Advertentiën. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 1 H gr. G. 1 LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnam. 7.17 tot voormiddag 4.45. kunnen voortvloeien. Deze bewoordingen vormen inderdaad een zeer gelukkig slot voor het votum van Gedep. Staten. Want wat het Dagelijksch Bestuur dor provincie Noord-Holalnd hier 'doet. is eigenlijk niets anders dan een robust on krachtig pogeu om een eind te maken aan de zich al te zeer demonstreerende zucht van gemeentelijke en andere autoriteiten om zich in te laten met de zaken van den handel. Immers, Gedep. Staten henalen zich hier niet tot het Amsterdamsche besluit op zich, waarom het tenslotte toch eigenlijk alleen ging. Neen, buiten de strikte nood zakelijkheid, om gaan zij verder, véél ver der: zij brengen' de gevolgen onder het oog, die daaruit voor andere gemeenten Ier provincie en huiten de provincie kun nen voortkomen. En zij deden dit natuurlijk niet zonder hiervoor hnn goede reden te hebben. Welnu, deze reden kan geen andere zijn, datl dat zij, als overheid, met bezorgden blik zien hoe in vele gevallen andere 'plaatselijke"! overheden op bedenkelijke wijze treden huiten de grenzen, voor httnne bemoeiingen daargesteld. In het besluit van Geden. Staten van No or d-Hol au d zien wij een beteekenisvolle geste, over den rug van den Amsterdam- schen raad been. tegen het als een groot gevaar voor handel en niiverheid opdrin gende economisch verschijnsel, dat mir nichts dir nichts de meest gewone eom- mercieele zaken zou betrekken binnen de sfeer der gemeentelijke bemoeiingen. Wat Gedep. Staten'in hun slot-zinsnede zeggen, is niet alleen "ben openlijk ver- aordeelen van handelingen als die van den raad der hoofdstad, het is véél meer dan dat: het is het forsch en vrij den hand schoen opnemen tegen het gesignaleerde streven. Wij mosen daar dankbaar voor zijn. Hier is de vinger gelegd op de wonde. Hier is het juiste woord gesproken, het woord, dat, vergissen wij ons niet 3en goedé en groote uitwerking zal heb ben, en dat allen, die de belangen van den vrijen handel dienen willen, zich stevig in le ooren mogen knoopen. Zij, die zitten in openbare colleges en jnede te waken hebben voor dolle maar berekende sprongen van sociaal-democra- jische en andere voorstanders van gemeen- jchanszorg, spiegelen zich aan het voor beeld van Gedep. Staten van Noord- Holland en kunnen daaraan kracht ont kenen om flink op de bres te staan voor «iet particuliere bedrijf dat immers het ge roepen en aangewezen instrument is tot 'Jjstributie der waren. Het besluit van Gede. Staten is o.a. ge grond op het argument, dat, bij goedkeu- Tïüg. andere gemeentebesturen het voor beeld van Amsterdam zouden volgen. ïVoorden wekken, maar voorbeelden trek ken. De Miranda's van elders zouden stel- niet nalaten in het zog der hoofdstad P gaan varen. Maar dezelfde geldt ook /oor het omgekeerde. En zoo verwachten ,*ij van het optreden der Noord-Holland- jche Gedeputeerden, dat het ook een hart mder den riem zal steken bij al diegenen. 