tiE RIJNSTREEK nieuwkoop, Gemeenteraad, Een notulenkwestle. De Hollandsche Kade. On- derwijs-aangelegenheld. ng met gebed stelt de voorzit- aü orde de vaststelling der notu- de vorige vergadering, heer Breedijk zegt, dat zijn woorden roken bij de behandeling van de in- voor den hulpkeurmeester niet a -weergegeven; op den voorgrond ja dat bij alles, wat hij gezegd uitsluitend bet gemeentebelang hem oogen 8toncl r zegt het inkomen van den keu- ^arts slechts geschat te hebben op 00 onder toevoeging, dat zulks ook f 10 000 of f 15000 kan zijn en dat, in- gen veearts-keurmeester in de ge- l(0 Woonde, dat aan plaatselijke be- i een voordeel voor de gemeente zou tgien van circa f 500, terwijl allicht woning gebouwd zou moeten worden, de nijverheid weder ten goede zou ko lft. Mourits herinnert zich niet, wat M gesproken is. doch heeft den in gekregen, dat er een persoonlijke ^e aan vast zat, wat buiten den Baad ert t« blijven, en wat de notulen be- d&t deze in gematigden geest, met ling van de scherpe kanten, zijn op- sbt. heer van Leeuwen spreekt in den- jen geest en zegt in 't algemeen, dat otulen bij nog grooter uitvoerigheid in iso gemaakt zouden moeten worden, heer Verhaar is van meening. dat de Breedijk vaak spreekt zonder na te m en de notulen niet gewijzigd kun- iforden, als iemand zich den mond lij heeft gesproken. ft Augustinus zegt zich te herinne- dat do heer Breedijk bij het bedrag {20,000 ook genoemd heeft f 10.000 en Voorz. zegt, dat de heer Breedijk ieder geval en over 't algemeen [ras over den heer Karsemeijer heeft o. er Breedijk antwoordt, dat de ver- tusschen hem en den heer Karse- ;oed is, dat, wat betreft 't te lang Mgen van een koe bij Van den Ak- ïij vragender wijze gesproken heeft en lotte bij alles het gemeentebelang op heeft gehad. der leden weet zich overigens te neren, wat precies in deze gesp: aarom wordt goedgekeurd, dat een hting in de notulen wordt tuschenge- 1 om aan te geven, hetgeen de heer lijk bedoeld heeft te zeggen, alsmede wn vul ling in de verklaring van den dat verbreking van een contract niet mogelijk )er Stam wenscht toegelicht in de a, dat, wanneer de krachtstroom het taal vermogen te boven gaat, bij wij [Tan het contract met Leiden, ook de Istroom het eerst voor tarief-verla- in aanmerking behoort te komen, rdt goedgevonden. orde komen de mededeelingen. Voorz. deelt mede, dat op de agenda aar punten voorkomen, waarvoor spr. eer gewenscht acht, dat de gemeen- iohter zoo noodig aan het woord gelaten voot het geven van tech- toelichting en vraagt hierop, de leuring van de vergadering, teer Stam vindt dit alleen goed, wan- het bepaald noodig is. Voorz. vraagt het recht voor zich heer Van Leeuwen wijst er ep, dat jorheen een keer geweigerd is, doch lit niet goed en stelt voor in het Be at van Orde een bepaling op te ne- waarbij den Voorz. het recht wordt en om, zoo vaak en voorzoover hij lodig oordeelt, ambtenaren, in dienst e gemeente, in de vergaderingen van kad aan het woord te laten. th. Augustinus wijst op het belang »n het electrisch bedrijf om door de ache ambtenaren een of ander te la- oelichten, heer Stam. wil het voor een jaar erón. Voorz wijst er op, dat het Beglement kde steeds weer gewijzigd kan wor- at in alle voorname colleges als van rovinciale Staten e.d., als regel tech- foor het geven van toelichting zijn en het voor het nemen van een acht besluit, toelichting van deskun- aoodzakelijk is voorstel van den heer Van Leeu- i stemming gebracht wordt aangeno- et 8 tegen 3 stemmentegen de hee- taoi, Breedijk en Koole. voorzitter zegt. dat de heer Koole in rige