Dr. WEEBERS 3 perseden bouwterrein fel69Pera«o!h üawiwHrf/} waarnemingen verricht in den van Maart I925> medegedeeld ■"Er het Kon. Ned. Meteorologisch ao0 Instituut te l)e Bilt. „aie Barometerst.: 767.2 Scilly. Sè Barometerst.: 739.2 Valdersund. Verwachting tot den avond van 8 Maart; «„st matige Westelijke tot Noord- Meliiken wind, zwaar bewolkt of be- vtl 2, waarschijnlijk met regen, iets Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan geven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister- Biddag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Y"- Hedenmiddag 12 uur 914 gr. G. w' LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagavond 6.17 uur tot Zon dagmorgen 6.03 uur. De Leidsche Winkelstand. Vanmiddag heeft de opening plaats van óea tapijt-, bedden- en meubelhandel van da) heer Ger. J. Rosier, Breestraat 175. ))e heer Rosier, wij wezen er enkele rnaan- h geleden reeds op, is hier ter stede a onbekende. Gedurende tal van jaren s hij chef in de meubelafdeeling der fir- Vroom en Dreesman, in welke periode iyj tal van menschen heeft leeren kennen. De heer Rosier opent nu een eigen zaak perceel Breestraat 175, waar tot voor tarten tijd de handel in galanterieën van je fa. Fles gevestigd was. ruime winkel geeft evenals de étala- een kijkje op den groeten voorraad se artikelen, die ypor een nette woon- icriohting noodig zijn en waar hier zoo ruimte was behoefde er zelfs niet ver- ttuwd te worden om de groote collectie pieren op de juiste wijze naar voren te irengen. Achter den winkel bevindt zich een weede verkoopruimte, die een oppervlak te van 7 X 15 Meter beslaat. Ook hier hijgt men dus een goed weizicht van de artikelen, als huiskamer- en slaap- amermeubelen, kamermatiten, tapijten in ie kwaliteiten en soorten. De jaren- ervaring van den heer Rosier in dit yak is tevens borg, dat men hij zijn aan- overtuigd kan zijn een goed ad- lies to ontvangen. In deze laatste ruimte was jaren gele ien, toen in dit pand een café was geves- igd, de wintertuin. Deze zaal is thans foor den heer Rosier zelf gemoderniseerd, raardoor het geheel een goed aanzien leeft gekregen. Alles bijeen genomen gelooven wij te tinnen zeggen, dat de heer Rosier zich tier een goede plaats heeft uitgekozen om middel van een goed ingerichten win tel kijkers en vooral ook koopers te trek- ien, De tuinman le klasse van „Endegeest", ,P. Smit, vierde heden zijn 25-jarig juin- li uur werd hij per auto met zijn afgehaald en in het gebouw door Seneesheer-directeur toegesproken. Na mens cle directie werd hem een enveloppe tot inhoud overhandigd. Het personeel M een ameublement ton geschenke, "dh. A. L. Reimeringer was mede aan- Donderdag 23 Juli herdenkt mr. A. van 'er Eist, ambtenaar aan liet O. M. hij de Kantongerechten te Leiden en Alphen wn dag, waarop hij 25 jaar geleden in •ze functie werd benoemd. Doordat de Leidsche Tuinderspatroons- teeeniging een adres aan den Raad heeft ponden inzake de verhuring van de vei- Nsloods, komt deze kwestie a.s. Maan dag in den Raad ter sprake. De Raadsle den worden nu „bewerkt"! Zoo heeft de Mededingende vereeniging „Ons Belang" Men aan de Raadsleden een zeer uitvoe- hg adres gezonden. Wij waren in de gele- genbeid, dat even in te zien. Ons trof daar- f1 de animositeit, waarmede de kwestie Ptdt behandeld; door