HPSS9» A. WAALS, NACHTKASTJES WASCHTAFELS Slaapkamer Tafels ye Voorz. zegt dat hierdoor vnrizell nog en deiini'iei besluit genomen wordt voor Lciïificalie der gemeente, het gaal er Sier oog maar om of men liet van belang >(j C heer Brand is van meening dat de fluid eerst uitspraak moet doen of ze voor electrificatie der gemeente is, zoo niet, dan kannen wij ook deze f loOO wel sparen, „oa ifi, dan is spr er voor te vinden De heer •■'pruil siuit zicli bij het gespio- k^n? door den heer Brand aan. Po heer Mosman vindt het voorstel zeer ontijdig» we hebben nog slechts een paar jailr oeiiigo opleving in het hoofdbedrijf onzer gemeente, en om nu reeds mei der- lelijke groote plannen te komen, vindt spr. piet goed, wel werd door hem besproken een evenlueele concessieverleening aan Lei- jen of andere plaats. De heer Boekraad had liever nog eenige rapporten gezien van andere gemeenten, en kan zich op heden nog niet met het crediet van 1000 vereenigen. De heer Grootendorst is er voorloopig ook ook nog tegen Spreker is ook persoon lijk wel voor electrificatie, doch acht de tjjd daarvoor nog niet gekomen, en zou het in geen geval voor rekening van de ge meenschap willen zien, doch met conees- sieverleening, opdat degenen die het niet gébruiken ook niet er aan behoeven te be- t Jalu.n De voorzitter zegt dat we zijn gekomen om zaken te doen en men zich maar duide lijk moet uitspreken. Het is in dit geval moeit ijk een goed rapport te verleenen, al beeft spr. zelf wel eenige berekening ge waakt De woningbouw betreffende kan men ge makkelijker becijferingen maken. Het is echter de bedoeling van B. eii W. dat de electrificatie niet moet ten koste van de ge- uieentefinanciën docb van de verbruikers. De heer Houdijk meent dat wij een ren- idesrend bedrijf hebben aan de gasfabriek en om nu al reeds met electrificatie te komen vindt spr. wel wat gewaagd, beide bedrij ven konden wel eens noodlijdend worden. De beer Boekraad zegt dat de raad eer- dei' met het voorstel zal meegaan, wan neer er beter advies was geweest, al was liet dan ook niet deskundig, en vindt het nu nog wat vaag om voor te stemmen. De beer Brand zegt, dat wij niet van B. en W kunnen verlangen dat ze inlichtin gen geeft welke B en W van een deskun dige moeten hebben waarvoor het gevraag de crediet noodig is, en om nu te weten wat de onkosten enz. zullen bedragen, moeten wij het crediet toezeggen, we kunnen dan altijd nog zien of het voor onze gemeente te dragen is. Spr. is dan ook wat betreft ziin eerste gezegde over dit punt, na" de ge houden besprekingen veranderd en kan zich met het voorstel veveenigen. Weihouder van Gelderen zegt, dat wil len B. en "W. den Raad zoo goed mogelijk i inlichten, het gevraagde crediet noodig is, I en dringt aan op aanneming van het voor stel. Nadat nog in tweede en derde instantie door verschillende heeren over dit punt het woord werd gevoerd, werd het in stemming gebracht en aangenomen met 7 der 13 uit gebracht stemmen. Tegen stemden de hee ren Grootendorst, Mesman, de "Wolf, Loef, Ni'bof on Guldemond. Voorstel van B. en W. om te hesluiten tot het aangaan van een geldleening van (en hoogste 180.000 met conversie van 5 bel restant ad 140.000 der geldleaning van 225.000 a 6 pCt. Door enkele heeren werd de mogelijkheid !li besproken, om nog voordeeliger geld te krijgen, als door B. en W. was voorgesteld, doch ten slotte werd aan B. en W. overge- Ja ten, indien ze niet spoedig daarmede kon den slagen, de aangeboden leening van l 5 pet. tegen den koers van 971-2 te slui- jen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onbewoonbaarverklaring der percee- Iên Reijêrskoop 211, 213 en 233. De heer Houdijk zegt dat er steeds maar huizen worden afgekeurd, wat