Leidscng Courani' Twsede Blad Maandag 2 Maart 1925 BÏNK'NLAKD De Zomertijd. Een Haagsche Zomertijd? Bij B. en W. van Den Haag bestaat het Voornemen, om, indien het wetsontwerp ot afschaffing van den Zomertijd door de jlaten-Generaal mocht worden aange nomen, met ingang van 1 April a.s. do ,rea der gemeentelijke bureau, der ge- neentelijke scholen en van andere ge meentelijke instellingen met èèn uur te (ervi'oegen. Tegen dit voornemen is eenter al no- [rijpelijkerwijze in de Haagsche pers verzet gerezen. Medici voor b e ho u d. Hot hoofdbestuur van de Nederl. Maat- chappij tot bevordering der geneeskunst leeft aan de Tweede Kamer een adres go mden, waarin het aandringt op verwer ping van het wetsontwerp tot intrekking aif den Zomertijd, overtuigd als het is au den punstigen invloed, dien de Zomer- jjd op den gezondheidstoestand van het [*dcrlandsche volk heeft. Vragen van Kamerleden. Acte Land- en Tuinbouw kunde L. O. De Minister van Binnenlandschc Zaken pi Landbouw verklaart zich bereid in verleg te treden met zijn ambtgenoot au Onderwijs om de toelage aan onder- rijzers voor het bezit van de acte land- en uinbouwkunde L. O. weder te verleenen. »ÈL iet levr. s1 jen wetsvoorstel tot wijziging van de drankwet vóór 1 Mei te verwachten. i,c Minister van Arbeid, Handel en ijverheid heeft een bevestigend antwoord •geven op de schriftelijke vraag van BakkerNort, welke luidde als „Is de Minister bereid mede te deelen of óór 1 Mei a.s. een ontwerp van wet tot ijziging van de Drankwet kan worden >r wacht, om aan de bezwaren van de gementsvergunningen en de z. g. vervan- tegemoet te komen?" II In verband met bovenstaande vermeld „Msbd." nog het volgend telegram, door eafdeeling Amsterdam van den Nieuwen ederlandschen Bond van Koffiohuishou- trs aan den Minister van Arbeid gezon- ls' u: „Toestand koffiehuishouders Amster- sm precair, verscheidene zaken reeds ge- tfeu, faillissementen toenemend, fnui- iig vergunningszwendél kan bedrijf ver- thten, verzoeke partieele herziening d? ankwet voor Mei te bevorderen. De Tarisfwei. De invoerin Naar wordt gemeld zal de invoering u nieuwe Tariefwet niet, zooals eerder dm pd gemeld, op 1 April, doch op z'n r- oogst in het einde van die maand kun- d >n plaats hebben. m Uit de mijnindustrie. Loonsverlaging. Do directies der mijnen in Limburg stel- a in de contract-commissie voor met igang van 1 April de loonen met 10 pGt. verlagen. Uit de Bouwvakken. on „contract-loos" t ij d p e r k. In de Zaterdag gehouden samenspre- Qg tusscben de dagelijksche besturen in den Patroonsbond voor de bouwbe- ijvon in Nederland en den R.-K. Bond in bouwpatroons, is het eindantwoord stgesteld op het schrijven van de hoofd- sturen der landelijke bouwvakarbeiders- ;anisaties. Uit dit antwoord blijkt, dat 00! de bouwvakken waarschijnlijk komen voor een „contractloos" tijdperk. De dagelijk sche besturen adviseeren n.l. hunne afdce- lingen, om voortaan onder géén betere ar beidsvoorwaarden dan de laalstgeldende te laten arbeiden. Het conflict in de Steenindustrie. De onderhandelingen worden hervat. Zaterdag had onder leiding van den rijksbemiddelaar, den heer H. A. van IJs- selsteijn, een bespreking plaats tusschen de partijen, betrokken bij het dreigende conflict in de steenindustrie in Gelderland en Overijsel. De rijksbcmiddelaar had de partijen bijeengeroepen, nadat hem ge bleken was, dat de onderhandelingen waren afgebroken, omdat de werkgevers niet wenschten te onderhandelen over on- kle punten, die door de arbeiders