A. WAALS, Expositie van Stoffen Voorjaar 1925. Fijne, lakschoentjes de wenschelijhheid deur de praclijk is aangetoond, zooals bijvoorbeeld de inoge- ljlc r» instelling van een ledenraad. Een heele reeks amendementen is op dit wetsontwerp ingediend, zoodat nog een lange sprekerslijst is te verwachten. Koninklijke Besluiten. Onderscheid ing. Bij Kon. Besluit is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau H. van Op- stall, kantonrechter-plaalsvervauger in het kanton Enschedé. Burgemeesters. Bij Kon. Besluit is J. M. Goossens be roemd tot burgemeester der gemeente Op- loo, St. Antbonia en Ledeacker. Notariaat. Bij Kon. Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Almelo, teb standplaats de gemeente Vriezenveen, M. Frankena, thans notaris te Tzum. Hooge Raad van Arbeid. Reorganisatie. In het jaarverslag over 1924 van den Hoogen Raad van Arbeid lezen wij dat het definitieve advies over de reorganisatie van den raad vermoedelijk binnenkort zal •worden uitgebracht. Zooals men weet is in afwachting van dit adv;es de raad van het tijdvak van 26 November j.l. tot 31 De cember van dit jaar in zijn oude samen stelling bestendigd. Het Amsterdamsche meelbesluit. Ofschoon bekend werd, dat Ged. Staten va.i Noord-Holland hun goedkeuring aan het Amsterdamsche meelbesluit van 15 Ja nuari jl. hebben onthouden, is de desbe treffende officieele mededeeling nog niet iii handen van B. en W. Dit laatste vindt daarin zijn oorzaak, dat volgens art. 198 dor Gemeentewet het besluit met redenen •moet zijn omkleed. Wij vernemen, dat de weigering der goedkeuring wordt gebaseerd op de groote onzekerheid der financieele gevolgen voor de gemeentekas, indien de raadsbeslissing ion worden uitgevoerd. De Gemeentewet schrijft eveneens voor fart. 200), dat binnen 30 dagen na de dag tekening der beslissing van Gedeputeer den hot gemeentebestuur in beroep kan ko men bij de Kroon. Alvorens daartoe te kunnen overgaan, is echter een raadsbe sluit noodig. Waarschijnlijk zal in een der op 25 Maart a.s. te beginnen raadszit tingen een daartoe strekkend voorstel in behandeling komen. „Hbld." Men meldt ons nader: Hot officieel besluit van de Ged. Staten van Noord Holland, waarbij bet besluit van den gemeenteraad van Amstredam in zake de gemeentelijke meelvoorzienmg wordt, vernietigd, berust op de volgende overwegingen, dat bij de wederzijds er kende volslagen onzekerheid ten aanzien van de toekomstige prijsbeweging van de tarwe geenszins als zeker kan worden aangenomen, dat bet gemeentebestuur van Amsterdam bij machte zal zijn een even tueel verlies bij den aankoop van bloejp te beperken tot een ongelimiteerd bedrag van f 300.000 dat dit bezwaar voor de gemeen le-finan- ciëu te meer klemt, nu de urgentie alleen voor de gemeente Amsterdam van een maatregel als met het raadsbesluit van 15 Jan. j.l. betoönd (maatregelen, die in tijden van crisis op den weg van de rijksregee- ring liggen), geenszins zoo onomstootelijk is komen vast te staan, dat het oog ge sloten kan worden voor de onmiddellijke gevolgen, die de maatregel waarschijnlijk hebben zou voor de bakkers der aan Am sterdam grenzende gemeenten, alsmede voor de consequentie van verdere bestrij dingen, die daaruit voor andere gemeenten in de provincie Noord-Holland en daar buiten kunnen voortvloeien. Personeel N. Z. H. Tram-Mij. In verband met de gunstige gelegenheid voor het personeel van de N. Z. Holl. Tram-Mij., om tijdens de bloembollenten- toonsteling te Heemstede te gaan staken, als de directie niet de positie van het per soneel verbetert, beeft de Nederlandscho Vereeniging van Spoor- en Tramwegper soneel te Haarlem een zeer druk bezochte vergadering gehouden, waarin besloten werd aan de directie 10 pet. Ioonsverhoo- ging te vragen en verdere