vergadering geklaagd heeft over «loopen van honden in verband met eracheuren van schapen, wijst allereerst den heer- Koole op 2e lid der Politieverordening, lui- houders en verzorgërs londen zijn verplicht zorg te dragen, ion honden tusschen Pgang niet op den weg rondloopen geleide of toezicht, k eerstvolgende wijziging van de po- Cordoning zegt spr. achten B. en W. ïewenscht de volgende verscherpte 'Uiflg daaraan te© te voegen: ,,Onver- de straf op de overtreding van de alinea bepaald, is de politie be de daarin bedoelde honden indien gedurende het daarin genoemde tijds- 'P zonder geleide of toezicht worden den, onmiddellijk te dood en." heer Verhaar vraagt of dat recht om °d«n niet aan iedereen gegeven kan 'en. Voorz. antwoordt ontkennend, heer Stam geeft in overweging de mgpenning voor hondon in te voe- |7a° meening, dat mogelijk van meer dere honden niet de belasting betaald wordt. I>it zou tevens een middel zijn tot beperking van het aantal honden. De Voorz. komt er tegen op, dat niet voor de inning van de hondenbelasting zooi worden zorg gedragen en vraagt na men. De heer Tij sterman zegt met zekerheid te weten dat tot heden zeer serieus be doelde belasting iB geïnd. De heer Breedijk geeft, als middel tot beperking, in overweging, de belasting losloopende bonden flink te verhoo- gen. De beer Koole gevoelt bier veel voor. De heer Verhaar ontraadt dit met het oog op den werkenden stand. De heer van Leeuwen verklaart er zich eveneens tegen. De losloopende honden verslinden veel schadelijk gedierte en Verschaffen gezelligheid aan vele arbei ders, die geheel den dag op het veld doorbrengen. De Voorz. zegt overweging toe bij B. W. Gelezen wordt een schrijven van de afd Noorden van den Ned B K. Landar- beidersbond St. Deus dedit, waarin ge vraagd wordt het subsidie toe te staan, aangevraagd voor de verbetering van de Hollandsche kade. aangezien Bodegraven Zegveld en Woerden dit reeds deden en het voor de werkverruiming mede van groot belang is D© Voorz. deelt mede, dat de Provinciën Zuid-Holland en Utrecht hare toezegging voor subsidie hebben ingetrokken, waarop het geheelc plan in duigen valt, en stelt daarom voor het schrijven voor kennisge ving aan te nemen. Weth. Mourits gaat mede met dit voor stel, doch vindt het jammer, da-t Nieuw koop zich z'oo weinig aan het plan gelegen liet. liggen wat terneer van invloed was, omdat een gedeelte kade onder de<ze ge meente ligt. Weth. Augustinus zegt. dat Zuid-Hol land zich reeds eerder terugtrok en Nieuwkoop niet allo schuld treft. Weth Mourits geeft dit toe, doch zegt, dat Zuid-Holland reeds tweemaal een sub sidie op de begrooting beschikbaar heeft gehad. De heer Breedijk meent, dat meer schuld ligt bij belanghebbende eigenaren. Gelezen wordt het uitvoerig besluit van Gedeputeerde Stagen van Zuid-Holland houdende goedkeuring van het gemeen schappelijk besluit van de Baden der ge meenten Nieuwkoop, Wilnis en Zevenho- vend,d. 20 November, 9 December. 11 No vember 1924 tot opheffing der gemeen schappelijke openbare lagere school te Noorden, gemeente Nieuwkoop. De Voorz. deelt mede, dat beroep moet aangeteekend zijn bij de Kroon, doch zegt daarvan geen officieel bericht ont vangen te hebben. Overgelegd worden de aanvragen van de besturen der bijzondere scholen in de ge meente om een voorschot van 80 voor de instandhouding der scholen, waartoe de gemeente, ingevolge art. 103, 3e lid van de wet op het Lager onderwijs verplicht is- Voor het openbaar onderwijs is in 1923 uitbetaald f 14.78} per leerling. Het ge middeld aantal leerlingen aan de bijzon dere scholen bedroeg 