E RUHSTftEEK. alphen aan den rijn. de r. k. sportbeweging. Onze tijdon staan in liet teoken van de sport iedereen die zich in de Maat- 1»Q V li>V" schappij beweegt leeft onwillekeurig met de sport, de oen in mindere, de ander in meerdere mate mede. De sport, mits ze Bialift wordt beoefend zal 'ons zeker niet schaden en kan in vele gevallen voor ons nullij? zijn- Of dit laatste echter steeds het geval is, zouden wij niet gaarno durven Zweren; in vele gevallen toch wordt te genwoordig het beoefenen der sport over dreven en overdrijving hierin zol don be oefenaar, zoowel uit geestelijk als sloffc- jk oogpunt bezien, hadeelig zijn. 't Is daarom van groot belang voor onze jongelui en vooral voor onze Katholieke jongens, dat zij zich organiseeren in een vereniging, waar togen dit euvel wordt gewaakt, een Katholieke verceniging nu [iedt uiteraard daartoe voor hen de groot ste waarborg, omdat juist daarin naast de (loffelijke, de geestelijke belangen der le den het best worden behartigd en daarom mogen wij er wel met eenige trots op wïj- jpji, dat ook wij in Alpben aan den Rijn een R- K. Sportvereeniging bezitten, die rich vooral den laatsten tijd in toenemen- den bloei verheugt. "Wij zullen trach ten dit nader aan te toonen door een kort overzicht te geven van het bestaan der vereeniging. 't Was 18 December van het jaar 1018 dat op initiatief van eenige personen^ die jich tot eeue commissie badd^a gevormd, in het Patronaatsgeboiiy; "een vergadering ïCrd gehouden. Op déze bijeenkomst, welke door 19 pe^-sónen was bezocht, werd be- ilolen tol oprichting eener R. K. Sporlver- tènging, ten doel hebbende de beoefening der gymnastiek. De verceniging ontving den naam R. K. S. V. „Wilskracht". Het [bestuur werd gekozen uit de heeren 'R Boere, Voorzrtter, G. Vreeswijk, secretaris, Schavemaker, penningm., A. v. Leeuwen J. Böckling, commissarissen, waarvan deze laatste tevens de leiding der oefenin gen op zich nam. Geleidelijk werden eenige ïïerk tuigen aangekocht waaronder een hug en rekstok, waardoor flink met het oefenen kon worden aangevangen en het jevolg daarvan was, dat in Januari 1920 reeds de eerste uitvoering kou worden ge- g geven, die, in aanmerking genomen de a jonge krachten, reeds h<vl goed van stapyl !p. Toen meer "en meer door vele leden werd aangedrongen om naast de gymna stiek de voetbalsport te gaan beoefenen, werd op de vergadering van 25 Mei 1921 ilotcn voorloopig met eenige toer-elftal- de voetbalclubs in omliggende plaatsen bezoeken; inmiddels zou door het be- ;nur naar eon speelterrein worden uitge- '?l zien. Deze pogingen hadden succes en op October 1921 werd dit terrein, gelegen ïan de Gouwekade door den hoogeérw. Deken ingezegend. A(lphens) W(ils- traeli t) sloot 2ich nu aan hij den D. H. V. en speeide met goed succes enkele coni- létities mede, totdat om financiecle rede- i«n op de ledenvergadering van 13 Juli 1923 besloten werd de voetbalafdeeling op heffen. Na het bedanken van den eersten lei- Ier beeft gedurende twee jaren de heer J Fergeer de leiding der oefeningen op zich enomen, tot ook deze de- vereeniging weer lla terlief. De t genwoordige Directeur de r01 ieer Zuidam stuurt thans met vaste hand I bot schip der vereeniging in de goede 'n. ichting en het is vooral aan zijn bekwa- leiding te danken, dat de turnafdee- ing, ongeveer tellende 70 leden, zich in toenemenden bloei mag verheu- en, Willen wij evenwel onze R. K. Sport ereer) iging behouden en haren bloei be- tendigen, dan dienen wij allen, die het be- s ing eener R. K vereeniging voor de J ongens inzien, haar ook in dit opzicht loor ons donateurschap financieel te {leunen. bodegraven. op den hoek. Hallo! Hé, ook aan 't