7elke uit aan schroomvalligheid grenzen- 5e voorzichtigheid tot nu toe niet steil ge- aoeg stonden tegenover het dreigende ge baar. De Gedeputeerden van Noord-Holland Rebben het in den dijk geslagen gat ge dicht, laten wij allen thans den dijk Versterken, krachtig en hechti maken, op dat hij bestand weze tegen de stoymen en -der-tijen van het nimmer rustende streven t^tar zoo breed mogelijke overheids bemoeiing. STADSNIEUWS De kieskring Leiden van de Democrati sche Partij heeft in haar gisteravond ge- iouden vergadering van de Democratische Martij de Candidatenlijst voor de Tweede Kamer als volgt samengesteld: 1. Prof. Mr. J. E. Heeres; 2. A. I. Witmans Abzn.; 8. Mevr. Mr. A. LeydensdorfDe Leeuw; 4. Generaal G. J. W. Koolemans Beynen; 5. Gerh. van Dijk; 6. K. Dilling; 7. Dr. R. de Waard; 8. H. F. Tillema; 9. Mej. W. van de Pauwert; 10. J. A. van Sijn; 11, N. de Jong; 12. Mevr. H. van BiemaHey- üian§; 18. Th. B. V. Dill; 14. H. S. Eriks; Jö. A. van Gent; 16. B. Israël; 17. W. J. Krewinkel; 18. G. Roggeveen; 19. Mevr. A. SohwierRutters; 20. Mevr. W. Willink- iAUes. De candidaten van 12 tot 20 zijn Hphabetisoh gerangschikt. In het St. ElLzabethsgosticht is gisteren op 74-4<iiigen leeftijd overleden de heer J. J. de Ridder, tot voor eenige jaren con cierge van den Leidschen Schouwburg. Steeds dezelfde onvoorzichtigheid. Gistermiddag oin half drie is de 11-jari- ge M. L., wonende aan de Waardgracht, op de Haarlemmerstraat op de treeplank van een lijdende autobus geklommen. Hij viel er echter af en bleef bewusteloos op den grond liggen, terwijl het bloed uit zijn rech teroor liep. Na binuengebracht te zijn in perceel 71 werd hij door den Eersten Hulpdienst naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De jongen heeft vermoedelijk hersenschudding bekomen. De 18-jarige Elisabeth J., wonend aan de Koolgracht reed gistermiddag om kwart voor zes op haar rijwiel op het Kort-Ra- penburg, toen eeu der wielen slipte en zij kwam te vallen. Eeu juist aankomende vrachtauto beschadigde het rijwiel, doch zij zelf kwam er gelukkig goed af. Gisteravond om kwart voor negen is ze kere H. v. d. H. met zijn rijwiel gereden door een ruit van perceel Oude Vest-hoek Pelikaanstraat, bewoond door den melk handelaar A. G. De fietsrijder schrikte van oen naderende auto en raakte bet beheer over zijn stuur kwijl. De schade ad 3 zou hij vergoeden. WetenschappeSijke Berichten Iets over de schildklier. Wie een betrekkelijk oud, b.v. een in 1878 verschenen, leerboek der Ontleedkun de raadpleegt, kato daarin o.a. lezen: „De schildklier ligt voor den hals, aan don voorwand der luchtpijp, onmiddellijk bij het strottenhoofd; het is een orgaan dat zeer rijk is aan bloedvaten, maar waarvan de verrichting onbekend is." Thans welen we omtrent die klier wel licht nog niet het naadje van de kous, maar we zijn toch op weg dit te vinden. Wij weten nu, dat de schildklier een vocht afscheidt, dat ten doel heeft een zeker door het lichaam gevormd en in het Moed meegevoerd vergift onschadelijk te maken, zoomede dat die invloed uitoefent op de vorming van het vet en de beenderen. Terwijl de klieren hun afscheidingspro- ducten gewoonlijk langs een afvoerbuis uitscheiden, zoodat wij die producten kun nen opvangen en bestudeeren, bezit de schildklier geen afvoerbuis, maar wordt haar sap onmiddellijk opgenomen in den bloedstroom. De werking van het schild- kliersap hebben wij leeren kennen door bestudeering van de ziekelijke afwijkingen van die klier. Er komt vooral in de dalen der Alpen, op enkele plaatsen in de Paltz en in Frankenland een aangeboren vorm van idiotie voor, die den naam draagt van Kretinisme. De kinderen hiermee geboren, blijven lichamelijk zoowel als geestelijk onontwikkeld en vele dwergen, die als merkwaardigheden op de kermis tentoon gesteld worden, zijn zulke ongelukkige schepsels. Vaak