KOUSEN- EN SOKKENHUIS B.de Koning Öe HÖOVER VU G Exti a-Reel HL ElectrisÈ Corns AOOpt ÜW mdeel. ssrME lige J. PENSEEL, Kousen- en Corseiten-Reclame 13 pCt. ROB Hl HG. tfalcgenheid werd gesteld een en ander ten beste te geven. Door de kerkzangers werd een Hulde- lied op keurige wijze gezongen. Door Zuster Hartkamp word namens do afdeeling der A. R. K. A. in een kort fcpeechje den kapelaan hartelijk dank ge bracht voor de gegeven leiding en zij bood hem een prachtig -eikenkruis met Lpeltenis aan. De Voorz. der propagandaclub de heer (Ant. Falke dankte kapelaan Beune voor 'den propagandistischen ijver dien hij hun bad ingepompt en de goede raadgevingen bun verstrekt. De nog jeugdige gymnastiekclub (Pa tronaat) liet onder leiding van den heer Van der Post eenige mooie oefeningenen itanden zien, die voorzeker uitstekend geslaagd mogen worden genoemd. De Voorz. der Ziekenhuisverpleging, de benr F. Grimbergen, dankte voor den steun bij oprichting enz. gegeven. De Toonoelvgreeniging „St. Lucas" bracht met de opvoering van „De zonen van den Orgelman" de lachspieren terdege ïn beweging en oogstte veel bijval. De Voorz. van den R. K. Volksbond was Verhinderd te komen. De heer G. Koelman liet de revue pas- teeren de wordingsgeschiedenis van „St. Willibrord" en het vertrek van kapelaan Beune. De Dameszangvereeniglng bracht onder leiding van Mej. Mensing op verdienstelij ke wijze eenige zanendmmers ten gehoore De heer C. Paardekooper sprak namens de L. T. B. den kapelaan met eenige har telijke woorden toe. De zangers der Maria-Congregatie voer den op correcte wijze eenige gezangen uit. Namens het Genootschap „De Stille Om gang", sprak de heer Renierse eenige wel gemeende woorden van dank tot den eer- eten Directeur. De heer L. J. van Douveren bracht na mens de R. K. Kiesvereeniging den ka pelaan dank voor zijn politieke voorlich ting, waar dit noodig was en voor zijn trouw vercraderingbezoek Ook wilde de beer v. Douveren als hoofd der R. K. School kapelaan Beune dank zeggen voor de goede lessen de kinderen gegeven, en waarvoor ook de leerlingen hem dankbaar zijn. Een interessant tableau werd vervolgens pegeven door de Voetbalvereeni ging O. V. V., waarvan kapelaan Beune de adviseur was. Door een lid van de Tombola-Commissie werd een op kapelaan Beune betrekking hebbend vers keurig voorgedragen. Bij de aanbieding van het huldeblijk hield de Voorz. de volgende rede: In de laatste drie en half jaar kan er in fcnzo Parochie geen vergadering gehouden worden, of geen avond georganiseerd wor den. of U nam druk deel aan do voorbe reiding, en door Uw ijver en doorzettings vermogen, hebt gij hier. veel goeds tot stand gebracht. Kapelaan Beunel gij hebt door uw ijver en godsdienstzin veel in onze Parochie ge daan, getuige, de verschillende vereenigin- gen, die gij hebt opgericht, en de andere, die sedert Uw komst in bloei zijn toegeno men. Namens al deze vereenigingen, be dank ik U nogmaals voor al het goede, dat pij in onze Parochie hebt gedaan. Alle pa rochianen Jong en oud. rijk en arm heb ben medegewerkt om U eon gedachtenis uit Oegstgeest naar uw nieuwe stand plaats te kunnen medegeven. Niet minder dan 16 vereenigingen heb ben aan deze avond hun steun gegeven. Omdat dit getal voor u wol wat groot is om te onthouden, heb ik ze maar in acht groepen verdeeld van 2, zooveel mogelijk bij elkaar gepast: Congregatie en Propa ganda onder „moto" Bid en "Werk. 2. K. S. A. en Stille Omgang onder „motto" Je hoort er niet veel van. 8. Geitenfokv. en L. T. B. onder „motto" Ze geven en ze krijgen was. 4. Dameszangv en Kiesver. onder „motto" Er wordt geen woord te veel gesproken 5. Volksbond en Hanze onder „motto" Leven en Dood (laatste pas veranderd). 