NEDERLAND-DUITSCHLAND 21. SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. Holland wint van een sterk Duitsch elftal Quick, A D.O. en Hooge- zand winnen In de degradatiewedstrijden Alphen ongeslagen kam pioen dor derde klasse A. Een gelijk spel tussc.ien Lelden en D.O.N.K. KORFBAL. E.K.C.A. kampioen van de Oostelijke eerste klas KOEIEN. Cambridge wint van Oxford. BILJARTEN. Dommering wint het kampioenschap van Nederland. EEN VERDIENDE OVERWINNING. UITSTEKEND DUITSCH SPEL. (Van onzen epecialen verslaggever). Vóór den wedstrijd. f De dag van gisteren werd uit vaal-grijze luchten geboren. Een Zuid-Wester deed ons in onze winterjassen huiveron en naar haard-warmte verlangen, maar toen het tegen elven ging regenen, begon het er jerst recht troosteloos uit te zitn en scheen Je internationale wedstrijd letterlijk en figuurlijk in het water te zullen vallen De trein bracht ons door regen en wind langs miezelige landen naar de hoofdstad, welke ook het aspect had van een wereld rad in regentooi. Geen wonder dan, dal Je vele voetballiefhebbers, „van buiten", loowel als de echte Mokummec de vreem delingen gewoonlijk aanduidt, óf onmid dellijk een trammetje namen naar het S'a- 'dion. óf een goed heenkomen zóchten in een der café's op het Damrak, zoodat de binnenstad ditmaal niet veel van een bij sonder gebeuren zal hebben bemerkt. Daar zoo goed als alle kaarten vóór den Wedstrijd waren verkocht, trokken de be- sitters hiervan, ondanks den aanhouden den regen, toch naar den Amstelveenschen weg om waar voor hun geld te hebben, 't Ging echter druppelsgewijze en om kwart voor twee waren vooral de onover dekte tribunes schaarscb bezet. Het rau- siekkorps, ditmaal bestaande uit de Ver- eeniging van Gemeentepersoneel, had zich nog niet doen hooren en alleen werden de wachtenden geboeid door eenige Stadion bedienden, die op vele plaatsen in het veld sand strooiden. EindelijkJa hoor, 't werd droog. De in gloed-nieuw uniform gestoken mu- sikanten kwamen dé menigte opbeuren en de open plaatsen werden ras in gebruik genomen, 't Was en 't bleef droog! Tegen half drie is de officieele tribune Ook bezet en blijken de volgende genoo- 'dlgden aanwezig. Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Mi nister van Buitenlandsche Zaken: Baron Lucius von Stoedten von Vietlnghoff, Duitsch Gezant; Mr. J. B. Kan, Secreta ris-Generaal in Algemeen en Dienst; Prins 0. von Hatzfeld Trachenberp, Consul van Duitschland te Amsterdam; Mr. A. F. L. Graaf van Rechteren Limpurg Almelo, Commissaris der Koningin van Overijsel: Dr. J. P. Fockema Andreae, Burgemeester van Utrecht; Wethouders Wierdels, de Miranda, Vos en Polak van Amsterdam; Bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité;. Duitsche Voetbalbond-Bestuurs leden Hintze, Keijl, Blaschke, Schmidt, Bosenberger, Jersch; Eereleden van den Nedorlandschen Voetbalbond: Bestuur van 'den Nederlandschen Voetbalbond; Eenige Oud-Bestuursleden van den Nedorland- fcchen Voetbalbond: Afdeelings-Bostuursle- Öen van den Nederlandschen Voetbalbond. Na lang wachten kwamen eindelijk om fc.38 de Duitschers. begroet met.:' „Heil dom Kaiser". Fotografen doen bun werk, ter- Wijl alles in de houding staat. Na twee mi nuten komen ook de Hollanders, onder aanvoering van Vermetten en geestdriftig toegejuicht, waarna het Wilhelmus klinkt. Scheidsrechter Herren laat Harder en Vermetten tossen. De Hollander wint en verkiest met den sterken wind in den rug tan te vangen. De opstelling is dan: Nederland: (oranje shirt met Ne- 'derlandsch wapen, witte broek). v. d. Meulen Vernietten v. Dijke Lefèvre Bul Steeman Volkers De Haas Baer v. SlangenTuirgh Gielens