waren ter sprake gebracht. Men kwam thans overeen, dat één punt (het verplichte lidmaatschap) buiten be schouwing zou worden gelaten, en dat de onderhandelingen over de andere punten zouden worden heropend. De Koninklijke familie naar Zwitserltnd. De Koninklijke familie vertrekt a.s. Dins dag naar Zwitserjand. Het verblijf aldaar zal ongeveer 10 dagen duren. Naar uit Zurich wordt gemeld zal de Koninklijke fami^jie in streng incognito in Zwitserland verblijven Gemengde Berichten Vier personen In brand. Een doode. Vrijdagavond had te St. Oedenrode een droevig ongeluk plaats. Het 10-jarig doch tertje van den heor A. van Houtum, ban ketbakker, aldaar, moest het hoofdje ge- wasschen worden met gasoline. De was- sching zou geschieden in de keuken, toen plotseling de gasoline in bi;and vloog. Het arme kind werd geheel in vlammen ge huld. De moeder wilde het vuur dooven en geraakte zelf in brand. Daarop snelde juf frouw O. te hulp, die ook in brand raakte. Ten slotte verleende O zelf hulp, maar ook zijn kleeren vatten vuur. Het kind werd levensgevaarlijk ver wond. Ook mej. v. H. bekwam hevige brandwonden in het aangezicht. De heer 0 verbrandde zich aan den arm. Alle slachtoffers werden naar het R. K. Gast huis overgebracht, waar het kind Zaterdag is overleden. De brand in de poppenfabriek to 's-Gravenhage. Omtrent den brand. die Vrijdagavond in de Nationale Poppenfabriek aan de Park straat te 's Hage is ontstaan, deelt bet Ned. Correspondentiebureau liet volgende mede: Toen de politie om eenige minuten voor •10 uur gealarmeerd werd voor een zwaren binnenbrand in de Parkstraat, wist men al direct dat het in de Nationale Poppen fabriek was. Dit is niet te verwonderen, als men weet, dat de politie reeds eenigen tijd geleden bericht kreeg, dat er vóór 1 Maart in het bedoelde perceel brand ge sticht zou worden. Als de toekomstige da der werd aangewezen de zoon van den eigenaar, de 24-jarige reiziger, H. K., wo nende bij zijn ouders te Voorburg. De po litie meende, dat het haar plicht was deze brandstichting te voorkomen en liet den jongen K. meedeelen, dat zij wist, dat bij plan had brand te stichten in de zaak van zijn vader en dat hij dat plan, in zijn eigen belang moest laten varen. Toen de politie te Voorburg hem deze waarschuwing na mens de Haagsche politie mededeelde, sloeg hij een hoogen toon aan, zeide wat men wel van hem dacht, enz. Maar de po litie bleek waakzaam. Vier dagen lang hebben voor bet pand agenten in burger de wacht gehouden. Gisterenavond zageen der agenten rook uit het steegje komen. Onmiddellijk waarschuwde hij de brand weer. Er waren maatregelen genomen. Twee motorspuiten rukten uit. Onmiddel lijk werden de burgemeester, hoofdcom missaris en commissaris gewaarschuwd Alleen de eerste motorspuit behoefde te werken. Doordat men er zoo vroeg bij was, bleef de brand tot den kelder beperkt. Naast de brandweer drong de recherche bet pand In om to trachten to ontdekken hoe de brand ontstaan was. Wat men vond wekte ieders verbazing. Het bleek dat de brand speciaal en handig voorbereid was. In den kelder lag lichtbrandbare emballa ge. Langs des trappen en over de gangen waren als het ware vuurleidingen gelegd van vitrage, poppenhaar, poppenkleertjes, waarfusschen celluloid poppenonderdee- len gestrooid waren. Op een tree van de trap vond men een bus petroleum, terwijl het dietfstpersoneel verklaarde geen petro leum te gebruiken. Op het kantoor van den zoon was alles voorbereid. De stoelen wa ren zóó geplaatst dat