75 „lie leitt Courant" Tweede Blad Donderdag 9 April 1925 DE ZEVEN KRUISWOORDEN. In de litteratuur van ouden en nieuwen ïijd is het Lijden van Christus steeds weer het onderwerp geweest dat den ernstig- geloovigen Christen-dichter dwong zijn liefde en geloof uit te storten. Al naar de stemming zijner ziel, wijdde bij zijn poëtische aandacht, hetzij aan don &elieelen omvang van het lijden, hetzij aan qen of ander bijzonder treffend onderdeel. Objectief gezien is het alles even ernstig en even belangrijk. Geen moment, geen bizonderheid is ondergeschikt aan een andere. Vanaf de eerste raadslagen der Joden hu den intocht te Jerusalem tot aan de graflegging toe is er een reeks gebeurte nissen, die volgens de Schriften vervuld moesten worden en die alle op zichzelf him bijzondere beteekenis hebben in het groote Vorlossmgsplan. Hot menschelijk gemoed wordt door felke nieuwe phase van 't lijden op bizon- dere wijze geroerd; het geloof vindt in elke nieuwe omstandigheid een aanleiding tot Sneditatie en verinniging. Toch is het verklaarbaar, dat de dichter Maar den toestand zijner ziel en door een blzondere voorkeur tracht een visie te ge ven op een der bizondere omstandighe den, terwijl tocli steeds de somber-gloeien- do achergrond gevormd wordt door het geheel lijdensdrama. Het vorige jaar, herinnerden we er op ÏJoeden Vrijdag aan, hoe de vrome Jaoo- pone di Todi dichterlijk geïnspireerd werd door het droef tafreel van de schreiende Hoeder aan den voet van het kruis. We weten, hoe dit prachtige „Stabat Mater" in de liturgie werd opgenomen en eiken Vrijdag bij de Kruiswegoefening gezongen wordt. Tal van dichters hebben dit ovcr- schoon Latijn in Ilollandsche verzen over gebracht. Zoo hebben we in de. „L. Grt." doen overdrukken een zeldzaam mooie be werking van Vondel en een meer vrij ge dicht van Stolpaert van der Wiele. Anderen wijdden meer bizonder hun aandacht aan den kruisweg, weer anderen aan de kruisiging zelf. Ook zijn er dichters die de Zeven Kruis woorden bezongen, zoo b.v. N i colaas Beets. Zelfs heeft men 'deze zeven Kruiswoorden muzikaal in Oratorium-vorm behandeld. Wij vonden een 16de ceuwsch gedicht, overgenomen uit ,.Het Hofken der geeste- fijeker Liedekens" in 1577 te Leuven ge drukt. 't Gedicht kan wel iets, maar toch Sliet zoo heel veel ouder zijn. Dat wordt ons gezegd door den regelmatigen bouw ier tsirophen en hot rijmschema. Do echte Middelnederlandse-lie volks poëzie bezit een naïeve natuurlijkheid van Vorm. Tweevoet en drievoet -wisselen «ilkaar voortdurend af in 't metruur. Do •poëzie die ontstaan is onder den invloed 3er rederijkers is meer slreng-schoolsch gebouwd en verliest daardoor wel eens iets ran haar natuurlijke frisokheid. In dit ge dicht is evenwel daarvan geen sprake. Toch 5it er heel wat symboliek in. Ook zal men opmerken, dat de dichter de «zeven kruiswoorden" soms ni^t naar den sblter maar naar den geest heeft weerge geven en uitgesponnen, b.v. in strophe 3, 'i, 5, 8 en 9. Het vermoeden ligt voor de pand, dat een geestelijke do dichter was, pmdat, ondanks de afwijkingen naar den Jetter, de geestelijke beteekenis zoo zuiver 'tol haar recht komt. Ook dunkt mij dat de Syn^bo'iek in het. lied daarop wijst. In de eerste strophe en ook in de twee- 3e worden we herinnerd aan den geestelij ken meiboom, waarover we vèrleden jaar Iets mededeelden. Gal varwordt vergele ken bij een tuin, een