Do Natris Scheidsrechter 0 Horren (Zwitserl.) Paulsen Harder Herberger Sobek Voss Hagen Lux Lang Muller Beier Zölper. Duitschland: (wit shirt met Duitsch wapen, zwarte broek). Reserves voor Nederland zijn: Schinde- ler, Wamsteker, v. Heel, Visser. Scheidsrechter Herren is in zwarte broek en zwart shirt met het Zwitsersche Wapen. De w ed s t r ij d. Om 2.44 trapt Herberger voor de gasten kf en ondernemen zij den eersten aanval fender leiding van Voss, dien Steeman 6tuit. Hagen vangt echter op en Vermet- Jen moet dan ingrijpen. De Duitschers ko- tnen van links terug en weer redt Vermet- Jen, die dan het vertrouwen van de aanwe zigen afdwingt. Het veld is uiterst glad en aanvankelijk ie het een glijpartij. Steeman breekt een aanval tussohen Voss en Sobek, zendt het leer door naar de Natris, die een through pass aan Baer geeft. De H. B. S.'er staat fechter buitenspel. Vlug combineerend komen de Duitschers lerug. Lefèvre geraakt in een duel met Paulsen en de bal gaat uit. Er zit in het Hollandscbe spel nog wei nig teekening en voorloopig zijn do gas ten steeds eerder bij den bal. Volkers krijgt dan den bal toegespeeld, hij centert naar Gielens. die retourneert en iu eens «chiet de Ajaxied naast. De Hollandsche verdediging moet tel kens ingrijpen, doordat Bul zoek is en |een vat heeft op het technisch goede spol oer Duitschers. Vermetten en v. Dijko ha len echter eenige kunststukjes uit, zoodat td. Meulen niet veel moeilijks krijgt te doen. Bovendien laten de gasten zich nog al eens off-side zetten, wat scheidsrechter Herren niet ontgaat. In dén Duitschen aanval doet Voss nu verdienstelijk werk, mc.ar Steeman zit hem geregeld op z'n huid, zoodat succes uitblijft. Als Lang verkeerd ingooit plaatst Stee man voor de voeten van Lux, die door zendt naar Sobek. Deze zet voor maar Le- .fèvre haalt handig den bal voor don doel- mond weg. Bul expedieert het leer naar Gielens, die een voorzet geeft, welke door den wind op het doel afgaat en juist bo ven de deklat uitvliegt. Van den -uittrap belandt de bal bij Paul- serï, die aan Harder doorgeeft. Bul komt echter tusschenbeiden, maar weet niet be-, ter te doen dan terug te spelen op v. Dijke Dit geschiedt echter te zacht en Herberger zorvt voor een angstig oogenblik. v. Dijko redt dan op 't laatste moment na eenige smijtparlijtjes en eindelijk trapt Paulsen naast. De scheidsrechter straft dan Harder we gens te forseh aanvallen van Steeman en zoo kan de Natris goed aangeven aan Baer maar het schot gaat naast. De Duitschers zijn nu sterker, maar keer op keer loopen ze in den buitenspel-val. AU De Natris weer eens ten aanval trekt "er h ij goed voor. Volkers kopt echter ver keerd, Gielens krijgt het leer nu, maar MülJ2T trapt corner. Zölper is echter ge blesseerd, maar neemt weer gauw z'n plaats in. De corner wordt, door Gielens goed genomen, door Volkers gemist en Steeman kan er ook al niet veel mee uit richten, zoodat Beier wegwerkt. Snel gaat het spel heen en weer en aan stonds ondernemen Voss en Steeman een spurt. Steeman kan dan op het nipper tje redden door Voss op zij te zetten en de bal loopt corner. Deze goed door Voss ge nomen wordt door Sobek ineens naast ge schoten en even later trapt Hagen ook achter. Weer een Hollandsche aanval van rechts. Gielens' geeft door aan Volkers en deze weer aan de Haas, die over Miillers been valt en de bal rolt corner, welke niets oplevert. v. Dijke heeft nogal oog in de snelle Duitsche overrompelingen en hepft ander maal succes bij Harder, die langzaam werlct. Even wordt het spol verplaatst, naar de Duitsche helft, waardoor Lefèvre op be hoorlijke schot-afstand komt te staan. Hij