het vuur van den een op den ander moest overslaan. De pa pieren op het bureau lagen zóó, dat één vlam ze vernietigd zou hebben. En boven dien: op de bovenverdieping waren alle ramen opengezet, zoodat, zoodra de bene dendeur openging een tochtstroom dg vlammen omhoog zou jagen. Was de politieagent niet attent geweest dan zou het pand onhoudbaar geweest zijn. Do zoon woont te Voorburg. De Voor- burgsche politie zorgde voor zijn arrestatie De jongen gaf voor zoo juist van de reis ♦e zijn teruggekomen. Hij had nog een reis- taschje hij zich. Toen hij tegenover commissaris Kramer stond, was het eerste wat hij zei: maar ik heb een alibi. Dat alibi bleek kunstig in elkaar gezet, te zijn. Inderdaad was de jongen op reis geweest. Maar hij was vroe ger teruggekomen. Tegen het wettelijk ver hoor was hij dan ook niet bestand. Met dikke tranen bekende hij den brand ge sticht te hebben. De jongen had schulden. Aan zijn schuldeischers had bij gezegd, dat liet geld in de Parkstraat lag. De brand moest dienen om het z. g. te vernie tigen. Ondanks de waarschuwing had hij het er toch maar op gewaagd. Hij vertrouwde op zijn alibi. Het schijnt dat de vader ge heel builen de brandstichting staat. De zaak schijnt zelfs niet verzekerd te zijn. in deze richting wordt het onderzoek nog voortgezet Brand in een school. Zaterdagmorgen te half negen ontstond brand in de openbare school C aan den Zuiddijk te Maassluis, door het in brand geraken van een houten lambriseoring achter een kachel. Door spoedig optreden van politie en brandweer kon de brand spoedig gebluscht worden. De materieele schade is niet zeer groot. De moord op den selnwnchter te GiesenNieuwkerk. De politie heeft in verband met den moord op den seinwachter De Jong, te Middelburg, nog gearresteerd een zekere T. Deze heeft indertijd eveneens te Slie- drecht zijn domicilie gehad en was be vriend met K. In het geheel zijn nu drie personen gearresteerd, die thans zich In voorloopige hechtenis te Dordrecht bevin den. De echtgenoot van de kostvrouw Kr. be vindt zich reeds eenige dagen In de ge vangenis, uit hoofde van een ander straf baar feit, zoodat thans alle vier personen, die kort na den moord werden verdacht en eenige malen, aan een verhoor werden onderworpen, in verzekerde bewaring zijn. Het doorsteken van een dijk. Te Winschoten zijn Vrijdagavond bin nengebracht Folmer K.. Jan de G. en Derk S. alle drie uit Nieuwe-Pekela, die na verhoor door de justitie wegens het doorgraven van een waterkeering aldaar in voorloopige hechtenis zijn gesteld. Bekeerd. De heer Th., wonende R'dam. verloor twee jaar geleden een portefeuille waarin zich o.m. een chèque op de Amsterdam- sche Bank ten bedrage van f 1500 bevond. Hij gaf kennis van het verlies op zijn kan toor, waarschuwde de bank alsmede de politie. Hij hoorde echter niets meer van het geval tot Vrijdagavind, toen de be wuste portefeuille in 'n papier gewikkeld, met alles wat er bij 't verlies inzat, dus ook de chèque, in de brievenbus van zijn deur werd teruggevonden. Den vinder heeft het blijkbaar aan moed ontbroken om te trachten de f 1500 te innen, of hij heeft na twee jaar berouw gekregen Een geluksvogel. Naar de correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt, is het lot van één millioen frank van de leening voor het FEUILLETON. Japansche Kastje. Gravin Ladislas hield haar belofte. Zij 'am op den door haar vastgestelden dag aar Parijs en stapte in de Rue St. Donii- iue af, waarheen Wladimir al verhuisd as, om persoonlijk de