lijk op dezelfde plaats opgevischt. Sonderden menschen zijn getuige geweest 10 «-orrisch gebeuren, zonder dat nog aangewend kon worden, om ?]den. jet leven van den 21-jarigen jongeman te Hen is algemeen verontwaardigd nei gebrek aan degelijke reddings middelen- V. d. Eist was ongehuwd Auto te water. Zondagmiddag is een luxe auto, komen- e van Schiedam, op het pontveer over de lelfthavensche Schie door het niet tijdig rerken der remmen te water gereden. De hauffeur wist zich nog bijtijds te redden, [„„r uit den wagen te springen. De overi ge inzittenden waren reeds tevoren uitge kapt, aangezien zij een en ander minder ertrouwen. Des nachts zijn de auto en de ifionken veerpont door de 1 chappij uit het water Gasbedwelming. Door het losglijden van een gasslang is het gezin van A. te Sneek, bestaande uit man. vrouw en een meisje Zaterdagnacht Boor gas bedwelmd. Toen de deur niet op den gewonen tijd open ging ontdekten de luren'9het ongeval. Doktoren -en politie krachten met zuurstofapparaten den man (o het meisje spoedig bij. De vrouw is echter nog steeds bewusteloos. Onder de tram. is te Waalwijk een zieken- lerpleegster, toen zij van de stoomtram las gesprongen, door die tram een eind meegesleurd, zonder dat dit in die tram ge- ierkt werd. Later is zij door voorbijgan gers gevonden. Haar toestand was levens gevaarlijk. Aan den dood ontsnapt. Bewoners van een kelderwoning te Hil versum zijn Zondag aan den dood ont- ipt. Het echtpaar van B. in de Egelan- rstraat 39 had in een kacheltje zonder ijp et houtskool z.g. doove kolen ge makt. Spoedig voelde de man zich zwaar het hoofd en de vrouw, dit bemerkende, rilde de kelderdeur openen. Zij viel even- rel bewusteloos neer voor zij de deur be reiken kon. Toen het 11-jarig zoontje, een tan de 8 kinderen, de buitendeur binnen- vam, kreeg hij geen gehoor. Hij waar- chuwde de buren die onmiddellijk de po litie en een dokter te hulp riepen. Het ge lukte den geneesheer met zuurstofappa- aten de levensgeesten weer op te wekken. Boerderij afgebrand. "Zondag is te Aalst de kapitale boerderij enevens schuur en stal van D. totaal af- dgand. Het vee kon gered worden, doch Ie waardevolle inboedel ging verloren. De chade wordt door verzekering gedekt. De orzjtak is onbekend. Een kastekort. Vrijdagavond 1.1. werd in de kas van let agentschap Apeldoorn der Geldersche Iredietvereeniging te Apeldoorn door den Directeur, den heer W. N. Coenen een te- ort van naar raming f 60.000 geconsta- ,;pd. Ti De heer C. deed hiervan onmiddellijk "I langifte bij de gemeente-politie en als ver lacht van de verduistering dezer gelden, "d de ongeveer 80-jarige, gehuwde W als kassier aan die instelling verbon- in ^ijn woning aan de Hoogakker- gearresteerd. ongeveer 50-jarige J. A., eveneens ehuwd en vader van kinderen, die reeds - Is jongeling plaatsing kreeg bij de Gel- k ersche Credietbank en in 34 jaren, op- 'om tot procuratiehouder; Was niet in Ün woning aan de Bandalaan aanwezig, ,]r raar werd later door de recherche aan- i elroffen in de woning van W B., van aar ook deze naar het politiebureau werd rergebracht. hebben reeds bekend schuldig zijn. Naar wordt vernomen, zouden beiden wel wat te ruimen voet hebben geleefd hun uitgaven niet in overeenstemming >ben kunnen brengen met de verlaging j-J hun salaris, ook door de Geldersche fedietyereeniging voor het personeel iu- fvoerd. Z0U aan kas-tekort voor H.000 debet zijn, terwijl J. A., die aller- 9 «en in tal van groote zaken en bij vele t ttüculieren het volste vertrouwen ge- en vooral in de crisisjaren voor ve- e a een vraagbaak en raadsman is ge- »r SJJ»in den van ook een vijftal jaren zou hebben verduisterd. Het geval wekte hier wat ontsteltenis, w de beide gearresteerden als geboren Pelaoorners