IRMA Pudding Bcbl. heeft het er niet Ingezien, anders had hij het zeker niet gekocht. Eisch 60 of 30 dagen. Gerrit K. te K a t w ij k heeft een Jonge- tjo van 12 jaar turf laten venten; doch dat kwam zóó zegt bekl., dat die jongen even met de wagen was weggereden. Eisch 4 of 4 dagen. I. P. P., boekhouders te Den Haag, heeft de verantwoordelijkheid gehad in een Bmonadefabriek en er te lang laten werken, omdat 't zoo druk was. Eisch 2 maal 4 of 2 maal 2 dagen. W. Th. M. A. Z., koopman te Leiden, heeft een wagen op een brug laten staan om even een ander, een collega, er tegen op te helpen, waarvoor hij een verbaal kreeg. Bekl. waa er nog van overstuur, wat hem ♦en goedertieren eisch van 50 ct. bezorgde. M. R., winkelier te N o o r d wij k, heeft niet voldoende de margarine afgescheiden" van de boter, doch bekl. had nog nooit een op- of aanmerking gehad van den contro leur. Eisch 4 of 4 dagen. J. K. te L e i d e n heeft een motorrijwiel, laten staan zonder de motor in rust te brengen. Nog nooit gebeurd in de vier Jaar dat hij rijdt en dan er direct voor ge nomen. - De ambtenaar maakte het schikkelijk Boor 2 of 2 dagen te eisch en. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. Het aantal vergunningen. De prijs van het gas. De 'Raad dezer gemeente hield eene open bare vergadering op Donderdag 9 April, nam. 1.45 uur. Tegenwoordig de Burge meester en 12 leden, Afwezig Weth. Bal vers, die even later ter vergadering komt. De voorzitter opent de vergadering en doet voorlezing van het gebed, waarna bij loting tot voorstemmer wordt aangewezen do heer Vermeer. Punt 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. De notulen worden goedgekeurd. Punt 2. Ingekomen stukken. De heer Fijima vraagt, of de Raad inzake opheffing dór Huurcommissie daartegen niets kan kan doen. De voorz.: Neen, het is een Koninklijk Besluit. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Punt 3. Eervol ontslag lid Burgerlijk Armbestuur H. J. Koning en benoeming Kd. Aan den heer Koning wordt het gevraag de eervol ontslag verleend en tot zijn op volger benoemd de heer W. J. Buurman, no 1 der voordracht. Punt 4. Aanbeveling voor een lid der Schattingscommissie Rijksinkomste-nbelas- ting, wegens overlijden van den heer N. A. van der Schoot. Benoemd wordt de heer ffüh. van Hotffen Jz., no. 1 der voordracht. Punt 5. Benoeming van 9 leden van de Commissie tot wering van Schoolverzuim, wegens periodieke aftreding. Benoemd worden: late lid: H. Veld'huijzen van Zan ten, aftr.; 2de lid: C. Joh. Bakker Jzn.; 8de lid: A. M. van der Jagt, aftr 4do lid: W. A. van der Wal, aftr.; 5de lid: E. A.' Jans sen, aftr.; 6de lid: J. C. Bol, aftr.; 7de lid: J. J. A. van der Starre, aftr.; 8ste lid: J. H. A. Vooren, aftr.; 9de lid: A. Th. Goe- mans, aftr. De heer Fijma wenscht op te merken, dat fn deze commissie alle partijen- vertegen woordigd zijn, uitgezonderd de S. D. A. P. Al is zij dan de versmade partij, zij is in den lande een der grootste en waar we le ven onder het stelsel van E. V. geeft spr. B. en W. in overweging, in den vervolge hiermede rekenjng te willen houden. Punt 6. Subsidie-aanvTagen voor bijzon dere bewaarscholen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met alg. st. en de subsidie verleend. Punt 7. Aanvraag om subsidie voor de R. K. bijzondere Bewaarschool te Benne- broek. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen en de subsidie 'verleend. Het betreft hier kinderen der Gemeente Hille- gom, die deze bewaarschool bezoeken.