veranderingen te 'den, die er in het paleis Pohitonoff ter afg "e van de nieuwe meesteres aangebracht al iaden worden. Reetb den volgenden dag racht Isabella in gezelschap harer aders, de oude gravin een bezoek, die dit i net Hotel Continental beantwoordde. Er ontstond een druk verkeer tusschen dames. Isabela werd door de oude gra- met geschenken en teederheden over wipt, en zij zoude zich lichter in haar lot schikt hebben, als zij niet voortdurend va por de vrees gekweld werd, plotseling duard te zien opduiken. Overdag ging ®t nog, maar die nachten, die bittere apelooze nachten. En wanneer zij dan nog eens geweten isl a,i dat tengevolge van haar afzegging hevige zenuwkoorts hem op het ziek- d had geworpen. Wekenlang zweefde hij I isscben leven en dood en toen hei gevaar uitf IQdelijk week, raadden de genee^heeren gel en herstellende eene zeereis van eenige ?e|d banden aan, die hij dan ook ondernam. Igii iets verontrustte de van alle zijden i ^roefelde bruid. Doker Koskovitsch, de eDi Parts van Wladimir, was haar in den oogsten graad onsympathiek en zij vrees de, dat zij gedwongen zou zijn hem steeds in hare nabijheid te duKlen. Toen zij eenige dagen later met gravin Ladislas uitging, daagde zij het deze daarnaar te vragen. Grootmama scheen zeer verlegen, en antwoordde, dat Kosko vitsch Wladimir sinds zijn jeugd behan- dele. Hij had oen uitstekend middel ge vonden legen een zenuwziekte, waarmede de graaf behept was, en het zou zeer on dankbaar zijn, hem weg te zenden. Daar enboven had hij ook nu nog vaak zijne diensten noodig. Je zult je wel herinneren,- mijn kind, dat Wladimir ook gedurende je verblijf in Bretagne vaak gedwongen was om da gen achtereen zijn kamer te houden. Hij lijdt nog j|teeds aan de zenuwziekte, die hij van zijn moeder geërfd heeft, en in zulke tijden kan hij Koskovitsch niet ont beren. Je zult je echtgenot ter wille van een gril toch niet aan een gevaar willen blootstellen, is 't wel? Maar, mijn God, er zijn in Parijs toch ook wel knappe dokters, waagde Isa het schuchter tegen te werpen. Dat wel, maar je bruidegom heeft een ziekelijke vrees, om zich aan een anderen dokter toe te vertrouwen, hij schaamt zich over zijn gebrek. Dan zai Koskovitsch dus verder met ons blijven leven? Het viel haar moeilijk, het meervoud te gebruiken. Daar zul je je wel in moeten schik ken. Doch vrees niet, dat hij jelui storen zal. Ik zal hem wel te verstaan geven, dat hij jelui alleen dan opzoekt, wanneer hij geroepen wordt. Kort na dit vertrouwelijk onderhoud, dat Isabella veel. te denken gaf, had haar huwelijk plaats, dat met grooten luister gevierd werd. Drie dagen lang sprak geheel Parijs er van. Terstond na het trouwen reisde het jonge paar naar Italië af. Eenige dagen later verliet de familie Feldau Parijs en begaf zich allereerst naar Berlijn, waar Walter zijne studies voltooien zou. Wanneer wij den jongen hier maar eerst behoorlijk hebben ondergebracht, willen wij ons in Thuringen een stil nestje uitzoeken, waar wij na alle opwin dingen een kalm en prettig leven kunnen leiden, jij, ik en ons lachbekje, zeide Fel dau op zekeren dag tegen Lisa, die hem gelukkig toelachte en zeer tevreden scheen XI. Pohitonoff'» zenuwachtige aanvallen. Isabella en Wladimir waren uit Italië teruggkeerd en woonden in de Rue St. Dominique. Gravin Ladislas had zich weder op haar kasteel in Bretagne teruggetrokken, ten einde, zooals zij zeide, het jong echtelijk geluk van hare lievelingen niet te storen. Had zijne voorspelling zich zoo