bij ieder bekend zijn. Toch er In geloopen. tn ae maand November van het vorig li J werd te Bemmel bij Nijmegen ten na- a van den heer J. een rijwiel, dat even "wn gezet was, gestolen door een per- die kort daarvoor aan het huis waar 'fiets stond, kwasi gevraagd bad hoe net was. De Bemmelscho politie volg- ater diens spoor naar Nijmegen waar te".s Po'itioneele inlichtingen thuis- °.r, HDiJ heette Ten B. en was in een It Wuils onderdak. Daar werd ook gein- 1 ®eerd naar hem maar noch- hij ®n zijn kostjuffrouw wisten iets van s',van GGn yijwiel af, dus vond men iwiel ook niet terug. Bewijzen tegen h. waren niet te leveren vooreerst, i maandenlang wachten werd het be- Pemdelijk geleverd en wel door de 'Juffrouw van den dader, die inmid- s naar Ede was vertrokken. 0 ^wieldief had n.l. zijn kosthuis ver- met achterlating van een vrij groote Ponschuld. Hierover was zijn kostjuf- 100 verontwaardigd, dat zij bij de poli- aangift0 deed van den Bemmelschen mS^fital. De politie te Bemmel toog B, ellijk op onderzoek uit en mocht er den verdachten rijwi.eldief te 0 arresteeren. Deze zit nu in voorloo- arrest vingerafdrukken verraden. j. "leringen is aangehouden en gevan- naar het Huis van Bewaring te Alk en, maar overgebi-acht de arbeider J. L., die verdacht wordt van de inbraak, op 25 De cember jl. gepleegd, ten huize van den aannemer Jn. Klein Cz. Het chemisch onderzoek van het labora torium Van Ledden Huizebosch te Amster dam heeft uitgemaakt, dat de vingeraf drukken, die op de glasruit voorkwamen, volkomen overeenstemmen met die van den verdachte. Tot heden blijft deze alles ontkennen. De ontvreemde geldtrommel is twee we ken geleden in een sloot teruggevonden. De akten en andere voor den eigenaar waar devolle papieren waren nog aanwezig. Een mooie vangst. Mr. K. uit Den Haag heeft Zondag op het fort Rhijnauwen nabij Bunnik met den hengel een snoek van 264 pond ge vangen. Het dier was 1.10 M. lang. Levenscomedie. Rrrrtging de telefoon. De inspecteur van dienst legt de pen neer, en zegt: Hallo, inspecteur afd. G. wat zegt u geschoten burenruzie Schenkweg Nowe komen De auto uit de garage rijden, een paar rechercheurs bellen is het werk van een oogenblik, weg is het personeel van de moord-afdeeling, zooals de afd. C. van den justitioneelen dienst in de wandeling wordt genoemd. Op den Schenkweg groote consternatie, helle stemmen, ruzie-atmosfeer. Inspecteur begint onderzoek. Wat is er gebeurd? De buurvrouw, die ruzie had met den buurman, stond aan de deur te praten met den bakker en een andere buurvrouw. Toen, plotseling, viel een schot, vanachter de tusschendeur. Dat moest de vrouw van den buurman gedaan hebben. Kon niet anders. Toen volgde verboor van de buur vrouw. Rechercheurs doorzochten hel huis Vonden niets, geen revolver, geen patroon huls, geen kogelgat, geen gewonde. Het leek een geheimzinnige zaak. Maar de vrouw van den buurman bracht licht. Zij bekende. Bekende haar ver grijp had niet gedacht dat het zoo erg zou worden opgevat, dat de recherche er in gemoeid zou wordenwat moesten de buren nu wel denkendat ze een moor denaar was en ze bekende toen de buurvrouw waarmee haar man ruzie had, toen die aan de deur stond te praten, en niets vermoedde, toen was ze zachtjes naderbij geslopenen toenze had er verder niet bij nagedachttoen had ze met een bezemsteel een harden slag op de tusschendeur gegeven De recherche ging naar huis. De inspec teur ging voor zijn lessenaar zitten, nam de pen en schreef in het rapportenboek: Van misdrijf is niets gebleken. ..Vad." Buiten!. Berichten De scheepsramp in de IJslandsche wateren Het zoeken naar de" in de IJslandsche wateren verdwenen brits.che treilers is de finitief opgegeven. Thans zijn dus 67 IJs- landers en 6 Engelschen