plaatst echter naar links waar na veel ge wirwar Steeman naast, sch iet- Als v. Diike weer een Duitschen aanval van rechts onderschept blijkt hii Sobek ongemotiveerd te bewerken en krijgen de gasten, ondanks doorspelen, waaruit ze te- een don paal schieten, een vriie trap te nemen. Lux neemt den schop maar Lefèvre redt en Vernietten zuivert tenslotte het ter rein, waarna Steeman vliegensvlug aan de Natris geeft, die met Hagen on zijn hielen een ren onderneemt. Ziin voorzet wordt door Baer gemist en Mn her zorgt voor de verdere expoditie, waarbij hij een behoor lijke salto-morfale maakt. Zoo is een Hollandsche aanval van De Natris in off-side van Volkers verloopen of Zölper stomnt uit een nieuwen aanval den bal weg. Veel werk krijgt ook hii niet omdat in het middenveld de Duitschers alles opvangen. De gasten spelen technisch boter en wij worden bang voor een Hollandsche zege. Maar de Duitsche voorhoede staat keer op keer buitenspel en zoo krijgen ze geen se- rieuzen kans. Als de Hollanders evenwel in den aanval zijn komen ze steeds vlak voor Zölper, die den bal nogal eeps laat val len. Tooh is de eerste kans voor Duitsch land, als Voss voorzet en Harder op 1 Me ter afstand alleen voor v. d. Meulen jam merlijk mist. Even Iat°r 3chiet Sohek van af enkele mpfers keihard in v. d. Meulen's veilige 'handen. Als Bul dan uit een vrijen trap tegen Lux naast heeft geschoten, trant Paulsen even later tegen de zlipaal. De Natris zendt in het middenveld aan Volkers, die doorgeeft aan Gielens. Muller redt ander maal ten koste van een corner, die Gie lens slecht neemt. Achtereen schieten dan Gielens en Baer over en aan den anderen kant Sohek naast Bul zwoegt dat het een lust is en hij komt er dan ook beter in. Als v. Dijke weer eens als overwinnaar uit den strijd is gekomen plaatst hij naar Baer. Deze geeft een through pass aan de Haas, die plota een vrij veld voor zich ziet. Hij kan den bal echter niet eerder bereiken dan den uitgeloepen Zölper, die tegen de Haas' hoofd gooit en zoo loopt de bal in het net (10). Geprikkeld door dit onverwachte succes der Hollanders gooien de Duitschers er nog een schepje op en de Oranjemannen krijgen nu wat meer zelfvertrouwen. Het spel wordt geestdriftiger en het publiek leeft mee als Voss na een run goed voor^ zet, maar Lefevre schitterend redt. Lux vangt op en zet Paulsen aan het werk, on der wiens attaque scheidsrechter Herren rusten blaast. Om 3.45 opent de Haas weer den eer sten Hollandschen aanval, die de Natris 1 tot corner verwerkt en door Beier onscha delijk wordt gemaakt, daar Baer- wat treuzelt met schieten. Holland is nu een tikje sterker maar Müller en Beier zijn safe, zoodat Zölper niet al te lastig wordt gevallen. Duitsch land komt echter weer los en uit een scrimmage schiet Voss tegen de deklat. 't Volgende oogenblik zit Gielens alweer voor Zölper en kopt Baer naast. Bul laat Lux achter zich en geeft over aan de Natris, maar Beier zorgt dat „Jan" niet gevaarlijk wordt. Dan missen achtereenvolgens Harder en Sobek uit een voorzet van Paulsen, die in deze periode opvalt. De gasten krijgen weer de overhand en als v. Dijke op het randje van het straf schopgebied free cick maakt houden we ons. hart vast. Harder trapt echter naast maar Herren constateert corner, die door slecht spel van Harder niets oplevert. Baer zet zuiver over aan de Natris maar Beier grijpt in en Hagen stelt Har der in staat te schieten maar 't is weer naast. Herberger moet even uitvallen teneinde zijn broekje te verwisselen. Door een mis verstand komt Lücke reeds om in te vallen maar 't is weer gauw in orde. De Haas doet niet veel opvallend werk en