Advertentiën. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Maart 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.ï 775.0 Valentia. Laagste Baroipeterst.741.0 Janmnyen. Verwachting tot den avond van 19 Maart: Zwakke veranderlijke wind, later uit Westelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerèlag, iets jAcbter overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ïs aan gegeven door den grooten wijzer. Het. dun ne lijntje beduidt den stand van gktar- 3 uur LUCHTTEMPERATUUR. ij Hedenmiddag 3 uur: 2.8 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagavond 6.37 uur fot Don derdagmorgen 5.37 uur. tcnis, in het belang van Perosi is gedaan. Na een dankwoord van den Voorz. aan 'don eerw. spreker, wijdde deze op de ge- bruikelijk wijze het kruisbeeld voor het m'puwe repetitie-lokaal. Vervolgens kreeg de heer Spendeï het Woord, om verschillende technische wen ken te geven, bij het bespelen van instru menten van zeer groot bel.ang. Het gebruik instrumenten in 't algemeen, alsook de Bitvoering der muziek en wat daarmede ic noodzakelijk verband staat, werd door b spr. op zeer duidelijke wijze behandeld, zoo o.a. bet klankgebalto, de keuze van me taal of bout, de bouw van hof, instrument en de houding daarvan. Ook de ademha ling maakte een belangrijk deel dezer be spreking uit. Na ook gewezen te hebben op bH vereischte van een juiste toonvor- ming en van een goede nuanceering, gaf nog verschillende andere nuttige wenken en eindigde zijn uiteenzetting met don wenscb, dat deze voor Perosi goede resultaten moge opleveren. De waarn. voorz. sprak ccn woord van 'donk lot den geachfen spreker en sloot, 1?» nadat nog een muzieknummer ten gehoo- ro gebracht was deze vergadering op de gebruikelijke wijze. ek r Over het H. Land. ZooaTs bekend, zal Vrijdag a.s. dn TToog' Eerwaarde Pippaan Westerwoudt zijn, le zing met lichtbeelden over het H. Land in onze stad geven. Ziin prnieetiebeeldèn over he? TT. Land, hetwolk Plebaan Westerwoudt verleden 1Mi iaar bezocht, zijn van fijne scherpe uitwer- irii tin? en geven ons in buitengewoon schoo- ;«t f'1 photo's een kijk op die heilige plaatsen. i*: Door ziin keurig-verzorgde taal houdt U'baan "Wcsferwout de .aandacht van zijn Jelioer den beelen avond gesnannen. De toegang is vrij: plaatsbespreking A. 25 cents bij den boekhandel Dieben is ge- Ka tensebt. i rr 1873 Dr. van der Sluys 1923 "n0 receptie van den oudsten practiseö- ïenden arts hier ter stede. dr. .T. O. vau tbr Sluvs, ter gelegenheid van zijn 50- jarig jubileum, zal plaats vinden morgen in Huize Bruyns, aan het Rapenburg, des no middags omstreeks 4 uur. Het lijdt geen twijfel of talrijken zullen 181 Ör-zon svmpatbieken dokter bij dit zelct- IS. fóme jubileum de hand komen drukken. a' Zooals reeds gemeld beeft zich uit zijn latiënten, onder voorzifter.se,hap van prof. lq. namorlingli Onnes, een commissie ge- 'fovnul. om hem op dezen dag een hulde te Weiden. Prof. Kamerlingh Onnes zal Worgen dr. van dor Sluys toespreken. Ook van de zijde van de ambtgenooten [an den jubilaris zal het zeker niet aan «ijken van belangstelling ontbreken. Cursus in Huisvlijt. idf ^s^°1,avon(i werd in het gebouw van bet 8'. -Ptfhcratmspatronaat officieel geopend <Je cursus in Huisvlijt, welke door den 'istrictsboiid van Patronaten voor Leiden Bn®11 Omstreken werd georganiseerd. Nadat art [oor den voorzitter van den Districtsbond gl 'o bijeenkomst mot gebed was geopend, tel 'op spr. vooreerst het welkom toe aan de oelnemers der verschillende Patronaten. "1 Vertegenwoordigd waren met het. volle- Bondsbestuur, uit Leiden: bet St.