geleid, daar deze zoo uitstekend bad vol daan. Hierna kwam aan de orde de bestuurs verkiezing- T)e Voorz. deelde, alvorens tot de stemming over te gaan, mede, dat de overige bestuursleden hadden bedankt, en dat ook spr. zijn mandaat ter beschikking stelde. He Voorzitter van den R. K. Volksbond, vroeg en verkreeg bet woord en zeide o.m dat, daar er oneenigheid onder het be stuur was, hij het jammer zou vinden als door het gemis aan samenwerking de zaak zelve zou hebben te lijden. Hij hoopte daar om, dat de leden een bestuur zouden kio- zen berekend voor zijn taak. De uitslag van de hierop gevoerde stem ming was, dat gekozen 'werden de heeren H. van der Voort, Th. van Haastrecht, C. W. Bakker, J van der Voet en P. van der Klugt Jzn welke heereD hunne benoeming aanvaardden. De heer Job. van der Voet werd vervolgens met algemeene stemmen benoemd tot voorzitter. De Voorz. van den R. K. Volksbond wenschte de gekozenen geluk met bunne benoeming en vertrouwde, dal bet niauwe bestuur met ijver steeds haar taak zal ver vullen. De heer J. van der Voet sloot vervolgens op de gebruikelijke wijze deze vergadering. Militie. De keuring van de diensl- pbehtigen van de lichting 1928 zal plaats hebben op Maandag 20 April a.s. to Noordwijk in het politiebureau. De num mers 111 om 10.15 voorm., de nummers 1222 om 11.15 voorm. en de nummers 23 tot en met 39 om 1.30 nam. NOORDWIJK AAN ZEE. Noordwijksche Reddingsbrigade. G?s- ter is onder voorzitterschap van Dr. C. H. Eermanides een vergadering gehouden. De voorzitter opent en heet de aanwezi gen welkom. Hij memoreert dat het nu vier jaar en een dag geleden is dat de bri gade 's opgericht, onder omstandigheden die een ieder bekend zijn, tol het verleenesn van hulp aan hen die dat noodig hebben. N et alecn richtte men een brigade op, maar men hielp mede oprichten brigades te Zand voort, Katwijk en Bloemendaal. Om echter nog meer te bereiken en meer een heid van beweging te krijgen en betere sa menwerking, moet er georganiseerd woï- den. In het gedenkboek van het eeuwfeest van 4 de Noord en Zuid-Hollandsche Red- dingsmaatschappij zijn er reeds waardee rende woorden gewijd aan het initiatief van de Noordwijksche Redd'ngsbrigade te komen tot het verleen en van hulp en verzorging aan drenkelingen. De voorzitter vindt zulk een waardeering aan zoo'n jon ge vereeniging al meer dan men zich kon voorstellen. Er moet echter georganiseerd worden en de voorzitter hoopt dat het zoo ver zal komen dat de geheele kust reddend georganiseerd is. De notulen worden, be houdens een kleine wijziging, aangegeven door den heer Jac. Commandeur, goedge keurd. Het aantal bestuursvergaderingen bedroeg 5, eveneens was 5 het aantal le denvergaderingen. De reddingsmiddelen werdén irtgebreid met een aeetyleenlamp. De Brigade bezit nu een schaterende col lectie reddingsmiddelen. Aan een zestal le den kon het diploma reddend zwemmen worden uitgereikt. Gememoreerd werd dat het lid de heer Jan van Kan geridderd is, waaraan de wenscb werd vastgeknoopt, dat nog lange jaren deze ridderorde zijn borst moge sieren. De penn'ngmeester leest bet jaarverslag, waaruit bleek, dat de inkomsten f 1440,02 en de uitgaven on geveer» f 1000 bedroegen, zoodat nog een iat:g saldo van f400 te goed bleef. Men was zuinig geweest omdat niet vast staat dat de inkomsten dit jaar weer even schit terend zullen zijn. De kascommissie brengt bij monde van den heer E. de Groot ver slag uil van haar bevindingen en stelt voor den penningm. te déchargeeren. Dan volgt bestuursverkezing wegens aftreden van den heer Bardelmeijer (secretaris) en den heer v. Beelen. De laatste stelt zich voor een bestuursfunctie niet meer be schikbaar. Bij de eerste stemming