6. Voetbalclub en Ziekenhuis ver )1. onder „motto" De eerste kan de laatste noodig hebben. 7. Tooneelver en A. R. K. A. onder „motto" Beter gek gespro ken dan gedaan. 8. Zangkoor en Pa tronaat onder „motto" Hoe bewaar je de orde. Het huldeblijk bestond uit metalen pen dule, twee prachtige schilderstukken in vergulden lijst en luxe kist met sigaren. Pastoor de Vette, alsnu het woord ne mende, had niet kunnen vermoeden, dat hij zoo kort na zijn luisterrijke installatie zijn medewerking zóu moeten verleenen tot dit afscheid. De Pastoor dankte den kapelaan voor de korte, doch aangename medewerking in alles. Als priester heeft sprokor meer kunnen aanschouwen het prbMden van den kanalaan als a.l de pa rochianen te samen. Het doet spreker ge noegen mede te hebben kunnen werk tot het organiseeren van dezen avond Kapelaan Beune is het dubbel waard Verder verzocht de Pastoor kapelaan Beune toch vooral in het gebed niet te v geten, opdat God zijn verderen arbeid mo ge zegenen. Zichtbaar ontroerd dankte de kapelaan voor deze huldiging al vindt hij de opzet wel wat grootsch. Spreker meent niet meer gedaan te hebben dan zijn plicht hem ge bood, alhoewel hii toegeeft werkelijk letst meer te hebben moeten doen dan gewoon.' Spreker brengt zijn dank daarvoor aan God die hem de kracht daartoe gaf. Het valt spreker werkelijk zwaar te vertrekken uit een 'parochie waar zoo'n liefde voor den priester heerscht. Verder verzocht hij een gebed, opdat God hem de kracht mo ge geven om beter nog dan tot nu zijn plicht te doen. Onder geestdriftig handgeklap verliet tie kapelaan de zaal, daarbij verscheidene nog hartelijk de hand drukkend. Een woord van hulde en dank aan het bestuur der K. S. A., die dezen avond zoo keurig heeft weten samen te stellen mag stellig niet ontbreken. Ook aan den heer Jac. Hoogervorst komt voor zijn mooi pianospel een dankwoord toe. SASSENHEIM. K. S. A. Gisteravond hield het plaat selijk Comité van de K. S. A. een alge- meene vergadeT:ng in de zaal van de K. S. A. De heer Bisschops, die de aanwezi gen verwelkomde, betreurde de slechte op komst gezien de belangrijke agenda. Dq, notulen werden voorgelezen en onder dank zegging goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken van huishoudelijke aard werden voot kennisge ving aangenomen. Het kort maar zakelijk jaarverslag werd voorgelezen, waaruit bleek, dat d;t jaar het vereenigingsleven was vooruit gegaan en wel door de oprich ting van een R. K. Vrouwenbond. Ook werd gememoreerd hoe het comité had meegewerkt tot het slagen van het geweste lijk congres te Noordwijk. De rekening en verantwoording van den penningmeester weid aangehouden tot een volgende vergadering. Meegedeeld kon worden, dat er ongeveer een kassaldo was van f100. Als afgevaardigde voor de Dioo. Verga dering werden benoemd de heeren Bis- echops en v. d. Zwaan. Bij de bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de heeren Bisschops en Langelaan, werd voorgesteld deze te her benoemen, welke herbenoeming in dank werd aanvaard. Nu volgde een glashelder overzicht van den penningmeester over de exploitatie van het gebouw. Nog