A. WAALS Orgineele Deventer Gezondheids Matrassen i ftanteekoning daarvan ïn het spaarbank boekje had zij weggeradecrd en het boekje .weer op de oude plaats teruggelegd Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in Huize j.Den Hoek" aan den Rijksstraatweg te Bennebroek, be woond door de familie J. G. v. d. Laan. !Het geheele benedenhuis is doorzocht, bet tafelzilver is meegenomen, een schrijf bureau is opengebroken en doorzocht. De brandkast heoft aan de geweldspogingen Weerstand geboden. 1 F Grafschennis te Lutjegast? Te Lutjegast bij Visvliet in de provincie Groningen zijn twee personen in arrest ge- Bteld, verdacht van het opgraven van lij- !ken op een kerkhof en het verkoopen van jjöe geraamten aan studenten. In Lutjegast beerscht nog al opwinding over het ge beurde. Vermoedelijk zijn er zeven acht lijken weggenomen. Naar -aanleiding van deze gernchten, beeft de „Tel." ter plaatse inlichtingen in gewonnen. De geruchten waren ontzettend, I fcn het spreekt, dat vrijwel iedereen in het l kleine dorpje en in den omtrek er den jlnond vol van had, totdat door de Rijks- frolitie een onderzoek hiernaar werd inge- i 'etold. Wij begaven ons dus, aldus de corr., i Haar den vermeenden dader, die koster en jfloodgraver bij het kerkje te Lutjegast is. De man was reeds ontslagen uit zijn be- Irekking van koster. Hij vertelde het vol- 'gende: Het verhaal betreffende den lijken roof werd hier verteld in een in de buurt 1 [verschijnend weekblaadje. Naar aanleiding Öaarvan werd door de Rijkspolitie een on- jderzoek ingesteld. Ook heden moest hij rich vervoegen bij den burgemeester van Grootegast. Volgens den koster heeft het geval zich als volgt toegedragen: door een knecht dien de koster, die tevens schoen- j maker is, niet langer in dienst hield, werd Verteld, dat zijn vroegere patroon eens een lijk, dat juist begraven was, weder van het kerkhof had gehaald en gezonden aan een student. Naar zijn zeggen zou hij het fajk verborgen onder hot gras, hebben ver- 1 iVoerd op een kruiwagen. Het bleek nu ech ter, dat hij niet beslist kon zeggen, iets te bebben gezien. Volgens den koster is de Baak niets anders geweest dan dat door bem een schedel, zooals er veel op het bude kerkhof te voorschijn komen, werd Verzonden naar een vroegeren kennis, die Sthans student is. De koster is, door de wraakneming van rijn knecht, diep getroffen. Buitenl. Berichten f De aardbeving In Amerika. -iXichte schade aangericht in Oostelijk Canada. De jongste aardbeving is de hevigste geweest, welke sinds 1758 in het Oosten ifler V, S. is waargenomen. De eenige persoonlijke ongelukken kwa den voor op den luchtspoorweg te New iïork, waar een man werd gedood en itwee vrouwen ernstig werden gewond, 'doordat zij door den schok van het per son vielen. Uit verschillende deelen van Oostelijk Canada wordt lichte schade gemeld. Te 'Montreal geraakte de telefoondienst on klaar, terwijl in een R. K. Kerk brand Hitbrak doordat een olie-leiding brak. De Aangerichte schade bedraagt hier 10.000 flollar. Een kapel aan den Shawinigan- [waterval (Quebec) stortte in, terwijl in de nabijheid daarvan ook verschillende hui ven schade opliepen. Uit Quebec wordt nog gemeld, dat de Verste schok daar het hevigst was. Tal 'Iran personen vielen in zwijm. Een alge- jneene paniekstemming brak uit toen men tfe gebouwen gedurende twee minuten been en weer zag zwaaien. Enkele houten [Woningen zijn er Ingestort, terwijl ook do kap van een station schade heeft geleden. J)e theaters en bioscopen stroomden leeg An in het gedrang vielen eveneens vele frrouwen flauw. Spoorbrug ingestort f Naar de „Montagpost" uit "Warschau Verneemt, heeft zich een ernstig ongeluk Voorgedaan bij het beproeven van de Apoorbrug, die de Russen in de grensstad {Mozyrow over de Prypoc hebben gebouwd, Welke brug uit strategisch oogpunt zeer belangrijk is. Toen de trein, waarmede het draagver mogen der brug zou worden vastgesteld |n waarin zich de leden der technische fcommisie van onderzoek bevonden, op de prug kwam, stortte deze in, en viel de grein in de rivier. Alle leden van de commissie zijn omge-i bomen. Treinmachinist doodgebleven Uit Weenen wordt gemeld: f In Sattendorf, aan een zijlijn van deü l^uiderspoorweg gelegen, stopte dezer da- %en een goederentrein, die volgens de -dienstregeling eigenlijk door moest rijden. 'Vuist in het station werd er uit alle macht jgeremd en het stationspersoneel, door de- fce ongewone gebeurtenis verast, ijlde naar Ve locomotief. Tot groote ontsteltenis der stationsbe- kmbten bleek de machinist te zijn overle den. j Hij was, volgens een verklaring van den rloker, plotseling onwel geworden, doch ad nog de tegenwoordigheid van geest fehad, de reminrlchting in werking te Itellen, eer hij dood in elkaar zakte, Familiedrama ,1 Een' verschrikkelijk familiedrama heeft fcich in Regensburg afgespeeld. Een daar Woonachtige handelsreiziger, Beek gehee- jten, schoot na een twist zijn vrouw, die ^kich van haar man had willen laten schei- JJen, dood en bracht zijn beide kinderen, kesp. 4 en 0 jaar oud, door revolverscho- len ernstige verwondingen toe. Na deze gruwelijke daad schoot Beek zich een kogel door het hart en was on middellijk dood. De beide kinderen stierven later aan hun verwondingen. De Spaansche schatgraver(s) aangehouden. Da Spaansche politie heeft eindelijk de hand gelegd op den Spaanschen schatgra ver. Het betreft een talrijke bende, met vertakkingen door geheel Spanje en het buitenland, die zeer modern georgani seerd was en waarvan verschillende leden een eervolle positie in de maatschappij schenen in te nemen en blijkbaar over een groot fortuin beschikten. Autobusdienst KopenhagenParijs. Een merkwaardige autobusdienst zal met 1 Mei a.s. oficieel geopend worden. De bussen, voor dezen dienst bestemd, zijn met het oog op het overzetten der wa gens door veerponten, uit alluminium ge construeerd en kunnen tien personen ver voeren. De reis met deze autoM asen zal ooge- veer 5 6 dagen duren. UIT DE OEHGEVIMQ HOOGMADE. R. K. Volksbond. Deze vereeniging heeft de gewone maandvergadering ge houden. Na de opening werd gebeden voor een overleden bondslid. De notulen wer den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna werd door de kasnazieners mede gedeeld dat zij alles in de beste orde had den bevonden. De Voorz. bracht dank aan kasnazieners en penningmeester voor hun moeite en goed beheer. De 2e Penningm. bracht verslag uit van het fonds „Hulp in Nood", waaruit bleek, dat er een batig saldo was van f 43.24%. De Voorzitter dankte dezen functionaris voor zijn ver slag en accurate controle, daarbij den wensch uitsprekende, dat hij in het ko mende jaar maar zoo min mogelijk uitkee- ringen zal behoeven te doen. Daarna gaf de Geest. Adv. een uiteen zetting van het Geert Groote Genootschap en opperde het plan, om door middel van de korte maar pittige brochures, welke G. G. G. uitgeeft, het vergaderingsbezoek grooter te doen worden. De Voorz. sprak in zijn dankwoord de hoop uit, dat deze brochures vooral zullen komen onder het bereik van de thuisblijvende leden. Beslo ten werd, op Zondag 22 Maart een Gene rale H. Communie te houden, ter gelegen heid van het Sint Jozeffeest op 19 Maart. Voor een noodlijdend collega, tot opleiding van