werd gekozen de heer Bardelmeijer; de andere candidaten behaalden geen voldoende meerderheid. Bij de tweede vrije stemming werd gekozen de heer P. de Groot R.J.z. De heeren nemen hun benoeming aan; de beer Bardelmeijer moet evenwel wegens drukke werkzaamheden als secretaris be danken maar blijft evengoed bestuurslid. De voorzitter brengt dank aan den secre taris voor het vele werk door hem ver recht alsook aan den heer v. Beelen voor zijn zeer gewaardeerde adviezen en mede werking. Als leden voor de kascommissie 39251928 werden benoemd de heeren v. d. Luyt en N. F. Meier. Dan kwam ter sprake het belangrijke punt: de verzeke ring van de leden. Hierover is al heel veel gediscusseerd en het bleef een kostbare geschiedenis. Aan verschillende verzeke ring-Maatschappijen werden prijzen opge vraagd wat praktisch1 allemaal op hetzelfde neer kwam. 't Bleef te bezwaarlijk voor de kas. De lieer de Hollander heeft toen voor gesteld de leden zelf te verzekeren.. Dr. Hermanides licht toe hoe dit mogelijk zou kan:;.:i zijn. Volgens gegevens van den boer de Booy van de N. Z. H. Redding- maatschappij is de kans om een groot on geluk te krijgen zeer miniem. Dit blijkt aan de hand van de reddingen en pogingen daartoe in de eeuw van het bestaan van do N. Z. IJ. R. Mij. Aan vde hand van de gegevens van den heer do Booy staal vast, dat (lo kans om een groot ongeluk te krij gen plaatselijk gelijk is aan nul. Ook de N. Z. H. Reddingmaatschappij heeft voor ■hetzelfde feit gestaan als de Noordwijksche R< 'hl ng>|>r;gade cn heeft toen personeel en ©ndorhoorigen verzekerd uit eigen kas. Da a-> j'-' i-jng blijft praktisch garant voor de u: hoi al iii'.:. De eigen kas bleef ecliter nog an.inner m gebreke en zal mensoholijker- wijze nok zoo na iret komen. Dit punt tvorijt n vruchtdragende besprekingen in ii 'üdon g. deld van het bestuur ter afwik- "ff- voorzitter spreekt een warm woord van dank aan den heer de Booy tvoor zijn groole welwillendheid in deze. |W oensdag 18 Maart a.s. examen voor de Joden van E JT. B, O, in de zaal van don heer Peeperkorn. De groen-witte bordjes 1 van de N. R. B. zu'len bevestigd worden j hij do alarmpost, bij degenen die reddend kunnen zwemmen en bij degenen die een cursus gevoled hebben in E H. B. O Als afgevaardigden naar de alg. vergadering :n April te Utrecht, worden gekozen de heeren S. Verioop en P. de Groot. Besloten werd een stand in te zenden op de ten- toonste'ling van E. H. B. O. te Dordrecht, waar men dan zal kunnen zien dat Noord- wijk zeer goed geïnstalleerd is met red- d:nesm:dde'en, wat natuurlijk een gerust stelling is voor de badeenooten. Hierna declameert de heer S. Verloop een vers met wepsohen voor het komende vereeni- gingsjaar, wat een warm applaus U'tlokte. De heer Lusches vraagt d-ang uit te oefe nen op het oefenen in het reddend zwem men tot het behalen van het d'p'oma. De instructeur, de heer Wassink, zegt toe, dat meerdere leden in staat zul'en zijn dezen zomer het dpkmia te behalen, wanneer er goed geoefend wordt. Hierna sluit de voor zitter met dank voor de aangename discus sies de vergadering. OEGSTGEEST. Missiefilm. In de groote, ruime cn voor bioscoopvoorstellingen bijzonder ge schikte zaal van St. Willibrord, met inge bouwd en vaststaand bioscooptooslel, had gisteravond de vertooning plaats van de zoo beroemde cn belangstelling trekkende Eerste K»th. Missiefilm: „Aan de Bronnen van de Nijl". Alhoewel de opkomst bevre digend was, hadden we toch nog meer be langstelling verwacht. Gedurende de ver tooning lichtte Father Keet een en ander nader toe. Father Keet is een aangenaam, boeiend en geestig verteller en weet zco leuk voor te dragen, dat alle aanwezigen voldaan zijn, wat