fon duidelijkste uit bet verschil in bezol diging van do leeraren bij het nijverheids onderwijs en die bij bet M. O. Er dient te komen gelijkheid in de waardeering, gelijkheid in de salarioering gelijkheid in de bevoegdheden, eerst dan zal het nijverheidsonderwijs kunnen bloeien. Spreker stelde daarop een motie in de ze geest voor, welke word aangenomen. N.V. Verzekering-Maatschappij „Sint Petrus". De Jaarvergadering. Te Utrecht is gehouden de gewone jaar- lijksehe vergadering van aandeelhouders der Verzekering-Maatschappij „Sint Pe trus". Uit het verslag van den Directeur, den heer A. R. Smit, bleek, dat het ingeschre ven kapitaal op uit. Deo. 1924 (na aftrek van royement wegpns verschillende oor zaken) bedraagt ruim acht millioen gulden (vorig jaar f 4.523.016). Kapitaal der Spaarkassen f 280.783.265 (vorig jaar f 120.006.335). De wiskundige reserve bedraagt f t7.003.96 (vorig jaar f4.531.64), de ad ministratie-reserve f41,308.45 (vorig jaar f30.000). De balans, winst- en verliesrekening, samengesteld onder controle van den ac countant der Maatschappij, den heer H. IBoerrigfer, werd. met algemeene stem men goedgekeurd, en den. directeur en bet CoIIégovan Commissarissen gedechar geerd voor het gehouden beheer. Het winstcijfer was 17.500.08 (vorig jaar' f 4.755.055). Van dit bedrag werd f3000 bestemd voor liet reservefonds (vorig jaar f 1000). welk fonds nu gebracht wordt op f5000. De aftredende Commissaris, de heer TTubert Verhoeven, werd met algemeene stommen herkozen. Spaarfonds voor Bodemcultuur. Voor minnolijke liquidatie De vergadering van crediteuren van het "aarfonds voor Bodemcultuur, Zater- tniddag te Utrecht gehouden, nam met op een na algemeene stemmen de volgende motie aan: „De vergadering, gehoord de beraadsla gingen in de bijeenkomst van crediteuren der stichting Spaarfonds voor BodemcuT- tuur, verklaart vertronwen te stellen in hef bestuur en keurt alle tot heden ver richte handelingen van het nieuwe be stuur goed". Ze gaat mee met de voorstellen, waar door onderling aecoord wordt verkregen, net faillissement kan worden opgeheven en de liquidatie op meer economische wij ze buiten faillissement kan plaats hebben Een causerie oer Jurgens' Margarine. Een draadlooze reclame Gisteravond hield de heer Kolkman van d- Jurjrensfabrielcen te Oss voor de microfoon der Ned. Seintoestellenfabriek te Hilversum een causerie over: „Jurgens' Margarine" Na ten korte inleiding, waarin spr. het onderwerp zijner causerie nader aankon digde, stelde spr. zijn gehoor voor in ge dachte een reisje te maken naar de Jur- gensfabriek te Oss, om aldaar heel even een kijkje te nemen in enkele voor de mar garine bereiding zeer belangrijke afdeelin- gen. Eerst wit spr. echter nog het een en ander mcdedeelen omtrent het ontstaan van genoemd consumptie-artikel en om trent de oprichting der verschillende Jur- gensfahrh ?ken. Tn 1870 werd de bereiding van marga rine uitgevonden door een Franschen che mist. De fa. Jurgens, die in deze uitvin ding zeer veel belang stelde, kocht in 1871 hef patent daarop. Tn genoemd jaar werd ook met de vervaardiging van het artikel een aanvang gemaakt en de voortreffelijk heid van het fabrikaat deed de afname in don loop der jaren met reuze schreden toe nemen, zoowel in binnen- als buitenland eh thans heeft de margarine een zeer voor- aats onder de consumptie-artikelen rr. loop der jaren hehben doctoren kundigen zich steeds bezig gehou den met het ouderzoek van het fabrikatie- proces en allen zonder onderscheid hebhen zich zeer gunstig daarover