DelnternationaieVoorjrars-Bioemententoonsteiiii y\)hipper per motorboot onder de Toisteeg- pasculebrug te Utrecht door. Op sleeptouw bad hij een dekschuit, waarop een knecht, Idie het roer in de goede richting hield. Ter hoogte van de brug keek de schipper eens achter zich en tot zijn grooten schrik miste hij den dekknecht op de andere boot. De politie werd gewaarschuwd, die aan bet dreggen sloeg, want de knecht moest natuurlijk over boord geslagen zijn. Maar boe men ook speurde en zocht, de ijzeren haak bracht niets naar boven. Eindelijk bet liep al tegen twaalf, voegde zich bij de menigte, die het reddingswerk gadesloeg, een als schipper uitziend persoon, die nieuwsgierig informeerde, wat ze met zijn echuit aan het doen waren. Hij was even .teruggeloopen naar de plaats, waar zijn boot gemeerd had, daar hij vergeten had bet touw, waarmee deze vast lag, mee te temen. Vandaar zijn opzienbarende ver dwijning. Het publiek op den wal glimlachte, de politie keek effen en bergde het reddings- materiaal op, de schipper werd kwaad om 'dat uur oponthoud en joeg de beide booten full speed door het donkere singelwater. Achter op de achterste boot stond do dekknecht. Hij keek tevreden naar een stuk touw, dat hij in de hand hield.... Dat zou hij nu toch haast kwijt geweest fcijnl Frauds. Het bestuur vnn de Gemeentelijke Wo ningstichting te Botterdam, heeft den ad ministrateur van deze instelling, den heer 'J. J. A. E. en den technischen opzichter L. geschorst. Beiden worden verdacht van het aannemen van steekpenningen voor verrichte werkzaamheden, t. Handige dieven. Een juffrouw, die op kantnnr is bij do Boüerdamsche firma Ewald Behle, moest Vrijdagmorgen bij de Twentsche Bank te Rotterdam een som gelds storten. Ze leg- lie een zak met f 500 aan specie even bij een loket ne er Onverwacht tikte een me neer haar op den schouder, een vreemde ling, die haar iets vroeg. Ze, draaide zich om, teneinde den man op weg te helpen. Toen ze zich weder naar het loket keerde, Werd ze tot haar schrik gewaar, dat de zak met het geld verdwenen was. Van haar ontsteltenis maakte de vreemdeling ge bruik om te verdwijnen, voordat ze hem kon aanwijzen. Vermoedelijk hebben hier 'twee handige dieven hun slag geslagen. Terwijl de één de Juffrouw aan den praat hield, nam de ander de gelegenheid waar, om zijn «lag te slaan en zich ongemerkt le verwijderen. Herlevende smokkelhandel. De smokkelhandel langs do Limburg- fcche grens schijnt in den laatsten tijd weer zoo sterk op te leven, dat de Akensche Kamer van Koophandel het noodig heeft geoordeeld zich tot de bevoegde Duitsche autoriteiten te wenden. Het Duitsche Rijksministerie van Financiën heeft ver sterking der grensbewaking toegezegd, ster ker samenwerking tusschen. douane en politie, de vorming van een speciale snel verplaatsbare controle afdoelingen en te vens een krachtiger optreden van den op sporingsdienst. De Akensche K. v. K. zeg- 'de haar medewerking inzake haar ter ken nis gekomen gevallen toe. Twee Nederlanders In Frankrijk gedood. Te Sliedrecht Is bericht ontvangen dat bij baggerwerk, dat de firma B. Kalis uit voert in Trith in Noord-Frankrijk een granaat uit een uit te diepen kanaal werd opgehaald. Deze ontnlofte met het gevolg dat de 33-jarige machinist Feyen en de 84 jarige baas Kraayeveld werden wegge slingerd Zij werden flood opgenommv Bmiteni. Rer»ich-isn Het spoorwegongeluk bij Poitiers. Plunderaars. Met lof werd bij de ontsporing van den sneltrein BordeauxParijs, gewag ge maakt van het optreden der militairen