natuurlijk niet nagelalen zal hebben de mifTdadigheid en liefde voor de missie-actie bij de aanwezigen te ver- groolen en te bevorderen. Zooals wé reeds mededeelden is 1 Febr. 1.1. de Eerw. Zus ter Bernardina {Geertrutda Olsthoorn) naar Midden-Afrika vertrokken. Gedurende de vertooning der film en op het gepaste moment werd met een inleidend woord van Father Keet haar beeltenis onder algemeen handgeklap op het doek vertoond. Na afloop dankte Zijneerw. voor de be langstelling en deelde mede, dat aan de uitgang gelegenheid was hem een offertje voor d.e Missie ter hand te-stellen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het loopt weer aan merkelijk vlugger nu Duitschland weer flink wat bloemen schijnt te kunnen ge bruiken. De prijzen zijn hierdoor van meer dere soorten naar boven gegaan. De han del loopt vlug. Betaald wordt op heden per 100: Prins van Oostenrijk f 6.707 20, Herman Schlegel f 6.406.50, Muriilo 5.105 40, Prosperity 5.806, Cra- moisie Brillant 4.805.10, Gele Prins 6.807.20, Couronne d'Or 6.406.50, La Reine f 3.60, Proff. Rauwenhof f 10.50, Pride of Haarlem f 5,505.80, Ramcom- be Sanders f 88.40, William Copland 7—7.10. VOORSCHOTEN. Geboren: Bastiaan z. van H. H. van Mijgaarden en C. M. Zaat Johanna Hendrika d. van D. van Kamnen en Th. P. van der Waard Leonardus Bartolo- meus z. van C. P. Paardekooper en A. M. van Gent. ACADEfêUE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Docto raal examen in de rechten de heer M. H. Dudok van Heel (Naarden.) STADSNIEUWS Genootschap van den StiJen Omgang. In de zaal van de St. Jozef-Gezellen- Vereeniging werd door genoemd genoot schap een ledenvergadering gehouden, waar o.m. een bespreking plaats vond van de regeling der op handen zijnde Bede vaart. Na opening door den voorz., den heer P. J. Schrijvers, werden door den secretaris, den heer Tb. v. Ovost, de notulen der vo rige vergadering gelezen. Vervolgens deed de voorz. eenige mede- deelingen. De voornaamste hiervan betrof de gelegenheid, waar na afloop van den Omgang en de H. Mis in de Mozes en Aaronkeïk door de afdeeling Leiden het ontbijt zal gebruikt worden. Zooals eerst was vastgesteld en in ons nummer van Zaterdag j.l. onder „Rege ling Bedevaart" werd aangegeven, zou het ontbijt door de leden van genoemde afdee ling gebruikt worden uitsluitend in het Cornelius Broerehuis aan de Korte Leid- ache Dwarsstraat. Door bijzondere omstan digheden is hierin echter een wijziging gekomen. Voor 400 leden .zal er in hotel Fleissig gelegenheid zijn legen betaling van f 1.50 p. persoon te onth:jlen. Dege nen, die biervan gebruik wenschen te ma ken, kunnen zich bij het bestuur opgeven, om dan kaarten daarvoor in ontvangst te nemen. Aan de overige 600 personen wordt aangeraden zich te begeven naar een der volgende gelegenheden: Heck's lunch room op den Nieuwedijk, Hotel „Do Pool" Damrak 43 of Hotel „De Roode Leeuw" Damrak 93. Zij, die zelf mondvoorraad medenemen, kunnen dit gebruiken in „De Pool" of in „De Roode Leeuw", waar zij dan kunnen volstaan met koffie of thee te bestellen. In het gebouw van den Volksbond of in de Jozef-Gezellen-Ver. is hiervooi* geen gele- genbe:d In den extra-trein zijn dc plaatsnamen aan de zijraampjes der compartimenten vermeld (voor 't Zwaantje: de parochie naam, voor Hazerswoude Groenendijk: Groendijk en voor ïïazorswoude-Dorp: Hazerswoude). De bedevaartgangers van Warmond, Voorhout en Noordwijkerhout (Piot-Gij- zenbrug) krijgen plaatsen vóór iu den trein. De insignes moeten zichtbaar gedragen worden. Ieder compartiment benoemt zijn eigen voorb dder. Te Amsterdam wordt niemand zonder kerkkaart tot de kerk toegelaten en wor den geen n'euwe kaarten verstrekt. De comm:ssarissen