A.WAALS UITNOODIGING Goedkoope Moderne Behangselpapieren. BREESTRAAT 31. Prima Schortenhont 31, 341(4 cent. Nieuwe fantasie drils 21%, 35 cent. Groote sorteering Overhemden Zephirs, nieuwste strepen, 28, 37' 12 cent. Grijze Jisstof, 2 el breed, bijzondere prijs 10202 36 44 cent. Keizerlinnen. in diverse kleuren, 36, 44 cent. Speciale Corsettenver- koop in de Hall. den gebracht: 2o er wordt een commissie ingesteld, welke de toepasing der tarieven zal nagaan: 3o. er komt een studiecom missie, welke de mogelijkheid zal onder zoeken bedriifsonkosten van de thuiswer kers te restitueeren. Deze commissie zal rapport uitbrengen aan de ledenvergade ring van den patroonsbond. Regeeringssteun voor het klein- midden^andsbedrijf. Een actie begonnen. Door de Hanze-afdeeling te Amersfoort Is Donderdag een actie ingezet om van de regeering steun te verkrijgen voor het klein-mjddenstandsbedrijf voor zoover het levensvatbaar is en voor zoolang de mid denslag d scre dietbanken niet helpend op treden. Het hoofdbestuur der Hanze in het aartsbisdom Utrecht, zal de zaak zoo spoedig mogelijk aanhangig maken bij de federatie der Hanze-bonden in de 5 bis dommen, om daarna te worden ingediend bij den Mi-ddenstandsraad. Georganiseerd Overleg in Onderwijszaken. Een positieve to ez egg ijig van Minister de Visser. De Voorzitter van den "Bond van Ned. Onderwijzers bracht gisteren bij zijn be zoek aan den minister van Onderwijs op nieuw ter sprake de instelling van een Commissie voor Georganiseerd overleg Onderwijszaken. De minister liet zich in meer positieven z.in uit dan den eersten keer en deed de toezegging, dat hij de noodige stappen zal doen, om zoo mogelijk tot de instelling van bedoelde commissie te geraken. Het voormalig Postkantoor te Rotterdam. Inrichting tot M. T. S. voorgesteld. Het voormalige postkantoor aan de Blaak te Rotterdam, dat sinds het in gebruik ne men van bet nieuwe postkantoor aan den Coolsingel grootendeels leeg staat, zal behoudens goedkeuring van den Raad, in gericht worden voor Middelbaar Techni sche School. Volgens een globale schatting zou voor de verbouwing van het oude postkantoor, voor welk doel dan ook, f 260.000 noodig zijn. Intusschen is gebleken, dat de Aca demie voor Beeldende Kunsten en Techni sche Wetenschappen voor haar af deeling middelbaar technisch onderwijs het meest om plaatsruimte verlegen zit. Het gebouw der Academie aan den Cool singel, is bij lange na niet meer voldoen de om alle leerlingen te plaatsen. Sinds in 1917 de technische afdeeling der Aca demie tot middelbare technische school met dag- en avondcursussen is uitgebreid, beeft het aantal leerlingen dezer nieuwe afdeeling, zoomede dat van den macbinis- .lencursus zich snel uitgebreid. Onder dez> omstandigheden is het zelfs niet mogelijk alle leerlingen, die zich aanmelden, te plaatsen. Bij beschikbaarstelling van loka len zal een zeer groote en voor geruimen tijd voldoende verbetering verkregen wor den. B en W. stellen den Raad daarom voor 'te besluiten tot verbouwing van bet voor malige postkantoor tot Middelbaar Tech nische School, onder aanwijzing van het daartoe benoodigde crediet van f 260,000. Philatisten-dag. De Netlerlandsehe Philatisten-dag ,u 1925 zal gehouden worden te Maastricht ©p 29, 30 en 31 Augustus. Het Scc.-Dem. Eerste Kamerlid De Jonge t Het Soc -Dem. Eerste Kamerlid W. C. de Jonge is hedenmorgen overleden. De overledene werd 21 Juli 1866 te Middel burg geboren. G. J. van Marrewijk. t De lieer G. J v. Marrewijk uit Loos duinen is te 's-Gravenhage overleden Voor eenige jaren bad bij zijn bloeiende model tuinderij van de hand gedaan en was als ambteloos burger in Den Haag gaan wo. nen. De jongeren weten dat zoo niet, maar «:1e ouderen in bet tuinbouwbedrijf en in het veilingwezen in het bijzonder, door heel het land, zullen zich herinneren hoe veel deze man nu 25 jaar geleden voor bet veilingwezen heeft gedaan, hoe hij, trouw bijgestaan door eenige gelijkgezin. den, den tuinbouw uit zijn vernederenden staat heeft opgericht, hoe hij in Loosdui nen een veiling heeft gesticht, die een .voorbeeld werd voor heel het land. Loos- duinen vooral heefr ontzettend veel aan tle/en man te danken. ^Hbld. HET EMIGRATIE-VRAAGSTUK. Speciaal nummer van „De R.