T#lsfi'«fi«oh WewfcerteM volcens waarnemingen verricht in den J,r<ren van 20 Febr. 1925, medegedeeld A m ,jo0r het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. logste Baroraeterst. 765.8 Coruna. Laagste Barometerst.751.5 Memel. Verwachting tot den avond van 21 Febr.: Zwakke veranderlijke wind, nevelig tot half oi zwaar bewolkt, weinig ol geen ïüislflff. lichte vorst 's nachts, zeilde temperatuur overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 4.4 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnam. 5.50 tot Zaterdag- voorin. 6.35. naar gestreefd wordt, om orde en recht in de maatschappij te herstellen. Spr. is er van overtuigd, dat de lasten van het adviseurschap niet te onderschat ten zijn en juist hierin vindt spr. des te meer reden tot het brengen van dank en hulde. Na nog gewezen te hebben op de groote kracht welke van een goed geestelijk advi seur uitgaat, wenscht spr. den jubilaris nogmaals namens alle aanwezige vereeni- gingen van harte geluk, in 't bijzonder ook namens de sportvereenigingen, waarvoor gedachtig het spreekwoord: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst zulk een krachtige leiding noodig is. Als stoffelijk huldeblijk werd den eerw adviseur vervolgens aangeboden een fraaie pendule met coups, waarna het woord was aan Kap. Groot. Daar dit de eerste gelegenheid na het feest van Zondag is, welke spr. daartoe ge geven wordt, wil hij vooreerst in 't alge meen een woord van dank richten tot al degenen, die er toe hebben medegewerkt, om den dag van zijn koperen priester feest tot een onvergetelijken dag te ma ken. Moer in 't bijzonder wil spr. vervol gens bedanken zijn vrienden, die hij hier voor zich ziet en hem dezen avond hebben bereid. Wat bij echter als priester en ad- riseur in de afgeloopen jaren gedaan heeft, mag spr. niet toeschrijven aan zich zelf, doch moet worden toegeschreven aan do genade Gods, welke werkt in den pries ter. Het stemt tot vreugde, aldus spr., thans te bemerken, dat men in den pries ter ziet den afgezant van God en als zoo danig zjil hij ook de hulde, hem gebracht, aanvaarden. Als mensch hoopt spr. te mo gen genieten van het stoffelijk blijk van waardeering, dat hem is aangeboden, en waarvoor hij zijn oprechten dank brengt. Een bijzonder woord wil spr. nog rich ten tot de sport-organisaties. 't Is maar al te waar, dat door velen niet wordt ingezien welke gevaren aan het lidmaatschap van neutrale sportvereeni gingen verhouden zijn, dat niet begrepen wordt, dat door de neutrale sportclubs veel Katholieke jongelui worden getrok ken naar neutrale vakvereenigingen. Spr. noemt het een leugen te zeggen, dat de sportorganisatie een noodzakelijk kwaad ib, want zij is minstens evenzeer 'noodig &Ib die der vakbeweging. Eenige uren geleden ontving spr. nog bet bericht, dat enkele leden van de Ka tholieke sportverèeniging waarschijnlijk zouden overgaan naar een nieuw opge richte neutrale, omdat door deu bisschop openbare demonstraties voor dames zijn verboden. Spr, wijst er op, dat deze maat regel zeer gegrond is, willen de zielen on zer Roomsclie jongens en meisjes voor den ondergang bewaard worden. Doordat ve len, die toch daartoe in de gelegenheid waren, niet wilden helpen, gaat het met de Roomsclie sportbeweging in Leiden niet zooals het gaan moest. Ten slotte doet spr. dan ook een ernstig beroep op allen, om zooveel in hun ver bogen ia, te willen medewerken aan het instand houden niet alleen, doch ook aan bet tot