WYBERT Seref. Staatspartij: Ds. Kersten. Tegen de afschaffing hebben ge stemd: 3 Katholieken: de H.H. van Rijzewijk, van Dijk en Mej. Meyer. 11 Sociaal-Democraten: de HEL Albarda, Kleerekooper, van der Waerden, K. ter Laan, IJzerman, J. ter Laan, van den Tem pel, Wijkamp, Gerhard, van Zadelhoff en mej. Groeneweg. 1 Anti-Revolutionair: de Hr. Beumer. 1 Christelijk-Historische: mej. Frida Katz. 5 Vrijheidsbonders: do H.H. van Gijn, Staalman, de Groot, ter Hall en Mej. Wes terman. 2 Vrijzinnig-Democraten: de Hr. Ketelaar in Mevr. Bakker-Nort. 1 Liberale partij: Mej. van Dorp. Bij de stemming waren afwezig 24 leden. 5 Katholieken: de H.H. Hermans, Juten, ▼au Ryckevorsel, van Schaik en Stule- mey'er. 4 Sociaal-Democraten: de H.H. Troel- •tra, Brautigam, Duys en Vliegen. 7 Anti-Revolutionairen: de H.H. Duy- maer van Twist, Leenstra, van der Molen, 'de Montó Verloren, Rutgers, Smeenk cn van der Voort van Zijp. 4 Christelijk-Historische®: de H.H. van Boetzelaer van Dubbeldam, Gerritson, Schokking en Tilanus. 1 Vrijheidsbonder: Mr. G. A. Boon. 1 Vrijzinnig-DemocraAt: Mr. Marchant. 2 Communisten: de H.H. Wijnkoop en ian Ravesteyn. Een beroep van Amsterdam op de Eerste Kamer. In de gister gehouden avondzitting van den gemeenteraad van Amsterdam kwam aan de orde het voorstel-Boissevain c.s., om aan de Staten-Generaal te verzoeken het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd niet aan te nemen. De heer Walrave Boissevain (V.B.) wijzigde zijn voorstel in dien zin, dat het recpiest zal worden gericht aan de Eerste Kamer, nu de Tweede Kamer het wetsont werp reeds heeft aangenomen. Spr. is van overtuiging, dat hij nagenoeg geheel Am sterdam achter zich heeft,, wanneer hij aandringt op behoud van den zomertijd. Omdat een college als de Raad zich z.i. niet in dezen politieken strijd moet men gen, meende de heer Baas (A.R.) zijn stem aan dit voorstel te moeten onthouden De Voorzitter wilde eveneens slechts een voorzichtig gebruik van het petitie recht, door de Grondwet aan den Gemeen teraad toegekend, doch in dit geval, waar seven fractie-voorzitters het voorstel on dersteunen, is hij gaarne bereid, uitnaam van het college, het voorstel-Boissevain over te nemen. Het gemeentebstuur van Amsterdam zal daarom aan de Eerste Kamer der Staten- Generaal verzoeken,het wetsontwerp tot afschaffing van den Zomertijd niet aan te nemen. De Zomertijd en de Spoorwegen. Het in de Tweede Kamer gevallen be sluit met betrekking tot den zomertijd, brengt, meldt het U. D., groote moeilijk heden met zich mede voor de Spoorwe gen. De reeds vastgestelde treinenloop voor den a.s. zomerdienst is ontworpen op de basis van handhaving van den zomer tijd; de samenstelling van deze dienstrege ling kon natuurlijk niet wachten op het Kamer-votum. De dienstregeling moet nu weer worden omgewerkt naar den nieu wen stand van zaken. Speciaal zullen de moeilijkheden gelden de internationale aansluitingen, in verband met het feit, dat ©inde Maart of begin April België en Frankrijk den zomertijd willen invoeren. In verband met deze laatste omstandigheid moeten de internationale aansluitingen omstreeks April een uur worden vroeger gesteld, terwijl bij ingang van den zomer dienst ou de Ned. Spoorwegen (5 Juni) 'die aansluitingen weer een uur moeten Worden teruggesteld. Bij het wijzigen dezer internationale verbindingen blijft het intusschen niet, want met die inter nationale communicaties hangen verschil lende binnenlandsche verbindingen ten nauwste samen. De Spoorwegen kunnen dus beginnen aan een algeheele omwer king van den nieuwen zomerdienst, al •preekt het vanzelf