-An- 91 llaius-, Sf-Pancratius- en Sf.-Petrus-Pa- rjl fonaat; voorts de Patronaten van Zoeter ig tonde, Leiderdorp en Oegstgeest). Spre- or stelde den deelnemers vervolgens den lider van den cursus, den lieer F. Brou- jers, voor. Spr. zette nader uiteen bet -"poel, dat door bet bestuur van den Dis- rifict.sbond bij het organiseeren van dezen Ittsus werd beoogd. Al te veel heeft onze tekende, oud-Hollandsche huiselijkheid in w laatste jaren geleden, en het opkomend if eslacht kent niet meer de zuivere genoe- ®8 van bet Ouderlijk huis. Waar nu do fttronaten zich ten (aak stellen de zede- lichamelijke opvweding van de togcHn samenwerking met de ouders te ©Orderen, daar meenen zij goed te doen dezen cursus voor Huisvlijt te orga- tteeren, om daardoor van den eonen kant 5 uithuizigheid te helpen bestrijden, en den anderen kant de jeugd op te voe- tot ocht-practisehen zin en arbeidzaam 'J' Deze cursus wordt gegeven aan do boeren der Pafronaatscommfssies en oude- Palronaatsleden, opdat deze straks bet bier geleerde zouden gaan mededeclen aan de overige Patronaatsjeugd. Mét het grootste vertrouwen ziet het bestuur de eindresultaten van dezen cursus tegemoet, en^het meent te mogen verwachten, dat de leer&ar alle medewerking van de deelne mers zal ondervinden. Met den wenscb, dat de goede God, door de voorspraak van St.-Josepb Zijn onmisbaren zegen mogo verleenen, verklaart spr. den cursus ge opend. 1 Waarschuwing. Benige-personen cclporteeren bier ter stede met een geschrift, dat bedoelt Neo- Malthusianistische propaganda te maken onder den schijn van geneeskundige raad gevingen. Dit geschrift hoort, natuurlijk niet fn fatsoenlijke gezinnen thuis. En wie zich, misleid door de handige colporteurs, er reeds voor mochten hebben opgegeven be schouwen eenvoudig dezer verbintenis als van nul ,en geener waarde. Na afloop van de inaugureele rede van den praese collegii gistermiddag heeft de Corpüjvergadering op voorstel van do com missie tot het nagaan van het beheer van het afgetreden collegium de leden "hiervan tot honorair lid van het Leïdsch Studen tencorps benoemd. Hierna werden op voorstel van dezelfde commissie de leden van de almanak-re dactie 1924/1925 gedechargeerd en wer den de lieeren J. W. Schuyt en B. M. Tel- ders, leden dezer redactie, eveneens tot honorair lid benoemd. Vervolgens werd de commissie tot het nagaan van het be heer gedechargeerd en is de begrooting voor het jaar 1925/1926 goedgekeurd. In de vacatures-Van Hardenbroeck en De Vogel werden als lid der lustrumcom missie gekozen de hoeren W. F. Noord- hoek Hegt en B. Kolff. De Almanak-redactie van het Leidsch Studentencorps is voor het jaar 1925/1926 samengesteld uit de heeren E. H. ter Kui- Ie, H. B. Wiardi Beekman, Th. B. C. Hoyor, J. V. Ripperda Wierdsma en N. A. P. Smit. Benige LTmuider-visschers vertoeven op het oogenblik in de stad met aan boord van hun scbip, dat in de Turfmarkt ligt, een merkwaardige visch „apika.ub" gebeden. Het beest heeft een lengte van pl.m. 4Vi M. en weegt, naar men ons verzekerde 1200 pond. Voorzeker een merkwaardig