van de bestolene, Is in verband daar- joee aangehouden. Geheime distilleerderij. Door de rijksambtenaren js ten huize van J. de W., te Oudewater, in beslag genomen een volledig distilleertoeetel. Ook werd in beslag genomen een hoeveelheid bereid en onbereid gedistilleerd. De bult van een oude Inbraak ontdekt Een dienstbode van den heer K. aan den Valkenburgerweg te Heerlen deponeerde bij de politie een tafellaken, waarin gouden en til veren voorwerpen gebonden waren als lepels, vorkens, messen en antieke bekers. Eij had deze voorwerpen gevonden in een greppel onder een brug bij de woning van den heer K. Gisterenmorgen is gebleken, dat alles af komstig is van een diefstal, het vorige jaar gepleegd bij den kantonrechter te Valken burg, den heer Van der Maessen de Som- brwff. De dief of dieven hebben toen ver moedelijk de gestolen voorwerpen daar ter Ïlaatse willen bewaren en ze niet meer urven halen. De verduistering door een notaris te Utrecht Over de pogingen, om de financieele debacle van notaris B. te Utrecht te voor komen deelt het „U. D." nog mede, dat door middel van taxaties het tekort op 120 a 160.000 was vastgesteld. De geboden hulp meiakte het mogelijk ongeveer de helft van deze som te garandeoren. Dit accoord werd door 90 pet. der belanghebbenden aanvaard; onder hen waren er slechts en kelen die tot aanvaarding niet dadelijk te overreden waren en de onderhandelingen met eenigen hunner werde o.m. bemoei lijkt door de omstandigheid dat men te ma ken had met buitenlandsche relaties, met wie het correspondeeren veel tijd vorderde. Had men over méér tijd beschikt, dan zouden ook de niet-onmiddellijk tot het accoord toegetredenen vermoedelijk wel bereid zijn gevonden om na nieuw beraad mot het voorstel van 50 pet. mede te gaan. Thans was de beschikbare tijd tekort om spoedig tot algeheele overeenstemming te geraken; en zoo bleef men ten slotte slaan voor deze moeilijkheid, dat voor enkele posten, waaronder èèn van 80 mille en ©enige anderen van véél en veel kleiner bedrag, niet de vereischte bewilliging bin nenkwam. En uitvoering van het accoord Van 50 pet. was alléén mogelijk, wanneer llle belanghebbenden toetraden. Indien notaris B. dadelijk om hulp ge vraagd had, toen zich de eerste moeilijk heden voordeden, dan was hij aanstonds uit de impasse gered geweest; doch de Stille hoop, alles zelf nog ten goede te kun nen sturen, heeft hem doen zwijgen, met het noodlottige gevolg dat de moeilijkhe den zioh verdubbelden en er eindelijk niet meer uit te komen was. Het faillissement van notaris B. zal Woensdag worden uitgesproken; bij liqui datie zal van de vorderingen op het nota riskantoor misschien 16 a 15 pet. kunnen Worden toegewezen, natuurlijk belangrijk minder dan mogelijk was geweest bij aan vaarding van het aangeboden accoord. Buitenl. Berichten Het ongeluk In de Stlnnes-mljn Een Wolff-telegram uit Berlijn meldt: Het departement voor de verzekering der Veiligheid in de mijnen van het Pruisische ministerie van handel deelt mede, dat het Aantal dooden bij het ongeluk in de mijn >Matthiaa Stinnes" tot 12 gestegen is. Van de zwaargewonden zijn er nog 2 of I in levensgevaar. De overigen zullen vermoedelijk herstel- «n. Het ongeluk bij Detmold. Naar officieel wordt medegedeeld, zijn Van de 80 slachtoffers van de ramp op de Boven-Weser thans 87 lijken geborgen. Pokkenepidemie Te Calcutta is een pokkenepidemie uit gebroken. Van do tot nu toe aangetaste 505 personen zijn er 817 overleden. Droogte In Zwitserland. Over geheel Zwitserland heerscht gedu- ^ender de laatste maanden een groote lroogte. In sommige districten en in ver scheidene steden is de electriciteitsvoorzie- jdng reeds