Lei Darde Blad DelnternationaleVoorjaars-Bloemententoonstelling V ijdag 27 Maart 1925 HET POLITIEK ADVIES. De waarschijnlijke gevolgen. Het Politiek Advies is thans vastgesteld. Het üjht niet onaardig een kleine waar schijnlijkheidsberekening te maken van do resultaten, waartoe het zal leiden, wan neer de kiezers, zooals gewenscht is, zich daaraan houden. Gewerkt moet daarbij porden met de cijfers van de vorige ver kiezing Uitgebracht zijn toen op do katholieke partü 874 945 stemmen. He: honderdste gedeelte van het totaal getel stemmen was 29 295 De katholieke partij had dus, naar evenredigheid recht gehad op 29 zetels en dan 25190 stemmen overgehouden Zij ver kreeg er 32. Telt men te zamen het getal stemmen, in 1922* in de verschillende kieskringen is uitgebracht, zooals zij in Politiek Ad- zijn gecombineerd, dan halen drie-en- twintig candidaten den kiesdeeler 29.295, wel een-en-twintig aftreder de leden en Minister Ruys en prof. Veraart. In volgorde van getal zijn dan de over schotten Overijsel-Drente 24.593 Gelderland-Utrecht 24.202 Liraburg 22.270 Tilburg 21.598 Friesland-Groningen 20.195 Zeeland 19.562 Helder-Haarlem 19.310 Leiden-Rotterdam-Den Haag-Dor- drecht 18.997 Amsterdam 16.795 's-Hertogenbosch 13.377 De volgorde naar kans is dan: 24 Mi nister Aalberse, 25 de heer Bulten (a. 1.), 20 de heer Ament Ca. 1.), 27 de heer Quay, de heer Van Vuuren (a. 1.), 29 de heer Fruytier (a. 1.), 30 de heer Chr. Jansen, 31 de heer Kortenhorst, 32 mevr. Brons veldVitrmga (a. 1.) en 33 de heer Möl- ler In dit geval zouden dus 27 der 32 oud- len worden herkozen en in volgorde, naast de heeren Veraart en Minister Ruys, wier verkiezingen verzekerd is, ris nieuwe leden aan de beurt komen: do heeren de Quay, wiens verkiezing als verzekerd mag wordpn beschouwd, Jansen, Kortenhorst en Möller. ÏÏilvqllen de heeren Slulemeyer, Juten, M'chielsen, Knigge, Loerakker en Rutten, welke laatste waarschijnlijk eerste plaats vervanger is. Na hen loopen het meeste gevaar in volgorde: mevr. Bronsveld Vi trip ga, Fruytier, van Vuuren,, Ament en jBulfen. Mevrouw Bronsveld en de heeren Ament en Bullen worden dan echter zeker eerste plaatsvervangers. De heeren van Vuuren en Fruytier vallen, als zij niet zen worden, geheel af, en komen ook niet meer als plaatsvervanger in aanmer king. De waarschuwing zij echter her haald, dat men op deze berekening niet veel moet afgaan. Het spreekt bijv. van zelf, dat, waar het telkens om één zetel gaat, groote kieskringen veel gemakkelij ker. ophalen dan kleine en dat in groote gemeenten als Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, de bevolking, en daarmede ook katholieke bevolking, evenredig veel sterker toeneemt, dan op het platteland. Bij een gelijke toename van het getal kiezers met bijv. 10 pet. beteekent dit in den Kieskring Limburg 13945; in den kies kring 's-Hertogenbosch 13055, in den kies kring .Tilburg 10948; in de combinatie Gelderland-Utrecht 14114; in.de combina tie Leiden enz. 13617; in de combinatie Haarlem-Helder 7790; in den kieskring 'Amsterdam, die door grensregeling nog bovendien is uitgebreid, 4609; in den kies kring Overijsel-Drenthe 5388; in de kies kringen Friesland-Groningen 2019 en in den kieskring Zeeland 1956. Practisch loopen daarom de meeste kans ran af. te vallen de heeren Fruytier, Van Vuuren en mevrouw Bronsveld—Vitringa, en is de kans om dezen te vervangen in Volgorde het grootst voor de heeren Kor tenhorst, Jansen en Möller. De voorspelling lijkt dan ook niet ge- lagd, dat, als het Politiek Advies wordt gevolgd hetgeen voor de hand ligt, dat geschieden zal negen leden niet zullen herkozen worden en hunne plaatsen zul len worden ingenomen door- de heeren guys, Veraart, Aalberse, De Quay, Chr. en, Kortenhorst en Möller. Mede in verband met de wijziging der Kieswet, valt toch op geen grooter getal zetels dan 80 te rekenen. „De Tijd." De wethouderscrisis te Rotterdam. In de gistermiddag gehouden Raadsver gadering van Rotterdam is na twee stem mingen mr. Abr. v. d. Hoeven (C.