als omgekomen te beschouwen. De opsporingsactie heeft on geveer 1.000.000 Deensche kronen gekost. Nieuwe aardschokken in Zuid-Canada. Uit Zuid-Canada worden nieuwe aard schokken gemeld. In St. Panlsbay zijn vier dagen en vier nachten lang aardschokken waargenomen. Sneeuwstormen fn Engeland. Zondag heeft in Schotland een hevige sneeuwstorm gewoed met een snelheid van 96 K.M. per uur. De storm verplaatste zich later naar de Oostkust van Engeland. Ook in Londen viel korten tijd sneeuw. De temperatuur is plotseling zeer gedaald. Een* kloppartij in Italië. Aan de „Tibuna" wordt uit Capriolo Cprov. Bergamo) geseind: Bij een botsing tusschen officieele fascisten en dissiden ten werden twee personen gedood en velen gewond. Spoorweg met telefoon. De sinds maanden op de lijn Hamburg Berlijn gedane proeven met telefoonver bindingen tusschen de verschillende sta tions en rijdende treinen en tusschen trei nen onderling hebben, volgens mgdedee- lmg van bevoegde zijde, het bewijs gele verd, dat het probleem als opgelost kan worden beschouwd. De Duitsche Reich s- bahn zal de eerste spoorweg zijn, waarop zulk een systeem in gebruik komt. Het stelsel zal het eerst worden ingevoerd op de trajecten HamburgBerlijn en Berlijn Munchen. Op het eerstgenoemde traject zal het stelsel reeds dezen zomer ter be schikking van het reizend publiek worden gesteld. DE MimnTREEK BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Beschikbaarsteling van gelden voor do Da Costaschool. Nieuw lo kaal voor de Vrijbank. Nieuwe rio- leeringen. Benoeming twee tijde lijke wethouders. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 2 uur in openbare zitting. Voorz. Burgem. "Mr." G. S. van Dobben de Bruijn. Afwezig de wethouders Turken- burg en P. Batelaan en de heer B. Bate laan. Na het voorlezen der notulen en ingeko men stukken, welke onveranderd werden goedgekeurd, deelde de voorz. mede, dat de aansluiting op de waterleiding in Riet veld is tot stand gekomen. Vervolgens is aan de orde punt 2 der agenda: Voorstel van B. en "W. tot be schikbaarstelling van gelden voor do Da Costa-school. De kosten voor de bouw zijn begroot op f 1776, die voor de banken op f 1409, in totaal dus f 3185. Het voorstel wordt z.h. st. aangenomen. Volgt thans voorstel van-B. en W. tot huur van een lokaal voor dé Vrijbank. "In zijn toelichting bij dit voorstel deelt de voorz. mede, dat de thans voor den verkoop van vlees2L in gebruik zijnde lo kaliteiten n.l. de waag van den heer Cou perus en een stal van den heer r. a. Geest absoluut ongeschikt zijn voor genoemd doel. Er kan beschikt worden over de slachtplaats van den heer de Rooy, die deze beschikbaar wil stellen voor f 2. per week. Spr. wijst verder op de gunstige ligging van dit lokaal in verband met de eerstdaags aldaar aan te brengen riolee- ring, alsook op de geringe onkosten, waar- mede de verbouwing dier slachtplaats, om haar voor het gestelde doel geschikt té ma ken, gepaard gaat. De kosten komen hoofdzakelijk neer op die, welke gemaakt moeten worden voor het verleggen van het riool in andere richting. De heer v. d. Marei vraagt hoe 't dan in de toekomst gaan zal met de noodslach- tingen in Zwammerdam en Nieuwerbrug. Spr. koestert de vrees, dat in Bodegraven wantoestanden zullen komen, als al bet voorwaardelijk goedgekeurd vleeseh naar Bodegraven vervoerd wordt. In rijn antwoord hierop deelt de voorz. mede, dat Zwammerdam de eigen inrich ting, -welke deze gemeente heeft blijft be houden en dat, wat Nieuwerbrug aangaat, de toestand blijft, zooals hij thans is, n.l. dat het vleeseh uit d:e 'gemeente in Bode graven ter keuring komt. Uit een onder zoek is echter gebleken, dat voorwaarde lijk goedgekeurd vleeseh weer naar andere gemeenten kan vervoerd wordien, zoodat