'Itand van den haard der ontploffingen 1b gelegen^ stortte door den geweldigen lucht druk ineen. De schade wordt op vele mil- Koonen geraamd. De geheele militaire en civiele medische ita-f van de stad is ;,op hot oogenblik in actie om hulp te verleunen aan de slacht offers. Omtrent het aantal gedoode en gewon de personen loopen de berichten nog uitb een. Sommigen spreken van honderden dood en en gewonden, terwijl van den an deren kant wordt gemeld, dat het aantal gewonden ongeveer 300 bedraagt-, terwijl dat der gedooden niet zeer hoog zon zijn. Een aardbeving in Amerika. Geen slaohtoffera weinig schade. Zaterdagavond om 9.23 is een aardbe ving gevoeld in 't Oostelijk deel van de Vereenigde Staten, van Canada af Louisville in het Zuiden en tot Chicago in het W.esten. De aardbeving, welke vermoe delijk in het dal von de St. Laurens-rivier ■etelde, duurde 4 minuten en richtte wei nig schade aan, terwijl, voorzoover be kend, niemand gedeerd werd. De schokken waren evenwel in de stad New York schrik wekkend genoeg om vele inwoners straat op te driiven. Zij hoorden in hun woningen deuren kraken, vensters rate len. vlooren sehiiddon. huisraad zagen zij waggelen, terwijl pleister van het plafond t. schiWoriïoTi vnn den wand vio1«u Te Brooklyn Re*-» het puhb'ot- ïr. een schouwburg tijdens de voorstelling van angst weg. De beweging van den bodem werd sterk gevoeld, zelfs tot in de boven ste verdiepingen der wolkenkrabbers. In een kleine stad vielen twee huizen tegen elkaar zonder echter in te storten. Nadat de eerste schokken vrijwel geen schade hadden aangericht, keerde overal de rust terug. Moordaanslag op een Armeniër. Te Londen werd Zaterdag een rijke Ar meniër doodelijk gewond in zijn bureau in de City gevonden. De wanorde in het ver trek waar geld en sieraden over den grond verspreid lagen, wijst er op, dat een gevecht heeft plaats gehad alvorens de Armeniër werd doorstoken. De gewon de is bewusteloos. Familiedrama In een woning te GrossachBenheim i« een vrouw en haar eenig kind, een jongen ▼an 8 jaar, door bijlslagen gedood gevon den. Later ontdekte men in «en weide het tijk van den man van het gezin, die zich klaarblijkelijk door een schot in den mond had gedood. Nadere bijzonderheden om trent de beweegredenen van de daad ont breken. Noodlottige vertraging. Uit Warschau wordt gemeld: Een jongeman, Budol geheeten, wa-s on langs door het gerechtshof van Lemberg wegens moord ter dood veroordeeld. Toen het uur der gerechtelijke vergelding gesla gen bad, schreed hij rustig naar de exe- outie-paal. Nauwelijkshad het commando ,,vuur|" weerklonken, of er werd aan den executie- commandant een telegram van de rechter lijke autoriteiten te Warschau overhan digd, waarin last werd gegeven, de execu tie op te schorten Een vertraging van slechts enkele se conden in de bestelling van het telegram had den jeugdigen veroordeelde het leven gekost. Een communistische hongerstaker. D© Pester Lloyd" meldt uit Boekarest, dat de hongerstaking van den wegens bols jewistische agitatie gearresteerden Roe- rnoenscben oommunistenleider Alexander Dobrogeheanoe thans reeds 29 dagen Huurt De man bevindt zich in het militair tospitaal en verset zich hardnekkig te len kamfer-injooties. De geneesheeren zijn ran meening dat zdjn einde thans snel na- Hert. De „doodende straal'» naar Amerika. H Grindell Matthews is uit Amerika te Southampton teruggekeerd. Hij verklaarde Hat Engeland thans de kans verloren heeft *m zijne uitvinding, bekend als de ^Doo iende Straal", te bemachtigen, want hij li er binnen een week in geslaagd, de .Straal" aan Amerika te verkoopen I Hij ie nu in Engeland teruggekeerd om zijn heele vermogen te verzamelen en zal binnen zes weken daarmede naar de Ver- •enigde Staten terugkeeren. Matthew b weigerde mede te deelea, welken prijs de V S. hem voor zijne uitvinding betalen. PE FHJM3TREEK WOERDEN. Gemeenteraad. Verkiezing tijdelijk wethouder. De pensioensaftrek voor het gemeentepersoneel; een afwij zende beschikking van Ged. Staten. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente Voorzitter Burgemeester H G van Kempen; afwezig wegens onge steldheid wethouder Engel en de hoeren Smits en v. Tuyl. In aansluiting met het reeds vermelde yolgt hier een uitgebreid verslag. De notulen worden na eonige opmerkin gen van wethouder Kalsbeek en den heer de Kruif goedgekeurd. Ingekomen stukken: Schrijven van den keer D. Engel Jt., namens zijn vader mel dende, dat deze ontslag neemt als wet houder en raadslid en tevens dankend Voor do aangename samenwerking steeds •nd er vond en. De Voorz. zegt met leedwezen kennis genomen te hebben van dit schrijven. Spr terijdt ©enige woorden van waardeering »an het vele door den heor Engel voor de gemeente verricht Spr. m\ent wel de Joik te kunnen zijn van alle leden indien spr. hem hiervoor hartelijk dank zegt en den wensch uit, dat de heer Engel spoedig moge herstellen en nog vele jaren als in woner van deze gemeente in haar welzijn belang moge stellen (teellenen van instem ming). Verzoek Coöp. Viscbhandel „Helpt El kander" te Kamerik om bet viachrecht in het gemeentewater weer voor 3 jaar te mogen huren. B en W. stellen voor afwijzend hierop te beschikken en het vischwater publiek te verpachten voor 3 of 6 jaar naar gelang de inschrijving. Goedgekeurd. Verslag Commissie tot wering van schoolverzuim en plaatselijke schoolcom missie. Verslag R, K Bewaarschool 1924. De Uitgaven bedroegen f 1932.66}, ontvangsten f 297.90. Dankbetuiging van den heer A. Zon voor zijn benoeming tot secretaris der com missie van de Bedrijven. Schrijven van Ged, Staten, waarin goed- koering verordening op het beheer der be drijven. Adres Middernachtzending. Deze stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men. Benoeming tijdelijk wethouder. Bij eer ste stemming wordt gekozen de heer J. de Kruif, R.-K. met 7 st De heer de Kruif bedankt hiervoor wegens drukke beroeps werkzaamheden, waardoor hij deze taak niet naar behooren kan vervullen. Bij tweede stemming wordt gekozen de heer O. J. van Eijk (Vrijh.Bond). Ook deze be dankt. daar hem niet de werklust doch wel de werkkracht ontbreekt om deze taak goed te vervullen. Bij de derde stemming werden uitgebracht 4 stemmen op den heer Zon, 3 op den heer H. Brunt, 2 op den heer de Wit en 1 blanco. Volgende nieuwe Hamming H Bruut 3, de Wit 3, Zon 4. Na loting tusschen de heeren H. Brunt en D© Wit herstemming tusschen H. Brunt en J Zon. Uitslag: ieder 4 stem men. De heer H. Brunt wordt als oudste in jaren gekozen verklaard. Verzoek Pluimvee-Vereen. Nut en Sport om subsidie voor een te houden Tentoon stelling op 10, 11 en 13 April. B. en W. stellen voor f 25 subsidie te verleenen. De heer Zon is hier wel voor, indien het een nationale is. De heeren Zonnevelt en de Kruif geven ook hier de voorkeur aan Weth. Kalsbeek wijst nog op de sympathieke wijze van verdediging dezer vereeniging destijds door het raads lid Snel Deze spreker betoogde toen, dat het een liefhebberij was voor lui uit den werkenden stand Spr. wil die woorden nu herhalen en onderstrepen en die menschen dit bedrag geven ter aanmoediging. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen; tegen de heer #on. Rekening Burgerlijk Armbestuur. Goed gekeurd. Wijziging leveringscontract electriciteit Gouda. Goedgekeurd. Voorstel van 7 raadsleden om in beroep te gaan tegen besluit Ged Staten waarbij goedkeuring onthouden werd aan het Raadsbesluit betreffende het verhalen van 5 pensioen op ambtenaren en werklie den Hierbij was ook gevoegd een voorstel om 2 leden van den raad te benoemen die dit beroep bij Ged. Staten of bij den Raad van State zullen toelichten. B. en W stellen voor hier afwijzend op te beschikken. De Vooi-z. deelt, mede, dat ook Leiden een dergelijke beslissing heeft genomen en de Minister heeft afwijzend hierop beschikt. Vervolgens deelt de Voorz. mede, dat de financieele toestand van de gemeente veel is verbeterd De raming der opbrengst is te laag, er wordt een hoogere opbrengst verwacht van f 7000. Het verhaal der pensioenen zou bedra gen f 2710 zoodat er nog een belangrijk overschot is. D© H O. zal dan ook ver laagd kunnen worden. Daarbij komt dan nog, dat Leiden hooger belasting heeft als Woerden. De heer d© Wit zegt. dat Woer den Leiden niet is. Daar 1 i j d o n ze mis schien meer en worden meer uitgeknepen. We zitten hier voor het algemeen belang en niet alleen voor de ambtenaren. Spr. wijst op de vele oninbare posten, welke bier voorkomen Het Rijk geeft 10 loonsverlaging plus verhaal van pensioen Er is door B. en W. ook aan medegewerkt om dit voorstel te krijgen. Spr vraagt of dit een schijnvertooning is geweest. Zeker had men van B. en W. meerdere medewer king verwacht. Spr wenscht het adres te handhaven. De Voorz. antwoordt dat B. en W. van standpunt zijn veranderd, om dat geen hooger beroep open staat; nu doen deze raadsleden dit op grond van de provinciale vlet om dit besluit te doen ver nietigen. Spr vindt dit een verkeerde hou ding Spr. heeft Leiden niet als voorbeeld bedoeld, alleen het ministerieel besluit voorgelezen. De heer Roozeboom heeft ook medegewerkt om het voorstel bij de begrooting er door te krijgen, toen echter noodgedwongen Nu echter de finantieelo toestand veel beter is zal spr. voor het voorstel van B. ©n W. stemmen. De heer van Eijk is ook niet voor aanvrage om vernietiging. Met tal van cijfers toont spr. aan dat hier het belastingstelsel niet deugt en bij betere regeling voot velen niet zoo drukkend zal zijn Laten we, aldus spr-, meewerken aan een edgen heffing om zoo een beteren toestand te krijgen. De heer Zonnevelt zegt, dat het vorige jaar een voorstel was gekomen uit den boezem van den raad nu door B en W. ingediend en met alg. stemmen aangenomen. Spr. noemt de handelwijze van Ged. Staten be neden alleB. Spr. had althans van hem een beter antwoord verwacht. Spr. wijst er ook nog op dat alleen deze toestand in Zuid-Holland is De heer Zon zal stemmen voor het voorstel van B. en W. omdat destijds de ambtenaren op dit salaris zijn aangenomen en de financieele toestand der gemeente verbeterd is De heer de Kruif wijst op de onjuistheid in het be toog van den heer Zon. De ambtenaren zijn sinds hun aanneming wel 8 maal zoo veel verbeterd. Spr,gipst ook sterk de Na de Wasch. Als de Handen voortdurend nat zijn geweest en daardoor schrijnend aanvoelen, moet men ze direct inwrijven met PUR0L. Dat verzacht dadelijk. 