RFBAL hletiek MNASTIEK. Nationale wedstrijden van Brunhild art bet VOETBAL. BELGIë—HOLLAND. samenstelling van het Ned. elftal. Ned. Elf tal-Commissie heeft giste- t Qranje-elftal gekozen, dat op 15 a,s. in Antwerpen de Hollandsche wi iegen België zal verdedigen, [opstelling luidt als volgt: Van der Meulen (H. F. C Denis Van Dijke (H.B.S.) (Feijen.) Lefévre Bul Horsten ei Kampong) (Feijen.) (Willem H) kers, De Haas, Baer v. Slangenburg iffij ix) (Be Quick) (H.B.S.) oick Hurgronje Si.gmond J H.V.V.) (D.F.C.) reserves zijn aangewezen: bin deler (Blauw Wit), Vermetten (H. Schafer (H.B.S.) en Visser (Storm- SPORT EN WEDSTRIJOEN De samenstelling van het Ned. Elftal tegen België H.B.S. wint den eersten kampioenswedstrijd V.O.C. klopt A.D.O. De wed strijden om den N.V.B.-beker Een gelijk spel tusschen Lugdu- num en de Ned. Corinthians. R.-K. Federatie: H.B.C. speelt gelijk met Volharding. Dioc. Haarl. Bond: T.IJ.B.B. kampioen van de eerste klas B. Vitesse slaat O.S.C.R. Fluks stelt teleur tegen H.S.V. Zeegers (A.V.A.C.) verbetert het 2-mijls record. Is man ziet is met dit elftal de over- le meerderheid behouden van de elf rs, die op goede wijze de Hollandsche lin den wedstr'jd tegen Zm'd-Afrika verdedigd, zoodat de kern van het. gehandhaafd is, n.l. v. d. Meulen, Lefèvre, Bul, Horsten, Snouck Hur- Volkers en Baer v. Slangenburg, achterhoede is Ver-metten vervangen .Dijke, zeer waarschijnlijk door zijn debuut tegen de Rood© Duivels, j.l. dag. Of hij voor Denis, die nu zijn jenoot moet. missen, beter zal zijn, we af te wachten. beeft plaats moeten maken voor de De niet-opname van Pijl hebben we et ware voelen aankomen. De Fc'jen- rvoor is niet meer de man den laat- tli tijd, zoodat een verandering hier nog di dadelijk een verslechtering beteekent. of zulks ook het geval zal zijn met rfrvanginig voor de Natris door S:g- all De handelingen van de Elftal- ui. zijn meermalen onbegrijpelijk, zij fik i dikwijls aanle:ding tot critiek. Wij lia i geen oordeel uitspreken over de «li opneming van den snellen Ajac'ed, wij achten het toch geen verbetering de aanvalsb'nie, al is de D. F. C.-er iht «en goede voorhoedespeler. DERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht. kampioenscompetitie is ingezet, de i promotie- en degradatiewedstrijd gespèeld, N. A. C. veroverde het ka.m- 9cbap in het Zuiden, de eerste ronde wedstrijden om den N. V. B.-beker verspeeld en dat alles op den eersten 5? in Ma/irt, een pracht-Zondag want lour lokte ten sterkste njfeir buiten, 't lie factoren, die nog lan? aan dezen in dag zullen doen terugdenken, kampioen wedstrijd op Houfrust, door bezoekers bijgewoond, leverde' s middelmatig spel, dat bleef beneden [lelde verwachtingen. B. S. dat een veel zwaarder compe- f ichfer den rug heeft dan Go Ahead, te spoedig twee doelpunten door hun gewoon geestdriftig en snel le klas- pel, waaraan de Devent'ënaren n'et gewend waren. En zelfs de beste spe- als Roetert, Hulsman, Haes en Re- die in vroegere kampioenstour- dikwijls voor heeter vuren stonden daar toen met glans en succes door- in sloegen, hadden -nu een 20 tot 30 mi- noodig om zich aan te passen en zich le zwart© duivels behoorlijk te ver- Maar toen was het reeds te laat. reeds