zullen kenbaar zijn aan een wit-ge'en roset. Hierna deelde de eerw. directeur, Pater Frigge nog mede: dat de afdeeling Leiden do beschikking over de Mozes- en Aiiron- kerk heeft vóór den -Stillen Omgang tot half twee en daarna van pl.m. 8 uur tot 3.55, terwijl men dringend verzocht wordt na dien tijd den weg van den Stillen Om gang te ontwijken en n de restauraties van dé ramen verwijderd te bljven. Hier na volgde rondvraag en sluiting. De verdere regeling der Bedevaart vindt men in ons nummer van Zaterdag j.l. Vcreeniging van R. K. Bijz. Onderwijzers. Gisteravond hield de zeereerw. heer Borsboom, pastoor te Noordw'jk, een le zing met lichtbeelden over het H? Land, voor de leden der Vereen, van R. K. Bijz. Onderwijzers. De voorz., de heer de Boer uit Noord- wijk, zeide in zijn openingswoord zich éen drijk bezoek als op dezen avond niet te kunnen herinneren. De lezing was :ndet*daad ieders belang- stelhng waard. Op de hem eigene joviale wijze verte'de pastoor Borsboom de zon deren ge ervaringen, door hem op zijn reis naar Pa'estma opgedaan. De lichtbeelden waren talrijk, scherp; sommigen waren fotografische kunststukjes. Met twee andere priesters, den plebaan van Haarlem en den pastoor van de Zilk maakte pastoor Borsboom de reis over Triest naar Alexandria en vandaar per trein naar Jérusalem. Hoewel niet anders te verwachten :s, vaH het toch vreemd op, de naam „Jerusalem" in groote witte let ters op het station geschilderd te zien alsof het Leiden was. Pastoor Borsboom wees er ook op, dat vele bekende plaatsen in het H. Land niet met zekerhe'd zijn vast te stellen men moet Palestina opvatten als één groot hei ligdom. Ook is niet alles stichtend voor Europea nen. De kerk van het H. Graf waar ver schalende ritus.sen om de heerschappij twisten, is een berucht voorbeeld. W:j kunnen ons ook niet vereenigen met de versiering der altaren en kapellen; zelfs op de altaren der Ca'varieberg staan p a- pi eren bloemen. Het is steeds een over daad van lappen en lampen. Op de plaats van den Tempel staat se dert'eeuwen de moskee van Omar. Waar eens de burcht Aiitonia stond begint de Kru'sweg, hoewel de volgorde der straten waardoor Christus naar Golgotha toog weer niet met zekerheid bekend ;s. Men dient er verder rekening mede te houden, dat de stad sindsdien verschillende ma len verwoest is eü de grond meters is op gehoogd. Lichtbeelden van het dal van Josapbat, de Hof van Olijven en bet graf van Laza rus bes'oten den rondgang door Jerusalem. Per auto op een kwartier afstand ligt Bethlehem, dat voor het meerendeel Chris telijk is (Jemsa^m overwegend Joodsch)- Daar zagen wij do Kerk van Christus' Ge boorte. De weg naar het Over-Jordaansche loopt over Jericho „zekeT mensch daalde af van Jerusalem naar Jericho, en viel in handen van movers". Halverwege den weg s'aat een herberg „De Barmhartige Sama ritaan". Jericho is nu een ellendig ge hucht. Van de Christelijke kolonies aan de over zijde van den Jordaan vertelde spr. be'ang- wekkende bizonderheden. om verder te gaan over Sichem, waar de put van Jacob is, naar Naïm met op den achtergrond de berg Thabor. Verder ging 't naar den Carmel met het onvolprezen uitz'cht over de stad Haifa aan de zee, waarna men afzwenkte naar Nazareth, waar de kerken werden beke ken op de plaats der Blijde Boodschap en op de TimmerwinStel. Het meest werkt op de verbeelding om Christus' rondwandeling in Palestina voor te stellen het meer van Genesareth, omdat de menschen daar met hun vingers niet konden aankomen om kerken enz. te bou wen. In Damascus zagen wij de „Rechte Weg" waarvan de Handelingen gewagen en Baalbek (Heliöpolis) de reusachtige bouwvallen van den Zonne-temp'el. Over de Libanon