zijn ze ook doofstom. "Wel nu, het is geblekeu, dat hij aau deze ziekte lijdende kinderen een ontaarding van de schildklier, waarvan de oorzaak onbekend is, aanwezig is. Een dergelijk lijden wordt ook in ons land, zoowel bij kinderen als bij volwas senen waargenomen en wordt myxoedeem genoemd. Het gaat gepaard met een ver schrompeling van de schildklier, waardoor er geen, of niet voldoende sap aan het bloed toegevoegd wordt Dientengevolge wordt de werkzaamheid van hersenen eu zenuwen verminderd, de huid wordt dik, de groei der beendeken wordt belemmerd; de kinderen wassen in de breedte, niet in de lengte. Daarbij onstaan geestelijke stoornissen, stompheid, vergeetachtigheid, tTaagheid in het denken, gebrek aan geest kracht, moeilijk spreken. Een dergelijke patiënt, 16 jaar oud b.v., is niet grooter en vooral niet wijzer dan een kind van acht jaar; maar vaak dik en vet. In andere gevallen neemt de schildklier belangrijk in grootte too; men noemt dit krop, een toestand die tot misvorming aan den hals aanleiding kan geven. Wordt zoo'n krop zeer groot, dan ontstaan aller lei klachten: kortademigheid, moeilijkheid om zich snel te bewegen, trappen te klim men enz. Werd om dergelijke patiënten te helpen de shhildklier door den chirurg verwijderd, dan volgde later.myxoe deem. Toen de chirurgie zoo ver gevor derd was, dat een dergelijk bloedrijk or gaan zonder direct gevaar voor den pa tiënt, verwijderd kon worden, bemerkte men, dat dit orgaan niet overtollig was, maar juist een belangrijke rol in de huis houding van het menschel ijk organisme vervult. Toen men eenmaal zoover was, heeft men verder geleerd door proeven op die ren. Na wegname der klier treedt ook bij dieren myxoedeem op, maar de schade lijke gevolgen kon men weer bestrijden door de geopereerde dieren schildklier of wel scliildkliersap te doen eten. En met het resultaat dezer proefuemingen was de weg gebaand tot een geheel nieuwe behau- deling van de ziekten der schildklier. Is de schildklier vergroot of is zij ont aard, dan kan zij tegenwoordig gerust weggcuomen worden en behoeft men niet zooals vroeger op gevaar af dat ze op nieuw gaat groeien een stuk klier te laten zitten, want door het toedienen van praeparaten, die schildklier van schapen bevatten, kan men bijna geheel het werk van de menschelijke schildklier doen ver richten. Toediening van dezelfde praepa raten aan lijders van myxoedeem geeft in den regel frappante resultaten. Wij kunnen het dus buiten onze schild klier stellen, indien we als geneesmiddel dezelfde klier van andere dieren liefst van schapen en geiten slikken. In nood zijn wij dus aardig te helpen mei schildklierpoeder, extract of tabletten. Het kan ook voorkomen, dat de schild klier te veel sap aan het bloed afgeeft. Ook dan ontstaan sïoorui'ssen, die gering kunnen zijn, maar ook tol een bepaald ziektebeeld Morbus Basedowi kunnen lei den. De gezwollen hals, de uitpuilendo oogen, hartkloppingen zijn de algemeen bekende verschijnselen dezer ziekte. Tegen dit lijden kunnen verschillende middelen toegepast worden, o.a.: behandeling met röntgenstralen der klier, verkleining, der klier langs chirurgischen weg, toediening van melk van geilen, bij wie oenigen tijd geleden de schildklier is weggenomen of wel de wei uit. het bloed van de aldus be handelde geilen. Schildklierpraeparaten vormen ook een middel tegen vetzucht, maar zij zijn niet onschadelijk. Voor een vijftien jaar gele