder de alphabetisch gerangschikte candidaten voorkomt, terwijl hij in geen kieskring, op zichzelf beschouwd, de meerderheid heeft. Wanneer nu iederen kieskring op zich zelf werd berekend zou zulk een wel licht toch in den lande gewilde candidaat Hooit kans hebben, om gekozen te worden voor de definitieve candidatenlijst. En wanneer nu die indeeling niet ge maakt was en de stemmen, die zoo'n per- Boon in het geheele land behaald heeft, olie bij elkaar zouden moeten worden ge teld, zou hij weer een te grooten voorsprong krijgen op de candidaten van het Politiek Advies. Dat werd ook onbillijk geacht en daarom verdeelde men het land in groe pen. De stemmen van een niet-geadviseer- den candidaat worden nu groepsgewijze opgeteld. Hij kan voor plaatsing op de lijst in aanmerking komen voor die groep, waar in hij in verhouding tot het totaal aantal uitgebrachte stemmen de meeste stemmen hoeft behaald. En in die groep komt hij weer in aan merking voor dien kieskring, waarin hij, eveneens verhoudingsgewijze, de meeste aanhangers blijkt te hebben. Wij willen nu door een voorbeeld trachten duidelijk te maken hoe de niet geadviseerde alphabetisch gerangschikte candidaten tusschen de candidaten van het Politiek Advies kunnen worden inge- Bchoven. Veronderstellen we voor een bepaalden kieskring een lijst van 8 personen, waar van er 3 geadviseerd zijn. De 8 geadviseer- den hebbon dus alleen stemmen gekregen uit dien kieskring; de 5 alphabetisch ge- rangschikten kunnen zo ook uit andere kioskringen gekregen hebben- We veronderstellen dat de volgende aan tallen stemmen behaald zijn: Jansen, Pieterse, Meijer tezamen 2800; Andersen 500, Kareis 1300; Meeuwis 60; Tollens 100; Visser 700. De stemmen, op de, drie advies-candida- <en uitgebracht, hebben we samengeteld, omdat het Politiek Advies bij de stem ming als één geheel geldt. Voor het opmaken van den uitslag moe ten we eerst gaan zien wie van de alpha betisch gerangschikte candidaten het grootste aantal stemmen heeft; dat is Ka reis met 1300. Het getal 1800 is de eerste norm. Aan Jansen worden 1300 stemmen ioegekend en hij wordt daardoor no. 1 van de lijst Voor Pieterse blijven nog 28001300 is 1500 stemmen over, waar door Pieterse no. 2 van de lijst wordt. Voor Meijer blijven er nog slechts 200 stemmen over, wat minder is dan de porm. Zoodra dat het geval is, komt de inschui ving: en zoo wordt Kareis met 1300 stem men tusschen Pieterse en Meijer ingescho ven en wordt hij no. 3 van de lijst. De eerste norm heeft nu zijn dienst ge daan. We gaan nu zien wie van de alphabe tisch gerangschikte candidaten op één na hot grootste aantal stemmen heeft gekre gen; dat is Visser met 700 stemmen; de tweede norm. Jansen krijgt nu 700, Pieter se 700. Voor Meijer blijven er dan nog 28001400 is 1400 stemmen over, wat meer is dan de tweede norm .zoodat Meijer no. 4 van de lijst wordt. Nu worden de overgebleven candidaten gerangschikt naar de volgorde van het behaald stemmen cijfer. De definitieve lijst zal er dus in ons Voorbeeld uitzien als volgt: 1 .Jansen (Politiek Advies), 2. Pieterse (Politiek Advies), 3. Kareis (ingeschoven), 4. Meijer (Politiek Advies), 5. Visser, 0. Andersen, 7. Tollens, 8. Meeuwis. Men ziet uit dit voorbeeld, hetwelk wij aan do bij „Futura" uitgegeven vlugschrif tje ontleenen, dat het nieuwe kiesregle ment ten aanzien