Vierde Blad Chronisch hoesten? RADIO Zaterdag 7 Maart !925 ^nïlKiaSMI-AISP R K. KAMER-CENTRALE, LEIDEN. 4an de Besturen der bij de R. K. Ka mer-Centrale, Le.den aangesloten R. K Kiesvereen-'gingen is door genoemdo Cen- Irale volgende circulair© gericht. Herhaaldelijk reeds wezen wij er U op, meer in het bijzonder de secretarissen, dat „j de voorbereiding der Tweede Kamer- lerkiezingen die in Juli a.s. worden ge- Luden, uiterste accuratesse geboden is in bot verstrekken van gegevens, het beant- foorden van. vragen, enz. Waar wij in leze circulaire opnieuw een aantal vragen jleiièn, willen wij or nogmaals uitdrukke- jk op wljzeii, dat vooral ook aan gestelde. Data'streng de hand zal 'wbrden gehouden, joodat wio zich daaraan niet houdt, de gevolgen daarvan gefyeel aan z:oh heeft to rijten Tot een dergelijke houding zijn wij erplicbt, omdat ook wij aan door de R. K. Itaatspartij gestelde data ons hebben le juden. I. Uitvoering Kiesreglement. Wij herinneren aan onze circulaire van Februari, waarin wij mededeelden, dat jl 15 Maart nieuwe leden van de kiesver- enig ng mogen worden aangenomen en lat men dien dag een kennisgeving betref- de het ledental op de post moet doen, rant op 16 Maart moeten alle opgaven in el bezit zijn van het Secretariaat te Gou- Karnemelksloot 58. Van deze opgave :dt afhankelijk gesteld het aantal stem- jljeiten dat men zal ontvangen. H. Rondzend i*n g openings re- Bondsvoorzitter, e Openingsrede van den Voorzitter van en Algemeenen Bond, uitgesproken in de leemeeno vergadering van 30 Januari j.l. in brochurevorm uitgegeven. Dezer dagen krijgt U gratis zoo'n bro- hure toegezonden. UI. Verspreiding Futui a-u i t- aven. Meermalen reeds is om verkiezings- whures gevraagd, aan welk verzoek K' lans door de N.V. Futura te Leiden is ildaan. Wij sporen U aan verspreiding tn die brochures zooveel in Uw vermogen te bevorderen. IV. Verkiezingsplaat. Door den teekenaar Joan Gollette is een rk'eeingsplaat ge teekend. Vóór 15 Ma*"*-' geldeve U aan.het Secre- riaaf te Gouda op te geven, hoeveel van platen U wenscbt te ontvangen. De zal vermoedelijk bedragen 15 cent per er V Bon d.s vergadering. De jaarlijksche Bondsvergadorng wordt taiaal gehouden op 15 en 20 Juni a.s. Eventueele voorstellen ter behandeld hg die vergadering moeten worden- :nge- iden vóór 1 April a.s aan het secreta- at van de R. K. Kamer-Centrale Lei- (Karnemellksloot 58. Gouda). PI. Politieke Landdag. .lan do hiervoren vermelde Bondsverga- j ring wordt vastgekoppeld een- pol'tdeke id.-l a-'vergadering op Zaterdagmiddag Juni a.s. deze vergadering, waar een hoog- 61 and redenaar het woord zal voeren, ïden afgevaardigden van alle aangeslo- locale k:esvereeni.girLgen verwacht. Jeze groote landelijke propaganda-ma- estaUe, met opzet eenige weken voor de (welke begin Juli zullen wor tel) ouden) vastgesteld, moet door flin- deelname, waartoe wij U thans "opwek- sHv'tferend slacren. Rek'eve aan het Secretariat te Gouda 58) vóór 1 Mei a.s op te of Uw vereeniging aan die politieke 'fes'atie deelneemt en met hoeveel Mfsonen. (De kosten blijven voor rekc- dcr locale vereenisrngen). II. De stemming voor de oslijst in deKiesver |e n,gen. 10 'p Zondag 26 April moet in uw vereen;- de stemming plaats hebben voor de slijst, voor welke stemming U de