arbeidsverlen- ging te weigeren. Namens de chauffeurs werd in deze vergadering medegedeeld, dat zij naast het trampersoneel zullen 6laan, als het tot een conflict komt. LEGLR Eftd Bezuiniging brandsioffenverbruik. In een binnenkort te verwachten legeror der wordt medegedeeld dat uit een bij een ge korpsen genompn proef gebleken is, dat een niet onbelangrijk© bezuiniging in de verbruikte hoeveelheid brandstoffen "kan worden verkregen door in de Sen- kingsfornuizen in stede van eierkolen te stoken vetkolen .of, als de vel'kolen te veel bakken, vetkolen vermengd met eierkolen in de verhouding 1:1. Iu verhand hiermede is bij ministerieele beschikking bepaald, dat voortaan in Sen- kingsfomuizen enkel vetkolen (goedbak- kende), dan wel deze vetkolen vermengd met eierkolen in de voormelde verhouding moeien worden gestookt, doch in geen ge val enkel eierkolen. De commandanten van "korpsen en korpsgedeelten en de chefs van inrichtin gen belmoren hierop nauwlettend toe te jien. School voor ver ofsofficieren der infanterie. net Nederl. Correspondentiebureau te 's Gravenhage deelt mede: Van de meest bevoegde zijde vernemen wij. dat de geruchten, als zou er van zijn afgezien een gedeelte van de school vooV erlufsofficioren .der infanterie in het Zui den des lauds Ie brengen, geheel onge grond moeten worden geacht Een van de compagnieën in de in Juli a.s. op te richten school voor verlofsoffi cieren der Infanterie, zal alsdan in een nader vast te stellen plaats in het Zuiden des lands worden gevestigd. SPOKT BILJARTEN. Stellenwedstrijd LeidenHaarlem. Op de gisterenavond gehouden vergade ring van den Leidschen Biljartbond werd hef volgende tiental samengesteld, om tegen het Haarlemsch tiental uit te ko men: J. v. d. Hulst (R.A.V.), I. Pardon (D.O. S.), J. Tb. Back (de Pool), J. Schrama (Excelsior), B. v. d. Voort (Flora), Jac. v. d. Meer (R.A.VO, B. de Roo (de Pool), J. v. d. Berg (D.Ö.S.), Mastenbroek (Excel sior), P. v. d. Voort Sr. (Flora). Reserve: A. Verstraten, P v. Ruiten. W. F. Kars tens, P. Duivenvoorden, G. Diebeaa. Door het bedanken der secretaris J. Th. Beuk, werd tot secretaris van den L. B. G. benoemd de heer A. J. Offenberg, Noord einde 14 A. Gemengde Berichten Branden Tegen middernacht brak brand uit in bet expeditie-gebouw der Phoenix-Brou- werij te Amersfoort, dat volgepakt was met houtwaren voor de emballage. Door zeer spoedig ingrijpen der brandweer bleef het vuur tot dit gebouw beperkt. De schade is verzekerd op beurspolis. De expeditie zal eenige dagen vertraging hebben. Te Leemeleï Veld bij Zwolle is af gebrand de landbouwerswoning van Klein Lutgenberg. Ook de schuren en de hooi berg werden een prooi der vlammen. Een kalf werd gedood. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. Keuringsweo We lezen in „De Autobus'* Dat bet met de keuring van de autobus sen nog niet dat is, wat bet wezen moet, behoeven we nu niet meer te vertellen. Dat er echter nog al eens vreemde dingen ge beuren moge bet onderstaande leeren. Lezer, er is een provinciegedeelte in ons Vaderland, waar de vrouw van één der on dernemers keurt. Aldus beet het in den mond van vele autobusexploitanten. Dat is scherts. Natuurlijk. Echter krijgt het er den schijn van, dat in die streek de aan gewezen keurmeester zich op eigen oordeel n:et durft te verlaten. Er was een onderdnemer, die een mooie, groote bus had. Prachtig op het gezicht. De menschen zaten er graag in. 30 perso nen stond' er op. Niemand had zich aan dat aantal ooit geërgerd; niemand durfde ten opzichte van dien bus het woord „ge vaar" ook maar spellen. Toen kwam de keuring. (De lezer merkt, dat wij in den stijl van een sprookje blij ven). Een keurmeester monsterde den bus, tamelijk uit de verte. Keek eens binnen in. Liet de chauffeur eens een