I wijziging der drankwet. Voorloopig Verslag. De overdracht van vergunningen. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Drankwet, vond het stre ven dor Regeering om een einde te maken non de ernstige misbruiken, waartoe het instituut der logementsvergunningen in ido pracfijk leidt, algemeene instemming. Van verschillende zijden werd intus- echen twijfel uitgesproken of do voorge stelde aanvulling der Drankwet wel in staat zal zijn het gewraakte euvel (ontdui king dor Drankwet door aan een café den bedriogelijken schijn van een logement te geven) voldoende te bestrijden. Het zal uiterst moeilijk vallen een regeling te tref fen, die aan redelijke eischen voldoet, daar in verschillende gemeenten zeer afwijken de omstandigheden bestaan en ook de aard der logementen zeer uiteenloopt. Vorder, zoo wordt gezegd, bestaat het gevaar dat zii, die te goeder trouw een lo gement willen oprichten, in menig geval in de gestelde eischen, een beletsel zullen ondervinden. Bovendien komt verkoop van sfarke drank aan niet-logeergasten r'ot alleen in schijnlogemenfen, inaar ook in logementen en hotels, die op zichzelf aan redelijke eischen voldoen, menigvuldig voor. Verscheidene leden meenden, dat het verre de voorkeur zou verdienen het ge- beele instituut der logementsvergunningen pf te schaffen, terwijl anderen onmerkten, dat de bestrijding van overtredingen in yvke lofementsvprgunnineen aanmerkelijk vergemakkelijkt zou worden door een ver- pr-hornine der strafbepaling van art, 50 cl t Drankwet, in dien zin, dat niet alleen utrf Tiaar wordt gesteld het in het klein vorkoopen en het te Voop aanbieden van sterke drank aan anderen dan logeergas ten, maar in ruimeren zin het „verstrek ken. toedienen, of beschikbaar stellen öaarvan." Van zeer incriinenden aard nog achtte n on do voorschriften, waardoor de Regee ring de praktijk van het verpachten van verdunningen wil tegengaan. Eonire leden konden niet toegeven, dat Vl5praktijk onder alle omstandigheden in striid met de drankwet moet worden ge acht. terwijl anderen de grondgedachte der Regeering om de pachters van vergun ningen te beschermen tegen buitensporige en willekeurige eischen van de zijde der vcminninghouders wraakten. Buitensporige en willekeurige opdrijving van eischen door vergunninghouders te genover hun vervangers komt naar hun meening geenszins algemeen voor. Boven dien komt hefeeen de Regeering doet fei telijk neer op het zich partij stellen in een mogelijk belangenconflict tusschen 'twee personen, die beiden de wet hebben overtreden. Bij verschillende leden rees de vrahg, of bet niet noodig is -aan de vergunningen een ander rechtskarakter te geven dan thans volgens'de drankwet het geval i 'door het recht van overdracht van een vergunning met name ook aan rechtsper sonen. Dat alle vergunningen aan rechts personen toekomend met 1. Jan. 1930 moe ten afloopen ligt huns inziens in de lijn van het geschetste ontwikkelingsproces. De bepalingen omtrent het ..wonen" zou den dan moeten vervallen. Ook zou gebro ken moeten worden met de bepaling dat een persoon maar één vergunning kan hebben. Enkele leden opperden nog de vraag of het niet heter zou zijn de Drankwet af te schaffen en den verkoop van sterken drank in het groot aan ieder toe te staan onder heffing van een zeer hoog vergun ningsrecht. De-zuivel-industrie Overwerkvergunningen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft goedgevonden: A. Gedurende het tijdvak van 1 April 1925 tot en met 31 Maart 1926, in afwij king van het bepaalde bij art. 24, eerste lid, der Arbeidswet 1919, aan