wel noodig zal zijn, docb waardoor de woningnood nog ?rooter wordt, en vraagt of bij B. en W. voorzit de woningbouw te bevorderen. I De Voorz. zegt dat het woningvraagstuk I aan de orde komt en zal er bij de rond- ïraag dienaangaande wel meer gesproken borden. j Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen van 1080 voor buitengewone herstellingen aan de remmingswerken der j, Sollwebrug, werd aangenomen, ra Vo?rstel van Gn W. tot aankoop van S huizen aan bet Torenpad werd aange- nomen. st Rondvraag. De heer van Kleef vraagt den wethouder van gemeente-wer- s! keu, den heer Guldemond, eenige inliclitin- L gen Betreffende de hoombeplanling in de Julianastraat en Reierskoop en vraagt of bet nu maar steeds TJlrnus moniunentalis f1 moet zijn. a Be heer Guldemond zegt, dat het moelijk »it te maken is wat voor boomsoorten het ,t beste geëigend zijn, alhoewel Ulmus monu- mentalis blijken heeft gegeven van gelijken groei. Indien echter iemand een geschikt ander soert hoornen weet is het spr. ook goed. De heer Loef vraagt de aandacht voor rj de Voorkade, daar dé straat daar Ier Plaatse zeer ongelijk is, en zegt dat ge- Doemde straat den laatsten tijd vaak ook voor opslagplaats avordt gebruikt. De welb. van gemeente-werken zegt een rondei'zoek dienaangaande toe. Betreffende de woningbouw zegt de heer boef, dat desnoods met offers van de 'ge beente iets gedaan moet worden. We heb ben bouwgrond, laat, de gemeente dezen voor mets afstaau, wanneer iemand b.v. enmmsfe 20 huizen houwt om daarmede an de woningbouw te bevorderen. Be Voorz. zegt dat er door onbewoon- aarverklaring van eenige woningen bin- -01t weer en^e^e gezinnen zonder «oning komen, en zoo zal er hij de steeds f eer komende woningnood hier ter plaatse '8 gedaan moeten worden, fet meeste gevoelen B. en W. op heden voor den houw te doen plaats hebben door ïnililr ?Go gin.gen en ook op Particulier Ma i i-i Pr' *s eehter van meening, dat er zicli j200* w01'^en' daar de gemeente 'trl,aan den woningbouw niet kan ont- on, en geeft den diversen bouwver- eenigen den raad om samen te werken, op dat men zoo voordeelig mogelijk klaar komt. Verschillende personen hadden dienaan- gaaude wel iets te vertellen of te vragen, doch liever in geheime vergadering, waar toe dan ook werd overgegaan. HAZFRSWOUDE. Ziekenverpleging. Dé jaarvergadering van de vereeniging Ziekenverpleging" werd Maandagavond gehouden ten lmize van den heer J. Rodenburg alhier, b jge- woond door 14 leden. De voorzitter, de heer T. Wezo.'ciihurg, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwez'gen. Door Dr. Doorenbos worden de notulen gelezen, die ouder dank worden goedge keurd en vastgesteld. De voorz. brengt jaarverslag uit. In dankbare herinnering wordt gebracht het vele door Pastoor P M.^de Vetten, de naar Oegstgeest vertrok, voor de vereeni ging gedaan. Pastoor J. van Veen was be reed gevonden de opengeva'len plaats te bezetten en de functie van secretaris te wü1 en vervullen. Do verkoop van het Emma-hloempje waarvoor enkele jongedames zich zoo be reidwillig hadden gegeven, had opge bracht f359.07, ten bate van het T. B. C.- fonds. De penningmeester, Notaris T. C. En- gclberts brengt financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen, met inbegrip van het batig saldo der vorige rekening, zijnde f 250.05 de som van f718 38K», de uit gaven f 629.92, batig sa'do f 88.4614. Bij do gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende leden, do heeren J. van der Meulen, T. >C. En gelhert s en M. P. Doorenhos, met bijna algemeeno stemmen herkozen. Tot lid der commissie tot na zien der volgende rekening, in de vaca ture A. P. Heijker, d'e niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer A. Maaskant, dre zich bereid verklaarde. Besloten werd op voorstel van het be stuur, ter waardeerhig van de ve'e ver- d'enstcn. Pastoor P. M. de Vetten te benoe men tot Eere-lid. Goedgevonden werd de verkoop van het Emma-h'oompje te doen plaats hebben op 23 April a.s. Na een korte rondvraag werd de verga dering gesloten. ZQETERWQUDE. Gemeenteraad. (Vervolg.) Verordening, regelende voor waarden en tarieven waterver bruik, Interpellatie van den Eieer Sterrenburg over de ye- ffieersterekcnsng en begrootins. Nog is ingekomen van hot R. K. Kerk bestuur in de Zuidbuurt een verzoek om een voorschot op de gemeentelijke vergoe ding voor de exploifat'e der Jongens- en Meisjesschool in 1925, alsmede om een voorschot op de vergoeding welke hetaald moet worden voor eene. yakontter wi;jzeres in 1925. Ten aanzien hiervan stellen B en W. voor een voorschot te verleenen van resp. f2542.23, f2591.68 en f240—. Met aJgemeene stemmen wordt aldus besloten. Aan de orde is dan vasts teling eener verordening regelende de voorwaarden en tarieven van waterverbruik. De heer Star- renburg vraagt of de verplichte aanslui ting is vervallen, waarop de voorzitter antwoordt dat zulks niet het geval is, doch dat d't geregeld is in de Bouw- en Woning- verordening. Bij art. 3, waarin staat dat de Raad goedkeuring moet verleenen wanneer voor het maken van uitsluit1 ngen aan de water leiding meer dan foOOhenoodigd is, vraagt de beer Starrcnburg of die machti ging niet noodig is voor elke aansluiting. Tot dusverre waren alleen bij verhuringen "en verpacht;ngens B. en W. gerechtigd zulks te doen zonder feo es lemming van den Raad. De heer de Graaf wijst er cp dat er eene commissie van beheer bestaat, die zeer zeker toch wel door B. en W. zal ge hoord worden. En die commissie heeft de heer Starrenhurg toch zelf mee benoemd. De heer Starrenhurgq vraagt aan den voorz. of deze het recht heeft den Raad in deze voorhij te loopen of niet. De goedkeu ring wordt door B. en-. W. niet gevraagd, doch ze nemen ze. De voorz'. antwoordt dat do Raad het bedrag ook lager kan stellen. De overige artikelen geven geen aanleiding tot discussie zoodat ten slotte de geheele verordening onveranderd zonder hoofde lijke stomnrng wordt aangenomen. De voorzitter vraagt het gevoelen der le den omtrent het makén van plannen voor een te maken brug aan den Vliet, genaamd de Vlietbrug. Wenscht men een kelderbrug of ophaalbrug. B. ep W. zouden zulks gaarne vernemen alvorens opdracht te geven tot het maken van plannen. De heer Noordman achtte een keklerhrug in het be lang' van het drukke verkeer en levens goedkoopei'. De heer v. Bennekom is tegen een kelderbrug, want er is lastig hij te komen hij reparatie, en de constructie van een ophaalbrug is eenvoudiger en niet duurder. Besloten wordt vervolgens 'tot het maken van een ophaalbrug. Een verzoek van G. Z. om ontheffing van schoolgeld over 1923 wordt afgewezen. Aan de Wed. J. V. wordt een toeslag in de huishuur verleend van een gulden per week. Aan den heer Starrenhurg deelt dè Voorz. mede dat liet voetpad aan den Hoogen Rijndijk zal begrint worden. Bij de rondvraag vraagt de heer Stadhouder of er rekening gehouden is met zijn wensch aangaande de fabrieken aan den Hoogen Rijndijk. De Voorz. zal daar in een vol gende vergadering op antwoorden. De heer Starrenhurg zegt dat de Stedelijke fabrie ken het licht over de maanden December enz. met 2 cent per M. verhoogd hebben, waartoe ze toch geen recht hebben. Het contract is nog niet te handhaven, want de lantaarns aan den Vrouwcnweg hebben nu nog niet gebrand en die in do Zuid- buurt weet hij niet. Hij stelt voor om het geld terug te vorderen, want de menschen gaan toch genoeg gebukt onder de belas tingen, Aan do