1547 houding van Ged. Staten. De salarissen van ambtenaren van onze gemeente zijn zoo schrikbarend verhoogd ook geheel te gen onzen wensch. Alle voor de gemeente voordeelige besluiten worden door ben af gewezen. Weth. Kalsbeek keurt ook de houding van Ged. Staten af. Spr. wil toch niet medewerken aan het voorstel der* raadsleden. De pensioenwet kent geen hoo ger beroep. Waar Leiden het moest ver liezen. welks voorstel verdedigd werd door jhr. mr. de Gijselaar, daar is 't belachelijk dat men het hier wel zou willen doen. Ver der toont spr. breedvoerig aan dat de fi nancieele toestand van Woerden werke lijk niet gunstig is; de opcenten der in komstenbelasting zijn verhoogd van 75 op 100; de H. O. van lè op 2,7; personeel van 26 op 45 en de grondbelasting 4550 en de vermogensbelasting waarop geen opcenten werden geheven nu 50; verder rioolbelas ting enz., terwijl dringende publieke wer ken zijn uitgesteld. De ontvanger klaagt over grooten achterstand in de betaling. Do voornaamste industrie alhier," de Rijn- eteenfabricatie, ligt te zieltogen. Spr. dringt verder aan om zooveel mogelijk te bezuinigen. Spr. raadt de voorstellers aan dit voorstel in te trekken. Er is gezegd wat zullen de kiezers zeggen, het zijn menschen zonder ruggegraat. Spr waar schuwt niet te veel ruggespraak te hou den. Ons vonnis is toch al klaar; er is ge zegd dat we niet deugen; er wordt ge schreven dat er nieuw© kies vereeni gingen moeten komen enz. Na nog breede discussie met vele inter rupties werd het voorstel van B en W. aangenomen; tegen de heeren H. de Wit en G Zonnevelt. Op voorstel van J. _de Kruif wordt goed gekeurd. dat een commissie naar Ged. Staten zal gaan om le. te informeeren naar de beweegredenen van dit afwijzend besluit; 2e om hen verder omtrent 'den toeetand van Woerden in te lichten. Tot leden van deze commissie worden benoemd wethouder Kalsbeek, de heor J. de Kruif. Verzoek J. Beukers te Kamerik, aan koop grond Nieuwendijk Goedgekeurd. Rond vraag. De heer de Wit vraagt of de huizen op den Singel reeds verkocht zijn De Voorz. antwoordt ontkennend. Verder vraagt hij of het Jaagpad nog be straat wordt. De Voorz. wacht op voorstel provincie. Hierna sluiting-. Het verslag der Vrijdagavond gehouden spoedvergadering plaateten wij reeds Z&- N00R0EN. ASTOOR H. J. M. PICHOTt Hedenmorgen om 0 uur is overleden de zeereenv. heer pastoor H. J. M. Pichot. Na een maanden-lange riekte wordt dit overlijden van den herder der parochie toch nog gevoeld als onverwacht komende Want pastoor Pichot was in de parochie bemind en zoo graag had men hem, den ijver vollen zielenherder willen behouden. Pastoor Pichot werd geboren in 1863, priester gewijd in 1887, was sedert 1917 pastoor der parochie van den H. Marti- nus, alhier. De uitvaart en begrafenis heeft a.s. Donderdag plaats. ZOETERWGUDE. R.-K. Ver. Het Wit Gele Kruis. Don derdagavond vergaderde, zooals reeds in 't kort gemold, in het Patronaatscebouw aan den Schenkelweg alhier de R.-K. Ver. Het Wit Gele Kruis „St. Elisabeth", on der voorzitterschap van den heer G. H. de Boer. Aanwezig waren 42 leden. Te halfacht opent de voorzitter deze vergadering en heet de aanwezigen harte lijk welkom. Door den heer Smeets werden hierna de notulen voorgelezen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Aan de orde is dan wijziging van statuten en huishoudelijk reglement. Deze wijzigingen zijn noodzakelijk, omdat de inspectrice van de Volksgezondheid er op aandringt, dat de vereeniging ook daarin zal opnemen, dat zij tot doel heeft verzorging van het kind op jongeren en ouderen leeftijd, kraamverzorging enz. De