naar Bevroeth en van- Over den Libanon naar Beyroelh en van- nig voorval de lachlust opwekte. De voorz., de heer de Boer, sprak een hartelijk dankwoord tot pastoor Bors boom voor zijn aangename lezing. Pastoor Borsboom heeft rijn interessan te voordracht voor een beperkt gehoor kunnen honden. d^.Ieden der R. K. Onder- wij zersver. Volgende week Vrijdag houdt, de reisge noot va7i pastoor Borsboom, plebaan Wes- ferwoudt uit Haarlem, een voordracht over hetzelfde onderwerp, in de groote Stads gehoorzaal, die dan vol zal zijn! Schocfkindervceding en Schoolkinder- fcleedlng. In de bovenzaal van het gebouw Pie terskerkgracht 11 werd gisteravond de algemeene jaarvergadering gehouden van de Verceniging Schoolkindervoeding en SchoolkiDderkleeding. De voorz,. de heer J. B. Kampsclmur, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna de secretaresse, mej. M. M. Woud, de notulen der vorige vergadering voor las. welke onveranderd en onder dank zegging werden' goedgekeurd. Aan het uitvoerige jaarverslag, hierna door mej. Woud uitgebracht, ontleenen wij het volgende: De groote werkloosheid in de gezinnen onzer gemeente deed zich in den aanvang" van 1924 ook voor onze verceniging ge voelen, zoodat een 60-tal nieuwe gezinnen ter onderzoek werden aangenomen. In het geheel kwamen bij het Bestuur 330 aan vragen iu, aanvankelijk was dit getal 271; hiervan werden 254 gezinnen toegélaten en 76 afgewezen. Tenslotte namen aan de wintervoeding 544 kinderen deel, welk getal 2 Januari 942 bedroeg; de wintervoeding eindigde den 3den Mei. Naar aanleiding van een schrijven aan B. en W. den 30sten Januari, werden ten behoeve van do verceniging de beide voorvertrekken met bergruimte in het per- ceel Pieterskerkgracht 11 aangewezen, waarbij de vergunning van den 3den No vember 1920 n.l. de beschikking over een lokadl in het perceel Breestraat 119 werd ingetrokken. Nu kan bet Bestuur de uit reiking der kleeren 's middags in een eigen lokaal doen plaats hebben, terwijl tevens do kinderen gelegenheid hebben klemmen aan te passen en zicb dan met een bon naar de winkeliers kunnen bege ven, ter verkrijging van die klompen Dit geschiedt tweemaal per maand, met dien verstande, dat elk kind 4 paar klompen per jaar kan verkrijgen. In de maanden Januari en April wer den de volgende kleeren verstrekt: 582 paar kousen, 518 homden, 516 broeken, 33 jurken en 31 manchester jongenspakjes; elk kind kwam in April in aanmerking voor 1 paar kousen, 1 hemd en 1 broek. Den 5den Mei ving de zomervoeding aan bestaande uit de volgende spijzen: twee maal vermicellisoep, tweemaal stamppot, éénmaal rijstepap en éénmaal gort met rozijnen, tegen den gemiddelden prijs v^n f 0.16 per Liter. Ingeschreven werden 388 kinderen. De Armenraad leverde gedurende de zomermaanden 204 rapporten in, hier van werden 158 gezinnen toegelaten, ter wijl in den loop van den zomer nog 15 gezinnen werden afgewezen. Kleeren wórden in den zomer niet uit gereikt, maar wel ging de genoemde klom- pendistributie door. De zomervoeding ein digde den 18den November en den 19den dier maand ving de wintervoeding aan, aanvankelijk met 274 kinderen. Do inschrijving voor de wintervoeding bedroeg aanvankelijk 149, waarvan 109 gezinnen werden toegelaten. Einde De cember bedroegen deze respectievelijk 222 en 171, en was het aantal deelnemende leerlingen 419 groot. Van deze 419 kinde ren ontvingen 361 voeding en kleeding, 47 alleen voeding en 11 alleen kleecliflg. De Armenraad zond 220 rapporten in en deed op hernieuwde aanvraag 16 onder zoekingen. Nademaal het getal kinderen langza merhand nu weer zooveel grooter werd dan met de zomervoeding en de deelne mende kinderen van de Haverstraat- en Plantsoensckool