gerantsoeneerd. Men vreest voor een lagen waterstand •p meren en rivieren gelijk in 1921, het geen aanzienlijke financieele schade voor boeren en warmoeziers en ook ln ver- jand met verminderd toeristenverkeer zou ^©teekenen. Een „superbandiet" ter dood veroordeeld. Men weet, dat aan den overzijde van den pooten Oceaan vrijwel alle mensohen en ïiagen eigenschappen in den overtreffen- Iflen trap bezitten. Men is daar super-rijk, •uper-knap, super-geleerd, enz. Het schijnt echter helaas, dat men die iuperioriteit niet alleen in het non plus ul- ba, dooh ook in het nee plus ultra wenscht I© verkrijgen. Want een telegram uit New York meldt, (at door de reohtbank van Hartford (Con necticut) Gerard Chapman, Amerika's pieest populaire superbandiet ter dood is Veroordeeld. Chapman stond voor genoemd gerecht lof terecht wegens moord op ©en politie- iffont. Onder enorm© belangstelling van hel pu- Wek er was een speciale politiemacht •oodlg om de honderden nieuwsgieri gen die om een plaatsje op de tribune tochten, In bedwang te houden legde Chapman zijn verklaringen af Lachend gaf hij toe een roover, een dief ■B ©en misdadiger te zijn. Een moordenaar Jras hij even wol niet. Ten tijde van den toord te Now-York vertoefde hij vele mij- a van deze stad. In een ongenadig kruis- Vwhoor van verscheiden© oren, beant woordde f© bandiet alle vragen beschaafd feo glimlachend. Hij deed een fascineerend Verhaal van rooverijen, dreoksmokkelen, gohletpar^jon, tntsnapp'ngen uit de ge- fingonii en van het leven in d© onderwe reld ln het algemeen, maar ontkende den moord met denzelfden ernst en vrijmoedig heid als waarmede hij de andere misda den bekende. Het drankverbod In Amerika. De Federale Prohibitie-directeur Can- field van de stad New-York wijst in zijn tweejaarlijksch rapport op de groote moei lijkheden verbonden aan de strikte toepas sing van de verbodswet. Zijn departement wil geen verdere vervolgingen meer in stellen, omdat een lange lijst van proces sen wacht op behandeling. Volgens- het huidige systeem mogen in beslag genomen smokkelschepen slechts na borgstelling vrij worden gelaten, maar het is reeds vier maal voorgekomen, dat de schepen zonder verbeurdverklaring van de borgstelling op nieuw gingen smokkelen. Canfield wijst voorts op het gevaar van den gedenatnreeerden alcohol, aie, na dis tillatie en na van de kleur te zijn ontdaan, als gewone alcohol wordt verkocht. Volgens Canfield is de verandering van het verbod dringend noodzakelijk. In de stad New-York worden ongeveer 22.000.000 L. verkocht. Sedert de afschaffing van de speciale verbodsambtenaren voor de sche pen zijn geweldige hoeveelheden gedenatu reerde alcohol ingevoerd z.g. voor toiletar tikelen, maar deze voorraad ia voldoende om de geheele wereld van die toiletartike len te voorzien! De uitwerking van dien sluikhandel is zoo erg, dat de agenten van de New-Yorksche politie onlangs de op dracht kregen om dronken personen, die zij op straat aantroffen naar het ziekenhuis te doen vervoeren, omdat bij voorbaat wordt aangenomen, dat zij vergiftigd zijn. Eer arsenaal uit het steenen tijdperk. In de omgeving van de Allerheiligenkerk te Frindsbury nabij Rochester is een pre historische werkplaats ontdekt, waarin zich ongeveer 41)00 stuks steenen werktuigen en wapenen benevens een voorraad vuur steen bevonden. De werkplaats schijnt een soort arsenaal geweest te zijn. Van menschenheenderen werd geen spoor ontdekt, hoewel deze in dit district talrijke malen gevonden werden. Letteren en Kunst OVER SHAW'S „SAINT JOAN". In „De Nieuwe Eeuw" schrijft B. V. volgend artikel. Waarom vinden meerdere Katholieken „Saint Joan" niet perfide? Omdat het zoo perfide