uitgelaten. Do margarine-boter wordt in de kern, vermengd met melk en met het vereischte percentage natuurboter, gekernd, waardoor een roomachtige massa ontstaat, welke vervolgens op tafels gekneed wordt en waarbij de benoodigdo hoeveelheid zout wórdt gevoegd. Daarna wordt het product verpakt en terstond naar de plaatsen van bestemming verzonden. Dit alles geschiedt met inachtneming van de grootst moge lijke zindelijkheid. Spr. wijst nog op liet groote prijsverschil tusschen margarine- en natuurboter en leest vervolgens eenige getuigenissen voor van aan huishoud- en kookscholen voor aanstaande personen, die allen vol lof zijn over de prima kwaliteit van het artikel. Ock brengt spr. onder de aandacht de ver schillende attracties aan den koop van Jargons' margarine verhonden, n.l. de in gesloten reep chocolade en het veertien- daagscli tijdschrift voor de jeugd, welke boekjes voor do koopers van „Lotus" gratis verkrijgbaar zijn bij de winkeliers. Na vervolgens den uitslag te hebben ge geven van don gehouden toeken- en kleur- wedstrijd, deelt spr. mede, dat degenen, die het door spr. 1p noemen wachtwoord, ver gezeld van ccn halve kartonverpakking van „Lotus" opzenden naar de reclame- nfdeeling der fabriek te Oss, een aardige verrassing zullen ontvangen. Met liet voorlezen van een Lotusversje en een enkel woord tot de luisteraars in buiten- en binnenland beëindigde spr. zijn causerie. De gewone audiëntie van den minis ter van koloniën zal Vrijdag 13 Maart niet plaats hebben. SPORT HaarlemLeiden. Door omstandigheden is de speeldatum van bovengenoemden wedstrijd veran derd en is thans vastgesteld op Dinsdag 17 Maart, in café „Zomerlust", 's mid- s 36 uur en 's avonds 811 uur, en Dinsdag 31 Maart in café „Monopole" te Haarlem. Wegens vertrek van den heer Beuk moet do reserve-speler van de B. C. „De Pool", W. F. Karstens, invallen. Voor dezen wedstrijd wordt een zilveren wisselbeker ter beschikking gesteld, De bond, welke dezen tweemaal achtereen wint, is winnaar. Morgenavond te 8 uur zal in café „De Pool", Langebrug, een ontmoeting plaats hebben tusschen de heeren I. Pardon en Jac. Th. Beuk. Deze partij bedraagt 500 carb. cadre 30 c.M. en is de laatste wed strijd, welke de heer Beuk hier zal spe len, wegens diens vertrek naar Indië. SCHAKEN. L. Schaakgen.Haagsche Arb. Schaakcl. In ons blad van jl. Vrijdag gaven we den uitslag van den competitiewedstrijd tus schen hovengenoemde clubs. De partij van het tweede bord was in een kwartier af- geloopen. Na 9 zetten stond de Haagsche speler mat. Wel was deze een invaller van het tweede tiental (de speler van het tweede bord kwam onverwacht niet op) en derhalve niet bestand tegen zijn sterken tegenstander dr. J. Droste, maar dat het na 9 zetten uit zou zijn, was door nie mand verwacht. Hier volgt het curieuze partijtje. Siciliaansche partij: wit: Dr. J. "Droste (L.S.G.) zwart: T. Tel eng (H. Arb. Sch.) 1. e4 c5 2. Pf3 Pc6 3. d4 cd4: 4. Pd4: e6 5. Pc3 Pf6 Pc6: bc6: 7. e5 Pd5 8. Pe4 Pe7 9. Pd6± Hoewel Pe7 natuurlijk een groote fout- zet was, stond wit toch reeds veel beter. Beide clubs hadden eenige invallers. De Leidenaars weerden zich echter het beste, zoodat aan de laagste 4 borden zelfs geen enkele der part. verloren of remise werd. Er werden interessante partijen gespeeld. Als voorbeeld daarvan laten we hier de partij van het 10e hord volgen, die het na spelen wel waard is. 10e bord: wit M. Bloem T..S.G. zwart J. Huykmans (H Arb. Sch.) Damegambiet: 1. d4 d5 2. c4 Pf6 3. Pc3 dc4: 4. e4- e6 5. Lc4: Pc6 6. Pf3 Le7 7. 