-H.) als «Wethouder herkozen. Bij de eerste stem ming werden uitgebracht 18 blanco stem men en 22 op mr. v. d. Roeven; tweede Remming 15 blanco, 22 mr. v. d. Hoeven, mevr. Brans en 1 dr. Reeser. Mr. Abr. v. d. Hoeven wenschte 24 uur jjfifaad alvorens de benoeming te aanvaar- po Raad van Rotterdam heeft gisteren Jehandeld het voorstel-Schouien inzake 'ten pensioenaftrek voor het gemcenteper- #®eel, dat geheel gelijkluidend was aan et vier weken geleden verworpen voorstel B. en W. Het was ingediend, omdat ■r oppositie geen nieuwen wethouder wit 's aanwijzen. Na uitvoerige discussie is voorstel verworpen met 2221 stem- l"611 (s.d., c.p., A r-k. en de rapaillaar). De Tweede tijdelijke tentoonstelling. Het bezoek der Koningin en de opening der Tweede Tijdelijke Tentoonstelling twee groote gebeurtenissen voor de Bollen streek op één dag. Het was feest in de ge- heeie streek en van Sassenheim lot Heem stede waren de vlaggen langs den Straat weg uitgestoken, welke wij ook van verre reeds zagen wapepren van de kerktorens. Op het Tentoonstellings-terrein was het een heele drukte. Tot de Tijdelijke Ten toonstelling in het Hooidgcbouw werden de bezoekers weer één voor één toegelaten. "YVat maakt deze tweede Tijdelijke Ten toonstelling met de last.ge benaming van: Voorjaarsb.oemenkeuring der Kom Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde een geheel anderen indruk dan ue Eerste. Do aanleg der paden en perken .s vrijwel dezeafde gebleven, doch de plaats van hyacinthen, tulpen en narcissen is inge nomen door Hortensia's, Rozen Cinera ria's, Azalea's, Cyclamen enz. Door de Haarlemse he Stadskweeker ij werden pal men en Galla's geschonken om de muren wat te maskeeren. De beplantingen zijn namelijk zonder uitzondering laag gehou den. De kleuren-combiuaties staan veel scher per met elkaar in tegenstelling dan den vorigen keer. Het zijn bijna alle „harde" kleuren. Zie eens de beplant ng van het middel vak door de firma Baardse en Zoon uit Aalsmeer. In het midden staat de bloe- menbak, waar;n eertijds de Heemsteed- scke Darwintu.pen pronkten, nu weer smaakrijk gevuld met Clivia's. Daarom heen in vier perken: roode en witte Azalea met witte Hortensia, hemelsblauwe Hor- tens.u met een onderbeplaniing van gele sleutelbloemen; rose Hortensia met tose Begonia cordifolia en ten slotte Cyc amen, van donker rood over rose naar w t. Vooral de Cyclamen vielen op door haar fijnen, stevigen vorm. Het, van den ingang gerekend, derde middenperk is aan een zijde aan de zorgen van den heer D. Spaargaren uit Aalsmeer toevertrouwd. De beplanting met G nera- ria en Cyclamen kan niet smaakrijk ge noemd worden. Mooier is de inzending van D. Keessen en Zn. uit Aalsmeer; Horten sia's wit en blauw. Vooral onder de witte komen kolossale bloemtrossen voor. Je ver moedt geen verwantschap tusschen Hor tensia en de n el.ge Steenbreken in de Rotspartijen, die toch tot eenzelfde familie behooren. Door de firma Lemkes u:t Alp hen a/d Rijn en Koper uit Bennebroek wordt hot eerste