uit Afrika, die zich in den verongelukten trein bevonden. Drie hunner blijken intus- schen dien lof allerminst verdiend te heb ben. Zij hebben namelijk tijdens het onge luk achtergelaten kleedingstukken en va liezen van reizigers geplunderd. Op aan wijzing van getuigen zijn zij bij aankomst te Parijs aangehouden. Schipbreuk op de Zweedsche kust. Zaterdagmorgen is ter hoogte van Hö- jganaes onder de Zweedsche kust het 8670 ton groote Zweedsche stoomschip „Brahe- holm" der Svenska Amerika og Mexiko linie bij ruw weer op de kust geloopen. Een der ruimen staat reeds onder water, to pogingen om het schip vlot te brengen, Bijn mislukt. Spoorwegongeluk In Rusland. Op 40 K.M. afstand van Irkoetsk is een Ïemengdo trein ontspoord. De ketel van e locomotief ls gesprongen. Des morgens Om 11 uur waren reeds 16 lijken en 80 gewonden te voorschijn gehaald. Een rotsblok omlaag gestort. Te Boscombe (Engeland) is een rotsblok jVftn honderd ton naar beneden gestort, itfat acht menschen begroef, van wie drie Jrerden gedood, terwijl de vijf anderen Werden gewond. Zeven der slaohtoffers Werden twee meter diep in den zandigen bodem, waarin zij bezig waren met den Aanleg van eon nieuwen zeedijk, gedrukt. Hondsdolheid In Gibraltar. In Gibraltar is hondsdolheid uitgebro ken. Een twaalftal personen, onder wlo •en officier, zijn naar het Pasteur Insti tuut in Tanger gezonden om daar te wor den behandeld. Er worden geen sterfge vallen gemeld. In dronkenschap. Vrijdagnacht heeft een beschonken longmensch aan der stations te Berlijn, ile aangemaand werd den trein te verla ten, omdat deze het eindpunt bereikt had, een conducteur doodgeschoten en tal van andere spoorwegbeambten met revolver schoten ernstig gewond. Als de politie niet spoedig ter plaatse was geweest, zou hij door het publiek zijn doodgeslagen. Hij was zoozeer toegetakeld, dat hij uit de po- litiegevangenis naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Een uur vroeger had een eveneens beschonken persoon in het tunnelspoor een ambtenaar zoodanig met messteken verwond, dat men er aan twijfelt of de mishandelde er nog weer bo venop zal komen. Het sloopen vnn da Duitsche vloot van Scapa Flow De arbeiders, die bezig zijn met het sloopen van de hij Scapa Flow tot zinken gebrachte en later gelichte Duitsche sche pen, hebben in een der torpedojagers de lijken van vijf Duitschers gevonden. Men heeft nog niet kunnen vaststellen of hot de lijken van officieren of matrozen zijn. Een zeldzame operatie. Donderdagmorgen werd te Rijssel een zekere Olivier, de leider van een dieven- enmoordenaarsbendo geëxecuteerd. Terwijl de moordenaar zich naar do guillotine begaf, vertoefden vier chirurgen op het nabijgelegen kerkhof om zijn lijk le ontvangen .Onmiddellijk nadat het mes gevallen was werd het lijk in snelle galop naar het graf overgebracht. Hier verwij- dorden de doktoren een klier uit de keel, deden het object in een geprepareerd fluidum en reden dan in volle vaart naar een ziekenhuis, waar een vijfjarig meisje, dat aan verlamming leed, Btervende was. Slechts een delicate operatie, bet inzet ten van een nieuwe klier kon haar leven redden. De operatie slaagde volkomen. Momenteel is de toestand van het kind zoo, dat de chirurgen alle hoop hebben om het meisje geheel te génezen. OE RIJI93TREEK WOERDEN. Gemeenteraad. Bezoek bij Ged. Staten. De waterleiding. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad de zer gemeente. Voorz. H. H. van Kempen. Afwezig de heeren G. J. van Eijk en G. Sonnevelt. Eén vacature. 