Eemeaasiie Beriofatera Dc ramp bij HaeU van Holland Op de Algemeene Begraafplaats le 's-Gravenhage werd gisteren ter aarde bo- Bteld bet stoffelijk overschot van den hij de ramp van Hoek van Holland om het leven gekomen Pieter Bal, beboorende tot do bemanning van de sleepboot „De Schelde" Geweldig was de menscbenmassa, cue eamengestroomd was om den jongen man, die op zoo treurige wijze omgekomen is, de laatste eer te bewijzen. De Internatio nale Sleepbootdienst L. Smit en Co. te Rot terdam, bad zich doen vertegenwoordigen door dc heeren Fuik, directeur van den Internationalen Sleepbootdienst, en De Mos, vertegenwoordiger der Maatschappij te Scheveningen. Voorts waren aanwezig eenige kapiteins en vele kameraden van Onder de vele kransen, die de kist dek ten, waren er van de directie van den Rot- lerdamschen Lloyd, van den Intern. Sleep bootdienst cn van de kameraden. Aan de groeve voerde bet woord Lts. TLchcimans, Ned. Herv. predikant te Sche- vtalingen, die woorden van troost sprak lot de nagelaten betrekkingen van bet slachtoffer, die door déze gebeurtenis zoo diep getroffen word en. Namens den Intern. Sleepbootdienst voerde de heer Fuik het woord, die den överlederie prees als een plichtsgetrouw incnscb, zijn leven opgeofferd hebbende om dat van anderen te redden, en als een goed kameraad. Onder groote belangstelling, had gister morgen te half elf op de Algemeene Be graafplaats te Hoek van Holland de plech tige teraardebestelling plaats van bet lijk van een der opvarenden van „De Schelde' den 19-jarigen H. v. d. Haven. Aan net graf deed de heer Jas, commis saris- van Rotterdam te Hoek van Hol land, mededeeling van een door hem ont vangen telegram, houdende betuiging van deelneming van H. M. de Koningin. Na mens burgerij cn overheid sprak (1e heer Jas verder zeer aandoenlijke woorden. Ds. R. Koolstra en de heer Van Dussel- dorp, de laatste namens de directie van L. Smits Co.'s Internationalen Sleep dienst, voerden mede het woord. Van de directie en van bet personeel van L. Smit Co., alsmede van den Rotterdamschen Lloyd, worden kransen op bot graf gologd. Noodweer in de Zuiderzee. De „Tol" meldde gisteren: Do gisternacht plotseling opgekomen Noorcl-Ooster storm heeft vele schepen, sooral botters, hij Marken onverwachts overvallen. De zee rondom het eiland is als hot ware bezaaid met visschersvaartuigen en tjalken, die ter plaatse, waar zij zich bevonden, voor anker moesten gaan. Hun positie levert echter geen onmiddellijk ge- Het zeewater slaat thans met kracht over yen Noord-Ooster-dijk van Marken. Hot jjiland zal dan ook wel groolendeels over- Mroomen. De slooten binnendijks loop en *eeds over, en het water stijgt nog voort durend. De verbinling met den vasten wal is ver broken, aangezien de motorboot van de Tweede Noorcl-Hollandscbe Tramweg-Mij. gistermorgen op haar eerste reis naar Monnikendam niet tegen den wind kon op- ütoomen. De voorsteven was niet- in den wind te houden .Thans ligt (le boot ver uit haar koers, vóór den zoogenaamden poel, voor anker. Gezonken. Nabij Warder is gistermorgen het tjalk- acbip gezonken van schipper Wormsbecher te. Hoorn. Het was op weg met. een lading jand naar Amsterdam. Door de sneeuw stormen overvallen, kreeg het vaartuig door nooge zeeën zooveel water in, dat de opva renden, de schipper en zijn knecht, zich genoodzaakt zagen het schip te verlaten. 