hadden de Kraaien zich van lilipen voorsprong van twee doelpun- rzekerd. jir'st het aantal dus, dat de VjI aarge in den eindstand uitdrukt, i Go Ahead eenmaal over 't zwaarte- kef moeilijke begin, heen was en te- Ttijd de geestdrift der Kraaien luwde, was er een meer gelijk- 'de strijd, waarin het spel z:ch snel stste en waarin beide partijen kor- of langere perioden van overwicht hetgeen door de twee doelpunten, aan weerskanten nog werden ge- dan ook vrij zuiver wordt, uitge- oodgele voorhoede was te langzaam, Iers individueel zoowel als de com- Tegen de dikwijls ver opgedron- ftre halfHm'e had een snel, overrom- aanvalsspel wonderen kunnen doen, ton capaciteiten bVek het de Deven- 'rhoede n;et te ontbreken, het geheel is Go Ahead niet tegen in en na deze eerste ware kracht- eedert langen tijd kon het wel eens en, dat de Oostelijken toch nog een woordje in den strijd om de hoog- ffingen meespreken. Over den wed- neld't de „Crt.": 8 na ongeveer viif minuten nam H. no leiding door Van Thiel, dte den la oen schermutseling, ontstaan uit P6 6s8chop, tusschen. vele beenen door ure net schoot. Vijf minuten laten, toen scherp had voorgezet, en de Go verdediging bij herhaling mistrap- ndde de bal bij Ba er, die, na eem'g :oi nel, van behoorlijken afstand, een ncn houdbaar schot inzond, dat tus- G "6 uitgestoken handen van den doel- °°r doel trof (2—0). H. B. S. blijft Roentgen tijd in het offensief. Lash een ongeval een oogverwonding Hl Is spoedig terug en dan is het oer verdeeld. Als er een 'half uur l®j brengt de rechtsbuiten van Go Wed op en uit zijn voorzet verkleint (2 Hfectvol ®cbot den achter- BilrV' menige verdere kansen Go Ahead niet en met 21 Het begin na de hèrvat- iflnW. e€n KeB.ik opgaand spel, doch vergroot H. B. S. haar voor sprong. JSen good door Van Thiel opge brachte bal verandert door Remcyer's lichaam van richting, waardoor Smeets onverwacht een kans krijgt, die hij zich niet laat ontglippen (31). Niet lang daarna schiet De Vries den bal van af den vleugel op het doel en bij een reddings poging van den uitvallenden Halle stompt deze den bal in eigen doel (41). Nauwe lijks een minuut later maait Vernietten royaal over een voorzet van Lueks heen en Halle profileert dankbaar van de geboden kans f42), Dan zalkt H. B. S. af en Go Ahead is een tijdlang aan het woord, doch haar spel blijft te langzaam en het treu zelen van den Haagschen doelman, waar in wel een kansje schuilt, ontgaat haar eenige malen. Tegen het einde wordt H. B. S. weer wat sterker en wij noteeren goede schoten van Lash, Boer en De Vries, die gestopt worden, terwijl KuchUn de kracht van de doel lat op de proef stelt. Een uitval van Go Ahead bezorgt Halle nog een laatste fraaie kans, maar zijn schot is te hoog en met 42 vo:r H. B. S. blaast de heer Vuvk, d:e goed voldeed, in rukken. De elftallen waren: H. B. S.: Zijlstra, Vermetten, Denis, Van Thie', Schafer, Graafland, Lash, Baer v. Slangenburg, Smeets, Kuchlin en De Vries. Go Ahead: Halle Jr., v. Assen. Roetert, Haes, Hulsman, Remeyer, Tusbuizen, Hnr1e Sr.. Lueks, De Kreek en Stenvers. Meer dan de overwinning van HBS. op Go Ahead zal verbazing wekken de zége van V. 0. C. op A. D. O. Met n'et minder dan 40 bleven de in