kers voor hun rede en huldigde hen els Kamerleden, die den geest van onzen tijd hegrijpen. j S"i\ huldigde beide Kamerleden in t bijzonder voor hun houding bij de behan deling der Vlootwet welken weg het op moest. Nijmegen is trotsch, dat zijn beide afge vaardigden zulke karaktervolle afgevaar digden foor: n te ziin, -aldus spr. De Voorzitter bracht nog het toege zegde praeadvies uit in zake de motie- v. d. Steen, - beoogende om de commissie van advies te raden om mr. Baron van Wijnbergen niet nummer èèn te stellen in den kieskring Nijmegen. Do stemming in de kiesvereeniging geeft voldoende weer de meening der Nij- meegsche kiezers tegenover rar. Baron van "Wijnbergen. Hierop zal de commissie van advies gewezen kunnen worden. De heer v. d. Steen Jr. trok op deze toe zegging zijn motie in. De heer» v. d. Steen Sr. wilde opmerken, dat de candidaten van Schaik en Bulten wellicht gevaar loopen niet gekozen te worden, wanneer Baron van Wijnbergen No. 1 staat. De Voorzitter zegde over weging van deze zaak toe. De vacature-De Jonge in de Eerste Kamer. De beer Lindeier gekozen verklaard. Het Centraal Stembureau voor de ver kiezing van leden voor de Eerste Kamer heeft Zaterdag ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van jbr. De Jonge (S.D.A.P.) tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard den beer G. F. Lindeier. Veiligheid Burger Luchtvaartuigen Verkeersagenten in de lncht?l Men meldt aan de „Res." dat binnenkort wettelijke voorschriften zullen verschijnen met betrekking tot de veiligheid van het verkeer mot burger-luchtvaartuigen. Fotografische afbeeldingen van Planten ziekten Beschikbaarstelling Door den Pkanlenziektenkundigen Dienst te Wageningen zal worden overgegaan tot het beschikbaar stellen van fotografische afbeeldingen van plantenziekten voor land en tuinbouw. Spaarfonds voor bodemcultuur Een minneliike Liquidatie? De crediteuren van het Spaarfonds van Bodcmcultuur uit het Zuiden vergaderden gisteren onder leiding van het nieuwe be stuur. Na uitvoerige zeer vriendschappelijke besprekingen, nam de vergadering onder applaus de volgende motie aan: .,De vergadering te 's-Bosch op 1 Maart 1025, gehoord de beraadslagingen in de bijeenkomst van crediteuren verklaart ver trouwen te stellen in het nieuwe bestuur en keurt zijne tot hiertoe verrichtte han delingen goed. Zij gaat mede met de voorstellen waar door onderling accoord worde verkregen, het faillissement kan worden opgeheven en de liquidatie op meer economische wijae, builen failli-sement kan plaats vinden". UIT DE OHIGEVIHG OEGSTGEEST Gemeenteraad. Herdenking opening Gemeen tehuis. Plaatsing plaquette van den burgemeester. De raad. oezer gemeente kwam Zater dagmiddag 2 uur in openbare vergade ring bijeen. Voorz de burgemeester. Af wezig de heeren Rubenkamp, Uibtenboo- gaard en Zandbergen De Voorz. hield een rede ter gelegen heid van ligt 25-jarig bestaan van het nieuwe Raadhuis. Het zal den leden niet vreemd geweest zijn. aldus spr.. dat heden do raad werd bijeengeroepen Het is op dezen dag, dat 25 jaar geleden het raad- buis in gebruik werd genomen. De feestvieriug van den burgemeester kon spr gevoegelijk buiten bespreking la ten daar dit jubileum op buitengewoon luisterrijke wijze is gevierd De burge meester wilde nogmaals dank brengen voor de herdenking, die voor hem en zijn familie een onvergetelijke dag is gewor den. Tn een kort overzicht liet spr. hetgeen in deze 25 jaren gebeurde de revue pas- sceren De terugblik ving aan met te me- morceren het initiatief door burg. de Kempenaar genomen to den bouw van het raadhuis Do opkomst en bloei van Oegstgeest vangt gelijktijdig met dat feit aan Leiden kocht na het overlijden van Mevr Gevers oen gedeelte van het landgoed Ende geest" om het krankzinnigengesticht te bouwen. Een combinatie vatte het plan op tot exploitatie van een ander gedeelte van het oude