heid! Gistermorgen omstreeks 12 uur is de 72- arige los werkman J. J. E., wonend in de Medusastraat, door een met paard bespan nen wagen op den Kouden Hoek aangere den. De koetsier, S. J., waarschuwde den man, doch deze ging den verkeerden kant op en werd door het paard onderstboven geloopen. Het ongeval liep echter nog be trekkelijk goed af, daar de man slechts aan een der knieën verwond werd. Door den dokter van den E. H. D. werd do man ver bonden. Door bet bouwkundig Bureel van den beer J. W. Reijneveld, Cobethstraat No. 4, werd hedenvoormiddag aanbesteed het bouwen van een Landhuis aan de Fruin- straaf op het Raamland in massa en in vakken. Inschrijving in massa: H. Korswagen 16900, Alberts en de Jong 14900, wed. van Driel, Koudekerk 14200, J. Hoogen- doorn, Leiderdorp, 14100. Inschrijving in vakken: Metsel- en- timmerwerk H. Rau- man 15045, H. Korswagen 14000, Th. G. Darthen ƒ13798, P. J. D. Kloots 13761; metselwerk Th. G. Barthen 6397, tim merwerk P. J. D. Kloots 7325, H. Rau- man 7273, Alberts en de Jong f 6178. timmer- en schilderwerk, H. Rauman 8705. schilderwerk P. v. d. Haak, Noord wijk ƒ1436, W. F. Piket ƒ1230, .1. Hor- tensius f 1125, electrische-, gas- en water leiding, lood- en zinkwerk firma H. Marks 1249, N. B. Eimer, Koudekerk 1170, P. de Kier 1125, electr.-, gas- en waterleiding, H. Borsboom f 936, firma de Vries en Stevens 846, lood- en zinkwerk C. Borsboom 368. Zooverre geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. MUZIEK. Maatschappij voor Toonkunst. Utrechtsoh Orkest. Evert Cornelis, de dirigent' van het Utrechtsch Orkest, had zijn programma stijlvol gekozen, 't Waren alle werken, waard uitgevoerd en gehoord te worden, en verdeeld in: vóór de pauze Duitsche en daarna Fransche muziek en een composi tie van een Hollander, Beethoven en Mah ler, Ravèl, Diepenbrock en Gésar Franck. Zoo hoorden wij Beethoven's le Sympho- nie in G gr. t. Als in deze symphonie al wendingen zouden voorkomen die herin neren aan Mozart of Haydn, dan is dit zeldzaam tegenover dat, waarin de echte origineel?. onafhankelijke Beethoven spreekt. Er is toch nagenoeg geen com ponist, die vanaf zijn eerste symphonie zóó zichzelf is geweest als Beethoven. De the ma's, hoe eenvoudig ook, zijn uitermate geschikt ter bewerking. De passage, waar in de bassen overpeinzend aan 't woord zijn en de hobo zoo'n gevoelige tegenmelo- dic blaast is op ende op Beethoven. Het melodieuse thema in 't Andante wordt fugatisch bewerkt. Opmerkelijk is hel Ostenato'-rhythmus, hierin door de pau ken geklopt. Na 't menuet volgt een bij zonder mooi trio. 't. Slot is onbetwistbaar 's meesters eigendom, 't Is een work vol jeugdige frisehheid, zangrijkheid en le venslust. 'i Werd voortrefeflijk gespeeld. Er lag zóó'n charme in, en geest, 't was zoo af. Mij dunkt, de dirigent was onder 't spelen heerlijk op dreef. De vertolking van 't „Andante" van Mahler's tweede symphonie of wel Auferstehungssympho- nio versterkt deze meening. Groot was de 'indruk van dit imponeerende werk met zijn opvallende individueele expressies, die toch zoo gemakkelijk spreken tot den menseli. Mahler is hier lyrisch, sensitief, en poëtisch van aanvoeling, zoodat ieder een wel Mahlers expensieve emoties moet hebben gevoeld. Evert Cornelis heeft zijn ensemble weten te beïnvloeden, en hij bracht dit wonder-mooi