deeradatiegevaar verkeerende Schïebewoners de meerderen van A. D. O. Niemand, al had hii nok een overwinning der thuisclub verwacht, had die zoo groot gedacht. Het Ls een goed voorteeken voor V. O C een slecht begin voor de tweede-klas kampioenen. „De Crt." geeft van den wedstrijd vol gend verslag. Beide ploegen ziin geheel volledig. De Rotterdammers zijn onmiddellijk het sterkst en er wordt een groot aantal hoek- sehonnpn on het Haao-sche doel genomen, waarbij blijkt, dat A. D O over een uit stekenden doelman beschikt R:j 'n snel len uitval van A D. O. zendt W. Tap een lastig schot 'n, dat Bikkers tot hoekschop verwerkt. Na oneeveer 10 minuten snel ens passeert Scri-wanek na. een snellen ren, naar v. d. Eb. d:e onhoudbaar doelpunt (10). V. O. C blijft het beste van het spel houden, doch voor doel worden talrij ke kansen gemist. Tegen het emde van de eerste speelheift werkt A D. O. zich wat los. doch de Haagsehe voorhoede, waarin W. Tap op ha've kracht speelde, is weinig gevaarlijk. Rust komt met onveranderden stand. Na de hervatting ja V. O. C overwegend sterker geweest. De Faas brengt eenmaal keurig op, passeert de geheele Haagsehe verdediging en vergroof on zeer fraaie wij ze den voorsprong. Vlak daarop brengt Weblema, uit een korten center van Van Everdingen, den stand op 30. Het wordt een spel van kat en mui-s. het regent scho ten op het Haagsehe doe'l, doch doelman Quax behoedt z'jn club voor een debacle. Toch kan hij niet verhinderen, dat Van Everdingen, na goed opbrengen van Groos- johan. voor de vierde maal scoort. Hoe wel V. O. C nog ettelijke kansen krijgt, blijven doelpunten verder uit. zoodat de Rotterdammers met 40 winnen. De gewone competitie verliest door de bijzondere wedstrijden eenigszins haar belangstelling. Daardoor waarschijnlijk ook hebben de A.S.C.-reserves het niet tot een Overwinning gebracht tegen B. M. T. II Een gelijk spel was slechts het resultaat. Beter werk werd verricht door de Lug- dunum-reserves die den kampioenen dezer afdeeling een 20 nederlaag toebracht. In het Zuiden viel den eindelijk de be slissing M. V. V. kreeg op eigen terrein een 20 nederlaag te slikken, nadat zij N. A G. onlangs op eigen terrein een 51 nederlaag toebrachten. De Bredanaars hebben dus schitterend revanche genomen. Zelfs een gelijk spel had hun het kam pioenschap gebracht. De stand tusschen beide kopclubs luidt nu: Gesp.gew. gel. verl. v.t. pnt. N. A. G. 20 10 1 3 62—27 33 M. V. V. 18 12 2 4 83—12 26 Voor de vijfde maal is het den Breda naars gelukt het kampioenschap der Zui delijke eerste klasse te behalen, Opgericht den 19en November 1912 als combinatie van Noad en Advendo zien we N. A. G. eerst debuteeren in de Zuidelijke 2e klas. Seizoen 19141915, het seizoen der nood- competitie brengt N. A. G. in de hoogste afdeeling, waarin op t' eind de derde plaats werd bereikt. Drie achtereenvolgende sei zoenen eindigt N. A. G. dan als tweede, terwijl in de competitie 19181919 door de Bredanaars de kampioenstitel werd be haald. In de wedstrijden om den kam pioenstitel van Nederland plaatsten do Bredanaars zich vier. Aan 't eind van 1919 1920 is N. A. G. weer twee, maar 1920 1921 brengt haar opnieuw het kampioen schap. En thans bereikt N. A. G. haar hoogtepunt want ook in de kampioens competitie van Nederland zegevieren de Bredanaars over Be Quick, Ajax en Go Ahead. In 19211922 werd weer als No. 1 In 't Zuiden geëindigd en in den strijd met Be Quick, Go Ahead, Blauw "Wit werd N. A. G. 8 met slechts één punt minder dan beide laatsten. 