klappertanden? Willen e eens een poosje sneeuwballen? —Daar zeg je zoo wat. Maar wal een ffschil met een week geleden hè? Nou, ben je gisteren nog bij 't voet- :ri allen geweest? Nee, dank je, geef mij maar rijst. ïk A lekkertjes achter de kachel zitten le- illfen'. Of je gelijk had. Ik ben er ge- [eest, maar 't is me niks meegevallen hoor. was stijf van de kou, toen ik thuis ivam. Was hét nog al zoo'n wedstrijd? Och ja, het ging wel. Kees van Dijk f Pepte en het ging 'm best af.Hij was voor rust de beste speler zoowat van het veld, «minste hij Bodegraven. Enfin, z'n kame- 'K ïa>l aan den overkant kon er ook best mee yji ïeclit. Maar de voorhoede gewoon ho- jjj doosIk geloof zeker, als ze wat meer srden samenspelen, dat ze gisteren ge inen hadden. Ja, dat heb ik ook al eens meer beke- P«. Er zitten goeie spelers in, maar ik ge- .jc wf> «lat ze allemaal de eer van doelpunten an« fcken zelf willen houden, een enkele spe- r uitgezonderd misschien. En als dat niet !\fö prandert, wordt de voorhoede ook nooit o tëd productief. Daar kon je wel eens gelijk in hebben. :aar zeg, nou wat anders. Waarom medi ae Zondagavond die Pater? Zou de Ka- toan uit zijn? ■J Ja, maar niet voor zijn plezier. Die 'oet een paar maanden rust houden op fjeckmwald: Zoo zoo! Jammer hè? dat iemand, die 00 ovor het 'vereenigingsleven voelt, weg- aat. Ja, maar hij komt weer hier terug, 'e krijgen nu slechts een tijdelijken plaats- Pn-auger. Nou, dan hoop ik, dat hij weer gauw tor ie. Ik ook. Zeg, ga jij nog mee met den puien Omgang? Wanneer is dat? Komende Zaterdag over een week 's Avonds om een uur of 12 vertrekken de deelnemers mot een autobus van v. Bun- ningen, en Zondagmorgen om ongeveer 8 uur komen ze weer in Bodegraven aan-. Een kleine twintig deelnemers zijn er al. Maar er kunnen er nog meer mee, want v. Bumiingen heeft bussen genoeg staan. Zoo, nou, ik dogk er hard over.Maar weten ze don weg in Amsterdam. Zeker, er gaat or eentje qiee, en dat is een geboren Amsterdammer,, clus dat zal wel (recht komen En waar kan ik me opgeven? Wel, je loopt maar eventjes naar Piet Scheen op de Emmaka, en de zaak is ge zond. Voor Zwammerdammers wel wat ver voor 't mooi! O, maar die kimnen bij Beijk terecht! Dan is hot voor mekaar. En moet het een blijvende vereeniging worden? Wis en waarachtig! En ieder jaar naar Amsterdam hoor! Je zult eens zien. Mooi zoo. Maar zeg, over die ge schiedenis van de Parochie van de laatste keer. Weet jij waar dat kerkje stond? Ój> de Tocht, staat er. Is daar de pve^^lit mee bedoeld? -Ja, toevallig VtOordc ik dat dezer da gen. Heele Bodegravers zullen het zich_icrT§schien nog wel herinneren. Het stónd daar, waar de vorige kerk ook stond, op de plek, waar mr de huizen staan van Niekerk en Pelt. Zoo! Hoe oud is deze kerk dan? —Een zestig jaar ongéveer. Ze da teert, als ik,me niet vergis, van 1865, maar daar zal je bij de geschiedenis meer over hooren/ Ik hen er erg benieuwd naar. Ze hebben in Alphen ook al een hoek, net als hier, heb je wel gelezen. Dat geloof ik ook. Nou als hot er .zoo gezellig is als hier, is het best uit te hou den. Maar hoe zit het, krijgen we in Oud- Boruft nog straatlantaarns! Ik geloof van wel en het is ook hard noodig, want bij donkere maan kun je daar geen hand voor je oogen zien. Je kunt de man een zaklantaarn mee nemen! Dat zou een mooi gezicht wezen, ja! Reusachtig, en dan verschillende kleu ren. Hou op! Het is daar toch al zoo'n Tprookjesland, het eene oogenblik ben je schoon, en het andere zit je dik onder de modder! *Ja, ik begrijp tenminste niet, waarom ze dat laatste eind Willemstraat maar niet -van klinkers, voorzien! Het is daar gewoon hopeloos! Geduld, alles kan niet in eens. We