376, zoodat 80 f 4447.33 bedraagt. Dit bedrag wordt ver minderd met het bedrag, dat over 1922, 1923 en 1924 aan de bijzondere scholen meer is uitbetaald, dan de werkelijk ge maakte kosten hebben bedragen. Dit be drag is echter nog niet bekend. Wordt goedgevonden Aan de orde komt punt 2 der agenda, Bij schrijven van 27 December j.l. ver zochten B. en W. den leden van den raad goed te vinden, om aan J. P. van Vuu- ren, ter gelegenheid van zijn zilveren ju bileum als veldwachter dezer gemeente op 1 Januari, een gratificatie beschikbaar te stellen van f 100, welk bedrag alsdan in de eerstvolgend© vergadering op de be grooting kon worden gebracht. De heeren Koole, Wildenburg. Verhaar, Tij sterman en Zwart zonden bericht f 50 voldoende te vinden, waarom geen grati ficatie is toegekend, doch alleen in uit zicht gesteld. De Voorz. verzoekt alsnog namens B- en W f 100 te© te staan, van meening dat zulks billijk is en spr. zou dan ook gaarne zien, dat dit besluit eenstemmig werd ge nomen, wat voor den jubilaris zijn'bijzon dere waarde heeft. De heer Wildenburg noemt als motief voor het verlaagd voorstel, dat ook in de gemeente een lijst heeft gecirculeerd voor dit jubileum. De heer Zwart vult dit aan met te zeg gen dat tijdens zijn ziekte ook van ge meentewege in zijn dienst voorzien is moeten worden. De heer van Leeuwen zegt, dat do lijst van bijdragen een sympathiebetui ging was van de ingezetenen en hier ge heel buiten staat, terwijl ook het motief van den heer Zwart z.i. niet mag gel den. Betrof het een particulier geval dan gelooft spr. dat eveneens f 100 werd toegekend. Weth. Augustinus zegt eveneens dat de lijst van bijdragen op zichzelf staat, de gemeente moet z.i. voorgaan en hij zal dan ook gaarne zijn stem aan het voor stel geven. De Voorz. verdedigt eveneens het voor stel. De heer. Zwart verklaart op zijn voor nemen terug te komen, temeer omdat de jubilaris zich ook zoo gul heeft getoond tegenover het publiek. In stemming gein acht wordt het voor stel aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, Tegen de heeren Verhaar, Wildenburg en Koole. In behandeling komt een verzoek van het B. K. schoolbestuur te Noorden, ex. art. 72 der Lager Onderwijswet, voor aanschaffing van noodige meubelen, met leer- en hulpmiddelen voor de Inrichting van twee lokalen. In hun prae-advies zeggen. B. en W. dat de raad zijne medewerking adeen dan kan weigeren wanneer niet aan de in art. i 73 omschreven vereischten is voldaan. Aangezien hieraan voldaan is, zal de ge vraagde medewerking moeten worden ver leend. De heer van Leeuwen zegt, dat de heer Stam indertijd heeft voorgesteld de ver goeding voor de leegstaande lokalen van de R. K. school te Noorden in te houden en vervolgens, blijkens een ontvangen circulaire, met anderen de bemiddeling heeft gevraagd van Gedeputeerde Staten. Spr. zegt in de krant een bericht gelezen hebben, dat dit request is ingetrokken, en vTaagt, wat hiervan waar is. De Voorz. antwoordt, .dat requestran- ten deze aanvrage officieel hebben inge trokken. De gevraagde medewerking wordt daar na met algemeene stemmen verleend. (Wordt vervolgd.) Gevestigd: A. M. van Donk uit Am sterdam. H. F. Visser uit 's-Gravenhage A. Roos uit Lopik. A. van Dam en gezin uit Akersloot. A. de Briijn uit Lin- schoten. L. van der Meer uit Wilnis. K. M. Verhaar uit Mijdrecht. Vertrokken: A. Boetekees naar Gouda. J. H. Krocké naar Arnhem. T. van der Zaan en gezin naar Kamerik. P. Eijs naar Aalsmeer. A. J. Jan sen naar Ouder Amstel. A. de Rijk naar Zevenhoven. H. Snel naar Hoogeveen. H. Hijkoop naar Woubrugge. G. J. van der Horst