is! Of men bij Shaw al of niet gelooft aan een geraffineerd spel, het feit, dat hij een langzaamwerkend en allersubtielst vergift in zijn epochemakend drama heeft ver werkt, is helaas onaanvechtbaar. In den goedigen cross-word-waanzin van dezen tijd heeft Shaw een internationale geniale puzzle geworpen. In allerlei talen heeft hij moralisten, historici, hagiografen mo biel gemaakt. En stconrotsen-van-Katho- lioken een grauwe staar bezorgd. Dat laat ste is een ongeëvenaard virtuozenstukje van dezen even vervaarlijken als gevaar lijken toovenaar. Wij. Katholieken, hebben vaak een tikje provincialisme over ons. We kónnen het maar niet nalaten, verheerlijkt te glim- laohen bij een vriendelijk woord van een vrijdenker over onze God en Kerk, onge veer zooals een provinciaal een compli mentje van een wereldburger over zijn stadje in ontvangst neemt. We zijn kinder lijk opgeruimd, dat men de Kerk zoo coif feert. We kunnen er maar niet over uit, dat een Godloochenaar God en ons die eer bewijst. We moeten dan toch wel werke lijk, wérkelijk niet zoo domperig zijn, als we soms schijnen. Als het niet iets men- schelijks all zu Menschliches was, zou die hebbelijkheid razend belachelijk zijn. Nu Shaw, Shaw is zoo beminnelijk, een van onze zaligen als drama heldin te kie zen. We beven bij het experiment. Shaw, de cynicus, de scepticus: wat moet er van groeien? Maar het valt mee, het wordt een geweldige meevaller. Niets van een hyste rica of een middeleeuwsch monsterge drocht: flink, normaal, verstandig, sym pathiek, echt, echt menschelijk. Zoo'n tes timonium van een modern wereldschrijver is toch heusch wel aardig, een nuttig ac cent op de zaligverklaring. Het blijkt nu immers overtuigend, dat een Zalige van Gods Kerk niet achterlijk behoeft te zijn. In beate voldoening over deze onver wachte onderscheiding, en in onze be scheidenheid niet het onderste uit de kan begeerend, nemen we in Godsnaam de protestante en de zelfmoordenaree in de zalige Jeanne maar op den koop toe. Ten andere laat Shaw een leger van prelaten en priesters in zijn drama los. Een shil ling op zijn kant. Shaw's welgezindheid ten opzichte van de Kerk kon men kennen uit de voorrede van „Heartbreak House"! Maar ook hier een miraculeuze afloop. Zeker, nu en dan zegt een prelaat eens een on-christelijke stupiditeit, maar dat kan in een vlotte conversatie den rechtzin nigste overkomen. Overigens, volstrekt geen achterklap en Maria Monk geschie denissen. Deze bisschoppen zijn gentlemen, en dezo monniken menschen. De dwepers en bekrompen heksenvervolgers, die onder hen loopen, worden door hun overheid ruiterlijk verloochend. Neen, er is be paald heel, heel veel sympathieks in de teekening van de Clerus. Nu ja, een klein komisch element in de bijrollen, een snufje dramatische specerij, dè.t ia noodzakelijk: maar overigens volstrekt geen sensatie zucht en geen karikaturen. Wo vallen langzaam in zwijm voor zooveel edelaar digheden en de objectiviteit, en we voelen niet meer, hoe de verpletterende wals van de Kerk over ons heen gaat. Het noodlottige van dit stuk, dat ook Katholieken blijkt te overrompelen, is: de (bewust- of onbewust) verraderlijke op rechtheid, de ©chijn-objectivitelt. Shaw doet als een debater, die op een zwak punt listig van terrein verwisselt, om zich over schot van gelijk te verschaffen. Men kan niet dood olijk er iemand tref fen, dan door gelijktijdig zijn deugden op te hemelen. Dat geeft vortrouwen en plech tigheid. En men verwondert er zich eigen lijk nog over, dat het slachtoffer niet ver rukt ia over het mooie vergulde heft in zijn huik. Dat heft zien meerdere Katholie ken, en boven God om Zijn gerechten dienaar