- Punt 8. Verzoek van de Hi'llegomsche Harmoniekapel om subsidie uit de Ge meentekas. Gevraagd wordt f300. B. ei\ W stellen den Baad voor f 100 te geven. De beer Sohrama gevoelt zeeT goed, dat B en W. slechts f 100 voorstellen uit een oogpunt van bezuiniging. doch vraagt, is het wel gewenscht het lijntje zoo strak te houden? De financieele toestand der ver- eeniging is treurig en als Overheid ge zien hetgeen de Harmonie praesteert kunnen wij haar toch niet teniet laten gaan. Spr. wil f200 geven. De heer Klaver waarschuwt er voor, geen precedent te stellen. De heer Jansen wil f150 geven. Na nog een korte discussie wordt het voorstel Sohrama men 76 st. verworpen, het voorst el-Jansen met 76 st. aangeno men. De Harmonie krijgt dus f 150. Punt 9. Verzoek van A- Th. Kroone te Hillegom om vergunning tot plaatsing van «en ijzeren hek voor zijn woonhui® aan de Leldschestraat. De heer Mima verwondert zich, dat B. •n W. adviseeren, dit toe te staan, terwijl Kij eenzelfde verzoek aan den heer Keijzer willen weigeren. Weth. De Vreugd zegt, dat we aan Keij- ler even graag verlof gaven, doch het is Baar anders, de ingenieur van Waterstaat he eft dat ontraden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen, terwijl alleen de heer Fijma te^en- ktemt. Het hek mag dus geplaatst worden. Punt 10. Verzoek plaatsing hek Wed. J. XViedemeijer aan den Stationsweg voor de Rooilijn. He heer Sohrama wil een andere Jegeling voor hekken aan den Stationsweg. ï)e weg ie er te smal en het verkeer zeer druk. Straks zal de heer Spilker ook ko men. Weth. De Vreugd zegt, dit is het laat- hte hek dat daar geplaatst wordt; het is moeilijk dit te weigeren. Met alg. st. wordt toestemming verleend. Punt 11. Plaatsing hek J Keijzer Gz. aan de Leidschestraat en Elsbroekerlaam voor de rooilijn. De heer Vermeer vraagt, op welke gronden B. en W. geen toestem ming wenschen te geven; hetgeen Weth. De Vreugd straks ter toelichting heeft mede gedeeld maakt het spr. nog onduidelijker. Het gevaar voor ongelukken wordt zi. door het niet-plaatsen van een hek vergroot. In verband met hetgeen toegestaan is aan den heer Kroone, zou hij hier evenzeer toe stemming verwachten. We zijn toch niet zoover, dat als de Hoofdingenieur van Waterstaat niest, B. en W. prosit behoe ven te zeggen? De Voorz.: Kent u den toe stand en de kaart? Kroone is achteT de rooilijn, d:e het Rijk zich voor de wegver- breeding denkt, terwijl de heer Keijzer er met zijn huis reeds voor is. Het groot© ge vaar is in diezen, het stellen van een prece dent. Indien de Raad tot bet gevraagde be sloot, zou hij niet meewerken aan de a.s. wegverbreeding. De heer Loerakker betwij felt, of het juist is af te wijken van het ad vies van den Hoofdingenieur. Weth. Bal vers zegt: de laatste is zelf hier geweest, om den toestand te bespreken. De voorz.: de Raad handelt wijs, indien hij in dezen meegaat met het Rijk. Na nog eenige discussies wordt het voor stel va.n B. 'en W. aangenomen met 112 st. Tegen de heeren Vermeer en Jansen. Punt 12. Adres van de Gemeente Heem stede om adhaesie te betuigen aan een ont worpen wijziging van de Gemeentewet.- Daar de gemeente Hi legom hij dit voorstel geen belang heeft, wordt het voorstel van B. en W. om geen adhaesie te beluigen met alg. st. aangenomen. Punt 13 Adres van de National Com missi© tegen het Alcoholisme (N. A. C.) in zake vermindering wettelijk maximum aan tal vergunningen Drankwet. De heer Hoog moed toont de soepelheid der motie aan en betreurt de houding van B. en W., temeer, daar een der Wethouders (de heer Bal vers) zelf drankbestrijder is; van hem had spr. «en ruimer standnunt verwacht. De heer Lo-rakker vindt wat B. en W. in de