herhaaldelijk plaatst hij te scherp naar Gielens, zoodat Müller gemakkelijk werk heeft. Harder krijgt dan een bevlieging. Hij sjouwt door de geheele verdediging heen, passeert v. d. Meulen en de bal zal in den hoek in 't net verdwijnen. Steeman kan echter op 't nippertje corner trap pen en zoo ontkomt het Hollandsche doel op gelukkige wijze aan een doorboring. Uit de corner plaatst Lefèvre naar Volkers, die pijlsnel opbrengt en overzendt naar de Natris. Baer verknoeit echter de kans door te treuzelen. Eenige Duitsche aanvallen stranden dan weer op buitenspel. Als v. Dijke daaruit naar de Haas plaatst ziet deze een goede kans in doorzenden aan Volkersr Vanuit het middenveld heeft deze, door ver op dringen der vijandelijke verdediging, een vrij veld voor zich en achtervolgd door Müller, komt hij ras voor Zölper, die, door niet uit te loopen, de kans tot scoren ver groot; Inderdaad bewijst het enthousias me even later dat Zölper gepasseerd is en de kans op een Hollandsche zege groot (2-0). Geestdriftig complimenteeren de Oranje mannen don kleinen Ajaxied en hot spel wordt hervat. Er komt nu weer wat leven in de diver se aanvallen en de gasten zwoegen hard om een tegenpunt. Lux schittert in de middenlinie en zet voortdurend de voor hoede aan 't werk. Paulsen rent keer op keer langs de lijn en van dien kant dreigt het gevaar voortdurend. Harder vangt een voorzet van dien kant in eens op en lost in moeilijke positie een pil, maar v. d. Meulen is op z'n plaats. De Duitschers komen terug. Weer heeft Paulsen den bal. Bul kopt eobter weg en Herberger schiet eindelijk over. Gielens komt weer even in actie, maar Müller weerstaat hem. Paulsen lost oen schot maar v. d. Meulen vangt opnieuw. Het spel gaat nu vlug van beide kanten. Paulsen staat geregeld ongedekt en deze looper profiteert er goed van. Er is ech ter steeds een Hollandsche voet om gevaar te voorkomen. Lefèvre mag dan wegens hands van Hagen een vrije trap nemen, maar Zölper stompt weg. Als v. Dijke dan een staaltje van pu bliek spel toont dat mislukt, kan Vermet ten slechts corner trappen. Hieruit ont staat een langdurige belegering der Hol landsche veste en langs een kluwen -van spelers schiet Voss in den rechterhoek (2—rl). Dat zet de gasten aan tot alle krachts ontplooiing, maar de Hollanders zien in dat het zoover niet mag komen, waarom met man en macht wordt verdedigd. Wel kan Lefèvre nog even een staaltje van drijven vertoonen, maar ver brengt hij het niet en onder een Duitschen aanval komt dan onder groote spanning het ein de met een Hollandsche zege. Hoe er gespeeld is. Technisch, zouden we zeggen, waren de gasten vaak beter dan de Oranjemannen. Zij stelden zich goed op en maakten bo vendien een behoorlijk gebruik van hun lichaamskracht. De Hollanders speelden aanvankelijk een slap spelletje en waren veelal de be kende seconde te laat bij den bal. De factoren, die tot deze overwinning voor Oranje hebben geleid, waren vele, maar per resto moeten we verklaren dat deze overwinning verdiend was. Immers, al was het eerste doelpunt der Hollanders tenslotte meer geluk dan wijsheid, voor een groot deel komt dit op rekening van den Duitschen doelman, die in zijn afwer ken der ballen vrij onzeker was. Herhaal delijk liet hij den bal vallen en had hij het leer klemvast gehad, dan zou er niets gebeurd zijn. Ook hot tweede doelpunt had hij misschien door uitloopen kunnen ver hinderen en ten 6lotte werd het Duitsche doelpunt ook op eenigszins fortuinlijke wijze gemaakt zoodat wij, resumeerende, deze overwinning niet geflatteerd vinden. v. d. Meulen was een hecht bolwerk en heeft aan de verwachtingen beantwoord. Het