prieel, waarin de Mei boom staat. Jezus' wonden zijn bloeiende jozen, d'e zoele geuren verspreiden. Jezus 3elf wordt ook vergleken bij een nachte gaal die in den Meiboom, bet kruishout, 3it en daar zijn „zeven tonen" zingt. Jck wil mij gaen verheugen, Verblyden mynen moet in dat prieel van vmiohden, Calvariën es so soet; Heer Jesus bloet ■dat geeft so soeten roke, die rosen soct - 'die staen so wyt ontplokon. Die edel nachtegale die sanok so soeten sanckj [Al inder minnen gua-le A iginc hij drie uren lanckj met sooon geclane So sanck hi met seven Ihoonen; die Vader eerlanck die hoorde t in den troone. Dat ierste liet van minnen dat hij gesongen heeft Diet onverslroyden sinnen, segt hij: „Vader, die leeft, dit volck dat sneeft, 'die mij den doot doen smaecken, dit hen vergeeft, By en weten niet wat sy maken. Dat tweede liedeken reine sanck onsen coninck voort, 'lolten moordenaer gemeyno sprack hij dat soete woort: „niet mij accoort, loo suldy heden wesen in 't paradijs •Vol woelden, al ghenescn." Met pijnen ende smerlc sanc hy dat derde liet; lot sijn moeder bedroeft van herle seydo hy; „O vrou, nu siet# hoort mijn bediet, dit is u sone voortaeno.M En tot Sint Jan: „Siet daer u moeder aone." Hy hinc vol wonden endo pyno den bloedighen bruidegom root', Syn cracbt be.gonst te verdwijnen hy was gelaten bloot, Met stemmen groot riep hij tot onser balen: „Mijn Godt, mijn Godt, waarom hebdi mij verlaten?" Die hittige minnen stralen verdroogden die soete borst, Jesus riep met soet er talen, die hoogh gheboren vorst, met grooten lost. ende met begeerlijkheden: „O Siel, my dorst na er uwe salichheden* Als hy nu was gecomen tot aider profeten bediet, eanc hv met herten vrome dat hem die minne riet; hij seide: „Nu siet, mijn armkens staen ontloken, tis al vervuld, die gracie es iiitgihevlolen." Hij brac des vijands banden, hij riep met grooter feest: „O VRcler, in uwen handen bevole ick mynen gheest; die liefde meest die heeft mij doen smaeken den bitteren doot uit minnen en charltaten." O prince, ghv hebt viotorie al door u bitter doot, brengt ons lot uwer glorie al door u wonden root; dijn liefde groot doet ons altijt gliedinken, met dankbaarheyt in uwen lof ontsmeken. N. J. H. S. mi E8E OHBEWIMG ALKEMADE. Candidatuur-Loerakker. Men schrijft ons: Ook in Alkemade en omgeving is men geenszins tevreden over de wijze, waarop bet Tweede Kamerlid, de heer Loerakker van het politiek advies is gewipt, zoodat alhier is opgericht een comité van actie om evenals te Haarlem ook hier in Alke made, Hoogmade en Leimuiden te trach ten alsnog de heer Loerakker in de Kamer te krijgen. Het comité is van oordeel dat de heer Loerakker teveel voor de arbei derspartij heeft gedaan om hem zonder meer te passeeren. Daarom zal het comité tot en met 2(j, April de candidatuur-Loor- akker propageeren en bevorderen door allo geoorloofde middelen te gebruiken volgens reglement der R. K. Staatspartij. Tc dien einde zal op tweeden Paaschdag oen groote propagandavergadering gehou den worden len 5 ure in het café van den heer v. d. Geest te Roelofarendsveen. De kiezers zullen nog nader per advertentie in de Leidsche Courant worden opgeroe pen. HILLEGOM. De Bloemboiienvelden Men schrijft ons: Wat we niet hadden durven verwachten is werkelijkheid geworden: de Bloemen velden prijken met hun schitterende kleu ren en rijke geuren, die ons dringend naar hier nooden. Het