2 ij konden den wal bereiken. !n brand geraakt. Gistermorgen was de 29-jarige mej. A. H., wonende Zeehavenlaan te Dordrecht nezig met strijken en kwam daarbij met aaar japon in aanraking met de kachel, waardoor haar japon vlam vatte. Ver schrikt liep de juffrouw naar buiten. Door den hevigen wind werden daardoor de vlammen nog meer aangewakkerd. Buren rolden haar door de sneeuw en met em mers water werden de vlammen gedoofd. De juffrouw is daarop naar het gemeente lijk ziekenhuis overgebracht. Haar toe stand is zeer ernstig. Doodelijk mijnongeluk. Woensdagavond werden in de onder- grondsche werken der Oranje Nassaumija I fo Heerlen eenige arbeiders door een van een helling af rollenden kolonwagen aan gereden. Eén hunner werd onmiddellijk gedood terwijl twee arbeiders zware ver wondingen opliepen. Ernstig ongeval. In hét gesticht „Charitas" te Roosen daal is Dinsdagavond de Eorw, Zuster Eduarda, terwijl zij bij den schoonmaak aan den arbeid was, plotseling door een beroerte getroffen, waardoor zij van een ladder van geringe hoogte viel. Toen men toeschoot om haar op te hel pen, bleek dat zij gedeeltelijk verlamd was, waarom onmiddellijk een dokter werd ont boden, die spoedig ter plaatse was. Deze achtte haar toestand zoo ernstig, dat hij het raadzaam vond haar oogenhlikkelijk de laatste H.H. Sacramenten te doen toedie nen. Haar toestand is zorgelijk. Door den trein aangereden. De forensentrein, die te 8 uur 1 min. uil Hilversum vertrekt, heeft gistermorgen op - bef stationsemplacement van Weesp een werkman van Werkspoor, J. de Greef ge- -ten. en woonachtig te Amsterdam, aan- gereden. De mand werd ernstig gewond met den vo! ;enden trein naar Amsterdam vervoerd en naar het O. L. Vrouwe-gast- huis overgebracht. In het, begin van den middag is hij daar aan de bekomen verwondingen overleden. Botsing. Woensdagavond is de Arnhemsche ge meentetram omstreeks 11 uur bij de Sta tionsstraat te Velp gereden tegen de auto bus van de Geldersche Stoomtram, die links uithaalde en daardoor dicht bij de tramrails kwam De bus werd in de flank aangereden en kwam achterstevoren dwars over den weg te staan. De passagiers wer den dooreen geslingerd, de ruiten vernield, enkele pasagiers door glasscherven niet ernstig gewond. Te water gereden. Een motorrijder, die uit Amsterdam kwam, is Woensdagmiddag, toen hij voor een wagen uitweek, te Haarlemmermeer in de Ringvaart gereden. De man wist zich met moeite op het droge te halen. Ernstige steekpartij te Heerlen In de gaarkeuken „Het Goed Kosthuis'* te Heerlen ontstond Dinsdagmiddag twist tusschen den 40-jarigen gehuwden los werkman W. I. en zekeren H. A., bijge naamd Drieskede Koekoek, een berucht smokkelaar. De twist werd huiten voortge zet en Drieske, die hulp kreeg van den arbeider J, K., bewerkte zijn tegenpartij met een mes. Toen de politie arriveerde, lag deze bewusteloos op den grond en bleek hij een 7-tal messteken te hebben ontvangen. Zijn halsslagader was nagenoeg doorgesneden. De smokkelaar werd wegens poging tot doodslag gearresteerd en be kende de meristeken te hebben toegebracht onder den uitroep: ..dat hij hem kapot zou maken". In zijn woede had hij zichzelf een diepe wonde in de kuit toegebracht. Drieske is reeds meermalen wegens mishandeling veroordeeld. De toestand van het slacht offer is hoogst ernstig. Brand. Gistermorgen om half 11 ongeveer is brand uitgebroken in de meubelmakers- werkplaats van J. P. Royth, in de Anton de Hoenstraat 3 te 's-Gravenhage. Een leerjongen zot kapok-kussens te stoppen dicht bij een luik, aardoor cle wind speel de, dat de kapokvlokken tegen de kachel deed waaien. Toen het kapok eenmaal had vlam gevat, breidde het vuur lich spoedig uit. De brandweer was er vlug bij, doch kon niet verhinderen, dat een gedeelte der werkplaats vernield werd, eveneens eenig