sfem- S ellen worden toegezonden. Dienzelfden r moet U de uitslag van do in Uw ver- ig'nrr gehouden stemm:ng opmaken en zoo'n spoe'd opzenden, dat binnen 24 dus uiterlijk op 27 April die uitslag nel bezit is van hef Secretariaat te Gou- 'Kampmelksloot 58). I Iet Bestuur van de R. K. Kamov-Cen- )c o Leiden stelt zich voor, om op Woens- 29 April, des morgens te 11 uur, in „Harmonie" aan de Markt te Gouda een to komen, teneinde den totaal-uit- ~op te maken. deze bijeenkomst van het bestuur ieder Pd van een aangesloten kies- fenigmg toegang. °capi tuleerend voor wait be de gevraagde opgaven vóór een be- !('M\ ^tum volgt hier een overzicht: Vóór 15 Maart: opgave voor verkie- splaat. Vóór 17 Maart: opgave ledental kies- ^niging. Vóór 1 April: opgave voorstellen ter indeling op de Bondsvergadering. 1 Vóór 28 Aprdl: de uitslag van de "nmig voor de groslijst. Vóór 1 Mei: opgave deelname politie- hnddag. eens: aan deze data zal streng de M worden gehouden. Rgomeene vergadering. Zaterdag 4 April a.s. des namiddags uur, wordt in het Bondsgebouw ^nschuur) te Leiden de alg. vergade- de R. K. Kamer-Centrale gehou- De Bossche Hanzehank. De cessies en volmachten aan de Zuiderbank. Mr. G. M. J. Kolfschoten, Mr. Dr. C. M. van Leeuwen en H. A. Tromp, curatoren der Bossche Hanzebank doelen het vol gende mede: Niet alleen in de pers, doch ook bij cura toren is herhaaldelijk geklaagd door credi teuren der Hanzebank, die, meestal de strekking hunner handteekening niet be grijpende, hunne vordering hetzij door cessie, hetzij door volmacht hebben ge steld in banden der „Trustee tot behoud van het Middenstandscredielwezen in het Zuiden van ons land", welke Trustee heeft opgericht de N.V. „Zuiderbank". Curatoren hebben begrepen, dat het niet alleen voor die crediteuren, doch ook voof een snelló afwikkeling van deu faillieten boedel der Hanzebank wenschelijk is om zoo mogelijk den verwarden toestand, door deze delegaties geschapen, tot oplossing te brengen. Waar aan de organisaties van den Middenstand blijkbaar de middelen ontbreken om de crediteuren los te maken van de Trustee, hebben Curatoren ge meend hunne tusschenkomst te moeten verleenen om Ook deze aangelegenheid op bevredigende wijze te regelen. Daarom heb ben zij zich in verbinding gesteld met de Trustee (Mrs. J. v. d. Mortel en W. v. d. Eerden) als met andere belanghebbenden en hebben zij overleg' gepleegd over de wijze waarop crediteuren in hun oor spronkelijk recht zoudep kunnen worden hersteld. Het is voor Curatoren een voldoening, dat zij in deze poging wel zijn geslaagd. Zoowel de Trustee als de Instelling, welke het geld verstrekte, verklaarde zich bereid Curatoren te machtigen allen crediteuren het volle percentage uit te keeren, mits hun worde verzekerd terugbetaling der oprich tingskosten van de Zuiderbank en de door deze verschuldigde rentevergoedingen. Deze -voorwaarde achten ook Curatoren alleszins billijk en bovendien van geene importantie voor de betrokken crediteuren. Zij hebben gecalculeerd, dat het bedrag tot inlossing van bovenbedoelde condities zal beloopen 1 pCt. van de vordering dier crediteuren, die zich hetzij door cessie het zij door volmacht aan de Trustee hebben gebonden. Curatoren stellen zich voor zich reeds zeer spoedig bij rondschrijven tot alle