van do alphabetisch ge rangschikte candidaten een groote macht in handen der kiezers legt. Ingezonden Mededeeling. SPURT VOETBAL. B. K. FEDERATIE. Overzicht. De leiders der Tweede klasse H hebben do laatset weken moeten ondervinden, dat de weg haar het kampioenschap niet langs rozen alleen voert. De nederlagen of gelijke spelen van Excelsior en D.Q.N.K. hebben zulks uitstekend bewezen en nog is niet met zekerheid te zeggen wie ten slotte do hoogste plaats voor goed zal bezetten. Do wedstrijd, die Maandag tusschen D.O.N.K. en V.E.P. gespeeld wordt sluit D.O.N.K. wellicht voorgoed uit van do oeerste plaats. Zulks is reeds het geval in dien het resultaat een gelijk spel wordt. Ten onrechte hebben we in onze twee laatste competitiesianden de club uit Woer den een puntenaantal van 14 gegeven. Do aandachtige lezer heeft reeds bemerkt, dat zulks 16 moest zijn, waardoor V.E.P. een doel'gcmiddelde heeft van 1.33. Wordt er dus Maandag in Gouda gewonnen, dan verhuist V.E P. naar de tweede plaats, waarna dan de wedstrijd tegen nummer één in Schiedam zelf de beslissing moet brengen, wie het kampioenschap zal halen. V.E.P. zal er dus ongetwijfeld alles op zet ten om Maandag reeds van D.O.N.K. te winnen. Of het gemakkelijk zal gaan be twijfelen we, temeer daar D O.N.K. zint op revanoho voor de 31 nederlaag in Woerden. De wedstrijd tusschen Montfoort en de Graaf Willem-reserves zal wel een over winning voor de thuisclub opleveren. Wedsfrljdprogramma voor a.9. Zondag. Kampioenschap. Vo'i.i«ng—P.V.C. F. v. Veen. Competitie. Eerste klasse. R.L. V.Caesar H Delvo. KimbriaT.A.C. P. Scheren. SittardGhévremont A. v. Bokhoven. Valkenburg-Palemig G. Knipschild. Tweede klasse H. MontfoortGr. Willem II 2 A. Bizat. D.O.N.K—V.E.P. C. Bassamt. DIOG. HAARL. BOND. De Districtswedstrijden. Moeten wij nog herinneren aan of opwek ken tot een bezoek aan de districtswedstrij den, die op Tweeden Paaschdag te Noord- wijk en Noordwijkerhout zullen plaats heb ben? Ons dunkt zulks overbodig. De laat ste dagen is er reeds in ons blad herhaal de malen op gewezen, dat de keurelftallen van de districten Leiden, Rotterdam, Haar lem en Amsterdam elkaar zuilen gaan be kampen. Dat alleen reeds zal bezoekers trekken. Want, getuigden de wedstrijden, die het districtsbestuur van Leiden vorige jaren organiseerde, ook niet van een overgroots belangstelling en medeleven in de Room- sche Sport. Hoeveel temeer zal zulks dan nu het ge val zijn, nu niet altijd het vertegenwoordi gend elftal van het district Leiden, maar ook van drie andere districten belangstel ling komen vragen! Het doel van deze wedstrijden is tweele dig, n.l. lo. propaganda te maken voor de voetbalsport in Roomschen kring, 2o gel den in te zamelen voor den torenbouw der Kathedraal St.-Bavo. Bij gelegenheid van het lustrumfeest in September j.l. werden aan het Bondsbe- stuur een tweetal prijzen aangeboden n.l. een zilveren wisselbeker door baron Wit- tert van Hoogland, eere-voorzitter van den Bond, en een gouden medaille mot elf draagmedailles door de Eerste Ned. Spaar- verzekering voor Katholieken, wier direc teur het Eerste Kamerlid Haazevoet, een groot belangstellende in de R.