hand van desbetreffend KULFSEBOams E-laarLsfraaf 54. in Pitch-Pine of Eiken geschilderd 6,90 6.73 4.E9 0.90 6.73 4.30 4*45 10323 schrijven deelt de Voorz. mede, dat het contract ingaat, de eerste meteropneming na de goedkeuring der overeenkomst, zoo dat dus alles conform is. De heer de Graaf vraagt opruiming van de oude lantaarns bij het overzetveer. De Voorz. zal er voor doen zorg dragen. Op voorstel van de i heer de Graaf wordt voorts besloten om 0.75 per week bij to dragen in de losten van verpleging vah een armlastigen te Koudekerk. Hierna houdt de heer Starrenhurg zijn interpellatie; waaruit blijkt dat de ge meente 17 Dec. 1924 bericht moet hebben ontvangen, dat er over 1922 40.83 te veel betaald moet zijn aan den Keuringsdienst van Waren te Leiden en later weer een bericht dat over een ander dienstjaar ƒ186.13 te veel betaald is aan dien dienst. Bij de vaststelling der gemeente-rekening 1921 hebben Ged. Staten verder opgemerkt dat daarin niet verantwoord is 9/10 ge deelte wegens van het Rijk ontvangen toe slag voor consjimptiemelfe in 1919 en 732.36 wegens verkoop van boomen aan de gemeente Leiden. Dan heeft Versteeg in den Westeindschen Polder tweemaal een aanslagbiljet gehad voor hondenbelas ting, terwijl spr. zelf is aangemaand tot betaling van een bedrag van 4.95. het welk hij reeds betaald heeft en waarvan de kwitantie in zijn bezit i,y welke hij toont Met betrekking tot deze kwitantie zegt hij verder: is de kwitantie echt en on- vervalscht, dan vraag ik me af is er soms verduistering gepleegd, zoo'neen, dan moet er een bedrag van 4.95 te veel in kas zijn. De toelage (blijkbaar bedoeld hij de memorie van toelichting) van de begroo ting 1923 wijst aan dat er geleend is voor de waterleiding 81000 tegen 5 pGt. en in de begrooting zelf slaat f 80.000 tegen pCt Wie heeft dat kwart pCt.? Waar blijven wij nu mot onze reusachtige ver plichtingen. De boekhouding is niet juist. Er is reeds zooveel door den beugel ge gaan liet moet nu maar eens uit zijn en daarom stelt hij voor een accoutant te be noemen. Hij neemt het de commissie niet kwalijk want die kan het niet weten en van zich zelf zegt spr. dat bij ook :i prul is. B. en W eischen van hem echt steeds een goede toelichting; voortaan verlangt-hij die ook van B. en W. Hij verwijst naar het geen in Veenendaal is gebeurd. Hij eischt een accountant ook voor het waterleiding bedrijf, want hij wil niet later met den vinger nagewezen worden, dat hij schuld heeft als de zaken verkeerd loopen. Van de heele boel deugt niets. Zoolang er geen accountant is zal hij* steeds tegen elk be sluit stemmen, dat op rekening en begroo ting betrekking heeft. De Voorz. antwoordt als de heer Sterrenburg is uitgesproken, dat het een stortvloed van woorden en een stortvloed van beschuldigingen was, die hij op zijn gemak eens wenscht te bekijken. De heer Sterrenburg dient daarop een motie in waarbij B. en W. worden uitge- noodigd om een voorstel in te dienen tot benoeming van en accountant. De Voorz. legt de motie naast zich neer en zegt dat hij zal adviseeren om geen accountent te benoemen, die zitten er \yel aan cfo Griffie. Trouwens wanneer er een benoemd zou worden, staat die voor het zelfde feit om beschuldigd te worden als B. en W. Verder wijst de Voorz. er op dat de heer Starren- burg een accountant wil en wanneer de Raad hem (S.) benoemd om zitting te nemen in eene commissie om de rekening te onderzoeken, hij netjes thuis blijft. De heer Sterrenburg gaat daarop staan waarop de Voorzitter hem verzoekt vanaf zijn plaats zittende te spreken. Nadat de heer Starrenhurg hieraan heeft voldaan verklaart hij dat hij om politieke reden is weggebleven. Van den secretaris vernam hij dat hij niet kon bedanken