0-0 0-0 8. a4 Lb4 9. e5 Lc3: 10. be3: P(17 11. Pg5 Pb6 12. Dd3 g6 13. Dh3 h5 14. Le2 f6 15. Pe4 fe5: 16. Lg5 DeS 17. Pf6 t Tf6: 18. Lf6: ed4: 19. cd4: ea 20. Dg3 Kh7 21. Lh5: Df7 22. Le5: gh5: 23. f4 Lf5 24. Dc3 Tg8 25. Tf2 Pd5 26. Db3 h4 27. Tacl Pcb4 28. Tc7:l Lcl7 29. Tb7: a5 30. f5 De8 31. Dbl Pe3 32. Db3 Pcd5 33. Lh3 Tg5 34. Dh4:t Th5 35. Td7:t! Dd7: 36. Dh5:t Kg8 37. Dh8+ Kf7 38 Dg7t Ke8 39 Dg8f Ke7 40. f6t Pf6: 41. Tf6: zwart geeft op. Lettenen en Kunst Moeders! Als Uw Kinderen z?ch bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk PüHOL. Doos 30 ct. De school voor Kerkmuziek te Utrecht. Gelijk ik reeds in het Jubilê-nummer van ons blad mocht mededeelen, zal de stichting der school voor kerkmuziek te Utrecht in den loop van ons jubeljaar een feit worden. Ziehier thans eenige nadere bijzonder heden. Tot instandhouding van de school zal bij notarieele acte een Stichting in het leven worden geroepen, die den naam zal dra gen van „Nederlandsche R. K. Kerkmu- ziekschool St. Caecilia". Aan den naam van den grondlegger der kerkmuziek, Paus Gregorius, is wel gedacht. Daar evenwel te Utrecht reeds een St. Grogorius-Stichting bestaat, moest van dien naam worden af gezien. In deze school zal voor toekomstige di recteuren en organisten een tweejarige cursus gegeven worden. Toegelaten zullen worden alleen zij, die reeds eenige kennis van muziek en voldoende algemeene ont wikkeling bezitten. Later zal worden be kend gemaakt, aan welke eischen moeten voldoen degenen, die als leerlingen aan de school wenschen te worden ingeschreven. De bedoeling is, aan jongelingen met echt- muzikalcn aanleg en voldoende ontwikke ling, die dus onder muzikaal opzicht iets goeds beloven voor de toekomst, een dege lijke liturgische en kerkmuzikale opleiding te geven De schoo\ zal zijn een internaat; dit sluit echter niet uit, dat ook enkele exter nen zullen kunnen worden aangenomen. De aan te stellen Directeur zal naast de algemeene leiding op geestelijk en zedelijk gebied ook toezicht houden op de jopgelui. Aangezien liturgische vorming een eerste eisch is, zal in de school een kapel wor den ingericht, waar de gewone dagelijk- sche gebeden zullen worden gedaan, de H. Mis zal worden opgedragen, enz. Het dienen der H. Mis, het verzorgen van het altaar, het sacristie-werk zullen beurte lings aan de leerlingen worden toever trouwd, zoodat zij gelegenheid hebhen zich van zoo nabij mogelijk practisch in de li turgie in te leven. Het spreekt van zelf, dat zij ook een zangkoor zullen vormen, dat in de kapel de gezangen uitvoert. Zoodra de beraamde Stichtingsacte ge reed is, zal de naam van den toekomstigen Directeur bekend worden gemaakt en te vens de namen van de heeren, die het Cu- ratoriujn of de Commissie van beheer zui len vormen. Het bedrag van het leer- en kostgeld zal door het bestuur der Stichting worden bepaald en bekend gemaakt. Het is moge lijk, dat meerdere begaafde jongelui niet in slaat zullen zijn het leer- en kostgeld zelf te betalen, of door hun ouders te la ten bekostigen. Maar men zal hier den weg dienen in te slaan, die aangegeven is voor sommige studenten aan onze pries terseminaries. Er zal n.l. subsidie moeten worden verleend voor dergelijke studenten, er zal naar gestreefd worden om beurzen te stichten, men zal er op moeten werken, dat katholieken van fortuin, die de kerk muziek een goed hart toedragen, aan een student een jaarlijksche bijdrage verleenen; de Eerw. Pastoors, die een veelbelovend jongeling onder hun parochianen tellen, zullen moeten worden bewerkt, om