-K. Sportbe- weging is. Naar wij vernemen wordt er bij deze wedstrijden ook gerekend op belangstelling van de zijde der autoriteiten en dus kan het niet anders of ook tal van anderen uit de diverse districten, maar vooral uit het district Leiden, zullen van hun belangstel ling blijk geven. Het is bovendien een uitstekende gele genheid tot het organiseeren van fietsclubs en als het weer eenigszins medewerkt zal een fietstocht ongetwijfeld slagen. Da samenstelling der elftallen hebben we bereids gemeld. Leiden speelt, in oranje-shirt met witten broek, Rotterdam in wit shirt met zwarten broek, Amsterdam in rood-zwart geblokt shirt met zwarten broek, Haarlem in geel wit shirt met zwarten broek. En dus luidt het programma. 12 u.:Noordwijkerhout: LeidpnRotterdam F. J. v. Veen. 12 u.: Noordwijk: HaarlemAmsterdam G. Kruyver. 2.30 u.: Noordwijk: Finale. H. de Bueger. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.9. Zondag. Kampioenschapvan Nederland. Den Haag: H. B. S.Frisia. Wedstrijdprogramma voor Ma- Kampioenschap van Nederland. Rotterdam: SpartaGo Ahead. AFDEELING I Promotie Competitie 2 e klasse. Am:- e nlarnSpartaanZandvoor l 2e klasse A. Hoorn: HollandiaW. F. C. AFDEELING II. 2e klasse B. Ci.' imda—Neptunus. 1o serve 2e klasse B. Utr 11. V. V. n—Sparta UI. AFDEELING m. 2e klasse B. V n: Wagen. BoysTheole AFDEELING IV. Eindhoven: PhilipsWillem II AFDEELING V. Promotiecompetil' 2e klasse. Sv PnoekAlcides. Om den N. V. B.-beker. 8 e ronde. Gr n: G.V.V.Wilhelmina (lsten Pa- Rotterdam: NeptunusB. V. V. 4 e ronde. Enschede: EnschedeH. F. C. Rotterdam: XerxesW. F. C. A. S. C.—Wimbledon F. C. 0 - 3 Het Paaschbezoek van de Engelsche Wimbledon F. C. is begonnen met een wedstrijd tegen A S. 0., die ons eerlijk gezegd is tegengevallen wat onzen alge- meenen indruk betreft. Vooral na de rust zat er een leegte in het spel, die onaan genaam aandeed en het spel een saai aan zien guf. Kwam het doordat A. S. C. geen gelijkwaardige tegenpartij was voor de Engelschen, of dat zij zich spaarden voor do komende wedstrijden? Wij kunnen de Juiste oorzaak niet vatten. A. S. C. kwam met een zeer zwakke 1 ploeg in het veld, wijl Lee Janssen en Meyer niet van de partij waren, waardoor de rechtervleugel, die nu bezet was door v. d. Mark en Jan Wamsteker wei nig presteerde. Op den linkervleugel speelden Goslings en Stephanus af en toe niet onverdienstelijk. De middenlinie was niet bepaald slecht. Roem gaf zoo nu en dan aardige staaltjes voethal te zien en zijn medehalfs waren actief, al kwam hun werk niet altijd tot hun recht. Brou wer wist herhaalde malen verdienstelijk in te grijpen, maar over het algemeen is het spel van middenlinie en voorhoede te doorzichtig, zoodat de Engelschen zich niet hijzonder druk maakten. Van de backs was Josson ontegenzeggelijk de beste. Hij gaf zijn tegenstanders kranig partij, wat van Wamsteker nu juist niet gezegd kan worden. De aanvoerder der rood-zwarten schoen meermalen teveel door andere din gen afgeleid, hij werd nogal eens gepas seerd. Blom verdedigde zijn doel goed, al hoewel het ons toescheen, dat hij het twee de doelpunt had kunnen verhinderen. De Engelschen vielen ons ook niet ge heel en al mee Zeker zij beschikken over tal van goede eigenschappen, die wij te vergeefs bij de rood-zwarten zoeken. Hun balcontrole en tactiek is &f. Een uiterst snelle voorhoede staat ter hunner beschik king. Zij weet de geboden kansen te be nutten en dat leverde de drie doelpunten op. Met verre schoten hebben zij echter ook blijk gegeven den weg naast het doel ter kennen. De backs waren solide, dat zegt genoeg. Of zulks van den keeper gezegd kan worden weten we niet. De A. S. C.