hoofden of bestuurders vau: lo. boter- en kaasfabrieken in alle ge meenten des Rijks te vergunnen, dat ge durende 26 weken 10 uren per dag en 55 uren per week door arbeideré van 18 ja ren of ouder arbeid wordt verricht, mits gedurende 13 weken niet langer dan 7 uren per dag en 42 uren per week arbeid wordt verricht; 2o, fabrieken van gecondenseerde melk en melkproducten in allo gemeenten des Rijks te vergunnen, dat gedurende 17 we ken 10 uren per dag en 55 uren per week en gedurende 9 weken 9 uren. per dag en 50 uren per week door arbeiders van 16 jaren of ouder-arbeid wordt verricht; 3o. melkinrichtingen te Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Haarlem, Arnhem, Nijmegen en Apeldoorn te ver gunnen, dat gedurende 17 weken 10 uren per dag en 55 uren per week en gedurende 9 weken 9 uren per dag en 50 uren per weck door arbeiders van 16 jaren of ouder arbeid wordt verricht; 4o. melkinrichtingen, voor zoover niet gelegen in gemeenten, als hierboven onder 3o. genoemd, to vergunnen, dat geduren de 17 weken 10 uren per dag en 55 uren per week en gedurende 9 weken 9 uren POT dag en 50 uren ]ier week door arbei ders van 16 jaren of ouder arbeid wordt verricht, mits gedurende 9 weken niet langer dan 8 uren per dag en 45 ui'en per week arbeid wordt verricht. Ken en ander onder de gebruikelijke V' r waarden. De Tariefyet. Ken tegenspraak. l!il Vad." spreekt het bericht van ,.Do Avp." tegen, als zou de Tariefwet voorloopig niet worden afgekondigd uit frees voor woenvraakmaaf regelen van ui buitenland. Uit het confectiebedrijf. De ondor handelingen. De conferentie tusschen vertegenwoordi gers van werkgevers en werknemers in het engros-confectiehedrijf, welke den ge- beelen Maandag in beslag heeft genomen, en Dinsdag is voortgezet, heeft, naar het Hdhl. verneemt, tot voorloopig resultaat gehad, dat de werknemers hebben beslo ten, de staking bij alle bij het conflict be trokken firma's op te heffen. Gistermorgen is de arbeid overal hervat. Over de definitieve vaststelling der ar beidsvoorwaarden zullen nog nadere on derhandelingen worden gevoerd. Uit het stucatfnorsbedrijf. Het collectief contract Waarschijnlijk zal er wederom een lan delijk collectief contract in het Stuca- doorshedrijf tot stand komen. De voor waarden zijn reeds aan de werknemersbon den toegezonden. Over het algemeen komen deze neer op een vernieuwing van de voor waarden van bet landelijk collectief con tract 1923—1924. Uit het kistenmakers- en kuipersbedrijf. Het collectief contract. Het „Volk" bericht, dat de werkgevers de werknemers-organisaties tot een bespre king van de arbeidsovereenkomst hebben uitgenoodigd. De conferentie zal a.s. Don derdag worden gehouden. De werfelieden~ eischen algeheele herziening van het con tract, waarin begrepen een loonsverhoo- ging van 2.per week. De werkgevers hadden zich bereid verklaard de bespande overeenkomst voort te zetten. De weeldebelasting. De schoenindustrie. In een dezer dagen te Tilburg gehouden algemeene vergadering van den Ned. R.-K. Bond van Schoenfabrikanten is o.a. de „weeldebelasting" ter sprake gekomen. Alle aanwezigen bleken principieele voorstanders van de weeldebelasting. Be zwaren werden echter gemaakt tegen de in het ontwerp genoemde grens van f 15. Unaniem was men van meening dat werkmansschoenen, orthopaedisch schoei sel en waterlaarzen vrijgesteld behoorden te worden van belasting. Door de vertegenwoordigers der schoen fabrikanten, die het betere-kwaliteits- schoeisel vervaardigen, werd betoogd, dat de grens minstens op f 18,gesteld dient te worden. Na eeue