die animositeit is ej Dijv.to vedklaren, dat in bedoeld ge- Mrift voorkomt een zinsnede betreffende I schuld van de „oude" vereeniging -welke jM'snede absoluut zeker niet door den ;tf«gel kan. j, Dnze courant heeft in deze kwestie geen Partij gekozen, de partijen haar standpunt I uiteenzetten en een objectief over hebt er van gegeven. I Is te hopen, dat de Raad a.s. Maan- de hartstochtelijkheid bij de bespre* ng dezer kwestie zal weten te ontwijken, au van heide partijen onnoodig onaange- rmzal zijn en zal streven, voor zoover teug naar l^e mGGst rechtvaardige op- gisterenavond in het Nutsgebouw iter gehouden maandelijksche vergade- spb8 t8"11 (*G Maatschappij der Nederland se Letterkunde heeft prof. dr, S. G. de Diion' ^MMirccteur der Universiteitsbi- Mhier, een lezing gehouden over •arresponclentie tusschen Jacob Grimm en prof. Mafctheas dc Vries (sprekers va der). Gistermiddag omstreeks half vier had op de scheepswerf der N.V. Visser en Praats v.li. v. IJlden, gelegen in de Waard, een ernstig ongeval plaats. De 15-jarige H. H. viel door een misstap van het dek van een schip in het ruim, tengevolge waarvan het linkerschouderblad brak. In zorgwekkenden toestand is de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoord. Gisteravond ontstond ten huize van P. B. aan de Vaartkade (Maredijk) een schoorsteenbrand, die door de brandweer is gebluscht. De emballeur J. P. B. uit Amsterdam, die Donderdagavond naar aanleiding van den brand in perceel Nieuwe Rijn 23 door de politie was aangehouden, is weer op vrije voeten gesteld. Op de markt is gisteren een schaap ach tergebleven. Inlichtingen aan het Com missariaat van Politie. Gisteren brak van een vuilniswagen van den gemeentelijken reininigingsdienst op ide Hoogewoerd een wiel, waardoor het tramverkeer drie kwartier vertraging on dervond. PATRONAATS ARBEIDSBEURS. Pancratius-Patronaat Tel. 456 Hooigracht. Aanmelding: Donderdag 89 uur. Aanbieding: 1 Timmermansleerling MUZIEK. x Concert tenbate van het Holden der Zee fond s Dorus Rij k er s. Nijmeegsch Dames-Terzet. Voor een liefdadig doel zingen en dan weinig auditorium hebben, is al heel ont moedigend. De reden biervan is natuurlijk dat het deze week overmatig druk is ge weest met concerten, want 't doel is sym pathiek waarvoor dezen avond is gewerkt en de sopraan van dit terzet isgcen onbe kende te Leiden. Mevrouw Jeanne Bon Zieck was destijds zangleerares aan de muziekschool der Maatschappij voor Toon kunst alhier en heeft ons menigmaal doen genieten van liaar ernstige kunst, haar mooie stem en lyrische voordracht die buitendien nog heel muzikaal is. Haar stem is sinds dien wat grooter geworden, haqj: voordracht meer gedegen, maar 't zelfde sympathieke en ongekunstelde heb ben wij ook ditmaal in baar "zingen aan getroffen. Na eerst drie terzetten te heb ben gezongen, vertolkte zij voornaam van dictie de aria „Ak ritorna e'ta' dell'oro" van von Gluck en later op den avond nog drie liederen van Wolf, die zij met veel charme gaf. De beide dames die haar vergezelden Mevrouw M. MeijerHenrichs mezzo-sopraan en mevrouw N. Bar.esse van Slingeland kunnen baar niet even aren. Mevrouw Meijer heeft een niet on sympathiek geluid, voelt zich aangetrok ken tot 't geven van veel voordracht. Zij heeft zich evenwel te hoeden voor charge