landgoed, om door aanleg van een park een nieuw centrum te vor men. en de gelukkige gedachte kwam te gelijk daarbij op, dat een nieuw raadhuis in dat park het begin zou zijn van meer dere aantrekking voor anderen, om zich daar te vestigen. Een bezwaar was dat gas en duinwater we schreven toen 1900 niet was te krijgen! In 1905 kwam door aanleg van gas en waterleiding daar in verandering In 1900 bedroeg het zielenaantal 3109 ,welk getal gestadig toenam. Mede door de energieke plannen der N.V. Prins Hendrik", Juliana" en ,,Em mapark" is het aantrekkelijk geworden zi'-ii te Oegstgeest te vestigen. De verdwijning der tol in den weg naar Leiden memoreerde spr. alsmede de an nexaties in 1896, 1908 en 1920. welke laat ste gepaard ging met een verlies van ruim 1500 inwoners. Toch stond op 1 Jan. 192! Let zielental weer op 5133 Spr memoreerde den bouw van de ver schillende kerken, gestichten en openbare gebouwen in die 25 jaren om ten slotte, naast de oprichting der vuilverbrandings oven te herineren aan de moderniseering der vuilophaling en brandbluschmiddelen. Met eenige van waardeering getuigende woordon werden de overleden wethouders Boon en Juffermans herdacht terwijl nog gewezen werd op de rustige ontwikkeling van den land- en tuinbouw in deze ge meente. De rede, welke met volle aandacht werd aangehoord werd nog geillustreerd met een finantieel beeld, dat een indruk gaf van den vooruitgang der gemeente De begrooting 1900 bedroeg f 16862-90, die van 1925 f 133.109,83, De hoofdelijke om- van 1900 was f 2200," die van 1925 f 64000, Spr. verklaarde ten-slotte, wat betreft de vergaderingen in dit raadhuis gehou den, dat hij er trotsch op was te kunnen getuigen, dat de besprekingen steeds in den goeden toon zijn gevoerd. Onder de ingekomen stukken waren en- kelo goedkeuringen door Ged. St. o.a. van het besluit tot- aangaan der leening van f 62000 Verder het verslag der comm. van advies Werkloosheidsvoorziening Deze heeft slechts eenmaal vergaderd. Tegen 1923 met f 1042,08 werd in 1924 uitgekeerd door de werkloosheidskasscn f 952.79. Een verzoek der zwemvereeniging „Poelmeer" om een subsidie van f 500. De verbouwing der zweminrichting zal kosten f 2-15, de huur bedraagt f 120 Dit verzoek werd naar B en W gezonden om advies. Door B. en W. van Heemstede werd gevraagd adhaesie te betuigen aan een adres aan de regeering om de annexatie van gemeenten moeilijker te maken, omdat de annexee- rende gemeenten doorgaans te eenzijdig handelen. De Voorz zegt-, voor dit bijzonder geval af te willen wijken van het standpunt, geen adhaesie meer te beuigen om zich niet te mengen in regeeringszaken. De heer Bakker spreekt er zijn voldoe ning over uit. dat B. en W. adviseeren dit maal adhaesie te betuigen. Oegstgeest weet wat het zeggen wil te worden ge annexeerd De heer v. Egmond spreekt in denzelf den geest, waarna met algemee-ne stem men het voorstel van B en Wadhaesie te betuigen wordt aangenomen. 3. B. en W stellen voor de plaquette van den burgemeester te plaatsen in de vestibule van het gemeentehuis, tegenover de herdenkingsoorkonde der stichting van het Rjyrdhuis. De deur naar de burge meesterskamer welke in de praktijk on gebruikt bleef zal daartoe worden dicht gemetseld. De kosten bedragen f150. Do heer v. Egmond vindt, dat er een gelukkige keus gedaan is; oorkonde en plaquette vormen nu een geheel. Het bedrag ad f 150 werd met alg. st. toegestaan 4. De gemeente Leiden wil 3 brandkra- nen aanbrengen in den Warmonderweg Leiden stelt voor deze samen te gebruiken en samen de kosten te dragen. Oegstgeest- zou toch te eeniger tijd daartoe over moe ten gaan. waarom B. en W. adviseeren dit voorstel te aanvaarden. De kosten bedra gen f 540, het deel voor Oegstgeest f 270. De heer v. Egmond merkt op. dat uit deze samenwerking blijkt, dat annexatie niet noodig is. De Voorz merkt op, hoe verkeerd het is een weg tot grensscheiding eener gemeente te maken. 