enkele besprekingen werden gehou den omtrent de filmavonden, welke jam mer genoeg geen winst voor het gebouw geven. Toch is het bestuur niet ontmoe digd, het hoopt op betere tijden, en vraagt medewerking, van verschillende kanten. Bespreking van de propaganda wordt met algemeene stemmen aangehouden tot een volgende keer, daar de tijd te ver ge vorderd is. Bij de rondvraag worden enkele vragen gesteld en door de voorzitter beantwoord, waarna de verg. gesloten werd op gebrui kelijke wijze. VOORSCHOTEN. Diefstal. In de R. K. Kerk alhier zijn twee offerbusjes opengebroken en de in houd is gestolen. Waarschijnlijk zal het bedrag niet groot zijn. WASSENAAR. Personalia. Op ruim 81-jarigen leef tijd overleed alhier de heer J. Wiltjer, Commiies ter gemeente-secretarie en cor respondent der arbeidsbemiddeling. Een kortstondige ziekte maakte een einde aan zijn jeugdig leven. Politie. Door den Burgemeester als hoofd der gemeentepolitie zijn alhier be noemd tot agenten van Politie de heeren M. Mulder en J. Udo, beiden afkomstig van de Politieschool te Hilversum. Tramverkeer. Door het ontsporen van een wagen nabij de remise onder vond de tramdienst groote vertraging. De wagen kwam juist over den wissel te staan en belette het in- en uitrijden. Met twee wagens moest de dienst worden on derhouden. Het electrlsch net. Zondag a.9. zal 't electrisck net alhier tusschen 5 uur 's mor gens en 5 uur 's avond stroomloos zijn we gens het verrichten van werkzaamheden aan den voedingskabel nabij het Haagsche Schouw. Nieuwe zaak. Voor rekening van de fa. J. H. Grottendiek te den Haag wordt een Rijwiel-, Auto- en Motorenzaak ge bouwd aan den Rijksstraatweg tusschen den Deyl en het Viaduct. Een en ander naar de eihen des tijds ingericht. Voorzeker een aanwinst voor bovenge noemd weggedeelte. SPORT VOETBAL NederlandDuitschland. Wijzigingen in het Ned. elftal. In de voorhoede van het Nederlandsch elftal,dat Zondag tegen Duitschland speelt, zal een verandering moeten komen, zegt het Hbl. Gielens n.l. lijdt op het oogenblik aan een nogal ernstige mondverzwering, waardoor het waarschijnlijk is, dat hij Zondag niet zal kunnen spelen. Indien dat zoo is, dan zal zijn plaats naar alle waarschijnlijkheid worden inge nomen door den Ajax-speler "Hamel. Een oogenblik is er nog over gedacht om De Natri8 van den linker- naar den rechtervleugel te doen verhuizen en dan Dick Sigmond op den linkervleugel te zet ten, maar dat plan kon in het geheel niet doorgaan, omdat Sigmond ten gevolge van een kwetsuur de eerste weken niet zal kun nen spelen. Ook de achterlinie zal zeker eenige wij ziging ondergaan. Immers Denis heeft nog steeds hinder van een keelontsteking en men is zelfs be vreesd, dat het een chronische aandoening zal blijven. Gistermiddag is hij door zijn dokter onderzocht en het resultaat daar van is, dat Denis n i o t zal uitkomen tegen de Duitschers. In de plaats van Denis zal thans diens clubgenoot Vermetten spelen, die, zooals men weet, als reserve was aangewezen. Nader vernemen wij, dat de kans be staat dat ook v. Dijke a.s. Zondag niet zal kunnen uitkomen, hetgeen in verband staat met de armblessure, welke hij opliep in den wedstrijd BelgiëHolland. De Feyenoord-speler zal eventueel worden vervangen door Hans Tetzner. Nader wordt nog gemeld, dat Van Dijke wel iets of wat last heeft gehad van zijn "schouder, maar dat dit slechts van voor- bijgaanden aard was. Van