-K. Boerenstand'*. Üe R.-K. Boerenstand, officieel orgaan van den R.-K. Nederl, Boeren- en' Tuindersbond, heeft een speciaal Emigra tie-nummer uitgegeven. Dit nummer bevat een reeks zeer lezens waardige en interessante artikelen. Voor wie het emigratie-vraagstuk wat meer van nabij wil bezien is het onmisbaar. De inhoud volge hier: Inleiding, door Mr. H. van Haastert, Redactie-secretaris van ..De R.-K. Boeren stand". I. Het Emigratie-vraagstuk. „Emigratie en Godsdienst", door Rector W. van Kessel pr., Algemeen Geestelijk Adviseur van den Noord-Brabantschen Chri8telijken Boerenbond te Vught. „De economische zijde van het emigratie- vraagstuk", door Prof. Mr. Dr. Ch. Raay- makers S.J., hoogleeraar aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen. „Emigratie en bevolkingsvraagstuk", door Prof. J. D. Aengenent pr., hooglee raar aan het Groot-Seminarie te Warmond. „Emigratie en bestrijding der werkloos heid", door J. de Waal, Drs. in de Politie ke en Sociale Wetenschappen van de R.-K. Universiteit te Leuven. „Emigratie en de belangen van het Va derland" door Dr. L. G. Kortenborst, Se cretaris der Ale R.-K. Werkgeversvereni ging te Amsterdam. „Emigratie van landarbeiders", door A. J. Loerakker, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en Voorzitter van den R.-K. Land arbeidersbond te Haarlem. „Emigratie uit Nederland in vroegere tijden", door Dr. H. H. Knippenberg. Di recteur der R.-K. H. B. S. te Helmond. „De keur der emigranten", door Rector W. van Kossel te Vught. II. Voorlichting van tr ek- lustigen. a. De Nederlandsche Vereeniging „Landverhuizing", door J. G. C. Sandberg, Secretaris-directeur der Vereeniging te -Gravenhage. b. De Emigratie-Commissie van de K S. A., door Mr, A, Tepe, Directeur van het Centraal Bureau voor de Katholieke So ciale Actie te Leiden en Secretaris der Emigratie-Commissie. TTT Bevordering van land- verhuizi ng. De Emigratie-Centrale Holland, door de Directeuren der Emigratie-Centrale A. G. Mörzer Bruyns en Mr. G. J. Verburgt. De twintig geboden voor aspirant-land verhuizers. TV. Emigratie-gebieden. „Emigratie van boeren en tuinders naar Nederlandsch Oost-Indië", door Ir. L. J. M. Feber, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage. Emigratie van hoeren en tuinders naar West-Indië. Waarschuwing tegen voorlichting door belanghebbenden bij emigratie. Over de vestiging van Katholieke boe ren en tuinders in Noord-Frankrijk", door H. Blondeel, hoofdaalmoezenier van den Dienst der Vlaamscbe Laridbouw-Aal- moezeniers in Normandië te Pithem (W.- VI.). „Wat onze boeren moeten overwegen, die een Fransche hofstede willen betrek ken", door A. Deckmijn, Proost van den Boerenbond ,La Flandre" te Rouaan (Nor mandië). Het opzetten van een eigen landbouwbe drijf, fruitkweekerij, veehouderij, gemengd bedrijf enz. in «den vreemde. „Emigratie naar de Unie van Zuid-Afri- ka", door G. Ridder de van der Schueren, Redacteur van „De Maasbode", te Berlijn. De Unie van Zuid-Afrika. De Vereenigde Staten van Noord-Ame rika. Gratis beschikbaarstelling van land- Canada. Australië. Nieuw-Zeeland. Zuid- en Midden-Amerika. Te Rotterdam is plotseling overleden de bekende architect de heer M. Brinkman UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereen. „Plicht en Eensgezindheid" haar jaarvergadering. De opkomst was goed, in aanmerking ge nomen het bezoek op gewone vergaderin gen. De Voorz. opende de vergadering met een woord van welkom en herinnerde in het kort aan hetgeen op politiek terrein had plaats gehad. De notulen werden ge lezen en vastgesteld. Het jaarverslag was in den geest der vergadering, gezien het applaus. Het verslag van den penningm. gaf een saldo aan van f 0.791, plus een tegoed op de Hanzehank van f 66.41. Ge vraagd werd wie verantwoordelijk is voor deze gelden, het bestuur of de vereeniging De Voorz. antwoordde dat vroeger het voorstel uit de vergadering is gekomen om de gelden op deze bank te plaatsen. Zulks is toen geschied. Tot najaar 1924 had het bestuur nog vertrouwen in deze instelling. Toen dit vertrouwen ging verminderen was de gelegenheid om geld op te vragen weg. De rekening van den penningm., te voren nagezien door een daarvoor benoem de commissie, bestaande uit de heeren P. H. Castenmiller en F. J. Luyten, werd on der dank goedgekeurd. Vervolgens verslag van den afgevaardigde der R.