materieel en meubilair. Met een straal op de waterleiding werd het vuur gebluscht. De heer R. was tegen brandschade verze kerd. De brand te Zartdvoort. Een notaris uit Rotterdam heeft in op dracht van een dame een bedrag van 500 aan den burgemeester van Zandvoort doen toekomen voor de slachtoffers van den ij. i.. o^, arassage. De geheime branderij te Maastricht. Ook in het huis van J. M. H. aan den Parallelweg 41 te Maastricht zijn door het Parket en rijksambtenaren onderzoekingen ingesteld. De aangehoudene Houben, daarna op vrije voeten gestéld. De onderdeelen der ontdekte distilleerde rij zijn per voertuig naar het Rijksbelas tingkantoor overgebracht. Daarna heeft Parket met eenige belastingambtenaren nog een bezoek aan den kelder gebracht, alles in oogenschouw genomen, foto's gemaakt, en ten slotte alles verzegeld. Een ijshaai. De stoomtreiler Maria Elisabeth IJM. 37 heeft te IJmuiden een visch aange bracht, die een lengte van 5 meter en een middellijn van 70 centimeter heeft. Het is een ijshaai, met een gewicht van ongeveer 450 K.G. Het dier werd voor 29 gekocht door eenige arbeiders, die het in verschil lende plaatsen willen ten toon stellen. „N. R. Crt." BasitewL ISspSefateirc Brand in een benzinefabrick. Naar men uit Moskou meldt, is ten ge volge van de ontploffing van een reservoir bram1 uitgebroken in de benzinefabriek in de „Zwarte Stad", een stadsdeel van Ba koe. Het vuur sloeg over naar vier ben zine- en gasoline-reservoir. De benzine stroomde uit dc reservoirs, met het ge volg, dat het vuur zich ook naar de stad verplaatste. Duizenden liters benzine gingen verloren. De brandweer is er in geslaagd, den brand meester te worden. Een robbenjacht verongelukt. Te St.-John (New-Foundland) zijn draadloozo berichten ontvangen van den robben jager „Stella Maris", waaruit blijkt, dat het scliip tusschen ijsbergen bekneld is geraakt en op 90 mijlën afstand van de Notre-Dame-baai in zinkenden toe stand verkeert. De bemanning bestaande uit tachtig koppen trachtte een anderen robben jager, de „Prospero" te bereiken. Van laatstge noemd schip is bericht ontvangen, dat het er in geslaagd is de bemanning van de „Stella Maris" te redden. De onveiligheid in Griekenland. De onveiligheid in sommige afgelegen streken van Griekenland houdt de aan dacht van de regeering bezig. Gisteren werd een zestal studenten, waaronder vier Amerikanen en twee Engelschen, op een autotocht door het Zuiden, van Epirus door bandieten overvallen, 'n Amerikaan- sche student werd gewond; de aangevallen studenten, onder wie twee vrouwelijke, verlieten den auto en verborgen zich in een naburig woud. Zij vonden later den auto en de bagage geheel in orcle terug en vermisten slechts eenige koffers met klee deren en een paar fotografie-toestellen De Grieksche premier heeft den Engel- f schen en Amerikaanschen gezanten mede- J gedeeld, dat onmiddellijk gendarmes zijn uitgezonden om de bandieten op te sporen. Onlangs zijn nabij Saloniki twee Atheensche dokters aangevallen en voor een losprijs vastgehouden, terwijl een an dere dokter in Thebes een hoogen losprijs moest betalen om vrij te komen. De Minister van Oorlog is pas terugge keerd van een bezoek aan Saloniki, waar hij persoonlijk troepen-operaties tegen de bandieten heeft geleid, die echter zonder resultaat zijn gebleven. OE RIJNSTREEK. RfcCHTZAKEBI HAAGSCH GERECHTSHOF. De moord in de Engctenburgstraat te 's-Gravenhage Gisteren is in hooger beroep de behan deling begonnen van de zaai tegen den 25-jaxigen stoker-machinist J. v. d. G., in Den Haag, gedetineerd, die b'j vonnis van de Haagsche