zeldzaam zachte, aan zomer grenzende voorjaars-zocl-weer heeft liet groeiproces uitermate verhaast en be vorderd, zoodat vanaf heden bezoek aan de velden bekoring geeft. Alles staat ge reed, om de duizenden te ontvangen en vanaf Goeden Vrijdag zullen talloos velen zeker naar deze velden komen, hetzij om en passant de Groote Tentoonstelling te g^aan bewonderen, hetzij om uitsluitend hier als dagjesmenschen zich to vermeien. In verband hiermede zullen we vanaf he den onze lezers op de hoogte houden van den bloei en den stand der velden. Hoe eer men nu komt, hoe mooier. De Narcis sen staan in vollen bloei, doch evenzeer de heerlijke Hyacinthen, terwijl reeds hier en daar de Tulpen kleur en knop vertoo- nen. Gemakshalve geven we de voornaam- ^e route's aan, en kunnen niet genoeg aandringen om met lijn 2 (dus le voet) te gaan genieten, want dan alleen ziet men de bloemenvelden van nabij. Gelegenheid om Hillegom te bereiken is er plenty; om het half uur rijden de trams in beide rich tingen, terwijl de autobussen een gelijke regeling hebben en ook do treinen het comfort vergemakklijken: de Paaschdagen zullen ongetwijfeld de vreemdelingen bij duizenden brongen. Hotel Sistermans, hot eerste klasse hotel, alias liet Wapen van Friesland, ligt in liet centrum; een kind brengt er U! Dit is levens de standplaats der autobus sen en de halte en wisselplaats der trams. Van het Station der H.Y.S.M. vindt de reiziger reeds in de onmiddellijke nabij heid het Stations-koffiehuis met gezellige serre en vriendelijk interieur. Men wan delt dan langs den mooien Stationsweg, door de Hoofdstraat, waar Nieuw Flora en Flora beiden rust bieden, totdat men midden in het dorp Hotel Sistermans bereikt. Vandaar kan men in alle richtin gen gaan. Rechts gaat men door de Molen straat en komt men aan de Wilhelmina- laan, waar men van uit het gelijkmatige Park een rijk gezicht liceft op de prachti ge Hyacinthentuinen van den heer Ant. Goemans. Daar vindt men ook het histo rische Molenduintje, en even' vorder over ziet men vanaf de Molenbnig do velden van den R. K. Armentuin. Even voorhij de Kromming (waar een Brievenbus slaat) komen de prachtige Hyacinthen tuinen der N.V. A. Cl. van der Schoot, terwijl men bij den hoek rechts afgaande weer naar het slation gaat. en links gaan de bij de Beekkadewecr links door de tui- Ingezonden Mededeeling. ai iiiniiMiiiiiiimnimmiiiniiinniKniHiimnnmiiiiiiiiiiiimimiininmnmniiBiiiinii FONGERS 1925 GULDEN nen der R. K. Armen vrij kan wandelen en bij do Haven uitkomt. Gaat men voorbij Hotel Sistermans den straatweg af (ri< fe ting Lisse) dan biedt het Hof van Hille gom gelegenheid den inwendigen mensch te versterken en voorbij de Haven, medo recht het Wapen van Hillogom. Verder doorgaande brengt de Veenenburgerlaan ons weer to midden der bloeiende Hyacin- thenvelden en kan men weer langs diverse wegen naar Hillegom terug. Do aangege ven routes zijn wandelingen van een half uur. Veel is er te genieten en niemand zal zich over een uitstapje naar hier bekla gen. Natuurlijk hangt veel van het weer af, doch het laat zich aanzien, dat we ook daarover tevreden zullen zijn. Eervol ontslag gevraagd. Men deelt ons uit betrouwbare bron mede, dat de heeren Cl. do Wreede en W. Philippo, di recteuren der N.V. Van Waveren's Blocm- bollènhandel „Leeuwenstein" eervol ont slag als zoodanig hebben aangevraagd. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Percentage Hoofd. Omslag 2 pet. (zooals vorig jaar). Een kwes tie met den gemeente-ontvanger. Tegenwoordig de heerenH. Heenk, W. Koot. J. van Dam, J. A. Bernard en P, Rietdijk. Afwezig de heeren: H. J. Visser en C. van den Akker. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, Burgemeester der gemeente. Secretaris de Is ingekomen eon schrijven van de Sted. De Voorz. open! de vergadering met ge bed. Dc notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd ch on dei- dankzegging aan de Secretaris, geteekend. Dc Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Eenc missive van Ged. Staten dezer pro vincie, d.d. 30 Maart. jl. waarin wordt me degedeeld, dat de uitkeering ingevolge de artikelen 1 tot en met 9 -der wet van 24 Mei 1897 Staatsblad No. 156, over het jaar 1924 nader vastgesteld is op 3336.36. Een schrijven van den Directeur van den Keuringsdienst van waren, district Leiden, inzendende een overzicht van de werkzaamheden door den Keuringsdienst van Waren in deze gemeente verricht, ge durende het tijdvak: 2 Januari31 Maart 1925. Een schrijven van Ged. Staten dezer pro vincie, dd. 1624 Maart 1925, waarhij wordt ingezonden een afschrift van hun besluit, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 24 Januari 1925 No. 26, waarbij dc jaarwedde van den Ontvanger dezer ge meente met 50 is verhoogd, to rekenen S'an af 1 Januari 1924. Is ingekomen een schrijven xan de Sted. Lichtfabrieken te Leiden, waarhij wordt ingezonden een nieuwe kostenberekening voor de plaatsing van vier lantaarns aan de Noordzijde van de Drecht in dc Bilder- dammerhuurt. De kosten zullen daarvan 1067 bedragen. De Voorz. stelt namens B. en W. voor de besluiten tot plaatsing van do 4 lan taarns. De Raad kan zich hiermede volko men vereenigen. Naar aanleiding van een verzoek van P. J. Horsman, huurder van de gemeentewo- ning in de Bilderdam, om zijn huur een weinig te verlagen stelt de Voorz. namens B. en W. voor de huur te brengen van f 4 op 3.50, ingaande 16 April a.s. Do Raad besluit zonder hoofdelijke stemming. Tot leden van hef. stembureau worden benoemd de heeren Bernard en Van Dam en lot plaatsvervangende leden de heeren Koot c.n Heenk. Als plaatsvervangend Voorz. wordt aangewezen do heer J. A. Bernard. Aan de orde komt vaststelling van hét heffingspercentage der plaatselijke Inkom stenbelasting, voor het belastingjaar 1925 —1926. De Voorzitter deelt mede, dat met de be handeling van de Gemeentebeerooling daarmede reeds oenigszins rekening is gehouden. B. en W. stollen voor het hef fingspercentage te bepalen op 2. Er kun nen nog geen voorstellen gedaan worden om de belasting le verlagen, mogelijk het volgende jaar. De Raad besluit daarna zonder hoofdelijke stemming het heffings percentage on 2 vast Ie stell en Aan de orde komt vaststelling van een comptabel besluit. De verleende subsidie aan de Directie der Holl. Electr. Spoorweg Maatschappij is op-de Gemeentebegrooting op f 200 ge raamd. Dil bedrag moet. échter f 400 zijn, zoodat de betrokken post met f 200 ver hoogd moet worden. Aldus besloten. Aangezien niets meer aan do orde is zegt de Voorz. dat op hem nog een taak rust om oen kwestie ter tafel te brengen, die den Gemeenteontvanger aangaat. De Raad heeft in zijne vergadering van 17 December 1923 het besluit genomen de zekerheid van den Gemeenteontvanger te hoogen tot een bedrag van 2500. Dit