doelpunt kon hij niet verhinderen en het uitzicht werd hem danig ontnomen v. Dijke heeft goed gespeeld. Alleen hoe de hij zich voor te onbekookt spel en voor gewaagde bravourstukjes. Vermetten kon ohs natuurlijk Denis niet doen vergeten, maar heeft toch verdienste lijk gewerkt. Hij had echter meer aan dacht moeten besleden aan den buiten man. Van de middenlinie was Lefèvre de ter rier, Bul de zwoeger en Steeman de tac- ticus. Bul was aanvankelijk de minste, DE HULDIGING DER HOLLAND-INDIE- VLIEGERS. Op Houtrust. Het aantal op Houtrust beschikbare plaatsen voor betalende bezoekers zal na de aangebrachte verbeteringen ongeveer 15.000 bedragen; voor de deelnemers aan het défiló worden ongeveer 3000 plaatsen gereserveerd. Omtrent de deelneming van de athletiek- vereeniging bericht men ons het volgende: Tot heden gaven zich bij den leider Athle- tiekgroep op: Vlug en Len g, Ttrekvogels, H. A. V., de Zwaluwen, Sparta (den Haag), Graaf Willem II, H. B. S., de da mes vereeni gingen aangesloten bij de N. A. U., Quick (Gouda) en Hygiea (den Haag). Verder zullen in het défiló mede-mar ch eeren de estafette-groep, welke be Pa rijs het bekende succes verwierf en de win nende soholierenploeg van den Sportdag te Kijkduin, n.l. die van de 5. B. S. aan de Aucubastraat in den Haag. Aan den aCossingswedstrijd (relais) zul len deelnemen H. B. S., V. en L., de Zwalu wen, Trekvogels en Graaf Willem H. Onder leiding van den heer W. Boer zullen door de leden van Hygiea voorbe reidende abhleliekoefenmgen. voor dames worden gedemonstreerd. De Kon. Zeepfabrieken De Duif v. h. Ghr. Plein es te den. Dolder wenscht er de aandacht op te vestigen, dat het bericht als zouden 3000 postduiven door haar wor den verstrekt, niet geheel juist is; genoem de fixtma heeft wèl de leiding aanvaard voor het regelen der postduivendemonstra tie. Ten slotte wordt medegedeeld, dat bij het opgegeven aantal voetbalverenigingen, dat aan het défilé deelneemt, nog de deel neming van V. U. G. (den Haag) is ge voegd. Het huldeblijk voor de vliegers. Het huldeblijk, dat aan de Nederland Indië-vliegers zal worden aangeboden, is ontworpen door den heer W. van Rossum du Chattel te Ledden. Op de zilveren plaat is als landkaart gegraveerd de route Am sterdamBatavia. Amsterdam is als dia mantstad aangegeven door eon fonkelen den diamant. Batavia als hoofdstad van Insulinde overeenkomstig Multatuli's zang door een hei-groenen smaragd. De vlieg route AmsterdamBatavia is weergege ven door een gouden draad, symboliseer end den draad gesponnen tusschen moederland koloniën. De verschillende landings plaatsen in het WefÉen, het Avondland zijn weergegeven door amethisten (kleur der ondergaande zon), voor zoover zij lig gen in het Oosten, het Morgenland door topazen (kleur der opgaande zon). Rechts hoven op de plaat is in kleur-emaille aan gebracht de „Hollandia", één der sche pen waarmede Cornel is Houtman de eerste reis naar Java maakte in 1595. Rechts on deraan komt een windroos voor naar eet. teekening van Jan Huygen van Linscho- ten, terwijl links onderaan eveneens in kleur-oma'lle is aangebracht het silhouet der F VII. Boven deze plaat vertoont rich een reproductie in zilver van de F VII, ver vaard gd op één-tweehonderdste der ware grootte Het vliegtuig is naar hei Oosten gericht. Het huldeblijk wordt vervaardigd door de N. V. Zilverfabriek „Voorschoten" te Voorschoten. Een uitnoodiging naar Engeland Door tusschenkomst van Mr. W. Roose- gaarde Bisschop te Londen is aan de hee- ren Thomassen Thuessink van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den -Broeko een uitnoodiging gezonden om in Mei 1923" een bezoek te