Shaw. Al die men8chelijke personagies onder de prelaten en moniken worden naar het voorplan geschoven. Die vormen de objec tiviteit. Daarachter geschiedt de heimelij ke moord op de Kerk, die persoonlijkhe den als Jeanne vermorzelt, moet vermor- Belen kraohtend* haar roeping en haar aard. Dè.t is de vervalschte objectiviteit van dit razend knap en verleidelijk en perfide drama, dat ontegenzeggelijk de gebeurte nis maar ook het ongeluk is van dit too- neelseizoen. Onder een dekmantel van per soonlijke minzaamheid wordt een valsche premisse binnengeloodst; een niet-be- staand conflict tusschen de geestelijke dommekracht van de Kerk de vrije God verkoren heid van den eenling. En het publiek doet, wat eeuwig des publieks is. Het verlost den verdrukte uit de handen van de politie. Het beschermt den onmaohtige tegen den machtige. Het redt Jeanne uit de vampier-armen van de Kerk. Het publiek kiest den kant, dien God heeft gekozen: Jeanne met haar fris- sche bravour, haar stemmen en haar wonderen. Dit stuk is een kaakslag aan de Kerk. Het is een apologie van het Pro testantisme, in zoover dat strookt met den negatieven geest van Shaw, die immers heeft van protesten, 't Is vóór alles een pro test tegen het katholicisme: een log ge vaarte, dat den dor God geïnspireerden eenling verplettert. De opvoering van het drama de on voorwaardelijk meesterlijke opvoering van Verbade, helaas heeft alle sombere ver wachtingen bevestigd en nog versterkt. Shaw, theaters overrompelend op zijn triomtocht en zalen voller dan kerken, ziet een stukje van zijn lievelingsdroom ver wezenlijkt, dien hij in do voorrede van „Heartbreak House" onthulde: „Zoo ooit een revolutie van mij een dic tator maakt, dan zal ik hooge belastingen heffen op de menschen die naar de berk gaan. Maar een ieder, die aan de kerkdeur entree zal betalen krijgt een vrijkaart voor een of andere tooneelvoorstelling naar keuze. Aldus zal de zinnelijke bekoring, die van de berk uitgaat, dienen om de meer stoere kracht van het drama te be vorderen." Het is het best, dat we maar weer in de handen klappen. Shaw is immers zoo clement, de Kerk nog te dulden, zij het als commercieel basis van het Tooneel. En hij is zejfs zoo minzaam, voor ons een stich telijk onderwerp als een Zalige van de Kerk, ons godsvruchtiglijk afgestolen, op de planken te behandelen. Verzoenender kan het al niet. Nu Ja, het publiek reageert wat vreemd. Leonardus van den Broeke heeft onlangs ln een Tijd-feuilleton over den invloed van „Saint Joan" op het publiek, interes sante dingen gezegd. Inderdaad, de bijwo ning van een opvoering is leerzaam. Het publiek is zoo arglistig, dat het gespannen wacht op ontmaskeringen. Het aast op onthullingen. Het wil een maskerade door zien. In een der tafereelen stalt bisschop Cauchon tegenover den even weispreken den "Warwick zijn pontificale en episcopale beschuldigingen tegen Jeanne uit,steeds vol waardigheid en milde meewarigheid. De heetloopende secretaris daarentegen be geert iets niet-ingewikkelders dan Jeanne met eigen hand te wurgen. „Sancta Sim- plicitas" zegent Gauchon.na rijn eigen sta tig requisitoir, den bloeddorstigen monnik Het lachsalvo uit de zaal de respon sorie in deze stichtelijke dramatiek heeft den klank van honend leedvermaak Ifc ben hard bang dat Shaw onze naïeve goedgeloovers met eenzelfde „Sanc ta simplicitas" zal zegenen. LAND- EN TUINBOUW De Internationale Voorjaars- Bloemen-T entoonstelilng Het zomersche weer van j.l. Zondag l eeft het bezoek aan de tentoonstelling zeer begunstigd. In aanmerking genomen immers, dat het de laatste dag was van de tweede tijdelijke tentoonstelling, is een getal van ruim 10.000 bezoekers