bo venbedoelde schuldeischers te wenden en hun te verzoeken deze oplossing te aan vaarden. Het spreekt vanzelf, dat zonder aller medewerking dit plan geen kans van slagen heeft. Waar de regeling van deze netelige aangelegenheid echter zoo notoir in het belang van de crediteuren en tevens bevorderlijk is voor eene spoedige en vol ledige afwikkeling van het faillissement der Hanzebank, mogen ondergeteekenden wel aannemen, dat alle betrokkenen tot het verwezenlijken van dit plan zullen samen werken. R.-K. Vredesvereeniging. Zondag 6 Maart om 2 uur zal te Arn hem in Café Restaurant Royal het voor- loopig Comité tot opriehtiug van een R.-K. Vereniging tot bevordering der Interna tionale Vredesbeweging vergaderen. Dit Comité is intusschen uitgebreid met ver schillende vooraanstaande personen. Van het besprokene in die vergadering zal in een uitvoerig communiqué aan de R.-K. pers mededeeling worden gedaan. Het laat zich aanzien, dat de vereeniging thans spoedig tot stand zal komen. „Hsbd." De R.-K. Volkspartij. In een Donderdagavond te Amsterdam gehouden verga'dering van de R.-K. Volks partij, waarin de heeren F. A. C. Donders en mr. P. M. Arts, als sprekers optraden, is medegedeeld, dat de R.-K. Volkspartij reeds 10.000 aangeslotenen heeft en bij de Kamerverkiezingen in alle kieskringen zal uitkomep. Een afgelaste lezing. De Minister van Oorlog heeft in de Ka mer, bij de beantwoording van de vragen van den heer Tilanus, medegedeeld, dat hij gaarne zou zien, dat de lezing van den majoor van den Generalen Staf Lambooy voor de Vereeniging ter beoefening der Krijgswetenschap alsnog zou doorgaan, doch met weglating van do door den chef van den Generalen Staf gewraakte ge deelten. In de vergadering van de 'Vereeniging ter beoefening der Krijgswetenschap, welke gisteravond te Amersfoort is gehouden, heeft de waarnemend voorzitter, generaal- majoor Fürstner, een verklaring afgelegd, blijkens welke het bestuur der Vereeniging niet in de opvatting, dat de gewraakte ge deelten der lezing landsbelangen zouden schaden, deelt. Het bestuur, dat het vrije woord wil handhaven, stelt zich dan ook op het standpunt, dat de lezing ongewij zigd of niet moet doorgaan. Dit beteekent dus, dat aan de wenk van den Minister van Oorlog, hierboven be doeld, geen gevolg zal worden gegeven. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Maria Geertruida d, van C. J. Krijger en G. M. van Leeuwen Petrus Godefridus z. van A. van der Meer en M. C. Wijnen Cornelis Gerardus z. van G. H. van Haestregt en A. H. Hoogen boom. O v e r 1 e d en: Catharina van Irnmer- seel, wed. van H. Castelijn 75 j. Gevestigd: II. W. J. Spaapen van Dongen D. en S. W. Krol van Oegst- gcest M. J. Turk van Hazerswoude J. W. dé Jong van Leiden G. G. van Berkel van Schoten A. J. van der Voorn van Voorhout G. N. Hartman van Leiden M. EL Touw van Leimuiden D. Boot en gezin van Alphen M. van Diggelen en gezin van Alphen B. E. Turk van Hazerswoude W. Boontje van Leeuwardeu J. Bosch van Haar lemmermeer G. W. Hoogenboom van Leiden M. Bernacki van Pen Haag J. f.oogman en gezin van Hilvaronbcok J. G. vau Rijn van Noordwijkerhout A. Pouw van Woubrugge C. K. J. Duysent van Leiden wed. Jac. den Hol lander en gezin van Amsterdam W. A. H. Hamers van Haarlem W. Folkers- ma van Leiden