dus dat vleeseh weer naar Nieuwerbrug kan worden getransporteerd en aldaar verkocht. Niemand verlangt hierover verder meer het woord, waarna het voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Punt 4 der agenda bevat een voorstel van B. en W. tot het leggen van twee stukken rioleering, n.l. een stuk van 60 M. lengte in de Bouwesteeg, waarvan de on kosten zullen bedragen f 600. De Voorz. motiveert het voorstel, wat dit eerste deel betreft, op de volgende gron den: Vooreerst een noodzakelijke verbetering in den rioleeringstoestand yoor de huizen aan de Bouwesteeg, en vervolgens aanslui ting daarop van de Vrijbank en andere perceelen. Een tweede stuk rioleering zal volgens het voorstel gelegd worden door de "Wil— helminastraat, ter verbinding van de riolen in Julianastraat en Spoorstraat. Ook wordt voorgesteld aan te sluiten het riool onder het pakhuis van den heer Turken- burg. De onkosten van dit tweede gedeelte zijn geraamd op f 1250, zoodat de totaal- onkosten voor beide stukken dus zullen bedragen f 1850. De heer v. d. Marei, sprekend over- he'. riool in de Kerkstraat, heeft er bezwaar tegen een riool te leggen in grond, waarop vermoedelijk in de toekomst gebouwd zal worden. De Voorz. antwoordt, dat dit ook niet de bedoeling is. Gezien het feit, dat bet leg gen van een rioleering onder een bestaand huis, groote bezwaren met zich brengt, en bedoelde grond zeer waarschijnlijk niet bebouwd zal ,wordenr bedoelt men met de aldaar aan te leggen veranderingen een riool te leggen op kosten van de gemeente, daar waar nu een sloot ie, en de belang hebbenden op eigen kosten daarop te laten aansluiten. De beer v. d. Marei stelt voor het voor stel nog even aan te houden en ook de nog te benoemen wethouders deze zaak nog eens te laten overwegen, waarop de voorz. den heer v. d. Marei adviseert, om zijn voorstel aldus te wijzigen, dat reeds zoo het voorstel van B. en W. wordt aangenomen de beide stukken rioleering zullen gelegd worden, doch de uitvoering van de voorgestelde plannen inzake de Kerkstraat nog te laten wachten tot deze zijn goedgekeurd. Aldus wordt het voor stel z. h. st. aangenomen. VoJgt thans voorstel tot benoeming van twee tijdelijke wethouders, ter voorziening in de afwezigheid van de heer P. Bateiaan en Turkenburg. Tot tijdelijk plaatsvervanger van den heer Batelaan wordt gekozen de heer J. Beijen met 5 stemmen, terwijl 3 stemmen worden uitgebracht op don heer Horten sius. Na twee vrije stemmingen, een tusschen- stemming en wederom een vrije stemming ter benoeming van een plaatsvervanger van den heer Turkenburg moet wegens staking der stemmen door het lot een der beide heeren v. d. Marei en Hortensius (st. 33) worden aangewezen. Het lot wees als zoodanig aan den heer Hortensius, die of al of niet aanname dezer benoeming 24 uur in beraad houdt. De heer Bedjen, die reeds verklaard had zijn benoeming te aanvaarden, werd hier na door den voorz. gelukgewenscht, waar na de heer Beijen bedankt voor het in hem gestelde vertrouwen, de hoop uitspre kend een aangename samenwerking in het colelge van B. en W. te mogen ondervin den. Vervolgens vult de voorz. nog een der agendapunten aan. Spr. deelt n.l. mede, dat do rioleeringstoestand bij de kazerne woningen zoo spoedig mogelijk, nog vóór cien zomer moei verbeterd worden en dat door den betrokken eigenaar f 250 in de kosten zal moeten worden bijgedragen. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Ba ren B. en W. alles in 't werk te stéllen, om Buitenkerk en Schordijk nog vóór den zomer van goed drinkwater te voorzien. Ool^ brengt spr. onder de aandacht van B. en*W. do verzanding van de puntten in do rioleering in Bruggestraat en Nieu werbrug. Do voorz., hierop antwoordend, zegt nota te zullen nemen van den toestand der door den heer v. Baren besproken riolen en putten. Wat de waterleiding aangaat, dit komt alleen neer op het leggen van de buizen, de watertoren is hoog genoeg voor voldoende oppersing. Spr. deelt mede, dat werk gemaakt wordt van een verdeeling der garantie "van föOO.