19221923 werd ach ter Willem II geëindigd, maar 19231924 stelt N. A. C. weer aan t' hoofd en in de landscompetitie tegenover Feijenoord, Stormvogels, Enschede en Be Quick. De derde plaats werd bereikt. En thans zijn de Bredanaars voor de vijfde maal na fei len strijd als kampioenen geëindigd. Onze beste gelukwenschen brengen we hen. In het Noorden deed Alcides een goed geslaagde poging om nog een punt in te loopen. Het werd tegen Veendam een puntloos gelijk spel. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland 's-Gravenbage: H.B.S.Go Ahead 42 AFDEELING II Promotie-competitie 2e Klasse. Rotterdam: V.O.G.A.D.O. 40 Res. 2e Klasse A Leiden: A.S.C. IIB.M.T. II 2—2 Res. 3e Klasse A Schiedam: S.V.V. IllLugdunum II 02 AFDEELING IV Eerste Klasse Maastricht: M.V.V.N.A.G. 02 AFDEELING V Eerste Klasse Meppel: AlcidesVeendam 00 OM DEN N.V.B.-BEKER. Wat een gelukkige gedachte van het N. V. B.-bestuur om de seriewedstrijden om den Holdertbeker wederom in eere te her stellen. Want naar onze bescheiden mee- ning is dit een bijdrage tot de aloude leuze: „bet spel om het spel". Nu geen strijd om bet bestaan, waarbij alle hens aan dek moet om, coute crue conté, te zege vieren of zich te handhaven. Nu geen zucht Daar boogeivhetgeen vele spelers in spireert tot onmogelijke daden, tot een hoven hun krachten gaan, maar nu een oude strijd om de eerepalm, om den Hol dertbeker, een sportieve strijd, die van de spelers geen tentoonstelling van uitwassen vordert, maar een bezadigd meten van, heel dikwijls, onbekende partijen, een vriendschappelijke strijd in den hesten vorm. De bekerwedstrijden dateeren van hef seizoen 1898-'99 nadat hij reeds in 1897 werd geschonken door den beer Holdert. De volgende achttien clubs schreven voor de eerste bekerwedstrijden in: Vol harding A,), Quick (A".), R. A. P., Swift (A.), Ajax (L.), Haarlem, B. V. V. (Bre da),' Victoria (R.), Celeritas, Concordia, H. V V., Rapiditas, P. W., Go-ahead W.a- geningen), Victoria (Wageningen), Be Quick (Gr.), Hercules en Vitesse. H. V. V. en R. A. P. bleven over voor den eindstrijd, die door de laatste vereeni- ging met 1—0 werd gewonnen. Het volgend seizoen schreven er 25 vereenigingen in en werd de beker ge wonnen door Velocitas Dat is de eerste maal geweest, dat het winnen van den beker werkelijk geestdrift heeft veroor zaakt. Velocitas was toen nog een betrek kelijk onbekende tweede klasser, maar dank zij de hekerwedstrijden heeft de club in dat seizoen een schitterende reputatie veroverd, waaraan het later haar opne ming in de eerste klasse ook te danken had. Achtereenvolgens werden door de ca detten, Rapiditas, H. V V., Sparla en in den eindstrijd het Le.idscho Ajax gesla gen. De cadetten wonnen den eindstrijd met 31 na bij de pauze met 10 achter gestaan te hebben De ploeg werd" bij de thuiskomst te Breda feestelijk ingehaald, wat toen voor ons land iets geheel nieuws was. In 1900/01 waren het