den woonde in Brussel een modiste, die de modiste was voor dames in en huiten Brussel Ook in Haarlem woonden haar clientèle. Zij was-de rechterhand. neen, meer dan dat voor vele dames, die wel elegant gekleed wilden gaan, maar geen elegante lichaamsvormen hadden. Zelfs daarvoor wist de niodiste raad: zij wist dat schild klier tabletten zulk een uitste kend middel waren (o! bestrijding van xetzucht en ze diende alle dikzakken, ook wel aan wie dien naam niet verdiende, schildklier foe van waf hen je me! Het middel werkte en de dames waren opge togen. Helaas, het geluk ep de wereld en op getogenheid over kunstmatig verkf^gen slankheid, duurt gewoonlijk slechts korf. Sommige dames begonnen te vinden dat hun oogen zwak werden, dal hun brillen niet meer hielpen, een vijftal werd zelfs bang voor blindheid en wendde ziclr tot Dr Coppez. een der meest bekende oog artsen te Brussel. Deze vond een ontaar ding van den oogzenuw. met soortgelijke verschijnselen a's bij misbruikers van al cohol of tabak voorkomt. Indien Dr. Cop pez niet foevalig vijf patiënten le gelijk onder behandeling gekregen bad met de zelfde verseliijnselen, is bet de vraag of hij de oorzaak niet te laat ontdekt zou heb ben. Schildklierpraeparaten kunnen uit stekend werken tegen vetzucht, maar die praeparaten mogen slechts onder con trole gebruikt worden. Wie dergelijke mid delen op eigen gelegenheid gebruikt, wie ze gebruikt om mager te worden, maar geen gepast dieet er bij volgt, wie. ze al leen gebruikt om slank te blijven, wie ze te langdurig gebruikt of er te veel van te gelijk gebruikt, heeft kans zijn gezondheid blijvend le schaden. ALLERLEI „Tien Geboden" voer iramnas$a-;ers. In „De Locomotief", een we kblad gewijd aan spoor- en trambelangen, lezen we de volgende aardigheid, overgenomen uit een Duitsch blad, die heel goed van toepassing id op onze trampaAsagiers: le..De tram is een openbare verkeerson derneming, d.w.z„ ieder moet zich zóó ge dragen alsof de tram er alleen voor hem was. 2e. Ga, vóórdat ge instapt, met de overige passagiers in een halven cirkel vóór de trede van den stilstaanden wagen staan, zooveel mogelijk met behulp van andere toevallig daar aanwezige personen. Hier door maakt gij het den uit sta npemlen pas sagiers lot aangenamen plicht, om zich door die menschenmenigle heen te persen. Nog beter is het eigenlijk, on midellijk op te stappen, vóórdat de passagiers die wil len uilstappen, den wagen hebben kunnen verlaten. 3e. Is de wagen vol mensehen, blijf dan na hel opstappen zooveel mogelijk bij den ingang staan. Duwen uw „opvolgers" u verder vooruit, ga dan vooral zoo staan, dat niemand er 'voorbij kan. Het verzoek om „in den wagen dpor te loopen" geldt alleen voor de anderen, niet voor u! Wordt u gezegd, dat de wagen bezet is, beschouw dit dan als een persoonlijke be- leediging en plaats u op het standpunt, dat er voor u in elk geval nog wèl plaats is. 4e. Zich onder het rijden vasthouden, vooral als men een staanplaats heeft, is verkeerd, bestaat eenvoudig niet. Wees ook in dit opzicht een net mensch en wees er zeker van, dat degenen die naast u staan, zeer blijde zijn. wanneer ge in meer of minder geregelde tusschenpoozen tegen hen aan valt. 1 5e Staat gij op bet acliterbalcon, denk er dan om. dat daar een „plaats voor den conducteur" is. Vergeet niet, zoo gauw mo gelijk daar te gaan staan, vooral als er nog andere plaatsen vrij zijn. Vraagt men u daar weg te gaan, stap dan even op zijde, totdat gij er weer terug kunt komen. 