5. Op de aanvrage voor stratenaanleg door Juta e.a. wordt onder de gewone voorwaarden goedgunstig beschikt. 6. De begrooting is door Ged._ St. terug gezonden met eenige opmerkingen. De 50 rijksinkomstenbelasting zal vennoe- delijk volgens de inspectie f 10.000 minder opbrengen De uitgaven voor het L. O. zullen echter ook minder zijn en om de begrooting sluitend te maken zal een be drag van f 6306,40 bij den Hoofdelijken Omslag worden gevoegd. Aldus besloten. 7. De wettelijke voorschotten aan de bijz. scholen worden als volgt vastgesteld: school Endegeesterstraatweg f 4196.96; .Duinzicht'' f 2090.91, school met den Bij bel f 2532.70, R. K. school f 3860.65. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt Punt Verbreeding Leidsehe Straatweg werd in geheime zitting behandeld. SASSENHEIM. Jubileum. Donderdag a.s. hopen de heer en mevr. Vlasveld hun gouden hu welijksfeest te vieren. Vap de plaatselijke af deeling der Vereen, v. Bloembollencul tuur ontving de heer Vlasveld een schil derstuk, voorstellend het Kagermeer. De jubilaris was ruim 30 jaar voorz. der af- deeling. Het Hoofdbestuur der Vereen, voor Bloembollencultuur zond een prach tig bloemstuk, opgemaakt alleen van dub bele tulpen „Theeroos". De verschillende polderbesturen, waarvan de heer Vlas veld voorzitter of secretaris is, gaven een schilderij, eveneens voorstellend een wa terlandschap, ten geschenke. De receptie gistermiddag werd druk be zocht. VOORHOUT. Retraitefonds. Vrijdag j.l. had een vergadering plaats om te komen tot op richting van een Retraitefonds,welke ver gadering wel beter .bezocht had kunnen zijn. De Voorz., de heer F. M. Angeva- ,ren, hoopt dat de weinige aanwezigen het retraitewerk zullen propageeren; dan be reiken wij toch ons doel, aldus spr. Een schrijven was ingekomen van den weleerw. heer "Wiemers, oud-kapelaan dezer parochie-, dat hij verhinderd was, deze vergadering bij te wonen wegens drukke werkzaamheden. Een dertigtal personen traden als lid toe of hadden reeds eerder den wensch daartoe te kennen gegeven. Hierna wordt het reglement behandeld, itgeen er in korte trekken als volgt uit ziet: Het bestuur zal bestaan uit 7 perso nen, welke lid moeten zijn van den R.-K. Volksbond; wanneer men niet in den tijd van 2 jaar de gelden, benoodigd voor een retraite, bijeengebracht heeft, vervallen de reeds gestorte gelden aan het fonds. De contributie is voor leden van den R.-K. Volksbond f 0.10 en voor niet-leden f 0.20 per jaar. Het bestuur is aldus samengesteld: F. M. Angevaren, G. Kortekaas Lz., H. Ven- ne, G. Kraakman, L. v. d. Lans, P. Horst A. v. d. Lubbe, waarvan F. M. Ange varen voorzitter. Een vijftiental leden ga ven zich op em een retraite te houden nog in dit jaar. De commissarissen zullen eiken lsten Zondag van de maand do gel den bij de leden ophalen, in het tijdvak van Mei t.m. November. Ook zal een re trai lepenning tot stand gebracht worden. Do zeereerw. heer pastoor sprak nog een opwekkend woord, waarna sluiting van deze niet best bezochte doch geani meerde vergadering. Genootschap van den Stillen Omgang Afdeeling Voorhout Woensdagavond 5 Maart a.s., te 7.30 uur (na het Lof) zal in het Patronaats gebouw alhier de eerste Jaarvergadering van het Genootschap gehouden worden. Voor een jaar geleden, op denzelfden dag, werd het Genootschap als onderafd. van Leiden opgericht met een ledental van 34- personen. Door voortdurende actie, uit gaande van het Bestuur en met bijzondere medewerking van onzen ZeerEerw. Heer Pastoor Schravenmade, werd het ledental tot op den avond van het vertrek naar Amsterdam gebracht tot 65 leden, een teeken dus, dat het Voorloopige Comité, dat op 28 Februari 1924 in een Ingezonden Stuk schreef:.... „dat hier ter plaatse be hoefte bestaat tot het oprichten eener zelfstandige Vereeniging" gelijk heeft geliad. Het genoemde Comité mag zich dan ook verheugen over het bereikte resultaat. Om nu het bijltje er bij neer te leggen, is niet het streven van het Bestuur. Het heeft daarom den WelEerw. Pater Frigge, geestel adv. der afd. Leiden, als 't ware „de ziel. van het Genootscap van den Stillen Omgang, uitgenoodigd de Ver gadering bij te wonen en een toespraak te willen houden. De WelEerw. Pater heeft aan die uitnoodiging gehoor gegeven en zal a.s. Woensdag tegenwoordig zijn. De vergadering wordt toegankelijk ge steld voor alle R.