brengen aan Londen en al- daar kond te doen van hun vl eglocht van! Nederland naar en over Java. Door het Comité Vliegtocht NederlandIndië ie dié uitnoodiging na telegrafische gedach-ï tenwisseling met de heeren zelf namenj hen aangenomen en is de volgende regd- ling getroffen: Op Woensdag 13 Mei zullen do vlieger® in de zaal van do Royal Aeronautical So-, John Street, Adelphi ontvangen worden eït zal onder de ausp;cien van de Ang'o-Bata- vian Society, the Toyal Aeronautical So ciety en do Royal Society of Arls door den heer Van der Hoop een lezing worden ge houden over den bekenden vliegtocht, die door een aantal lichtbeelden en mogelijk een film zal worden opgeluisterd. Air Vice-Marshall S:t W. Sefton Bran- cker, K. G. B., Director of Civil Aviaton en lid van de Anglo-Batavian Society die onlangs van zijn vliegtocht naar Br if ach-Indië en Burmah is teruggekeerd en die door tijdsgebrek noode van een be zoek aan Singapore en Batavia heeft moeten afzien heeft rich bereid ver klaard bij die lering den voorziUersstoe! in te nemen, terwijl verwacht kan worden, dat de Nederlandsche gezant en verschil lende Engelsche autoriteiten de lezing met hun tegenwoordigheid zul'en opluis teren. Het is te hopen, dat van Nederlandse h« zijde de voorzitter van bedoeld Comité, generaal C. J. Snijders, de heer A. P es- man en andere com'té-ledcn die lezing zul len bijwonen. Waarschijnlijk zal door de Anglo-Bata vian Society aan de Hollandsche vliegers op den volgenden dag een feestmaaltijd worden aangeboden, doch de bijzor derhoc den daarvan zijn nog niet vastgesteld. Het denkbeeld van deze lezing is door de Engelschen met warmte begroet en zeer zeker in staat do koene av:ateurs een goede ontvangst in Londen te wachten. maar ten slotte heeft hij de voorhoede der gasten in bedwang gehouden. Zijn klein figuur is hem niet voordeelig. Steeman heeft zijn beste krachten gegeven en voor komen een zeker sohijnend doelpunt Le fèvre sjouwde als steeds en is niet te over treffen. De Natris heeft niet aan do verwachtin gen beantwoord. Hij deed geen domme dingen, maar van hem zijn we toch altijd iets meer dan van een ander gewend. Baer v. Slangenhurgh speelde niet zijn besten wedstrijd. De combinatie met de Natris sloot niet en hij treuzelde te lang voor het doel. De Haas zagen wij niets bijzonders doen Hij lijkt ons niet the right man on the right place. Volkers is een sympathieke speler. Hij sjouwt van 't begin tot het einde en wacht zijn kans af. Het doelpunt van hem was n juweeltje. Gielens heeft ons geen bevrediging ge schonken. Vermoedelijk is zijn debuut in de Oranjeploeg van invloed gewpest, maar ji in dozen vorm gaat er weinig kracht van hem uit. Van de Duitsche ploeg noemen wo Mül ler, Hagen, Lux en Paulsen als de uit blinkers, alhoewel allen hun best hebben gedaan en niemand anders dan Harder opviel door z'n slechte schieten. Scheidsrechter Herren leidde met vaste hand en had door zijn activiteit kijk op alle buitenspel-gevallen. De meeningen van anderen. De „Mndmrg." schrijft over de Holland sche spelers. Als geheel heeft de Oranjeploeg een fer- men wedstrijd gespeeld. Onze verdediging was enorm, en al was Vermetten dan geen Denis, hij speelde toch verdienstelijk en constant. Van Dijke heeft den indruk dien hij te Antwerpen verwekte, bevestigd; een ach terspeler uit het ware hout gesneden. En achter dit tweetal speelde v. d. Meulen een schitterenden wedstrijd. Onze middenlinie heeft zichzelf overtrof fen. De opname van den Spartaan Steeman bleek een groote versterking. De voorhoede was als linie minder goed. Maar individueel hebben drie spelers uit stekend werk gedaan, en