— in drieën n.l. over belanghebbenden, gemeente enwater- leid'ng-maatschappij. Laatsgenoemde heeft deze zaak in onderzoek, doch antwoord is nog n:et ingekomen. Hierna sluiting der openbare vergade ring. ALPHEN AAN DEN RIJN. tuberculosebestrijding. De Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose hield gisteravond in het Nutsgebouw een slecht bezochte jaarvergadering. Secretaris en penningmeester brachten verslag uit over het afgeloopen jaar. Aan het verslag van den secretaris ontleenen wij het volgende: in het jaar 1924 werden 1827 huisbezoc- kenafgelegd, naar een sanatorium werden gezonden 8 patiënten, woningverbeterin gen werden aangebracht in 7 gezinnen, terwijl 65 artikelen in bruikleen werden afgestaan. De vereeniging ontving enkele bijdragen waaronder een van 725 van de Vereen, voor ziekenhuisverpleging. De financieele toestand der vereeniging was bij het vorige jaar vergeleken met 400 vooruitgegaan. Niettegenstaande dit, wees de rekening van den penningmeester nog op een nadeelig saldo groot f 1450.794. De ontvangsten hadden bedragen f 5754.78, de uitgaven daarentegen 7205.574. Bij de verkiezing van een bestuurslid wegens pe riodieke aftreding van den heer J. Kerk hoven werd deze met bijna algemeene stemmen herkozen, hierna kwam de rond vraag waarna sluiting der bijeenkomst. BOSKOOP. L. T. B. Vrijdag 18 Maart a.s. des avonds 74 uur is er een algemeene ver gadering voor de leden van den L. T. B. afd. Boskoop In het R. K. Vereenigings- gebouw. Te water. De melkverkooper S. ge raakte Zaterdagavond met paard en wa gen, waarop eenige bussen met melk in de wetering langs de Zijdeweg alhier. Door spoedig toegeschoten hulp was een- en an der spoedig op den wal, echter is het voor S. een heele schadepost door bet verloren gaan van een aanzienlijke hoeveelheid melk en de noodige reparatie aan tuig en wagen. NIEUWKOOP. Hinderwet. B. en W. hebben door aanplakking bekend gemaakt, dat ter se cretarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van W. Schellingerbout, smid, al hier, om vergunning tot het oprichten van een smederij op de perceelen, kadastraal bekend in sectie A Nos. 2043 en 2045. De bezwarenzitting zal worden gehouden op Maandag 23 Maart a.s., des voormid dags 10 uur in het Gemeentehuis. WOERDEN. Een gevaarlijk individu. In denlaut- sten tijd ontving de politie bijna geregeld aangifte van aanranding door onbekende personen van meisjes. Zaterdagavond is het haar gelukt een gevaarlijk individu te arresteeren. Het was een 30-jarige zwerver. Maandag is bij naar Utrecht vervoerd en ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie. Ongeval. Gisteren reed een reclame wagen van Kinawijn door Woerden's straten. Wellicht dacht men dat dit met ,de gure Maartsche buien wel van invloed kon zijn. Tegen den avond ging men Woer den verlaten. Nabij Geestkoop moest men uitwijken en kwam hierbij in een beetje scheeven stand. De storm bezorgde de rest en zoo kwam het heele gevaarte pa een saltomortale aan splinters over heesters en sloot in het land terecht. De bestuur der had zich ernstig bezeerd. Nadat hij bij de fam. P. was ingedragen, werd hij door bemiddeling van de politie naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd ZEVENHOVEN. Geruild* Zaterdagmorgen was de fiets van de winkelier van der V. verdwe nen van het erf en een andere fiets, die aan een handelaar te Noorden ontstolen was, was er voor in de plaats gezet. 