1. De notulen worden met 'n kleine wij ziging op verzoek van den heer De "Wit goedgekeurd. 2. Wethouder Kalsbeek brengt 'n uitvoe rig verslag uit van het bezoek door hem met den heer K. Kruif gebracht aan Ged. Staten. Spreker deelt mede in gehoor te zijn ontvangen door een commissie van Gede puteerden onder voorzitterschap van Mr. de Wilde. Door dezen werd gevraagd naar de reden*van hun komst. Spreker heeft toen medegedeeld dat hun bezoek gold in hoofdzaak om Ged. Staten eens een juist beeld te geven van den financieelen toe stand der gemeente. De Voorzitter deelt mede dat het afwijzend besluit om 5 pet. te verhalen op de ambtenaren gegrond was op gegevens uit de. heerooting van 1924, daar de becrooting 1925 niet ontvan gen was en bij het besluit geen nadere toe lichting was gevoegd. Bij nader onderzoek is spreker gebleken dat de begrooting denzelfden dag was verzonden. Ook spreker betreurde zeer dat die toelichting er niet was bijgevoegd. Breedvoerig is verder door spr. aange toond, de verschillende belastingverhoo— gingen en de vele bezuinigingen welke bij de begrooting zijn ingevoerd, waarbij ook fpreker heeft aangetond, dat die 5 pet. een onderdeel der bezuinigingen was en geen sluitpost. Zoowel spreker als de heer De Kruif kregen den indruk, dat de hee ren ernstig begonnen to kijken. Tenslotte zeiden de heeren: we hebben niets van dat alles geweten, had met dit alles gekomen voor bet besluit is genomen. Door spr. is toen uiteengezet dat dit dan een blijk van wantrouwen jegens het hoofd der gemeente zou zijn geweest. Verder zijn er nog vele vragen gesteld. Betreffen de on3 bezoek was hier voorspeld, dat Ged. Staten wel zouden wijzen op het teren op batige saldo's en dat de belasting te laag was gehouden. Door Ged. Staten is hier over niet gerept. Wel hebben ze gezegd. Woerden heeft wel eens gekke dingen ge daan, o m. hot stichten van een veilingge bouw en hoe staat het met de steenkuil. Spreker dacht, is dat soms het tweede gek ke ding? Spreker heeft niet verteld, dat we er hier zoo wijs mee zijn maar wel, dat wo er nog geen hooge rente van trekken. De aanwezige ambtenaar wees erop, dat de begrooting 1925 slechts een raming is, en dus nog wel mee kan vallen. Door spr.- Is toen medegedeeld, dat reeds betere in lichtingen zijn ontvangen, waardoor het vermenigvuldigcijfer van 2.7 op 2.4 kan worden gebracht. Verder is door spreker- nog medegedeeld dat de Rijnsteenen- inaustrie wankelond is. Ged. Staten dach ten juist dat die zoo goed ging. Dan be hoort het ook tot de domme dingen, dat de salarissen der eerste ambtenaren te hoog zijn opgevoerd. Als resultaat van de be sprekingen heeft de commissie medege deeld dat een en ander bij God. St. daags daarna zou worden behandeld en nader bericht zou worden gezonden. De Voorz. en de heer Zon hechten niet veel waarde nan die partieele inzichten zooals door de Voorz. der commissie is geuit. De hoer Zon acht de houding van Ged. Staten niet Juist daar zij toch al die besluiten hebben goedgekeurd. Hierna volgden nog breeda beschouwingen waarbij o. m. overwogen werd om nog eens een voorstel tot pensioenaf'rek te doen, hetwelk echter werd ingetrokken. Onderzoek geloofsbrieven van A. Groe nendijk. Deze worden in handen gesteld van de heeren v. Tuyl, de Kruif en Zon. Bij monde van den heer v. Tuyi wordt tot toelating geadviseerd. 8. Rekening Gezondheidscommissie. Batig 6aldo 337,98. Goedgekeurd. 