spoedig vervuld? Wa3 het hem gelukt om haar hart te roeren? Drie maanden waren zij thans vereenigd. Pohitonoff had eiken wensch zijner vrouw' weten te raden, zijne teederheid en zijne onvermoeide toewij ding, zijn poëtisch gevoel hadden niet na gelaten op Isa indruk te maken. Zij gevoelde innig medelijden met den zieken echtgenoot en dit medelijden ging weldra in genegenheid over. Zij zou ini- herstel der Belgische verwoeste gewesten ditmaal ten deel gevallen aan een Neder lander, Jan Caenen, werkzaam in de zink- fabrieken te Overpelt (Belgisch-Limburg). Caenen woont reeds twintig jaar in Bel gië en is 50 jaar oud. Hij is afkomstig uit Bergeik. Van een verborgen schat. De „Mepp. Crt." meldt, dat in de afgo- loopen week op List van den Officier van Justitie te Assen verschillende opgravin gen zijn uitgevoerd op het Israëlietische kerkhof te Ruinen. In verband hiermee ontving het blad van zeer betrouwbare zijde mededeolingen, waaraan we bet vol gende ontleenen: Ongeveer 30 jaar geleden pleegde ergens in ons land een zekere Fransen een moord op een rijken koopman. F. eigende zich bij die gelegenheid door diefstal een be drag van t 80.000 en een gouden oorijzer toe. De man vluchtte. De pogingen van de politie, om hem in handen te krijgen, lie pen aanvankelijk op niets uit. F. passeer de op zijn vlucht Ruinen, waar hij toen, naar hij later persoonlijk verteld heeft, op het Israëlietische kerkhof, bovengenoemden schat begraven zou hebben. Spoedig daar op werd F. door de politie gevat. Hij werd tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld, welke straf hij te Leeuwarden heeft ondergaan. Gedurende de eerste vijf jaar moest hij zijn tijd in eenzame opsluiting doorbren gen Nadien verkeerde F. Ie midden van andere gevangenen. Met een hunner schijnt hij toen heel bevriend te zijn ge raakt, hij heeft dien gevangene althans zijn geheim verteld, omtrent het in den gronc! verborgen geld to Ruinen. F. is later in gevangenschap overleden terwijl de persoon, wien hij zijn geheim had toevertrouwd, spoedig daarop uit die inrichting is ontslagen. Eenige jaren geleden mm-t deze ontsla gen gevangene Ruinen bezocht hebben. Natuurlijk zal het 's mans bedoeling ge weest zijn om eens te onderzoeken, of zijn in gevangenschap overleden vriend hem j indertijd waarheid had verteld. Hij waan de zich op weg naar Ruinen reeds in bet bezit van die kapitale som en daarom dronk hij onderweg al vast een extra bor rel. Het gevolg daarvan was echte,r dat hij geheel „onder den invloed" te Ruinen aan kwam. De bevolking aldaar keek raar te gen den vreemden snuiter op en in een ommezien was de „schatgraver" met kar en al weer buiten Ruinen gebracht. Blijkens een bezoek, dat een andere per soon nu korten tijd geleden aan Ruinen beeft gebracht, schijnt ook de verdreven „schatgraver" de kwestie van het verbor gen geld later al meer geheim gehouden to hebben. Gebleken is thans n.l., dat, eenige weken geleden een familielid van bedoel den persoon, voornemens is geweest op gravingen op het Isr. kerkhof te doen. Hij schijnt echter bevreesd geworden te zijn, dat de politie hem zou ontdekken. Ook hij is toen onverrichter zake térug gekeerd. De politie te Groningen schijnt -daarop kennis van de zaak gekregen te hebben. Die zal zich daarop in verbinding gesteld hebben met de Officier van Justitie te As sen en op diens last hebben bovenvermel de opgravingen plaats gehad. Met welk resultaat is ons niet bekend. Vrijdagmorgen bleek, dat in den afge- loopen nacht door tot dusverre onbekend gebleven personen een bezoek aan bet Isr. kerkhof Is gebracht. Dat er meer dan één persoon is geweest, valt af te leiden uit het feit, dat de eenigste zerk op het kerkhof over den kop gewenteld is. Eén persoon kon dat werk onmogelijk uitvoeren. De zerk is nl. een stee.n van zeer groote zwaarte. In den grond onder de zerk beeft men een gat gegraven, waarbij men ge bruik gemaakt moet hebben van een ijze ren staaf. Buiten!. Berichten DE ONTPLOFFINGSRAMP IN BRAZILIË. 