voor die com missie en toen heeft bij gezegd dat hij toch ziek kon zijn als er vergadering was. Hij heeft zich inderdaad ziek gehouden, althans opzettelijk bedoelde «vergadering niet bijgewoond. De Voorz. noemt dit laag bij de grondsche politiek en sluit vervol gens de vergadering. Eierenveiling „Zorg en Vlijt". Woensdagavond bracht deze veiling ver slag u't over liet afgeloopen jaar. De heer Adr. Slingerland opende deze bijeenkomst met een woord van welkom en zette het doel van dezen avond uiteen n.l. om aan de aanvoerders eens een overzicht te geven van de veiling. In het jaar 1923 werden aangevoerd 26937 kipeieren, 5103 eendeneiren, totaal 32040: In 1924 wer den aangevoerd 47193 kipeleren, 2389 eendeneieren, totaal 49582, alzoo een ver meerderde aanvoer van 17542 eieren. Voor de booste aanvoerders waren dit jaar 3 prijzen beschikbaar gesteld, welke werden gewonnen: le prijs door G. v. Veer -met aanvoer van 4512, 2e prijs J. Verstee- gen weipoort met een aanvoer van 4258, terwijl onder diegenen, die meer dan 5Ö0 kipe eren hadden aangevoerd, 4 prijzen werden verloot dit gewonnen werden door de heeren Gehr. Schuur, Wed. P. Slinger land, Jac. v. Leeuwen, Jobs en S. Belt. Onder een aanmoedigend woord om steeds te b ij ven wedijveren om de hoogste aan voerder te zijn beloofde de voorz. iedere week een ge nutt ge wenken te geven ten aanzien van het pluimvee. LEGJ j VLOOT Oorlogsorganisaties. Binnenkort zal de verstrekking plaats vinden van het boekwerk „Oorlogsorganisa ties" vastgesteld bij ministerieele beschik king van 2 Februari 1925 Geheim LitL F G. De in dit boekwerk voorkomende gege vens zijn van geheimen aard; nochtans zul len allen, die uit hoofde van hunne betrek king op de hoogte moeten zijn, hetzij van de organisatie in haar geheel, dan wel van die van bepaalde onderdeelen op ruime schaal in de gelegenheid gesteld moeten worden van het boekwerk kennis te nemen. Het mag derhalve voor aüe ondcrwija- en oefeningsdoeleinden worden gebezigd. De commandanten, aan wie het boekwerk zal worden verstrekt, zullen in bovenstaanden zin hunne medewerking verleenen. Bij het schrijven van artikelen van mi- litair-wetenschappelijten aard in tijdschrif ten, hij het samenstellen van voor elkeen verkrijgbare „zakboekjes",, „tactische ge gevens", enz. en bij het houden van bespre kingen in het openhaar, mag van de in het boekwerk „Oorlogsorganisaties" voorkomen de gegevens gebruik worden gemaakt ten aanzien van de organisatie van eene divi- siegroep en van de Lichte Brigade, alsmede van de daartoe behoorende onderdeelen. Het gebruik maken in laatatbedoelden zin van de overige in het boekwerk voorkomen de gegevens is verboden. SF0RT Nationaal Sportcomité. Huldiging Holland-lndië vliegers op Houtrust. Men schrijft ons: Het Regelings-Comilé heeft inderdaad niet over medewerking te klagen al mogen er enkele honden zijn waaronder een der grootste in ons land, die ondanks de toe treding van hun voorzitters en voorman nen in het Eere-Comité, een lauwheid aan den dag leggen, welke scherp afsteekt hij het enthousiasme van de andere sport- lichamen. Voor de demonstraties op Houtrust is het aantal aanbiedingen thans zoo groot geworden, dat het Comité tot haar leed wezen verdere aanbiedingen niet zal kun nen aannemen, vermits het geheele schouwspel, chronologisch berekend, 3 uur zal vorderen. In verband daarmedo werd besloten, het aanvangsuur, oorspron kelijk op half vier gesteld, een half uur te vervroegen en dus op drie* uur te bepalen. Wij laten hieronder eenige bizonderlie- den volgen van eenige nader ontvangen toezeggingen voor deelneming aan het défilé Het. Leidsch Studentencorps ver raste het Comité met de mcdedeeling dat het met al zijn sportvereenigingen