zooals bijv. in Erlkönig van Schubert maar vooral in „Aus Aus" van Mahler, liederen voor solo-stem. Zij plaatst haar keelkop laag, waardoor haar stem onnoodig don- kei* gemaakt wordt. De résonnance zit bo venaan 't mooist. Een goed verzorgde uit spraak is haar eigen. Zoowel de alt als de mezzo-sopraan hadden somtijds neiging tot détoneeren. Mevrouw van Slingeland lieeft een donker altgeluid. Door woeker te intoneeren zal de stem ongetwijfeld in schoonheid toenemen evenals de klankrijk- beid. Een zevental terzetten werden ten gehoore gebracht en de beide sopranen zongen twee duetten. De leiding der ensemble's was bij Mevr. Ben in uitstekende handen; met vaste hand leidde zij 't geheel. De beide andere dames lieten zich zooals hiervoor gezegd in liederen als soliste hooren. De beer Piet Versloot, die de zangeressen zou heb ben begeleid was verhinderd. Mevrouw Kwanjer uit Nijmegen had nu deze taak op zich genomen. Zij deed dit accuraat, maar wat bescheiden. Het ensemble heeft bij een zwaarderen ondergrond méér steun. Een mooi terzet van den pianist Versloot werd ten gelioore gebracht. Ter aanvulling in de pauze liet Mejuf frouw Gorry de Wekker baar kunst zien, door zich zelf en haar leerlingen in ver schillende combinaties geuit. „Arabdsque" van Debussy, Le. Gygne" van Saint Saëns, „der Tod und das Madchen" van Schubert, nog een paar nummertjes van Schumann en anderen werden door haar en de haren gedanst, 't Mooiste vond ik „der Tod und das Madchen", een mooie stille pantomime die beteekenisvol werd gespeeld; overigens haar bewegingen zijn gracieus, smaakvol en sober in lijn en kleur. Voor kinderen vind ik deze kunst niet kinderlijk. De lieer Han Zirkzee speel de de begeleiding der dansen ook hij hield de lijn sober. Had hij zich niet wat meer kunnen uitspelen? De belichting werd belangeloos gedaan door den heer v. d. Nat. De avond was door dit, groote pro gramma wel wat lang, maar er was animo onder de kleine schare toehoorders. Met luid applaus werd na ieder nummer blijk gegeven van waardeering. De dames ontvingen bloemen. J. K. Laatste Berichten Bloemfc.ollenhamfeiaren contra veiling gebouw-exploitanten. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen is .er lieden een con flict uitgebroken tusschen dc Vereeniging van Bloemenhandelaren hier ter. stede en do exploitauten van het veilinggebouw De Jong en Koenen. Genoemd veilinggebouw is de eenige plaats waar te Amsterdam dagelijks bloemen geveild worden. Naar wij nu van de zijde der bloemenbon dela ren vernemen, moeten de koopers op de veilingen boven de koopprijzen steeds 3 betalen voor veilingsonkosfen, terwijl dit tarief voor de verkoopers 7ï bedraagt. Togen de heffing van die 3 nu Iiebben de bloemenhandelaren zich verzet, daar zij meenen, dat de koopprijzen der bloemen hierdoor zóó hoog worden, dat er bijna geen winst voor ben te behalen is. Boven dien verzetten de bloemenhandelaren zich tegen, dat de exploitanten van bet vei linggebouw zelf bloemen op de veilingen koop en voor leveringen aan het buiten land. Het bestuur van de Vereeniging van Bloemenhandelaren heeft dezer dagen on derhandeld met de exploitanten van het veilinggebouw en geëischt, dat er een ein de zal komen aan de 3 heffing, benevens aan het koopen van bloemen op de vei lingen door de exploitanten zelf. Daar de exploitanten deze eischen niet wenscliten in te willigen werd in een gis teren gehouden vergadering van bloemen handelaren besloten voorloonig niet meer te koopen op de veilingen bier ter stede. Waar bij de Vereeniging ongeveer alle bloemenhandelaren, die naar de veilingen gaan, aangesloten zijn -ongeveer 250 in getal werden op de veiling van heden morgen geen bloemen verkocht. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND. Dinsdag 8 uur Best. H. K. W. Dinsdag 8 uur Best. Metaalbew. Woensdag *7.308.30 uur Best. Metaal bewerkers. Woensdag 8 uur Ledenvergadering Kleermakers. Woensdag 7.308.30 Rechtsk. Bureau. Donderdag 8 uur Graf. Studieclub. Donderdag 8 uur Ledenvergadering R. K. Metaalbewerkers. Vrijdag 8 uur. Gecombineerde Bestu- renvergadering van vak- en onderafdee- lingen met bet bestuur van den R. K. Volksbond. Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van 7,30—8,30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur Zifting Brandstoffeneommissie van 7,30 8.39 uur. Zitting „Eigen Huis" 7.308.30 uur. 79 uur uitgave boeken Bibliotheek. 89 uur Belastingsparen. De spaarders worden verzocht de rente te laten bijschrijven. ST. ANTONIUS PATRONAAT. Zondag, 4.30 uur Conferentie, waarna ontspanning. Na het Lof bijeenkomst van afdeeling III tot 10 uur. Woensdag te half 8 Zangrepetitie. Donderdag 8-9 uur Arbeidsbeurs. Vrijdag- en Zaterdagavond van 8—10 uur bijeenkomst afdeeling III. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ST. FRANCISCUS-T.IEFDEWERK. Interparochieel Patronaat voor Jongens. Nieuwe Rijn 52. Zondagmorgen 9 uur precies H. Mis, waarna godsdienstonderricht tot voorbe reiding voor de eerste H. Communie. Des avonds 5 uur Lof waaronder predikatie over het lijden des Heeren, daarna ont spanning, vakjongens afd. A en B en groo te schooljongens. Retraitefonds. Maandagavond 8 uur, Vakjongens aiu 13 conferentie waarna gymnastiek. Dinsdagavond 7 uur repetitie Tooneel. Woensdagmiddag half 4. .Kleine school jongens, Bijbelsche geschiedenis waarna ontspanning. Van 5 tot 5 30 uur Arbeids beurs, adres Haarlemmerstraat 131. Van 3.304.30 zangles. Donderdagavond 7 uur Repetitie Tooneel Vrijdagavond 7 uur Kruisweg. Van 89 uur Magazijn. Zaterdagmiddag van half 3 tot half 4 Gymnastiek voor groote schooljongens van half 4 tot half 5 voor vakjongens afd. B. Van half 5 tot half 6 Spaarkas en Biblio theek. ST. PANCRATIUS-PATRONAAT. Zondag van half 1 tot half 3 uur bijeen komst der gezellen; te kwartier voor 5 tot 6 uur achtereenvolgens Conferentie voor de verschillende afdalingen. Daarna Ont spanning tot kwartier voor 7 uur. Te 7 uur Lof. De ouders worden dringend verzocht zelf toe te zien, dat. hun zoons het Lof bij wonen. Te 7 uur bijeenkomst der Gezellen. Van half 9 tot kwartier voor 10 uur ver plichte bijeenkomst. Maandag, Dinsdag en Zaterdag bijeen komst der Gezellen na het Lof tot tien uur. Donderdag na de Lijdensmeditatie. Woensdag, van half 8 tot half tien uur Ontspanning voor afd. IV. Spaarkas, bibliotheek en Spa ar gelegen heid voor de retraite iederen Zondag" van 6 uur tot. kwart voor 7 uur. Tevens gelegenheid tot sparen voor de a.s. Retraite, welke gehouden wordt, van 26 tot 29 April a.s.; (Vergoeding f 6.50, vereischte leeftiid 15 jaar). R.