-K. mannen, benevens jongelingen ouder dan 16 jaar. Het be stuur vertrouwt dan ook dat de zaal van het Patronaatsgebouw geheel gevuld zijn zal. Dat kan. Maar hoe? Welnu ieder lid doet zijn best om niet- nleden méde te brengen. Wanneer zij dat doen, zal Katholiek Voorhout goed ver tegenwoordigd zijn en zullen nieuwe leden aangemoedigd door de woorden van den WelEerw, Pater, toetreden, om dan spoe dig tot aan de 100 leden te komen. Leden van het Genootschap van den Stillen Omgang zorgt er dan voorl Op Uwe medewerking wordt gesteund. Het bestuur. VOORSCHOTEN. Collecte. Door den zeereerw. heer G. van Mierloo, pastoor te Voorburg, is gis teren in de parochiekerk van den Heili gen Laurentius alhier in de Vroegmis en Hoogmis een liefdadigheidspredikatie ge houden, waarna een collecte, welke heeft opgebracht de som van f 350, ten bate voor do nieuwe Maria-kerk te Voorburg. Notariaat. Bij Kon Besluit is aan G. J. A. Boom op zijn verzoek met ingang van 30 April eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris alhier. WASSENAAR. Een jachtrit. Door de Z. H. Jacht-, vereeniging werd Zaterdagmiddag alhier een jachtrit gehouden, waarvoor allerwege veel belongs teling was. De rit nam een aanvang achter café Duinoord aan hot Wassenaarsche slag, ging vervolgens door de Duinen tot Rijksdorp en werd verder door weilanden voortgezet naar het eind punt gelegen aan den Middelweg.Onistreeks drie uur arriveerde de stoet. Na ontbin ding trok men naar den Ouden Deijl, waar de thee werd aangeboden. Brand. Omstreeks half vier Zater dagmiddag werd brand ontdekt in de ver- timierij van den heer T. Knape alhier. In een oogwenk sloegen de vlammen fel uit en gaven een dreigend aanzien. Door perso neel werd getracht met emmers water het vuur te blusschen, doch men moest al gauw die taak aan de brandweer overgeven. De autospuit zorgde toen voor het restje. Het perceel bekwam veel waterschade, niet het minst aan de tinbaden. Vermoedelijk is het gloeiend worden van een afvoerkanaal de oorzaak van het ongeval. KATWIJK AAN ZEE. Holbewoners. Het ontbrak gisteren met het zeer mooie weer niet aan belang stelling bij de bewoners der onderaard- sche woningen bij de sluizen. Ter ophelde ring van deze zaak diene dat deze bewo ners woonden in onbewoonbaar verklaar de woningen die de eigenaar ontruimd wensch te te zien. Aangezien dit niet al te spoedig gebeurde maakte rleze korte metten en giug het dak afbreken waar-: door, ornaat tto zolder door onbekende oorzaak reeds verdwenen was, de bewo ners onder den blooten hemel kwamen te zitten. Van do hooge autoriteiten werd loen vergunning verkregen om dio z.g. loepgraven te betrekken. Nu stelle men zich geen gewone open loopgraven voor doch in de duinen gemaakte bomvrije plaatsen voor de militairen die tijdens de mobilisatie dienst deden als kustwacht. In zoo'n bomvrije plaats moesten ruim 200 militairen zoo noodig schuilplaats vinden. Vanaf de zeekant is deze totaal onzicht baar, gemaakt van beton ter dikte de mu ren van ongeveer 50 c M. De uitgegraven ruimte ruim 5 Meter diep, van voren nog afgescheiden door een gang waarin eenig licht van buiten kwam In de binnenruim te alleen kunstlicht. Luchtkokers zijn ge maakt welke echter ook onzichtbaar wa ren op kleinen afstand Voor deze gelegen heid zijn twee schoorstenen gemetseld die in verte thans de plaats aanduiden