4. Benoeming leden stembureau, öexozen werden Stembureau III Openb. school (nieuw) H. Brunt, voorz., C. J. v. Eijk, H. de Wit, leden; A. Groenendijk, R. de Jager pl. v. leden; Stembureau I Raadhuis: vacature lid P. J. Hofman, J. Blom; vao. pl. v. lid G: J. v. Eijk, M. Karsdorp; Stembureau II: vac. lid H. Brunt, G. Sonnevelt; vac. pl. v. lid M. Karsdorp, G. da Boer; Stembureau IV Diligent ia: vao. voorz. D. Engel, F. Kalsbeek, Hoofd tevens Centraal Stembureau vac. lid D. Engel, F. Kalsbeek; vac. pl. v. lid P. J. Hofman, H. Brunt. 5 Regeling salarisgeldophaler bedrijven en bevolkingscontroleur. B. en W. stellen voor diens salaris te be palen met ingang van 1 April 1925 op 1300 met 150 als bevolkingscontroleur. De heer v. Tuyl is tegen do geregelde op voering van dit salaris: deze is begonnen met 000 en nu wordt het voordurend verhoogd. Het is spr. bekend dat deze per soon in zijn vrije tijd ook gaat schilderen. De heer Smits deelt mede dat het schil deren in het geheel niet waar is. Toen zijn salaris nog 900 was, had hij als bijbaan tje hulpbesteller bij de posterijen. Do heer de Kruif zegt dat de Comm. v. d. bedrijven deze zaak lieeft besproken met den directeur, die him heeft verklaard, dat de man er een zeer lange dagtaak mee heeft. Deze functie is thans veel drukker als vroeger, o.m. door groote uitbreiding der bedrijven, alsook door het slechte be talen waardoor hij verschillende malen moet terugkomen. De beer Kalsbeek heeft eens nader on derzocht, hoe deze persoon zijn taak ver richt, vooral wat betrof de controle over de bevolking. Vroeger is dit werk verricht eerst door secretarie-ambtenaren, later door de politie, van beide was zij onvol doende. Voor het werk van Willems heeft fpreker niets dan lof, alles was zeer cor rect in orde. Spreker wil bij zijn salaris- verhooging ook nog voegen een practisehe doos verkrijgbaar bij Samson in Alphen voor zijn bewaring en ordening der kaar ten. De heer Blom wil van de tijdelijke aan stelling, gehoord de goede hoedanigheden van den persoon een vas'e maken. De heer Roozeboom bepleit aanhouding van dit voorstel om het sa'aris in overeen stemming te brengen met do regeling der gemeentewerklieden Het voorstel van B en W. wordt aange nomen. Het voorstel-Blom zal door B. en W. nader worden besproken met de com. v. d. bedrijven. 6. Woonwagenbelasting. Overeenkomstig den wensch van Ged. Staten wordt hier een redactiewijziging ingebracht. 7. Wijziging legesverordeninggoedge keurd.^- 8. Voorschotten schoolbesturen; overeen komstig het voorstel van B. en W. goedge keurd. 9. Reclames, restituties en oniubaarvea;- klaring belastingep. De heer Smits be spreekt een geval waardoor een kind bijna een jaar wegens ziekte de school ni li heeft kunnen bezoeken en toch schoolgeld moet betalen. Spr. acht d t onbillijk. De heeren Roozeboom ev do Ktu f onderschr'jven dit. De heer Kalsbeek ziet hierin geen onbil lijkheid en tracht dit door voorbeelden aan te toonen. De voorz. voelt de onbillijkheid ook, doch de verordening laat geen afwijking toe. Spr. zal een en ander bij B. en W. nader onder de oogen zien. Do heer Zon geeft B. en W. in overwe ging gezien de vele oninbare posten een ophaa'd:enst voor de belasting in het leven te roepen. De heer Smiis wil de onw^lligen meer vrees aanjagen. Spr. wijst op de on gelijkheid in de vervolgingen. Bij de een wordt direct op het loon beslag gelegd, bij velen wordt niets gedaan en laat men de zaak maar loopen. De voorz. zal het voorstel-v. Zon bij de financiële comïniss'e behandelen. 10. Gebruik sport1 nrein. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van de ver eeniging van houders van Herdershonden om gebruik te mogen maken van het sport terrein voor het africhten van honden. 