Andante ontroe rend lot ons. Na de pauze volgde „Pavane pour une infante défunte, een pianocompositie van Bavel, door hem zelf voor orkest bewerkt. Dit orkestwerk geeft soepelheid van loon en klank, een fraaie bewogenheid van lijn en rhythme, maar heeft niet zoo tot ons gesproken. Do vijf ballets van dr. Alphons Diepenbrock bij Aristophanes werk „de Vogels" zeggen mij, dat Diepenbrock niet op zijde behoeft te gaan voor zijn Fran-, sclie tijdgenooten, aan wie hij zoo na ver want is. Hij geeft een niet eindigende reeks van heerlijke klankperspectieven; hoogheid gaat uit van zijn geest. Origi neel is zijn vinding der instrumentatie van fluit en harp (waarin mevrouw Hutschen- ruyter haar praohtigen aanslag deed hoo- ren) pozzicato van de. strijkinstrumenten en een zoet-vloeiende cantilene in de cel lo's. Door César Francks „Le Chasseur Maudit", werd Diepenfcrocks werk ge flankeerd. Het gegeven Burgers balade, waarnaar Franck zijn "poème symphoni- qué" componeerde, is eigenlijk niet vol gens diens karakter en geesteseigenschap- pen. Toch geeft hij grootsehe momenten, en al vind ik hem hier niet op zijn mooist, zijn genialiteit kan niet uitblijven. De vertolking van dit uiterst moeilijke werk was voortreffelijk. Den geheelen avond door fs er met vee! verve gespeeld. Er ging van den dirigent een groote bezieling uit, die deed begrij pen en de émoties over ons heen deed stroomen. Evert Cornelis heeft gedirigeerd met een overgave en inleving, waarvan 't or kest den suggestieven invloed heeft ge voeld: en de beheersching van 't geheel, de belichtingen van de verschillende mu- zieken, en het omhoog gaan in de schoonheid, wijst op den rasechten diri gent. Herhaaldelijk werd blijk van ingeno menheid gegeven; aan T slot was 't een ware ovatie aan dirigent en orkest. UIT DE QMQEVINQ OEGSTREEST Stille Omgang. In het geheel zullen er 53 mannen onzer Parochie aan den Stillen Omgang deelnemen. Zij worden nog aan het volgende herinnerd: Zaterdagavond te half twaalf Lof in de Kerk te Oegstgeest. Na afloop gaan allen gezamenlijk naar het station te Leiden, alwaar de plaatskaarten voor de gereser veerde coupó's worden uitgereikt. Alle deelnemers wonen na. afloop van den Ommegang de-H. Mis bij in de kapel van de Broeders van St. Joannes de Deo, al waar ook voor allen gelegenheid zal zijn het ontbijt te gebruiken. Allen worden herinnerd aan hunne verplichting om vóór morgen (d. i. Donderdagavond het reisgeld, dat met inbegrip van het ontbijt'op f3.50 ge steld is, te voldoen aan den Penning meester, den heer G. Koelman, Deutz- straat 8. Tevens worden allen verzocht hef paro- chieele liederenboekje mede te nem voor hel zingen der liederen, aangegeven op het programma, dat hun Zaterdagavond zal worden uitgereikt. Laatste Berichten TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging der wet van 1917 tot regeling van het hooger landbouw- en hooger veeartse- nijkundig onderwijs. Op art. 1 licht de heer Biezema een amendement toe om mogelijk te maken, dat jongelieden, die met succes het eind examen hebben afgelegd hij de middelba re landbouwschool te Groningen of mid delbare koloniale landbouwschool te De venter bun studie kunnen voortzetten aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Minister Rnys geeft den beer Bie- zema in overwoging zijn amendement In te trekken en de