bloei brengen der R. K. Sport-or- ganisatie. Nadat deze woorden met luid applaus begroet waren, bracht de heer Scheepens, aan de piano begeleid door den heer God- dun eenige liederen ten gehoore. Door ver schillende geestige voordrachten van den beer Havcrkorn en eenige brug- en vrije- en orde-oefeningen werd de avond verder opgeluisterd, waarna Kap. Groot en de voorz. achtereenvolgens allen dank brach ten, die tot het welslagen van deze feest- vergadering hadden medegewerkt. R- K. Godsdienstcursus, Diploma B. De afdeeling Leiden en Omstreken der loo Onderwijzersvereeniging nam in ly-3 het initiatief een Godsdiensteursus organiseeren, opleidende voor het door i u den Bisschop van Haarlem inge stelde Diploma B. voor Godsdienstkenwis. n September 1923 werd begonnen en het eerste gedeelte van den cursus eindigde in December 1924. Na afloop vau het examen voor dit lc gedeelte, werd Maandag j.l. aangevangen met het 2e deel. Dat de animo voor den cursus onder het R. K. Onderwijzend personeel van Leiden en Omgeving groot is, bewijst het 'groote aantal cursisten, n.l. 60 deelnemers De lessen worden gegeven door de Zeer Eerw. Hooggel. Heeren A. Th. Seysener en W. Nolet, hoogleeraren te Warmond, in de R. K. Meisjesschool aan deN Haarlem merstraat. Bij den aanvang der les sprak de voor zitter der Leidsche afdeeling een kort woord tot de aanwezigen, erop wijzend, dat deze cursus zeker niet achter staat hij andere, wat om. tot uiting komt door het betrekkelijk groot aantal heeren, waaronder meerdere hoofden van scho-- len, dat den cursus bezoekt. Ten gerieve van deze laatsten zal het examen niet het volgend jaar in Januari gehouden worden, wijl dit de drukste maand is voor de hoofden, in verband met de schooladministratie, doch eind Februari. Na nog een woord van dank aan de Eerw. Zusters, voor haar gastvrijheid, te hebben gesproken, werd met de eerste les aangevangen. R K. Kiesvereeniaing. Zooals medegedeeld vergadert vanavond om 8.15 uur de R K Kiesvereenigfng in de Kleine Stadsgehoorzaal. Op de agenda staat om candidaatsteïling voor de Twee de Kamer. Naar wij vernemen zijn can- didatenlijsfen ingediend voor een zevental candidaten. De Kiesvereeniging kan er niet meer dan vijf indienen. Het plaatse lijk reglement bepaalt, dat alleen diegenen worden ingediend, die een derde van de stemmen der aanwezige leden behalen Zoo dus alle zeven de candidaten dat der de zouden behalen, zou er over deze on derling moeten worden gestemd Volksbomlsnieuws. Zooals in een advertentie in het nummer van Dinsdag 11 is medegedeeld, zal Pater van Steen S.J. uit Katwijk hedenavond een causerie houden over Java. In het winterprogram van de commissie K. en W voor 'fc Volk stond vermeld lezing met lichtbeelden Over Oost-Indië. In het algemeen zal zeker wel iets verteld wor den (want vertellen dat doet immers Pa ter v S^gen) van Oost-Indië. doch in hoofdzaak zal zijneerw. zich bepalen tot Java. Dit voor hen die wellicht, door den •cenigszins anderen titel in den waan zou den worden gebracht, dat niet dezelfde le zing is bedoeld', als het winterprogramma vermeldde. Het zal niet noodig zijn. de leden aan te sporen, deze causerie bij te wonnen. Zij. die Pater van Steen eens gehoord hebben (en dat.zijn er velen) /uilen zeker de gelegenheid, zijneerw nog^eens te hoo ien, niet laten voorbijgaan, vooral niet wanneer een zoo interessant onderwerp wordt behandeld als hedenavond. De Hanzebank. Woensdag is e-r „In den Vergulden