11. Kohier Hondenbelasting. Wordt vastgesteld f 1368. 12. B. en W. stellen voor overeenkom stig het advies van de Gemeente-architect de boomen te rooien welke staan achter Westdam en Nieuwstraat, daar deze bij storm gevaar voor de omgev'ng opleveren en deze weer door nieuwe beplanting te vervangen. De heer v. Zon wil, gezien het advies, in gewonnen door spr. bij een deskundige, nu niet rooien, doch met October, daar het Eout nu weinig waarde heeft. De heer Smorenburg ondersteunt dit Het rooien moet geschieden zoo vroeg mo gelijk in het najaar, dan moet de grond voot de n-'euwe beplanting goed omgewerkt worden. Zoowel voor rooien als voor rreu- we beplanting is het nu to laat. Ook dringt spr. aan op gelijke rooiing daar jonge boo men naast oude niet willen groeien. De heer de Wit stelt voor alles direct te rooien. Dit voorstel wordt verworpen. Vóór stemden de heeren de Wit en H. Brunt. De overige le^n verklaarden zich voor rooiing in het najaar. 13. Wijziging begrooting 1924. De beer de Kruif wil hierbij even attendeeren dat de post 1000 terugbetaald door het be stuur der R. K. Jongensschool niet is ontstaan door een fout van dit bestuur doch door een fout van het stadhuis. Goed gekeurd. 14. Straatlantaarn Geestdorp. B. en W. stellen voor een lantaarn te plaatsen aan de kruising. Goedgekeurd. 15. Wordt voorgesteld restanten van twee 6 Vo leeningen te conserveeren in 5* Goedgekeurd. 16. B. en W. stellon voor overeenkomstig advies comm. v. d. bedrljvon in den weg van de Steenknilen kabels en leiding te leggen voor electriciteit, gas en waterlei ding. De kosten hiervoor bedragen kabel straatverlichting 1748. distributiekabel 1509, gasleiding 4810, waterleiding 2603. Goedgekeurd. De Voorjaarskeuring. Toegekende bekroningen. Op de groote voorjaarskeuring der K '>n. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantku ide zijn de voigende bekroningen toegekend: 1. Af deeling Zeist der Kenmklijke .le derif Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Groep bloeiende en n et— bloeiende planten. Gouden nieda.ile en Eereprijs van f50. 2. I). Baardse Dzn., te Aalsmeer, Be po- n a „Gloire ue Lorraine", Hortensia, Cy clamen, Azaleas. Gouden medaille etn Ei re- prijs van i 150 en medaille burgemeester van Heemstede. 3. J. Baardse Jzn., te Aalsmeer, Primula obcoma, Vergu-d zilveren medaille. 4. Bier Ankersmit, te Gent (Beigië). Palmen, Azaleas, Orchideeën, Gouden me daille en eereprij8 van f 150 en Zilveren medaille van H. M. de Konmgin-Moeder. 6. J. G. Bunge, Huizo Kareok Aerden- hout. Hippeastrum (Amaryllis). Kle.ne gouden medaille, benevens onderscheidin gen voor Primula's, Galla's, dineraria's, Glivia's, Orchideeën. 6a. F. van Dort Zoon, te Heemstede. Gacteeën en Vetplanten. Verguld zilveren medaille. 6A2. Lemkea Zonen, te Alphen aan den, Rijn. Blauwe Horlensias. Kleine gou den medaille. 7. Glingendaalsche Kweekerij, te Den 4 vazen Anjers. Bronzen medaille en z.l- veren wisselbeker. 7a. Van Deeien, te Rijswijk. 4 vazen An jers. Eervoile vermelding. 8. E. Erens, te Heemstede. Amerikaan- scbe Anjers, Gouden medaille met lof der jury. 9. Gemeente Haarlem, Rickardias (Gal la's). Kleine gouden medaille. 10. D. P. Jongkind Mzn., te Aalsmeer. Afgesneden rozen. Kleine gouden medaille. 11. D. Keesson Go., te Aalsmeer. Hor- tenslas. Gouden medaille. 12. Gebr. G. W. Keessen, te Aalsmeer. Lathyrus odoratus. Zilveren medaille. 