toelichting van het praeadvies zeggen eèn mooi stuk werk. Hij vraagt zich af, is het wel goed in een welvarende gemeente als de onze de menschen aan banden to leg gen? Propaganda acht spr. beter. De voorz. merkt op, dat het in de motie anders staat dan de heer H. nu zegt. Na nog een eenigszins uitvoerige discus sie, waarbij Weth. Balvers zijn standpunt in dezen nader uiteenzet, wordt een voor- stel-Fijma in stemnrng gebracht luidende als volgt: art. 14 der Drankwet niet toe te passen, doch art, 15 wel en het aantal in woners per vergunning te bepalen op 1 750, dadelijk ingaande. Dit voorstel wordt verworpen met 94 st. Voor de heeren: Vermeer, Janssen, Fijma en Hoogmoed. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 94 et. Voorstemmers waren nu tegenstemmers. De toestand blijft dus zooals hij is. Punt 14. Verzoeken om voorschot arti kel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1925, voor bijzondere scholen. De verzoeken worden overeenkomstig de Wet ingewilligd, terwijl betaling in één termijn zal geschieden op 18 April 1925. Punt 15. Schrijven van de Gascommis- sie, inzake reductie op den gasp rijs. Voor gesteld wordt: tot 50 M. 11 ct. per M., daar boven 8 ct. De heer Loerakker z:et in de bepaling een strafmaatregel voor de zuinigste huis vrouwen; s>pr. zou liever den prijs voor alle M. drukken. De voorz het is een maatregel om te komen tot algeheel© ver laging. De heer Loerakker: 1® dat nu wel goed? Ik voel er veel meer voor, dat de prijs voor allen naar beneden gaat. De heer Vooren bepleit, dat alles terdege in de Ga «commissie overwogen is en dat dilt het m;ddel is. om tot algeheele verlaging te ko men De heer Van Houten: de menschen die ook eldctra gebruiken krijgen een dub bel bedrag te betalen. De heer Vermeer betoogt, dat de 50 maar een raming is, we hopen dit aantal spoedig te brengen, op 40, of op 30. Na nog enkele discussies wordt het voorstel van B. en W. met. alg. st. aangenomen. Punt 16. Inrichting en controle van de administratie van het op te richten Water leidingbedrijf. De heer Van Houten: Is er geen Hillegommer die dat kan? Weth. De Vreugd: aangezien dit een nieuwe zaak is en het spr. niet bekend ie, dat er hier iemand dat werk verrichten'kan, besloot men tot de keuze van den heer J. C. Post te Amsterdam. De heer Selhorst: Wordt dat een amb tenaar? De Voorz.: Ja! De heer Klaver zegt. ik heb dezelfde ge dachte als de heer Selhorst. Onze bedoe ling is het niet geweest om iemand vast aan te stellen. Het staat er anders dan de opzet was. Spr. wil het terugzenden naar de Waterleiding-commissie. Op voorstel van weth. de Vreugd wordt hiertoe besloten. Punt 17. Aanvraag gelden voor aan schaffing van nieuwe schoolmeubelen Ju- lianaschool. Dit betreft aanschaffing van 25 nieuwe schoolbanken wegens uitbrei ding van het aantal leerlingen dier school. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen, het gevraagde toegestaan. Punt 18. Comptahiliteitsbesluit. Het be sluit wordt genomen. Punt 19. Tijdelijke leerkracht aan de O. School voor G. en U. L. O. (Hoofd de heer W. A. van der Wal.) B. en W. stellen voor niet tot aanstel ling over te gaan om de finantieele ge- vol een voor de gemeente. De heer Vooren, voorz. der pl. school- comm., is door het praeadvies bijzonder teleurgesteld. Het belang van het onder wijs moet no. 1 zijn en spr. vindt het een luttel bedrag. Weth. de Vreugd zegt, het finantieel belang heeft uitsluitend .voorgezeten, om voor die enkele weken f 2274 toe te staan kan spr. niet met zijn geweten goedkeuren. Weth. Balvers zegt: en er komt nog een plus bij. Indien we