dat men rekening moet houden met de mogelijkheid dat de Eerste Kamer een besluit neemt, dat ingaat te gen dat van de Tweede Kamer. i De Int. regeling van den Bakkersnacht- arbeid. Het wijzigingsvoorstel van de Neder 1. regeering beoogt banketbakkerspa- .troong vrij te laten om 'a nachts te werken Het Internationaal Arbeidsbureau te Ge- Hève heeft de gelukkige gedachte gehad kleine overzichtelijke brochures te publi- ceeren over de ontwerp-con ven ties die door de Arheidsconferentie van verleden jaar in •erste lezing zijn aangenomen en de amen dementen, die daarop sindsdien door de regeeringen nog zijn voorgesteld. Een der gelijk boekje is thans verschenen over de ontwerp conventie op den bakkersnacht- fmbeid. Wij vinden daarin een serie belangrijke amendementen en daaronder ook het wij zigingsvoorstel van de Nelerlandsche re geering, dat beoogt de banketbakkerspa troons niet onder de nachtarbeid verbods bepaling te doen vallen. Minister Aaiberse merkt op, dat in Nederland de banketbak kerspatroons vrij zijn 'e nachts te wecken en dat men nog nimmer eenige nadeel van die bepaling heeft ondervonden. Verder is !©en wetsontwerp bij de Tweede Kamer aanhangig, dat ten doel heeft, den bakkers patroons toe te staan, voortaan 's nachts werkzaamheden te verrichten, die geen Yerband houden mot de broodbakkerij. iNaar het oordeel der Nederlandsche regee- Jing bestaat er geen enkel gevaar, het ar- keidsverbod in de broodbakkerijen omver te werpen, wanneer men de banketbakkeTS- patroons vrij laat. Veel ingrijpender wijzigingen worden van Engelsche zijde voorgesteld. Volgens de Engelsche regeering zou de conventie alleen van toepassing moeten zijn op bak kerijen, waar brood en soortgelijke, uit meel bereide producten worden gemaakt, die voor den verkoop aan het publiek wer ken. Zij wenscht daarvan te zien uitgeslo ten bakkerijen, verbonden aan restaurants, scholen, klinieken enz., die een geheel an der karakter hebben dan de eerstgenoemde bedrijven. De tweede en belangrijkste wijziging door Engeland verlangd, heeft ten doel, alle patroons buiten de verbodsbepaling te laten. Onder de argumenten, die de Engelsche arbeidsminister aanvoert, is er een, dat wel bijzonder overtuigend is. Het verbod op den patroonsarbeid acht de Engelsche regeering in strijd met deel dertien van het verdrag van Versailles, dat alleen be trekking heeft op de bescherming van den gesalarieerden arbeider en niet van den patroon. Een dergelijke vrijheidsbeperking acht Engeland ontoelaatbaar. Krachtig komt de arbeidsminister op tegen een in de „Informations Sociales" voorkomende bewering, als zou de uitbreiding van de verbodsbepaling tot de patroons een van de meest essentieele bepalingen van de nieuwe conventie zijn. Niet alleen be schouwt zij die uitbreiding als secondaiT, zij is de meening toegedaan, dat dit punt n-'et in een internationale conventie maar in ieder land apart dient te worden gere geld. Ten slotte vindt Engeland de definitie van het begrip nacht in de conventie te eng. In plaats van te bepalen, dat hier onder zal worden verstaan een tijdsduur van minstens 7 uur, waarin het gedeelte van den nacht tusschen 11 uur 's avonds en 5 uur 's morgens begrepen zal zijn wil Engeland de afbakening van den nacht overlaten aan de bevoegde autoriteiten en alleen in de conventie vastleggen dat de nacht moet omvatten hetzij den tijd tus schen 11 uur 's avonds en 5 uur 's mor gens, hetzij dien van 10 uur 's avonds en 4 uur 's morgens. Een ander belangrijk amendement is van Finsche zijde afkomstig. Het heeft ten doel de mechanische bakkerij van be schuit, z.g. droog