Turk" een bijeenkomst gehouden van de ver trouwensmannen der crediteuren, aange wezen door Leiden en de in dit rayon liggende gemeenten. Besproken werd de vergadering van de vertegenwoordigers van crediteuren uit heel het diocees, welke Donderdag a.s. al hier wordt gehouden. Op laatstgenoemde vergadering zal uit de plaatselijke vertrouwenscommissie een diocesane commissie moeten worden geko zen. Namens het rayon Leiden zal worden voorgesteld om uit elk der negen rayons twee personen te benoemen. Het rayon Leiden zal voordragen de heeren mr. v. Schaik (lid der Tweede Kamer) en Kaa- man (Directeur Ned. Landbouwbank Am sterdam) en als plaatsvervangers de hee ren Creyghton en Spendel. N. V. Verduurz. Levensmiddelen v.h. W. HoogensVraaten en Co. In de gisteren alhier gehouden alge- meeno vergadering van aandeelhouders van de N.V. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen, v.h. W. Hoogenstraaten en Co. te LeidenAlkmaar, kwam in de eerste plaats aan de orde het rapport van de in de vorige vergadering benoemde commissie gegeven opdracht, den toe stand van de vennootschap, alsmede de oorzaken waarom de bepalingen van de artikelen acht, tien en elf van de statuten niet worden nageleefd, te onderzoeken, .hieromtrent verslag uit te brengen en zoo danige voorstellen te doen, als zij in het belang der vennootschap zal raadzaam achten, behandelde achtereenvolgens na eenige algemeene beschouwing de volgen de punten: oorzaken van de verliezen; be schouwing van de redenen, waarom hét bestuur niet met voorstellen is gekomen ter voorziening in de directie; rentabiliteit en statutenwijziging. De commissie stelt in haar rapport vast,, dat de naar haar oordeel te lage prijs, waarmede de directie indertijd voor de fabrieksgebouwen te Leiden heeft ge droegen genomen, in verband met den du ren bouw te Alkmaar, waarvan de kosten door het oploopen van de prijzen van ma terialen en de verhooging van de loonen de aanvankelijke raming verre hebben overtroffen, oorzaak is van den minder gunstigen financieeïen toestand der ven nootschap. Het aanhouden van te groote voorraden bij het einde van een seizoen en den aan vang van een nieuwe campagne was een ernstige fout, die zich door conjunctuur- verliezen gewroken heeft. Waar de verliezen van de laatste jaren In hoofdzaak zijn toe te schrijven aan den te duren bouw en het aanhouden van de l# groote voorraden en de uit dezendioofde geleden verliezen bezwaarlijk zijn in te halen, kan men dus niet ontkomen aan een vermindering van het kapitaal en dien volgens afstempeling van de aandeelen op 50 pet. De nieuw te construeeren balans kan dan worden opgebouwd op de basis van een meer gemotiveerde bedrijfswaarde. Het zal de taak van de nieuwe directie zijn, te toonen, dat het bedrijf op de basis van de nieuwe balanspositie behoorlijk rendabel is. De mogelijkheid, dat de direc tie hierin zal slagen, acht de commissie in geenen deele uitgesloten, temeer daar zij met groote voldoening mocht vaststellen, dat de goede naam van het product onge rept is gehandhaafd. In verband daarme de wordt aangedrongen op de centralisee- ring van de directie en administratie te Alkmaar waar de fabriek thans gevestigd is. De commissie vereenigt zich met het voorstel van commissarissen om het kapi taal met 50 pet. te verminderen, zij mocht tot overeenstemming komen met de hou ders van de actions de jouissanee wier medewerking tot een statutenwijziging op dit punt noodzakelijk is en vond deze