naar Boskoop. A. -M. van Wissen naar Leiden. BODEGRAVEN. OP DEN HOEK. Goeien avond, zeg, ik heb je in geen tijd hier gezien. Neen, ik jou ook niet. Was je ziek? Nou, dat nu juist niet. Drukke, be zigheden hè, maar met het mooie weer, dat we nu hebben, komrik weer eens kij ken. Of je gelijk hebt! Weet je, wat me nogal lijkt? Nee, wat dan? Dat er nu eindelijk eens over ge dacht wordt, om de Van Tolstraat op te knappen. In den Raad van Zwammer- dam is ook meteen besloten, om een deel in orde te maken, zoodat we nu van hier tot aan de kerk een prachtweg zullen krijgen, in plaats van deze kuilentroep. Ja, 't leek onderhand wel, of er loopgraven doorheen lagen! Zeg dat wel. En wat zeg je van de Stationsweg? Nou, is die verbeterd? Ja, vindt je niet? Nou, dat moet je maar aan dien man vragen, die daar laatst in de sloot raakte. Och, een ongelukje kan iedereen overkomen. De tegeltjes liggen er wat dik voor 't mooi, maar over een poosje zul je eens zien, hoe de weg er van opge knapt is, al geef ik toe, dat bestrating al licht beter geweest was. Ik had ook wel verwacht, dat zoo iets gedaan zou worden, maar de markt kost zeker te veel. Ja, dat zal wel wat kosten, maar moet Bodegraven zijn roem niet handha ven als eerste kaasmarkt van Zuid-Hol land? Natuurlijk. Zeg, wat is dat voor een papier achter in de kerk over de Stille Omgang? Ja. Daar is vanavond vergadering over. Moet je maar eens gaan hooren. Precies weet ik het niet, maar vroeger is er in Amsterdam eens een wonder ge beurd met een zieke. Die was bediend en had de H. Communie ontvangen. Kort daarop werd hij onwel en begon te bra ken. De vrouw, die er bij was, gooide alles in het vuur, maar zie, de H. Hostie, die nog niet verteerd was, bleef boven de vlammen zweven, en werd toen door een priester teruggebracht. Dezelfde weg, die door den priester gegaan werd nemen ook nu een groot aantal menschen, daar stil biddend voortgaande. Dit is een ge bruik uit den tijd, dat wij onzen gods dienst nog niet openbaar mochten uit oefenen. Zoo en ga je ook nog mee? Nou, dat weet ik niet. In ieder ge val ga ik eens kijken, wat ze daar op die vergadering te zeggen hebben. Ik ook. Ik voel er wel wat voor, om mee te trekken. Duurt die ommegang lang? Voor je pleizier hoef je het niet te doen. Het is niet als met een bedevaart: Vooruit maar jongens, als we maar lol Lebben. Noem jij een bedevaart dan een ple ziertocht? Hoor eens zeg, we behoeven elkaar nou geen Mietje te noemen, maar wat hoor je, als ze terug komen van Keve- laer, of zoo? „En schik dat we gehad hebben". Nee, het woord Bedevaart is meestal synoniem met pleziertochtje. Voor een groot deel kan je gelijk heb ben. Ik ben nog nooit meegeweest. Maar wat was het Zondag in de kerk stil boven! Ja, man, weet je dat nog niet? We hebben een reuzemat op het koor gekre gen. Nou behoeven we niet meer over de houten vloer te klossen. We zijn nou zoov ver, dat we onhoorbaar gaan zingen; Dat zal enorm worden! Ja, en als we nu nog een electrische windinrichting voor het orgel krijgen,zijn we heelemaal klaar. En een jongenskoortje! Ja, dat zou wel aardig zijn. Maar er is een hoop werk aan, om ze zoo ver to krijgen. En de directeur heeft daar geen tijd voor. Neen hè? Ben je ook nog indertijd naar de vergadering van de kiesvereeni- ging geweest? Geen tijd gehad, man. Nou, je hebt niet heel veel gemist, alleen, dat je geen kamercandidaat hebt kunnen stellen. Praat me daar alsjeblieft niet van. Je weet tegenwoordig niet meer, hoe je het met de Roomsche Partij hebt. Enfin, de St. Michaël-actie is nou wat minder geworden, maar hoe de vork nu