tafelbrood en dergelijke producten, buiten de bepalingen der con ventie te laten. Finland meent dat men de fabrikanten vrij moet laten, de machines, die daarbij gebruikt worden, den geheelen dag, d.w.z. met dr:e ploegen te laten wer ken om haar productiviteit zoo hoog mo gelijk op te voeren. Zij merkt verder op, dat de arbeidsomstandigheden in de be doelde broodfabrieken geheel anders en uit een oogpunt van hygiënie bezien, veel beter zijn dan in bet meerendeel der overige industrieën, waar de nachtarbeid wel wordt toegestaan. Ook bestaat er geen gevaar voor concurrentie aan bakkerijen, waar men in hoofdzaak op handenarbeid is aangewezen, en die voor den directen verkoop aan het publiek werken. Het droge tafelbrood wordt namelijk evenals andere industrieele producten, bewaard en niet voor dagelijksch gebruik gefabriceerd Minder belangrijke wijzigingen, die groofendeels op het begrip nacht betrek king. hebben, zijn ten slotte nog voorge steld door België, Hongarije en Italië „Tel." De Dioc. Tuindersbond. (Vervolg). Des middags te twee uur werd de alge- meeno vergadering van den Diocesanen Tuindersbond voortgezet. Aan de orde was het verslag van den Keuringsdienst, afdeeling Tuinbouw, waar bij gelegenheid tot het maken van op- of aanmerkingen, betreffende de uitvoering van den keuringsdienst. Het verslag is reeds in druk verschenen en aan de afdeelingen rondgezonden. De Voorzitter hoopt, dat door de bestu ren der Tuindersvakgroepon het verslag is behandeld op een alg. verg. of dat dit als nog zal geschieden. Het batig saldo van ongeveer f 438. zal geschikt zijn tot het vormen van een reserve. Vooraf deelt de voorz. echter me de, dat een bedrag van f 100.is .uitge trokken als een soort contributie voor den L T. B. voor de rentedorving, welke het Hoofdbestuur heeft gehad van de belang rijke bedragen, die het aan den keurings dienst heeft ten koste gelegd. Het verslag van den keuringsdienst wordt dan zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Belangrijke aanvragen uit het buiten land voor goedgekeurd „pootgoed" hoofd zakelijk aardappelen, wijzen er op, dat er belangstelling is voor den keuringsdienst. De belangrijkheid van den keuringsdienst bleek ook uit het jaarverslag van den se cretaris, dat in de ochtendvergadering werd vastgesteld. Wat den keuringsdienst betreft deelt de Voorzitter mede, dat door het Bestuur nog besloten is, de late aardappelen eveneens in den keuringsdienst op te nemen. Uit de vergadering wordt instemming betuigd met den keuringsdienst, waaruit de voorzitter besluit, dat de werking van den keuringsdienst in bet afgeloopen jaar zeer goed was. Aan de orde was een voorstel van het bestuur om te verkrijgen een meer billijke beffing van de inkomstenbelasting. Het voorstel van het Bestuur om niet alleen bij de volksvertegenwoordiging, doch ook met de hoofdorganisatie bij de regee ring aan te dringen op een billijker beffing van de inkomstenbelasting werd aangeno men. De bespreking ter verkrijging van een practische uitvoerbare regeling voor de terugbetaling van de crodieten verstrekt aan noodlijdende tuinders, door de Prov. Staten van Noord-Holland was hierna aan de orde. Over het algemeen, wordt, volgens den voorzitter te veel ophef gemaakt, dat bet in 1924 een rooskleurig jaar is geweest. De credieten aan de tuinders verstrekt zijn zeer noodig geweest en deze ineens te giiniiiiiiiniiiiiiiiill.llll.Mliiiiiiiiiiiiiliiliiii!iiiiiliiiiiliiiiiiii)iiiiiiiiiiiiji< Uw gezondheid kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desin- fecteerend en oplossend werkende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts rug te betalen zou voor velen een tegen slag zijn. De vergadering ging accoord met het voorstel, om een practisch uitvoerbare regeling te krijgen. Thans werden eenige mededeelingen ge daan over de Duitsche invoerrechten op tuinbouwproducten. Voor aardbeien werd 12 cent invoerrechten betaald en voor an dere artikelen niets. Wanneer er in Duitsch land een tarief wordt geheven, dan is dit de doodsteek voor het tuinbouwbedrijf. Positieve mededeelingen kunnen, volgens den Voorz., niet worden gedaan. Ook de regeering kan nu in deze niets doen. Thans volgde de rondwaag. De heer Rutten bracht de kwestie van een arbeidsconflict ter sprake. De voorzit ter zegde toe deze zaak in de Alg. Land- bouwbedrijfsraad ter sprake te brengen. De zeereerw. heer Kok meende, dat de vergelijking van den heer Rutten niet op ging en beantwoordde hem verder. T)e heer Koster bracht het 7e leerjaar ter sprake. De Voorzitter meende, dat deze zaak niet in deze vergadering thuis behoorde, doch wel op do aïgemeene vergadering van den L. T. B kan ter tafel gebracht worden. De keer v d. Voort wr.s tegen den vrijen Zaterdagmiddag, daar dit groote stagnatie zou veroorzaken in het bedrijf. De Voorz. meende dat er in deze periode geen ont werp zal komen ten opzichte van den vrijen Zaterdagmiddag Rector Kok, als F lelijk Adviseur, nam nog even het woord. Spr. sprak een woord van felicitatie tot den voorzitter, den heer Jac. Groen, die weder tot voorzitter van den Diocesanen Tuindersbond is herkozen. Het is de wonsch van den Eerw. spr. dat de Rond in groei en bloei moge toenemen. Er zijn nog geen 5000 leden, terwijl andere vereenigingen, duizenden leden hebben. Er moeten propagandaclubs komen. Ook moet het huisbezoek meer tot de vaste werk zaamheden gaan bebooren. Spr. hoopte dat ook de rentelooze-obligaties grooter af trek zouden krijgen. Snreker bracht nog eens een woord van dank aan den voorzitter voor het keurig verslag van den keuringsdienst dat in bro churevorm is uitgegeven. Spr. feliciteerde alle aanwezigen met den animeerenden geest, dfe den geheelen dag geheerscht had en hoopte dat allo vergade ringen eenzelfde karakter zouden dragen. Hef applaus bewees, dat do vergadering het met de woorden van den Eefw. spr. efens was. 1 De Voorz: dankte Vóór de waardeerende woorden tot hem gespróken eh sloot daar na met den Chr. groet de vergadering. De afschaffing der Staatsloterij Een vergadering van eollee teurs Te Amsterdam zal a.s. Vrijdag in „Park- zrèht", de aïgemeene jaarvergadering van de vereen, van collecteurs en collectrices van de Ned. Staatsloterij woTden gehou den. In deze vergadering zal het Tweede Ka merlid Abr. Staalman een rede houden over bet aanhangige wetsontwerp tot af schaffing der Staatsloterij. LEGER EM VLOOT Vrijwilligers. (Officieel). Ter kennis van belanghebben den wordt gebracht, dat men, om als vrij williger van het reservekader bij de infan terie, de vesting-, kust- en luchtdoel-artil lerie, de pontonniers en torpedisten, de ge nie en de bereden korpsen to kunnen wor den toegelaten het 17e levensjaar moet heb ben volbracht en den leeftijd van 24 jaar niet mag hebben overschreden. De aanne ming kan geschieden tot en met 31 Juli van het jaar, waarin de loting plaats vindt voor de lichting, waarvoor de betrokkene is in geschreven, tenzij hij niet tot gewoon dienst plichtige is bestemd; alsdan blijft aanne ming tot het 24e jaar mogelijk. Als overgangsmaatregel kan nog tot en met 81 Juli 1925 als vrijwilliger tot het re serve-kader der genoemde wapens worden toegelaten de tot gewoon dienstplichtige bestemde, die behoort