Dijke speelt-dus Zondag wèl mede. Het Duitsche elftal tegen Holland Naar aan de „Tel" bij informatie is ge bleken is het bericht uit „Das Sportblatt", als zouden Müller en Hagen niet mede spelen in het Duitsche elftal dat Zondag in het Stadion te Amsterdam tegen Hol land speelt, onjuist. Het team zal in de oorspronkelijke opstelling uitkomen. Om het kampioenschap van Nederland. Volgens de officieele mededeelingen van den N. V. B. zijn voor Zondag 5 April a.s. de volgende wedstrijden voor de kam pioenscompetitie van Nederland vastge steld: 's-Gravenhage: H, B. S.Sparta. Breda: N. A. G.Frisia. LeidenAntwerpen. Door het bestuur van den Leidschcn Voetbalbond worden onderhandelingen ge voerd tot het vaststellen te- L e i d e n van een wedstrijd tusschen het Leidsclic en het Antwerpsche elftal. Daarna zal waar-, schijnlijk een returnmatch te Antwerpen worden gespeeld. HongarijeZwitserland 50 De gisteren te Boedapest gespeelde voet balwedstrijd tusschen het Hongaarsche en bet Zwitschersche nationaal team is met een veelzeggende 6O-overwinning der Hongaren geëindigd. Bij de rust was de stand 20. Alhoewel de overwinnaars geen buitengewoon spel speelden, was de Zwitschersche debaclé er niet minder om. Aheggler en Pollitz stelden teleur. Er wa ren 35000 toeschouwers. BILJARTEN. Om het kampioenschap van Nederland. Gisteren was het de eerste dag van het driedaagsche tournooi, dat in het clublo kaal van de Biljartvereeniging Caland te Botterdam gehouden wordt om het kam pioenschap der eerste klas, waaraan zes van de acht eerste klasspelers deelnemen. Het clublokaal was feestelijk met palmen versierd en de biljarttafels waren mei ha- lustrades op dusdanige wijze afgezet, dat put. brt. h. s. Katoen 400 36 48 Robijns 399 36 79 v. d. Laan 400 33 59 Gassing 217 33 27 Dommering 400 25 124 Willig 250 25 43 de spelers van het publiek niet den min< sten hinder konden ondervinden. De heer W. H. Smit, voorzitter van da organiseerentle vereeniging, heeft de sp0^ Iers welkom geheeten en hen dank ge! bracht voor do opoffering, die zij zich ge! troost hadden om naar de Rottestad'te ko! mqp teneinde den strijd om het kampioen! schap op het groene laken uit te vechten! De heer Sanders heeft namens den Ne! derlandschen Biljartbond een hartelijk woord ter inleiding van deze wedstrijden gesproken. Hij hield een vlotte geestige re. de, waarin hij o.a. opmerkte en wij mo- gen er direct aan toevoegen, terecht dat de naam van den heer Smit onafscheidelijk verhonden is aan den bloei van de Rotter, damsche biljartsport. De duur van de partijen is 400 punten, cadre 45 c.M., vierk. anker 178 m.M. De uitslagen van gisteren luiden: 0.51 ConiiSanchez. Dinsdag is te Alkmaar de. wedstrijd bi gonnen tusschen de profs. Conti en Saw chez, een kamp over 2000 punten, waarbij Sanchez 500 punten voorsprong krijgt. J Conti was uitstekend op dreef en maak te o.m, een serie van 227, terwijl hij ook nog 185 en 135 scoorde. Toen Conti de 1000 bereikte was hij met een serie van 124 aan stoot. Het resultaat der eerste 1000 punten was: Pnt. brt. h.s. gera. Conti J000 29 227 34.48 Sanchez 326 29 66 11.24 In de gistermiddag gespeelde derde séan ce zette Conti zijn afgebroken serie van 124 voort en vpegde er nog 220 bij. De geheel serie werd daardoor 344. In acht beurten werden de 500 pnt. ditmaal ge. maakt. Sanchez voegde slechts 42 aan zijn totaal toe. De stand na de derde seance luidt: Pnt. brt. h.s. gera. Conti 1500 37 344 40.54 Sanchez 368 ,37 66 10.