hem in zijn muzikale studiën te steunen, het geen later weer aan hun zangkoor ten goede zal komen. Wanneer voor die zaak en in die richting de noodige actie en pro paganda wordt gevoerd, kan het niet an ders, of de minder vermogende onder de jonge musici zullen gemakkelijk kans krij gen, om zich in Utrecht te gaan bekwamen. Ai aanstonds wil ik een middel aangeven om de school, of liever dergelijke jongelui tegemoet te komen. Men kan n.l. de onderneming steunen door te worden: a) Stichter, wanneer men voor eens minstens 100 gnlden stort; b) Beschermer, door het storten van een jaar- lijkscbe bijdrage van minstens 50.i c) Donateur, door het storten van een jaarlijksche bijdrage van minstens 10. d) Begunstiger, dor het storten van een jaarlijksche bijdrage va® minstens f 5. Men ziet: hier vindt iedereen iets van zijn gading, en met do capaciteit van iedres beurs is rekening gehouden. Men lette wel bier op, dat deze giften juist geeu persoonlijke bijdragen behoeven te zijn, neen, ook zedelijke lichamen, ver- eenigingen, zang gezelschap pen, kerkkoren kunnen zulk een bijdrage geven en den bovengemelden titel verkrijgen. Wat is er in dien geest al niet gedaan voor de Mis sies; hoeveel parochies zijn er niet, die hebben hijgedragen en nog bijdragen voor de opleiding van een inlandsch priester in de Missies! Iets dergelijks kan ook gebeu ren met de muziekschool. Zou het bijv. zoo'n groot offer zijn voor de zangkoren, indien zij er toe konden be sluiten uit hun inkomsten jaarlijks iets af te zonderen voor de muziekschool? Of wan neer zij eens een extra-uitvoering geven, de baten of een gedeelte der baten af ie staan voor de muziekschool? Men ziet, er slaan verschillende wegen open, maar er moet voor gewerkt worden, er moet actie worden gevoerd, er moet geestdrift worden gewekt voor de heilige zaak der kerkmuziek! Om te beginnen moesten nu alle kerk koren zich eens inspannen om bij vrien den en kennissen rond te gaan, na eerst zelf in de beurs to hebben getast, om giften en gaven voor de eerste inrich ting der school. Met wat goeden wil en met volharding kan men het toch waarlijk zoo'n eind brengeD. W. P. H. JANSEN, v Limburg Stirumstraat 12, Den Haag. Ingezonden Stukken [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Koperen Jubilea Leiden, 9 Maart 1925 Geachte Heer Redacteur. Zoudt U de goedheid willen hebhen, on derstaand bericht in Uw veelgelezen blad op te nemen? 15 Maart a.s. hopen de Eerw. Zrs. Phi- lothea en Eustachia, in het St. Elisabeth- gestieht op de Hooigracht, den dag te her denken, waarop zij yoor 12 jaar hun professiefeest vierden. Velen oDzer stadgenooten, alsmede uit de naaste omgeving, die haar hulp ontvin gen en meer van nabij hen mochten lee- ren kennen, zullen dezen dag voorzeker niet ongemerkt laten voorbijgaan, temeer daar Zr. Philothea binnen enkele maan den naar de Missie vertrekt om daar haar edelmoedig werk als liefdezuster voort te zetten. Wij twijfelen er geen oogenblik aan of het zal den goeden zusters dien dag niet aan groote belangstelling oin tb reken. Met vriendelijken dank voor de plaat sing, Enkele oud-patiënten Hoe men een candidaat bestrijdt In „Het Goede Zaad", een te Roelof- arendsveen verschijnend weekblad, lezen wij de volgende verklaring: De ondergeteekende J. de Vette, lid van den Raad der gemeente Alkemade, wonende te Rijpwetering, verklaart de beschuldiging, geuit in de vergadering der RJL Parochiale Kiesvereenigmg te Rijpwetering op 19 Februari, tegen over den heer J. H. M. Balvers, Wet houder der gemeente