tot een lichting ouder dan de lichting 1926. Gemengde Beaüohten De scheepsramp bij den Hoek van Holland Het bergingswerk begonnen. Gistermorgen bij het aanbreken van den dag zijn de bergingsvaartuigen „Stier" en „Meernimf" langszij van de „Soerakarta" gekomen en hun bergingswerk begonnen. De zee was kalm. Een aantal geladen vrachtschepen lag voorgaats om met hoog water binnen te komen. Met laag water is het niet moge lijk, de „Soerakarta" te passeeren. To half tien is de sleepboot „West" met een jol van het loodswezen, bemand met een viertal loodskweekelingen, naar de „Schelde" vetrokken om de eventueel nog aan boord zijnde lijken van de „Schelde" af te halen. Te 11 uur keerde de jol terug met hot lijk van den marconist Boxman, dat in het stuurboordwant van de „Schel de" hing, zoodat thans vijf van de acht dooden aan wal zijn gebracht. De overige lijken zijn nog niet gevonden. De marconist van de „Soerakarta", die, evenals in 1921 bij de „Ruurlo" op den Oosterdam van de Maasvlakte, een der laatste van boord-gaanden was, is de heer Willemsen. Giesteren zijn 49 kisten soda uit het stoomschip gelost en te Hoek van Holland in een lichter geborgen. Men brengt pomp- materiaal aan boord om te trachten, de machinekamer en de stookplaats, lens te pompen. Maatregelen zijn genomen om lading uit ruim 2 te lossen. De schade in den bodem van ruim 1 ia zeer groot, zoo ook de scha de aan de waterdichte schotten. De dub bele bodem van ruim 2 is opgezet. Een ver der onderzoek wordt ingesteld. Gistermiddag is op de aïgemeene be- graafplaata te Maassluis het stoffelijk overschot van Jan Scholten, omgekomen bij het vergaan van de Schelde, onder groote belangstelling ter aarde besteld. De baar was gedekt met kransen van de direc tie van den Intern. Sleepdienst, van den Rott. Lloyd en van het zeevarend perso neel en het kantoorpersoneel van den Sleepdienst. Aan de groeve heeft allereerst burge meester Dommisse het woord gevoeld. Na mens de directie sprak de heer Dusseldorp. Voorts hebben gesproken het hoofd van de scheepvaartinspectie en dr. J. J. van der Griendt. De burgemeester van Den Haag beeft gisteren aan de weduwe A. M. Bal geboren van Lith, in Den Haag, wier man is om gekomen bij de ramp te Hoek van Holland met de sleepboot de Schelde, een brief van deelneming gezonden. Zeventigjarige man verbrand. Gistermorgen omstreeks 7 uur is do brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brandje in een zijgang van de Bloemstraat. In deze gang staan twee per- ceelen; van het eene werd het voorvertrek gelijkvloers bewoond door den zeventig- jarigen mandenmaker J. v. M., die er le vens zijn werkplaats had. Hoe de brand ontstaan is, is onbekend; toen de braud- weer in het vertrek binnenkwam, vond zij den ouden man dood en met brandwon den overdekt op 'n stoel voor de kachel zit ten. Vermoedelijk was hij voor de bran dende kachel in slaap gevallen en hadden zijn kleeren vlam gevat. Het brandje zelf had weinig te beteeke- nen. Het lijk is naar het Binnengasthuis overgebracht. Brand In een tonnenmaker!]. Gistermiddag tegen 4 uur ontstond te Eysden door onbekende oorzaak brand in de tonnenmakerij van de zinkwitfabriek. Arbeiders bemerkten het vuur in de droog- inrichting en waarschuwden de fabrieks- brandweer. Daar de brand zich emstg liet aanzn'en werd te Maastricht assistentie ge vraagd en weldra arriveerde de groote motorbrandspuit van de brandweer aldaar om deel te nemen aan hét blusschingswerk. Tegen 6 uur was het gevaar, dat de be lendende fabrieksafdeelingen door het vuru zouden worden aangétast, geweken. De tonnemakerij met opslagplaatsen van hout is echter grootendeels in vlammen op- yerzekering dekt de schade. 