kwestie le laten rusten, tot het ontwerp tot wijziging dei' hooger onderwijswet gereed is. De heer Biezema trekt hierna het amen dement in, waarna het ontwerp wordt aangenomen z. h. st. DE HANZEBANK IN HET BISDOM HAARLEM. De „Commissie van Toezicht op de liqui datie der Hanzehank" in het Bisdom Haarlem verzocht opname van het navol gend communiqué. De „Commissie van Toezicht op de li quidatie der Hanzehank" in het Bisdom Haarlem beeft in haar jongste vergade ring besloten om met gebruik making van de liaar door de credileurenvergadering te Leiden gegeven bevoegdheid het aantal harer leden uit te breiden tot twaalf. Tengevolge van dit besluit werden door haar tot lid benoemd: Mr. P. E. Briët, lid der Eerste Kamer, wonende te Leiden; Mr. J. B. Thorbecke, advocaat te Den Haag on Mr. Dr. P. J. "Wittoman, welke die benoeming voorloopig hebben aanvaard. Tot vdbrzitter der Commissie van Toe zicht op de liquidatie der Hanzehank werd benoemd Mr. J. B. H. van Scliaik, ter wijl lot onder-voorzitter werd gekozen de beer K. I. B. A. de Coster, beiden wonen de te 's-Gravenhage. Uil de leden der Commissie werden een drietal subcommissies samengesteld en wel als volgt: A. een financieele commissie beslaan de uit de lieeren: K. I. B. A. de Coster, Mr. J. R, Thorbecke en Kallmann; B. oen juridische commissie bestaande uil de heeren: Mr. P. E. Briët, Mr. D. J. I. van den Oever cn Mr. J. R. H. van Schaik; C. c^n accountants-commissie bestaan de uit de heeren: Mr. Dr. P. J. "Witteman, P. J Keesom en A. Ruijter. Tot voorzitter dezer commissies werden respectievelijk benoemd de heerpn K. I. B. A. Coster, Mr. J. R. H. van Schaik en Mr. Dr. P. J. Witteman. De juridische subcommissie zal zich ten spoedigst in verbinding stellen met die crediteuren, die tot nu toe nog niet heb ben kunnen besluiten om hun aanvrage tot faillissement der Hanzehank in te trek ken en vertrouwt dat ook deze thans tot een minnelijke liquidatie zullen willen me dewerken, zoodat de aanvrage tot sur seance kan worden ingetrokken. DE GASONTPLOFFING TE HILLEGERSBERG. Omtrent de ernstige gasontploffing aan den Electroweg te Hillegersberg vernemen wij nog hét volgende: De 31-jarige waterstoker Zwanenburg en ziin 3I-jarige vrouw en een 8-jarig zoontje ziju er met lichte verwondingen af gekomen. Alle drie moestep evenwel in bet ziekenhuis worden opgenomen. Veel ernstiger werd de familie Schaap getrof fen. Zooals wij reeds meldden, overleed de 58-jarige colporteur D. A. Schaap, kort nadat hij onder de puinhoopen was weg gehaald. Zijn circa 45-jarige vrouw ver keerde hedenmiddag in zorgwekkenden toestand. Behalve ernstige hoofdwonden had zij ook zware inwendige kneuzingen. De 4 kinderen van de Tamilie Schaap, die uit liet eerste huwelijk van de vrouw zijn, werden eveneens in het ziekenhuis „Berg weg" opgenomen. De 20-iarige A. v. Dijk, de 9-jarige Agatha, de 14-jarige Annie en de 18-jarige Louisa van Dijk bekwamen allpn lichte verwondingen. Vanmorgen trok de groote verwoesting bonderden naar de plaats van de ramp. De burgemeester van Hillegersberg, de beer v. Kempen, was evenals vannacht weer aanwezig en leidde, bijgestaan door .deskundigen, het onderzoek. Later in den morgen kwam het parket uit Rof^rdam. Nadat door de Rotterdamsche politie foto's waren genomen, werd hedenmiddag aangevangen met het opruimingswerk. De