rechtbank van 10 December is veroordeeld, overeenkomstig het requi- sito'r van het O M., tot levenslange ge vangenisstraf wegens doodslag onder ver zwarende omstandigheden, gepleegd in Februari van het vorige jaar op zijn ge huwde zuster, die woonde in een- groente winkel aan de Engelenburgstraat in Den aag. Het Hof was samengesteld als volgt: mr. Aberson, president; rnrs, jhr. Quinters en Schl-'ngemann, raadsheeren. Het openhaar ministerie werd waargenomen door den procureur-generaal mr. del Carnpo. Bekl. werd wederom bijgestaan door mr. H. J. G. Bekker, advocaat in Den Haag. Door O. M. en verdediging werden m deze zaak gezamenlijk ongeveer 45 getui gen en deskundigen opgeroepen. De ten onrechte cirivangen foö.GC Het gerechtshof heeft uitspraak gedaan in het civiel geding, door den heer L. W. Koole, oud-gemeente-architect in Gouda, ingesteld contra de gemeente Gouda, waar bij --terugvordering werd geëischt van de door eischer destijds in de gemeentekas gestorte f 35.000. Het vonnis der RoIterdaansche recht bank is bekrachtigd en den heer Kool-e zijn eisch ontzegd. HAAGSCHE RECHTBANK. Echtelijke twist Voor de rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 26-jarige bankwerker A thans gedetineerd, ter zake, dat hij op 3 Nov. 1924 gepoogd heeft iemand van het leven te herooven in de Kritzfngerstraat. Beklaagde verklaarde, na z jn huweli jk naar Amerika lo zijn gegaan en zijn vrouw geregeld ge'd te hebben gezonden, doch na een 'brutalen brief van zijn schoonvader met het zenden van geld te hebben opge houden. Toen hij in Nederland terug kwam en Z'jn nnirmairfcj kind wilde zien, werd hem die telkenmale door de familie van zijn vrouw gewe'gerd. Op 3 November 1924 had hij zich wederom naar de wo ning in de Kritzingerstraat begeven; toen hem opnieuw geweigerd werd het. kind te zien, heeft hij met de revolver door een ruitje van de voordeur geschoten, waarbij de zuster van zijn vrouw aan het hoofd werd verwond. Een viertal getuigen bevestigde dit feit, waarna de Cofficier van Justitie ter zake van poging tot moord een gevangenisstraf van drie jaar eischte. De uitspraak werd bepaald op 26 Maart. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Na de RdSepdamsche Postdemonstra.ie. De rechtbank te Rotterdam, behandelde gister de saak tegen het oud-raads- en ka merlid, den heer B. J. van Stapele, thans hoofdbestuur der van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond te 's-Gravenliagë. Zooals men weet heeft de heer Van S. op 6 Januari van dit jaar voor den kan tonrechter terechtgestaan, wegens het niet onmiddellijk voldoen aan de bevelen van de politie en wegens het houden van een optocht waarvoor geen vergunning was verleend. Voor deze feiten was held. ver oordeeld tot twee geld!)o eten van f 15 en f 10. Bekl. ging van dif vonnis in hooger be roep, doch later werd dit appèl, op advies van hekl.'s verdediger, mr. Mendels, inge trokken. Thans stond de heer Van Stapele we gens opruiing terecht. De officier eischte, mede in verhand met de geldboeten, die bekl. door den kanton rechter zijn opgelegd, een goeldboete van f 125 subs. 25 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE HAARLEM Verkeersongeval Onlangs werden onder L i s s e een jon geman en een meisje, op den Rijksstraat weg fietsende, door een automobilist aan gereden. De fiets van den jongeman werd geheel vernield. Maar het meisje vooral kwam leelijk terecht. Zij liep zoodanige verwon dingen op, dat zij 14- dagen het bed moest houden en eeni gen tijd een stijf heen had. Ook verloor zij een paar kiezen. Voor een en ander had zich te