-K. Kamer centrale Leiden, den heer H. Grimbergen. De Voorz. brengt den afgevaardigde dank voor zijn duidelijk en uitgebreid verslag. Voorgelezen wordt dan het schrijven van het bestuur der Kamer-Centrale, betrek king hebbende op de aanwijzing van can didate)! voor hel Politiek Advies, waarna aan de orde komt punt „Aanwijzing van personen welke men candidaat wenscht te zien gesteld voor de Tweede Kamer. Het bestuur vroeg aan de vergadering of deze mee accoord kon gaan dat een vijftal namen werden gpnoemd. Echter bleek dat niet de geheele vergadering zich met deze genoemde namen kon vereenigen, zoodat een algeheele vrije stemming moest wor den gehouden. Voor hiertoe werd overge gaan verkreeg de heer A. J. Oostdam het woord om allereerst een duidelijke uileen- zetting te geven van de verkiezing vol gens het thans "gewijzigde bondsregle- ment en daarna eenige politieke beschou wingen te houden inzender over verschil lende bezuinigingen der regeerinig, ook be treffende de salarissen der ambtenaren. Met aandacht volgde de vergadering den spreker en een sterk applaus bewees de instemming der vergadering toen de ge achte spreker buide bracht aan de groo te mannen: Dr. Schaepman en Dr. Kuyper voor hetgeen deze in zoo een grooten strijd hadden tot stand weten te brengen. Enkele vragen werden nog gesteld, die ge heel tot genoegen beantwoord werden De uop Sui.TopnSjaA ep sneureu ppeiq "zaoo^v. geachten spreker hartelijk dank voor zijn mooie rede en s.prak de hoop uit dat in dien de Vereen, nog eens de voorlichting van den heer Oostdam zou vragen, zij niet tevergeefs "'en beroep zouden doen op diens welwillendheid. Dan wordt overgegaan tot verkiezing van de personen die men can didaat wenscht gesteld te zien voor de Tweede Kamer. Bij eersrte stemming worden met vol strekte meerderheid gekozen de heeren Mr. Dr. Kooien. Mr. Aalberse, Loerakker, Oostdam A. J. en Chris Jansen. Dan wordt aan de orde gesteld: vast stelling contributie. Gezien de toestand der kas, mede' als gevolg van het niet uit betalen^ der Hanzebank, waarbij gevoegd het feit, dat we een verkiezingsjaar tege moet gaan, stelt het bestuur voor deze met 20 cent te verhoogen. Hiertegen komen uit de vergadering bezwaren, men vreest ledenverlies, wat vooral nu niet. mag plaats hebben. Voorgesteld wordt de con tributie niet te verhoogen doch te trachten verschillende personen er toe te brengen een extra bedrag af te staan voor de ver- kiezingskas. Na eenige bespreking kan het bestuur zich hiermede vereenigen en zal getracht worden hiervoor een goed be drag bijeen te krijgen. Mocht dit echter in 't geheel niet gelukken dan ziet het be stuur geen kans een verkiezingsjaar als dit op die wijze in te gaan en zal het be stuur hare conclusies hieruit moeten trekken. De contributie blijft dus gehand haafd, doch extra bijdragen zullen flink moeten vloeien. Volgt bestuursverkiezing tot bezichtiging onzer SPECIALE ETALAGE PRIJZEN VANAF 7 CENT en voorts Veel voordeeliger dan elders. Laat Uwe kamers door ons behangen. Billijken prijs. - Gediplomeerd behanger Behangerij en 10181 Stoffeerderij wegens periodieke aftreding van den Voorz. en de heeren J. P. Rietveld en W. Caspers. Allen worden met groote meer derheid herkozen en nemen onder dank de benoeming aan. De rondvraag leverde niet veel op. Het was trouwens reeds laat geworden, zoo dat dan de vergadering door den Voorz. op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Tuinbouw. Het