dit toestaan hebben ook de bijzondere scholen het recht een tijdelijke leerkracht aan te stellen. Het komt spr. bovendien voor, dat het betrok- Ingezonden Mededeeling. KiET PASCHEN de nieuwe 10583 met die uke Saus. EN ECHT FEESTMAAL. Verkrijgbaar in do voornaamste Winkels. ken schoolhoofd ons. beter had kunnen in lichten, dan was er te overleggen geweest met de betrokken onderwijzeres, die dan later had kunnen vertrekken om in het huwelijk te treden. De heer Fijma is ook teleurgesteld; het kind moet ons alles zijn. To ende heer Vooren hierop scherp werd, sprak de Voorz. hem tegen en toon de aan, dat de adviezen der pl. comm. niet naast ons worden neergelegd. Het voorstel van B. en W. komt na nog eenige discussies in stemming en wordt aangenomen met 103 st. Tegen de hee ren Vooren, Fijma en Hoogmoed. Punt 20. Verzoek om terugbetaling van betaalde plaatselijke inkomstenbelasting dienst 19211922. Dit wordt behandeld in besloten vergadering. Punt 21 (niet geconvoceerd.) De Raad ls bereid het te behandelen. Verzoek van K. Aelkema vergunning verbouwing van zijn woonhuis aan de Hoofdstraat. De Voorz. licht toe, dat een gedeelte 75 c.M. voor de rooilijn komt en dat B. en W. adviseeren geen afwijking toe te staan. Hiertoe wordt met alg. st. besloten. Punt 22 (niet geconvoceerd.) De Raad is bereid ook dit te behandelen. Verzoek van J. Spilker plaatsing hek voor zijn nieuw te bouwen woonhuis. B.. en W. stellen den Raad voor to besluiten, dat het hek geplaatst zal worden 1.50 M. uit de kantlaag, dat geen rasti r»-erk mag gebruikt worden en dat de vergunning wordt verleend tot wederopzegging. Hier toe wordt met alg. st. besloten. Rondvraag. De heer Klaver informeert, hoe het staat met den grond perceel C. Berkhout en dien der Ned. Herv. Kerk. De Voorz. zegt, dit in besloten vergade ring te zullen mededeelen. De heer Hoogmoed brengt B. en W dank voor het verbeteren der stinksloot bij de Vossedwarsstraat. De heer Selhorst vraagt verbetering van den wantoestand bij het Kraaiennest. De Voorz. zegt: dat is al in werking. De heer Vermeer vraagt opheldering in zake toegang tot de algemeene begraaf- platas. Spr. meende toezegging ontvangen te hebben de vorige vergadering, dat de bepaling zou worden ingetrokken; de toe stand is nog dezelfde. Is dat gezonde sa menwerking? Sturen B. en W. ons met een kluitje in het riet en laten ze maar door- marcheeren? De bepaling blijft een groot ongerief en is er nu nog reden om de be paling te handhaven. Spr. keurt de bepa ling af en ook de houding van B. en W. in dezen. De Voorz.: als het uw bedoeling is met de uitdrukking „met een kluitje ln het riet sturen" een beschuldiging te richten tot B. en W. dan werp ik dat ver van me; dat gebeurt nooit, doch we willen den maatregel even laten doorwerken. De heer Vermeer: maar dat is in strijd met den indruk, dien ik de vorige maal kreeg en met de toezegging. Spr. wil een motie indienen, waarin be pleit wordt de bepaling terug te nemen en waarin de houding van B. en W. wordt afgekeurd. Weth. Balvers: de zaak is in drie ver gaderingen van B. en W. ter %pr^e ge weest, doch we willen de werking contro leeren en de bepaling 3 6 maanden hand haven. Ik heb er ook gesproken, die den maatregel magnifique vinden. De heer Vermeer: dat ie een toezegging, die geen toezegging is. Als het niet orde lijk gaat is dat de schuld van de leiding. Toen de heer Wiedemeijer begraven werd, was er zeer veel belangstelling en alles is zeer ordelijk gegaan. De Voorz.: Toen zijn er 112 bewijzen van toegang uitgereikt. De heer Jansen wil een loketjo bij de ziekenbarak. De