middenperk ingenomen De inzen ding van den heer Koper is in „land- schaps-stijl" ontworpen Op het weiland tusschen twee hoschjes staat een groot bloemstuk van Orchideeën en zijn h er en daar kleine mandjes met echte voorjaars bloemen, Anemonen, neergezet. De firma Koper is met den heer Bunge van „Ka- rooi" de eenige, die getracht heeft de kale zullen te maskeeren, en wel door ampels met lelies en andere bloemen. De Alphen- sche firma laat aan de tweede helft van het perk prachtige licht-blauwe Horten sia's zien. Wanneer wij nu de tour in het rond gaan aanvangen, zien wij bij den ingang eerst eenige kle nere inzendingen: Anje lieren, bloedrood© en purpere van E, Erens uit Heemstede, witte hortensia's en sleutelbloemen van J. Maarse, Aalsmeer en aan de andere zijde van de Frees'a's en vaste plan ten-u'tsta l ng der Tuinbouw-in- richting Enchantress te Heemstede, een soortgelijke inzending van J. Baardse, ook uit Aalsmeer. Algemeen zal de inzending van den heer Bunge van huize „Kareol" de aandacht trekken door plez erige opstelling der dwerg-begonia's en de slanke Pr mu a Ma- lacoides. Uit den donkeren hook van het gebouw gloeien de groote roode kelken der Amaryllis, waar n de heer Bunge, of beter de tuinman, de heer Boogschoten, ook een spec'aliteit is. Naast deze kleurenpracht is de Collectie ve Inzending der afd. Zeist eenvoudig. Men ziet er een tropische versche denheid van heesters en planten. De opste'ling leek ons wel mooi doch m'nder voordeelig. Er zijn heele struiken Seringen, bloelende Franciscea enz. Aansluitend aan deze inzend:ng voldoet mej. Annie Wigman uit Haarlem aan de prijsvraag: graf-kransen- en kruisen. Op een waard ge wijzei Mej. Wigman heelt verderop nog een uitgebreiden stand, maar' laten wij eerst de gave bouquet Galla's be kijken van de kweekerij „Elzenhagen" uit Poeldijk, die een voordeelige achtergrond vinden in de donkergroene taxus-boomen. Het overige gedeelte, over de halve lengte der zaal is door de Zuid-Ncderlandsche Plantenhandel vol gemaakt. Fen heuvel van Primula Óbconica, waar bovenop een miniatuur-plantenkas, pracht ge horten sia's, nieuwe rose, rood-gerande Azalea's en de wonderlijke roeispaanachtige Bro- melia's. Een keur van varens en vaste planten, als Groton en Aralia. De inzen ding is niet als één geheel opgesteld, maar in vakken, wat gezien de beplante opper vlakte niet kwalijk te nemen is. Dan komen wij aan de Bloemschikkunst van Mej. Ann e Wigman. De gewone kunstige tenloonslellings- voorwerpen als een boek en een waaier van seringennagela en andere Hoornen zijn hier ook aanwezig, keurig afgewerkt, maar zeer mooi is de opstelling in vazen en man den van orchideëen, anjelieren en rozen. Deze inzending draagt een eigenaardig stempel doordat er meubelen zijn neerge zet, om het idee van huis-kunst beter te doen uitkomen. Ia het midden staat een beeld van de firma Gerzon, voorstellende een bruid, met iu haar baud een prachtig bouquet witte orchideëen en anjelieren. Wie fe'le kleuren wil zien, ga naar de Cineraria's kijken van Huize „De Nachte gaal" (tuinbaas de heer Vader). Een uit gebreide verzameling grof- cn fijnbioemi- gen paarse en blauwe Cineraria's. Wat een kleuren 1 De Azalea'6 van firma Thim uit Amster dam doen in felheid niet onder. Wanneer men lang in het vlammend rood dier bloemkelken zet, gaan uw oogen pijn doen Men kan niet anders verwachten, dan dat de opstelling door den heer Thim keurig in orde zal zijn. Deze firma heeft n.l. ook do Belg sche Inzending op de vo rige tentoonstelling