verant woorden R. W., uit Amsterdam. Hem was ten laste gelegd do veiligheid van het ver keer in gevaar gebracht te hebben en dat hij bij het passeeren van een anderen auto op het voetpad had gereden. Bekl. zeide dat hij de jonge menscken niet had gezien. Een der getuigen beweerde dat bekl. niet op het voet-pad had behoeven uit te wij ken. Het 0. M. requireerde in deze zaak f 40 boete of 10 dagen. De verdediger, mr. W. Brants, voerde in zijn pleidooi aan, dat niet is bewezen, dat bekl. zonder noodzaak van den open haren weg is afgeweken. PI. concludeerde tot vrijspraak. De kantonrechter veroordeelde bekl. 'tot f50 boete of 10 dagen hechtenis. BODEGRAVEN. 1672. Het rampjaar! Aangezien wij met onze "geschiedenis van de Parochie lot aan dat punt zijn ge komen, willen wij even de aandacht wijden aan hetgeen in dat jaar hier is gepasseerd. In het Openluchtspel van 1923 hebbea we er een en ander van gezien, hetwelk natuurlijk de gruwelijke werkelijkheid lang niet nabijkwam. 7 April van dat jaar verklaarde Frank rijk ons reeds den ocadog en weldra was een groot gedeelte van ons land door de Fransche troepen bezet. Over de oorzaken van dien oorlog willen we bier niet uitwijden, evenmin over die van den oorlog met Engeland, Munster en Keiden. Ons leger was in droeven staat, doordat de regeering in hoofdzaak haar aandacht aan de vloot had gewijd. En een groot ge deelte van onze beste troepen lag in Maas tricht, waar koDing Lodewijk voorbijgetrok ken was, na de stad te hebben laten in sluiten. Men wilde onderhandelen over vrede, doch de voorwaarden waren onaanneme lijk (een van die voorwaarden was: Vrije uitoefening van den Katholieken Eerc- dienst.) Toen liet men de oude Hollandsche waterlinie werken. Deze lag veel verder westelijk dan de nieuwe en Woerden en Nieuwerbrng lagen er nog juist buiten. Den 24en Juni werd Woerden bezet. Ook deze plaats heeft veel van de Fransche heerschappij geleden, evenals alle andere door de Franschen bezette plaatsen. Intusschen was de Prins van Oranje tot Stadhouder uitgeroepen, en tot opperbe velhebber van land en zeemacht benoemd. Zijn hoofdkwartier vestigde hij te Bode graven. Tegen het einde van 1672 waagde hij een aanslag tegen Charleroi, die mis lukte, ook al doordat de vorst ingevallen - En diezelfde vorst bracht ook de Her tog van Luxemburg, een van de meest bekwame Fransche Maarschalken op het denkbeeld, over den ijsvloer Holland bin nen te rukken. Ook de afwezigheid van den Prins was hieraan niet vreemd. De opzet was dan, om enkele schansen van achter aan te vallen, en zoo den weg vrij te krijgen naar het liart van Holland. Den 28sten December rukte dan de Her tog met een leger van ongeveer '10.000 sol daten op Zegveld aan. De baljuw van Nieuwkoop had terstond bericht gezonden, aan den graaf van Koningsmarckl die te Bodegraven vertoefde, maar deze zond geen hulp, ja vertrok zelfs naar Gouda. Daar hét intusschen was begonnen te dooien, zond de Hertog het grootste gedeelte van zijn troepen t'erug naar Woerden, zoodat hij met nog geen 4000 man overbleef. De aanslag op Nieuwkoop mislukte, door de kranige houding van hovengenoemden dio iniiArlianst zijn boeren gewa pend had. Daarom trokken de Fransche troepen vanaf de Meije naar Zwanimcrdam. Door lafhartig vluchten van de verdedigers hier waren de Franschen dadelijk meester van de lage zijde. De bewoners van dezen kant hadden bijtijds de vlucht kunnen nemen naar Leiden, zoodat de Franschen hier weinig te halen vonden. Reeds in Utrecht had de Hertog zijn sol daten aldus toegesproken: „Gaat heen, mijn kinderen, rooft,' doodt, schendt; en