S. H. Roodkuyzen van Nijmegen S. J. van. der Geest en gezin van Sassenheim F. G. de Groot van '-Hertogenbosch. Vertrokken: S. Cuiper naar Lei den A. M. Schrama naar Mijdrecht J. Boogert naar Leiden E. P. G. F. Lambcrty naar Argentinië A. J. l'Ami naar Alphen J. van Leeuwen en echt- genoote naar Haarlemmermeer J. Ver del en echtgenoote naar Aalsmeer F. C. van Seggelen naar Warmond L. J. van der Meer naar Amersfoort J. Koek en gezin naar Haarlemmermeer P. L. H. Verhaar naar Katwijk H. G. B. Vesseur naar IJssolsleijn J. van der Hulst en echtgenoote naar Leiden P. de Vries naar Leiden J. P. de Jong naarNoordwijkerhout. HAARLEMMERMEER. De gemeente gedagvaard. In de raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat de gemeente gedagvaard is in verband met een procedure, .ipgesteld door den curator in het faillissement van P. J. Meegdes. De voorzitter stelde voor om zich daartegen in rechte te verweren, waarmede de raad zich vereenigde. LISSE. R. K. Coöperatie. Gisteravond hield de R. K. Coöperatie „Onderling Belang" haar 6e jaarvergadering. De opkomst was goed. De Voorz., de heer C. Schrama, opende de vergadering. Spr. herinnerde aan het spreekwoord „Eendracht maakt Macht", waar eendracht heerscht in het samenleven daar marcheeren dè zaken best, dat zien wij vooral in onze coöpera tie. Het is goed, zeide de Voorz. dat de loden eens per jaar eens hooren jvat er door de coöperatie, him eigen zaak, is tot stand gebracht. Door de steeds toenemen- den bloei in de afdeeling moest de bakkerij worden uitgebouwd. Gelukkig liet het ter rein dit toe. Wij kunnen thans wijzen op een bakkerij, welke aan alle hygiënischo eischen voldoet. Het was de inspecteur van den Arbeid zelf, die de inrichting der bakkerij roemde. Door uitbreiding van het ledental moest een nieuwe oven ge plaatst worden waarvoor een gasoven is genomen. Door de toename van het le dental te Sassenheim en Noordwijkerhout was een auto noodig voor winkel en bak- kerij.Wogens het verval van den ouden oven moet thans nog een gasoven worden geplaatst. <3>. Wat de winkel betreft heeft het bestuur niet geaarzeld om hygiënische verbeterin gen te doen aanbrengen. Jammer zei spr. dat wij nog niet kunnen zeggen dat 'alle leden goede coöperatoren zijn. De notulen werden gelezen en vastge steld. Aan de orde is thans rekening en ver antwoording van den pennjngm. Hieruit bleek dat in de afd. bakkerij de inkomsten bedroegen f 52470.55 en de uitgaven f 44896.60 zoodat een winst is gemaakt van f 7583.95. Voor de afd. winkel waren de inkom sten f 149289.88, tegen uitgaven van f 134697.11, zoodat hier de winst bedraagt f 14592.77. Van de afd. brandstoffen waren de in komsten f 14949.11 tegen een uitgave van f 150521, dus een tekort van f 103.501. Bij monde van den heer A. Th. vau Kcstcren rapporteerde de Raad van Tpe- zicht de bescheiden accoord. Het dividend werd vastgesteld op 10 pet. voor de afd. bakkerij en 5 pet. voor do afd. winkel. De uitkeering van liet dividend zal geschieden voor de no.'s van 1100 op Dinsdagavond; van 101200 op Woensdagavond; van 201300 op Donderdagavond; van 30L 400 op Vrijdagavond a.s. Voor de leden te Sassenheim en ook van de derde Poel laan zal voor die uitkeering zitting wor den gehouden in het gebouw der K. S, A. te Sassenheim. De aftredende