- voorhoede gaf hem bitter weinig te doen, maar wat hij te verwerken kreeg deed hij op zulk een wijze, dat een actieve tegen partij daar voordeel uit had gehaald. Over den wedstrijd het volgende. De elf tallen stellen zich als volgt op: A. S. C. Blom Wamsteker Sr. Josson Vreeken Roem Brouwer J. Wamsteker de Ruyter Goslings v. d. Mark Stephanus O Rowell Rowden Wills Wadey Colins Boase Goodens Brewer Gregory Sowter Wimbledon Sterry Goodens won den toss en de Ruyter trapte tegen zon af. Er ontstaat dadelijk eenig middenveldspel waarbij de gasten iets onzeker schijnen. De Ruyter geeft reeds na enkele minuten een fiksch schot op doel, doch de keeper stopt den bal. Als even later Josson een bal voor de voeten van Rowden plaatst, ontstaat er een ge vaarlijke situatie voor het A. S. C.-doel, als de voorhoede der gasten een mooien aanval opzet. Blom is echter op zijn post. Roem geeft hierna eenige fraaie staaltjes voetbal, als hij met verschillende tegen standers in duel komt en ook Josson laat zich van do beste zijde zien. Bij een A. S. G.-aanval kopt de Ruyter uit een fraaien voorzet van v. d. Mark rakelings lang het doel buiten bereik van den keeper. Dit geeft A. S. G. eenigen moed, maar als de voorhoede der gasten den bal toegespeeld 1 krijgt gaat zij fanatiek ten aanval en van ieen falen der A. S. G.-achterhoede maakt Wills gebruik om zijn club de leiding te geven (01.) Er is dan juist een kwartier gespeeld. In de volgende periode notee- ren we wedeisijdsche aanvallen, waarbij het opvalt hoe weinig de A. S. C.-voorhoe- de schiet. Als Wills dan den bal te pakken krijgt rent hij met Roem naast zich op het A. S. C.-doel af. We denken Roem nog te zien wegtrappen, maar 't gebeurt niet en met een laag, o.i. houdbaar schot, passeert hij Blom voor de tweede maal (02.) Aan den anderen kant schiet Ste- I phanus meters ver naast en hij een vol- I genden aanval, als Jan Wamsteker op het doel der gasten afgaat, wordt de b.al cor ner gewerkt. Deze levert echter niets op en even later zorgt Wadey met een prach- tlgen kopbal voor nummer drie (03.) Onveranderd komt dan de rust, waarna de gasten dadelijk iets in de meerderheid zijn. De linksbinnen Rowden lost spoedig een schot op doel, na Wamsteker gepas seerd te zijn, doch Blom is op zijn post. Dan volgt een aanval van Stephanus en Goslings, maar het schot van den laatste is te zacht en wordt gestopt. A. S. C. komt dan wat opzetten en de Ruyter geeft een hard schot op doel, de keeper laat den bal vallen, dooh kan toch nog wegwerken. Na' eenige aanvallen van Wimbledon schiet dé Ruyter van dichtbij hoog over. v. d. Mark doet even later hetzelfde. Bij een nieuvep aanval van Wimbledon slaat Blom den' bal weg, doch hij ketst over hem heerf, gelukkig tegen de zijlat en van daar cor-s ner. Als Blom na eenige corners, die niets opleveren, den bal uittrapt, springt de?o over het hoofd van Gregory heen en deT Ruyter rent er van door. Hij centert naai- Stephanus, die weer goed terug geeft, de Ruyter schiet, doch de keeper slaat deh bal terug, die door Jan Wamsteker weer opgevangen en ingeschoten wordt, mam Goodens trapt corner, die door do Ruyter wordt naast gekopt. Goslings schiet nog eens hard naast, de Ruyter hoog over en onveranderd komt het einde. Haagsch ElftalNed. Combinatie, Gistermiddag werd in Don Haag een benefiet-wedstrijd gespeeld voor den be-' kenden H.V.V.