hoofdzakelijk Westeliike clubs, welke inschreven. Het was ook ditmaal echter weer een belang- vrekkend slot. Op het terrein aan de Span jaardlaan sloeg H. B. S. in een aardigen wedstrijd R. A. P. mei 43. In 1901/02 schreven er 40 elftallen in en kregen we op H. F. C.'s terrein den eind- wedstrijd tusschen Haarlem en H. B. S., waarbij de beroemde wisselvalligheid der roodbroeken weer eens voor den dag kwam. Immers hetzelfde elftal van Haar lem, dat kort tevoren door H. V. V. met 80 had verloren, won den beker door H. B. S. met 21 te slaan. Het volgend seizoen zag ongeveer een gelijk aantal elftallen aan de eerste ronde deelnemen. Het werd ditmaal weer eens een succes voor H. V. V., dat in den eind strijd H. B. S. met 61 sloeg. In het seizoen 1903/04 dongen 52 elftal len mee en ditmaal was het een succes voor .H. F. C., dat begonnen was met een nieuw record voor het hoogste totaal te maken door op St.-Nicolaas het Amster- damsche V. V. V. met een 250 nederlaag te verrassen, H. E. G. kwam in den eind strijd tegen H. V. V. Ook dit is een histo rische wedstrijd geworden Tien minuten voor hef einde was de stand 10 voor H. V V. doch toen maakte Eddy Holdert uit een strafschop gelijk, Even later bracht dezelfde speler den stand op 21 voor H F. G. en ten slotte zorgde Henny voor een 3de punt. - Tot 1908 heeft men de bekercompetitie nog weten door te zetten doch toen later de bepaling kwam, dat de competitie-wed strijden voor gingen, waardoor clubs ge dwongen werden met een lager elftal uit te komen, verloor de competitie veel van haar waarde. Achtereenvolgens werd de beker toen veroverd door V. O. C., Concor dia, V. O. C., H. B. S, Quick II (Raag), Quick II (Haag), Quick (Haag), Haarlem, H. I*. CD. F. CH. F. C., Quick (Haag), Ajax en R. G. H. In 1919 deed men nogmaals een poging. C. V. V. werd dat seizoen de gelukkige winnaar, wat wel duidelijk deed zien dat de bekerwedstrijden in verval waren ge raakt Daarna won Schoten in het seizoen 1920/21 den beker en daarmede was het voorloopig gedaan totdat men dit seizoen de clubs weer eens voor den beker heeft opgeroepen. De eerste ronde is thans'verspeeld en bet krachtsverschil in de diverse wed strijden blijkt overduidelijk. Niettemin bracht de loting ook gelijkwaardige tegen standers over elkaar, zoodat het aan span ning niet heeft onfbrokeen. Die reeks-wedstrijden hebben in de Sleu telstad gebracht een kennismaking van Lugdunum met de Nederlandscbe Corin thians. En zooals de diverse bladen reeds meldden, zou een elftal van oud-interna tionals in dit tournooi de kleuren der Co rinthians te verdedigen. Jammer, dat eenige heeren verhinderd bleken, o. m. Francken. Maar in ieder ge val kregen we bier een keurbende van ve teranen, die hun sporen op het groene veld reeds langs hebben verdiend, onder wien La Chapelle, de H. V. V.'er zeker wel de nestor was. 