Hillegom en lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland, te herroepen. Rijpwetering, 3 Maart 1925. J. DE VETTE, Raadslid De herroeping, als zoodanig, eert den heer De Vette. Maar mtusschen blijkt hier weer 'ns uit, hoe men den heer Balvers bestrijdt, hoe tegen hem in vergaderingen ernstige be schuldigingen worden geuit, die onwaar zijn. U dankend voor de gegeven plaatsruimte, J. STADHOUDER, Zoeterwoude (H. R.) US? DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Jubileum. De 83-jarige Jacob Schaap viert heden den dag dat hij vóór 25 jaren door de Reedersvereeniging werd aange steld als omroeper (klinker). Met jeugdi gen ijver en jolijt volbrengt hij nog dage lijks zijn taak. Het zal hem aan felicitaties natuurlijk niet ontbreken. Gesnapt De daders van de autoban den-vernieling, die de vorige week alhier plaats had, zijn door de politie gevonden. Het zijn M. B. van Noord wijk a. Zee, J. S. en L. Z. van hier. Zij waren in arrest gesteld, doch zijn, nadat zij bekend had den, weder vrijgelaten. LISSE. Stille Omgang. De afd. Lisso van het Genootschap van den Stillen Omgang hield gisteravond in het Bondsgebouw haar jaarlijksche vergadering. De opkomst was goed. De Voorz. de heer A. Th. van Reste ren, opende de vergadering. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Uit het fi nancieel verslag van den penningmeester bleek, dat naast een ontvangst van f78.23 een uitgave viel te boeken van f50.62 een voordeelig saldo dus van f 27.62.. De voor zitter dankte den penningmeester voor zijn nauwkeurig beheer. Voorts deelde hü me de, dat er enkele leden waren, die hun contribntiekaart onbetaald terug stuur den. De voorzitter deelde mede dat kape laan v. d. Weijden den Stillen Omgang meemaakt, hetgeen het bestuur op hoogen prijs stelt. De altredende bestuursleden, de heeren T. van Rooijen. W. Sprengers en F. van der Vlugt, werden bij acclamatie herkozen. Kapelaan v. d. Weijden hield hierna een korte rede en wel over hetgeen is ge beurd n a het Wonder in Amsterdam. Spr. gaf daarbij een overzicht der ver schillende plaatsen in ons land in den tijd onzer voorvaderen op verschillende tijd stippen. Meerdere wonderen zijn geschied met het H. Sacrament des Altaars. Uit deze uiteenzetting bleek de groote liefde en vereering onzer voorouders ten opzichte van het H. Sacrament des Al taars. Reeds voor de hervorming werd door de geloovigen een Ommegang gehou den. Vooral legde spreker uit, hoe een Stille Omgang moet gehouden worden. Het gaat niet om het groote geheel doch om doelbewuste bedevaartgangers. De voorz. dankte den spreker voor zijn schoone rede, hetgeen de vergadering met apulaus ondersteunde. De voorz. deelde mede dat aan Lisse is aangewezen de St.-Catharinakerk. Het gros van de stoet gaat loonen vanaf de Amsterdamsche punt; wie die voet reis niet kunnen meemaken gaan per aut<>- bits of trein. Des avonds voor het vertrek wordt in de parochiekerk een kort voorbe reidingslof gehouden. De afdeeling Lisse gaat zich in het Domïnicuspatronaat op de Heerengracht na de' II. Mis ontnuchteren. Na rondvfaag volgde sluiting. NOORDWIJK. Missiewerk. Reeds meerdere Misaïe- avonden hebben wij in onze parochie me degemaakt. waarin ons het Missiewerk on der de heidenen natler is uiteengezet. Ech ter nimmer hebhen wij zoo kunnen medele ven met het moeilijke en opofferende leven der Paters, Broeders en Zusters-Missiona- rissen in het wilde Afrika, als gisteren avond, door de prachtige Missiefilm van Father Keet van MiH-Hill. Nadat zijncerw. Zondagmorgen in de