uitvoerige bespreking werd ten slotte besloten, om den betrokken Minister mede te deelen, dat de Bond van meening is, dat, althans voor heeren-schoeisel de grens moet worden verhoogd tot 17.50. De vertegenwoordigers der betere fabri katen behielden zich echter het recht voor om een en ander nader onder het oog te zien en met verder strekkende voorstel len te komen. De Amstsrdamsche meelkwesiie Heden is de nota gepubliceerd, welke B. en W. van Amsterdam in zake het door Ged. Staten niet goedgekeurde meelbesluit, aan den Raad heeft doen toekomen. In deze nota wordt o.m,- gezegd, dat het col lege van B. en W. de vraag besproken heeft of het aanleiding heeft den gemeenteraad voor te stellen gebruik te maken ^an do bevoegdheid om bij H. M. de Koningin voorziening te vragen tegen het genoemde besluit van Ged. Staten. In het college be staat omtrent het antwoord op deze vraag geen eenstemmigheid. De meerderheid is van meening, dat tegen het besluit van Ged. Staten geen beroep moet worden in gesteld, zoodat een voordracht deswege vah het college niet is te verwachten. De minderheid kan zich echter met deze zienswijze niet vereenigen en acht het ge- wenscht, dat tegen het besluit van Ged. Staten voorziening wordt gevraagd bij de Kroon. Aan de nota is toegevoegd een concept besluit, zooals de minderheid van het col lege van B. en W. wenscht, dat in het ge val zal worden aangenomen, indien de ge meenteraad zich met het gevoelen der meerderheid niet kan vereenigen. Dreigend conflict op de Karei I- sigarenfabrieken. De conferentie van beide partijen in het conflict bij de N.V. Karei I Sigarenfabrie ken, welke gisteren door den Rijksbemid delaar, den heer Fruytier uit 's-Graven- hage, te Eindhoven was belegd, heeft geen resultaat afgeworpen. De conferentie duur de van 12 tot half 6 uur. Zoowel de Ned. R. K. Vakbewerkersbond en de Ned. Ta- bakbewerkersbond en de N.V. Karei I wa ren ieder door twee personen vertegen woordigd. De N.V. Karei I bleef op het standpuut, dat zij hoven de samenwer king der fabriekscommissie en de leiding, welke tot dusverre nimmer tot een conflict aanleiding gaf, geen inmen ging der bonden in een dagelijlcsche aan gelegenheid kon accepteeren. Het betreft bier bet vaststellen van den tax. Beide werkliedenbonden bleken het ech ter ook niet geheel eens te zijn. De Rijks bemiddelaar deelde ten slotte aan beide partijen mede dat zij zich ten allen tijde tot hem voor verdere bemiddeling kunnen wenden. Het laat zich nu aanzien dat de staking, welke circa 900 personen betreft, Maan dag a.s. zal ingaan. Le,£tes"£?i es-a Kunst Een nieuw tocncelgezelschap Naar wij vernemen, heeft de heer Gon stant van Kerckhoven Jr. een nieuw tooneel-gezelschap samengesteld, dat zal optreden onder den naam van: Tooneel- gezelschap „De Speeldoos". In Februari van het volgend jaar zal dit gezelschap op reis gaan door de provincie. Overigens speelt het te Amsterdam. Ingezonden Stuhken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Wie had verleden jaar ooit kunnen den ken, dat de Haarlemsche Orkest-Vereeni- ging, in zulk een korten lijd, to Leiden zoo ingeburgerd zou zijn. Dij elke uitvoe ring, is het als het ware of de band tus schen den eminenten dirigent met zijn or kest en het publiek inniger wordt en tel kens wanneer een nieuw programma ver schijnt, is het weer even aantrekkelijk. Thans zal Jo van IJzer-Vincent de be roemde Aria Ah. Perfidó van Beethoven alsmede de niet minder bekende Agatha, aria uit de Freiscbütz, zingen. Korten tijd geleden had ik het voorrecht deze zangeres te Amsterdam te