vooral na de rust werd er ook hoe langer hoe beter gecombi neerd. Wederom vonden wij Volkers het best. Baer van Slangenhurgh begon nogal slap, maar werd voortdurend beter, en in de tweede helft zelfs zeer goed. De Natris speelde een uitnemenden wedstrijd, als hij den hal kreeg, deed hij er iets goeds mee, maar men had hem wat meer te doen moe ten geven. De Willem Il-er heeft nu en dan wel eens iets aardigs gedaan, maar een internationaal is hij toch op geen stukken na. Hetzelfde geldt voor de middenvoor plaats door De Haas zeer zwak bezet: er ging niets uit van den Be Quicker, die veel te langzaam was. De „Courant" zegt, dat de Oranjeploeg minder kon bekoren dan de Duitsche, al speelde zij wel wat beter dan tegen de Belgen. Van der Meulen heeft zich in het doel weer uitmuntend geweerd en nagenoeg geen foutje gemaakt. De backs wareu voor de rust heter dan daarna. Over het spel van Vermetten, die over het geheel Denis verdienstelijk heeft vervangen, lag in de tweede helft een waas van matheid. Onze halfbacklinie was o. i. niet op gewassen tegen haar taaie. Na de rust kwam hij er wat beter in^ evenals Lefóvre, die over 't geheel minder goed was dan wij van hem gewend zijn. Steeman daarentegen zakte juist na een uitstekende eerste helft geleidelijk af. En de voorhoede? Deze stelde in de eer ste plaats als linie teleur, maar ook indivi dueel viel hierin niet veel te prijzen. Hei totaal-resultaat. Het was gisteren dus de achtste ontmoe ting tusschen Nederland en Duitschland. En hpt mag gezegd worden, dat. de presta ties der Oranjemannen tegen hun Ooste lijke buren lang niet de minste zijn onder de internationale wedstrijden. Het staatje ziet er als volgt uit: 1910 Arnhem: Nederl.Duitschl. 21 1910 Kleef: Duitschl.Nederl. 1—9 1912 Zwolle: Nederl.Duitschl. 55 1912 Leipzig: Duitschl.Nederl. 23 1914 A'dam: Nederl.Duitschland 44 1923 Hamburg: Duitschl.Nederl. 00 1924 A'dam: Nederl.Duitschl. 01 1925 A'dam: Norlrrl.Duitschl. 21 De saldo-staat is dus: gesp. gew. gel. verL v.t pnf. gem. Nederl. 8 4 3 1 20-10 11 1.31 Duijschl. 8 1 3 4 16-20 5 0.62 De internationale voetbalstand tusschen beide landen is als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem. Nederl. 76 38 13 25 185-161 89 1.17 Duitschl. 53 13 11 29 103-144 37 0.69 Geen film van den v/edstrijd NederlandDuitschland. Tusschen den Nederl. Bioscoopbond eit don Ned. Voetbalbond is een conflict ont staan, waardoor gister bij den in het Sta dion gehouden internationalen voetbalwed strijd geen filmopname is gemaakt. De N. V. B. verlangde tot dusver beta ling voor. opname-rechten, maar sinds eenigen tijd stelde de Ned. Bioscoopbond zich op het standpunt, dat de film-opera teurs op gelijken voet met de persfotogra fen behandeld dienen te worden en er dua geen betaling voor het maken van film opnamen mocht geschieden. In .een conferentie, welke Zondagmor gen tusschen vertegenwoordigers van bei de corporaties is gehouden, kwam mert niet tot overeenstemming. Daarop is 05 grond van een vroeger door het Hoofdbe stuur van den Ned. Bioscoopbond geno men besluit den filmfabrikanten medege deeld, dat geen filmopname van den wed strijd mocht worden gemaakt, terwijl te vens aan alle bij den bond aangeslofefl bioscooptheaters is bericht, dat geen film van dezen wedstrijd mag worden vertoond. Draadloos verslag. Evenals bij den vorigen interlandwed strijd bestond er ook nu weer veel belang* stelling van het publiek voor het draad loos verslag, zoowel voor ons bureau a'.a te Alphen a. d. Rijn. Allen roepan we eoni tot weerz ons toe tot 3 Mei voor den wed strijd HollandBelgië.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5