6e. Wilt gij den conducteur een bijzonder genoegen doen. wacht dan totdat hij het kaartje u vóórhoudt en begin dan op uw gemak in al uw zakken naar geld te zoe ken. Zoo mogelijk, betaal in 't geheel niet. 7e. Abonnementskaarten moet men, wel is waar, bij eiken rit uit eigen beweging open laten zien; stoor u echter niet aan dien onzin, maar verg veeleer van eiken conducteur, dal hij u persoonlijk kent en om uwentwil zich om zijn dienstvoorschrif ten niet bekommert. Doet li ij anders, dan is-dat zeer brutaal van hom. 8e. Bij moeilijkheden met het perso neel moet gij niet uw beklag bij de directie indienen, maar veeleer aan 't kibbelen gaan. dat geeft wat afwisseling op den eentonigen rit In 'l algemeen is bard ge praat zeer aan te bevelen. 9e Laat kleine kinderen naar hartelust in den wagen rondspringen en leven ma ken, want zoodoende behoeft gü niet met hen naar de speelplaats te gaan. 10e. Zijt ge op uw bestemming aangeko men, wacht dan totdat de wagen §Glhoudt, sta dan kalm en bedaard op, wandel lang zaam naar den uitgang en stap vervolgens uit, met de rechterhand aan den reebier handgreep. Neem dan, terw ijl ge nog op do trede staat, afscheid van uwe kennissen, vooral alaohet flink druk is. Hierdoor maakt gij, dat uwe medemenschen zoo laug mogelijk voor hun geld genieten en ten minste eenige kans hebben, de aan sluiting te missen. We zouden bier nog wat Amsterdam betreft aan kunnen toevoegen: 11e. Neem uw brandende sigaar mee naar binnen. 12c Verstop uw kaartje zoo goed moge lijk vóór 't geval een controleur mocht bin nenkomen. Incognito. Voor oenigen tijd was de prins van Wa les met ziju broer Henry op jacht. In den loop van den dag kwamen de beide heeren langs een afgelegen boerderij, waar ze een glas water vroegen. „Zal ik een kopje thee voor u zetten?" bood de boerin aam De vreemdelingen ac cepteerden haar vriendelijkheid en in af wachting van het oogenblik, dat de bruine drank geserveerd zou worden, maakten ze een praatje met den boer. De eigenaar van do hofstede bleek over de jagers in het al gemeen slecht te spreken, .Dat loopt maar door greppels eu over weilanden", mop perde hij „en bedenkt geen oogenblik wat al schade er kan worden aangericht." „Kom, kom, vader," lachte do prins van Wales „.je moet de dingen niet overdrijven Daar heb je nou ons tweeën: altijd even voorzichtig hoor. Voor zoover ik weet, heb ben wij nog nooit iets bedorven." ,,'t Kan zijn, maar 'k zie de heeren jagers anders liever niet den wel. Dezer dagen bij voorbeeld zullen wij ons pleizier wel weer op kunnen." „Hoe zoo?" ,,'k Hoor, dal «le Prins van Wales en zijn broer hier komen jagen", „Is '1 waar?" „Ja, ze zeggen bot. Wat ik je vertel, heeren, die prins breekt vandaag of mor gen nog eens zijn nek. Jammer voor den kerel, maar lief is ni«'t anders, met al die fratsen die hij uithaalt." „Daar kun je best gelijk aan hebben, vader," bevestigde do man in kwestie en nam met een vriendelijk glimlachje het kopje thee in ontvangst, dat de boerin voor hem neerzette. Het lot van 100 menschen. Indien men bet lot van 100 gezonde, nor male, individuen van het mannelijk ge slacht volgt en observeert hoe hef hun in het leven gaat, tot welke resultaten komt men dan? Het vroegere parlementslid Robert Mar ris heeft op deze wijze onderzoekingen in gesteld en die in een boek uiteengezet, dat dezer dagen met een voorwoord o.a van Lloyd George