zoo gij iets gruwelijker en geweldiger kunt bedrijven, wees daarin niet te traag Was het dan te verwonderen, dat de enke lingen, die zij daar vonden, gruwelijk mis handeld werden? Daarbij kwam nog, dat zij hun opzet nagenoeg verijdeld zagen en dus tot het-uiterste waren 'geprikkeld. De brug, die in Zwammerdam de over gang vormde naar de hooge zijde, was opgehaald, maar na enkele schoten werd zij neergelaten. De bewoners van dezen kant hadden geen kans gezien, om te vluchten. Bovendien, toen de soldaten vertrokken, werd gezegd, dat er oogenhlikkelijk anderen voor in de plaats zouden komen, en dus hopte men nog eenigermate op verdediging, maar die hoop bleek ijdel. Vreeslijk koelden de Franschen hun woede op de achterblijvers. Alle wreedhe den, die maar met mogelijkheid bedacht konden worden, werden hier gepleegd, twee dagen lang (28 en 29 December.) Toen kwam dc tijding, dat Mozes Pai- névain zijn post aan de Nieuwerbrng had verlaten. Oogenhlikkelijk zond de Hertog er een afdeeling soldalen heen, om de wer ken aldaar te slechten, en zich aldus een veiligen aftocht te verzekeren. Den 30en December werd (fan alles, wat maar eenige waarde had, in schuiten geladen en naar Woerden vervoerd. Verscheidene mannen, nagenoeg van hun kleeren beroofd, werden gedwongen, door de sneeuw te gaan, om de schuiten met het gestolene voort te trekken. In alle huizen werd de brand gestoken. Zij, die er uit wilden vluchten, werden met sabels en geweerkolven weder er in gestooten. Honderden werden in de sneeuw ge jaagd, na eerst van alles beroofd te zijn. Kleine kinderen in hun wieg werden aan de sabels geregen der woeste krijgsknech ten. Anderen, bij wie de wreedaards ver moedden, dat geld te vinden was, werden bij de oksels in een schoorsteen opgehan gen, en het vuur daaronder aangemaakt, zoodat zij van onder verbrandden en van hoven in den rook verstikken. Ouders werden gedwongen, het aan le zien, hoe men eerst hun kinderen doodde, en werden daarna zelf omgebracht, of mis handeld en weggejaagd. Anderen werden neus, ooren, armen of tenen afgesneden, kortom, alles wisten die onmenschen te bedenken. En hoe dat volk met de vrouwen en meisjes daar geleefd heeft, weigert onze pen te beschrijven. Toen Prins WiJiem 2 dagen later hjet kwam, stond er nagenoeg geen huis mee. overeind. ALPHEN AAN DEN RIJN. Centraal Genootschap voor Kinder, vacantickolonïes. Naar wij verueml heelt de nieuw opgerichte 'Aid. Alpheu d. Rijn van het Centraal Genootschap voor kinder-vaeanLckokmie's, reeds een werk plan opgesteld voor dezen zomer De reeds verkregen resultaten, wat wei plan en c-on tribu tie's betreft, zijn zeer fo vredigend, zoodat er in het beg n van (fo zomer vermoedelijk wel reeds een IO-w bleekneusjes uitgezonden kunnen worden Afgewezen. Ged. Staten- van Zuii Ho land hébben besloten, af te wijzen cy verzoek van het dagelijkseb bestuur den Al gemeen en Nederlandschen "Wielrij! dersbond om opheffing van de gesloten verkaring voor motorrijtuigen van wegy onder de gemeente Alphen a. d. Rijn, nl liet gedeelte van den Lagen Rijndijk >M, dé Hooge Brug bij Zwammerdam tot dj sluis van den polder Nieuwkoop en Koot, den op de Ziende; én den Z'endeweg gezegdesluis tot den Zuideindeweg (Aar" landervecn). BODEGRAVEN. Tijdelijke weihouder. Naar wij nemen heeft de heer L. Hor tens i us, dia it de Maandag j.l. gehouden Raadszitting i® tijdelijk wethouder werd benoemd, votj die benoeming bedankt. Had de gencjaH heer z'jn benoeming aanvaard, dan de wethouderszetels juist door de fot eenige linksehe raadsleden zijn •ngm men. Mogelijk is dit voor den heer