priesters, werd f 1 uit de bondskas be schikbaar gesteld, welk bedrag later, door vrijwillige bijdragen, werd verhoogd tot f 2.75. Bij de rondvraag deelde de heer Lieverse mee dat de heer Th. Bosman, als donateur tot de vereeniging was toegetre den en dat deze zich bereid verklaard had op verlangen spreekbeurten te vervullen, terwijl diens echtgenooto zich had aange boden naai- en kniples te geven voor kin deren van bondsleden. Deze mededeelingen werden met applaus begroet. Na bespreking van een gratis loterij en enkele klachten over slechte opkomst van sommige bestuurders werd de vergadering met gebed gesloten. „Hulp in Nood" bracht f 1.15 op. HILLEGOM. Bouwen Aan de fa. Joh. Seljsener St Zn. alhier is opgedragen het bouwen van een café met woonhuis en garage aan den Zilkerweg, gem. Noordwijkerhout, voor rekening van den heer 0. J. van Paridon, aldaar. Ondertrouwd: A. Th. v. d. Reep en J. Vreeken. Geboren: d. van G. Jansen-Vaste- nouw d. van A. M. van Ruiten-Verhoe ven d. van N. Thurkow-Groot z. van G. G. v. d. Hulst-van Etten d. van E. J. M. v. d. Linden-Ludlage d. van A. J. v. d. Linden-Teeuwen d. van A. D. van der Zande-Heeres. HULPGEBOUW: Kaari.straal. 1 pei-soons 13.00 - 11.35 10.75 2 persoens 8953 17.75 16.00 - 13.50 Linnen dekken 1.70, 2.40 Overleden: M. v. Dijk-Freeken vr. 72 j. "W. M. Reijers. wed. A. M. Heinink vr. 65 j. G. J. Seijsener m. 10 mnd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zandsteenfabriek. De werkzaamhe den aan de Kalk-zandsteenfabriek gaan vlot dank zij vooral de zachte winter. Steeds gaat meer en meer blijken dat dit een zeer groot bedrijf gaat worden. Be halve dat eenige electrische machines hunne werkzaamheden zullen doen, zal ook een groote stoommachine geplaatst worden. Aan don schoorsteen wordt al hard gewerkt. De directie heeft van het Hoogheemraadschap Rijnland voor zeer langen termijn de strook grond in huur gekregen langs het Additioneele Kanaal zoodat het bedrijf over een zeer groote lengte aan het groot vaarwater komt te liggen. Denkelijk zal in Mei de fabriek in werking treden. NOORDWIJKERHOUT. Wegverbetering. Het voorste gedeelte van den Landgovelderweg tot aan het St. Bavogesticht is thans straat geworden. Het is een goede verbetering. Eerstdaags zal verder worden begonnen met het ver harden met klinkers van, het noordelijk gedeelte van den Kerkweg, wat vooral aan het doorgaand verkeer ten goede zal ko men. Inenting. Op "Woensdag 11 Maart a.s. des voorm. te 11 uur en Donderdag 12 Maart om half een 's middags zal er respectievelijk in de Zilk en in het dorp gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting. Geboren: Theodora Johanna d. van W. de Jong en D. Wijnands Elisabeth Adriana d. van J. van der Ploeg en Q. Raaphorst Johannes Nicolaas z. van J. van den Berg en G. J. Duivenvoorden Petronella Johanna d. van H. van Leeuwen en M. A. van Eeden Anna Maria Emerentia d. van C. W. Bakker en H. van den Berg Johannes Theodoras z. van C. J. Ruigrok en W. A. Witteman Maria Alida d. van A. v. d. Slot en S. M. Warmerdam Karei Jozef z. van Q. Warmenhoven en D. J. van Lierop Jo hanna Maria d. van J. G. Looyenstein en A. van den Berg Cornelia Adriana d. van C. Geerlings en H. E. Heddes Ali da d. van L. van der Aart en A. van Roode. WASSENAAR. Ondertrouwd: J. H. van Eteenis en J. J. Arts. Geboren: Wilhelmina d. v. G. Rem merswaal en H. van Leeuwen. Jan Reijer z. v. R. van Beek en E. O. de Mun- nik. Franciscus Joanneh z. v. J. van der Lelv en T. O. J. Mielard. Petrus Gerar- dus z. v. J. W. Kouwenhoven en M. A. de Greef.Lijs je d. v. G. Kool en J. A. Zui derduin. Alg. Vereen, voer