hooren en onderschrijf ik gaarne hetgeen iemand toen van haar zeide, dat het de opvolgster van Mevrouw Noordewier was. Ook kan ik me levendig begrijpen de vele verzoekcD om nog eens het Adagio uit de Geschöpfe des Prome theus uit te voeren. Dergelijke muziek en dan nog met een mondelinge toelichting van den heer Gerharz, het is werkelijk het volmaakte nabij. Wanneer wij dan nog op het programma zien de eerste symphonie van Beethoven, dan is dat toch werkelijk weer een elite programma te noemen. Ben ik goed ingelicht, dan is dat, helaas, op een na het laatste concert van dit sei zoen en heeft het bestuur der H. O. V. klaarblijkelijk een groote opkomst verwach tend, een eenheidsprijs van 50 cent daar voor gesteld. - Leidenarcn, laten wij nu van onzen kant eens door een uitverkochte zaal laten zien hoe wij de kunst, op dergelijke wijze ge geven, weten te waardeeren. De geringe entree-prijs kan u toch werkelijk niet weer houden om een avond te smaken van zulk een hoog kunstgenot. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, Een getrouw bezoeker der concerten. ACAPERSiiE-E35EÏJI5?3 LEIDEN. Geslaagd voor het Docto raal examen in de Scheikunde de heer E. J. van der Kam (den Haa<0. STADSNIEUWS Guido Gszeile herdenking. Gisterenavond heeft de af deeling Leiden van het Diejsch Studenten Verhand in het Groot Auditorium der Universiteit een Guido Gezelle-avond georganiseerd, waar bij de heer Wies Móens als spreker optrad Er zijn levens van mcnschen aldus "ving spr. zijn voordracht aan die schoon zijn als een in glas gebrand schil derij in een heel oude Vlaara,sche kerk. Zoo schoon is Gazelle's leven, wiens liefde voor schoonheid al in zijn jeugd tot uiting komt door zijn liefde voor bloemen. Spr. schetste dan Gezello als mensch en wees er op dat hij als pedel van het College te Rousselaere, met veel menschen omging en daardoor al vroeg de harde werkelijkheid van het leven leerde kennen. Toen hij later tot leeraar aan dat College werd benoemd, was zijn werk: het les geven in handels wetenschappen enboekhouden, voor hem een teleurstelling. Toen hij ook poësis ging doceeren, kreeg hij meer liefde voor zijn werk, maar hij kwam echter eetst geheel tot rust na zijn benoeming tot onder-pas toor te Kor tri jk. Gezelle's teleurstellingen als mensch spiegelen zich ook volgens spr. af in zijn werken. In den tijd, dat hij te Rousselaere werkzaam was, verschenen slechts zeer weinig bundèls. Spr. schetste daarna Gezelle als dich ter en deed het schoone in diens werken naar voren komen. Toch is Gezelle minder bekend dan dc andere groote Vlaamsche dichter Emile Verhaeron, hetgeen spr. toe schreef aan wat hij wilde noemen de „be perktheden" van Gezelle als dichter. On der die beperktheden noemde spr. in de eerste plaats de beperktheid van taal. Guido Gezelle toch schreef uitsluitend in het Vlaamsch, Verhaeren daarentegen bij na steeds in het Fransch, waardoor de laatste meer werd gelezen. Een tweede beperktheid is die van geographisch ge bied. In al zijn werken toch behandelt Ge zelle steeds meer en uitsluitend het kleine stukje Vlaanderenland, dat hij zoo innig lief had. Ook Gezelle's priesterschap is een beperking, daar hij alles terugbracht tot zijn Heer en Meester, die alles schiep. On danks deze beperktheden zijn Gezelle's werken ontroerend van schoonheid. Ge zelle, de eenvoudige man die hij ondanks alle onderscheidingen bleef, zag het schoone in de meest alledaagsche dingen, en wist die schoonheid in zijn verzen zoo uitnemend weer te geven. Vlaanderen be schreef Gezelle aldus eindigde spr. met zooveel