Ret resultant der discussies was echter ten slotte dat de Voorz. in de vergadering van hot groepeomité de namen Guit en Bon naai* voren zal brengen. Ned. R. K. Middenstandsbond. Vergadering van het hoofdbestuur. Dezer dagen vergaderde te Utrecht, het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Midden standsbond, onder leiding van den heer C. J. G. Slruycken uit Den Haag. Het dit jaar te houden congres van den Ned. R. K. Midenstandfbond zal plaats hebben op Woensdag 7 en Donderdag 8 October en niet zooals aanvankelijk ver meld werd op 22 en 23 April a.s. Bericht was ontvangen, dat de Kamer van Koop handel te Amsterdam voor het houden van het congres f 800 beschikbaar stelde. Ontvangen was een uilnoodiging van 't Centraal Bureau voor de K. S. A. om lid te worden van de R.-K. Emigratievereeni- ging. Hoewel sympathiseerende met het doel der Vereeniging, achtte het bestuur het niet op den weg van den Bond liggen als lid toe te treden. Voorts was ingekomen een schrijven van den Middenstandsraad van Haarlem in zake het werken door arbeiders voor eigen rekening na dagtaak. Deze zaak heeft reeds lang de aandacht van het be stuur, dat reeds met de daarvoor in aan merking komende groepen van personen overleg heeft gepleegd om te komen tot bestrijding van dit euvel. Besloten wordt, zoo mogelijk, maande lijks aan de Diocesane Bonden enkele pun ten op to geven om te behandelen in de afdeelingsvergaderingen, ten einde meer eenheid van actie in de af deelingen te ver krijgen Met betrekking tot de oprichting van middenslandsstudiekernen overwoog het bestuur, dat het gewenscht is, dat plaatse lijke kernen worden gevormd, welke meer bijzonder studie maken van vraagstukken van sociaal-economischen en sociaal-poli- tieken aard, bezien in het licht van het maatschappelijk belang der middenklasse. Deze kernen kunnen gevormd worden uit de kringen, welke niet tot den handeldrij- venden en industrieelen middenstand be- h oor en, maar voor die groep belangstelling hebben. Vastgesteld werden de balans en reke ning en verantwoording over het jaar 1924 Met betrekking tot het wetsontwerp in zake de weeldebelasting werd het door het bestuur ingenomen standpunt voldoende bekend geacht. Waar in den Raad van ove^g vaak onderwerpen worden behandeld, welke liggen op het terrein der vakorganisatie, weri besloten alsnog eon lid lau den Bead van Overleg te doen aanwijzen door het vakbestuur. Uit de bouwvakken. Een schrijven der patroone bonden. Naar wij vernemen hebben gisteren de besturen van de AJg. en de R. K. bonden van bouwvakpatroons in Nederland geza menlijk den Rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn. een antwoord gezonden op zijn onlangs vermeld advies inzake de totstand koming van een nieuwe collectieve arbeids- overeenokmet in de bouwbedrijven. In dit schrijven dee'en zij mede bereid te zijn in hun ledenvergaderingen het sluiten van een C. C. te verdedigen op den grondslag van het advies van mr. De Vries indien ook de arbeidersorganisaties de voorgestelde wijzigingen aanvaarden. Wij brengen in herinnering, dat het schema van den Rijksbemiddelaar tot dus verre fiog niet aan het oordeel der werk nemersbonden onderworpen is. Het wil o.a. de plaatselijke controle-commissies op de naleving van het contract laten vervallen, de aansprakelijkheid der patroons voor hun onderaannemers niet vastleggen en de *iekte-uitkeering op méér dan 6 weken vaststellen. Spaar- en BeJeggfngskas voor Roomsch- Katholieken. Aan het verslag over het vijfde boekjaar 1(1924) van bovengenoemde instelling onl- leenen wij het volgende: Het vermogen der spaarkassen 1920/1924 is gestegen tot f 1.070.989, waartegenover de beleggingen geheel gespecificeerd voor komen met f 