zullen maar zeggen, dat je gelijk hebt. Ben je nog op de vergadering van het Ziekenfonds geweest verleden week? Nee, maar ik heb gehoord, dat het er nog al goed voorstaat. Ja, een leek zou zeggen van wel. Ik ook. Maar de voorzitter was oen andere meening toegedaan. Niot dat hij pessimis tisch gestemd was, o nee, maar toch dreef het Fonds, zooals hij zich uitdrukte, nog niet O]) de contributie der leden, en daar wilde bij het op aansturen, om zoo de an dere baten geheel te gebruiken als reserve. Was er veel belangstelling? Niet bijzonder. Nog geen veertig man voor een vereeniging, die er ruim 800 telt. Ja, wat zal je daarvan zoggen? De meesten denken: wij betalen" onze contribu tie, laat hot bestuur nu maar zorgen, dat het in orde komt. Dat is zoo. Maar is dat 'nu in den haak-? Och, als die mensehen de zaak nu in volle vertrouwen aan het bestuur overlaten, waarom niet? Het geeft geen blijk van meeleven met de vereeniging. En het is voor een bestuur ook niet prettig, wanneer er zoo weinig blijk van helangslelilng voor hun werk wordt gegeven. Enfin, de zaak marcheert goed, en dat is hoofdzaak. De Vincentius-bibliotlieek heeft niet zooveel aftrek. Nee, daar heb ik laatst eens een lid over hooren klagen: er kwamen veel te wei nig lezers. Hij becijferde me, dat er ieder jaar geld hij moest. Nou, dat zou toch jammer zijn. De bi bliotheek is pas uitgebreid met ik geloof 100 nieuwe boeken, misschien wel meer. Er is nu keus genoeg. Als nu de liefhebbers maar komen. Maar weet je wat ik doe? Ik ga eens kij ken, of de Leidsche Courant al aailgeko- men is. Bonsoir. Tot ziens! boskoop 'n Huiselijke twist.!., die goed afliep. Zeg man doe je opknapsklompen aan, je moet toch zeker naar de vergadering van avond? Wel neen, vrouw, er is geen vergade ring, ik blijf lekker thuis. Maar wat zeg je dat scherp? Nou ja, jij met je lekker thuis, je bent den geheelen winter aan het vergaderen geweest, is dat nou zoo noodzakelijk dat je daar altijd maar heen gaat, en mij alleen laat zitten. Maar hoe heb ik het nou met je? Je weet toch ook wel dat het niet voor mijn pleizior is, en je weet ook dat ik in vele gevallen veel liever thuis bleef, het is heel wat ge makkelijker ook want de verschillende vereenigingsbaantjes bezorgen menigeen heel wat werk. Zouden al die vereenigingen en al dat vergaderen dan zoo noodzakelijk wezen, man? Och vrouw wat zal ik je zeggen, het moet natuurlijk niet overdreven worden, maar de tijd waarin we leven noodzaakt ons dat wij vereenigd zijn, en dus ook ver gaderen. Nu geef ik toe dal de vergaderin gen wel eens wat bekort konden worden, opbouwende critiek en de verschillende discussies zijn heel goed, maar er zijn al tijd menschen die graag zich zelf hooren praten en dat maakt de vergaderingen wel eens wat saai. Komen de menschen nogal ter vergade ring? Ja daar heb je het nou, daar mankeert nog wel eens wat aan, en dat bemoedigt het werken van bet bestuur eener vereeni ging niet. Zoo was er laatst de vergadering van het R.-K. Ziekenhuisfonds, wat een mooie instelling is dat niet, verschillende menschen hebben het reeds ondervonden, en daar waren er ongeveer 30 personen op de vergadering aanwezig. Enfijn, als men dan tenminste maar lid is begrijpt men zijn eigen belang, want dat er nog men schen gevonden wOrden, die zich niet bij deze vereeniging aansluiten is mij een raadsel. Net zoo je zegt, het is toch prachtig zoo'n instelling niet? Ja en heb jo het al gehoord dat de ver eeniging ook dè beschikking krijgt over eej^ ziekenauto? Dat hebben ze goed ei_ kaar gebracht hoor. Het is vanzelf geen hapje als je er in maar dat er in tijd van nood 2-óg goed voor je gezorgd wordt is^ <?cTi maar een geruststelling. Y^rtStraien waar man! Maar heb ik vorig jaar niet vernomen dat er voor de Roomsch-Katholieken een nevenverzeke ring zou komen ter bestrijding van de on kosten voor operatic en verbandmiddelen? Want we gaan toch in dergelijke gevallen allen graag naar een R.