verschenen is. De onderzoeker begint niet van kinds been af. Hij begint bij 25 en zoekt men schen uit, die normaal gezond zijn en een normalen aanleg hebben, doch overigens laat hij de menschen door liet toeval kie zen. Wat wordt er nu van die menschen in den loop van huu leven, totdat zij 65 zijn? Na 10 jaar zijn er 5 dood, 10 ziju er vermogend geworden, 10 leven in goeden doen, 40 kunnen er zuinig komen en 35 zijn er niet veel beter aan toe dan op hun 25ste jaar. Twintig jaar later als de mannen ;>5 zijn gaat hel gordijn weer op. Nu zijn er 20 dood, één is schatrijk geworden, 3 zijn in goeden doeu, 46 werken hard om in hun onderhoud te voorzien en 30 leven van do weldadigheid van kindoren, ver wanten of van de openbare weldadigheid, Tien jaar later de mannen zijn nu 65 zijn er 36 dood, 1 is rijk, 4 zijn in goe den doen, 6 werken nog om in hun onder houd le voorzien en 53 zijn afhankelijk van kinderen, verwanten of de openbare liefdadigheid. Inderdaad, geen vroolijk beeld van de ontwikkelingsgang der mönschhcid. Maar liet kau ook anders en zal dik werf ook wel anders gaan, dan met deze willekeurig of toevallig gekozen 100 men schen het geval was. Luatsfe Oerichten De Intern. Voorjaars-bloemen- tentoonstelling. Men seint ons uit Heemstede: Hedenmiddag om 1 uur is de derde tijde- vnn de Internationale Voorjaarsbloemen- h'jko ten toonstelling in liet hoofdgebouw tentoonstelling te Heemstede geopend. Op deze expositie heeft Boskoop het leeu wenaandeel. Ook is er een collectieve inzen ding uit Aalsmeer. De belangstelling van het publiek was ondanks den regen zeer groot. Gasverstikking te Utrecht. Een doode. Hedenmorgen werd de politie te Utrecht medegedeeld, dat een 23-jarig meisje in de Valkstraat door gasverstikking om het le ven is gekomen. Het onmiddellijk ingesteld onderzoek heeft nog niet uitgemaakt, of hier sprake is van opzei dan wel van on geval. De stakingen in Friesland en Drente. Men meldt ons uit Emmcn: De vrijwillige burgerwacht uit Drenthe en Friesland i.s gisteravond met auto's te Emmen aangekomen, teneinde de aanwe zige troepen van de efine naar de andere plaats te kunnen vervoeren. Hedennacht werden groote branden waargenomen in Barger-Compascuum en Roswinkelerv.'on. Overal heerscht verder volmaakte orde eu rust. De bakkers te Em- mer-Compascuum en te Weerdingen sta ken. Vermoedelijk zullen de arbeiders aan de werkverschaffing Dinsdag liet werk nog uiet hervatten. De verbittering is nog te groot. E.n troep werkstakers uit de venen heeft zich via tor Apel naar Sellingen begeven, om de werkwilbgen le Jip.singhuizon tot staking over to halen. Enkelen gaven daar aan gevolg en legden bet werk nier. Voorts hebben ba'dadagen alle telegraafdraden tusschen Jipsinghuizen en Wollinghuizen over 300 M. afstand afgeknipt, zoo ook de teltgraafverb. tor Apel—Sellingen. Te Sel lingen zetelt hel gemeentebestuur van Vlagtoweddc. Diefstal. Bij de weduwe H. le Eindhovên is gister avond een bedrag van f7000.gestolen. Arm afgezaagd. In de rijwielenfabrick der firma F. en J. V. "Werven te Meppol kwam een 17-j - ge werkman in aanraking met een. cirke'- .zaag, met lypt noodlottig gevolg dat een zij ner armen werd afgezaagd. Een krasse maatregel. Door don gemeenteraad to Halsteren hij Bergen op Zoom is besloten om iugezc e- ncn, die niet minstens voor f5 per jaar aan electric;toit gebruikun, van hel net af to snijden. Ladder omgereden. Donderdagmiddag stond een 51-jarige schilder op een ladder den voorgavel te schilderen van een perceel aau den Klei! en Houtweg le Haarlem toen een licin van de E. S. M kwam aanrijden. De wagenvoer- der stopte, maar do schilder liet doorrijden, omdat al meer tramwagens waren voorhij gegaan. Hij had cr echter geen reletting mee gehouden, dat deze E. S. M.