Bloembollencultuur. De Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde gisteravond te 11 uur in het Ververschingsgebouw van het Wandelpark „Groenendael". De voorzitter, de heer Krelage, sprak de volgende openingsrede uit: Openingsrede van den voorzitter. De ongebruikelijke plaats, waar wij he den samenkomen, vestigt uwe aandacht terstond op de groote gebeurtenis, die het aanstaande voorjaar, naar wij hopen, tot een tijdvak van historische beteekenis zal stempelen voor den Nederlandschen tuinbouw, en het bloembollenbedrijf in het bijzonder. Wij danken daaraan ook de aanwezigheid van twee zeer gewaar deerde gasten, die ik een hartelijk wel kom toeroep. Het is niet onze gewoonte, geregeld de hooge ambtenaren van het Departement, waaraan onze belangen zijn toevertrouwd, uit te noodigen tot onze vergaderingen; des te meor stellen wij op prijs, dat de omstandigheid, die ons hier samen brengt, aanleiding is voor den Inspecteur van den Landbouw, den heer Kakebeeke, om onze vergadering door zijn tegenwoor digheid op te luisteren. Dat ook do bur gemeester van Heemstede jhr. van Doorn, ons de eer wil aandoen van zijn aanwe zigheid, waardeeren wij ten zeerste. Het is u allen bekend, op hoe sympathieke wijze de gemeente Heemstedo zich be ijvert het welslagen der tentoonstelling te verzekeren en hoe krachtdadig de burge meester daarin voorgaat. Over de tentoonstelling zal lk verder niet uitweidon. Gij zult hedenmiddag ge legenheid hebben, u persoonlijk te over tuigen van hetgeen daar reeds tot stand is gebracht. Op do vollegrondstentoonstel ling hebben de afdeelingen in zeer groot "aantal en zeer krachtig met collectieve inzendingen deelgenomen. Ik wensch hun de grootst mogelijke voldoening op hun pogen en dank hen voor hare mede werking. De uitnoodigingen tot bijwoning van de opening zijn verzonden. Wij hebben die moeten beperken tot het aantal perso nen, dat ons beurslokaal, waar zij plaats zal hebben, bevatten kan, en wij kunnen er daardoor niet aan denken, de leden der vereeniging in onbeperkt aantal toe te laten. De leden zullen er vertegenwoor digd zijn door de afdeelingshesturen, de leden van de Commissie voor de Nomen clatuur en van het Scheidsgerecht, en der overige commissies. Den leden aan wie geen uitnoodigingskaart kon worden toe gezonden, wordt aangeraden zich reeds des voormiddags van 10 uur af naar het tentoonstellingsterrein te begeven, waar zij op vertoon van hun lidmaatschaps kaart toegang hebben, terwijl voor beta lende bezoekers de tentoonstcling om 1 uur zal worden geopend. In het hoofdge bouw zal tusschen half één en één uur de aanbieding plaats hebben van 't borst beeld van den stichter der vereeniging, dat tijdens de eerste tijdelijke tentoonstel ling in het gebouw geplaatst zal blijven. Onze agenda munt, ook al onder den indruk der komende gebeurtenis, door soberheid uit. Toch bevat zij één zeer be langrijk voorstel, dat als de uitvoering van een reeds twee jaren geleden geno men beginselbesluit mag worden opgevat, en dus op uwe instemming zal mogen rekenen. Het ligt, zooals u bekend ls, ln de be doeling over de geheele linie, in alle ver- eenigingen op ons gebied, mede te wer ken tot' de vorming van een fonds, waar uit de belangrijke uitgaven, die een be hoorlijke behartiging der algemcene vak belangen tegenwoordig eischt zullen kun nen worden bestreden. De commissie, die het plan heeft voorbereid en uitgewerkt, heeft onlangs een vergadering van be stuursleden van de bij het plan betrokken vereenigingen bijeengeroepen, waarin be sloten werd het Centraal Bloembollen- Comité uit te noodigen zich met het be heer van het fonds te belasten, nadat