-K. Ziekenhuis. Och mensch praat er maar niet van, dat zaakje heeft het bestuur al heel wat moeite gekost, w? dia hadden er het nuttige en noodzakeli. e al spoedig van ingezien. Toen er echter op een vergadering over dit punt gesproken werd, was er heel wat op positie en juist van die zijde waar het hoofdzakelijk voor was bedoeld. Als reden werd opgegeven, dat voor vele menschen het betalen van da verschillende premie's te zwaar was, en pu moet je weten dat er door het bestuur was gezegd, dat er voor dergelijke personen wol iets op gevonden zou worden, kan het nog mooier? Nu ik kan me best indenken, dat het bestuur er verder maar geen werk van gemaakt heeft. Man, windt je niet op, dit helpt toch niet, die nevenvej-zekering zal er best komen, de behoefte daaraan wordt al meer en meer gevoeld, en binnen afzienharen tijd zal het bestuur best weer met een der gelijk voorstel komen, en dan gaat het er door wat ik je smoes; ik ben er tenminste sterk voor. Nou dat zegt al heel wat. Weet je wat jammer is dat ik niet op do feestavond geweest ben van de Vrouwen bond, daar hebben ze een mooi drama op gevoerd; dat mag ik graag hooren. Ja ik ook, maar wij mannen mogen van zelf niet op dien feestavond komen, en daarom was het wel aardig geweest ajp dat stuk nog eens opgevoerd was, waardoor we ook in de gelegenheid waren gesteld om het eens te hooren, want de Vrouwenbond schijnt voor' het tooneel ook heele goede krachten onder de leden te hebben. Daar komt nog bij dat'het een extra-duitje in zou brengen, wat de een of andere onder- afdeeling, b.v. de Elisabethvereeniging, heel goed te pas zou komen. Daar is wel iets van aan! De "Vrou wenbond werkt anders wel goed hier en zoo nuttig, vindt je ook niet? Ja nu we het er toch over hebben, alle eer aan de dames hoor, de Vrouwenhond is wel een der meest bloeiende vereenig'ngen. En daar heb je ook de genoemde lisa- bethvereeniging, die hield dezen winter een tentoonstelling van de door hare leden vervaardigde kleediugstukken, welke onder ongeveer 35 behoeftige gezinnen werden verdeeld, dat noem ik nog eens liefdewerk zie je! Ik vind het wel aardig van je, dat je zoo denkt over den Vrouwenbond, het is dan ook waar: als je al dat werken van verschillende leden ziet, hen je dadelijk ge wonnen Ja jij had me tenminste al gauw heet, maar we roeien nog zoo kwaad niet samen. Net zoo je zegt. RECHTZAKEN Beleediging van een kantonrechter. Een onderwijzer to Terborg had in bet „Katholiek Schoolblad" een artikel ge schreven met een voor den kantonrechter te Terborg, Dir.. J. G. van Heuven, beleedi- gende strekking. De kantonrechter had behandeld een ge val van overtreding der Leerplichtwet, waarin beklaagde zijn zoontje had thuis gehouden, omdat een onderwijzer het kind had mishandeld. Op de vraag, waarin de mishandeling bestond, had bekl. meege deeld, dat de onderwijzer zijn zoontje an derhalf uur op de knieën had laten liggen, omdat het jongetje een meisje kalmoes in den mond had gestopt, waardoor hefr kind werd verhinderd ter communie te gaan. De kantonrechter had voorts gevraagd: „Zou u denken, dat zoo'n kind de portee van zijn handeling begreep?" In de over tuiging, dat het kind mishandeld was er daarom thuisgehouden, sprak de kanton rechter bekl. vrij van overtreding der Leerplichtwet. In het „Katholiek Schoolblad" verscheen nu een artikel, waartoe de onderwijzer in lichtingen bad verstrekt. Het artikel ver meldde, dat