— De einduitslag van den biljartwedstrijd ContiSanchez over 2000 pnt., was als volgt: Pnt. br. h.s. gem. Conti 2000' 49 344 40.81 Sanchez 455 49 66 9.28 Wedstrijd te Voorschoten. Gisteren had in café Overboscli te Voor» schoten de eerste ontmoeting plaats tus schen het tweede vijftal van "YV. D. O. uil Leidschendam en het tweede vijftal van D, O. B. uit Voorschoten. De uitslag luidt volgt: W. D. O. D. O. B. carb.hrt.h.s.gem. carh.brt.h.s.gera. Ie partij 100 47 12 2.12 44 46 4 0 2e 100 34 14 2.94 82 33 15 2.48 Se 100 55 9 1.81 84 54 9 1.55 4e 91 54 10 1.68 100 54 8 1.85 5e 94 50 8 1.80 100 50 13 2.00 W. D. O. 485 oarb. D. O. B. 410 carb. De volgende week Woensdag heeft de -tweede ontmoeting plaats in het Wapen van Veur. GROOTSTE SORTEERING 1J48'J PRIJZEN VAN 29 CENT TOT 4.50 SOLIDE KWALITEITEN "mj DOFZASTRAAT 20 S. H. C. SPITS ZOOM S®RiriSESSESCAO& 3-4 fjevr. 't liefst ongeh. Br.m.afschr. v. get. en loon aan J. v. DOORNIK, N.Z.Voorburgwal 41, Amsterdam 10480 Zoeterwoude (Dorp). Abonnementen en advertentiën worden aangenomen door JAC. ZANDBERGEN Laat Uw Kamer Oratis Hooveren Tea dade_U te laten zien wat een tijd en geld de jloover voor U bespaart tn de schoonmaak, stellen wfi U voor ons een Uwer kamers er mede te laten doen. Uw kleed zal worden geklopt, geveegd en •choongezogende gordijnen, het behang, de be- kleeding Uwer stoelen en al het verdere maken wij Stofvrij zonder Iets te verplaatsen. Aarzel niet éehnrik te easkeo van dit aanbod; bet verplicht U ttfcJtiSfe Lacas van Leydenstr. 2, Leiden - Te!. 214! Klopveegztiiger fiy KLOPTen hy Veegt •>-« en hy Zuig* De blijde thuiskomst alfl vader én de jongens nieuwe pakken hebben ge kocht bij de vader een modern coïbert-costume, van Engclsche fantasiestof of blauwe Twill, f 13.90 16.90 of 19.90 de oudste zoon een aardig aterk Sportpakje, met 2 of 4 opgestikte zakken, f 6.25» de middelste zoon een matrozenpak van blauwe serge, melton of cheviot met donker-blauwe jeans kraag (wit afgezet), f 5.— 5.50 6of hooger, terwijl de longste reeds speelt ln een gemakkelijk krulppakje van f 3.25 of hooger. Daarbij elke jongen een cadeau/ Leiden, Haarlemmerstraat 143 Er biedt zich aaneen net R.K persoon om in of om Alphen zich twee of drie dagen per week toe te leggen op Kantoorwerkzaamheden» Meer zal worden gelet op een goede behandeling dan op het hoogste salaris. Brieven onder No. 10478, bureau van dit blad. H oogewoerd 1. Aanbieding van Bespottelijk 104 9 goedkoop. HIJ LAf lrt nu» hut is HAARL.STRAAT hoek D0NKERSTEEG 2-4-6 OPGERECHT 1875 Reclame Kapok-Matrasstel, 3-deelig, Peluw en 2 Kussens, gevuld met prima aa -«r Java-KapokuU./ü Reclame Damast-Matrasstel, 3-deelig, schuin Peluw en 2 Kussens, gevuld met prima Ja va-Kapok Wollen Dekens6.75, 4.95, Zware Leidsche Wollen Dekens, 10.25, 9.65, Leidsche Wollen Fantasie Dekens, 14.45, 11,95, 10.75, Molton Dekens 1.57V2, 1.40, 1.17i/?, 2-Persoons Wafel- en Piqué-Spreien* 3.25, 2.371/2, Zware 2-persoons Kouten Ledikanten, 12.75, 11.85, Wit Laqué Ledikanten, m. prima spiraalnet 15.75, 13.95, Houten Kinderfedikanten, in wit Laqué of Pitch-Piue 48.75 3.95 8.95 10.25 0.98 I.95 8.65 II.95 7.85 IN BEDDEGOEDEREN zijn wij niet alleen het OUDSTE en SOLIEDSTE, maar ook het alEergsedEtoapste Adres DEHKT AAN OMZE l°434 Prachtballons voor Uwe kinderen

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4