dit met vertegenwoordigers van de nog niet daarin zitting hebbende vereenigingen zou zijn uitgebreid. Het Centraal Bloembollen Comité heeft zich daartoe bereid ver klaard, en daar de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur daarvan deel uitmaakt, zal zij de in het hoofdbestuurs voorstel verlangde beslissing over de be steding der géiden in voldoende mate in handen hebben. Het ligt "verder in het voornemen de aanslagregeling en de in ning der bijdragen voor het fonds op den grondslag van 2 cent per R.R. te centra- liseeren en buiten de bestaande admi nistraties der vereenigingen om to regelen, ter bevordering van éénheid in de uitvoe ring en ter vermijding van dubbele aan slagen. Voor uwe vergadering, die reeds in 1923 met algemeene stemmen hare instemming met het beginsel eener dergelijke heffing betuigde, zal elke nadere aanbeveling van hei; voorstel overbodig zijn. Gij kent de ge varen, die de toekomst van het bloembol lenbedrijf bedreigen; nog zeer onlangs-zijn zij vermeerderd met het verontrustend be richt, dat de Engelsche Regeering een open oor zou hebben voor den aandrang der Britsche Kamer van Tuinbouw, om be scherming te v$rleenen aan de Engelsche bloembollenteelt. Laten wij ons daar echter niet al te bezorgd over maken; het bloem bollenbedrijf heeft meermalen voor ernsti ge gevaren gestaan, en is er steeds in ge slaagd die te hoven te komen. Indien wij paraat zijn, en tijdig voorbereid op af weer, hebben wij zeker goede kansen op behoud van de door taaie volharding en noesten arbeid veroverde pos tie. Maar juist omdat er weer een tijdvak van toe nemend gevaar dreigt,, is het zoo noodza kelijk, 'dat de centrale leiding van het ge heele bloembollenbedrijf kunne beschikken over de noodige fondsen, zonder daarvoor telkens bij porties inzamelingen te behoe ven te doen hij welwillende vakgenooten. En om dezelfde reden is het een ge'ukki- ge samenloop van omstandigheden, dat onze tentoonstelling ju:st nu gehouden wordt. Onze buitenlandsche bezoekers, en vooral de vakmannen onder hen, die steeds blijven droomen van bollenteelt in hunne landen, zullen daar zeer stellig overtuigd worden, dat hetgeen in Nederland op ons gebied bereikt is, niet als met een toover- staf kan worden nagedaan of overgebracht naar elders. Zij zullen in die overtuiging verstrekt worden, wanneer zij onze kwee- kerijen bezoeken en zich rekenschap ge ven van hetgeen er noodig 's, om op hun eigen terrein datgene te bereiken wat hier is tot stand gebracht. Onze tentoonstelling zal, ook uit dit oog punt beschouwd, één der krachtigste pro pagandamiddelen blijken tezijn, waarover het bloembollenbedrijf in zijn strijd om het bestaan beschikt. Moge zij ook in dit opz:cht vo'komen aan haar doel beant woorden! Tenslotte herdacht de voorzitter nog de leden, die ons voor goed verlaten hebben. Spr. wilde slechts aan enkele vooraan staanden herinneren als de beide gebroe ders v. d. Schoot en P. Goemans uit Hil- legom, D. Spaargaren uit Aalsmeer, N. P. v. Ruyven uit Poeldijk eu W. Vieveen uit Veur. Aangezien de Kon. goedkeuring op de gewijzigde statuten nog niet was ingeko men, zou gestemd worden op de oude wijze. Bij de stemming bleken alle afdeelingen vertegenwoordig.d Het totaal aantal leden bedroeg 3446, een toename sedert de ver gadering van 22 Dec. j.l. vau 238 leden. De notulen, het verslag en de rekening en verantwoording van den secr.