werkelijk schitterend. Op het terrein, in het hoofdgebouw, in de restauratie, overal heerschte een pret tige drukte. Zaterdag j.l. werd de tentoonstelling bezocht door onzen gezant te Parijs, Jhr. Mr. Dr. Loudon, die voor een kort verblijf in Holland vertoefde. Zondag waren op het terrein de leden van de British Phys. Eociety, onder lei ding van Prof. Einhoven, Prof. Storm v. Leeuwen en de heer v. d. Hoeven uit Haarlem behoorden eveneens tot het ge zelschap, dat werd rondgeleid door de heeren Krelage en Voors. A s. Zaterdag 18 April, zal de tentoon stelling bezocht worden door een gezel schap van 80 personen (Engelschen en Franschen) van het International Electro- tochnial Commission Congres, Den Haag De bollenvelden Op de bloembollenvelden beginnen zoo meldt men ons uit die streek de bloemen nu eindelijk wat kleur te toonen. Opnieuw is bewezen, dat vorst in de win termaanden niet zulk een remmende kracht heeft op de ontwikkeling der bloe roen als guur voorjaarsweer. Daar er dit voorjaar, na een zachten winter, waarvan men alles „vroeg" zou verwachten, stoeds weinig zon was en ijswind, nit welken hoek die ook kwam, wilden de planten maar niet tot bloei komen. Maar nu is het anders. De vroege narcissen zijn in bloei, de hyacinten staan gereed. Een paar mooie, zachte dagen en het kleuronspel is er weer. De Districtendag in den D. H, V. B. op Tweeden Paaschdag te Noord wijk. Dat op Tweeden Paaschdag aan het Dis trict Lelden de eer te beurt valt, binnen zijn grenzen den eersten Districtendag van den D. H. Y. B. te zien houden, zul len onze lezers nu zbo langzamerhand wel weten. Weten zij ook, wat deze Districtendag eigenlijk Inhoudt en wat zijn o, zeer edelel bijbedoelingen zijn? Laten wij daarover nog even iets zeggen! Sinds de Districten van den D. H. V. B. zijn inge steld, nu 4 jaar geleden, hebben geen of- ficieele Districtswedstrijden, onder bonds- leiding, plaats gehad. Wel is er eens een poging toe gedaan, doch deze werd niet verwezenlijkt. Wel hebben de verschillen de Districten elkaar op eigen initiatief eens opgezocht. Zoo speelde Leiden het vorig jaar tweemaal tegen Zaandam. De districtendag nu, die tegelijk een bondsdag ter propaganda wil zijn, vereenigt zooveel districtselftallen als mogelijk is, op éón dag op een centraal punt in het Bisdom, voor het spelen van wedstrijden. Uit den aard der zaak kunnen dat er niet meer dan vier zijn. Zij spelen 2 aan 2 en de win naars kampen tegen elkaar in den eind strijd. Twee ploegen moeten dan toch op een dag twee maal spelen. Zouden er meer dan 4 deelnemers zijn (de Bond heeft prac- tisch 8 districten!) dan zou men voorwed strijden moeten houden. Dit is nu overbo dig, omdat de omstandigheden aan 4 dis tricten, nl. Den Haag, Gouda, Zaandam, en Hoorn, het zenden van een vertegen woordigend elftal beletten. Daardoor komt de bedoeling van den dag niet geheel tot rijn recht, nl. van alle districten, op een of twee achtereenvolgende dagen bijv., bij een te brengen, voor het houden van het nageschouw, voor het krijgen van een goed overzicht over de beste spelers van het bisdom, ter samenstelling bijv. ook van het Bondselftal. Maar in hoofdzaak zal de komende Districtendag toch wèl aan den opzet beantwoorden. Ook de propa- ganda-idee, die er bij voorzit, belooft veel succes, want het District Leiden is in dit opzicht een veelbelovend District! Leiden, Noordwijk, Noordwijkerhout en Lisse om de voornaamste steunpunten te noe men zullen het zich tot een eer rekenen, om voor een record-bezoek te zorgen. Voor al, als de Roomsche.Bollenstreek. het land van St. Jeroen! weet, dat de finan cieele baten van den dag besteed worden voor de voltooiing van