de kantonrechter en de ambte naar van het 0. M. in lachen waren uitge barsten, toen ze vernamen, dat het meisje door 'kalmoes te eten niet ter communie kon gaan. Voorts hield het artikel zinspe lingen in op onbillijke rechtspraak. De kantonrechter achtte zich daardoor belee- digd en in zijn goe(len naam als kanton rechter gekrenkt. Als getuige gehoord, verklaarde mr. Van Heuven. dat hij, noch de ambtenaar van het O. M. hadden gelachen. Integendeel, zij hadden het geval als een ernstig feit be schouwd. De schrijver van het artikel liet verstek gaan. De subst.-off. v. justitie eischte f 100 boete, subs, één maand hechtenis, wegens smaad aangedaan aan een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn func- lie. Uitspraak 24 Maart. LANG- Efi TUINBOUW Boterconfrole-sfalion Leiden. Verschenen is het jaarverslag van het Botercontrolestation Leiden over het dienstjaar 1924, waaraan het volgende is ontleend: Het. aantal aangeslotenen, dat op 1 'Jan. 1924 slechts één bedroeg, was op ultimo December tot vier eestegen, nl. drie hande laren van een producent. Van de óp 1 Jap. 1924 in behandeling zijnde aanvrae^ om toelating en van de daarna ontvangen her nieuwde aanvragen leidd^ ajzoo een drie tal tot een gunstige 'n&slissing. Eenige ver zoeken om ng werden in den loop des jaj,getrokken, aangezien de uit de tOctfeding voortvloeiende verplichtingen van financieelen aard te zwaar zouden drukken op de exploitatiekosten der be treffende bedrijven, welke slechts van ge ringen omvang zijn. Het bestuur stelde een schema vast, vol gens hetwelk in het vervolg de verschuldig de contributie alsmede de bij de toetreding te verschaffen zekerheidsstelling zal wor den berekend, hierbij worden de bedrijven in klassen ingedeeld, waarbij als grondslag dient de jaarlijksche productie of omzet De in de hoogste klassen verschuldigde be dragen zullen op hetzelfde peil worden ge houden; in de lage klassen zullen de finan- cieele eischen echter iets milder worden gesteld. Als motief hiervoor gold, dat de financieele lasten niet zoo drukkend mo gen zijn, dat de toetreding tot de controle van bedrijven, van welke ten volle ver trouwd mag worden dat zij aan hunne overige verplichtingen zullen voldoen, ten eenenmale onmogelijk wordt. Ook in het afgcloopen jaar kon de con trole op de aangesloten bedrijven aan de ambtenaren dei* Rijkszuivelinspectie wor den toevertrouwd. Het aantal controlebe zoeken bedroeg 84. In de aangesloten be drijven geschiedde wat de menging, ver werking of onipakking van boter van verschillende herkomst betreft datgene wat daaromtrent in de bedrijf «boekhouding was aangegeven. Een doeltreffende con trole op handelaren met mengbedrijven bleek zeer goed mogelijk. Er weiden 117 botermonsters cn 1 room monster genomen. Het vochtgehalte van die monsters was te hoog. Overigens va rieerde het vochtgehalte van 11.75 pet. tot 15.4 pet. (gemiddeld 14.04 pet.). Het R. W. getal varieerde van 25.3 tot 31.5 (gemid deld 28.6), het Re.fractoraetèrgetal van 41 6 tot 45.5 (gemiddeld 4-3.7)'. Het bestuur legde aan twee aangeslote nen wegens een te hoog vochtgehalte in de door hen verwerkte en van nieuwe rijks- merken voorzieno boter boeten op tot een totaalbedrag van f 200. De_ controle van het station, strekte zich m 1924 uit over 245.537 kg. boter, omge zet door de aangesloten handelaren. Voorts werd 200 kg. geproduceerde boter gecontroleerd van een lid, dal in de tweede helft van December toetrad. Verstrekt wer den 201.100 Rijksmerken. ganda te maken voor de vereen., opdat zij tot grooteren bloei mogo geraken en te zorgen voor donateurs of donatr'ces, waar na de pres'denfe de vergadering sloot. SPORT VOETBAL. A. S. C.