Voorz.: het is, of het een comedie isl Na nog eenige discussies, die soms vrij scherp zijn, wordt de moti<>Vermeer, na dat hij het afkeuren van de houding van B. en W. teruggenomen heeft, in stemming gebracht en aangenomen met 76 stem men. Voor de motie stemden de hoeren: Vermeer, weth. de Vreugd, Jansen, Fijma, Hoogmoed, van Houten en Selhorst. De heer van de Loo klaagt over don zandhoop aan den Stationsweg. .Weth. de Vreugd zegt, dat een en an der op de bestrating wacht, die terstond na de huisaansluitingen der Waterleiding onder handen wordt genomen. De heer Fijma meent, dat een der ge meentewerklieden een jaar verlof gevraagd heeft en dat zulks volgens het geldend re glement gegeven kon worden: er is echter afwijzend op beschikt. Wat mag daarvan de reden zijn? De Voorz.: We besloten afwijzend te be schikken, om geen precedent te scheppen. De heer Loerakker: als de man verlof vroeg of zelfstandig te worden en te trachten zijn positie te verbeteren ben ik tegen de afwijzing. De heer Klaver: het is gcmakkelijkl De heer Selhorst deelt de moening van den heer Loerakker. De heer Hoogmoed: - het verzoek had eerst tot de Permanente oommissie kunnen komen. De Voorz.: dat kan nog als beroep. De heer Selhorst vraagt, of de machi nist van de Waterleiding al benoemd ls. De Voorz.: die zaak is nog hangende. De heer van Houten heeft gezien, dat er Zondag reeds bloemen of bollen wegge nomen of uitgetrokken werden ln den Hoftuin. Spr. is er 3 maal heen gegaan en heeft dat verboden. Zou daar op Woens dag- en Zaterdagmiddag en op Zondag niet bijzonder op gelet kunnen worden, b.v. door een weyfflooze tegen eon matige vergoeding. Waar met het anders heen met de bolletjes der bloemisten! De heer Loerakker weet, dat er iemand, aan de waterleiding werkzaam zijnde ziek is; heeft deze recht op ziekengeld? Hij heeft geen cent gehad, spr. wil den naam wel noemen, het is P. Brouwer. Weth. de Vreugd wil het geval gaarne met den Aannemer van Pelt bespreken; het bestek zal echter wel voorschrijven, hoe er gehandeld moet worden. De heer van Houten vraagt nog naar het onderzoek inzake Loerakker-Verhaar. Dit was lang, onduidelijk en nu en dan zeer scherp. Tot een eindconclusie kwam men niet. Hierna sluiting. Verkeerd bericht. Onze corr. deelt ons mede, dat het bericht betreffende ontslagaanvrage van de directeuren van „Leeuwenstein" niet waar blijkt te zijn. De „betrouwbare bron", waaruit onze corr. schreef dit bericht te putten, blijkt dus niet zoo betrouwbaar te zijn geweest, als hij meende te mogen veronderstellen. LISSE. Rijksbloembollcnschooi. Bij het op 9 April jl. gehouden overgangsexamen aan de Riikshlnembollenschool te Lisse werden, bevorderd Van de le naar de 2e klasse: Th. Admi raal te Noordwijk aan Zee, H. J. Eldering te Orerveen, Jac. Koning te Leiderdorp, D. Q. Mulock Houwer te Zierikzee, N. G. van Noort te Noordwijkerhout, W. L. On derwater te Lisse, Th. Schilpzanil te Hil legom, M. L. Veldhuijzen van Zanten te Hillegom, A. Verdegaal te Sassenheim; voorwaardelijk (met her-examen in één of meer vakken): K. A. Bergman te Sas senheim, ,T. Boekee te Zoeterwoude, J. R. T. van Grieken te Lisse, W. Koning te Lei derdorp, B. Philippo te Sassenheim, W. Vis te Sassenheim.' Afgewezen werd één leerling. Van de 2e tot de 8e klasse: H. A. Bnót te Lisse, J. Pelder te Leiden. P. W. Rotte veel te Sassenheim, H. P Ruysenaars te Hemstede, P. J. Timn te Oegsteeest, G. G Tromp te Lisse, Th. Verkley te Sassenheim J M. van Vliet te Sassenheim en de vak leerling B. Oostveen te Sassenheim. Voorwaardelijk (met her-examen in één of meer vakken): H P