-trainer Fred. Warburto/l, waaraan werd deelgenomen door ce^ Haagsch elftal en een dr. Lefèvre-olftal/ hoewel deze zelf niet meespeelde. De elftallen zagen er als volgt uit: Haagsoh elftal: Brederode, Gampioni, Bontje, Borel, Calame, Overboek, Snouolé Hurgronje, Vis, Sandberg, Heyligers en Vermeer. Ned. Elftal: De Nalris (Ajax), v di Broek (N.A.G.), Buitenweg (Hercules)', Ruys (D.F.C.), Visser (Stormv.), v. Heel (Feyen.), Litz (D.F.O.), Struys (Stormv), Van Dijke (Feyenoord), Tetzner (Be Quick) (v. d. Meulen H.F.C.) Het Ned elftal leidde hij de rust met 21. Daarna werd het 13 en 23, waar na de gasten de score opvoerden tot 26. Zilveren Rijnstreekbeker-wedstrijden te Alphen aan den Rijn. Den 2den Paaschdag zullen op bet tem rein der A. V. V. „Alphen" de wedstrijden aanvangen om den zilveren Rijnslreek-t beker. Reeds enkele jaren achtereen wer-« den onder veel belangstelling deze wed strijden gehouden, totdat het eindelijk aaüi de Vereenigin.g „Blauw Wit" uit Amstero dam gelukte definitief eigenaresse te wotm den van den beker, waardoor tevens deze populaire wedstrijden tot het verledene lxs hoorden. Vorig jaar is het evenwel gelukt, dank zij den financieel en steun der vele supporter^, de Vereen. „Alphen" weder in het bezit tèv doen komen van 'n nieuwen fraaien beker, waarvoor 2e Paaschdag de le ronde zal' worden gespeeld. Het programma is na loting vastgesteld als volgt: 2.u. tot 3.30 u.: D. E. G. I Amster damOlympia I Gouda! 8.30 u. tot 5.u.: Blauw Wit II Am sterdamAlphen I De Haas en het Ned. Elftal. Naar wij vernemen is do Be Quiek-spe-* Ier De Haas ongesteld, waardoor da moge-" lijkheid bestaat dat hij niet zal kunnen uitkomen in het Ned. elftal dat Zondag 19 April a.s. te Ziirieh tegen Zwitserland" speelt. ,.'M" 3 HOCKEY Om den Waalsdorpbeker De eerste wedstrijd van de Engelsche club Nottingham in ons land, welke giste-> ren op Waalsdorp bij Den Haag is ge houden, heeft een aardig succes voor tyet Nederlandsche hockey volgens de inter nationale regels opgeleverd. Immers de Waalsdorperbeker, als inzet van het tour- nooi, dat ter gelegenheid van de komst der Engelschen was georganiseerd, bleef in Hollandsch bezit, werd n.l. gewonnen door de AmsterdamHilversum combinatie, welke de Engelschen met niet minder dan 51 klopte. Allereerst kwamen Nottingham H. C. en Den Haag tegen elkander in het veld. Hoewel de Engelschen steiker zijn weet de fanatiek spelende Haagsche achter hoede doelpunten te voorkomen. Bij eon uitval der Hagenaars zet Colenbrancler goed voor en Grata ma passeert met een schitterend schot den Engelschen doek man (10). Voor de rust komt hierin geen verandering. Na de rus' komt Not tingham geducht opzetten en hoe Tack en Kalf ook verdedigen, succes kan niet uit blijven. Knock schuift het leder in het Haag- Jeanne overzag den toestand gelijk een generaal zijn leger. Nu, sprak zij, moeten wij trachten ons eruit te helpen. Zij stond op, deecl eenige vastbesloten Itappen, nam haar kin in hare hand en dacht na. Sidoine op zijn koffer gezeten, zag haar toot bewondering aan. De toetsen van de piano beschouwende sloeg mevrouw eeni- tonen aan van het bekende: We have po