—D. W. S. Voor de 2e ronde van den N. V. B.—- Beker speelt A. S. C. a.s. Zondag thuis tegen D. W. Seen 2e klas N. V. B.-èlub te Amsterdam. SCHAKEN. Competitie Ned. Schaakbond, district Z.-Holland 3e kl. A. Gisteravond weid te Voorschoten een wedstrijd gespeeld tusschen de Leider- dorpsche en de Voorschotenscbe Schaak- vereeniging met den volgenden uitslag: Leiderd. Sehaakv. Voorsch. Schaakv. 1. v. Klaveren Sr. X—X A. van Steenis 2. F. de Bruin XX J. van Os Jr. 3. J. Boot 0—1 N. v. d. Eist. 4. v. Klaveren Jr. 01 D. de Jong. 5. de Koning Az. 10 M. de Graaf. 6 G. den Blanken 1—0 A.' Oudshoorn. 7. G A. de Bruyne 1—0 J. Lekkcrkerker 8. C. van Egmond 0—1 Dr J. F. Sirks. 9. G. Goedhart 1—0 P. van Kooy. 10. M. Splinter 0—1 van ter Toolgn zoodat do Leiderdorpsche Schaakvereeni- ging in dezen wedstrijd 4 punten behaal de en de Voorschoten,sche Schaakveroeni- ging eveneens 4 punten. Twee partijen, zullen alsnog door een arbiter beslist wor den. GYMNASTIEK. Dames Gymn.ver. „Jeanne d'Arc". De Dames Gymn.ver. Jeanne d'Arc" hield Maandagavond een algemeene leden vergadering. De presidente, mej. M. Kramp, opende do vergadering cn heetlo allen hartelijk welkom, inzonderheid den Geest, adviseur. Door bijzondere omstandigheden werden de notulen niet voorgelezen. Uit het verslag van de penningm. bleek, dat naast een ontvangst van f365.23een uitgaaf viel te hoeken van f336.87, een batig saldo dus van f 28.3614. Do presidente dankte de penningm.se voor haar goed beheer. Tot nieuwe bestuursleden zijo gekozen mej. M. Janssen als secretaresse en mej. J. „Hoog kamer als comm. Voorts deelde de presi dente mode, dat er een schrijven ingeko men was van den leider der Vereeniiging, die als zoodanig bedankte. Door de verga dering werd besloten zoo spoedig mogelijk voor een anderen leider te zorgen. Do lessen die sinds een paar maanden voor de asp.-leden van 7 tot 8 uur cn voor do leden van 8 tot 10 uur in 't gemeente lokaal op den Oude Vest plaats gehad heb ben, zullen gewoon doorgaan. Een der wer kende leden zal zoolang do leiding op ach nomen tot er een nieuwe leider is. De Weleerw. heer kapelaan J. G. C. Groot, spoorde daarna do leden aan haar 1 best te doen om zooveel mogelijk propa- UST DE ONIGF.V1E3G ALKEMADc. Vleeschkeuring. In de& loop der maand Februari j.l, zjja (yr gemeente-se cretarie aangegeven de volgende slachtin gen. Bedri^jsglachiiugon; i varkens en 7 koeiob. Huisslachtingen: 14 varkens. Nood slachtingen 6 kalveren, 3 varkens, 1 koe, 1 paard, 3 schapen en 1 geit Ingevoerd werd 315 K..G vleesch uit gemeenten buiten den "Keuringsdienst van Leiden. Het totaal bedrag aan ontvangen keur loon bedraagt 162.50. Militie. De keuring van do dienst plichtigen dor lichting 1926 zal in deze ge-t meento gehouden worden to Roelofarends- veen in het Raadhuis op 8 en 9 Mei a.s. Wijziging Politieverordening. Met in gang van heden, Woensdag 11 Maart 1925, is in werking getreden de verordening tot wijziging van de Algemeene Politieveror dening dezer gemeente, welke verordening is vastgesteld in de Raadsvergadering van 24 Februari j.l. Ingevolge deze wijziging zal het in het vervolg verboden Zijn zich met een brandende sigaar, sigare* of pijp in een openbaar middel van vervoer te be vinden, alsmede deze vervoermiddelen door spuwen of op andere wijze te verontreini gen. Men zij dus gewaarschuwd. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt'Vrijdag a.s., v.m. te 10 uur, in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat ö.m.: Vaststelling voorschot op do vergoeding krachtens art. 101 der L. 0.