-K. JONGEVROUWENBOND GROEP B Godsdienstcursus. Maandag 7 uur Sint Au tonius-patronaat. Litteraire club. Woensdag 7.30 uur Hoog- landsche Kerkgracht. Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur Pieterskerk hof. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag 4 uur precies conferentie, waar na recreatie, contributiebetalen en spaar kas, ook voor de retraite. Donderdag Arbeidsbeurs. Zaterdag van 8,309,30 uur bibliotheek. Zondag 15 Maart 3e Zondag der maand te 8 uur in de St. Lodewijkskerk Alge- meene H. Communie. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Iedere derde Maandag van de maand is er gelegenheid zich als adspirant lid te la ten inschrijven bij den-Eerw. vice-praeses. S.v.pl. letten op art. 6 en l'J van bet i Hu is li. Reglement. Zondag 6e der '1 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Bijeenkomsten van 12.302.30 en van 6.3010.15 uur; van 8.159.45 verplichte bijeenkomst voor de Gezellen. Na bet Lof prijsuitdeeling van bet ge houden Biljart- en Kaartconcours. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Za terdag bijeenkomst voor de Gezellen. Maandag te 8.30 uur vergadering Be stuur Petrus Canisius. Dinsdag 5e bijeenkomst Studieclub Pe trus Canisius te 8.30 uur. Spreker: G. Am- merlaan over de „Camera Obscura". Woensdag te 8.30 uur vergadering com missarissen afd. Gezellen. Woensdag te 8.15 uur vergadering Ge nootschap „De Stille Omgang". Zaterdag van 8.309.30 uur bibliotheek van 99.30 uur zitting Reiskas 1927. Zondag 15 Maart jaarlijksche verkie zing Commissarissen Ongehuwde Gezellen. Aftredend zijn de commissarissen J. van Haasteren. G. Langezaal, A. Smal, N. dc Water en W. Boogers. ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen voor de Hollandsehe en Duifsche meisjes ge opend. Zondagavond te 7 uur Jeugdafd. Derde Orde (meisjes) in de Kapel. Maandag, van 810 uur bijeenkomst Duitsche meisjes. Woensdag, 's avonds van 810 uur bij eenkomst Hollandsehe meisjes. Donderdagmorgen, te half 8 uur H. Mis in de Kapel; 's-avonds te kwartier over 8 uur Lof en Oefeningen. Bijeenkomst Hol landsehe Meisjes. Afd, Meisjespatronaat. Dinsdag van half 8 tot half iO uur afd Napatronaat. Woensdag, van 8 lot half 10 uur Tooneel. Donderdagavond 7 uur Patronaat (1ste jaar) te kwartier over 8 uur Lof en Oefe ningen in de Kapel. Vrijdagavond, 8 uur zangles; 9 uur Gods dienstonderricht. Het onderricht, in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan do R.1 K. Vakschool. Noordeinde 50. N.B. De Bibliotheek, Noordeinde 44- ge opend: Dinsdagavond kwartier vóór 8 uur Woensdagavond te 8 uur en Vrijdag- vond te 9 uur. Ook niet-leden kunnen van de Biblio theek gebruik maken. KI jiKKTSEIKCHTËii LEIDEN, O Maart. Veiling. Spruiten f 29 38, Lof f 1417, Brocivel f 48—57, Spi nazie f 4146, Dunsel f 9499, Krol <n f 1,202,20, Gekookte kroten f 6.30 - -7.10, Uien f 13.6014.20 alles per 100 Kg.: Roodekool f 910, Gclekool f 11 17, Groenekool f 1.203.60, Selderie f 2.70— 3.50; Prei f 3.604.20, Raapstelen i' 2 80 3.10 alles per 100; Boerenkool 2959 cents per kist. 7 Maart. Eieren. Aangevoerd 12720 stuks Kipeieren f 5.255.95 en Eenden eieren f 5.255.80 per 100 stuks. Handel matig Boter. De prijzen van boter op de he den gehouden markt waren als volgt: pri ma fabrieksboter (controle) f 2.75: prima boerorihoter f 2.402 50: goede boerenbo- ter f 2.202.30 Aangevoerd 8/3, 15/6, 46''8 en 10/16 vaten, wegende 170ft Kg. Han (Jol flauw Turfmarkt van 2 tot en met 7 Maart. Aangevoerd: 100.000 stuks lange turf prijs f 89 per 1000 stuks; korte turf geen aanvoer en popn riotonriug Wisselnoteeringen (Amsterdam Berliin 59.P0 Louden ll.