liefde en nauwkeurigheid, als zelfs een moeder haar eigen kind niet zou kunnen weergeven (daverend applaus). De Antwerpsche voordrachtskunstenaar Hendrik Buiterijs beeft vorder den avond gevuld met het voordragen uit Guido Ge zelle's meest bekende werken. De talrijke aanwezigen luisterden in stille bewonde ring naar de schoone verzen van den dich ter, die op een uitnemende manier werden voorgedragen. Ook Hendrik Buiterijs oogstte een welverdienden bijval. Opcnb. Leeszaal „Reuvcns". Op de jaarvergadering, welke gisteren middag gehouden is, werden na lezing der notulen door den waarn. secr., dèn heer A. A. v. Rijnbach. de jaarverslagen uitgebracht. Een woord van dank werd gebracht aan den heer dr. J. E. Kroon, die wegens drukke bezigheden de functie van secretaris niet meer kon waarnemen. In het jaarverslag van den secr. werd de financieele toestand der instelling goed genoemd, ondanks de vermindering der subsidies. Het aantal uitgeleende boeken was vermeerderd. Een gunstig verschijn- sel was ook, dat de uitleening van studie boeken toenam ten opzichte der romans. Het aantal uitgeleende romans bedroeg 46.534 togen 47.223 in 1923. Een vermin dering dus van 689, waar tegenover staat een vermeerdering in de uitleening van studieboeken met 2903. Ook werden 3122 meer jongens- meisjesboeken uitgeleend dan in 1923. Totale vermeerdering der uitleening: 5336 boeken. In de jeugdbiblio theek werden 9503 boeken uitgeleend. Het aantal leden verminderde met 167, waar tegenover voor de jeugdbibliotheek een vermeerdering staat van 289. Totale vermeerdering ledenaantal: 122. Geklaagd werd nog in het verslag over het gebrek aan ruimte in het tegenwoor dige gebouw. Uit hot verslag van den pennfngm. bleek dat de inkomsten bedroegen 15078.12$ en de uitgaven 14.956.31$; batig saldo ƒ121.81. Wegens ongesteldheid van mevr. Kue- nen word de vergadering door Mr. v. d. Eist voorgezeten. Veertigjarig ambtsjubileum. Op 1 April a.s. zal het veertig jaar gele den zijn, dat de heer G. H. Laagland zich in dienst stelde van het R. K. Bijz. Onder wijs. De eerste vier jaren gaf hij z'n jonge krachten aan 't Kath. onderwijs achter eenvolgens le Rotterdam en te Sneek, tot dat hij op 1 Sept. 1889 word benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Par. Jongens» scholen te Leiden, Hoofd wijlen de heer J. H. J. Kuypers. Het zij den bescheiden, maar ijverigen pkchtgetrouwen onderwijzer gegeven, na het bereiken van den pensioen-leeftijd, nog vele jaren te genieten van een rust, die in alle opzichten eene welverdiende heeten magl Een wec-fdemonsfrafie. Een winkelier, die zijn zaken naar be- hooren wil behartigen, zoekt in tijden, dat daadworkel'jke publieke belangstelling in het zakenleven verre van groot is, naar middelen, om toch de aandacht op zich te vestigen. Zulks noopte de firma Alb. B. Timmer man tot het doen honden van een weefde- monstratie door een wever van de grootste lersche firma op dit gebied, n.l. de firma Askinson uit Dublin. Gisteren is de weefmaoliine, een origi- neele fc-ish Popün, opgesteld en de wever verricht zijn taak ten aanschouwe van talrijke belangstellenden, die voor de eta lage het weven zeer goed kunnen volgen. De opzet is: te demonstreeren, op welke wijze do bekende onkreukbare dassen, uit de beste grondstoffen vervaardigd, worden gefabriceerd. Deze grondstoffen bestaan uit degelijke Australische wol en Chinee- sche zijde. Het weefgetouw bevat niet min der dan 6000 draadjes, die ineengeweven worden. Ongetwijfeld dus een moeilijk werk, dat zeer tijdroovend is, reden waar om do prijs van deze