G de Cler te Lei den, G. A. E. Duyster te Noordwijk Bin nen. J A. M. Ooemans te Hillegom, N. F Telkamp te Hillegom. Bij het op genoemden datum gehouden eindexamen slaagden: T.. J. Beolen te Lisse met aanfeekpning Machineschrijveu. A W. Blom te Sassenheim met aant. Ma- chinesehriiven en Engelsch. J P Gerrit sen te Voorschoten met aant. M^Mne- sehrijven, Engelsrh en Fransch. G. G. van Grieken te 'Lisse met aant. Machineschr. Eneelseh. D. Twisk te Uitgeest. met aant Machineschrllven, Engelsch, Duitsch en Fransch: en de vakl^erlin^en O. J. van der Laan te Voorhout, S. Verdegaal te Sassen heim. WASSENAAR. Uitvoering. Ten hate van het Patro naat geeft de R.-K. Damestooneelclub ..St. Catharlna" op den tweeden Paasch- dag veen uitvoering, en wel met het zoo hoog geroemde drama: „Haar Offer", en het leuke blijspel „De ontevreden wasch- vrouw". Op eersten Paaschdag is er des mid dags te 4 uur een kindervoorstelling, waarbii alle kinderen uit Wassenaar wel kom zijn. Wo twijfelen er niet aan of bij beide uitvoeringen zal de zaal tot in de uiterste hoeken bezet zijn. Inenting. Op Vrijdag 24 April a.s. is er gelegenheid tot kostelooze inenting ten huize van dr. A. Duetz alhier. Onderwijs. Een lokaal van de pasto rie van de parochie „De Goede Herder" alhier wordt ingericht tot schoollokaal. Het ligt in de bedoeling met 1 Mei in dit lokaal een school te openen voor kinderen van het eerste leerjaar. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Voor de groote gezinnen. Voor het niet slagen van de vergadering voor groote gezinnen, onlangs te Leiden, zou ik, meen ik, wel een eenigszins aan nemelijke verklaring kunnen geven. Afgezien dat er voor allerlei vergade ringen weinig belangstelling is, moet er voor deze vereeniging door het nooit in lassen van in uitzicht gestelde en beloofde verbeteringen, zeker verflauwing intre den. Waar blijft medewerking en 6(eun aan groote gezinnen. Waar het hoogop- gegeven belastingvrijdom tot behoorlijke hoogte? Waar goede woningen tegen be hoorlijke huur? En zoo zou ik nog verder kunnen gaan. Mogelijk zult u zeggen: Er is belasting aftrek. Ja! Maar laat er eens één wat gaan verdienen, dan betaal je daar weer handig inkomstenbelasting voor. Gewoon lijk moeten ze elders gaan werken, en dan wordt dat aangevuld met forensenbelas ting. En omdat ze dan niet huiten een fiets kunnen betaal je daar ook nog voor, wat in een groot gezin nog aardig wat kan betcekenen. En dat moet je vooruit betalen, terwijl een autohouder het be hoorlijk op een hem ongeveer schikkend tijdstip kan doen. Laat nu nog maar buiten beschouwing de indirecte belastingen op zout, suiker, tabak, sigaren, enz.; drankaccijns is na tuurlijk niet noodig en vleeschaccijns, daar loopt het groote gezin nog wel van vrij, als de beenen tenminste accijnsvrij zijn. Dat guld 4^ wtTi^.n *1' gen en heel veel groote woorden zijn etf over gesproken, doch weinig is er gedaan wat de le kamer nog weer bewees doo*) haar uitspraak verleden week: de vrouw, in het groote gezin kan nog wel een uur* langer werken, ten gerieve van het genie* ten van kleine gezinnen, vooral in do ate*' den. Want practisch is dat hot gevolg. Gelukkig dat O. L. H. altijd nog een ietsje rechtvaardiger is dan de menschen' en dikwijls zichtbaar daar zegent en men er ook vaak de tevredensto menschen treft. En anders zijn ze toch zoo „gela- ten in hun lot", dat vergaderingbozoeÜ nog niet zoo'n groote behoefte voor hen ia* al zou het ontspanning moeten beleeke- nen, wijl ze gewoon zijn zich zeer veel le ontzeggen. M. d. R., dit meende ik even te mogen zeggen, terwijl u mij