gerangschikt. Behalve Azalea's staan er mat-gele en vloesch- roode Cymbidiuras in. trossen op de slan ke stelen wiegelen^. Van de bloemcnoverdaad slaan wij zon der oyergang in do Cactus- en Vetplanlen- woestljn van D. Smit u t Haarlem, die daardoor wel wat uit de toon valt om weer dadelijk een der schoonste en aan trekkelijkste inzendingen dezer tentoonstel ling binnen te vallen: de rozen der kwee kerij Bentveld. Het was hier den geheelen middag een gedrang. Een pracht van bloe men en een sierlijke opstelling. Er zijn donkerroode, als „Hadley" oranje- en ci troen-geien en in andere kleuren: „Wun- derbar", smachtte een Duitsche bezoekster. Aan de Anjers van J. F. Bekker uit Haarlem viel eveneens veel lof ten deel. De paarse anjelieren kunnen ons nog niet be- koien het is nog een palet van rood en paars door elkaar. De rozen van D. en P. Jongkind uit Aalsmeer zijn te stijf en ook te hoog opge steld om veel bewonderd te worden. In de inzending daarnaast der Vereen, van Oud- Leerlingen van den Haarlemschen Tu'n- bouwcursus viel veel te roemen o.a. de mand met gele Forsitia's. Bij den ingang naar de Corridor heeft de firma „Bier en Ankersmit" uit Melle bij Gent nog eens de „Roode Zee" van Aza lea's doen herleven met daarboven uit de wuivende Cymbidium-trossen en de pal men. In den Corridor vinden wij ook allerlei sohoone bloemen. Aan het beg n de struikrozen van de kweekerij „De Morgenzon" te Ouderkerk en daartegenover Primula's en Madeliefjes van D. Baardse, Aa'smeer. Van den heer Bunge slaat hier een collectie Orchideëen, van Gebrs. den Older uit Le'den een groep gestreepte en bloedroode Amaryllis Een zeer mooie collectie vormen de Orchideëen van Mevr. v. Vlolen-v. Haeften uit Bloe- mendaal. In bet midden staat een opval lend vreemde orchidee, Dendrobium Kry- merianum, die aan de gele kelk een krans van draadjes heeft. Behalve in het hoofdgebouw is ook h;er weer een verzameling Cactussen en Succu- len'en, en wel van v. Dort en Zn. uit Heemstede. W. v Veen uit Leiden heeft weer zijn bekoorlijke Primula's tentoonge steld. Ook zagen wij daar een witte en lichtblauwe Primu a Cashmiriana, die buiten eveneens in bloei te vinden z jn. Er waren nog eenige andere inzendin gen van m nder belang. De bloemen waren in de galerij nu öan een z'jde slechts opge- sïe'd ter wille ven de belichting en om ge drang der toeschouwen te voorkomen. Wij hebben hiermede, als in vogel vlucht, een overzicht gegeven van wat deze Tijdelijke Tentoonstelling te zen geelt. Een aanbeveling tot bezoek lijkt ons na alles wat wij van de tentoonstelling ge zegd hebben overbodig. Koninklijk bezoek. Aan den ingang van de tentoonstelling werd gistermiddag te ruim 2 uur de Ko- ninkl'jke Fam lie ontvangen door den bur gemeester van Heemstede jhr. P. J W van Doorn, die de leden van het hoofdbe stuur der tentoonstelt ng voorstelde. Door de dochtertjes van den burgemeester en den heer K'-elage werden bloemen aange boden aan H. M en de Prinses, terwijl de Koninklijke standaard op het terre'n werd geheschen en de harmonie Crescendo u:t Haarlem het Wilhe'mus inzette ving de rondgang over het terrein aan. H. M. werd op dezen rondgang geleid door den ondervoorzitter, den heer J. Roes en H. K. H Prinses Juliana door den heer Voors. Vervolgens werd de tentoonstelling in het hoofdgebouw bez:cht:gd, waar leden der Ned Mij. van Tuinbouw en Plantkunde de Vorstelijke personen rondleidden. In de ontvangkamer bij het secretariaat werd de thee geserveerd.