be sluit is door Ged. Staten van Zuid-Holland goedgekeurd in zijn vergadering van 2 Juni 1924. Do Raad heeft toen bepaald, dat do verhoogde zekerheid voor of op 1 September 1924 tot stand moest komen. Hiervan is hem mededeeling gedaan bij ■schrijven van 2 Juli 1924 no. 406. In dien brief staat nog, dat hij van die mededeeling goede nota moest nomen maar thans op 7 April 1925 is de verhoog de zekerheid nog niet gesteld. Spreker acht zich verplicht hiervan mededeeling te doen aan den Raad. Het is hem onbe grijpelijk dat dc Gemeenteontvanger steeds in gebreke blijft temeer daar hij met vuur speelt, want het laatste lid van artikel 111 der Gemeentewet zegt, dat de ontvanger, die binnen den door den Raad bepaalden tijd de meerdere zekerheid niet heeft ge steld, beschouwd wordt zijn ontslag te hebben gevraagd. Ook kan spreker niet aannemen, dat de Gemeenteontvanger dit artikel niet bekend is. Ook bij de kasop name is hem verscheidene malen op do verhoogde zekerheidstelling gewezen. B. en W. meenen den Gemeenteontvan ger 14 dagen gelegenheid te moeten geven do verhoogde zekorheid te stellen en wel voor of op 22 April a s. Heeft hij dan nog niet aan zijn verplichting voldaan, dan moet geacht worden, dat hij zijn ontslag heeft gevraagd. De heer Rietdijk meent, dat dc Gemeen teontvanger toch wel op het postje gesteld is, hij zou hem op artikel 11 i der Gemeen tewet willen wijzen. De Voorzitter kan niet aannemen, dat do Gemeenteontvanger dit artikel niet be kend is. De Raad besluit daarna zonder hoofde lijke stemming, den Gemeenteontvanger alsnog do gelegenheid te geven voor of op 22 April a.s. de verhoogde zekerheid te stellen. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. LISSE Gemeenteraad Verkoop grond qerieéde Haven terrein. Aankoop grond langs de Kanaalstraat. Vermenigvuldiqinnsciifer plaat selijke inkomstenbelasting. Bloemenverkoop. langs da straat. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag middag te 3 uur in openbare vergadering Lijeen. Voorzitter de Burgemeester. Aan wezig alle leden. Na goedkeuring der notulen komt nan de orde een voorstel van B. en W. om aan den lieer Th. v. d. Voort een perceel bouw terrein to verkoopen van het Haventerrein met een lengte van 22 M. en een breedte van 12 M. voor f 3.75 per M2. B. en W zijn van moening, dat de prijs aanneme lijk is. Hot voorstel wordt z. h. st. aangeno men. B. en W. stellen voor aan den heer J. Huizer een perceel bouwterrein to verkoo pen langs de Julianastraat, groot onge veer 800 M2. legen den prijs van f 1 por M2. Do hoer Pijnacker vraagt eenige toe lichting omtrent grootte en ligging van den to verkoopen grond, welke toelichting wordt verstrekt. B. en W. zullen nadere voorwaarden stellen betreffende do bebou wing van het nerceel. De heer v. Kcsterên vraagt in het ver volg nauwkeuriger toezicht op bebouwing. Het voorstel van B. en "W. wordt goed gekeurd. Vervolgens komt aan de orde oen voor stel van B. en W. tot het aankoopen van eenige perceelen grond langs de Kanaal straat lor erootle van 1.41.65 H.A. voor dc som van f 13000. Na bespreking door verschillende- loden gaat de Raad eenige oogenhüleken in ge heime zitting tot het verstrekken van na dere inlichtingen. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Voorstel van R. en W. om Gedeputeer de Staten tc verzoeken tot introkking van hun besluit, waarbij de Vuursteeg in deze gemeente gesloten is verklaard voor motor rijtuigen op meer dan twee wielen. Dit in verhand met de onlangs aangebrachte verbreeding van de Vuursteeg. Aldus wordt na eenige bespreking be sloten. Aan do orde is do benoeming van twee vertegenwoordigers der gemeente in het bestuur van de Woningbouwvereeniging „Volksbelang" Periodiek aftredenden zijn de heeren J. P. Seers on J. G. de Haan. Namens R. en W. stelt de Voorzitter voor, do beide aftredende leden te herbe noemen. De vergadering stemt onder applaus hiermede in. Voorstel tot wijziging van de slomlni- reaux voor, hoofdzakelijke betreffende in deeling van 1 dc leden der stcmbureaux, wordt goedgekeurd. Volgt de vaststelling van hel' vermenig- vuldigingsci.ifer der nlaatseliike inkomsten belasting 1925—26. B. en W. stellen voor het verm«nigvuldigingscijfer vast te stel len op 1.25. De heer Pijnacker zou willen voorstel len het vormenigvuldigingscijfer lo bren gen on 1.15., Weth. Tromp zegt. dat waar 1 25 ook dit jaar geheven kan worden, ook voor een eventueel overschot extra werk kan worden verricht. De heer Pijnacker is van moening, dat eon vermenigviildigiugsciifer van 1.15 zeer zeker kan worden toegepast. Weth. Tromn raadt aan een vasïe basis te houden om later niet voor do noodzake lijkheid van verhooging te moeten komen Do heer Pijnacker houdt aan ziin voor stel vast. Met zijn voorgestelde verlaging, zal tocli nog oen batig saldo op het eind van hot. jaar verkregen worden, meent snr. Weth. Tromp wijst er op, dat een heffing van 1.25 toch middelmatig is. Weth. Warmerdam zegt, dat wanneer de heffing van 1.25 bestendigd blijft, geen leeningen zullen gesloten behoeven te wor-» den, terwijl dc gebeente dan op goede ba sis zal komen. De heer v. Resteren en de lieer Kuipers steunen het voorstel Pijnacker. Het voorstel Pijnacker wordt verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Dan wordt het voorstel van B. on W. aangenomen. Onder ingekomen stukken is o.a. een verzoek van A. Spaargaren to Sloten oin aankoop van een stuk rietland groot 24 Are ongeveer, tegen den prijs van 200. Het verzoek zal nader onderzocht wor den en gerenvoyeerd worden naar de grondcommissio. Aan eenige verzoeken van raadsledon wordt medegedeeld, dat voldaan is. Eeni ge raadsbesluiten zijn door Ged. St. goed gekeurd. Door de gemeeente is aan den Minister van Waterstaat een adres gericht om niet over te gaan tot verandering in bijkantoor van Let thans bestaande postkantoor te Lisse. In dit adres wordt do beteekenis van Lisse als centrum der bloembollenstreek belicht. De heer Segers stelt voor namens de gemeente een deputatie te zenden naar den Minister om don toestand van Lisse ten opzichte van den Post-, Telefoon- on Telegraafdienst uiteen te zetten. B. en W. zullen dit overwegen. Do havenwerken zijn aanbesteed aan den beer Polman voor de som van onge veer 5000. Mededeeling wordt gedaan omtrent mof do algemeene Vereoniging voor Bloembol lencultuur gevoerde corresnondenlie om trent toekenning van medailles. Bij de rondvraag drong do heer Segers er bij bet hoofd van de politic op aan. geen schriftelijke vergunningen meer uit te rei ken voor den straatverkoop van afgesne den bloemen op Zondag. Behalve toch dat de bloemen, vooral Hyacinthen, meestal van diefstal afkom stig zijn, wordt hierdoor ook de dag des Heeren ontheiligd. De voorzitter zei niet aan het verlangen van den lieer Segers te kunnen voldoen. Bij het afgeven der vergunningen wordt steeds geïnformeerd naar de herkomst der bloemen, en wat liet principieelc element betreft meende spreker, dat de raad daar mede niet alleen beeft te rekenen, doch ook met het belang der verkoopers. die er soms aardige slagjes uit slaan, welke na den slechten wintertijd goed te pas komen. Ook dient de gemeente het vreemdelingen verkeer le bevorderen, door tegemoet to komen aan hot verlangen der !