be reid voor een tijdvak van tien jaren van hun rechten afstand te doen- De commissie meende, dat voor het be drijf een eenhoofdige leiding voldoende was en de voorkeur verdiende; evenwel hadden zeer bijzondere omstandigheden van internen aard en in het rapport in den breede uiteengezet de commissie er toe geleid de heide adjunct-directeuren de heeren G. J Verzijden en P. A. de Lange voor een benoeming tot directeur voor een tijdvak eindigende 1 Augustus 1926 voor te dragen, waardoor in de nog immer va cante directie voorloopig is voorzien. De vergadering nam na eenige discussie het raivort van de commissie voor ken nisgeving aan en vereenigde zich met de daarin gestelde conclusion. Tot directeuren werden hierop benoemd de heeren:» C. J. Verzijden en P. A. de Lange, terwijl eervol ontslag verleend werd aan de commissarissen mr. J. A. Philipse en mr. H. van Wensen. Tot com missarissen worden benoemd de heeren mr. A. J. Fokker, P. A. de Gooyer, dr. S. Th. Holst Weber on Aug. St rater. Over het voorstel tot statutenwijziging, zooals dit door commissarissen nader ge wijzigd was. en door de commissie onder steund, werd nog van gedachte gewisseld, waarna de vergadering werd verdaagd tot 2 Maart a.s. Rij de rondvraag zeide de lieer Van der Werff, dat hij in Augustus/September 1924 een reeks voorstellen had ingediend, o.a. tot het aangaan van een obligatieleening onder hypothecair verband op de onroe rende goederen der N.V., in plaats van het voorstel van commissarissen tot af stempeling van de aancleelen. Daar deze voorstellen door een verzuim niet ter visie warpn gelegd, zullen zij op de vergadering van 2 Maart worden behandeld. De trottoirs op de BreestraaL De volgende week zal op de Breestraat een begin worden gemaakt met het verwij deren der stoonen en het leggen van trot toirs vau het Rapenburg tot de Vrouwen- steeg, waartoe de gemeenteraad onlangs beeft besloten. Aanstaanden Maandag wordt weder ge opend de bewaarplaats, voor kinderen bij de Zusters Carmelitesten, Oude Vest 45. De bewaarplaats 'zaLvan 9 tot 4uur geopend zijn. Benoemd is hij enkele candidaatstelling tot Assessor Collegii van het Leidsch .Stu dentencorps de heer TT. A. H. N. Gelder- man te Den Haag, candidaat van het af tredend collegium. Met St.crt no. 34 zijn verzonder !e af drukken van de Koninklijk goedgekeurde gewijzigde statuten der N.V. De Leidsche Courant, dagblad vo.or Leiden en Omstre ken. Hoewel overbodig, willen wij er, op verzoek, op wijzen dat de firma R. uit 's-Gravenhage, waarvan dezer dagen in ons blad is vermeld, dat zij bedorven cho colade aanbood, niet is de firma Rade maker (Kon. cacao- en chocoladefabrie ken). Voor wie deze firma kent, is zulks reeds vanzelf uitgesloten. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal examen rechten de heer J. J. Sehoevers (Den Haag). Laatste Berichten TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Voortgezet wordt de behandeling der wijziging van het regeeringsreglement voor Ned.