door de ontruiming van het laatste gebouw nu ook weer op den Middelweg moesten eten, besloot het Be stuur een tweeden controleur aan te stel len, die dan ook den 8sten December in functie trad. Beide controleurs vervullen naar -bobooren liun plicht, maar het Be stuur is hier echter niet voldoende mee gebaat. De toevloed der kinderen wordt weer te groot, zoodat de oude toestand weer is teruggekomen en dc kinderen ver plicht zijn geruimen tijd te wachten, al vorens ze aan de maaltijden kunnen deel nemen. Reeds in April was er sprake van, dat de wethouder van Onderwijs po gingen in het werk zou stellen om de voe ding weer gedeeltelijk op de scholen in te voeren. Echter, het Bestuur verkreeg geen enkele toezegging dat dit gebeuren zou, reden waarom het 't nu betreurt, dat alle kinderen weer in de beperkte ruimte van het Vincentiusgebouw te zamen komen. Dat hierin verandering moet ko men begrijpt ieder, die het wel meent met de opvoeding der kleinen; we hopen daar van in een volgend verslag melding te maken, 't -gaat hier om de belangen van het kind! De wintervoeding bestond uit de vol gende spijzen: Erwtensoep, vermicellisoep, stamppot, rijstepap, gort met rozijnen en bruine boonen met spek, tegen den ge middelden prijs van f0.16 per Liter. De bereiding van het eten was goed en de dames en heeren der Vincentiusver- eeniging, die belangeloos hun medewer king verleenden bij het uitreiken der spij zen, zij hierbij onzen dank overgebracht. De kleedinguitdeelmg werd in Novem ber gehouden; elk meisje ontving thans één paar kousen, 1 jurk en 1 schort, elke jongen 1 paar kousen en 1 flanellen blou se, zoodat in 't geheel werden uitgereikt: 364 paar kousen, 171 jurken, 169 schorten 188 blouses en 1 manchester pak. Het aantal verstrekte klompen bedroeg over het geheele jaar 1764. Aan sommige gezinnen, die in een he tere conditie verkeerden dan andere werd nevens voeding alleen klompen uitgereikt, terwijl de minder gesitueerden naast voe ding alle kleedingslukken ontvingen. Dit jaar werd aan voeding uitgegeven f 14751.20 en in 't geheel is voor 749 kin deren aan kleeding en klompen besteed: f4611.72. De inkomsten der Vereeniging werden dit jaar vermeerderd dhor bijdragen van verschillende Leidsche vereenigingen en particulieren; het aantal contribueerende leden is thans 275. In het Bestuur werden de aftredende leden, de dames van Deene en Schnaar en de heer Schuit herbenoemd en nam de heer Boot zijn ontslag. Waar dit bestuurs lid zich o.a. zeer verdienstelijk maakte, met de klompendistributie, verliest het Bestuur in hem i een ijverig medewerker, die we hierbij gaarne hulde brengen voor alles wat hij in het belang der arme schooljeugd presteerde. Ook de dames Van Deene en HemerikRessenaar dien den in den loop van het jaar hun ontslag in. Gaarne memoreeren we hier hun ijver in ons bestuursleven betoond en brengen we een extra woord van dank aan me vrouw Hemerik, die zich vooral als lid der kleedingcommissie deed kennen als iemand, die met hart en ziel ons werk was toegedaan; liaar vertrek uit de gemeente GEMEENTELIJKE AANKON0IGlTjRc GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOp Aan den Gemeentelijken Vischwint Vischmarkt 18, Telef. 