ontworpen statuten worden artikels- gewijze behandeld en hierna zonder hoofd- delijke stemming met algemeene stem men vastgesteld. Besloten wordt hierop de Bisschoppelijke en Koninklijke goedkeu ring te vragen. Hierna heeft artikelsgewijze behandeling plaats van het huishoudelijk reglement. Op voorste^ van den heer J. van Leeuwen Jzn., welk voorstel later door het bestuur wordt overgenomen wordt met algemeene stem men besloten de bepaling te laten verval len, dat personen, die in den loop van het jaar lid worden de contributie over het ge heele jaar moeten betalen. Geeft men zich dus nu voortaan als lid op, dan betaalt men vanaf den dag der toetreding. Overi gens wordt het reglement ongewijzigd vast gesteld. De heer C. W. de Jong vraagt wat of er bedoeld wordt met die 2.50 reductie voor de stichters van het Groene Kruis. De voorzitter antwoordt daarop, dat zij die een bedrag van 100 gaven bij de op richting van het Groene Kruis, als stich ters werden beschouwd en geen jaarlijk- sche contributie meer behoefden te betalen. Waar de oude vereeniging thans is opge heven, achtte het bestuur het noodig dat deze gunstige bepaling eenigszins werd gehandhaafd en meende het daarin tege moet te komen door een reductie van 2.50 op dq jaarcontributie toe te staan. Vervolgens wordt overgegaan tot be stuursverkiezing. De voorzitter zegt, dat het bestuur maar voorloopig is benoemd; waar nu evenwel de zaak geheel is gere geld kan men overgaan tot benoeming van een definitief bestuur. De heer Beijk stelt voor om het oude bestuur bij acclamatie te benoemen. De voorzitter is daar tegen en wenscht stemming met briefjes, overeen komstig het lement. Tot stemomiemera worden benoemd de heeren C. W. de Jong en J. van Klink. Uitgebracht worden 41 geldige stemmen, waarvan bijna alle op het zittend bestuur, zoodat dit dus definitief is gekozen. Alle leden verklaren hunne be noeming te aanvaarden, waarna de voor zitter dank brengt aan de vergadering voor het gestelde vertrouwen. Hierna wordt overeenkomstig het be stuursvoorstel hij acclamatie benoemd tot eere-voorzitter der vereeniging de edel- achtb. heer burgemeester. Tot leden der commissie voor de t. b. o.- bestrijding worden benoemd de heeren ds. Honders, P. Beiik en J. Akkersdijk, waar van de twee laatstgenoemden, ter vergade ring aanwezig, verklaren de benoeming aan te nemen. De begrooting voor de t. b. c-.-hestrijding wordt goedgekeurd tot een bedrag van 1590 in ontvangsten en uitgaven. Ge vraagd zal worden aan het Rijk 500, de Provincie f 420 en de gemeente 400 sub sidie als tegemoetkoming in de oprichtings kosten. De begrooting der Vereeniging wordt goedgekeurd tot een bedrag van 2840 in ontvangsten en uitgaven. Hierna deelt de voorzitter mede dat h.et bestuur reeds pogingen in het werk heeft gesteld om een religieuze zuster te kunnen krijgen en dat het daarmede meent te han delen in den geest der leden. Besloten wordt nog, dat wanneer de bis- scho- r cdkeuring der statuten af- hankeliik wordt ge^'oia van de toef^riing tot de Federatie der Wit GpR» TCruisver- eenigingen een dergelijke bepaling in die statuten kan worrP-n in-.elascht. Het - be stuur is momenteel niet voor die toetre ding op grond van de kosten daaraan ver bonden. Verder wordt medegedeeld dat er wanneer de zuster afwezig is een plaats vervangster aanwezig is, wier hulp door bemiddeling van het bestuur, op dokters advies kan worden ingeroepen. De penningmeester van de oude wijkver pleging brengt verslag uit over het gevoer de beheer