13. A. Koper, te Bennebroek. Decoratie ve groep bloeiende p;amen. K.e ne gouden medaille, benevens onderscheidingen voor -groepen bloeiende planten en een bloem stuk. 14. Kweekerij „Bentveld'', te Aerden- hout. Afgesneden rozen. Gouden Medaille en Zilveren med. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. 15. J. C. Maarse, te Aalsmeer. Primula obconica. Zilveren medaille. 15a Primula Obconica wit (nieuw). Getuigschrift van Verdienste. 15b. Groep Hortensia Em. Mo lière. Zilveren medaille. 16. N.V. Tuinbouw Inricht; *3 „Ench- tress", v.h. H. Carlée, te Heemstede f sia s. Zilveren medaille. 16a. Groajj e teeën. Bronzen medaillo. 17. N. V. Zuid-Nederlandsche Piari en Serrehandel, te Tilburg. Bloeiende1 n.et-bioe.ende Planten. Gouden we<& en Eere-prijs van f 100.17a. Witte tens_a. Verguld zilveren medaille: 18. Firma Gebr. den Older, te Leii Hippeastrum (Amaryilus). Kleiue rJ medaille. 19. N.V. v.h. v. Paddenburg, te Oud. kerk a. d. Amstel. Rozen in pol. gouden medaille. 20. D. Smit, te Haarlem, Gacteeën, V, planten. Verguld zilveren medaille. 21. D. Spaargaren Mz. Zonen, te meer. Cineraria's. Kleine gouden medV! 22. Cyclamen. Kleine gouden meda,| 23. J. H. Spanjaard, te Santpoort. p4 destoelen. Eervolle vermelding. 24. G. Thim, te Amsterdam. Grot bloeiende en niet-bloeiende p<anten, den medaille en Eereprijs f 150 ea ailv«( medaille Z. K. H. Prins Hendrik der K derlanden, benevens getuigschrilt een klasse en getuigschrift van verdienste to diverse azaleasoorten. 25. Herman van Tinleren, te Laren J H. Een groote Clivia, in kuip. Brons medaille. 26. Tuinbouwstichting voor meijj „Huis te Lande" te Rijswijk. Leernrdj len. Zilveren medaille. 27. B. P. Vader, tuinbaas op „de flJ tegaal", bij de familie Veltman, te Orj veen. Cineraria's. Gouden medaille. 21 Primula's. Zilveren medaille. 28. W. van Veen, to Leiden. Primula'ij soorten. Zilveren meda:lle. 29. Vereeniging van Oud-leerlingen Tumbouwcursussen, Haarlem en Omst ken. Bindwerk. Verguld zilveren meda: 30. Mevrouw van Vloten, te Aerdenlij Orchideeën. Gouden medaille. 31. Ant. v. d. Vlugt Zonen, to L Manden met Hyacinthen in nieuwe 1 Zilveren medaille. 32. H. Daudey, te Haarlem. Een ti Anjelieren. Verguld zilveren medaille z'l veren wissel beker. 33. F. J. Bekker, te Haarlem, een n Anjelieren, zilveren medaille. 34. Bloemenmagazijn Annie Wigmati Haarlem, groep bindwei-k. Gouden j da;lle en eereprijs groot f200 en zilra medaille van H. M. de Koningin. 35. Groep grafwerk, gouden medaille, 36. W. Maarsen, te Wassenaar, i Anjers, bronzen medaille. 37. D. Baardse Dzn, groep b'<x planten, zilveren medaille. 17. Verder stellen B. en W. voor, gezien de tegenwoordige bronnen der waterleiding gaan verzanden, een crediet toe te staan voor een proefbron; kosten 1120; voor drie vaste bronnen een blanco crediet toe te staan tot een totaal van 0000. Het bedrag kan gevonden worden uit het re servefonds. De heer de Wit vraagt of aanbesteding niet wenschelijk Is. De Voorz. licht toe dat dit niet gaat. 18. Overeenkomstig verzoek Ged. Staten worden do voorwaarden verkoop grond aan J Beukers gewijzigd. 19. Bij de rondvraag informeert de heer Blom of het gemeenlepaard welke een ge vaar wordt voor het personeel niet opge ruimd wordt. De Voorz. zegt dat dit ook in de bedoe ling ligt. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Plulmveeliefhebbers. .Vrijdagavond had een bijeenkomst plaats van eenige pluimveeliefhebbers, ten einde te komen tot een plaatselijke pluimvee en konijnen club. Na een korte bespreking omtrent het doel der op te richten vereeniging werd besloten, om eenige lijsten te doen circu- leeren, waarop men zich als lid zal kunnen doen inschrijven. De contributie werd vastgesteld op een gulden. Door verschil lende vooraanstaande personen werd me dewerking toegezegd, wellicht dat in een volgende vergadering een spreker zal ko men, om het nut van deze sport nader toe te lichten. Intusschen kan men zich nu reeds als lid aanmelden. BODEGRAVEN Personalia. Wethouder Batelaan Is Donderdag i in het Ziekenhuis te Leiden geopereerd. De toestand van den patiënt ls redelijk wel. Kcrkschapen. Donderdag a.s. 11 uur zullen de kcrkschapen verkocht worden 3 3 het terrein achter het Patronaatsgebouw. Auiodienst. Do firma Bik en Zn. hoeft de autodionet GoudaAlnhen geslaakt. NIEUWKOOP Geboren Cornelis, z van A. Vermeij en 1 de Bru'jn Marinus, z. van A. van Hemert en G. C. Noordermeer Trijntje, d. var D. Kranenburg en N. Vonk. Adrianus Gerardus, z. van J. G. van Rossenberg en E. Lelivcld. Ondertrouwd: Ch. Engelhart van Lonkhuijzen, te Valburg, 32 j. .en M. G. van Woudenberg, 28 j. G. J. Nunnink, te Bergschenhoek, 25 j. en J. G. Groenen dijk, 19 j. Overleden: C. Kruid, 60 j. NOORDEN Pastoor Borsboom. Vrijdag is onze nieuwe pastoor, de Zeereerw. heer W. J. J. A .Borsboom in feestelijke stemming door de Parochie-*ontvangeD. Te 5.16 werd Z.eerw. per auto door het Kerkbestuur van het station te Nieuwkoop afgehaald en ouder klokgelui en langs be- vlagde huizen had de intocht plaats. De belangstelling bij de buizen, maar vooral bij de Kerk, was zeer groot. De installatie heeft niet plaats zooals. abusievelijk vermeld op Paasch-Zo&l doch op Palm-Zondag te 2i uur. ZOETERWOUDE. Geboren: Antonia Johanna Cora dochter van G. P. J. Paardekooper van G. W. A. Mentink Cornelis' bus Jozef, zoon van Ch. M. van der II en van H. M. den Hollander Anlo Jacqueliane, dochter van Ch. B. A. I kers en van A. P. Angenent Aw dochter van A. van der Kloot on van A. D. van IngenSchenau Alida Ma dochter van A. G. Slingerland en van de Jong Maria Johanna, dochten P. Voorwinden en van H. do Vos E drik, zoon van H. Wcssel en van F. Vliet. Overleden: Marinus van Beve 91 j. ZWAMMERDAM Personalia. D. J. Kaptoin, teleera aan het station der Ned. Spoorwegen hier, is overgeplaatst als assistent-i naar het station Boekeloo. Bevallen: M. A. Voordouw—v. mert, z. G. M Piket—van Rosraah G. OliemanRoos, z. W. van van Aelst, d. Ondertrouwd: R. v. d. Louw, ft wedr. van J. H. Verbeek, en G. N. Sen 59 j., wede. van M. v. d. Wolf H. 1 geraar 65 j., wedr. van C. van Pijl, M J. Vis 71 j., wede. van A. Griffioen. RECHTZAKEM Het voetballen op Zondag. De kantonrechter van Groenlo hu. Aaltensche voetballers, die door den h gemeester van Aallen waren bekeurd' gens overtreding der Zondagswet (j houden van een openbare vormakeli heid) schuldig verklaard, zonder toep sing van straf, conform den eisch van I O. M. LmE" EB3 TOIgflBOtjl Veiling te L i a s e, op 28 Maart Gladiolen 12/op. onder Directie van land's Bloembollenhuis: America 1 Anny Wijtman 1.70. Bar. J. 1.50. Empress of India f 1.50. Frar Kine f 1.-40, ïïa'tey 1.50. L'ImM" 1.00, Marechal Foch 1.30. Odin Panama 1.40, Pink Perfection Prince of Wales 1.30, Red Canna 1» Red Emperor 2.50, Sara Bernard! J Vesta Tilly 1.20, While Giant I1 War I SO. Wilbrink 1.40. Standaard f 1.40. Prim. Icarletta I Prim. Souvenir 1.30, Childsi D- Wetenschappelijke Bencjj De komeet van Reid. De sterrewacht van de University Melbourne heeft de komeet Yan R®1" waargenomen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4