- Wet: Vei'zoek van het best. dor Otto Baron v. W. v. Gatwijckschoo! om vergoeding huur, betaald voor htilpschaol in 1924; Voorstel verhuur gemeen tegobouw voor Post-, Telegraaf- en Telefoondienst; Voor stel van den heer Houwaard inzake den Bestevaersweg; Voorstel met betrekking tot den duintpp in het Burgemeester do Ridder Plantsoen Voorstel tot verkoop van grond: Voorstel tot wijziging verordening op de straatbclasting; Voorstel tot onderhand- schc verpachting Kabinet en rijwielberg plaats; Voorstel tot verhooging toelage vroedvrouw; Voo^el tot plaatsing van een openbare drinkwaferbak op de van Wasse naarkade; Voorstel tof aanschaffing van een eleclrische kolenlos- on transport- inrichting voor de gasfabriek; Voorstel tot het plaatsen van een nieuw hek voor de gemeentezaal; Voorstel inzake toepassing van art. 4'der Drankwet: Bezwaarschriften sebooiveldh' ,iLv, rtclVÜAivi. E. H. B. O. Maandagavond had in het Café vun don heer Bijleveltï een vergade ring plaats om te komen tot de reorgani satie van de vereeniging „Eerste Hulp hij Ongelukken", waarvan sedert Tang hter niets meer gehoord werd. Niet velen waren ter vergadering ge komen, doch die er waren bleken voor standers te zijn voor deze vereeniging. De heer Wolf uit Rotterdam, de oprich ter van de vereeniging alhier, was speciaal overgekomen voor dezen avond. In een duidelijke rede zette de heer Wolff hef doel der vereeniging uiteen, memoreerde in hel kort het vele, wat gedaan was in de bloei jaren der vereeniging, etcen toondo zee? juist aan de grootc noodzakelijkheid vai het bestaan eener dergelijke ve.rccniginj; Zeer gaarne zal hij, die zelf verbandmees ter is, zich belangloos beschikbaar stellej hier een cursus te geven. De heer Halver hout lichtte nog een en ander nader too en deelde mede, dat de vereeniging nog eenige verband-trommels, etc. bezit, zoodat met nieuwe moed kan begonnen worden. In het voorloopig bestuur werden ge kozen Th. G. Halverhout, voorz., Polder man, secr.-penningm., 0- Bloijs, commiss., i Wolk, verbandm. Getracht zal worden, zooveel mogelijk donateurs te kriïoen, terwijl reeds de vol gende week de cursus zal beginnen, zoodat bij eenige medewerking der ingezetenen deze inderdaad nuttige vereeniging spoedig weer lot hoar ouden bloei zal geraken. RGELOFARENDSVEEN. Ongeval. Den heer W. S., wogwerkei der gemeente, is Dinsdag, terwijl liet bezig was met het herstellen van do schoeiing alhier een ongeval overkomen, dat geluk kig goed is afgcloopen. Terwijl hij aldaar bezig was passeerde een zoon van den heer J, K. met een roeiboot. Deze wilde met een boothaak de schoeiing vastgrijpen; dt haak gleed evenwel uit met het gevolg, dat de heer S. die voorover stond deze joist ter hoogte zijner oogen in hel gelaat kreeg. Do neus en het voorhoofd waren erosljg geschaafd, de oogen bleven evenwel onbe schadigd. Do jongen, die aan het onge luk geen schuld had, was zeer onder den indruk. WASSENAAR. Diefstal. Uit een ongesloten schuur in het park Nieuw-Wassenaar ziju twee rij wielen ontvreemd. In beroep. Een drietal verzoeken om een hinderwetvergunning, die met opt re quest hebben gekregen zijn bij de Kroon in beroep gegaan. De inrichtingen, oprichting geweigerd werd zijn: een ben zinepomp in de Berkheistraat, een was- scherij aan het Molenplein en de uitbrei ding van do machinefabriek vjin den neer Knape. Wijziging Politieverordening. dag j.l. is de nieuwe algemeene politic- verordening voor deze gemeente afgekon digd. In deze verordening komen verschil lende bepalingen voor, waarvan kennis neming door de ingezetenen zet-r gc- wenscht is. Dit geldt in hoofdzaak lie. vrachtautoverkeer, hel venten met koop waren, en het standplaat» innemen met autobussen. Een ïloekverhod en een rook- i verbod komen er mede in voor.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7