aan het défilé zal deelnemen, terwijl door liet corps aan de andere Senaten uitnoodigin- gen zijn verzonden om zich hij hen aan te sluiten. De Motorclub Noord-Brabant be reidt een groote cluhtocht voor naar Hout rust. De Nederl. Korhal Bond zal met on geveer 100 deelnemers vertegenwoordigd zijn, waarbij o.a. clubs uit Winterswijk en Alkmaar. Voor de vertegenwoordiging der roeisport wordt groote propaganda ge maakt: de deelneming van 5 vereonigin- gen staat vast. Onze handboogschutters komen met een 50-tal deelnemers uit, ter wijl aan een vorig bericht kan worden toe gevoegd dat het dorpje Huisen bij Arnhem niet alleen een 20-tal vond el zwaai er s zal zenden, doch de vertegenwoordiging van dit typische dorpsvermaak een groep van ongeveer 50 personen met ruiters erbij zullen vormen. Van den Nederl. Biljartbond zullen eveneens deputaties mededéfilecren, de Krachtsporthond verschijnt met een 40-tal athleten, de Ned. Wielrennersbond mot een paar honderd deelnemers. De Ned. Scjiaakbond bood aan, behalve deelneming aan het défilé een levend schaakspel te demonstreeren, wolk aanbod dankbaar werd aanvaard. Onze zeilers blijven evenmin ton achter, terwijl de bekende Haagsche Politie Sport vereniging deelneemt met haar muziek korps, ruiters, athletiekers, voetballers en schermers. Alleen onze Ned. voetballers lieten tot nog toe heel weinig van zich hooren, doch het comité vertrouwt dat deze deelneming feu slotte toch van dien aard zal zijn, dat de toeschouwers een waardigen indruk krijgen van de plaats, die deze tak van sport onder liet Nederlandsche volk in neemt. Ten slotte dient nog vermeld, dat het Comité besloten heeft de directie en re dactie van „Het Leven" als gast uit te 1100- digen hij de festiviteiten, in verband met het belangrijke aandeel dat het bekende gele weekblad heeft gehad in het welsla gen van de Hollandïndië-vlucht. A.s. Zaterdagmiddag om 3 uur heeft in café-restaurant Riche te 's-Gravenhage een vergadering plaats van het regeliugs- comilé met alle leiders van de verschillen de sportbonden ter nadere bespreking van het opmaken van het programma. VOETBAL. NederlandDuitschlaiuL De Duilsche elftalcommissie» heeft voor den wedstrijd Nederland-Duilscliland het volgend elftal samengesteld, meldt de „Tel.": Voor: Pauken (Verein für Bewogungs- spiele Leipzig), Harder (Hamburger Sportverein), Herberger (Verein. für Ra~ SGiisport, Mannheim), Sabck (Allemania, Berlijn), Voss (Holstein, Kiel). Midden: Hagen (Spielverein Fürlh), Lux (Tennis Borussla, Berlijn), Lang (Ham- hu iger Sportverein). Achter: Miiller (Sportverein Fürth), Be or (Hamhufger Sportverein). Doel: Rischer (Sportverein Wiesbaden). Van de Neurenbergsche spelers is op him verzoek niemand in hei elftal geko zen. De wedstrijd BelgiëNedcrartd. Het Beerschot Stadion geheel uitverkocht. Het Beerschot Stadion to Antwerpen ia voor den wedstrijd Belg Nederland op Zondag a.s. geheel uitverkocht. Dat is do werkelijkheid, doch alleen voo.» wat betreft de inrichtende B. V. B., want sluwe opkoopers hebben ook d.t jaar weei de hand kunnen leggen op een partij kaar ten, al schijnt dit aantel nu ook m ndei dan verleden jaar. Men wijst u hier een huis aan waar nog trihunekaarten van fr. 20 te bekomen zijn voor honderd francs en persoonlijk zagen we op de Keyserlei een rondventer plaai- sen van 12 fres. te koop aanbieden voor 25 francs, aldus een corresp. van het „Vad." le Antwerpen. Den dag van den wedstrijd zal geen en kel loket aan het stadion geopend zijn en zij die nog niet in het bez't zijn van een plaatsbiljet kunnen zich do reis van een stadion gerust besparen. Een cordon ma- rechaussee's zal het stadion geheel van de buitenwereld ateonrteren en alloen houders van kaarten zunon dit cordon kunnen pas-- seeren. v Nedei landsehe ""orfhclh^-ïJ. In de laatste vergadering van hot be stuur van den Nederlandschen Korfbal- bond werden o.m. de volgende hesluiten genomen De jaarlijksche interprovinciale wed strijd UtrechtGelderland wordt gespeeld op 10 Mei in een na overleg met de be trokken honden aan te wijzen Geldersche stad. De wedstrijd om den Telegraafbekei tusschen de Hollandsche en Belgische twaalftallen zal nu voor den derden ge voorloopig laatsten keer te Antwerpen ge speld worden en wel op 24 Mei. De Nederl. 