-IndiMinister De Graaff zet ziju gisteren afgebroken rede voort. De re- geeringsvoorstellen zijn gericht op tegen woordige als op toekomstige eischen. Spr. betoogt dat in Indië voor een fede ralistische Staatsorganisatie geen plaats is. De onregelmatigheden fe Veenendaal. Onder enorme toeloop van het publiek had gisteravond de raadsvergadering plaats, waarop o m. de bekende onregel matigheden in de gemeente-administratie behandeld werden. In verband met deze belangrijke kwestie werd het verslag der gemeenterekening over 1923 reeds thans voorgelezen. De commissie van onderzoek kwam tót de con clusie in dit verslag, dat de voorzitter per soonlijk aansprakelijk moet worden ge steld voor de schade door de gemeente op de bouwpremies geleden. Na uitvoerige be sprekingen werd een nader voorstel van B. en "W. om den gemeentesecretaris oneervol te ontslaan met ingang van den datum, waarop dit besluit .door Ged. Staten zal zijn goedgekeurd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Tevens nam de raad een motie van af keuring over de leiding van den burge meester aan en besloot een deputatie van 3 leden uit zijn midden te benoemen, die aan Z.ExeelL den Minister van Binnenl. Zaken zal uiteenzetten, op welke gronden de gemeenteraad niet langer de verant woordelijkheid kan dragen voor het bestu ren dezer gemeente. De voorzifter zcide met vertrouwen het onderzoek fe zullen afwachten. De ramp in de Maashaven. Hedenmorgen heeft de rivierpolitie op nieuw gedregd naar de lijken van de drie slachtoffers van de ramp met de „Johan na Marijke", die nog niet waren gevonden. Het gelukte de politie het lijk op te halen van den smidsbaas Peters. Het is. gebleken dat de gezonken motorboot geen lek heeft gekregen. Zij was zwaar geladen en is door het binnenkomende water gezonken. Aan brandwonden overleden. De 6-jarige E. M. S. uit Hillegersberg, die bij haar grootmoeder te Rotterdam óp bezoek was, haalde een ketel kokende thee over zich heen. Zij kreeg zoodanige brand wonden, dat zij in het ziekenhuis is over leden. Ongeluk Sedert eenige weken werd de kapper uit het vliegkamp Soesterberg H. J. En gelkamp, vermist. Tbans in zijn lijk op gehaald uit het water onder Utrecht. Brand. Gistermiddag is te Heeze de groote boer derij van A. B. geheel afgebrand. Aan blusschen viel niet te denken. De vlam men grepen zoo snel om zich heen, dat de inboedel pn het vee niet meer gered kon den Worden en verloren gingen. Alles ia verzekerd. Een in de nabijheid liggende schuur van A. werd ook door het vuur vernield. Hier is vooral stroo verbrand. Verdronken. Gisteravond omstreeks uur hoorde een voorbijganger over de brug over bet Ka naal aan den Bosscbcn Weg te Tilburg hulpgeroep. Met medewerking van den brugwachter werd een drenkelinge opge haald, wier levensgeesten reeds geweken waren. De identiteit van de ongeveer 25- jarige vrouw kon nog niet worden vast gesteld. Vreeselijke moord te Boedapest. BOEDAPEST, 19 Febr. (V*D.). He den is bier een vreeselijke moord ontdekt, waarvan bet slachtoffer een jong meisje is, Amalie Leirer genaamd. Zij was de vrien din van een Nederlandsch lakenfa brikant. Deze bracht een' deel van het jaar in het buitenland door en nam steeds Amalie Leirer met zich mede, doch was echter meestentijds te Boedapest, waar het meisje een mooi ingerichte woning had. De moord kan reeds op 22 December 11. gepleegd zijn en is tot heden toe geheim gebleven, daar het meisje door niemand werd bezocht. De ontdekking van heden was een gevolg van het feit dat haar va der haar een bezoek wilde brengen, om dat hij sedert langen tijd geen tijding van haar luid ontvangen. Klaarblijkelijk heeft men hier met een lustmoord te doen. Op het lijk, dat gedeeltelijk tot ontbinding is overgegaan, zijn, voorzoover men heden kon vaststellen, vijf steken gevonden. Bij het onderzoek ter plaatse vond men een Kerstgroet uit Nederland, waarop „Gelukkig Kerstfeest" vermeld stond, af komstig van een