'Diefstal. Eenige dagen geleden had, naar het „D. v. N.-B." meldt, een zekere H. d. W., wo nende aan de Hasseltstraat te Tilburg, aangifte gedaan, dat uit een gesloten kof fer, welke op zolder stond in zijn vroege re kosthuis aan de de Keijzerstraat, ruim f 3000 was ontvreemd. Genoemde H. de W., werkte buiten de stad en was ongeveer zes weken afwezig geweest. Na onderzoek is een zekere J. H., in arrest genomen en na verhoor bekende hij den diefstal te hebben gepleegd. Hij had het geld verstopt te Gilze-Rijen en te Ber gen op Zoom. De Tilburgsóhe politie is per auto op verder onderzoek uitgegaan en vond inder daad in een bosch onder GilzeRijen in den grond f 2500.— verstopt. Daarna vond zij te Bergen op Zoom na eenig zoeken achter het Park eveneens in den grond verborgen een som'van f 600 in een siga retten-doosje. Een belangrijke aanhouding. Te Utrecht zijn twee personen aange houden, waarmede, naar het „U. D." meldt, thans de hand is gelegd op de daders van de insluipingen die daar ter stede in den laatslen tijd gepleegd z'jn. De aangehoudenen zijn twee werklieden, die elkaar in een Rijkstuchtschool, waar ze hun jeugd hebben doorgebracht, heb ben leeren kennen. In de afgeloopen weken hebben zij zich aan ten minste vier inslui pingen schuldig gemaakt, waarbij vooral die in den avond van den 8sten Maart niet van belang ontbloot was. Zij zijn toen een perceel aan de Admiraal van Ghenlstraat binnengedrongen, waarbij een groot aantal gouden sieraden in hun zakken verdwenen is, benevens een bedrag van ongeveer honderd gulden. De recherche is er op uit getogen om deze voorwerpen weer op te sporen. Een huiszoeking in de won ng van de arrestanten leverde geen bevredigend resultaat, maar in het tuintje achter het huisje kwamen damesbroches, dasspelden, oorknoppen en armbanden te voorafnijn. Voor het tweetal was er toen geen ontken nen meer aan; de bewijzen waren te over tuigend. Oaaileni._Bspish^ei3_ De ramp op de Zee van Azof. Vermoedelijk 150 slachtoffers Omtrent de catastrofe op de Zee van Azof, waarbij zooals wij eenige dagen ge leden meldden, een aantal visschers op een ijsveld zeewaarts is gedreven, vinden wij .thans in de Moskousche „Izweslija" nade re bijzonderheden. Volgens een bericht uil Jekaterinoslaf is de kotter „Miotifa", die zich fusschen ijsschorsen gewaagd had ten einde de o? gelukkigen op te zoeken en te redden verriebferzake naar Berdjansk tcm*7 keerd. Naar de bemanning verklaarde zij met het schip tot voorbij Genifsjiv! (aan de kust van de Krim) gevaren, alles tevergeefs Van de slachtiffera\e, geen spoor gevonden. Wat het aantal visschers betreft, dat al omgekomen kan wordep beschouwd door de kustbewoners verk'aard, dat gens hun schatting het aantal mannen het ijsveld ongeveer 150 bedroeg, terwr zij bovendien een zestigtal paarden bij hadden, die voor de sleden gespannen ren. Het onderzoek wordt nog steeds voor gezet, doch* tot dusver zonder eenig resni taat. Algemeen wordt dan ook aan^j men, dat de visschers het slachtoffer Ti het ijs zijn geworden. Aardbeving te Catania. In den omtrek van Catania (Italië) k? een aardbeving plaats gehad, die tamtlii groote materieele schade aanrichtte en oi der de bevolking een paniek teweegbracj De jongste storm in Noord-ltalië. Volgens de „Tribune" zijn 16 persow. omgekomen tijdens den jongsten storm! de noordelijke golf van de Adrialisc'i Zee. Een priester levend verbrand door de Tsjeka. Het P. T. A. te Warschau maakt m ding van een mededeeling d.d. 7a Mas van het te Charkow verschijnende