dassen nogal, hoog blijft maar waarvan de kwaliteit den prijs ruimschoots vergoedt. Men kan daarbij kiezen in alle mogelijke kleurencombina ties. Belangstellenden doen werkelijk goed een kijkje te gaan nemen bij deze demonstra tie, wijl Leiden een der vier plaatsen is waar gedemonstreerd wordt. Verdronken. Gistermiddag heeft op de Botermarkt een droevig ongeluk plaats gehad. Een drietal jongens waren daar met een hand wagen aan het spelen. Op een gegeven oogenblik sloeg de wagen voorover te wa ter, den 6-jarigen J. C. Korree, wonend aan de Vierde Binnenvestgracht, naar de diepte meenemende. Onmiddellijk kwam van alle kanten hulp opdagen. Veel pu bliek verdrong zich langs den wal, schip pers probeerden met haken en planken den jongen uit het water te halen, doch tever geefs. Een toevallig pass eerend agent van politie in burger belde terstond de politie op. Deze was onmiddellijk met dreggen ter plaatse en spoedig werd de wagen naar den kant gehaald. Het jongetje had zich daaraan vastgeklemd. De Eerste Hulpdienst was inmiddels ter plaatse gearriveerd, maar alle pogingen van den dokter, om te trachten de levens geesten weder op te wekken, bleven vruch teloos. Had iemand uit het publiek dade lijk de polit'e opgebeld, dan had het onge val wellicht niet zulk een droevig einde gehad. Vandaag is het 15 jaar geleden dat mi'. J. Klein als kantonrechter te Leiden in functie trad. Voordien was mr. Klein kan tonrechter te Gouda. De kantonrechter is thans met jaar- lijksch verlof in Italië. In een Dinsdag alhier gehouden verga dering van makelaars en agenten in ge droogde zuidvruchten, van Amsterdam en Rotterdam, leden der Ne.derlandscbo ver- eeniging voor den Handel in gedroogde zuidvruchten, specerijen en aanverwante artikelen, onder voorzitterschap van den heer Louis Hirsch, uit Amsterdam, is be sloten. naast de bestaande vereeniging voor den handel in gedroogde zuidvruchten, specerijen en aanverwante ortikelen, waar in o.in. importeurs en grossiers ritting hebben, eene vereeniging op te richten uitsluitend van makelaars, agenten en commissionairs "in genoemde artikelen, Tot voorloopige commissieleden werden gekozen de heeren Alex. Hartog en D. Tak, te Rotterdam, en de heeren A. de Lieme en "W. L. Morsink, te Amsterdam, die deze benoeming hebben aangenomen. Het doel zal zijn om, naast de belangen van importeurs en grossiers, ook die der makelaars, agenten en commissionairs te behartigen. Bij Koninklijk besluit van 23 dezer ïs mr. A. J. Fokkor, advocaat en procureur alhier, herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger bij het kantongerecht al- hier. GEMEENTELIJKE AANKONDIjp CENTRAAL STEMBUREAU VERKIEZING GEMEENTERAAD De Voorzitter van het Centraal gL bureau voor de verkiezing van r]e [J van den Gemeenteraad maakt bekond het Centraal Stembureau een zitting' houden in het Raadhuis op Maandag Maart a.s, des namiddags te 5 uur. De Voorzitter voornoemd, N. C. DE GIJSELAAI, Leiden, 26 Maart 1925. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP, Aan den Gemeentelijken Vischwini'; Vischmarkt 18, tel. 1225, is VRl,ïï)i verkrijgbaar: SCHELVISCH a Ojt' ƒ0.24—ƒ32, SCHOL a 0.12-/flu ƒ0.18, SCHAR a ƒ0.08, MAKREPi 0è21, geh. KABEL JOUW a ƒ0.22 pond en IJBOKKING. N. C. DE GIJSELAAB, Burgemeejig Leiden, 26 Maart 1925. Burgemeester en Wethouders van L; den brengen ter algemeene kennis,, dal Zwart, te Leiden, een verzoek heeft int diend ter bekoming van verlof voor l verkoop van alcoholhoudenden drank, deren dan sterken drank voor gebruik plaatse van verkoop in het perceel La mermarkt 80. Katholieke Agendt LEIDEN. Vrijdag. R.