precies aan de steel zit, zou ik weieens goed wil len hooren uitleggen. Weet je wat je doet. Je laat een spreker komen. Kan dat niet van de kiesvereeni ging? Wacht maar man, je zult er nog genoeg van hooren. Je ooren zullen wel tuitep, voordat je je biljetje in gaat vul len. Ik geloof het ook. Ze zullen je nog wel leeren, hoe je stemmen moet. Maar het kamerlid, waar ik op stem, moet be loven, de Goudsche weg in Rijks handen te doen komen en er een goeden ver keersweg van te laten maken. Ja, en autobussen, die lekke banden hebben, moeten er niet op mogen rijden, Dat zie je tegenwoordig nog al eens een keertje daar. O ja? O, ja? No.u, Zaterdag kwam ik bijna nog te laat aan den trein! Enfin, we zullen maar zeggen: als je gaat fietsen, kan je evengoed banden- pech krijgen. Daar op dien weg zeker. Kom ik ga naar huis, bonsoir. Wel te rusten. Aanbesteding. Uitslag van de aanbe- ïding van verschillende werken in ver band met het nietiwe marktterrein: van Leeuwen, Haastrecht f 15.670; A. Ooms, Bodegraven, 11.098; Overes en Katwijk, Bodegraven, 10.062; Zanen en Verstoep, Gouda 10.400; L. T. Kruyt, Leiden, 9.890. De gunning is in beraad gehou den. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. Maandagmorgen omstreeks uur had de heer G. Bottefil, werkzaam op de Betonfabriek „do Hoorn", wonende in de Groenendijk, het ongeluk zijn been te breken, bij het breken van een kruin. Dokter Vlaanderen was spoedig ter plaat se en verleende geneeskundige hulp. Na verhonden te zijn, is R. per auto naar het St. Elisaheth-gasthu:s te Leiden vervoerd. Opnieuw geverbaliseerd. Tegen den beurtschipper A. W. alhier is andermaal door de politie proces-verbaal opgemaakt, omdat zijn vaartuig voor een gedeelte zon der toestemming van den belanghebbende, voor diens erf lag. Zooals onze lezers zich nog wel zullen herinneren had bovenge noemde A. N. zich vorige week voor een zelfde overtreding voor het kantongerecht te verantwoorden, waarbij de Kantonrech ter hem schuldig verklaarde, doch geen straf wenschte toe te passen. Met belang stelling zien w;; de afwikkeling dezer zaak daarom tegemoet. Rectificatie. Gisteren is in het ver slag van den L. T. B. een fout geslopen, 't Nadeelig saldo der afd. bedraagt slechts f 6.83. BOSKOOP. R. K. Ziekenhuisfonds. De R. K. vereeniging voor ziekenhuisverpleging heeft vergaderd, in het R. K. Vereenigings- gabouw. Voorzitter de heer C. Klijn. Na voorlezing der notulen werd door den ad ministrateur, den heer P. L. Birken, een financieel verslag uitgebracht van het ge heel over 1924 (zooals bekend, is het fi nancieel beheer voor dit doel over de ge- heele gemeente één). Het aantal verpleeg den bedroeg 68, waarvan 44 vrouwelijke en 24 mannelijke, aantal ligdagen 1138, waarvoor werd uitgekeerd f 2845. Het ba tig saldo einde 1924 bedroeg f 2524.0314, "waaruit dus blijkt, dat de vereeniging reeds over een aardige reserve beschikt. Het aantal leden is in 1924 vermeerderd met 553 en bedraagt thans 4800. Door de oommissie van verificateurs was een schriftelijk rapport ingediend, waaruit bleek, dat alles in orde was bevonden. Door een der commissieleden, den heer J. de Jong, werd dit nog mondeling herhaald, die tevens een woord van lof bracht aan den heer Birken voor het goed gehoudens- beheer. Door den secretaris, den heer P. L. Bir ken, werd een keurig jaarverslag voorge lezen waarvoor hij een dankwoord van den voorzitter en een luid applaus van de geheele vergadering in ontvangst had te nemen. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Klijn, H. G. Mathot en H. A. Aker boom, werden herkozen. In de commissie van verificateurs werden wederom be noemd, de heeren G. Pannebakker Gz. en J. de Jong. De voorz. deelde nog mede, dat er met den heer A. van Helden, garagehouder al hier, een contract was afgesloten, waar door de vereeniging de beschikking krijgt over een naar de eischen des tijds inge richte ziekenauto, en dat de leden, wan neer de plaatselijke arts zulks noodig oor deelt, hiervan gebruik kunnen maken. De reis mag echter niet grooter zijn dan 40 kilometer voor heen en terug (naar Leiden is ongeveer 38 Kilometer heen en terug). Wanneer dus iemand naar een ander zie kenhuis als in Leiden, bv. naar Utrecht vervoerd wil worden, moet het aantal kilo meters boven de 40 door de betreffende persoon worden betaald a 30 cent per kilo meter. Door den med.-adviseur, Dr. Kater, die het initiatief voor de ziekenauto geno men heeft, werden nog 'n paar voorbeel den aangehaald, hoe primitief het vervoer van een ernstige zieke vaak geschied, wanneer men niet over een goe-d vervoer middel kan beschikken. Een woord van lof aan Dr Kater en de besturen der beide vereeniringen is hier zeker op zijn plaats Door enkele personen word nog gevraagd waarom het bestuur ziin plan van vorig jaar niet had uitgewerkt, n.l. om te ko men tot een nevenverzekering voor de Ka tholieken ter bestrijding van de onkosten voor operatie en verbandmiddelen, opdat allen in staat zullen zijn in een R. K. zi kenhuis verpleegd te worden, wanneer zulks noodig mocht zijn. De voorz. zeide dat men door te we'nig medewerking van do leden zelf, en juist van hen voor wicn hot eigenlijk was bedoeld, nog niet tot eenig resultaat gekomen was. Spr. zeide, dat dezen misschien van meening waren veranderd en wanneer het dan ook mocht blijken, dat er meerdere stemmen op gaan om tot genoemde nevonverzekering te ko men, kan zulks nog geschieden, echter zur len allen moeten medewerken. andeTS ka het nooit rendabel zijm- Daar men echter op deze vergadering, gezien vooral ook de geringe opkomst der leden, niet tot eeni besluit ovor dit punt kon komen, werden 'de dlscussie's gestaakt, en sloot de voois zitter de vergadering. Geboren: Pieter, z. van G. van Oos- terom en S. P. Hagen. Teuntje, d. van H. OucLshoorn en T. v. d. Bijl. 1 Overleden: KI. Verleun, wed. van li. de Jong, 65 j. K. de Loos 75 j. ZOETERWOUDE (H. R.) Stille Omgang. Bij de Zondagavond gehouden besprekingen voor de deelname aan den Stillen Omgang te Amsterdam, op 21 en 22 Maart a.s. word besloten de reis te maken met den trein met gezel- schapskaarten. Degenen, die hieraan nog willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij den heer I. J. Klaver te Leiderdorp. R. K. Kiesvereeniging. Het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging verzocht ons er op te wijzen, dat, wil men aan de ..s. stemmingen deelnemen bij de verkie zing van candidaten voor de groslijst, men vóór 15 Maart a.s. zich moet opge ven als lid bij het bestuur. ZWAMMERDAM. Geboren: z. van E. Niesing en v. d. Willik. z. van M. P. Olsthoorn en Groenewegen. d. van A. Verbeek en v. d. Laan. d. van A. Humme on WesL land. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 Maart. Veemarkt. r Aangevoerd: 233 Paarden, 6 Veulens, 1 Ezel, 1435 Magere Runderen, 645 Vetts Runderen, 145 Vett Kalveren, 1949 Nuch tere Kalveren, 57 Graskalveren, 59 Scha- pen en lammeren, 51 Varkens, 146 Biggen en 9 Bokken. Prijzen per half Kg.: Koeien 36475057H60 cents: Ossen 48 5357 cents; Stieren 404750 cents; Vette Kalveren 658092 k»95 cents. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 300400—c 500; Kalfkoèien f 350500; Stieren f 160- 500; Pinken f 140195; Graskalveren f 70 150; Vaarzen f 220275; Werkpaarden f 200—350, Slachtpaarden f 100—200; Veulens f 80—180; Hitten f 140—300; Big gen f 816; Overloopers f 2238; Fok- kalveren f 2030; Slacht kalveren f 15 20; Biggen per week f 1.752. Koeien en Ossen:-aanvoer minder, han del tamelijk vlug, prijzen onveranderd, een enkel puikbest* dW 3 cents hoven notee- ring. Stieren: aanvoer i ijk: TirM tame lijk, prijzen onveranderd. Vette Kalveren: aanvoer iets ruimer, handel luier, prijzen lager, een enkel puik best dier 5 cents boven noteering. Melk- en Kalfkoeien: aanvoer redelijk* handel kalm, prijzen dalend. Jongvee: aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen prijshoudend. Graskalveren: aanvoer gering, handel stil, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren: aanvoer zeer ruim, handel vlug, prijzen iets meer voor Slacht* kalveren; iets minder voor Fokkalveren. Werkpaarden: aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Biggen: aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveranderd. Overloopers: aanvoer beperkt, handel kalm. prijzen onveranderd. UTRECHT, 2 Maart' Paarden. Ter markt waren aangevoerd 850 stuks. Weel- depaarden golden f 600700, werkpaar den f 350500, oude paarden f 100250, twee-jarige veulens f 250400, jonge veu lens f 125200, hitten f 150350. TTandel traag. ROTTERDAM, 2 Maart. Binnenlandsche Granen en Peulvruchten. Tarwe met min der aanbod, in de puikige kwaliteit vrijwel onveranderd verkocht, overigens naar flauw gestemd. Verkocht naar kwaliteit van f 1015. Extra puike erboven be taald. Rogge vaster gestemd. Gerst Chevalier flauw gestemd f 14.75 tot f 15.50. Haver onveranderd f 1012.25. Erwten. Kleine groene en kroon onver anderd verkocht. Schokker erwten lager f 1521. Bruineboonen onveranderd verkocht naar kwaliteit f 1521. Alles per '100 Kg. ROTTERDAM, 2 Maart. Buitenlandsche Granen. Stemming stil. Rogge per 100 Kg. Zuid-Russische disponibel f 18 65, Wes tern dito f 17. Gerst per 2000 kg.: Zuid-Russische dis ponibel f 267, Donau dito f 256, 48 pd. Malting dito f 266. Marokko stmd. f 250.— Haver per 100 kg. Canadahaver No. 2, disponibed f 13.10, No. 3 disponibel f 12.75 38 pd. White Clipped disponibel f 11.90, Canadafeed 2 aangekomen f 11.50. Boekweit per 100 Kg. Amerikaansche disponibel f 12.25, Dan Danziger dito f11.75. Mais per 2000 Kg.: La Plata disponibel f 240, dito stoomend f 240, Gal fox disponi bel f 241, dito daggewicht f 237, Bulgaar disponibel f 237, dito daggewicht f 236, Z.- Russische Mais disponibel f 240, dito dag- gewicht f 236, Australische Mais disponi bel f 241. ROTTERDAM, 2 Maart. Fijne zaden. Maanzaad f 32—36, geel mosterdzaad f 30 33, bruin mosterdzaad f 6570, kool zaad f 30—33, kanariezaad f 21—23, alles per 100 Kg. ROTTERDAM, 2 Maart. Vlas. Aanvoer 26.500 Kg. blauw schoon f 1.502. 9300 Kg. wit Zecuwsch f 11 40, 16.000 kg. Groningsch f 1.402.10, 15.500 Kg. Holl. geel f 1.40—2.10 per Kg. AMSTREDAM. 2 Maart. Buitenland sche granen. Mais: Galfox aangekomen f 238, La Plata disp. f 238, April-levcring f 242, Java Mixed loco stoomend f 241, Java Witte loco stoomende f 240. Gerst. Malting disp. f 268. Lijnkoeken SK disp. Zuid-Amerik. f 13.85 idem idem I.a Plata zaa.l f 13,35, Amerikaansche Noord-Am. Zaad disp. f 13.25, idem Plata zaad disp. f 13.15. AMSTERDAM, 2 Maart. Binnenland sche Granen. Voertarwe f 10—12, nieuwe tarwe f 1214, rorge f 13,5014 .»0, bavor 10—11.50, duivehooimn f 13—14.50, vtnardeboonon f 12.50—13, groene erwten f 14—17 per 100 lvg., kanvijzaad f 17.50 per 50 Kg.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5