bestuursle den, de heeren H. van Tongeren, H.Elfe- ring en A. van Zonneveld werden herko zen, terwijl do heer L. van der Reep werd herkozen als lid van den Raad van Toe zicht Het in de vorige vergadering geno men besluit inzake Mooderschapszorg werd wederom hernieuwd. Van de rondvraag werd een ruim ge bruik gemaakt, doch deze betrof slechts kleinigheden. Het bestuur van den (Kath.) Coöpera tieven winkel van Noordwijk roemde bij monde van den heer Commandeur het werken van het bestuur der Lisser R. K. Coöperatie. Spr. dankte dit bestuur voor zijne medewerking en steun bij de oprich ting der Noordwijksche vereeniging ver leend. Nadat de Voorz. allo vragenstellers had beantwoord, sloot bij deze geanimeerde vergadering. ROELOFARENDSVEEN. Stille Omgang. Donderdagavond had in de Pancratiszaal alhier de algemeene ledenvergalering plaats van het Genoot schap van den Stillen Omgang voor Roe- lofarendsveen en Omstreken. Aan de uit- noodiging van bet bestuur tot biiwoning dor vergadering was gretig gehoor gege ven, want de Pancratiuszaal was bijna geheel met leden gevuld. De Voorz., de heer van der Meer, opon- de de vergadering. Het deed spr. leed op deze vergadering niet voor de laatste maal to kunnen verwelkomen onzen Pas toor, directeur van dit genootschap, daar zijneerw. thans ter verpleging vertoeft in het St. Elisabethsgesticht te Leiden. Het spijt het bestuur des te meer omdat zijn eerw. zoo gaarne de vergaderingen van het genootschap bijwoont, omdat hij zoo'n groot vereerder is van het H. Sacrament. Spr. hoopte dat zijneerw. spoedig her steld terug moge keeren in de Veen en dat God hem de kracht zal geven om nog vele jaren te mogen genieten van zijn welverdiende rust en hij daarna uit do hand van God zal.mogen ontvangen het loon voor zijn werken als priester. Na een woord van welkom te hebben gericht aan den weleerw. beer Mathot, die door den pastoor was uitgonoodigd deze vergadering bij te wonen, memoreer de de Voorz. het ovorlijden van hel me delid, den heer E. Akerboom. Spr. prees zijn ijver voor het genootschap cn stolde daarom voor om jaarlijks bij gelegenheid van den Stillen Omgang voor de rust der overleden leden te bidden 5 Onze Vaders en Weesgegroeten. Hierna werden .door den secr. de notulen van de vorige verga dering gelezen welke onveranderd werden Hos lang doet U dat nu al? Neem daar nu eens de bekende Akker's Abdij siroop voor, dan zult ge 't betreuren, dat al niet eerder gedaan te hebben. I. Uit het financieel verslag van den penningm, bleek dat er een batig sal do in kas was van f 31.70. De rekening werd hierop door de vergadering goedge keurd. De heer P. van Diemen, die perio diek moest aftreden, werd weder bij ac clamatie gekozen. Door den Voorz. werd hierna medege deeld dat het bestuur heeft besloten het aantal bestuursleden met 5 uit te breiden, zoodat van iedere plaats uit de omgeving een lid in het bestuur zitting heeft. Deze leden zullen door den Pastoor van hun parochie worden benoemd. Voorts stelde het bestuur voor aan .de leden van Oud- Ade, Rijpwetering en Hoogmade een re ductie te geven van f0.15, daar zij dan met een of andere gelegenheid Roelof- arondsveen gemakkelijk zouden kunnen bereiken. De vergadering kon zich hier mede volkomen vereenigen. De belangrijk ste mededeeling