-penning- meester, welke reeds in het orgaan zijn ge publiceerd, werden goedgekeurd. De reke ning en verantwoording (ontvangsten 31157,25; batig saldo f 4046.75 lA) wat door de heeren v. d. Bronk, Garlier en G. H. Eldering in orde bevonden. Deelname aan het propagandafonds. Het belangrijkste punt der agenda was de deelname aan een fonds ter behartiging van den invoer van bloembollen, narcissen, hyacin'then, tulpen en aanverwante artike len, in het buitenland en de propaganda daarvan, door heffing van 2 ets. per R.R. De afd. Haarlemmermeer juichte de ac tiviteit van het hoofdbestuur toe. Het gaat in de afd. niet tegen de 2 ets. per R.R., maar over andere zaken, die daarmede verband houden, bijv. of voor leden der vereeniging „De Narcis" de 2 ets. gelegd worden op het reeds bestaande voorschot. Deze afd. wilde het vertrouwen gesteld zien, dat de zaak na de heffing in orde is. Wanneer Nederlanders echter trachten in Amerika bollen te teelen, dan geloofde zij niet, dat de vereeniging dit gevaar tegen kan houden. Aan de afgevaardigden der afd. Oegst- geest is opgedragen tegen te stemmen, om dat men meende, dat deze kwestie moest worden overgelatn aan het particulier ini tiatief, terwijl verschillende leden zouden bedanken bij beffing, zooals boomkweekers e.a. Verder wenschte de afd. wanneer het voorstel werd aangenomen dat bij bet reclame maken uit het fonds de vaste planten niet uithet oog zouden worden ver loren. De afd. Voorbout vroeg uitleg van de toe voeging „en aanverwante artikelen" aan de lijst van de te propageeren bolsoorten. De voorzitter beantwoordde de vragen. Voorloopig zal men zich beperken tot nar cissen, hyacintben en tulpen. Het kweeken van bollen in Engeland of Amerika wordt nog steeds door Nederlandscbe bloemisten geprobeerd. Men neemt aan, dat deze proe ven op niet heel veel zullen uitloopon. De heer v. d. Laan gaf uitleg aan den afgevaardigde der afd. Haarlemmermeer hoe de zaak met „De Narcis" geregeld is. Het voorstel werd vervolgens met alg stemmen aangenomen. De a.s. tentoonstelling. De Inspecteur van Landbouw, de neer Kakebeeke, wenschte het woord, alvoren* de vergadering werd voortgezet met geslo ten deuren. Spr. heeft met veel genoegen de uitnoodiging aangenomen om met eigen oogen te zien, wat er is voorbereid voor de groote tentoonstelling. De voorbereidingen zullen welhaast geëindigd zijn, waarmede een ontzaglijke arbeid ig verricht, welke niet alleen voor de streek van het grootste belang zal zijn, maar ook voor de wel vaart van bet geheele land. Spr. gaf de verzekerinsr, dat de regee ring met de grootste belangstelling de werkzaamheden volgt en hoopte dat het zonnig weer van beden een gunstig voor teeken moge zijn voor het welslagen des onderneming. Vervolgens sprak de burgemeester van Heemstede, jhr. v. Doorn, die de eer aat zichzelf wilde houden, voor dat men hem de deur wees in dit gemeentelijk gebouw. Spr. dankte voor de uitnoodiging en was •erkentelijk voor de waardeerende woorden van den Voorz. voor het Gemeentebestuur van Heemstede. Spr. is doordrongen van den ijver van den Voorz. bijgestaan door een bekwame staf bestuursleden en het was hem een groot genoegen nu in de vergade ring zelf te komen. Spr. hoopte, dat de ten toonstelling zal slagen tot meerdero bloei voor het land en voor de leden. De Voorz. dankte beide sprekers voor hunne waardeerende woorden Eerelidmaaiscnap aan dr. v. Slogteren. Hierna ging men ongeveer 10 min. in ge heime zitting, waarna de Voorz. 