->98/8 New-York' 9.5'!1a Pari* 12.95 Brostfel T2.P4 Zurich 48 '20 Romë l'L24' Osï 38.20 Kopenhagen 44.80 Stockholm 67,7i>i/? Weenen0.0035 Praag 7.44 Madrid 85.50 BEURSOVERZICHT Groote belangstelling ging heden vflt naar de rubber waard en, -waarvoor zAcli ïuime vraag deed gelden tengevolge waar* van die zich allen op een verhoogd koers* niveau wisten te plaatsen. Zooals gewoon* lijk traden Amsterdam Rubbers daarbij of- den voorgrond. Flinke omzetten vond'-n plaat- op de afd. voor Ned. Tnd.Jn d.- Jnr- genswaarden, waarvoor ook thans weer lom pers kwamen opdagen. Vasl.geslemd waren de Suikeraandeelen. H. v. A., die praudomi- neerden kwamen boven 500. Tab. op den achtergrond en vertoonden een inclinatie tot reagecren. Sclioepv verwaarloosd. Prolongatie 2 pet Geboren: MARIA HELENA JOSEPHINA, Dochter van J. W. WEEKS en C. M.TH. WEEKS— 13746 v. d. Spek. Leiden, 6 Maart 1925. Jan Vossensteeg 24. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, meer malen voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, na een lang durig en smartelijk lijden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Groot vader, de Heer GERARDUS v cl. MEER in den ouderdom van 72 jaren. Uit aller naam: Wed. G. v. d.MEER— Winters Kinderen, Kleinkin deren en Verloofden. Hoogmade, 6 Maart 1925 Uityaart en begra fenis op Maandag 9 Maart in de Parochie kerk van O. L. Vrouw Geboorte. 13741 DANKBETUIGING; Voor de zeer 'vele bewijzen van belangstelling en hulp, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Echt genoot en Vader, de Heer JOHANNES WAAYER, brengen wij aan allen onzen hartelijken dank. Namens de Familie: E. M. WAAYER— 13737 van der Ham. Voorschoten, 7 Maart 1925. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, be tuigen wij onzen hartelijken dank. 13722 Familie VAN DEN BERG. Noordwijk, Maart 1925. is vanaf 12 Maart AFWEZIG. De praktijk wordt waar genomen door Dr. BLÖTE, Dr. NIEMER, Dr, SCHREUDER, Dr. TIMMERMANS, Dr. VELD HUIZEN. 13807 Door den E. A. Heer Rechter Commissaris in het faillissement van C. J A. SCHMIDT, manufacturer to Leiden, is bepaald: le. dat- de termijn binnen welke de schuldvorderin gen moeten jyjn ingediend, zal eindigen 14 Mrt. 19-25; 2e. dat de verificatie verga- zal gehouden worden op Zaterdag 28 Maart 1925 des voormiddags te IOV4 uur, in een der lokalen van het Gerechtsgebouw, Korte Voorhout No. 11 's-G raven h age. 13774 Mr. A. J. ROMIJN. Leiden 6 Maart 1925. Haarlemmerstraat 2a. TwassënaarT" op courante diepte, groot 450 M.2 en een perceel groot 650 M2., gelegen aan den Leid- schën Straatweg bij tramhalte Haagsche Schouw en Maal drilt, worden 13.1perM'-. te koop aangeboden. Si tuatie en Wandelkaart qratis op aanvraag ver krijgbaar aan het bu reau van de Wasse- naarsche Courant, Dorps plein 17, Wassenaar Gloria in zijden Fou- draal, 10 banen, koord- garn. mod. bewerkte knop, o.a. volgens bo venstaande modellen Rijnsburg. Abonnementen en atlver- tentiën worden aange nomen door P. G. BULDER.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5