bananas. Zij lachte en ging nogmaals fiidoine omhelzen. Ik geloof, sprak zij eenigszins be deesd, dat wij, alvorens veranderingen aan te brengen, goed zullen doen met ons te be- helpeu met hetgeen er is. Sidoine bevestig de dit voorstel, maar verlangende blijk te •even van zijn huishoudkunde begon hij Oixect over de dienstbode te spreken. En de dienstbode? sprak hij, zullen er een hebben? Er is bij de postbestel ling een brief van uw vader. Ziet wat hij Ons te vertellen heeft. Men laa den brief gezamenlijk- Vader Larmois verklaarde Bat het hem speet niot tegenwoordig te kunnen zijn, dooh dat een belangrijke zaak Jiem ophield, hij erkende dat zijn zoeken paar een dienstbode vruchteloos geweest Was. Goed, sprak Jeanne, ik verwachtte Zul ka, wij zullen het er wel zonder doen. Ik zal de concierge verzoeken het grove ^erk te doen en zelf zal Ik koken totdat yrij een dienstbare slavin govonden heb- Die vrouw is een schat, een waar achtige schatI riep Sidoine uit. Maar de schat besloot alles te beredde- len en maakte reeds den inventaris op. Hoe noem je dit hier? Dat is de rookkamer, of liever het was do rookkamer, het zal nn de salon worden. Jeanne omhelsde hem voor deze goede verandering, het bewijs van ware gene genheid, en ging voort den inventaris op te maken. Naast de slaapkamer bevond zich de badkamer, en verder een vertrek dat Si doine steeds gebruikte om rommel op te bergen. Het is uitstekend, sprak Jeanne, ik zal er mijn boudoir van maken. Maar Sidoino was zorgelijk geworden en krabte zich achter het oor. Wat is er? vroeg Jeanna Een haar in de boter. Mogelijk wel, leg eens uit wat er aan hapert? We hebben vier vertrekken. Een salon, een slaapkamer, een badkamer en een boudoir, waar zullen wij nu de keu ken en de eetkamer zetten. Jeanne erkende, dat dit een dier vraag stukken was waarvoor zij geen oplossing wist te vinden en een klip waar ook niet omheen te zeilen viel. Sidoine zag hare verwarring en stelde voor in een restau rant te gaan eten. O neen! antwoordde Jeanne, wij zijn thuis en wij zullen thuis opscheppen wat wij kunnen, maar ik zal do keuken doen. Dan, sprak Sidoino, moeten wij van het boudoir afstand doen. Ik zie geen an deren uitweg. Vooreerst, sta jij er op een boudoir te hebben? Ik veronderstel, dat je geen zin hebt om te boudeeren. En voor de rest, als je daar zin ln hebt, kan je het even goed in de rookkamer doen; ik geef er mijn toestemming voor. Jij bent een echte engel, met een b. ervoor, stemde Jeanne toe, heel gelukkig over deze schikking. Tot algemeene tevredenheid werd dan ook besloten, dat men de keuken in het boudoir zou maken en eton in de rookka mer in de schaduw van de vleugelpiano. Optimist in den hoogsten graad, onder lijnde Sidoino al het voordeel dat deze toestand medebracht. Wat eon geluk dat vader Larmois geen dienstbode gevonden heeft; waar zouden wij ze hebben moeten opbergen? Zoo dankten zij do Voorzienigheid, Die hen voor deze zorg bewaard had. Moedig begonnen zij met hun koffers uit te pak ken. Zij plaatsten op den schoorsteen en op de piano al do geschenken, die zij van him vrienden hadden medegebracht. Uilen in houtsnijwerk, albums, papiersnijders, sigarenkistjes in den vorm van Zwitscher- sche huisjes. Zij borgen hun linnen en kleederen zoover zij konden in de kast der slaapkamer. Terzelfdertijd sloot Jeanne een