Nederlandsche fa milie. Hot moordgeval heeft hier groote opwinding veroorzaakt. Het onderzoek der recherche wordt zeer bemoeilijkt, daar het slachtoffer behalve haai* omgang met haar vader en genoemden Nederlander, een te ruggetrokken leven leidde. BOEDAPEST, 20 Febr. (V. D De politie heeft vastgesteld, dat bij den moord op Amalia Leirer alle sieraden gestolen zijn, die haar cadeau ziju gemaakt door den Nederlandschen textielfabri kant T. K. De waarde schat men op 50.000. De politie heeft T. K. veerhoord, die verklaarde, dat bij zich tot den vader van het meisje gewend had, daar zijn brie ven onbeantwoord gebleven waren. Hij was voornemens zich van zijn echtgenoote te laten scheiden en daarna met Amalia Lei rer te trouwen. De politie schijnt den moordenaar op het spoor fe zijn. Het "blad „Azysga" meldt, dat K. vaak als koerier van het Neder- landsche gezantschap is opgetreden en dat hij de bemiddeling van de diplomatie ke vertegenwoordiging te Boedapest had ingeroepen voor een woning voor Amalia Leirer. Oogstbescherming tegen vorst. Door kunstmatige mist. STOCKHOLM, 20 Febr. V. D Proe ven zullen genomen worden in een proef station in Zweden met het beschermen van den groeienden oogst tegen de vorst door middel van kunstmatige mist. De Zweed- sche civiele ingenieur Jernberg heeft een methode uitgevonden om mist te produ- ceeren, welke zeer veel gebruikt is voor marine-doeleinden. Hij heeft eveneens proeven genomen met bet probleem van kunstmatige mist als be scherming tegen de vorst. De methode zal thans onderzocht worden onder verschil lende omstandigheden en onder andere meteorologische toestanden. De heer Jern berg heeft uitgevonden, dat de kunstmatige mist de oogsten beschermt bij een tempera tuur van 4 gr. onder nul. De ontwapeningsconferentie WASHINGTON, 19 Febr (V. D.) - De Amerikaansclie regeering heeft definitieve hoewel nog informeele stappen gedaan voor een nieuwe Marine-conferentie te Londen, Tokio en Rome. Er zijn aanwij zingen, dat de uitnoodiging gunstig wordt ontvangen Het slagen van do poging een nieuwe conferentie bijeen te roepen, schijnt af te hangen van de houding der Fransche regeeriug. Scheepsramp. PARIJS, 20 Febr. (V D.) Het .„Tour- ual" seint uit Laiasj, dat het stoomschip „San Nicolas" o** do roede gezonken is met 15 man aan boord Het slagschip in den zee-oorlog. WASHINGTON, 19 Febr. (V. D De speciale marine-raad, die door president Coolidge is bijeengeroepen, hoeft verklaard van meening te zijn, dat het slagschip in den zee-oorlog de grootste kracht blijft en dat de vliegtuigen nooit zooveel beteek en is zullen krijgen. Congres der republikeinsch-socialistische partij. PARIJS, 20 Febr. (V. D.). Heden werd het congres geopend van de republi- keinsch socialistische partij. Aan een door het congres te geven banket zal deelgeno men worden door Painlevé en Herriot. De influenza in Engeland. LONDEN, 20 Febr. (V. D In do Engelsche groote steden zijn in één maand 1039 personen tengevolge van influenza overleden. In de afgeloopen week stierven 354 personen tegen in de voorafgaande 3 weken resp. 291, 202 en 195. De staking fe Sjanghai. SJANGHAI 20 Februari. (V.D.) De sta king in de katoenspinnerijen heeft zich uitgebreid. Er zijn thans 40.000 stakers. Stoomschip aangehouden. ITS JANG (Tjangtso) 20 Februari (V.D.) Het Ameriknansche stoomschip „Chich- nen" is door de militairen aangehouden. Do kapitein is gearresteerd. De passagiers zijn vastgehouden. De plaatselijke en Ame- rikaansche autoriteiten eischen de oninid- deBüke vrille tine, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Febr. Zuivelbeur. Goudscbc kaas volvet jong 5760 cents; Idem ond 84^ cents; idem 40 plus 6163 cents; idem 30 plus 55 cents: idem 20 plus 35— 39 cents: Edammer volvet 66 cents: idem 40 plus 65 cents; Leidsche oud 7578 cents; idem 20 plus 3540 cents; idem belegen 57 cents. Handel goed, aanvoer zeer goed. LEEUWARDEN. 