was wel dat het bestuur aan zijn scheidendien directeur, pastoor Horscheidt, eon stoffelijk bewijs van er- kontenis zal aanbieden. Tot grooto spijt van het bestuur kon dit hedenavond niet plaats hebben, want zooals hierboven reeds vermeld vertoeft zijneerw. in het St. Elisabethsgesticht te Leiden. De Voorz. vraagt dan ook aan kapelaan E. Mathot, of hij zoo goed wil zijn het kleinood, be staande in de gedenkpenning van het Eucharistisch Congres, aan pastoor Her- scbeidt te willen doèn overhandigen en hem namens alle leden van het genoot schap te zoggen, dat dit kleinood verge zeld gaat van een bewijs van innige dank baarheid voor het werk dat zijneerw. voor hot genootschap heeft gedaan, de verze kering gevende dat alle leden zonder uit zondering in de dagen van voorbereiding en vooral in den nacht van den Stillen Omgang hun Herder niet zullen vergeten in him gebed. De gedenkpenning ging te vens vergezeld van een begeleidend sclirij ven, hetwelk door de eerw. Zusters van het St. Jacobusgesticht was opgemaakt. De waarn. directeur, kapelaan E. Ma thot dankte de leden voor de hulde aan zijn pastoor gebracht en beloofde dc wenschen en beloften van de vergadering aan zijneerw. te zullen overbrengen. Tot slot kwam de reisgelegenheid aan de orde. Het bestuur deed hieromtrent de noodige mededelingen. Besloten werd we der met den trein naar Amsterdam te gaan. De verdere regeling zal nog nader door het bestuur tijdig worden be kend gemaakt. Nadat kap. E. Mathot en de heer Korfekaas nog een opwekkings woord hadden gesproken, werd de verga dering gesloten. Wetenschappelijke Berichten PetroSeumbronnen in Tripoli. Proefnemingen met de wichelroede. Volgens sommige Ilaliaansche bladen zouden in sommige gedeelten van Tri poli tal van verborgen petroleumbronnen aanwezig zijn, welke eigenaars van groo te concessies zullen aanboren, zoodra eenige steun van do regeering zal zijn verkregen. De beweerde ontdekking is ge baseerd op gegevens van een Capucijner monnik, pater Innocenzo Piovera, die een groote vermaardheid geniet als bronnen- ontdekker, volgens de ouderwclsckc me thode van de wichelroede. Eenige jaren geleden riep men de hulp van een pater in bij hot zoeken naar waterbronnen in zekere streken. Hij wees, afgaande op zijn wichelroede, verscheidene rijke wa teraderen aan, hetgeen zijn aanzien zeer deed stijgen. Verleden jaar vroeg men hem of hij ook de aanwezigheid van petroleum zou kunnen aantoonen. Hij achtte zich dasr- toe inderdaad in staat, waarop men tem naar zekere gronden nabij Tripoli bracht. Nauwkeurig gaf hij de plaats aan waar, UIT DE RADIO WERELD. Wat er vanavond te hooren is. 5.05 uur Radio-Paris 1780 M. Concert. 5.20 Brussel 265 M. Concert 5.20 Hamburg 395 M Concert en voordrachten. 5.05 Miinchen 485 M. Concert. 7.20 Alle Britsche stations: Tijdsein Big Ben en nieuws 7.50 Londen 365 M. Opera-concert. 