>ëzockorst die graag bloemen mee naar buis nemen. Het verzoek van den heer Sogers werd krachtig verdedigd door Weth. Tromn. die opmerkte dat een zoor groot deel (L r in woners ernstig aanstoot noemt aan dezen toestand, en dat met dit fort in den raad meer moet worden gerekend dan met don wensch van een aantal vreemdelingen, Ook dc heer Algora verklaarde zich om practischo en vooral om nrincipieole rede nen voor het intrekken'der vergunningen voor verkoop op Zoiidag. De discussie over dit punt werd enrsï beëindigd nadat weth. Warmerdam (U.K.) het verzoek van den lieer Segers bad be streden, o.ui. met liet argument, dat de R.K. raadsleden z.i. reeds ver genoeg wa ren tegemoetgekomen aan bot verlangen van hun pvotestantsche medeleden, on 'dat verder doordriivon van do lanfsten ilo goé de samenwerking slechts zou kannon schaden. Do heer A. H. Schrama dankt den voor zitter voor ziin optreden, bij oen voorge komen baldadigheid van^de jeugd, dit in verband met een vervolging door den kan tonrechter. Na eenige bespreking wordt de open bare vergadering gesloten. NI EU W-VEN NEP. Melkeorlog. 'Door den mclkhnink laar G. Alders alhier werd dc zoete (volle)-' melk naar Haarlem gebracht voor 10 cl. per liter, gistermorgen kwam als legen- prestatie (lo Mij. „De Sierkan" met den mclkhandclaar van den Bor, de zoete (vol- vol)-melk alhier aanbieden voor 8 cent per liter. Ook de melkhandelaar G. Aiders al hier had snel laten weten, dat zij de molk voor 8 ct. aanbood. De melk werd zoo spoe dig door de huismoeder afgekocht, dal lx i- de handelaars spoedig uitverkocht waren. Waarschuwing. Hoewel door do com missaris van politie tc Den Haag in biinft alle bladen is gewaarschuwd tegen de !>o- terhandclaars P. J. v. d. Laar, van A!'dam straat te Den Haag, om alvorens daarmedo handelsrelatie aan le knoopen, bij hem in lichtingen in te winnen, blijkt het dat deze persoon nog steeds slachtoffers maakt. En kele personen alhier, die adverteerden mot kippen, konijnen, eieren enz. zijn er in go- loopen, de correspondentie is er op gericht goederen le ontvangen zonder rembours, in de correspondentie slaat steeds dat bin nen 2 maal 24 uur wordt afgerekend, ech ter zitten degenen, (lie er in vlogen al eeni ge dagen lo wachten, maar betaling blijft uit. TER-AAR. Kwaadwilligheid. Dezer dagen werd door een of meer tot nog toe onbekende personen het hord van „Kom der gerneento Ter Aar" afgezaagd en dat van de maxi mum snelheid uit den grond gehaald. Men vermoedt dat do kwaadwilligheid niet door oen persoon is gepleegd. Gemengde Berichten Brand te Scheveningen. Moderne slooperij. Gistermorgen werd Scheveningen in rep on roer gebracht door de mare, dat nabij de Visschershaven con groote brand waa uitgebroken. Énorme rookwolken, die door den vrij sterken wind hoog opstegen, wezen de plek van het onheil aan en velen spoelden zich derwaarts, liet bleek, dat nabij do

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7