Haarlem's Kathe draal, wier torens nog ontbreken. En ver loden jaar, op den Haarlemschen Room- 6chen Voetbnldag, waar voor het eerst voor dit liefdadig doel gespeeld werd, is een belofte gedaan aan Haarlem's plebaan nu ook deken, den sympathieken, energie ken priester Westerwoudt, nl. dat het initiatief van Haarlem door geheel het diooees zou worden overgenomen. En dat werd nu vergemakkelijkt door de milde gaven aan prijzen, waarom nu op dozen Districtendag zal worden gespeeld n.l om 'n zilveren wisselbeker, van Baron Wittert van Hoogland, eere-Voorzitter van den Bond en een gouden medaille met elf draagmedailles van de directie der Eerste Ned. Spaarverzekering voor Katholieken. Onder leiding van den Bond, met hartelij ke en krachtdadige medewerking van het Jveidsche District, zullen nu vier districten samen den geheelen Bond een actie voeren voor het torenfonds van de Haar- lemsche St. Bavo. Blijve het Roomsche publiek niet ack om te helpen, in den vorm van een ge]J lijk offer voor het entrée, en om aan moedigen in groot getal dezen propaJ da-dag van Haarlem's Roomschen foJ halbond! Ingezonden Mededeelina BEZOEKT TWEEDE PAASCHDAG (13 April) de DistrictswedstrPdan vr.n den D. H. V B. te NOORDWiJK (Sportpark S. J. C.)< Voorwedstrijden 12 uur. Eindstrijd 2 «!r; Naar Wij vernemen, is bij loting uiig* maakt, dat Leiden op het Hoofdterrein lij' gen Rotterdam speelt. De samenstelling van het Leidsche elft^ is als volgt: Doel: D. v. d. Ploeg (E. M. S.), achten A. Meershoek (Leiden, aanv.), Jac. Pas schier (S. J. C.), midden: B. Bekkertö (Leiden), J. v. d. Zwet (Lisse), Jac. Ld sooij (Lisse), voor: Adr. v. d. Berg (S.i C.), A. C. Goddijn (Leiden), A. v. Rooijd (Lisse) J. Beijk (Lisse), J. Caspers (2 M. S.). Reserves zijn: doel H. Goddijn (heiden)! achter A. de Groot (E. M. S.); midden R v. d. Zon (Lisse); vóór J. Bekkering (1$ den) en Adr. Starenburg (S. J. C.). Het Rotterdamsche elftal is als volj| samengesteld: doel: H. Leniger (Celet)| achter: J. van Osch (Duiven) en A. van Geloven (Excelsior); midden: v. Elk (Dui< ven), Kemenade (Excelsior, aanv.) en t, d. Heuvel (Celer); voor: Stratemans (Dé ven), Groenhorst (Excelsior), G. Bassanj (Celer), W. Peters (Excelsior), L. Bassas! (Geler). Deze wedstrijd zal worden geleid dooi scheidsrechter F. J. van Veen Jr., uit Aai sterdam Aanvang 12 uur, op het hoofdttN rein. Op het bijtorrein wordt terzelfdei tijd gehouden de wedstrijd HaarlemAmst<§ dam. onder leiding van scheidsrechter Kruijver, uit Zaandam. Het Amsterdapasche elftal ziet er aU volgt uit: doel: Van Patten (V. T. C.): ach* ter- Geene en Keek (beiden Wilskraeht)) midden: Goffeng (R. K. A. V.), Disté brink (R. K. A. V.), en Liebrand (Wil* kracht); voor: Kuhlkamp (Wilskracht] B Grimberg (Wilskracht), Fijen (P. V. f R), Wvbenga (R. K. A V.) en BlomXV. 1 C.). Haarlem heeft het volgende elftal, waan van echter enkple plaatsen nog onzeket zijn: doel: Nelis (Santpoort): achter) Braakhuis (T. Y. B. B en F. Mooren (R B 0., aanv.); midden: L. Warmerdam (E B C.), L. v. d. Vlugt (H. B. G.) en R. Era. mer (Geel Wit): voor: G. Slenders (T. Y< R B.), A. de Vries (R. K. V. Z.), K Snoeks (T. Y. B. B.), Kordelaar (H. B. C.) en Van Rijn (Santpoort). De finale wordt gespeeld om 2 uur, on der leiding van scheidsrechter De Buegtf uit Den Haag. VOETBAL. Doofstommen-voetbal. Op den tweeden Paaschdag wordt te Rotterdam tusschen de Sportverceniging van Doofstommen te Rotterdam en de Amstordamsche Doofstommen Sporlver- ei.n. een wedstrijd gespeeld era het kam pioenschap van den Ned. Doofstommen Sportbond en in de iweedo plaats om een Ned. Doofstommen elf tsl samen te stellen dat op 10 Mei te Antwerpen tegen een