waar de onderaardsche woningen gelegen zijn. Een en ander schijnt er op ingericht te worden dat men hier tiog eenige tijd denkt te blijven. Erg bekoorlijk zal het wel niemand lijken. LANGERAAR. Voetbal. Het prachtige weer van Zondag trok in den namiddag veel toe schouwers naar het nieuwe voetbal terrein, van den heer A. J. Bontje, aan de groote brug. S. D. O! I wist zich thans flink staande ie houden tegen D. O. S. van Roe- lofarendsveen en won met 21. Diefstal. Toen Zondagmorgen Mej. M Hoogervorst Jacd. uit de vroegmis naar huis terugkeerde, bemerkte zij tot haar verbazing dat de ketting van haar rijwiel was ontvreemd. Influenza of Griep heerscht thans in bijna ieder Het aantal zieken vermeerdert onrust barend snel en alles wijst er op dat de ep:demio zich nog zal uitbreiden. Het eenigste geneesmiddel dat volgens cle dok toren de influenza of griep doelmatig bestrijdt is Togal-tabletten. De genezing door Togal-tabletten is gegarandeerd. Bij aanvang genomen doen de Togal-tabletten de ziekte onmiddellijk verdwijnen. Ze zijn tegen billijken prijs bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. 1540 GEMEENTELIJKE VISCHVERk Aan den Gemeentelijken Visck Vischmarkt 18, Telef. 1225, is verkrijgbaar: SCHELVISCH SCHOL a f0.21—f0.32, Geh. Kl JAUW a f 0.25 per pond en HARi f0.05 per stuk. N. G. DE GIJSELAAR, Leiden, 2 Maart 1925. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. L. T. B. Vrijdagavond hield de L. T. B. afd. Alphen in de St. Josephzaal de jaarvergadering de opkomst was vrij be vredigend; onder de aanwezigen was de geestelijke adviseur, de Zeereerwaarde De ken. De bijeenkomst werd op de gebruike lijke wijze door den 2e voorz5tter geopend waarna lezing geschiedde der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende onlleenen: Er werden in het afgeloopen jaar 4 Lestuurs- en 4 ledenvergaderingen gehouden; hoven- dien werd door het bestuur twee maal ge confereerd in verband met do op te rich ten kaasmarkt. Den 18den Nov. werd bet Patroonsfeest (St. Willibrordus) gevi erd, met een algom. H. Communie, waarna ge meenschappelijk ontbijt, de heer Ganze boom, propagandist, Ir'eld bij deze gele genheid de feestrede. Evenals vorige jaren werd maandelijks een H. Mis gelezen voor de vruchten der aarde. In het bestuur kwam geen wijziging, omdat de beide pe ri o<liek aftredende leden, de heeren Th. v. Tol en J. v. Egmond met alg-. stemmen werden herkozen. Het contract met St. Deus dedit werd weder ongewijzigd aange nomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek een nadeelig saldo groot f 683. De contributie voor de plaatselijke kas werd vastgesteld op f2 per lid. Besloten werd voor het overleden lid A. Verbij een H. Mis te laten lezen. Als afgevaardigde naar de vergadering van dé Dioc. Bond werd be noemd de heer S. v. Vliet en tot diens plaatsvervanger de heer P. Bunnik. Op voorstel van het bestuur werd besloten, dit jaar het Patroonsfeest 's avonds te vieren op een feestelijke bijeenkomst der leden en hunne vrouwen. Voorts zal getracht worden een betere uitvoering van de vleeschkeurrngswet te verkrijgen. Na enkele huishoudelijke be sprekingen werd de bijeenkomst gesloten. LEIDERDORP. Jubileum. Gisteren herdacht de heer P. M. v. d. Voort, kantoorhouder, den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Posterijen. De jubilaris ontving reeds vroeg in den morgen een bloemenmand van de bestel lers, dio hom tegelijkertijd kwamen geluk- wenscheu. Om 12 uur kwam de Burge meester den jubilaris feliciteeren en over handigde hem namens de- gemeentenaren een enveloppe met inhoud. De jubilaris was hiermede zeer ingenomen. Later op den dag ontving hij nog gelukwenschen in den vorm van kaartjes en brieven o.a. een brief van den Directeur van het Postkan toor te Leiden. Sinds 1 Febr. is de heer v. d. V. kan toorhouder alhier. NIEUWKOOP. Bevolking. Gedurende de maand Fe bruari werden ter secretarie alhier aange geven 9 kinderen. Overleden 5 personen. 