in het afgcloopen jaar. De ont vangsten hebben bedragen 2770.15 en de uilgaven 2749.57 zoodat er een kassaldo is van f 28.58 hetwelk zal komen ten bate van de nieuwe vereeniging. De voorzitter wijst er op, dat dit batig saldo niet veel zegt, omdat do vereeniging een schuld heeft van ongeveer 1000. Besloten wordt om de oude vereeniging le ontbinden. Bij de rondvraag feliciteert de heer L. Onder water het bestuur met de benoeming; bij hoopt dat de vereeniging mag groeien en bloeien en nog vele leden mogen toetreden. Hij zou voorts en verzoek gericht hebben tot het bestuur om het daarheen te leiden dat de vereeniging goedkooper zal gaan werken, want de contributie is te hoog en kan door velen niet betaald worden. Het heeft hem verheugd, dat het bestuur reeds pogingen in het werk heeft gesteld tot het het verkrijgen van een goedkoopere ver pleegkracht en hoopt dat het daarmede mag slagen. De voorzitter dankt den beer Onderwater voor de gesproken woorden en zegt dat het bestuur zijn best zal doen. Hij hoopt met den vorigen spreker dat nog vele leden zullen toetreden en zegt dat het bestuur gaarne wenken zal ontvangen, ook buiten de vergadering die in het belang der vereeniging \unnen zijn. De heer N. van den Akker vraagt waf er gebeurt met het kapitaal van het Groene Kruis en met de rente. De voorz. zegt dat dit kapitaal afge zonderd blijft van de overige inkomsten der vereeniging. De heer G. P. J. Paardekoo- per deelt mede, dat de rente ten goede zal komen aan de nieuwe vereeniging, want bij de opheffing van het Groene Kruis is al leen besloten om het kapitaal te reservee- ren. De weleerw. kapelaan spreekt er zijn blijdschap over uit, dat overeenkomstig den wensch van Monseigneur, ook in deze plaats een Wit Gele Kruis-vereeniging is opgericht. Hij feliciteert èn bestuur én le den met betgeen vanavond is'bereikt en hoopt, dat er een prettige samenwerking tusschen bestuur en leden mag blijven be staan. Een extra woord van dank brengt hij aan den heer J. van Leeuwen Jzn., die in de vorige vergadering zoo uiterst zijn best heeft gedaan om tot de oprichting de zer vereeniging te kunnen geraken. De heer J. van Klink heeft gelezen dat er in de vorige vergadering grieven tegen de zuster zijn geuit; hij zou gaarne verne men welke die zijn. Hij heeft niets anders dan lof voor haar. Verder is hem bekeud dat er plaatsen zijn die veel duurder wer ken als deze. De voorz. antwoordt dat het soms persoonlijke feiten zijn, die men op het oog heeft en die men ter vergadering dan niet naar vore ndurft te brengen; hij verwacht dan niet dat er in deze vergade ring grieven naar voren zullen komen. Ge zien do drang echter der vorige vergade ring heeft het bestuur gemeend naar een andere zuster ïe moeten uitzien. Of medo bereikt wordt hetgeen men wen- bet wijfeit hij. De heer J. van Leeuwen! den dank van den weleerw. heer kape] op prijs, doch hij meent, dat wanneer niet met een dergeliik voorstel op vo vergadering was gekomen er wel an! daartoe gevonden waren. Hij verzakt der om niet al te streng op te tredon lij; naleven der voorschriften voor de bestrijding. Do voorzitter antwoordt te op, dat de zuster onder inspectie .staat! de Volksgezondheid Nielemin wil hjj met haar over spreken en een weak i richting geven. Hierna dankt de voorzitter de sterns mers voor de bewezen diensten en de p gadering nogiru.als voor het vertrouw^ het bestuur gesteld en sluit de "adeij Pil Eigenaardige missievrienden! J. H. H., 35 jaar en G. J. S._. 