wiel draaien, dat voor de feestelijke gelegenheid opge krikt werd. Daarna werd de keurmeester een eindje rondgereden. Het ging goed. De wagen liep best. De keurmeester gaf zijn tevredenheid te kennen en mompelde „goed voor 24 personen". De ondernemer was tevreden. Iedere im porteur, die ook geheel afgewerkte bussen verkocht, heeft zich schuldig gemaakt aan het euvel, dat bij zooveel mogelijk perso nen er in wilde laten plaatsnemen. Alles natuurlijk om maar te verkoopeu. Om den adspirantkooper lekker te maken, dat bij in één reis zooveel menschen kon vervoe ren. De ondernemer begreep, dat er bij eiken bus plaatsen zouden af moeten. Dat was niét erg. Wie beschrijft evenwel zijn verbazing, toen hij het keuringsrapport thuis kreeg. Hij las daarin enkele kleinigheden, die nog aan den wagen moesten worden gedaan. Daarna: „Aantal toegelaten personen: 4." Hij lachte. Dat was een vergissing. Men had op de secretarie vergeten een 2 voor de 4 te zetten. Het moest immers 24 zijn. Gauw even naar het gemeentehui. „Neen het was geen vergissing, leest U zelf het rapport van den deskundige maar". In derdaad daar stond bet heel duidelijk: „4". Dan vlug de deskundige geschreven. Een vriendelijk verzoek om de gemaakte fout te herstellen. Het antwoord kwam. O wee! Van een vergissing was geen spra ke. Het moest zijn „goed voor 4 perso nen". Onze ondernemer vond, dat er wel wat al te veel van de 30 afgeknepen wedden. Dat ging toch niet. Hij reclameerde bij den importeur, die er een beetje (niet al te veel) werk van maakte. Een vertegenwoordiger bezocht den keu- rmgsautoriteit met het gevolg, dat de keu ringsman een beetje meer zicht kreeg op den bus. Hij kwam nog eens kijken en zei- de: „Er mogen er 20 in". De ondernemer was ten tweede male te vreden. 4 of 20, het verschil was nogal groot. De bus was nu tenminste bruikbaar. Hij was blijde, dat hij zich nimmer ge waagd bad aan de bespotting van alle mo gelijke concurrenten en van het pubb'ek om op zulk een bus te laten zetten: „aantal personen 4". Hij liet nu spoedig van 30, 20 maken en lustig reed de wagen op al tzijn trajecten. Het bewijs van goedkeuring" kwam echter maar niet af. Het was onbe grijpelijk. Eens informeeren waar het bleef! De man werd bleek van schrik toen hij boorde, dat de goedkeuring niet zou wor den gegeven. Er was bericht van den des kundige ingekomen, dat de wagen-goed was voor 20 personen, mits de bus werd ingekort zoover, dat het achterste raam er af ging. Allemenschen! geen kleinigheid. Het was oen luxe carosserie. De heele bus zou bedorven zijn. Zonder inkorting goed voor 4 personen. Ifcl inkorting goed voor 20. Het ging des armen ondernemers be- SSreestraat 31. Schitterende Nouveaulé's. Ottoman Travers Mouline Crêpe Marocaên Crêpe a Carreaux Mousseline Zephyr Brabantsche Stoffen. grip te boven. Hij deed dus niets en bleef met den wagen rijden. Als hij last kreeg op het ééne traject, liet hij de bus op een ander traject loopen. Dat was het voor recht van het hebben van meer dan één traject. Doch bet liep scans spaak. Hij suste dan den politiedienaar, dat bij den keuringsman eens zou schrijven, borg de wagen een paar dagen op en begon op nieuw. Totdat het den Burgemeester zijner ge meente groen eu geel voor de oogen werd en er last gegeven werd iederen keer pro ces-verbaal op te maken. En er werd proces-verbaal opgemaakt. Ook al zat er zelfs 1 of twee personen in, want de bus goed voor 4 had, al reed bij ook met 1 man, geen goedkeuring bewijs. Het werd een verdrietig leven. Zoo aan genaam is het leven van den busonderne mer, die een stuk of wat concurrenten op z;jn trajecten beeft, nu niet, dat dergelijke lieflijkheden er nog best bij kunnen. Bovendien, de menschen werden ban; voor die bus. Er was wat mede. De liefheb bende