7.50 Chelmsford 1600 M. Geeft hei program van Glasgow (420 M Ballad Concert. Selection of Tosti's Popular Songs. „O Lo-x vely Night" (Landon Ronald) f „Love's a Merchant" (Mollf Carew): „Rose Softly Bloo ming" (Spohr); „The Swee test Flower that Blows" (Haw- ley); „0 Fair and Sweet and Holy" (Rubinstein); Ballet Mu sic, „Lo Cid" (Massenet); Cas- tiliana: Andalouse; Argonaiso; Aubade; Catalane; Madrilcno- Navarraise. Soldiers' Songs „Unto My Foe", „The Story oi a Drum" en „On tho March". Bohemian Songs, (Holbrooke Oliver); Suite, „Harvest Time*" (Haydn Wood)Harvesters' Dance;- Interlude; Harvest Ti me. „Wao's Me for Prince Charlie", „The Four Maries"- „My Ain Fireside", „Eriska? Lullaby" (Kennedv-Fraser)- Four Dances („The Blue Bird"t O'Neill). Dance of the MislL< naide; Dance of Fire and Wa ter; Dance of the Stars; Dapco of the Hours. Dramatic Songr: „Young Dietrich" (Hénschei)r „The Lute Player" (Ailitsen), „The Bandolero" (Stuart). Te 10 20 uur: aansluiting btf Londen: Ballet Music, „Faust" (Gounod): Wedding Proces sion, „The Golden. Cockerel"" (Rimsky-Korsakov.) 7.50 Bournemouth 385 M. Concert van andere stations. 7.50 Cardiff 350 M. Dansmuziek. 7 50 Manchester 375 M. Concert. 7.50 New Castle 400 M. Concert. 7.50 Berlijn 500 M. Beethoven-Con cert. 7.50 Munster 410 AL Dansmuziek. 8.20 Brussel 265 M. Voordr. eR Concert. 9.05 Radio-Paris 1780 M. Concert ter eere van den verjaardag van president Mazaryk van Tsjecho-Slowakijc. 9.20 Frankfort 470 M. Opvoering van: „Die Altwcibermühle". zangspel in één bedrijf. 10.20 Alle Britsche stations: Dans muziek van het Savoy-hotel ts Londen. 1.05 uur 320 3.20 3.20 3.20 4.50 5.20 8.00 8.20 8.50 9.05 9.20 9.20 9.20 Voor Zondag. Radio-Paris 1780 M. Concert. Londen 365 M. en Chelmsford 1600 M. Orgelconcert. Birmingham 475 M. A Tuneful Propramme. Bournemouth 385 Al. Concert. Cardiff 350 M. Concert. Manchester, 375 M. Kamer muziek. Newcastle, 400 M. Oude He breen wsche melodiën. Radio-Paris, 1780 M. Concert. Brussel, 265 M. Concert. Hilversum, 1090 AI. Concert voor fluit, hoorn en piano. Londen, 365 AI. The bells of St. Alartin's. Gevl<rd door een Godsdienstoefening. Cardiff, 350 M. Concert. Chelmsford, 1600 M. Bourne mouth, 385 M. en Birmingham 475 M. Godsdienstoefening le Bournemouth. Aianchestcr. 375 M. Chorus, Violin, Harp. Radio-Paris. 1780 M. Concert. Londen 365 M. Militaire Aluziek Chelmsford AL geeft liet program van Birmingham (475 Ai.) Opvoering van de opra „Paljas" (Ia>oncavallo). Voort zetting te 10.35 uur. Now Castle A™ M. Lichte Orkestmuziek. Complete TOESTELLEN ee 0RDE80EELEN voor ilraadïooze telegrafie-telefonóo tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages Hir 6764 v.h. R. GEERAERTS-REUTER MARE 70 - TEL. 1118 - LEIDEN volgens zijn roede, een rijk olieveld op een diepte van amgeveer 400 meter aan wezig was. Do oliehoudende lagen waren voorts, naar zijn meening, ongeveer vijf tien meter dik. Intusschen waren de middelen van de eigenaars der bewuste, gronden niet toe reikend, om hen in staat te stellen, bo ringen to doen, en zoo bleef de zaak rus ten. Onlangs echter werd pater Innozenca opnieuw aangezocht, de streek te onder zoeken. Ditmaal bracht men hem naar do bewuste gronden van uit een andere rich ting dan bij do vorige exploratie. Zonder een oogenblik lo aarzelen liep hij, geleid door zijn wicholroede, naar dezelfno plaats als het vorige jaar en verklaarde nogmaals, dat zich in den bodem petro leum bevond. De kolonisten wenschen hot aanboren der bronnen thans niet langer uit to stelen, en hopen op steun van do Italiaansche regcering in den vorm van machinerieën, liun uit Italië toe te zen den.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3