't Is een aardige wedstrijd geworden. Eenerzijds verrassende staaltjes van be hendigheid der veteranen, die demon streerden „boog spel" te hebben gespeeld, maar nu de medewerking van hun onder danen moesten missen in beslissende oogen blikken, anderzijds 'n taai volhouden, met demonstratie door enkelen van vergevor derde zelfopleiding en inzicht. Nogmaals: een eerlijk kampen om de overwinning, die de Corinthians door een gelijk spel als bezoekende vereeniging in de volgende ronde bracht.1 We blijven de herinnering bewaren aan oen aardigen kamp op een milden voor jaarsdag, in lentemaand 1925, aan den Warmonderweg. We laten hieronder, ontleend aan de „Crt." de uitslagen volgen. De cijfers achter de namen der vereeni gingen geven de klassen aan, waarin de elftallen voor de N. V B.-competitie spe len. P. beteekent Plaatselijke Bond. De uitslagen. A'dam: Avanti (P)—A. D. W. (P.) 1—1 A'dam: BI. Wit (1)Meteoor (P.) 120 A'dam: O, D. E. (3)Electra (P.) 60 A'dam: Amstel (3)Oosterp. (P.) O0 A'dam: Neerlandia (3)D. W. S. (2) 24 A'dam: Swift (3)Haarlem (1) 04 A'dam: E. D. W. (3)—D. W. V. (3) 1—3 A'dam: V. V. A. (2)—A. F. G. (2) 1—2 A'dam: W'meer (3)W. Frisia (2) 20 Krommenie: K.V.V. (4)Hortus (8) 16 Utrecht: A res-(3)Schoten (2) 33 Utrecht: 'D. O. S. (2)Kennemers (3) 52 Utrecht: Utrecht (3)—Z. V. V. (2) 0—0 Utrecht: Voorwaarts (2)W.F.G. (2) 11 Oostzaan: O.S.V. (3)E. V. G. (3) 01 Assendelft: Assend. (4)—H. F. G. (I) 0—0 Laren: Laren (3)Zandvoort (2) 14 Alkmaar: Alc. Victrix (2)D.E.G. (2) 24 Zaandam: Z. F. C. (1)—Velox (2) 3—0 Amersf.: Quick(A.) (3)—V.V.G.A. (P) 4—0 Gorinchem: Unitas (1)Zeoburgia (3) 4—0 Bloemendaal: Bloemendaal (2) Sparta (1) 13 Volsen: V.V.S. (3)—Hilversum (2) 3—4 Hilversum: Donar (2)Helder (3) 10 Hilversum: 't Gooi (1)—B.F.C. (4) 5—0 Haarlem: E.D.O. (1)—Ajax <i) 0—0 Haarlem: R.G.H. (1)—Stormv. (1) 2—0 Baarn: Baarn (3)Sclievening.en (4) 01 Deh Haag: Quick (1)Feijenoord (1) 03 Den Haag: Togo (4)Hercules (2) 18 Den Haag: V.U.G. (2)—D.V.V. (4) 4—0 Den Haag: R.V.G. (3)Kampong (2) 0—3 Den Haag: H.B.S. (1)—S.V.V (2) 1—3 Den Haag: Vios (3)St. Hooger (2) 51—4 R'dam: Transvalia (3)—G.V.V. (2) 3—5 R'dam: R.F.G. (2)D.II.C. (2) 7—3 R'dam: Excelsior (1)S.M.V. (P.) 171 R'dam: Leonidas (3)Culemb. (3) 30 R'dam: U.D.I. (3)—V.D.S. (3) 3—1 Schiedam: Schiedam (3)Nept. (2) 13 Schiedam: H.D.V.S. (2)—S.V.W. (2) 1—1 Delft: Concordia (2)—H.V.V. (1) 3—2 Vlaardingen: VI. (3)—B.M.T. (2) 2-4 Maassluis: Maas (4)Olympia (2) 32 Leiden: Lugd. (3)—Corinthians 0—0 Schoonhoven: Sch. (3)Fortuna (3) 21 Arnhem: Vitesse (1)P.E.C. (2) 10 Arnhem: H.Hendrik (2)Rigtersbeek (2) 4—0 Arnhem: A.V.W. (l)-Theole (2) 2—4 Wageningen G.V.C. (3)Ensch. Boys (1) 1—3 Sliedrecht: Sliedr. (4)D.F.C. (1) 13 Dieren: Theorthorne (4)—Tub. (2) 2—1 Zwolle: Zw. Boys (2)Simson (3) 60 Doesburg: Doesb. (3)A.G.O.V.V. (2) 06 Deventer: U.D. (1)Germanicus (3) 31 Deventer: D.O.T.O. (2)— Rheden (4) 4—0 Brummen: B.I.G. (3)W.V.G. (2) 33 Nijmegen: Quick (1)Arnhem (2) 23 Wijhe: Wijhe (3)Oosterbeek (2) 21. Hengelo: Hengelo (1)Apeid. B. (4) 13;0 Enschede: Enschede (1)N.E.C. (2) 42 Hattem: Hattem (4)V V.O. (3) 00 Doetinchem: Doet. (3)Eendr. (2) 22 Zutphen: Be Quick (2)Wagen. (1) 11 Waalwijk: Waalw. (3)Alliances (1) 14- Besoyen: W.S.G. (3)Alliances (1) 03 Middelburg:Middolb. (2)Boxtel (2) 11 Tilburg: Longa (2)Eindhoven (1) 31 Tilburg: Willem U (1)—Bredania (1) 2-2 Eindh.: P.S.V. (1)—Helmond (2) 1—0 TegelenT.S.C. (2)Vlisingen (2) 3—t Groningen: G.V.V (1)Bato (2) 32 Groningen Velocitas (1)Achilles (1) 53 Bij gelijk spel wordt de bezoekende club in de volgende ronde