- Om circa half vier vertrokken do Vorste lijke personen weer naar de Residentie. De sluiting van het hoofdnebouw. Van verschillende zijden komen klach ten van bezoekers der Int.' Bloementen toonstelling te Heemstedp over het feit, dat zij dezer dagen n.l. 23, 24 en 25 Maart de tentoonstelling in het hoofdgebouw gesloten vonden en zich daardoor gedu peerd vonden, omdat de vollegronds-ten- toonstelling op 't oogenblik nog niet ge heel tot haar recht komt. Tot een goed begrip der zaak herhalen wij, dat deze tentoonstelling, die tien we ken duurt (sluiting 21 Mei) als 't ware is verdeeld in een vollegrondstentoonstelling (die uit den aard der zaak in zekeren zin afhankelijk is van de weersgesteldheid en het blooitijdstip der verschillende geëxpo seerde gewassen welke echter zoo vari- eerend mogelijk zijn genomen) en een zestal tijdelijke binnen-tentoonatellingen in het hoofdgebouw. Van deze zes is de eerste Zondag j.l. gesloten. De tweede binnen-tentoonstelling (de groote voorjaarskeuring der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en.Plantkunde) is gis teren geopend en duurt tVm. Zondag 5 April, waarna het gebouw wederom vijf dagen gesloten wordt, om het te ontruimen en om daarna de volgende tijdelijke ten toonstelling (de Int. Paaschtentoonstel- ling) weer op te stellen. Ten slotte geven wij nog een overzicht van de vier laatste tijdelijke tentoonstel lingen: Int. Paaschtontoonstelling: 1119 April Belgische Floraliën: 24 April3 Mei. Tentoonstelling van bloomschikkunst: 6—10 Mei. Groote internationale bloemententoon stelling (afgesneden tulpen, rozen, anje lieren,' iris, sierorwten, enz.): 1521 Mei. Nog wijzen wij er op, dat op de ope ningsdagen dor tijdelijke tentoonstelling do entreeprijs het dubbele bedraagt 1.20). RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Dood door schuld. Vervolgens stond terecht de chauffeur R. J. G. uit Wassenaar wegens het veroorzaken van dood door schuld. In den avond van den 8en November jl., heeft bekl. op den Wassenaarscheweg, ter hoog te van Marlot, met 'n auto een 27-jarigen motorwielrijdor uit Amsterdam aangere den, welke wielrijder hierdoor zoodanige verwondingen bekwam, dat hij kort daar na is overleden. Bekl. deelde mede, dat hij aanvankelijk gereden had met de schijnwerpers aan. Toen hij een anderen auto moest passee- ren heeft hij deze gedoofd en met de ge wone stadslichten aan gereden. Beklaagde verminderde tegelijk ook de snelheid, die eeist 35 K.M. had bedragen. Vervolcf^is heeft bekl. de schijnwerpers weer ontsto ken, bij zag toen op ongeveer 5 M. afstand voor zich een motorwielrijder. Hij schrok zeer en kon zich niet meer herinneren of bij toen al of niet geremd heeft. De deskundige, de heer H. C. Dolk, heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en proeven genomen met den automobiel, waarmede bekl. gereden heeft. Hij deelde mede, dat de aangereden man zeer zeker 40 M is meegesleept. De deskundige is tot de conclusie gekomen, dat bekl. minstens met een snelheid van 50 K.M. heeft gere den. De remmen van bokl.'a auto werkten slecht. Op een vraag van den verdediger mr Telders deelde de deskundige nog mede, dat de wielrijder op een ouderwetsche mo torfiets had gereden. Het rijwiel had geen achterlicht. Dit laatste werd door eenige getuigen h décharge bevestigd. Voorts deelden deze mede, dat de voorlamp van de motorfiets zeer klein was en Biecht brandde. Een der getuigen had den man kort te voren met de la mu bpzig gezien, omdat zij niet wilde branden. Het O. M. achtte bekl.'s schuld bewezen; speciaal