toch niet zult willen ontzeggen, dat Ik op dit gebied niet mag meepraten. Met dank en achtend, B. Mijnheer de Redacteur. Onlangs deed ik in Uw veelgelezen blad een beroep op de Leidsche Burgerij, om door een volle zaal te toonen hoe zeer rij weten te waardeeren het groote kunstge not, dat het Haarlemsch orkest, haar schenkt. Dat beroep is niet tevergeefs geweest* door een tjokvolle zaal, een spontaan en thousiasme heeft zij daaraan uiting gege ven en ik geloof niet dat er .iemand ge weest is dien avond, die spijt heeft gehad dat concert te hebben bijgewoond. Het was dan ook weer een heerlijke avond, jammer dat het Dinsdag weder het laatste eoneert voor dit seizoen is. Ik acht het haast dan ook een soori plicht, om hen, die nog niet genofpn hch- hen van dat prachtig orkest, aan te raden dat laatste eoneert vooral nog te bezoeken. Het programma is weder zoonis wii dat gewoon zijn, vol aantrekkelijks Tk behoef U slechts onder meer de heerlijke Unvol- lendete symphonic van Schubert te noo- men. Als solist, de hoor Brederodo, uit Den Haag, die liederen van Selmbert zingt, voor orkest bewerkt door den heer F. Koeberg, voor ons Leidenarcn ook geen onbekende. Alles bij elkaar, belooft hot een avond te worden waaraan wij zeer zeker nog lang zullen terugdenken. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Dezelfde getrouwe bezoeker dor concerten. VRAGERS ISÖS Vraag: Mijn moeder is weduwe, heofl een zaak in groenten, aardappel- n enz. eD leeft met een zoon; dezo exploiteert deze zaak. Moeder is op hooge leeftijd en nu willen wij G)roer en zuster) met moeders accoord, dat deze zoon eventueel in de zaakt komt. Buiten dpze broer en zuster zijn er ook die antipathie tegen liet uit oefenen en alle pogingen in 't werk zullen stellen om mijn broer «le zaak afhandig te maken. Moeten wij nu een nolarieele acte laten ma ken, of kan dit zonder notaris geschieden. Antwoord: De beste oplossing is dat de zoon die momenteel de zaak drijft de zaak van zijn moeder koopt voor do wer kelijke waarde. Bepaald kan dan worden dat de koopprijs betaald moei worden na het overlijden van uwe moeder. Dezo over eenkomst behoeft niet notarieel te worden vastgelegd, dorh een goed contract is zeer noodzakelijk. Daarvoor is het alleszins ge wenscht u van rechtskundigen bijstand te verzekeren. S'SooiuwaactEaecscEi'ten ST00MV. MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (thuisr) vert. 8 April van Colombo. RONDO (uitr.) vertr. 7 April van Suez. SIMAL0ER (thuisr.) arr. 8 April te Li. verpoot. VONDEL vertr. 9 April naar Java. KON. NED. STB. MIJ. HERMES arr. 9 Apri! te Smirna. ORION vert. 9 April van Amsterdam. THESEUS vertr. 9 April van Rotlerd KON HOLL LLOYD. GELRIA (uitr.) vertr. 9 April v. SouE-, hampton. KON. WEST-INO. MAILDIENST. AMSTERDAM arr. 9 April te Amsterd, ALKMAAR vertr. 9 April van Rotlerd, HOLLAND-AMERIKA LIJN. EEMDIJK vertr. 7 April van Los An. gclos. MOERDIJK vertr. 4 April van San Francisco. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. KOUDEKERK (thuisr.) vertrok 9 April van Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BOEROE (thuisr.) arr. 9 April ,e AnW werpen. ROTTERDAMSCHE LLYOD. DJEMBER vertr. 9 April van Rotter* dam. KEDOE arr. 9 April te Socrabaya. MEDAN (thuisr.) vertrok 9 April vail Port Said. SITOEBONDO (uitr.) vertrok 9 April Sabang. SOEKABOEMI vertr. 8 April van Btu tavia. STOOMV. MIJ. „OCEAAN." f AGAPENOR arr. 9 April te Colombo. J LAERTES arr. 0 April te Suez. LYCAON vertrok 9 April van Tsinglap. TELEMACHUS vertrok 8 April van bang. u

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5