concurrenten vertelden er allerlei wonderlijks van. Als de ondernemer bet hoorde sprong hij bijkans uit zijn vel. En dat een wagen van f 11.000. Eindel:jk kreeg hij aanzegging, dat als hij de bus niet in 'n hoek zette, cle bus in beslag izou worden genomen. Die aanzeg ging kwam van niemand minder dan van den Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie b;j bet gerechtshof, een man, die in de geheele omgeving bekend staal om blijver* zacht,lenig en mooi glanzend dóór behandeling met Witte Erdal crème. zijn strikte onpartijdigheid en rechtvaar digheid. De ondernemer moest de- mede deeling onderteekenen, wat hij ook deed, (maar waarbij hij wist, dat het spel nu uit was. En hij kon de bus onmogelijk missen. Teneinde raad wendde hij zich des Don derdags tot den Commissaris der Konin gin in zijn provincie. Met klem verzocht hij een anderen deskundige te willen aanwijzen. De commissaris voelde het be lang van den ondernemer. Hij bad de goedheid om een au deren meester aau te wijizen, ofschoon volgens onze meening bet K.B. handelende over de keuring hem daartoe niet kon verplichten. Reeds den volgenden morgen bad de keuring plaats. Des middags van denzelf den dag werd het keuringsrapport ingele verd en Zaterdag liep bet geheele perso neel van de gemeentesecretarie den gedu peerden oudernemer achterna om hem het goedkeuringsbewijs 'voor de bus voor 21 personen ui't te reiken. Want, belangstellende lezer, de bus was goedgekeurd. Inkorten wegens sterke overbouw? Niet noodig. Er was teveel over gebouwd 1 cen timeter. De bus was nu echter gekeurd. Niet door iemand, die uit de verte er naar keek, maar door een ingenieur, die zijn ketelpak meebracht en er onder kroop. Die de assen er uit liet balen. Die de grond en de zijkant van den bus vol schreef met wiskundige formules. Die de bus narekende. En van de bus, waarvan zoowat volgens den ersten deskundige niets deugde, beet het in de conclusie vau den echten keur meester: „Mij bleek, dat deze wagen volkomen voldoet aan de veiligheid, mits de belas ting niet to zwaar wordt. Uit de uitkomsten der bereFening bleek mij, dat (hierbij werd door mij 25 pet. bo ven de normale belasting biigevoegd. wat weinig is) djt chassisraaro een belasting kan verdragen inclusief carosserie eu 21 personen. Gezien de soliditeit van dezen wagen, de goede constructie en het materiaal, heb ik eer U voor te stellen dezen wagen een goedkeuringsbewijs te verleenen". UIT DE OMGEVING NOORD W IJK. De Hanze. In het Juvenaat vergader de de Hanze onder voorzitterschap van den heer W P. de Vreede. Deze vergade ring was zeer goed bezet. De Voorzitter heet allen welkom, in 't bijzonder de heer Chris Jansen, die de vorige maal verhin derd was. Spreker slaat een terugblik in bet afgeloopen jaar, wat volgens hem gun stig genoemd mag worden. Dan heet bij den nieuwen geest, adviseur Kapelaan Hesp welkom. Vervolgens herdenkt hij 't feit, dat het bestuurslid, de heer J. v. Kan door de Koningin geridderd is en wenscht hem daarmede geluk. Het doet spreker goed dat zoovelen gekomen zijn op verzoek van den pastoor en van hot bestuur. Hij wijst er op, dat wat de Hanze doet in bet belang is van de leden en haalt daarbij aan het melkconfliot in Amsterdam, waar bij de heer Chris Jansen het leeuwen aandeel had om dit tot een oplossing te brengen, waarvoor hij hem dank brengt. De eervv. adviseur dankt voor de woorden tot hem gesproken. De beer C. G. J. Al kemade zet dan uiteen de Moederdag, op gezet door de Kon. Ned. Mij. van Tuin bouw en Plantkunde. Dit punt wordt aan gehouden tot de eerstvolgende vergade ring van de K. S. A. op 20 Maart a.s. Voordracht tot het benoemen van twee commisieledcn voor de Kiesvereeniging naar aanleid'ng van een besluit, genomen op een vergadering van de