H. Mis van 7 uur en 81 uur in een pre dicate het Missiewerk in breecle trekken had uiteengezet, werd dit gisteravond ver duidelijkt door de film, waardoor wij na tuurgetrouw bet leven en werken in de verre Missie-sta tie's hebhen kunnen volgen. Spr. vroeg bij het einde der leerzame film aller steun voor hot Missiewerk, en prees daartoe aan het lidmaatschap van drie instellingen n.l. het Genootsqhan tot Voortplanting des Geloofs en dat der H Kindsheid en het Liefdewerk St. Petrus. Ook hedenavond zal zijneerw. de film in het Juvenaatsgebouw vertoonen en wij verwachten dan eveneens een gevulde zaal. R. K. Volksbond. Vrijdagavond ver gaderde in het Juvenaat de Volksbond on der Voorzitterschap van den heer A. Meij- nen. Deze vergadering was niet bezocht zooals wij dat gewoon zijn. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. In behan deling werd genomen de agenda van dén Centr. Raad. Een voorstel waardoor de Ce#r. Raad het Centraal bestuur machtigt, om verschillende plaatselijke instellingen te centraliseeren, wordt besproken, maar wordt zonder nadere toelichting niet aan vaard. Evenwel zal een afgevaardigde vrij mandaat verstrekt worden. Voorstel van do afd. Alkmaar om de contributie aan het Centraal Bestuur te verminderen. Do ver gadering heeft hier niets op tegen. De afd. Feijenoord stelt voor een wettelijke rege ling van den Zondagsrust in het algemeen In beginsel is men er voor, doch men zfet groote bezwaren De afd. Den Haag wil reglementswijziging waardoor het moge lijk wordt dat de agenda eerder in het be zit is der afd. en dat ook de amendemen ten ter kennis van de afd., worden ge bracht voor de vergadering van den Centr. Raad. De afdeeling zal handelen naar bet praeadvies van het bestuur. Do afd. Leiden stelt voor het instellen van bureaux tot het geven van rechtskundigen bijstand. Het hoofdbestuur kan zich hiermede wel vereenigen, maar daar de betrokken afd. verzuimt op te geven, waaruit de baten moeten gevonden worden tot het bestrijden van de onkosten, moet 't dit voorstel ont raden. De vergadering is voor het idee- Leiden wanneer het kan zonder contribu- tieverhooging. Hierna werd voorgelezen het 13e jaarverslag door den secretaris, den heer P. Smit. Hierin waren ook opge nomen alle jaarverslagen van de onderaf delingen. De 9 gehouden ledenvergade ringen van den bond werden bezocht door 1300 leden zoodat gemiddeld 1/3 der leden ter vergadering kwam. De Voorz. dankt den secretaris voor zijn uitgebreid verslag. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer F. de Groot, gaf aan inkomsten van 1711.48 en uitgaven 1703.21. Echter moeten nog eenige posten betaald worden zoodat een klein nadeelig saldo te boeken viel. Bij de bestuursverkiezing wer den gekozen de heeren P. Smit, secretaris (herkiesbaar) en de heeren C. Romeija, L. Bakker, P. Droog en H. Bakker. Deze laatste nam zijn benoeming niet aan. Be sloten werd deze vacature open te laten GEMEENTELIJKE AANKONOte GEMEENTELIJKE VISCHVERKq Aan den Gemeentelijken Viscta; Vischmarkt 18, Telef. 