1225, is VRIJT); verkrijgbaar: SCHELVISCH a re 0.32, 0.42, SCHOL a 0.18, q! 0.45, BOT a 0.16, GEH. KABELJAlh a 0.30 per pond, HARING en IJfioi per pond, KING a 0.05 per stuk. N. C DE GIJSELAAR, Leiden, 12 Maart 1925. Zitting centraal stembureau verkiez^ Gemeenteraad. De Voorzitter van het centraal gg bureau voor de verkiezing van de van den Gemeenteraad maakt hekend, i het centraal stembureau een zitting houden in bet Raadhuis op Maandag Maart a.s., des namiddags vijf uur. De Voorzitter voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Leiden, 12 Maart 1925. Katholieke Agenli LEIDEN. Donderdag. R. K. Metaalbewerkers, B«j te 8 our. De avond-, nacht- en Zpndagdii der apotheken wordt van Maandag 9 tol met Zondag 15 Maart a.s. waargenou door de apotheek van den heer H J Proot, Maarsmanssteeg 17, Telef. werd dan ook ten zeerste betreurd. nieuw bestuurslid trad toe do heer k. Kooistra. Aan het slot van dit verslag gekes doet de secretaresse een beroep op kindervrienden, die ongetwijfeld bet ra werk willeo steunen door sympathy medeleven met deze beweging te toe door lid te worden der Vereeniging oli haar giften toe te zenden. Men veni daarmede zeer zeker een edel werkl De Voorz. dankte de secretaresse i haar keurig verslag, waarna de pern meester, de heer S. de Boer Azn. kei nancieel verslag uitbracht. De inkomsten bedroegen f 2162! waarvan aan subsidie f 20825, conln tien f546.75, terwijl er op 1 Januari voordeolig saldo was van f 71.57$. De uitgaven bedroegen f 21680.05,i van aan voeding f 14751.20, klee f 5573.55, loonen f 1008.65. De penningmeester licht hierbij k toe, dat er over 255 voedingsdagen 9! porties eten werden verstrekt. Aan I ding was er een overschot van f 82 Er werd voor f 5573.55 aan kleeren l kocht, terwijl er nu nog voor f 173 aan voorraad is. De heer A. J P. Spiesz bracht nas de kascommissie gunstig rapport uit het gehouden beheer, waaraan hij toer de, dat zulks op bijzonder accurate is geschied en dat de boekhouding b in orde was. De Voorz. dankte hierna den pens deze bracht dien dank over op i Spiesz, die hem in alles steeds zoo geb heeft terzijde gestaan. Mevr. Lente wees er nog in het bi der op, dat de kleeding, die verstrekti grootendeels is gemaakt door werll vrouwen, die door het Burg. Armbcsl werden aangewezen. Mevr. Lento dl met vreugde mede, dat talrijke vtoi gaarne die werkzaamheden verricl liever dan steun te trekken van het Armbestuur. Spr. bracht ook dank ai dames Smit en de Bruin, die alles ba beheerd en met veel animo hadden werkt om alles zoo uitstekend in on doen zijn. Tot leden van de kascommissie w benoemd de heeren A. J. Oosldam, A Spiesz en E. Bouma Nieuwenhuis. Met algemeene stemmen wórdt bei opnieuw rechtspersoonlijkheid vooi verceniging aan te vragen. De aftredende bestuursleden, mej.) Woud, en de heeren J. B. Kampsd S. de Boer Azn. en G. L. de Goederen den bij acclamatie herkozen. Mevr Sypkensv. Oosten Slingeland wa het bestuur gekozen, terwijl in een ti vacature door het bestuur zal voorzien. Bij de rondvraag informeerde de Spiesz naar de reden der afwezi van den heer Mingelen. Toen mede# werd, dat dc hoer Mingelen ongeste werden de beste wenschen voor zij® stel uitgesproken. Besloten werd de verceniging to vertegenwoordigen bij de overdi'aelil de gedenksteen aan de familie op kd van den heer Hageman, in Icvefl ningmeester van Nut en Vermaak. Naar aanleiding van een opnw van den heer Spiesz, of het niet u» was op de een of andere manier bk komsten te verkrijgen, ontspon zicb langdurige discussie. Mevr. Lente zeide zulks geheel dig te vinden. De subsidie van meente is groot genoeg, om den j sten nood te lenigen. Het bestuur geheel belangeloos en indien er ee meentelijke dienst van gemaakt zou den, zouden de kosten voor de gei ontzettend veel hooger zijn. Besloten werd dit punt nog eens bestuursvergadering le bespreken,'! overtuiging, dat het publiek door name uit dit verslag van het gi'oo^ der vereeniging, zich aangespoord gevoelen om zoo noodig de helpend' uit te steken. In zijn slotwoord dank to de voor den arbeid door do damea penningmeester verricht, waarna' gatlering word gesloten.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2