contract met do concierge, voor het grove werk en verzekerde zich tegen hoog loon de dien sten dezer sluwe feeks. Dien avond aten zij in het restaurant, gingen naar 't theater en keerden laat naar huis. Den anderen dag begonnen zij met de inrich ting van hun huishoud'en. De onvoldoende ruimte maakte dat de eenvoudigste dingen zioh verwikkelden, hun onbekwaamheid, gevoegd bij te veel goeden wil, deed ver der alles mislukken, maar hun natuurlij ke aanleg om van alles de goede zijde te zien was hun van grooten dienst. Mevrouw Loriol had in het boudoir een gastoestel doen plaatsen en leerde op kos ten der gemeenschap er langzamerhand het gebruik van kennen. Juffer Eulalie, de concierge, bracht haar iederen morgen de materialen, waaruit zij de schotels, die zij ontworpen had, bereiden moest. De haren omwonden door een zijden doek, voor de vettige dampen, met een allerliefst kanten boezelaartjes voorgebonden en met een groot keukenboek in de hand, kookte en braadde zij maar rank, en was steeds bezig een deksel op te lichten of haar gas toestel te regelen. Zij gaf zich bijzonder veel moeite in de vergelijking met de ma gere uitkomsten, die zij verkreeg. Zonder twijfel behoedde haar helder verstand er haar voor, om zich de vingers te pijnigen met het plukken van een konijn, denkend, dat dit moest gebeuren als bij de kippen, maar zij miste de ondervinding, die de beste leermeester is. Sidoine was erg trotseii op haar soepen en schotels. Zijn goed humeur was de beste saus en met een vroolijk woord troostte hij Jeanne, wanneer een der ge rechten Diet aan haar verwachtingen vol deed. Was een kip niet genoeg gebraden, dan zeide Sidoine: O dit is zeker een bijzonder soort kip, een zalmkip of zoo iels. Ze lachten en Jeanne bracht het ge braad terug naar de keuken en liet het zoolang bakken tot het gaar was. In tus schen omhelsden de jonggehuw' n elkaar voor het fornuis tegenover hun potten en pannen. Niettegenstaande dit, waren zij niet ont bloot van £ri,unü verstand en hadden zij spoedig opgemerkt dat er iets aan hun huishouding haperde. Ze besloten dit dan ook te verbeteren. Zij gevoelden dat het geluk een microbehuisdier is, dat zich be ter aanpast aan welvaart en gemak daar aan gebrek, en men gelukkig kan zijn op twintigjarigen leeftijd in een hutje, op voorwaarde dat men er niet langer dan een half uur behoeft te vertoeven. Geholpen door het toeval hadden zij nu een huis gehuurd, dat vader Larmois in het tijdbestek van een maand beloofd had te zullen meubileeren, terwijl Jeanne voor dien datum een dienstbode en een keuken meid besproken had. De dag dat deze belangrijke besluiten genomen werden verbrandde de kip ellen dig op het vuur, terwijl de bodem uit den theeketel smolt, die aan de hoede des he mels was overgelaten. Sidoine maakte van deze gelegenheid gebruik om met een voorstel voor den dag te komen, waarop hij reeds eenigen tijd broeide. Lieveling! laat de bodem van den theeketel maar rusten, wij zullen er hem te gelegener tijd wel weer aanplakken. Luister met aandacht naar mijn woof den. Ik heb een idee. Over een maand gaan wij onzen intrek nemen onder een dak dat ons meer waardig is, waarom zouden wij den tijd die ons overblijft hier blijven? Verveel ik je dan al? vroeg Jeaunfl ongerust. (Wordt vei v. :gd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 12