10 personen vestigden zich binnen de gemeen te, terwijl er 12 naar elders werden afge schreven. NOORDEN. Een afscheid. Dezer dagen nam de heer C. J. Nunninck, benoemd hoofd eener school te Bergschenhoek, afscheid van de R. K. School alhier. De kinderen werden getracteerd. Do heer Nunninck is een zeer actief en humaan ondewijzer, zoodat men hem al hier met leedwezen ziet vertrekken. ZOETERWOUDE. Aanbesteding. Bij de heden gebonden aanbesteding van het bouwen van een boe renwoning met bijkomende werken, voor Katholieke Agen NOORD WIJK. Donderdag. Propagandavergaderinj de R. K. Middenstandels, naatsgebouw, te 8 uur. ZOETERWOUDE (Dot! Donderdag. Tweedo cursusavond bond Patronaatsgebouw, Do avond-, nacht- en Zondagsdig apotheken wordt van Maandag en met Zondag 8 Maart nomen door de apotheken van de G. F. Reijst. Steenstraat 35, Tel, A J. Donk, Doezastraat 31, teL rekening van den heer J. P. v. te Leiderdorp werd ingeschreven D. v. Osnabruggen (Leiderdorp) gld., H. v. Haaien (Leiden) 24.746 Hoogendoorn (Leiderdorp) 260 Gebr. Mol (Leiderdorp) 26.690 Vonk (Alphen a./d. R'jn) 26.977 Jansen (Hoogmade) 27.800 gld., J, ter (Leiden) 29.695 gld., J. "Warnaj den) 30.030 gld., P. Kort en v. (Rijnsburg) 30.500 gld., J. de 1 Meyer (Leiden) 30.875 gld., Man Heemskerk (Leiden) 31.200 gld., A. lenberg (Zoeterwoude) 31.949 gld. grooting was 24.600 gld. ACADEMJE-N1EU LEIDEN. Geslaagd voor hel Candidaats-examen Indisch heer Oey Tjing Hoay. LgRgP» F,M TUiliB DE INTERNATIONALE VOORJ BLOEMENTEMTOOMSTELLI Bijzondere inzendingen. Een 17-tal Hollandsche beeld zal, zooals reeds gemeld, op het in het hoofdgebouw te Heemst aantal door hen vervaardigde he werken op het gebied der tuinpla stellen, onder leiding van den Ne van Beeldhouwers. Voor de bezoe len deze kunstvoorwerpen in dei geplaatst in en toegepast als t ringsvoorwerpen een attractie vormen voor deze tentoonstelling. Hetzelfde zal kunnen wordei van diverse inzendingen op hel van de industrieën die met den verband houden of die het gehn bloemen cn planten voor kamer versiering demonstreeren. Op di zal de tentoonstelling bepaald v« te aanschouwen geven. Op geheel ander gebied zullei verdeelde aandacht trekken de gen van wetenschappelijken aard een apart gebouw zullen worden gebracht door Rijks- en pariicn 3tellingen voor het wetenschapp zoek der plantenziekten, cullui schappen en afwijkingen gedierten en gewassen. Deze inzendingen zullen een w le aanvulling vormen van het practijk tentongestelde. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUI In het Ververschingsgebouw wandelpark Groenendaal te H werd hedenmorgen vergaderd dooi eeniging voor Bloembollencultuur In zijn openingswoord verwek Voorz. den insp. van den Landb heer Kakebeeke, den Burgemea Heemstede, Jhr. v. Doorn en aanwezigen. Medegedeeld weid, dal uitno zijn verzonden tot het bijwoiie opening der Voorjaars-bloemente ling. Verder herdacht de Voorz. ven overleden leden, o.a. de beide v. d. Schoot. Bij stemming bleken alle afg den aanwezig. Het totaal aantal droeg 3446, een toename sedert dering van 22 December van De notulen, het verslag van de rekening van den penningm., publiceerd in het Weekblad voor hollen-cultuur, werden met alg. keurd. Vervolgens werd besproken de aan het fonds ter behartiging va- voer van bloombollen in het buil* de propaganda daarvoor, door e« van 2 cent per R.R. Hierover voerden het woord lingen Haarlemmermeer, Oegij Voorhout. Met alg. st. werd tot deelnaam De heeren Kakebeeke en v. dankten vervolgens voor de ui Daarna ging men over in gel ting, waarna werd medegedeeld eere-lidmaatschap der vereenigii leend aan Dr. E. v. Slogteren, d gens door den voorz. der Vore® mede gelukgewenscht werd, Als Voorz. der Vereeniging di S

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2