Koninklijke Familie terug. Naar wij vernomen zullen de Koningin en de Prins aanstaanden Zaterdagmiddag per Follandschc Spoor van 4 uur 19 min. van de Zwitsersche reis te 's-Gravenhage terugkeeren. Een 102-jarige overleden Te Eindhoven is Jannetje Kwaadland, weduwe van Johannes Gestel, geboren te Goedereede, 23 Februari 1923, heden nacht overleden. Groote brand te Alkmaar Men seint ons uit Alkmaar: Hedenmor gen omstreeks half zes ziin de twee bolen- dende magazijnen van gaïanteriën en pa pierwaren der firma Bankert in de Hekel- straat totaal uitgebrand. De oorzaak is onbekend. Ongolult. Gistermiddag speelde een 7-jarig zoon tje van den beer T. te Purmerend voor bet huis van ziin ouders. Toen hij de straat wilde overloopen, kwam de auto van de firma v. N. en reed de kleine aan. Hevig gekneusd werd hij weggedragen. Zijn toe stand is zeer ernstig. Don chauffeur treft geen schuld. De Ministers van Oorlog en van Marine zullen a.s. Vrijdag een bezoek brengen aan de Philips-gloeilampenfahrieken te Eind hoven. TELEGRAMMEN (VAK OltZEN ORAADLOOZEN DIENST). De Veiliqheidskwestle. Een nieuw plan van Benesj? LONDEN 18 Maait. (V.D.) De Parijsche correspondent van de „Daily Mail" ver neemt, dat de Tsjeoho-Slowakijsche Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Benesj, aan Herriot, den Franschen minister-pre sident, een belangrijk plan voor de veilig heid in Europa, zoowel In het Oosten als het Westen, heeft voorgelegd. Het plan van Benesj komt neer op de vorm:ng van Europeesche groepen, een om de Westelijke grens van Duitschland en een om de Oostelijke grens van Duitsch land te waarborgen. Deze groepen zouden worden gesteld onder auspiciën, van den Volkenbond om op deze wijze een soort van Vereenigde Staten van Europa te doen ont staan. Aan Italië ,zou de keuze worden gelaten of het zich hij de Oostelijke dan wel bij de Westelijke groep wil aanslui ten. Spanje zou zich bij het Westen aan sluiten. Volgens den correspondent is het plan In officieel© kringen gunstig ontvangen. De verkiezingen in Egypte. LONDEN, 18 Maart (V. D.). Uit Cai ro wordt gemeld: Tot nu toe zijn gekozen 102 aanhangers van Zaghloel en 109 leden der regeeringspartijen. Arbeidsconflict in Denemarken KOPENHAGEN, .18 Maart (V. D.) Het verbond van werkgevers en de vakver- eeniging der ongeschoolde arbeiders heb ben gister hun antwoord ingediend op het voorstel van den bemiddelaar tot regeling van het conflict, dat gerezen is als gevolg van de pogingen om nieuwe contracten af te sluiten. De werkgevers hebben het be- middelings-voorstel aanvaard, doch de vakbond der ongeschoolde arbeiders kon zulks niet op alle punten doen en ver klaarde, dat het voorstel daarom verwezen moest worden naar een congres. Deze reserve wordt door de werkgevers be schouwd als een verwerping van het be middelingsvoorstel. Het ligt derhalve in hun bedoeling om de uitsluiting die gepro clameerd is in de ijzerindustrie met ingang van hedenavond te doen ingaan, terwijl dan ook het stakingsparool in de verschil lende industrieën van kracht wordt. Onge veer 50.000 arbeiders zullen bij dit conflict betrokken zijn. Amerika besfeit vliegtuigen. WASHINGTON, 17 Maart (V. D.) Het leger- en vlootbestuur beeft 85 vlieg tuigen besteld ter waarde van meer dan 1 millioen dollar. Een mijnramp in West-Virginia. LONDEN, 18 Maart (V. D.) Tenge-» volge