31 kooplieden te Almelo, stonden voor Almelosche Rechtbank terecht ter za oplichting gepleegd te zamen en ia niging te Haarle, gemeente Hellend! op 9 Dec. Beklaagden vervoegde» zich daar bij eenigo inwoners en boden le koop aan, hetwelk volgens hen i platen waren, welke geborduurd door de missiezusters te Tilburg, ar werende dat van deze zusters binned zes naar Afrika zouden vertrekken ei de- opbrengst van de platen tea bate van dio missiezusters. Door deze t verhalen zouden zij J. Gent en G. A, pen hebben bewogen tot afgifte va« 30 cent en f 1.1. Pres.: Wie van jullie beiden is Ka' liek? Bekl. S.: Ik ben katholiek. Pres.: Bekijk dio plaat dan eens, staat daarop? Bekl. S.: Dat weet, ik niet, ik nel) meend dat het missieplaten waren, er een kruis op stond. Pres.: Dat moet je ons nu niet wijs ken, want je hebt heel goed gezien, namen er onder stonden en jij als ka; liek hebt heel goed begrepen, dat dat ten zijn, dio niet bij een katholiek booren. Wie heeft den naam Luther onder weg gekrabd? Bekl. S.: Dat weet ik niet, dat was scbied voordat ik ze kreeg. Ik bel» naar het kruis gekeken. Pres.: Het is van jou als katholiek een heel gemeene streek om katholiet dergelijke platen met Luther en a*d hervormers er op in de handen te pen. Bekl. S. verklaarde verder dat hij slechts korten tijd uit de gevangenis slagen was en zonder werk rondliep, H. bij hem kwam met de platen. Om paar centen voor zijn vrouw en kind* te verdienen is hij meegegaan. Hij gedacht, dat het missieplaten waren heeft er geen kwaad in gezien om er te vertellen dat de opbrengst voor dos siezusters was, boewei hij wist dat niet zoo was en de opbrengst in hun zak terecht kwani. De Off. van Justitie achtte de bewezen en eischte tegen II. 3 maande tegen S. 5 maanden gevangenisstraf voor wat betreft bekl. S. met last tol middellijke gevangenneming. FAILUSSEMERST Uitgesproken: G. Th. van Ardenne, Zuidkade, te Vf i dinxveen; cur.: mr. M de Mol CORRESPONDENTIE V. te O. Het verslag is te laat i zonden om nog geplaatst te kunnen i den. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND. Woensdag, 8 uur Bestuur R. K. Vei bond. Woensdag 7.308.30 Rccblsk. Burei Zaterdag zitting Spaarbank van 8- Zitling Voorschotbank van 89 uiu Zitting Retraitefonds van 8—9 uur, Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" 7,308)30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.30—9 Zitting Brandstoffencommissie van 8.30 uur. Zitting „Eigen Huis" 7.308.30 n 79 uur uitgave boeken Bibliotheek. 8—9 uur Belastingsparen. Do spaarders worden verzocht de i te laten bijschrijven. ZITA-VEREENIGING. Maandag, van 810 uur bijc-eoko Duifsche meisjes. Woensdag, 's avonds van 810 uur I eenkomst Hollandsche meisjes. Donderdagmorgen, te half 8 uur H in de Kapel; 's avonds 8 uur bij eeni'- Hollandsche Meisjes. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag van half 8 tot half 10 uur Napatronaat. De bijeenkomsten der V- naatsmeisjes (1ste jaar) zullen gedur- den Vastentijd op Donderdag plaats ben. Woensdag, van 8 tot half 10 uur Tooi Donderdagavond 79 uur Patrol (lste jaar). Vrijdagavond, 8 uur zangles; 9 uur diens tonderricht. Het onderricht in handwerken en houdelijke vakken wordt gegeven ai R. K. Vakschool, Noord<unde 59. N B. Do Bibliotheek, Noordeinde L opend: Dinsdagavond kwartier vóór o Woensdagavond te 8 uur en Vn, vond le 9 uur. Ook niet-ledon kunnen van ae tbeek gebruik maken. Zondag, 8 Maart 's avonds te Jeugdafd. 3e Orde in de ivapel. r G

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4