meende het, dat bekl., de omstan digheden in aanmerking genomen, te hard heeft geredpn. Bekl had zoodanig moeten riïden, dat hij den motorrijder had gezien. Nu is wel gebleken, dat het rijwiel onver licht was, maar dat kan bekl. niet ont lasten. Er had toch ook een voetganger kunnen loopen. Eisch 1 maand hechtenis. De verdediger, mr. Telders, betoogde, dat de snplheidsberekening van den des kundige hier geen bewijs kan zijn. omdat zij berust op gegevens uit het politierap port, welke gegevens, aldus pl., onjuist zijn. Voorts meende pl. dat bekl. niet aan sprakelijk gesteld kan worden voor het slecht verlicht zijn van het motorrijwiel Daar kon hij niet op bedacht zijn Ten aanzien van do opmerking van het O. M met betrekking tot den voetganger wees pl. er nog op, dat een voetganger niet op den rijweg loopt. Pl. concludeerde tot vrijspraak. Opruiing. Het Hof te Leeuwarden veroordeelde gisteren J. Brommert, wegens opruiing tijdens de staking in Twente tot vier maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis, overeenkomstig den eisch en met vernietiging van het vonnis van de Almelosche rechtbank. Melk met 55 slootwater. Een landbouwer te Ammerzoden is, door de Tielsche rechtbank, veroordeeld tot 14 da een gevaneenisstraf, wegens verval- sching van melk, met 55 slootwater De eisch was drie maanden. FAILLISSEMENTEN Vernietigd: het faillissement, van A. Bergers, Doeza- straat 8 te Leiden. (Na ingesteld i^ppèl) UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjevereeniging. Het bestuur der Oranjevereeniging is thans, na do gehou den verkiezing in de ledenvergadering, in bestuursvergadering samengesteld als volgt: J. Raadsveld, voorzitter, A .Was senaar, secretaris, Jac. P. Rietveld, pen ningmeester, Nic Bos, 2de voorzitter en bestuursleden de heeren B. Parlevliet, Jac Haasnoot, W. Caspers, F. N. A. v. d. Valk, J. Bekker, Jan Haasnoot, G. v. d. Perk, Jac. Meijer, terwijl de heer D. Minnee als zoodanig door de Katwijksche Harmonie is aangewezen. Wit-Gele Kruis. De parochianen worden er even op attent gemaakt dat do vergadering van het „Wit-Gele Kruis" do zen avond te houden en waar do Concept- Statuten en het huishoudelijk Reglement worden behandeld en vastgesteld, niet al leen toegankelijk is voor de personen die zich vorige week in de oprichtingsverga dering als lid opgaven, doch voor alle Katholieken uij de Parochie. Er is tevens gelegenheid om zich als lid op te geven. Een trottoir. Langs de Commandeurs laan wordt aan do Noordzijde een trottoir aangelegd van bazaltinetegels, waardoor het aanzien van dezen betrekkelijk nieu wen verkeersweg zoor verfraaid wordt Zulks zal plaats hebben vanaf Knrne- melksbuurt tot Commandeurspad. BLEIJSWIJK. DE ZEEREEKW. PASTOOR H. TH. BOUTERS. De nieuwe pastoor wordt Zondag a.s. te 2* uur geïnstalleerd. HILLEGOM. Koninklijke eer. Do bloemist H G Focgervorst aan de .Hoofdstraat, wilde gistermiddag, toen H.M de Koningin de tentoonstelling te Heemstede mot een be zoek zou vereeren, een huidei ewijs aan H M aanbieden, in d»x vorm van een prachtige bouquet Lelies, Amarillis, Witte SeriLgen en groen, voorzien van zijden lint en naamkaartje Toen te ruim 2 uur de Koninklijke auto aankwam, wenkte do veldwachter Versteeg De auto hield stil. Dn Ibkei zag een t.l-jaiig meisje slaan, dochtertje van den heer S. F. Smid daar de heer Hoogervorst zelf nog slechts jeugdige kinderen heeftmet de prachti ge bloemen in de hand. Hij opende het portier en H.M gewaardigde zich met een vriendelijk dankwoord do