300 kisten met dynamiet in de lucht gevlogen. Een millioenen-e chade. Volgen» nadere berichten uit Rio de Ja neiro ia de ontploffingsranip te Nictberoby veroorzaakt door een brand in een bij het Caju-eiland geankerd lichtersckip, die spoedig ook andere in de nabijheid lig- 5 05 5.20 5.20 7.20 7.25 9.20 UIT DE RTOIO WERELD. f Wat er vanavond te hooren is. uur Radio-Paris 1730 M. Concert, uur Brussel 205 M. Concert uur Hamburg 39# M. Concert, uur Allo Britse ho stations: Tijdsein Big Ben en nieuws, uur 1 cipzig 400 M. Concert. uur l.onden 305 M. en Chelmsford 1000 M Populair concert van de Wirelesso Orchestra. March „The Peacemaker" (.otter). Ouverture „The Maid <>f Artois", (Balfe). „Spring", Henschel), „The Nightingale Has a Lyre of Gold" (Laydon Ronald), „Vulcan's Song" ..Philemon and Baucis", (Gou nod-), „Thou'rt Passing Hence"* (Sullivan). Waltz, „The Blue Danube" (Strauss). Selection, „The Belle of New York", (Kerker). Into rmezzo, „Mora vian Dance'', (Joncieres). „Ho-« nolulu", (Goldstein), „Golden West" (Valse, Nicholls), „Am- T to Blaine?" (Fazioli), Suite. ..Three Arabian Dances" (Ring), „Song of the Open", (Prank la Forge); „Daffodil* in London Town" (Mpntaqut Philips). To 9.20 uur: 9,209.50 Spee ches van het I. A. R. D. dinei in het Savoy-Hotel te Londen. Te 10,20 uur voortzetting: Or kest: Selection „Primrose" (Gershwin): Chinese Marsch, ..Kwang-Hsu" (Lincke). uur Hilversum 1090 M. Mevr. Es ther de BoerVan Rijk: Voor-t drachten, o. a. Een vraagge sprek van Luistervink over bij zonderheden uit baar leven; Hot Pannetje van Srholoum Ueichem: Het getraliede ven- -!or, van .To van AmmersKui ler, en Herinneringen aan de eerste opvoering van Op Hoop van Zeg°n en aan Herman Heyermana. uur Bournemouth 385 M. ITuor en orkest. uur 'l eslor 375 M. Symphonies concert. uur Amsterdam 1rr,0 M. Concert van de firma Boosman. uur RsdteJP.-u". ~"'"i '\r Concert. Dp. Radlo-omroep-kwcstie In verband met loopende geruchten ver-» nemen wij, dat van een opzeggen van een concessie aan den Hilversuschen Draad- loozen Omroep geen sprake is. De N. S. F. heeft geen enkel contract met de H. D. O. De zaak is eenvoudig deze, dat de z.g. „luistervinken" gelden hebben bijeenge-» bracht, welke verantwoord worden door een Comité van Beheer, dat in overleg met de directie der N. S. F., welke de zender gratis ter beschikking stelt, de uitzendin gen regelt. U:tdrukkelii'k heeft vau het beg'n at aan vastgestaan, dat het H. D. O .-comité haar functie zal neerleggen van den dag af, dat de Nationale Omroep in werking treedt. Voorts ligt het niet direct op den weg van de N. S. F. om een Nationalen Omroep „te organiseeren". Wel is zij gaume bereid om met een door belangh ebbende groepen gecoiLsti-* tueerd comité in eiken zin overleg te ple gen. maar zij zal er z:ch zorgvuldig van onthouden eenige overeenkomst aan te gaan met welke speciale groen of richting dan ook. Niemand behoeft dus u t d en hoofde ^bö- vreesd te zijn, dat hij door zich niet tijdig te verzekeren van een