1225 is W DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a h 0.28—0.38, SCHOL a 016—/. Geh. KABELJAUW a 0.28 per J. HARING en IJBOKKING a 0.05 stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Leiden, 10 Maart 1925. Katholieke Agent LEIOEN. Woensdag. R. K Bond van Tranar beiders „Sint Bonifacius", Q, gebouw, te 8 uur. Woensdag. R. K. Bouwvakarbeider^ Bondsgebouw, te 8 uur. Woensdag. Dioc. Vereen, van R. K.1 Onderwijzers, afd. Leiden «g streken. „In den Verp Turk", te 6$ uur. Woensdag. R. K. Kleermakersge» Bandsgebouw te 8 uur. Woensdag. Missieclub „Sancta Hooigracht 18, te 7 uur. Donderdag. R. K. Metaalbewerkers, r, te 8 uur. De avond-, naeht- en. Zondarf der apotheken wordt van Maandag 91 met Zondag 15 Maart a.s. waarg® door de apotheek van den heer H. Proot, Maarsmanssteeg 17, Telef. tot het najaar. Als afgevaardigde nay Centr. Raad werd gekozen dé heer d. Poel. Besloten werd 5.uit 4» beschikbaar te stellen voor de stal mandenmakers te 's-Heeronberv. P werd gemaal t dat nog tot 15 Maar legenlieid bestaat zich als lid van de i vereeniging te laten inschrijven. Na datum beeft men geen zeggenschap a stellen van candidaten. RIJNSBURG. Bloemen. De laatste dagen meer vraag voor bloemen in Duitsd Vandaar ook Je eenigszms oplog prijzen en groote vraag. Schapenschurft. Bij don landh v. D. alhier is onder de schapen ri geconstateerd door den RijksvpperM Vertr okken: M. de Bruin Rijnzaterwonde. L. den Ouden Berkel en Rodenrijs. A. Peters Waddinxveen. M. C. de Blanken Alphen aan den Rijn. P. M. Vro naar Zoeterwoude. Wed. G. Detersi Warmond. G. Westerhuis naar pel. A. Pouw naar Roelof ar eg J. P. Broeders naar Noorcïwijkeri B. Lardt naar Nieuw veen en C. I naar Alphen aan den Rijn. Gevestigd: G. v. d. Veen van AI| a. d. Rijn M. van Wijk van Alpha Rijn J. Koole van Wissekerken Vromans van Velzen C. J. Alkemade. _STJU>SNIEUWS Vereeniging iot Bevordering van Opleiding tot Instrumentmaker. In het Natuurkundig Laboratoria de Langebrug wel'd gisteravond de 2 gemeene ledenvergadering gehouda de Vereeniging tot Bevordering vai Opleiding tot Instrumentmaker. De voorzitter der vereeniging, pn H. Kamerlingh Onnes, opende de va ring met een woord van welkom I aanwezigen, in het bijzonder tot bet we bestuurslid, den heer Holst-Weè Spr. wijdt hierna eenige woordfl waardeering naar aanleiding van I lijden van dr. P. H. Fabius te Bussn voor de vereeniging en voor de wc(® veel heeft gedaan. Het afgeloopen jaar stemt spr. tot moed, omdat de wet hem verplicht ai te nemen-van het ambt, dat hij j jaren gedragen beeft, 't Stemt echl blijdschap, dat z jn taak zal worden gozet door mannen als pi-of. Kecsoffl Haas, die ongetwijfeld de inricht! nieuwen bloei zullen brengen. Als d:i der inrichting en als president de eeniging is spr., naar hij mededee nooit met zichzelf oneens geweest gelooft, dat ook de hoeren Kcesom Haas het wel met de vereeniging vinden. Spr. w en-sc ht deze hoogto tevens geluk met hun ambtsaanvaart Eveneens doet spr. zu'ks ten aanzit den. heer dr. Cronimelin met zijn 1 ming tot lector in de natuurkunde. Nog een gelukwensch richt do' tot den heer P. J. Firm wegens i verleende Koninklijke onderscheid'! Tenslotte memoreert de voorz.,™ heer Frijtags, oud-leerling der inrk na in Delft geslaagd te zijn voor tl men van electroteclmisch ingeiveor, noemd tot directeur van de Mi<H Technische School te Groningen. De notulen der vorige vergaderhU dr. C. A. Cronimelin gelezen, won!' veranderd vastgesteld. De bestuursverkiezing had lot i® dat de aftredende secretaris-peflBÜ ter, de heer dr. C. A. Crommeliii,1 één na algemeene stemmen werd I0 Aan het jaarverslag, uitgebrad den secretaris-penningmeester, dr Crommelin, ontleenen wij het volp In den zomer van 1924 bereikt® stuur de treirrge tijding van hot/ den van dr. G. H. Fabius. dir f* Gooische H. B. S. te Bussum, ou<k ris-penningmeester van de v«® Hij was van 1905—1907 seeoi ningmeester der vereeniging van 1911 tot 1916 gewoon besWj Het jaar 1924 heeft zich ver*

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2