20 Febr Kaas. Sleu^ telkaas f 0.50—*0.72, Nagelkaas f 0 31 0.51, Gouda Kaas f 0.351.05; Edammer Kaas f 0 471.04. Commissie f in gevoerd 27012 Kg. Boter Fabrieksboter f 1.702,4-4 per Kcr Aangevoerd 13'3 en 16°'6 stukken. VEUR 19 Febr Eierenveilïng Op do boden gehouden eieren veiling werden aan gevoerd 6112 kippeneieren k f fl.BO7.80, 892 eendeneieren k f 60 55, per 100 stuks, 13 kippen A f 0.552.70 17 konijnen f 0.90—3.55, 5 duiven k f O 900.38, alles per stuk. UITHOORN 19 Febr Kaasmarkt Op do kaasmarkt waren aangevoerd 12 par tijen Goudsche kaas R M. f 5504. 2e srt f 5460, zonder rijksmerk f 5356 Handel vlug ALPHEN 10 Febr. Groente.nveilinq Rpruitkool I f 2023 kroten f inn n «0, Rmsselsch witlof f 2124. alles per 10Q KG.; prei f 22.70 por 100 bos; savove- kool f 45,70, roode knol f 4.4011.50 per ïoo stuka. Eieren, Aanvoer 5100 Kipeieren f6.10 7 20 eendeneieren f 6,40—6.60 por 100 stuks LEIDEN, 20 Jan Veemarkt Aange voerd 586 runderen; 207 kalveren; 41-2 schapen; 12 stieren f 190—f475; 179 kall en melkkoeien f130f 495: 180 vare koefen f 180f 325; 816 vette ossen en koeien f 250—f 620. f 0 80—f 1.21 per KG 12 vette kalveren f 90.f 120, f 1 10f 1 90 per K.G 195 nuchtere kalveren f 6—f 20; 198 vette schapen f 36f 68, f 1 44f 1 76 per KG.; 214 weide schapen f 30f 52; 855 magere varkens f 16f 47, f 0 64 f 0.68 per K,G 565 biggen f 6f 13; 12 paarden f 60f 200; 1 veulen; 4 bokken of geiten f B—f 16. LEIDEN, 20 Febr. Kaasmarkt. Aan gevoerd 39 partijen kaas. Besteed werd voor le srt Goudsche kaas f 60f 65; 2p srt. f 55f 59; le srt Leidsche kaas f 56; ft srt f 42f 46. alles per 50 K G Handel Leidsche en Goudsche kaas matig Aan de Stadswaag gewogen 33 partijen, 1218 stuks. 9507 K.G. HOOFDDORP .19 Febr Granen Tarwe voer f 10 50f 12; id. nieuwe f 13 f 1450; rogge f 14f 15; gerst chevalier f 14f 15haver f 11—f 12 50; witte duive- boonen f 13f 16; paardeboonen f 12— f 13; groene erwten f 13—f 15; schokkcs f 14—f 18; karwei f35—f37; geel mosterd f 20—T 30; blauwmaanzaad f 36f 40; kanariezaad* f 20f23 Prijzen per 100 K G. WisseTnoleeringen (Amsterdam^ Berlijn 59.85 Londen 11.88ty2 New-York 2.498/* Parijs 13.021/,2 Brussel 12.571/2 Zürich 47.95 Rome IO.22V2 Oslo 87.95 Kopenhagen 44.42i/a Stockholm 67.221/^ Weenen OlOOSöV* Praag 7.40 Madrid35.40 I BEURSOVERZICHT Wanneer zich tegenwoordig eenige be weging ontwikkelt, blijkt die meestal weer spoedig tot staan te komen. Heden ging er weer zoo goed als niets om en was er vrij wel geen enkele fondsensoort, die eenige afleiding teweeg bracht. Voor Suikers was de belangstelling sterk bekoeld en deze be wogen zich op de vorige prijzen. Amerika zond voor Kon. iets lager koersen, zoodat deze ook hier iets lager werden ingezet; daarna hieven ze vrij stationair. Goc. vie len lichtelijk in prijs terug. De overige afd. gaven weinig aanleiding tot bespreking. Tabakken en Rubbers prijshoudend met weinig bundel. Schepv. verlaten. Ned. In- du str. buiten de aandacht. Amerikanen stiL Prol. 2 pCt.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5