Omroepavond, later achter het net zou visschen. gend© schepen aantastte en ten slotte oversloeg op de pakhuizen op den vasten wal In doze pakhuizen waa petroleum en benzine opgeslagen, alsmede eon voorraad dynamiet Kort daarop volgden de eerste ontploffingen, welke daarna voortduurden fcot zeven uur de» avonds In totaal zijn driehonderd kisten met dynamiet in de lucht gevlogen De uitwerking der hevige ontploffingen was ontzettend Duizenden huizen zijn verwoest Ook het Phoenix-tbeater in Rio de Janeiro, dat toch op vrij grooten af mars geen vrouw moeten zijn om zooVeol teederheid, liefde en stille huldiging ge voelloos op te nemen. Wel is waar koes terde zij niet voor Wladimir het zalig makende, warme gevoel, dat zij voor Eduard had ondervonden, doch het was niettemin echt en waar, wanneer hare ge negenheid voor den echtgenoot hoofdza kelijk uit medelijden scheen te bestaan, dan was zijn hartstocht voor haar met innige dankbaarbeid vermengd Had zij niet zijn vurigste® wensch vervuld en was zij niet zijn vrouw geworden? Nimmer kon hij haar dat voldoende beloonen. Nu was het hem zelfs gelukt om hare genegenheid te verwerven en toch zag Isa bella nog nooit een glimlach op zijne lippen, steeds even zwaarmoedig blikten zijne schoone oogen, eene diepe melancho lie scheen hem te beheersche®. Isa sohreef dat aan zijn lijdenden toestand toe. Reeds tweemaal, sinds zij gehuwd waren, had hij zich in zijne kamer opgesloten, en dr. Koskovitsch had streng verboden, om hem te storen. En toen hij nu weder in het gemeenschappelijk salon verscheen, bemerkte Isa tot har© ontsteltenis, welke verwoestingen de ziekte in zijn trekken had aangericht, en haar goed hart gevoel de zich meer dan ooit tot hem aangetrok ken. De laatste maal had zij zelfs tee- derlijk hare armen om zijn hals gesla gen en hem dringend verzocht, toch een beroemd professor te gaan consulteeren. Ik dank je voor de deelneming, ge liefde, Koskovitsch kent mij echter van mijn prille jeugd af, en ik stel in hem het volste vertrouwen. In twee of drie dagen ben ik weer heelemaal beter, antwoordde Lij, doch plotseling viel hij voor haar op de knie, verborg zijn hoofd in haar schoot en mompelde: 0, Isa, Isa, ik verdien werkelijk zulk een geluk niet. Menigmaal bevangt me de angst, en ik kan die gedachte niet van mij zetten, dat je je alleen uit medelijden dwingt om met mij, arme mismaakte te leven. Ver laat mij niet, mijn beschermengel, want anders ben ik verloren. Spreek niet zoo, Wladimir, ik wil zulk een twijfel niet meer hooren, stelde zij hem vriendelijk gerust en streelde hem daarbij liefkoozend over het hoofd. Je hebt mij dus werkelijk lief? riep bij opspringend en blikte met de uitdruk king van grenzelooze bewondering en liefde in haar schoon gelaat. Moet ik je dan niet liefhebben dwaze man? Je bederft en verwent mij zoo zeer, voegde zij er lachend aan toe. Kort daarop schreef Isa aan haar in Eisenbach wonende ouders, met wie zij eene levendige briefwisseling onderhield, dat zij Nelly naar Parijs zouden zenden om geruimen tijd daar te logeeren. Kort daarop kwam deze dan ook in het paleis Pohitonoff aan. Het vroolijko ding bracht een beetje leven in huis. Zij had er slag van, om zoowel Isa als ook den graaf met bare invallen op te vroolijken en zich in alle mogelijke opzichten nuttig te maken, lederen morgen reed zij in gezelschap van den graaf naar het Bois de Boulogne en 's middags maakten alle drie een toer met het rijtuig. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3