1.062.353. De wiskundige reserve, berekend door dr. U. Kramers te Nijmegen, komt voor met een bedrag van f 65.098. De geldelijke uitkomsten der vennoot schap stellen het bestuur in staat om af te schrijven op kantoorgebouw f 1062, op in richting f2521, aan de administratiereser- ve toe te voegen f 10.000, waardoor deze stijgt tot f 50.000; de kapitaalreserve te verhoogon tot f 8000, waarna overblijft een netto winst van f 4241. Hiervan wordt uit gekeerd aan aandeelhouders f20 per aan deel, op de oprich tersbe wijzen f 16.11 per «tuk, aan de spaarkassen f 538; de kapi- taalreserve ontvangt f 325, terwijl voor tantièmes f696 en belastingen f289 noo- idig is. De Spaar- en Beleggingskas voor Roomsch-Katholieken geeft een eigen maandblad uit voor haar deelnemers, waarin iedere 3 maanden een uitvoerig ©verzicht voorkomt van den stand der epaarkassen en de gedane beleggingen. In het Maartnummer komt het jaarverslag voor. Van dat nummer, dat in een oplaag van 15.000 exemplaren is gedrukt, wordt ieder belangstellende op aanvraag een exemplaar toegezonden. De werkstakingen in Drente en Friesland. In Friesland wordt beweerd, dat deze werkstakingen, een gevolg van een actie van de communisten, uit Moskou finan cieel gesteund worden. De anti-militairist Brinksma te Jubbe- ga, die de stakers toesprak, is in arrest genomen. Eergïsfernacht zijn de dijken van den Zuidwestpolder te Beets doorgestoken. De regeering heeft 200 uitgeloofd voor aanhouding van de personen, die de dij ken hebben doorgestoken. De Palmpaardenmarkt te Utrecht. Reeds vroeg in den morgen gisteren was het een heele drukte aan de Willemsbrug en langs de Rijnkade, waarlangs een groot aantal paarden naar de markt op het Vreeburg werd geleid. Van uit de veestal len, de losplaats der Staatsspoorwegen en verschillende andere kanten bleef do stroom maar steeds aanhouden. Het weer werkte hijzonder mede, zoodat het een lust was de vele mooi getoiletteerde dieren te zien passeer en. Totaal werden er bijna 1100 stuks aan gevoerd, waaronder ongeveer 450 ponies en hitten. Er bestond een levendige han del, voor goedsoortige paarden werden flinke prijzen besteed. De een- en twee-jarigen gingen van 100 tot 400, terwijl meerjarige tuig- paarden voor 6 a 700 van de hand wer den gezet. De hitten brachten prijzen op van 100 tot 350. Door Duitsche en Zwitsersche kooplieden werden verschei dene paarden aangekocht. Ongetwijfeld is het verschijnen van het buitenland op de markt van invloed geweest op den handel en den omzet van paarden. De drukken Palmpaardenmarkt van eer tijde was het echter lang niet. Er stonden toen ongeveer 1500 paarden aan de lijn en er was dan geen voldoende gelegenheid, om de dieren te monsteren. KERKNIEUWS. Pater J. Geels t Bij de familie hier te lande is bericht ontvangen van het overlijden in den ouder dom van 30 jaar van den Weleorw pater Joseph Geels, missionaris van de Afri- kaansche missiën van Lvon (Cadier en Keer) te Topo Nigeria iW. Afrika). SPORT VOETBAL. A. S. C.—Wimbledon. Zooals reeds medegedeeld, speelt A. S. C. Vrijdagmiddag tegen de Wimbledon Foot ball Club. Wimbledon F. G. ia een van de oudste voetbalvereenigingen in Surrey; bijna veer tig jaar bestaat de club. Buiten de vele tro- pheeën, die zij in dezen tijd wist te ver overen, bezet zij momenteel een der boven ste plaatsen in de Isthmian League, de En- geisohe Amateur eerste klasse. Het elftal, dat in Leiden komt spelen be staat in hoofdzaak uit spelers, die dit jaar voor de competitie gespeeld hebben en is als volgt samengesteld: G. Sterry (goalkeeper). Een jong, maar veelbelovend speler, die reeds meerdere malen in London en Middlesex elflallen E. J. Gregory (links-back)- Behoort tot de beste Amateur-backs