Hot. ten-s :us reden tot bedanken geweest. RQSKOOP Gemeenteraad. Volledig advies inzake eiectrii catie der gemeente en credit daarvoor. Voorstel van B. W. om te besluiten tot het ai gaan van een geldleening. Besprekingen woningbouw. Woensdag j.l. kwam de Raad dezer meente in openbare vergadering Voorz.: Burgemeester GoÖjn. Aanweai alle raadsleden. Als eerste voor stemming en rondvraa word aangewezen de heer Grootendorst li notulen der vergadering van 22 Jan. 18 werden behoudens een kleine opmerkii door den heer Brand vastgesteld. Eeni; ingekomen stukken werden voor kenne geving aangenomen. Een voorstel- van B. en W. o sluiten tot intrekking der veroi'donk; houdende voorschriften tot voorkomt van brand, werd goedgekeurd. Mededeeling van B. en W omtrent door hun college gegeven opdracht den bouw van een 8-retorts oven voor Gasfabiiek werd goedgekeurd. Een voorstel van B. en' W. om te len tut verkoop van eenige perceefen boo; grond en wel aan de heeren A. Met,seis A. Vermeul en P. Hoogendoorn, werd gc gekeurd, echter werd er dooi' de hee Verkade en Brand op aangedrongen, er hij den verkoop van bouwgrond op gemeentelijk bouwterrein aan%e Zuidkai doer B en "W. een zekeren eisch geslii zal worden, om de minder sierlijke gen te weren. Een voorstel van B. en W. om te besl ten tot Z. Exc. den Minister van "Wat: staat een adres te richten i z. de vooif nomen reorganisatie van den Post, Td graaf en Telefoondienst werd goedgeksw Voorstel van B. cn W, om te beslui! de kosten van arbeidsloon voor het van een bestrating op de overschepiiig den Ham voor rekening van de geuies te nemen. De heer Nijnof kan zich hiermede vereenigen en wil liet werk geheel rekening van den Polder aldaar stellen. De heer de Wolf wil de helling vau overscheping niet te steii maken, omtfal boomk'w'eekers voor het transport van hoornen en planten daarmede wel godi; zijn. De Voorz. zegt, dat de onkosten voor gemeente, betreffende dit werk, niet gil zullen zijn, de bedoeling is dat de gemeeï slraatmaker het werk in hoofdzaak dl kan, hoogstens voor een week een strai maker erbij. Daarbij komt nog, dat' ook een belang is voor de daar wone menschen vanwege de vuile verkeert langs genoemde overscheping, en dus een gemeentebelang. Het voorstel r daarna zonder stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. om aan. weduwe van den overleden v.m. gomeet' werkman A. Roskam tot baar 65e jaar toelage uit de gemeentekas te verte® van 150 per jaar De heer de Wolf wil dit zien aangCT tol 156 aldus 3.— per week. De Vuorz. zegt, dat dit feitelijk ooi de hedoeung lag, en werd dit voorstel a! gewijzigd aangenomen. Voorstel van B en \V. betreffende stelling der bestemming van het restarl 3000 der schenking van de N. 0. 1 Een gedeelte van het geld zal besteed, wat in een yolgend voorstel f gezegd, om te besluiten tot aankoop een schuurtje staande aan de Achten en toebehoorende aan den heer "W. Tooren alhier. De betr Nijhóf is wel voor het vo® als men ook het daarnaast gelegen scfr tje koopt, anders zal het verkeer w® plaatse er toch r.iet door verbeteren. De Voorz. zegt, dat B. en W. ook met de eigenaren van de twee af schuurtjes langs de Acbterkacle in handeling zijn geweest, doch tot op nog met met gunstig resultaat, doe» wil deze gelegenheid maar vast wa&' voor 5t eene gebouwtje dan gaat meim vooruit. Het voorstel werdaanf met 11 der 13 uitgebracht stemmen- Voorstel van B. en W. om uit te of een volledig advies moet worden gesteld i. z. electrifieatie der genie zoo ja, daarvoor een crediet te vi van 1000.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8