geplaatst. LugdunumNed. Corinthiar.s 00. Hoewel Lugdunum door het gelijke spel tegen de Corinthians niet gebaat is, wijl de gasten bij een gelijk spel gewonnen hebben, is het resultaat voor de Leide- naars toch. niet onverdienstelijk, gezien het elftal, waarmede de Corinthians ia het veld kwamen. De uitslag geeft de ver houding goed weer. Het was een spau- nendo wedstrijd, het aankijken ten volle waard, maar wio met de idee, dat de Co rinthians mot flinke cijfers zouden win- Jien, naar het veld zijn gegaan, zijn be drogen uitgekomen. Niettemin hebben allen toch kunnen genieten van het som wijlen heerlijk doordachte spel der Co rinthians. Moeheid eenerzijds en het en- thousiaste spel dei' groen-witten ander zijds zijn echter orozaak geweest, dat doelpunten uitbleven. Speciaal J. Bulder en Boelio Kessler, d e mannen uit de voorhoede, waarvan men alles verwacht te, leden daaronder ten zeerste en bet deed zoo nu en dan wel eenige gapingen ontstaan. De besten bij de gasten waren Kamperdijlc en Swartouw, terwijl ook La Chapelle en na de rust Mac Neill een goede partij speelden. Bij Lugdunum hebben allen enthou siast gespeeld, hoewel de voorhoede in het begin wel wat te weinig doortasfenct was. Half linie en backs waren best op' dreef en v., d. Berg heeft menïgen aanval onschadelijk gemaakt, waarvoor hij mw nigmaal een hartelijk applaus verwierf. Onder leiding van scheidsrechter v. Moer stellen de volgende elftallen zich oy Lugdunum. v. d. Berg Trouwee Bekkering v. d. Nat v. Well A. Goddijn P. Goddijn Roman Bavelaar Leuering Keérewoe? O Jurgena mr. Welcke* Chapelle J. Bulder B. Kessler Robertson Kamperdijk Kuntza Swartouw T. Kessler Mac Neill Ned. Corinthians. Door een eerewacht van jongere groene witten betraden de Corinthians het veld, alwaar zij door den voorz. van Lugdu num, den heer Blote, werden verwelkomd en met bloemen gehpldigd. De Corinthians wonnen den toss en Lug dunum trapte af. Onmiddellijk ging da voorhoede op het doel der gasten af en reeds dadelijk werd een corner genoteerd. Deze leverde niets op en de Corinthians begonnen hun dikwijls fijn berekend spel Keurige through pass, juist aangegeven,, snel en open spel wisselden elkander af en reeds spoedig dachten we de Corinthians de leiding te zien nemen, toen v. d. Berg was uitgeloopen, doch Bekkering kopte den bal keurig uit doel. Even later stopte v. d. Berg een hard schot van Jaap Bul der. Bij een volgenden aanval nam Boo,lie den bal keurig mee door hem vooruit te koppen, doch v. d. Berg liep nit en re tourneerde den bal. Het spel golft heen en weer. Tonriie Kessler kreeg druk werk van Keereweer en hij zoowel als Swar touw zuiverden menigmaal met formida bele schoten, die nu juist niet altijd het gewenschte resultaat hadden, hun terrein. Tal van corners werden aan beide zijden genomen, een bewijs, dat de verdedigingen liet menigmal hard te verantwoorden had-* den. Na de rust waren- Boe lie en Jaap Bul der van plaats verwisseld, maar na eenige oogenblikken goed actief spel bleek, dat de moeheid beiden danig verslapton. Toen' de Corinthians aftrapten, nam Lugdunum dadelijk den bal over en ging de voorhoede weer snel op het doel af, doch Mac Neill redde schitterend. Bij een nieuwen aan- i val zette