in Engeland. Hij heeft zijn sporen op internationaal gebied reeds verdiend en kwam meerdere malen in vertegenwoordigende elftallen van Sur rey, Middlesex en de Isthmian League. N. H. Sowter (rechts-back). Een speler, die eerst sinds kort in het elltal is opgeno men, doch getoond heeft zijn plaats meer dan waard te zijn. Hij is, hetgeen een groote onderscheiding ia voor een speler, die zoo kort in de 1ste klasse voethalt, reeds een keer in een Londensch elftal gekozen. Brewer (rechts-half). Een goede half, die zijn taak naar behooren weet te vol brengen. G. Goodens (mid-half). De populaire cap tain der „Blue's". Hij heeft, behalve in di verse vertegenwoordigende elftallen, in me nige internationale wedstrijd voor het En- gelsche elftal den center-half plaats bezet. Boaso (links-half). De kleinste speler van het elftal, maar zeker ook de handigste; hij wordt als de beste speler van het elftal be schouwd. Rowell (link-buiten). Speelde het vorige seizoen voor Kingstonians, kampioenen van de Athenian League en bij een of twee gelegenheden heeft hij met Chelsea mee gespeeld. Geboren te Cambridgeshire; hij heeft dikwijls meegeholpen zijn district in de county kampioenschappen te vertegen woordigen. Rowden (links-binnen). De goal-getter van het eltfal; speelde evenals Sowter het vorige seizoen nog in een plaatselijke olub. Een veelzijdig speler met een weer- galooze balcontrole. Hoewel hij pas 20 jaar is, is hij reeds uitgekomen voor Lon den, Surrey en het Isthmian-league elftal. J. Wills (center-voor). Hoewel klein van postuur fs hij toch een uitstekend leider van den aanval; hij is zeer snel en schotvast en houdt hot spel uitstekend open. A. T. Wadey (reckts-bmnen). Is even eens een uitnemend vleugelspeler, maar door zijn geweldig schot heeft men hem rechts-binnen geplaatst. A. H. Colb'ns (rechts-buiten). Een klein, snel, doortastend speler, met een onnoe melijk aantal trucjes tot zijn beschikking. Twee jaar geleden speelde hij een uitste kenden wedstrijd voor het Engelsche elf tal tegen Brussel. A. S. C. komt uit met de volgende op stelling: doel: Blom; achter: "Wamsteker en Josson; midden: Vreeken, Roem, de Ruyter Jr.; voor: L. Jansen, J. Brouwer, de Ruyter Sr., Goslings en v. d. Mark. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft bij vonnissen van 2 April j.l. vernietigd de vonnissen van het Kantongerecht alhier, waarbij G. K. en J. B. de K., beiden te Leiden, waren vrijgesproken (een auto mobielbergplaats in gebruik nemen zonder vergunning van B. en W.) Beklaagden zijn veroordeeld ieder tot f 5 boeten of 5 dagen hechtenis. Ingezonden Mededeeiing. Valschheid in geschrifte. De Arnhemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den ad ministrateur van het R. K. Schoolbestuur St. Willebrord teArnhem, die terecht stond wegens valschheid in geschrifte in lijsten met handteekeningen van ouders, overge legd bij aanvragen voor twee nieuwe scho len, en veroordride beklaagde wegens valschheid in geschrifte, tweemaal ge pleegd, en opzettelijk gebruik maken daar van tot drie maanden gevangenisstraf, overeenkomstig deri eisch. De verdediger, jhr. mr. Van Nispen tot Fannerden, zal tegen dit vonnis hooger beroep aanteekenen. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen in de Nederl. letteren Mej. J. E. Jurgens en Mej. M. E. van Bergen (beiden Rotterdam); Voorbereidend kerkelijk examen de heer G .J. Streeder (Den Haag.) Apothekers-assistenten-examen. Groep V. Opgeroepen 4 candidaten, afgewezen 2. Geslaagd de dames G. G. A. Pitloo (Lei den) en M. E. vau der Veen (Rotterdam.) ÜJT BE OKGEVIE3G KATWIJK Schoolgeld. In den schoolgeldaanslag is een aanzienlijke verandering gekomen ten gunste der betalenden. Mededeelingen door den Voorzitter in de vorige raads zitting wezen hier reeds op. Wel is door de desbetreffende aangeslagenen reeds vanaf 1 Jan. 1.1. betaald, doch het teveel betaalde zal zoo spoedig mogelijk worden terugbetaald. Voor zeer velen dus een bui tenkansje. We komen hierop nog wel terug. Wit-Gele Kruis. Zooals algemeen be kend is, was de gestelde contributie als lid van het „W»f-Gele Kruis" zeer laag gesteld om daardoor alle Parochianen in de gelegenheid te stellen lid te worden. We kunnen de zeer velen in de gemeente, die zulks interesseeren uit bevoegde bron mededeelon, dat de uitkomsten de ver wachtingen verre hebben overtroffen. Bijna al'en teekenden voor hooger, soms aanzienlijk hooger contributie dan ver plichtend was. Fn de deelname aan deze vereeniging is bijne algemeen. De zeer weinigen, die nog wilden wachten, komen natuurlijk ook spoedig. Deze vereeniging kan en moet de geheele parochie om vatten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wen verbeter ino. Met de wegverbete- ring KatwijkWassenar wordt een begin gemaakt. In „De Pan" worden de langs den weg staande boomen en heesters ge rooid als begin van het grooto werk. Ge durende dat het gedeelte Wassenaar Katwijk wordt gemaakt zal deze weg voor het groote verkeer geheel worden afgeslo ten. Voor land- en tuinbouw zal dit nog wel eenig ongerief geven. Wel zullen waar schijnlijk vergunningen voor sommige voertuigen met lage belasting worden ge geven doch evengoed zal men dan veel hinder ondervinden. Er zal rekening mde worden gehouden dat het werk aldaar zoo veel mogelijk in een voor land en tuinbouw stillen tijd worden uitgevoerd. N00RDWIJK. Ongeval. Bij het naar huis gaan kwam gieteravond Ant. B. van hier ter hoogte van Postbrug in botsing met een uit. de richting Voorhout komende au'to, met het gevolg, dat hij eenige bloedende hoofd wonden bekwam en men het noodzakelijk achtte doktershulp in te roepen. De fiets werd groofendeels vernield. Naar de oor zaak zal alsnog een nader onderzoek wor den ingesteld. OUDEWETERING. Wie de schuldige? Naar aanleiding van een bericht over een vechtpartij in den nacht van Zaterdag op Zondag deelt de heer v. A ons mede dat hij bij deze ruzie geenszins de schuldige was. VOORSCHOTEN. Een signaal. Aan het waarschuwings bord nabij de kruising VoorstraatLeid- scheweg zal een lichtsignaal worden aan gebracht. Toen in de gehouden raadsver gadering de verordening en maximum snelheid is vastgesteld, heeft een lid van den Algem. Ned. Wielrijdersbond zich met een situatieteekening tot den bond ge wend en de besprekingen in den raad op gezonden. Thans is bericht van den A. N. W. B. ingekomen, waarbij de Hoofdin specteur-Generaal van Tram en Spoorwe gen meldt, dat de N. Z. Holl. Tramweg maatschappij een lichtsignaal zal aan brengen, dat rood licht zal doen schijnen naar de zijde, waarvan het verkeer komt en dat zal branden van af de komst der tram tot even na het passeeren der krui sing van VoorstraatLeidscheweg, wat dus een- groote verbetering op dit zeer ge vaarlijk punt zal zijn. Geboren: Bastiaan Rudolf z. van B. C. van den Steenhoven en E. W. Reif. Ondertrouwd: J. A. Bernsen 25 j. en C. H. van Vliet 20 j. W. A. v. Leeu wen 23 j. en M. W. Hakkaart 23 j. WARMOND. Geboren: Wilhelmus Gerard us Jozef, z. van C. M. B. v. d. Geest en M. J. Ver- zan voort. Yvonne Calherinette, d. van L. Schuld en A. M. Gijsels. Anna Gerarda, d. van H. C. Hooge-rvorst en J. G. Tijs- sen. Rembertha, d. van G. Zevenhoven •en C. J. van Kints. Jaeoba, d. v. J. Zwaan en A. W. F. Klein. Hans Wil lem, z. van H. Rutgers en P. M. Bouwman. Theiodorus Jacobus Petrus, z. van G. J. Witsenburg en J. M. v. d. Meer. Overleden: A. M. Welsing 39 j. echt- genoote van Arlr. Sühakehbosch. T. W. Green