1 De fietsenhandelaar uit Noorden heeft nu zijn fiets terug, maar die v. d. V. is nog zoekl ZOETERWOUDE. Eierveiling. Wij verwijzen naar de advertentie in dit blad betreffende de eier veiling te Zoeterwoude, Woensdagavonds te 7 uur. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Verlichting. Ook lancs den Wasse- naarschen weg tusschen Nieuwsteeg en Commandeurslaan is straatverlichting aan gebracht op herhaaldelijk verzoek van de aldaar wonenden. LEIMUIDEN. Rijtuig te water. Toen Zondagmorgen de familie de V. uit de Geref. Kerk huis waarts zouden rijden schrok het paard en sprong te water. Hoewel de wagen onder ste boven in de dijksloot terecht kwam, kwamen allen inzittenden er met den schrik en een nat pak af. NOORDWIJKERHOUT. Werkloosheid, Het aantal werkloozen is hier steeds dalende. Tengevolge van de verschillende werkzaamheden aan de wegen en' de havens is het aantal inge schrevenen bij den correspondent der Ar beidsbemiddeling teruggeloopem van 25 tot 11. R.-K. Volksbond. Vrijdagavond ver gaderde de leden van den R.-K. Volksbond in het Café „De. Zwaan". De vergadering was druk bezocht. De Voorz., de heer A. H. van Noort, opende deze jaarvergadering en verwel komde in het bijzonder den Geest. Adv. en den spreker van den avond, den heer A. J. M. Angenent, secretaris van het hoofd bestuur. Verder sprak spr. zijn voldoening uit over de groote opkomst en vermoedde, dat hel door eene commissie uit te .brengen verslag omtrent de oprichting van oeno coöperatie hiervan wel de groote oorzaak was. Spr. spoorde de aanwezigen aan tot zakelijke en kalme discussie^ _De secr., de heer C. v. d. Klauw, las hier na do notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Op verzoek van den Voorz. werden ver volgens niet minder dan 16 nieuwe leden geïnstalleerd door den heer Angenent. Dei« sprak de niem#c leden toe en wees hen op do nieuwe en blangrijke taak, die hen wacht als goed lid van den R.-K. Volks bond. Het deed spr. gcfed eens de gast te zijn van eene vereeniging, die in ledental niet achteruit maar sterk vooruitgaat. De secr. bracht thans zijn jaarverslag uit over 1924. Het was een zeer uitgebreid en keurig verslag; de dank van den Voorz. en het applaus der aanwezigen was alles zins verdiend. Uit het verslag van den penningm. over 1924 stippen wij het volgende aan. De in komsten bedroegen f 676,14, waarin be grepen is bet batig sajdo 1923 ad 6,08. De uitgaven bedroegfin 512.37. zoodat er een batig saldo was van 163.80. De vet- eeniging heeft 50.uitstaan als voor< schot aan de onderafd. Spaarkas. Het ac tief bedraagt alzoo 213.80. Hier staat tegenover een passief, wegens opgenomen gelden voor bet aanschaffen van een vaan del en een tooneeldécor ad 197.50, zoo dat 't zuiver bezit der vereeniging 16.3G bedraagt. De Voorz. deelde verder mede, dat het de wensch van het hoofdbestuur was, dat een controle-commissie zou worden ingö-=. steld, die iedere drie maanden boeken en kas van den penningm. zou opnemen. De vergadering ging met de instelling van deze commissie accoord en werden door den Voorz. tot leden hierin aangewezen de heeren P. Marijnen. W. Kaptein en J. Schenk. Aan de hierop volgende bestuursverkie zing, wegens periodieke aftreding, namen 54 leden deel. De leden herbenoemden den heer J. v. d. Voet met 44, den heer C. v. cL Klauw met 48, den heer J. v. d. Werf met 34 en den heer P. Warmenhoven met 31 stemmen. De heer J. Lampe kreeg 20 stem men, J. v. Deursen 16 en J. Schenk 15 stemmen, zoodat eene herstemming tus schen deze drie heeren noodig was. Da herstemming gaf tot uitslag daf J. v. Deur sen 23, J. Schenk 16 en J. Lampe 11 stem men verkreeg. Gekozen J. v. Deursen, die de benoeming aannam. Het aftredende be stuurslid Lampe werd dus niet herkozen. Do Voorz. deelde mede, dat