b'; „Komunist", luidende, dat op 6 Maart, elf uur, in een lokaal nabij de kerk te Zo mir, de katholieke geestelijke Fedoekoni levend verbrand is, na met benzine tei overgoten. Naar aanleiding daarvan wordt in h kelijke kringen verklaard, dat de wre? dood van den prelaat Fedoekowitsj hetf! is van een stelselmatig, door de autoriteiten tegen den prelaat en de mts derheid van den katholieken clerus in H land, gevoerde actie, welke actie ten had om Fedoekowitsj, die een der sta pilaren is van de katholieke geestelijk}* in Rusland, te inlimideeren, en om verklaring los te krijgen, die zou kunt dienen als beschuldiging tegen de Pools regeering. In Nov. 1923 werd Fedoekowitsj de Tsjeka gearresteerd onder besclna ging van politieke actie en snionnage gunste van Polen. Tijdens zijn gevanj schap werd hij onderworpen aan mo« en physieke kwellingen, die hem tot gebroken man hadden gemaakt, toen weer in vrijheid werd gesteld In Mei werd hij weer gearresteerd en naar de vangenis te Zylomir gehraeht. berucht het daar toegepaste wreed e stelsel, li overgebracht naar Charköw, waar hij heel onder den invloed kwam van de r* ters van instructie Oeszakow en" SoU werd hij half gek en teekende hij, om vrijheid terug fe krijgen', een door de 'ai riteiten der Tsjeka gedietcerdeh brief den paus, waarin hij dezen verzocht Pootsche regeering te -doen besluiten langer den clerus in de Oet-raiiene te lasten met politieke functies In Noven 1924 publiceerde de sov;etners dit sol ven van Fedoekowitsj, die na zijn in heidstelling naar Zvtomir is feruggeh Twee Afrika-rcizigers door een Rhinoceros gedood. De Iersche Afrika-reizigster, Miss Gi is in Midden-Afrika door een rhino: aangevallen en gedood Kort daarna k kapitein Atkins met zijn vrouw in auto langs de plek waar dit geschied' De door de schoten van Miss Green li gewonde rhinoceros viel den auto aai trappelde den ongewapenden kapitein kins dood voor do oogen van zijn vrt die zich te voet redden kon. Nieuwe Alpentunnel. De Geneefsche correspondent „Times" meldt, dat er binnenkort een slissing zal genomen worden omtrent aanleg van een nieuwe tunnel door Oost-Alpen, welke via de San Bernai pas Zwitserland en Beieren met IlalÜ verbinden. Naar de correspondent trent de plannen o m. nog meedeelt, staan er voor deze Zwitsersch-Ilaliaai verbinding drie ontwerpen; liet SpB schoma. het Greina-schema en het lx genoemde schema. Het Spliigen-ohlwerp, dat Thusis Chiavenna zou verhinden eischt een a van 55 mijl spoor, bet horen v.an ee» tal tunnels met een gezamenlijke •van 29 mijl (dp langste is do Spliieea nel van 15 mijl). De uitgaven daai zouden ruim 140 millioon gul'lpn fe gen, met ruim 10 millioen gulden i kosten voor Zwitserland voor fortifi' werken. 4 Het Gveina-scliema maakt dan van 64 mi.il" rails noodzakelülc, vw Tlang met Bissendoch eischt evened boron van verscheidene tunno1* mrt gezamenliike lenetc van 17 mijl (va' de langste de Greina-tnnnel zou zh? 13 mijl lengte). Dit schema zou een! j ve vorderen van 130 miüiopn gulden Het derde nlan, dat Thusis met zona zou verbinden, beeO de moesK van aangenomen Ie wo-l D l f omvat den aanleg van 33 mul spoor verbinding slecht- van Thusis met j daar tusschen Mesonen naar P™" reeds een liin bestaat. Voorts _is alk' j boren van een tunnel (3 1 V. mn'^ on' j San Bernardino-pas noodm D° leesten komen op ongeveer 12 milh^ j den. De voor dozen aanleg henoodiw| sen zouden gemakkelijk gevonden worden, daar bel va- Maat. dal de sche federale regooring en d ongeveer Ah'- milliomi gul we onderneming willen deel n'men» i

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4