kiesvereeniging op voorstel van den heer C. G. J. Alke made "Worden benoemd de heeren W. P. de Vreede en C. G. J. Alkemade. Hierna komt de heer Chris Jansen aan 't woord. Deze begint bet verschil aan te tocmen tus- schen 1918 en 1925. Toen lukte alles in net vercenigingsleven en nu niets dan te leurstellingen Juist nu echter heeft men meer dan ooit elkanders steun noodig om gezamenlijk de middenstandsbelangen te behartigen. Spreker toont aan wat cr in 't verleden reeds werd bereikt en wat er in de toekomst nog. te doen zal zijn. Deze be langen zijn niet klein en moeten daarom door allen worden aangepakt. Aau het einde van zijn enthousiaste rede oogstte spr. een dankbaar applaus. Gevraagd werd wat er gedaan werd, of gedaan zou worden inzake de weeldebelasting, die in zijn tegen woord igen vorm onaannemelijk is. De heer Jansen zegt dat de Hanze op dat terrein werkzaam is en zeer zeker wijzigingen zullen worden aangebracht. Gevraagd werd of het niet mogelijk zou 2ijn L. T. B. en Hanze onder te brengen in een vereeniging. De heer Jansen zegt dat dit wel mogelijk zou zijn maar dat bet om het groote verschil van belangen mis schien beter is als het blijft, zooals het nu is. Federatief kan men altijd nog samen werken. Nog komt ter sprake het mclk- conflict te Amsterdam, waar vooral door de heer Jansen verhinderd werd een ge meentelijk melkbedrijf te stichten. Er wordt dan nog op gewezen, dat verschil lende middenstanders lid zijn van een coöp. bakkerij. Verschillende kwesties van aanbestedingen en gunningen gedaan door de gemeente worden becritiseerd. Uit die besprekingen blijkt dat het is voorge komen, dat wanneer een Noordwijker tot de laagste inschrijvers behoorde, het werk nog aan iemand werd opgedragen buiten de gemeente. Aan bet slot dankte de heer de Vreede voor de beste opkomst en de vriendschap pelijke toon in de gevoerde discussies en hoopt dat de afdeelingeri weer zoo sterk moge worden als vroeger. Hierna sluiting met den Chr. groet. TER-AAR. Gevallen. Een wielrijder van Alfen bad de onvoorzichtigheid met zijn lastdra ger een auto aan te klampen om het rijden tegen wind te vergemakkelen. De fietser geraakte vast, viel, en bezeerde zich danig aan hoofd en banden. Geitenfokvereeniging. Donderdag avond vergaderde de R. K. Geitenfokveree niging in 't café van den heer C. van Dam. De voorz., de heer W. Uijttewaal, opende de vergadering. De secretaris, de beer W. Togni las de notulen. De secr. brengt daarna een keurig verslag uit over de algemeene Bondsvergadering van 4 Fe bruari te Leiden. Geinformeerd werd hoe bet fokmateriaal in de toekomst wordt verzorgd, nu het fokstation verkocht is. Uit een en ander blijkt, dat dit goed zal worden geregeld. Daarna werden de medailles uitgereikt aan de heeren C. Hoogervorst Az., P. Hoogervorst Kz., die op de laatste keuring de beste exemplaren hadden aangevoerd. Vervolgens verkiezing van een gestuurslid wegens bedanken van den heer A. C. Hoo gervorst. De heer Joh. v. d. Boogaard ver kreeg van de 24 uitgebrachte stemmen 21, zoodat deze werd gekozen verklaard. Dg beer L. den Haan bracht een keu rig verslag uit, over de verzekering „De Geit", waarvoor de Voorz. hem dank zeide. Voor de leden werd daarna de gebruike lijke inschrijving der jonggeboren geitjes gehouden. De hoogste inschrijver was de heer G. v. d. Pijl voor 60^ cent per stuk, aan wien de inschrijving werd gegund. Van de rondvraag maakt de heer G. v. d. Hoorn gebruik, die liever zag, dat bij de keuring zij, die reeds een len prijs verwor ven hadden, niet mededongen. De beer J. den Bruijn wenscht een andere klasindee- b'ng, om het door den beer v. d. Hoorn aangetoonde te ondervangen. Dit zal in overweging worden genomen. Voorgesteld wordt, ter verhooging van de animo voor de keuring, een verloting of anderszins te houden. De kapelaan vindt dat er in de afdeeling meer leven is gekomen. Spr. hoopt dat deze afd. op den goeden weg moge blijven voort paan. .