12-talcommissio werd samea gesteld uit de heeren K. J. Heijboer (Rot terdam), G. Frangois (Den Haag en N Ouwehand (Amsterdam). Het te kiezer twaalftal zal weer uitsluitend bestaan ui' spelers der overgangsklasse, en wel 8 ui- Zuid-Holland en 4 uit Noord-Holland. Bc-sloten werd het volgend seizoen di overgangsklasse Noord uit te breiden to' 8 twaalftallen. De tweo laagstgcplaatste ploegen uit deze afdeeling en do nummers één en twee der kampioenscompetitio Noord-Holland zullen oen halve competiüt spelen om drie p'aatscn n d ovwriPgs- klasse. In verbapd mei het reien v:»ó Rupi- ditas (Zutphen) uit de Oostelijke lo klasse B, zal de kampioen der Oostelijke 2e klasse B, thans zonder voorafgaande promotiewedstrijden naar IB overgaan, terwijl geen twaalftal zal degradeeren Besloten werd een overeenkomst aan le gaan met de N.A.TT. inzako wedorzijdsche autom overran ie van royementen en sèbö ^sb"» j\~r> .una üer wedstrijden om het a'-' no-:-liploina voor Korfballers zal rnpvj.--.er bekendheid gegeven worden, terwijl getracht zal worden tot ccn nieuwe organisatie der athletiekbeoefening, waar in de erkende bonden worden betrokken. Overeenkomstig het advies van de Tech nische Commissie concludeerde het bonds- bestuur, dat het demonstratief in eigen korf doelen van Dcefos niet toelaatbaar te achten is, wijl ieder twaalftal moet streven naar do best mogelijke prestatie, al ware het alleen om te voorkomen, dat andere in hetzelfde comjietilicverband spelende twaalftallen benadeeld of bevoor deeld worden. Overgegaan zal worden tot instelling eener Noordelijke le klasse, omvattende 2 ploegen uit elk der provinciën Friesland, Groningen en Friesland, mits men tegelijk zal kunnen komen tot 2e klasse afdeelin- gen in die gewesten. Inzake het advies der Protestcommis sie tot overspelen van den wedstrijd ReadyWesterkwartier stolde liet B. B. vast, dat de uitspraak dezer commissie als juist is te beschouwen. Toch werd beslo ten, gelet op de uitspraak der strafcom- missie aangaande deze kwestie,, het ad vies niet op le volgen. De levenslange schorsing van den heer V. als scheidsrechter blijft gehandhaafd. In verband met het medespolon van den beer V. die ook voor eenigen lijd als spe ler was geschorst in den wedstrijd Nau- sikaiiExcelsior werd do uitslag 24 ver anderd in 50. Met den Roltordamsehen Korfhalbond werd een financieelo regeling getroffen voor de op Hemelvaartsdag te Rotterdam te houden Stedenwcdstrijden van den N. Korfhalbond. Verder werden nog afgewezen oenigc protesten tegen uitspraken van wedstrijd- commissie of bondsbesluur en gingen een aantal punten van minder belang onder den hamer door. LUCHTVAART. Twee vliegers gedood. In de vliegschool te Seslo Sangiovanni (Italië) is oen vliegtuig van een hoogte van 800 meters neergestort. Twee vliegers zijn gedood. Een hunner is de luitenant Cumangi. Noodlanding. Men meldt aan het Haagscho Anela- kanloor: De Farman Goliath, op weg van Am sterdam naar Parijs, heeft gi.sloi'en we gens motorstoring een landing moeten doen te Bei kel, benoorden Rotterdam, liet toestel bekwam geen schade. Passagiers waren niet aan boord.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 9