van een vreeselijke ontploffing zijn 40 a 50 arbeiders bedolven in een kolen- -mijn fe Fairmon (West-Vii-pinia). De auto riteiten verklaren, dat een bom," die met kracht door een schacht gevallen is, da ontploffing beeft veroorzaakt. De ontplof fing werd 3 mijl in den omtrek geboord. VERMONT, ("\yest Virginia), 18 Maart. (V.D.). Men gelooft, dat de bedolven mijn werkers nog in leven zijn, daar degenen, die het reddingswerk verrichten» geluiden hooren. Gevangenen ontvlucht. DREW (Mississippi) 17 Maart (V. D.) Tien veroordeelden fn de staatsgevan genis van Mississippi te Parchmen over-« vielen Zondag de bewakers en sloten ben op. In 2 auto's wisten zij te vluchten. Politiebonden zijn uitgezonden om de vluchtelingen op te sporen. Uit het land der bandieten. BERLIJN 18 Maart. (VI) Veertig ban. dielen hebben een aanval gedaan op df Mexicaansche stad Atzcorapa. Twee perso nen werden gedood, vier gewond en viel als gijzelaars weggevoerd. Ernsf'cje ortploffcnq bij Tunis. BERLIJN 18 Maart. (V DTengevolgo van een panne is bij Tunis een met ont* plofbare stoffen geladen auto In de lucht gesprongen. "50 personen,, bekwamen ver-< wondingen. Wisselnoleeringen (Amsterdam) Berlijn 59.57Va Londen New-York Parii8 13.05 Brussel j» 'i 12.69 Zürich 4 i #8.25 Rome f t i 10.20 Oslo t 38.50 Kopenhagen 45.40 Stockholm 67.45 Weenen ...4.4 0.00358/ Praag i 7.44 Madrid85.55 BEURSOVERZICHT. In oogenschouw nemende, dat New- York belangrijk lager koersen uitzond voor do meeste fondsen en zulks op dé Amsterdamscho beurs dikwijls een deprl- meerenden invloed heeft, kon de algemee- ne tend enz vandaag bepaald goed worden genoemd. In Kon. tamelijk omvangrijke handel, zo liepen regelmatig naar boven. Gec. vast gestemd en iets hooger. Handel in Rubbers ingeslonken, doch de koersen hieven gehandhaafd. Suikers zeer kalm en bewogen zich binnen nauwe grenzen. Tabakken bij zeer matigen handel op wei nig systematische wijze genoteerd. Scheep vaart buiten de belangstelling. Ned. tame lijk prijshoudend. Prolongatie 1 7/8 pet. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 18 Maart. Veemarkt. 208 Vette Kalveren le kwal. f 1.25—1.80, 2e kwal. f 1.05—1.20, 3e kwal. f 0.00—1.09 174 Nuchtere Kalveren f 1322; 573 Vet te Varkens Holl. 1e kwal. f 0.890.91, 2# kwal. f 0.840.86; Overzeesche en Gelder- scho f 0.89—5.01. WOERDEN. 18 Maart. Kaas. Aanvoer; 47 partijen le kwal. f 6069, 2e kwal f 5659; met Rijksmerk f 61—69. Han del matig. ALPHEN AAN DEN RIJN, 17 Maait Veiling. Por 100 Kg.: Spinazie f 1720, Spruitkool f 22, Brusselsch "Witlof f 21—» f 26 Donderdag 4 uur Eierenveiliüg. Dinsdag en Vrijdag 2 uur Groenten. Heden overleed ge heel onverwachts, onze geliefde Echtgenoot, Va der, Broeder en Behivwd- broeder, de WelEd. Heer 6197 JACOBUS GERHARDUS FLEERKAMP in den ouderdom van 55 jaren. Wed. J. G. FLEER KAMPGreeve. TH. FLEERKAMP. E. FLEERKAMP. A. FLEERKAMP. W. FLEERKAMP. G. FLEERKAMP. Noordhorn: TH. FLEERKAMP. C. OORSPRONG. L e i d e n, 16 Maart 1923. Hoogewoerd 136. De II. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Vrijdag a.s. in de Parochiekerk van den H. Petrus ten 7, 8, 8V2 en 10 uur, de plech tige gezongen Requiem ten 10 uur en de be grafenis ten half 12 uur van uit de kerk op de R.K. Begraafplaats. Eenigo en algemeene kennisgeving.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7