bloemen te ac cepteeren. Zij groette en de auto reed ver der. Do talrijke belangstellenden juichten do geliefde Vorstin luide toe LISSE. De Hanze. De afdeoling van de R.K Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield In café Tijssen hare 14e jaarverga- doring. De Voorzitter wierp in zijn ope ningswoord een terugblik op 't afgeloopen jaar en moest constateeren dat dit in me nig opzicht niet rooskleurig is geweest Onder de Ingekomen stukken was er e»-n inzake de Weeldebelasting Uit de be sprekingen bleek, dat de vergadering niet tegen weeldebelasting was vermits ze rechtvaardig werd geheven en dan alleen op die artikelen welke onder weelde zijn <e rangschikken en niet beboeren fnf de eerste levensbehoeften. Uit het jaarverslag van den Secretarif Week dat 6 bestuurs- en 5 ledenvergade ringen werden gehouden Verder zijn eeni ge conferenties gehouden met de Christ MiddensfandsverefniVing en andere be sturen Uit het finantieele verslag var. den penningmeester bleek dat de balans een nadeelig saldo aanwees van 19 28 De penningmeester werd, nadat zijn be scheiden waren gecontroleerd, van zijn verantwoording ontheven Tn hef bestuut waren aftredend de hoeren C Caspers en J v. d Voort. Eerstgenoemden wensehten neen herbenoeming meer te aanvaarden de heer v d Vrort werd bij enkele candi- daatstelling als herkozen verklaard en nam zijne herbenoeming aan Besloten wprd voorts om de contributie in het ver volg per maand te ineasseeren Een twee-* tnj nieuwe leden werden voorgedragen Fen commissie belast met het onderzoek naar algeheelen Zondagasluitinc bracht verslag uit. Hierna hield het bestuurslid •T v. d Voort een lering over het onder werp: „Waarom zoo weinig liefde voor de Standsorganisatie" Hierbij toonde hij klaar en duidelük aan de feiten waaraan ook menig Middenstander mank gaat Vooral deed hij uitkomen dat ook do Mid* denstanders hun kracht moeten zoeken in onderling verband en eenheid ondat niet de kanker der onderlinge afgunst zich meester maakt van de harten der Midden standers. Daarom allen hls propagandist optreden en trachten hun Standsorgani- satie groot te maken en eendrachtig en in onderlinge liefde gewerkt tot heil van uw stand. Kerk, maatschappij en huisge zin. Steeds elkander aangesnoerd de ver gaderingen te bezoeken, vol liefde d,e con tributie betaald en nimmer afbrekende eritiek uitgeoefend on de daden van het bestuur, doch dit daarentegen in hare zware taak gesteund Spreker vond pen aandachti" gehoor Bii de rondvraag werd de urgentie aangetoond om bij de Gemeen te aan 'te dringen on spoedige verbetering van de Kanaalstraat OEGSTGEEST. Afscheid Kanelaan Beune. De parochianen hebben den. beminden kapelaan bij zijn vertrek wi'len huldigen en hem ook een stoffelijk blijk van hun dankbare erkentelijkheid willen aanbie den. Gisterenavond was do groote met Moe* men en planten versierde zaal van St. Wiï- librord geheel met belangstellenden go- vuld. Achter de groene tafel hadden plaats ge nomen de Zeer Eerw heer Pastoor en het bestuur van de plaatselijke afdeeling der K. S. A., dat met medewerking van de bestuursleden der andere vereenigin* gen dezen huldigingsavond had voorbe reid. Tosn kanelaan Beune. door nnr»;«r<» eomi- téleden vergezeld, de zaal binnentrad* werd hij onder algemeen handgeklap ont vangen. De Voorz. van het Comité, do heer W. de Rooïj, opende de bijeenkomst met den Chr. groet en gaf in het kort het program aan, waardoor iedere verecDiging in dn

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3