vertegenwoordigend elftal van don Begi- scben Doofstommen Sportbond uitkomt. KORFBAL. Om de Rilnland-medallle. De wedstrijd tusschen Leidsch Vitesse en D.T.V. om de Rijnland-medaille is be paald op Zondag 26 April. VitesseEmtegeës. Morgenmiddag te 2 uur speelt een com binatie van Vitesse aan den Zoeterwoud- schen Singel een wedstrijd tegen een twaalftal van Emtegeës. SCHAKEN. Competitiestand, 3e kl. groep A. Door die wedstrijd VoorschotenL. Volkssohaakclub, die met 64 in het voor deel van Voorschoten eindigde is de stand dezer groep thans de volgende: gsp.gw.gel.verl. p. v.-i. tot. L. Sch.gen. II 4 2 2 2H-181 0 Res. Schaaicl. Hl 2 1 1 124- 7i 8 Voorsoh. Sch. 8 111 154-144 3 L. Volkssch. 4 11 2 17 -23 3 Leiderd. Sch.v. 3 1 2 134-104 1 Op 2 April zou te Leiden de wedstrijd Resid. Soh. IHLeiderd. Schaakv. ge speeld worden. Door het niet verschijnen van de Haagsche club (wegens misver stand) is deze wedstrijd uitgesteld. De wedstrijd VoorschotenRes.Sch. III is uitgesteld tot 30 April a.s. in Den Haag. ZWEMMEN. Wereldrecord 400 M. verbeterd? Bij het vierdaagsche feest in Leipzig en Maagdenburg werden eenige record prestaties geleverd. Rademacher (Hellas, Maagdenburg) deed e9n poging, het we reldrecord borstzwemmen over 200 Meter te verbeteren. Het gelukte hem, het tot nu toe op 2 M. 50.8 sec. staande record terug te brengen tot 2 m. 50.4 sec. In het nummer vrije slag voor dames vestigde mej. Rehmann (Poseidon, Dres den), een nieuw Duitsch record over 400 meter; haar tijd was 6 m. 41 sec. (oud re cord 6 m. 53 s.) De door mej. Murray (Poseidon, Leip zig) ondernomen poging $m het wereld< record over 400 meter te verbeteren, mis lukte. Haar tijd was 7 m. 23 s. De scherpste strijd van den dag was dt estafette, viermaal 50 meter. Hierbij lukte het Faust, Rademacher met een me* ter voorsprong te kloppen. In het nummer vrije slag 100 meter won de Duitsche kampioen Heinrich zonder moeite in 1 m. 3.9 sec. In het nummer rugzwemmen 100 meter won Frölich in 1 m. 15.1 sec., voor den Hongaar Bitzkay in 1 m 16.7 sec. WATERSPORT. L. M. A. Hoffman. Gisteren herdacht te Rotterdam de hoer L M. A. Hoffman den dag, dat hij dertig jaar geleden het voorzitterschap nan« vaardde van de Kon. Roei- en Zoilvevecui- ging De Maas. Voordien, in 1889, weid hij tot commissaris gekozen om eenige ja ren later tot secretaris te worden be noemd, welke functie hij tot 1895 be kleedde. Gistermiddag om 3 uur heeft in het ge bouw der Vereeniging aan de Veerhaven een receptie plaats gehad, waar velen deze bekende figuur in de watersportwe reld hebben gelukgewenscht. De heer L. M. A. Hoffmann is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau WIELRENNEN. Om de Miss-Blancheprijzen. De animo voor de provinciale vóórwed< strijden beeft aiUe verwachtingen overtrok fen. Het aantal amateurs, hetweJk zien daarvoor heeft aangemeld is tot omstreeks 150 gestegen. Te Bergen-op-Zoom en Tik burg, zoowel als te Rijswijk moesten vei» inschrijvers worden geweigerd. In eerst genoemde plaats komen o.a. Meyer, Mazai- rac, Maas, gebrs. Bremer, A. Mulled Braspenning tegen elkaar uit. Te Tilburg starten o.m. Hij zeiend oom, Brilman, Lar* nens, Krabshuis, Krijnen en Pijnenburg- In Rijswijk zullen niet minder dan eeestig amateurs uitkomen, w.o. Peelers, ju* Bosch van Drakeslein en verder de in®8 bekende Amsterdamsche, Rotterdamse^ en Haagsche renners, voorzooveel deze me op andere banen rijn ingedeeld. Nè. de te houden vóór wed strijden (op ue 2den Paaschdag), voor e'k waarvan e aanmoedigingsprijs door de Vittoria EgYP' tian Cigarette. Co. is beschikbaar ges»* zal een keuze worden gedaan uit de i

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4