-K. Bond van Overheidspen neel, Bondsgebouw, te 8 aar. Vrijdag. Propagandistenvergadering n wege het R. K. Werklieden bond. Bondsgebouw, te 8 uw. Zaterdag- District Leiden van «*-"■ D. V. B. „Zomerzorg", te 6.30 Dinsdag. R. K. G. V. Jeanne d'Arc ren), Bondsgebouw. te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdie der apotheken wordt van Maandag en met Zondag 29 Maart waargenoE door de apotheek van den heer C DUYSTER, Nieuwe Rijn 18, Telef. Omstreeks 4 uur had gistermiddag den Rijnsburgerweg een aanrijding ph tusschen een uit de stad vertrekke stoomtram en een vrachtwagen, besto door den 50-jarigen M. L. De bestuui van den wagen, komend van den "Wan der weg, maakte den bocht te groot, va door hij op de -tramrails terecht km L. werd van den wagen geslingerd klaagde over inwendige pijn. Door den H. D. werd hij naar het Acad. Zieken! overgebracht ter observatie, alwaar 1! dat. hij geen ernstig letsel bad bekorai P. P. heeft bij de politie aangifte daan, dat hij door K. de W. op het daal is mishandeld en dat deze hem stomp tegen borst en mond» heeft gego\ Bij de gis leren door de Comifr'ssie beheer over de gestichten Endeeeest, Vi geest en Rlr'jngeest gehouden aank ding van Levensnrddelen en Kruiden! waren, ten d'enste van die gestichten, het 2e en 3o kwartaal 1925. was ven aks volgt: A. Melk. 1. Volle melk. 2. Kan melk:'firma Kingma 1. f0.1275. 2 fl per liter. G. J. Verberg 1. f 0.1260. f 0.855, Mellc'nriehting „de Landbouv' f 0.1224, 2. f 0.825. B. Vleescb, rundvet, spek enz. 1. Ve nmdvleeseh voorvoet; 2. Argent. re vleesch v.v.; 8. versch rundvleeseb voet; 4. Argent, rimdvlcesch a.v.: deren: 6. kalfsvleesch v.v.; 7. kalfsvta a.v.; 8. rundvet; 9. f™1-- A reuzel: fi G. W. Zandvoort 1. fl.50; 2. f083 f2.20; 4. f 1.35; 6. f2 40: 7. f32 f 1.35; 9. f 0.92; 10 f 1.30 ner K G A Mastrigt 1. fl.30. 6. f2.30; 7. '13: S Marsman 1. f 1.19; 2. 6. f2.30. Zandvoort 2. f 0.84; 4 f0 92: 8. 1106 f 0.79; 10. f 1.08; G. van Leeuwen; 2.10 4. f136; 8. f 1.35; 9. f 1.14; 10. f 120 Aenmeij 2 f 0.73; 4. f 1.50; 5. f 0.15; IV. A. Bergers 3. f2.40; 8. fl.30- 9. fl.W f 1.30; firma Smeding, Harlmgen H. Taverne 9. f0.97; 10. f 1 25; firn» Zandvoort Jr. 9. f0.88; 10. f 1.15. G. Brood en beschuit, 1. brood; 2. tarwebrood; 3. beschuit. H. Tongeren 1. f0 2296; 2. f 0.194-9 pwR Leicl sc he Broodfabriek I. f 0.2175; f 0.179 per K.G.; 3. f 1.11 per 100 «0 Broodfabriek „Geres" 1. f 0.2091; f 0.1585; 3. f 1.12; H. J. Wanninl Noordwijk, 1. f 0.1995; 2. f0147; 3.0 D Kof f ie en T hoe. 1. Java-kfi 2. Sautos-koffie. 3. Chineesche Java thée;v firma Verkouw en Stokiini I. f 1.88; 2. f 1.76; 3. f2 50; 4. f 2.3a K.G.; firma ScMtmeijcr en Buij$, Affl' dam. 1. f 1.70; 3. f2.80 en f 2.70; 4. en f2.40; firma Van Seuren en Sffl'U 1. M.55; 2. f 1.42; 3. f2.18; 4. f 218;- v/h. van LTzendijk, Botterdam, 1. f 1.10 a f 0.78 in 7 verschillende soon# f2.44 a f2.49; 4. f2.60 k f2.53; Q j Jongh en Co. 1. f2.2. f 1.66; 3. 0 4. f2.—; D. Kelder en Zn. 1. fl» f 1.75; 2. f 1.60; 3. f2.30; 4. f 2.25; Thuere's Theehandel Utrecht, 3.1< f 2.40, f 2.49; 4. f 2.55. E. Boter en Kaas. 1. boter, sche kaas, 3. Leidscke kaas, J. B-w den Ea&g, 1. f2.28; 2. f 1.60; 3. l& K.G.; C. Wassenaar Jr., Noorawf f2.25; 2. f 1.25; 3. f 1.10; firma A gerberg 1. f2.31; 2. fl.30; 3. f f 0.92; P. Th. van der Vaart 1. t--\ f 1.80; 3. f 1.04; C. Roodenburg, wijk, 1. f2.15; 2. f 1.18; 3. f0.72. Ei or en: J. H. Smcele, <W| f 0.079 per stuk; F. Fisser f 0.073; ring f 0.063. Margarine: 1. Margarine-

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2