-.-I"!- r m 'IK' - GEMEENTELIJKE AANKONPlilk GEMEENTELIJKE VISCHVERK Aan den Gemeentelijken Vis Vischmarkt 18, Telef. 1225, is DAG, en voorzoover voorradig ook Zr DAGAVOND verkrijgbaar: SCHcLVl 4 f 0.17, f 0 30, f 0 40.SCHOL f 0.15, f 0.25, BOT a f 0.14, SCHA f 0.12 per pond, IJBOKKING a en HARING f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Bc Leiden, 6 Maart 1925. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders vas den, brengen ter algemeene kennis j koepokinrichting in het Elisabeth^ de Ouf1e Vest na Woensdag 11 Maw tot nadere aankondiging is gesloten N. C. DE GIJSELAAR, Ba VAN STRT.TEN, Secretary Leiden, 6 Maart 1925. Katholieke Agenl LEIDEN. Woensdag. R. K. Bond van Trans; beiders „Sint Bonifacius",! gebouw, te 8 uur. OEGSTGEEST. Vrijdag „Stille Omgang". St. "WiHj gebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdia apotheken wordt van M a a n d a? en met Zondag 8 Maart nomen door de apotheken van de G. F. Reijst. Steenstraat 35, Tel. I! A J. DrmV TWn.ctr*at 31. De heer Togni zegt, dar door hq bestuur zooveel in het belang der I wordt gedaan, wat in het belang Bond en verenigingen is. De Voon het gesprokene van den heer Top vraagt, zooveel mogelijk mede te i De heer Egberts wenscht enkele las af te zonderen, in het belang der I voor een tombola. De beer J. de Bruijn in! hoever men met de melkeontrole c derd. Om de hooge kosten is meD afgeweken. Geboren Susanna, dochter j Kalshoven en N. Verboom E Wilhelmina, dochter van J. Lek a van Beek Johannes, zoon van en M. Wolvers. VOORHOUT. Aangehouden. De gemeenlept bier hield gisteren een paar van elders aau, die zich schuldig gemaakt aan diefstal van een rijm je. Bij de firma C. waar zij om men, hadden zij de gelegenheid die bergplaats van een rijwiel I af te nemen en mee te nomen. WARMOND. Diefstal. Dezer dagen werd uit. een landhuisje aan de Groote! "der deze gemeente, door den eigen heer de Ween aantal dekens f tuig vermist. De Rijks- en gemeentepolitie sla in te Haarlemmermeer het door verkregen goed op te sporen, en tegen den dader proces-verbaal. ACADEMIE-GUEU LEIDEN. Geslaagd voor hel Doctoraal examen in de wis- en kunde Mej. E. Suverltropf (Arnhi Bevorderd tot arts de heeren L boom (Voorburg) en A. H. Berlfl den; tot semi-arts de heer A. 1| man (Overschie.) Na verdediigng van een ac proefschrift, getiteld: „Over de i van het hoornvlies", werd beden 1 tot Doctor in de Geneeskunde de Ing Hoen, geboren te Lassem, vrt Leiden. STADSNIEUW! Hei parochie-geschenk aa Pastoor Crombag. Gistermiddag was de firma "Wa Hartebrugkerk bezig met het den Smyrna-looper op de hoofd- en zij-altaar, welke loopei bekend, den ze'ereerw. beer paslo bag op diens veertig-jarig Ord® geschenk der parochie is aangel Wij hebben den looper bezichlil een prachtig stuk hand-weefwcrli de looper met mat-blauwen groene blad- en ernblemonversicri het kerkgebouw waardige versiering. Tot Maandag blijft de looper E den parochianen gelegenheid tel bezichtigen het geschenk aan Pastoor, dat jaren en jarei schoone lierinenring zal blijven toor Croinbag's veertigjarig Ordl Kortstondige staking. Gisteren was op het bouw wei woningbouwvereniging „Ons de Heerenslraat een staking onder de metselaars, opperlied nierbeden, omvattend ruim 40 t sloten zich daarbij ook de sluca! De aanleiding tot detze slakin! ontslag van een metselaar. De van dit ontslag werd geëiscM loonsverhooging voor de ïnd^ perlieden en timmerlieden. Vandaag was de staking reed eindigd. De ontslagen metselaar aangenomen en de opperliw loonsverhooging gekregen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2