-wagons veel langer en breeder zijn dan de gewone wagens. Do ladder word dan ook omgetrok ken en de schilder sloeg tegen den fcrond. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat hij een been en eenige rib ben gebrofceu had en dat zijn borstkas was ingedrukt. TELEGRAMSWEN (VAM OBtZEN DRAADLOOZEN DIERSY). De financieele plannen in Frankrijk. PARIJS, 10 ApriL (V. D.). Hol wets ontwerp van de socialistische parlencn- taire fractie betreffende do vermeerdering van de inkomsten der schatkist en de sta bilisatie van de franc bevat do heffing van 10 pet. op den geheelen rijkdom welke uit sluitend aangewend zal worden- voor de amortisatie van de schuld. Van do heffing zijn uitgezonderd do iuleggelden bij de spaarkas en de lijfrenten voor do pon- Sovjet-president. 15 MOSKOU 10 April. (V/DO Tot president van d«ï Moskouscbe Sovjet iV Ramenco herkozen. Van een verdwenen schi'derij. MOSKOH 10 Anril. (V.D.) F.»n sch'M j van don NedorTandschen schilder v. Rnys- dae' is on'»"es verdwenen uit eon museum te I en:ngrad H''t solii'der'j had een waarde van 25n 000 gouden roebel. Thans heeft men een oopie van hef doel: teruggevonden bri een persoon, die ver dacht wordt den diefstal te hebben begaan. De expeditie van Amundsen. TROMSö, 10 Anril. (V D.) Tie expe ditie van Amundsen en Elsworth is gis teren op «le „Fram" uit Tvomso ovrtrokl«en. Koers werd gezet naar Kingsbay op Spits bergen. waar men over 5 dagen hoopt nan te komen. ff Fabrieksbrand te Santander. SANTANDER, 10 April (V 11.). lvm groote tabaksfabriek is door brand ver woest. Fabrieksbrand in Schotland. LONDEN. 10 April, (V D.V F-n groote brand hepft gewoed in de Me Co wans Confectiefabrieken nahii Falkirk in Schotland De gebade tadnnfft 10 0^0 I3ARKTBERBCHTEIJ DELFT. 9 April. 'Boter Aan "voerd 7" 3 en 7'16. wegende 1570 kilo. Prijs per kilo 2—2.40. Veemarkt. Vette Koeien f 200475; Kalfkoeien 250500: Vaarkoeien 175 —400: S'-hanen mei Lammeren f 70- 90; Magere Varkens f 1656: Nuchtere Kal veren 8—22; Biergen 8—16: Paarden 175400: Rundvleescli per kilo 1.20— 10,80. Aanvoer: 459 Rundoren. Paar den. 262 Magen» Kalveren, 105 Si henen of Lammeren. 449 Varkens, 819 Biggen. 7 Geit. n of Bokken. LEEUWARDEN. 10 April Kaas. Sten- tel ka as 0.26—0.60. Nagelkanf 0.28— 0.38, Gouda Kaas 0.18—0.88. Edammer Kaas I 0 fx»0 76. Commissie 195. Aan gevoerd 29667 Kg. Boter. Fabrieksboter 1 30 I 91 i»er KP te,,..«rd 22/3 An 155 6 stukken UITHOORN 9 April. Kaas. Op «le kaasmarkt waren aangevoerd 10 pnrlnen. Prijs Goudsehe kaas met rijksmerk f 4s J 54 zonder ri.iksmerk f 40— 16. Ha»1 'M VEUR, 9 April. Veiling. On «I" "chond. n eierveiling werden nongevoerd 8764 Vin- peneieren ƒ6.60ƒ7.35, 1889 eend"'i- eiere.n ƒ6.35—ƒ6.80 per 100 stuks. 16 kippen 0.752 7 konijnen f 0.55f 2. 26 duiven ƒ0.32f0.47 per stuk S g Den 23en April hopen g onze geliefde Ouders g 8 KORS VAM RIJN CATHARINA MARIA RUIGROK 8 hun 40-jarige Echtver- g eeniging te herdenken. 8 8 Dat God hun nog lang 8 moge sparen, is dc wcnsch van hun g Dankbare Kinderen S en Kleinkinderen, g g Nieuw veen, April 1925. g

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7