de vergade ring van den Centralen Raad zal gehouden worden op 6 April a.s. te Haarlem en dat op 5 April het jaarfeest zal worden gevierd met eene H. Mis voor de overleden en levende leden met alg. H. Communie voor de leden. Thans verKreag 'do heer A._ J. M. Ange nent uit Amsterdam het woord tot het geven van den 2den cursus-avond. Spr. behandelde eerst den opbouw der organi satie in den Volksbond. Daarna hield hij zich bezig met de verhouding van de ver schillende organen uiteen te zetten en ten slotte gaf hij een duidelijk en beknopt over zicht van de werkwijze in den bond. Op de allereerste plaats komt de godsdienstige en zedelijke verheffing van het volk en daarna de economische verheffing. Het was voor do leden, en zeker voor de vele pas toege- tredenen, een leerzame cursus, die met groote aandacht werd gevolgd en die met een hartelijk applaus werd beloond. Ingekomen was een schrijven metver zoek om steun te verleenen aan de betrok ken arbeiders in het conflict in de manden- makerijen. Do gevraagde steun werd toe gezegd Var. de onclorafdeeling „Oefening Baart Kunst"was een verzoek ingekomen om de verplichte aflossing en rente over 1924 wegens het aanschaffen van een tooneel- décor^ voor rekening van do afd. Noord- wijkerhout te nemen, omdat do onderafd. wegens het deelnemen aan den tooneel- wedstrijd te Heemstede slecht bij kas was. Het verzoek werd na eene uiteenzetting dezer aangelegenheid door den Voorz. bij acclamatie ingewilligd. Hierna kwam aan de orde het uitbren gen van het verslag der werkzaamheden der commissie tot oprichting eenor coöpe ratie, hetgeen bij monde van den heer H. Hachmanch geschiedde. Deze'deelde mede, dat de commissie tevreden- is over den uit slag; dat 41 leden reeds zijn toegetreden en nog een zevental leden zeer waarschijnlijk nog zullen lid worden van do coöperatie. De beer Marijn stelde de vraag waarom men zich had gewend tot de coöperatie te Lisse en waarom men niet in relatie was getreden met de leden-middenstanders van don R.-K. Volksbond in deze gemeente. Hierop werd geantwoord, dat deze leden toch wel hadden zien aankomen, dat eeno coöperatie in wording was en dat het dus -voor die leden zaak was geweest met voor stellen voor den dag te komen. De lieer Marijnen antwoordde hierop, dat reeds een jaar geleden een aanbod was gedaan voor zooveel betreft den verkoop van brood. Het onderwerp gaf verder nogal scherpe discussies, waaraau de Voorz. een einde maakte, door mede te deelen, dat de volgende week de leden, aangesloten bij de coöperatie, zouden worden samengeroope» tot eene verdere, bespreking dezer^ aange legenheid, want, dat deze vergadering zich minder goed leerde tot afhandeling van dit punt. Van de rondvraag werd druk gehmt* gemaakt. Besloten werd tot ondersteuning van een lid, dat wegens ziekte reeds ge- ruimen tijd niet heeft kunnen arbeiden. T^)t slot wekte de Voorz. de. aanwézieon op om deel te nemen aan den Stillen Om- i gang in den nacht van 21 op 22 Maart a.s. Hierna sluiting op de .gebruikelijke wijze van deze geanimeerde vergadering. R.-K. Zickcnhuisfonds. Do'leden van liet R.-K. Ziekenhuisfonds in de parochie St. Victor vergaderde in het Fatronnats- gebouw. Na opening door den Voorzitter bracht de penningm. jaarverslag uit en gaf rekening en verantwoording. Het aantal Joden bedraagt thans 155. Aan contributie was geïnd f 1389,41. De uilgaven lied roe- gen 699.30, zoodat er een batig saldo was van ƒ690.11. Er werd 599.80 wegens verpleging van patiënten in het Ziekenhuis (betaald. TER AAR. Voetbal. Zondag spoelde S. D. O II van I.aneeraar de Zwaluw II te Ter Aar en eindigde net sr,fd met 2—0. S. D. O. I tegen de Zwaluw I eindigdo met gelijk spel 2—2.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5