Keereweer met een pracht schot' scherp voor, doch P. Goddijn was iets te laat, zoodat de bal het doel reeds gepas- seerd was en achterging. Roman schoot even later juist over de deklat. Horhaal-< (lelijk moet Mao Neill dan handelend op-1 treden, maar hij verstaat de kunst, goed' en hij houdt zijn doel schoon. Na een: twintig minuten gaf Kamperdijk met een! mooie through pass den bal aan Boel id Kessler, die op het Lugdunum-dool af-» stormde, waar v. d. Berg evenwel het. ge-* vaar overzag en uitliep. De bal ketste te* gen hem aan en A. Goddijn werkte den bal corner. Jurgens miste even later een prachtkans door den bal voor te zei ten in plaats van zelf te schieten, Jaar> Bulder schoof over het doel heen en een magni fiek schot van Boelie ketste legea de dok- lat. Weer komen de Corinlhians terug. Boclie leidt den aanval, hij schiet togen pen back, Welcker vangt den bal op en schiet keihard in doch v. d. Berg stompt vallende den bal weg. De druk op het Lugdunum-doel houdt aan cn alt een al-< gemeenen aanval kopt Chapelle keurig in^ doch v. d. Berg is er weer haadi" bij oi* weg te werken. Nog enkele fanatieke aanvallen volgen, maar onveranderd komt het einde Westelijke eerste klassers. In Terminus te 's-Cravenhage heeft Zaterdagavond de Vereenigng van Weste lijke le klassers vergaderd. Hot voor naamste agendapunt was de verkiezing van de afgevaardigden ter algomcone ver gadering van den N.V.B. De aftredende leden werden met algemeene stommen herkozen, n.l. de heeren Bronkhorst (A. S.C.), Dirkzwager (H.V.V.), Kocti (UB. S.), Koolhaas (Ajax), Lamey (H.B.S.),' Lotsy (H.F.C.), De Nobel (Stormvogels), mr Reus (D.F.C.), Schoen R.C.H.), Seyl- houwer (Blauw-Wit), Weber (Feijenoord), Zittersteyn (Quick); de heer Meyer (Uni tas) werd als algemeen plaatsvervanger gekozen. Aan den N.V.B. zal het verzoek orden' gericht om in het vervolg voor don N.V. B.-beker alleen N.V.B.-clubs toe te laten, en bij een groot aanlal inschrijvingen le klas clubs van het spelen van een of meer voorronden vrij te stellen. JR. K. FEDERATIE. Overzicht Dc eerste kampioenswedstrijd tuBschert H. 13 C. en Volharding is in e-on gelijk spel geëindigd, hoewel dc He ems toed sehe club bij wat minder slordig spel zeker een overwinning had kunnen verdienen. De wedstrijd zelf stond, naar do ,ftliid.- mrgmeldt, o-p zeer hoog peil, mot da voorhoede van Volharding iets tactiacher. Keeper Vester, hoewel klein, bleek safo^ en gaf geen enkele kans. Ook de H.B.C* verdediging, met J. Vester als uitblinker, was tegen 't vlugge Volharding-cpiintefc wel opgewassen Aan de oveiv-^do kreeg Roe-lants in het Volharding-doel volop, werk, daarbij gesteund door „ecu. trapvasfc backs tel bleef ook bier voorloopig B-cooren uit. Pas na 25 min. komt de eerste goal voor H B. C. als Klaver voorzet en v. Deurzen onhoudbaar scoort (1 Voor rust een vlug op en neergaand spel, zon der succes. De rust blijkt Volharding goed', gedaan te hebben Zij vallen onstuimig'1, aan, en als na 5 min. F. Mooren mist, ghafc A Puthaar alleen op Vester aan, en zend6. een schuin schot in, wat de keeper, den-- kende dat de bal langs gaat, laat gaan.' (1—1.) Deze bal was houdbaar. Dan eeaj

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5