in 't Woud 9 j. Gevestigd: 14 m., 10 vr. Vertrokken: 11 m., 14 vr. WASSENAAR. Geslaagd. Na afgelegd examen is aan de navolgende leerlingen der R. K. Vakschool voor Meisjes alhier hot diplo ma voor linen- en costnumnaaien, bedoeld in art. 29 der Nijverheidsonderwijswet, uitgereikt: A. F. van den Barselaar, F. G. Heijkamp, J. van Leeuwen, Q. Rui.igrok, G. Putker, M. van Heen en C. van Wissen. Het groot aantal geslaa;->>. n hij dit eerste examen is wel een bewijs, dat het onderwijs aan onze school goed is. Bekroningen. Dat er in de slagers hier ter plaatse ondernemingsgeest zit, moge hieruit blijken, dat de heer J. G. Hoogeveen op de veetentoonstelling te Amsterdam drie bekroonde koeien aan kocht, n.l. een schot, welke in Roiterdam, Zaandam en Amsterdam den eersten prijs verwierf en tevens in Amsterdam den kampioenstitel behaalde als beste en meest bruikbaar beest en verder twee schotten, die in Amsterdam een len en 2en prijs behaalden in de afdeeliug „Schotten". De heer van der Marei kocht een schot aan, welke naar schatting ruim 1600 pond woog.'De ingezetenen kunnen met Paschen dus wel smullen. WGUBRUGGE. Het Groene Kruis. Het bestuur der afd. „Het Groene Kruis" Woubrugge Hoogmade, heeft besloten bij voldoende deelname een gratis-dagelijkschen cursus voor kraamvrouwenverpleging en zuige- lingenhehandeling open te stellen van 27 April tot 8 Mei a.s., te houden door de speciaal daarvoor aangewezen Groene Kruis-Zuster. Vleeschkeuring Gedurende het afge- loopen kwartaal vonden de navolgende keuringen plaats: 92 gewone slachtingen n.l. 8 runderen, 81 varkens, 1 kalf en 2 schapen; 26 noodslachtingen, n.l. 5 run deren, 6 varkens, 8 kalveren en 6 schapen Afgekeurd werden: 1 rund, 2 varkens en 1 schaap, terwijl 22 noodslachtingen wer den goedgekeurd of voorwaardelijk goed gekeurd. DE RUWSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkooping. Gisteren werd ten over staan van Notaris R. v. d. Berg in het Hotel „De vergulde wagen" bij afslag ver kocht de bouwmanswoning gemerkt No. 5 en diverse perceelen weiland liggende aan de Gouwe en de Baanwegsche Wate ring in den Nessepolder onder Alphen aan den Rijn. De perceelen wérden na combinatie in bod gebracht op f 25356, afgemijnd op f 2000 door M. J. v. d. Pouw te Gouderak. Op hol. Gistermorgen sloeg op den Heorenweg een paard op hol aangespan nen voor een driewieler wagen van den landbouwer K. Het paard holde den Ouds- hoornschen weg langs, waar de wagen tegen een boom werd geslingerd en het dier tot staan kon worden gebracht. De bestuurder, een jongmensch, was van den wagen gevallen en liep een paar bloedende hoofdwonden op. BODEGRAVEN. Apotheken. Men schrijft ons: Zooals onze lezers weten zullen, zijn er in onze plaats 3 apotheken, of liever één in onze gemeente en twee daar juist buiten, waar van één te Zwammerdam bij de grens van Bodegraven en één in het pensionaat der Eerw. Zusters. Met deze apotheken schijnt het niet geheel in den haak te zijn. Die in onze gemeente in de Bruggestraat wordt gedreven door 'n apotheker uit Leiden, wel- "ke nog elders een apotheek heeft, en over GEMEENTELIJKE AANKONOIGINfini GEMEENTELIJKE VISCH VERKOOP. Aan den Gemeentelijken Viscliwmkel Vischmarkt 18, Telef. 1225 is DONDEr! DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a Ola 0.37, SCHOL a. 0.12, 0.28, BOT J 0.11, CARB0NA0EVISCH a 032 GEH. KABELJAUW 4 0.24, POON 0.16 per pond en IJBOKKINu. N. C. DE GIJSELAAR, Burgein, leiden, 8 April 1925. HINDERWET. B en W. van Leiden, brengen ter algea meene kennis, dat door hen vergunning j, verleend aan J. P. Chreijghton en recht, verkrijgenden, tot oprichting van een ko, per- en blikslagerij in het perceel Manden, makerssteeg No. 2, kadastraal bekemt Sectie G No. 1288. Kaili^Gieke AgestsSa LEIDEN. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenraa* kerspatroons, „Zomerzorg" te 5 uur. Maandag. Vertelavond in het Bondsgebouw. Dinsdag. St. Jozef Gez. Vereen. Maandven gadering afd. Gehuwden; verkie» zing Commissarissen; „Het eigea r/; karakter der Gezellen-Vereeni. ging", in te Leiden door den Eerw. Vice-Praeses, te 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei Apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April a.s. waargenomeu door de Apotheek van den heer M. Boek-» wijt, Vischmarkt 8, Telcf. 552. de apotheek Douwes Dekker een provisor gesteld heeft, die in Renkum woont. Het toezicht door een provisor, in Renkum wo- nene, wordt nu beweerd niet voldoende t6 zijn, terwijl deze apotheek beweert, dat do andere apotheken zich niet in dezelfda plaats hadden mogen vestigen. Laten we hopen, dat de zaak niet ten na- deele van de inwoners van Bodegraven moge worden opgelost. MAZERS WOU DE. Aangereden. Mej. C. P. alhier woon achtig, is op den Rotterdamschendijk te Rotterdam, terwijl zij op de fiets reed, door een motorwagen van lijn 8 aangere den. Ernstig aan het hoofd verwond en met eenige kwetsuren is zij naar het zie kenhuis gebracht. ZQETERWGUDE. Burg. Stand. Gedurende de maand Maart werden er in deze gemeente 15 per sonen geboren, terwijl er 1 overleed. Er vestigden zich 38 en er vertrokken naar elders 30, zoodat het bevolkingscijfer steeg met 22. Personalia. De heer L. Dompeling heeft ontslag gevraagd als brandmeester wegens zijn vertrek uit deze gemeente. Inenting. De kosfelooze inenting en herinenting zal worden gehouden op hei dorp alhier in een lokaal der openbare lagere school op Zaterdag 11 April Militie. Van de 31 ingeschrevenen voor den dienstplicht 1926 werden er door den keuringsraad 24 geschikt bevonden. Geboren: Jacoba Theresia Jozefina d. van H. Heemskerk en van P. A- de Haas Cornelis Hendrikus z. van P. v. d. Neut en van H. J. Kruijk Bernard Anthonie z. van H. J. Honders en T. Ober man Catliarina Maria en Anna Maria dochters van J. C. Mooijman en C. M. M. de Jong. Overleden: Meinsjo Steneker 58 J. stad$?iieuws St. Josephs-Gezellen-Vereeniging. Liedertafel „Sebastian Schaffer." Tot Directeur van de pas opgerichte Liedertafel der St. Jos.-Gcz. Ver. is door den Raad van Bestuur benoemd do heer W. J. Mizée, muziekleeraar te Leiden. De heer P. J. van Kampenhout, lid van den Raad van Bestuur, zal met den Vice- Praeses. den Weleerw. heer G. J. Kem perman, het Bestuur der nieuwe onder af deeling ter zijde staan. De eerste ledenvergadering zal plaats hebben Woensdag 15 April a.s. In de heden gehouden jaarlijksche ver gadering van aandeelhouders der N.V. de Leidsche Bouwvereeniging werden balans-, winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 5 pGt. (als v. j.) De aftredende commissaris prof. B. A. de Jong werd als zoodanig herkozen. Door J. G. v. L. is bij de politie aan gifte gedaan, dat zekere T. V. zijn colbert jas heeft vernield. Beiden hadden ruzie gekregen over een achterstallige schuld van v. L. aan V. Gistermorgen te half tien is de piano handelaar G. A. M., wonend te Oegsl- geest, op de Stationsweg aangereden door een auto van de firma W. De heer M. wilde voor de auto de rails oversteken, toen zijn rijwiel slipte en hij kwam to val len, waardoor hij enkele verwondingen opliep, terwijl het achterwiel van de fiets danig werd gehavend. Op de Hoogewoerd js gistermorgen een melkwagen, bestuurd door L., aangere den door een met paard bespannen wagen van A. R. uit Leiderdorp, doordat deze wagen over de rails slipte. Een hoeveel heid melk ging verloren. Door J. G. S. is aangifte gedaan bij

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2