't besluit mededeelde, waar bij aan dr. E. v. Slogte ren het eerelidmaatschap der vereeniging werd uitgereikt Men weet, aldus de Voorz., dat wij niet zeer scheutig zijn met de verleening hier van, waarom wij hopen, dat dr. v. Slogte ren bet zal beschouwen als de hoogste eerfc die wij hem kunnen bewijzen. Spr. hoopte dat dr. v. Slogteren voor de streek nog lang moge behouden blijven, daar zijn ar beid hier onmisbaar is. De heer Grullemans, als Voorz. der ver eeniging „De Narcis" wilde een enkel woord tot dr. v. Slogteren spreken. Hei was hem steeds een genoegen met don dr. samen te werken. Indien iemand het ecre- lidmaatschap toekomt, dan is 't aan hem. Dr. v. Slogteren dankte voor de buiten gewone eer Toen hij in 1917 in deze streek kwam, kende hij de bloembollen slechts vanuit den trein. Als spr. iets in deze streek heeft bereikt, dan is 't omdat de practici zoo groote steun verleenden bij het onderzoek. "Wat spr. van de bloembol len weet, heeft hij van de bloemisten ge leerd en hij is evenveel hun leerling ge weest, als de kweekers van hem. Van wat onder zijn leiding is geschied, komt het leeuwenaandeel toe aan degenen, die hem bijstonden. Rondvraag. Bij de rondvraag voerden verschillende afdeelingen het woord. De afd. Westland wil de aanneming van nieuwe leden vereenvoudigen, wat ontraden wordt. Verder verzocht deze afd om van de arbeidswet voor gemengde be drijven ontheffing te vragen voor 't bollen- pellen. De secretaris zegt dat dit moeilijk zijn zal. De afd. Katwijk klaagt over de nog steeds uitblijvende publicaties van liet scheidsgerecht, -ue Voorz. leest een schrij ven voor van den scheidsrechter, waarin deze hoopt, den achterstand spoedig in te halen, Afd. Voorhout vraagt wat geschiedt met het fonds, wanneer het niet noodig is. Dan kan de heffing voor een jaar worden over geslagen. De afdeeling Berkhout zag gaarne min der administratieve berichten in het or gaan en meer vaklitteratuur. De Voorz. deelt mede, dat het in de practijk moeilijk is de administi-lieve mededeelingen te be perken. Overigens wordt alles gedaan om goede artikelen te plaatsen. De afgevaardigde der afd Overveen— Bloemendaal verwarde de gelden voor het fonds voor de algemeene propaganda met die voor de pro avanda der Vereeniging, door te verzoeken de heffing te doen door het percentage van de afdeelingskassen ta herstellen. De afd. Heemstede wenschte, dat dc af schaffing van den Zomertijd zou worden bevorderd (applaus). De Voorz. onder streepte dit, door te beweren dat de Zomer tijd voor de tuinbouwers een lijfstraf is. Het eigen gebouw. De heer Grullemans vroeg, welke over- wegende redenen ertoe hadden geleid, om de zaak van het eigen gebouw niet op do agenda te plaatsen. Spr. meende, dat aan de afd. Haarlem verzocht was opnieuw met voorstellen te komen. De Voorz. zeide, dat van de. afd. Haar-* lem nog geen nieuwe voorstellen zijn go- komen, daar deze vergadering vervroegd ia om de statuaire onderwerpen af te hande len, en men met de plannen nog tot 1 Juni de lijd heeft. Spr. kon wel medcdeelen, dat het voorstel over hel huis Beynes voof geen oplossing vatbaar is gebleken, efl zeide dit vóór 1 Juli een extra-vergadering voor dit doel zal worden bijeengeroepen. Hierna sluiting dor vergadering te 1 uuï Naar de tentoonstellingsterreinen. In den namiddag werd een rondwande ling gemaakt over de tentoonstellingster reinen. Wij hebben onze lezers voort durend op de hoogte gehouden van liet verloop der voorbereidingen. Onze grootste verwachtingen zijn nu wij den aanleg in werkelijkheid zagen overtroffen. De crocussen stonden reeds in vollen bloei en men was bezig de zonnestralen te tempe ren, door een beschutting aan te brengen van deiinetakken. Zoodoende hoopt men uitbloeien voor de opening der tentoonstel* ling te voorkomen. Verder zij nog gemold, dat men pl enen heeft het post- en telefoonkantoor produc tief te maken, door het als uitzichts-toren te laten dienst doen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4