moge erg goed lijken dat we in het geheel geen winterweer heb ben dit seizoen, in den tuinbouw en bij de bloembollenkweekers is dit niet geheel naar wensch. Het in den grond levende ongedierte wordt in zijn schadelijk werk in het geheel niet belemmerd en alles blijft leven, het onkruid vriest niet dood en de te veld staande producten, bloembol len, grassen, enz. groeien te voorspoedig en te weelderig, waardoor de kans ont staat dat als straks de Maarlsche buien afkomen deze hier niet tegen bestand zijn en de nadeelige gevolgen niet uitblijven. En strenge winter is niet gewild doch geen winter is in genoemde bedrijven ook niet het gewenschte. De tulpen verloonen zich bijna allen al boven den grond, de vroeg ste soorten zelfs al zoodanig dat van een groen veld gesproken kan worden. R.-K. Volksbcr.il. De afdeeling Kat wijk van den R.-K. Volksbond heeft een mooie avond georganiseerd op a.s. Maan dag. De heer Silvius, Cenlraal-President van den R.-K. Volksbond, zal dien avond als spreker optreden, terwijl de ffdecling tooneel voor eenige afwisseling heeft ge zorgd in den vorm van een tweetal too- neelstukjes, nl.: „Drie drama's in een uur", of „De mislukte Erfenis" en „do Jo den-erfenis". De toegang is voor ieder vrij. Ats dat geen volle zaal Iroktl De Hanze. In aansluiting op ons be richt van 1.1. Dinsdag betreffende de feest- vergadering van de Hanze zij nog vermeld dat deze vergadering plaats bad ten huize van den heer W. van Leeuwen. Dat dit niet in de zaal plaats had, waar men dit tot heden pleegde te doen, was uit be zuinigingsoogpunt en volgens besluit der laatstgehouden ledenvergadering. Dit ter opheldering. Personalia. Mej. A. Fennes, reeds eenigen tijd in niet-vasto heirekking aan het hulppostkantoor, heeft thans haar vas te aanstelling gekregen. LISSE. Coöperatie. Woensdagavond werd door het besfüur der R.-K. Coöperatio een vergadering gehouden in het Bondsge- bouw, waarop de vrouwen der leden wa ren uitgenoodigd. De opkomst was uit stekend, ondanks het slechte weer. De Voorz., de heer G. Schrama, opende de bijeenkomst. Allereerst wees hij op het feit dat er in de gemeente ©en verkeerde meening zich heeft ingewerkt inzake deze bijeenkom® en wel als zou deze vergade ring zijn belegd als tegen-demonstratie op de Winkelweek, welke juist hedenavond wordt geopend. Dit ontkende spreker per tinent. De zaal was op geen anderen avond vrij; ware dit wel hel geval geweest, het bestuur zou een anderen avond hebben gekozen om zelfs den schijn te vermijden van agitatie. Een woord van dank bracht spr. aan de beide chefs voor hunne medewerking en aan den eersten bediende van den winkel, den heer Kerkhof, voor zijn prachtig uit gevoerde Haka-étalage. Voorts aan mej. C. van der Meer voor hare welwillendheid om het muzikale gedeelte van den avond te verzorgen. Alsnu gaf spr. het woord aan den heer B. N. Loerakker van Hillegom, die een mooie rede hield over het nut van coöpe raties. Spr. oogstte een groot applaus en een dankwoord van den Voorz. Hierna werd aan de dames Ha-kalkof f ie gescbon- kén en een koekje aangeboden. Middeler wijl werd een gratis verloting gehouden om honderd doelmatige prijzen, hetgeen een aardige attractie gaf. Achter in de zaal was een leuke verza meling Haka-producten ten toon gesteld, die veel bekijks vond. Aan het slot bracht de Voorz. allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen, een harte lijk woord van dank. Uitvoering, Gisteravond gaf de R. K. Harmonie hSt Gregorius de Groote" on der leiding van haren directeur, den heer Tellings, een goed geslaagden concertavond in het Pat-ronaatsgebouw. De beer J. v. d. Voort opende dezen feestavond. Spr. her innerde zich de welwillende medewerking van den L. T B. en van de Landarbei- dersvereen. ,,Sb. Isidorus". door op de feestavonden een collecte toe te staan. Daardoor zijn we er in geslaagd heden avond eene uitvoering te organiseeren. Spr. hoopte, dat allen zullen medewerken voor den bloei van „St Gregorius de Groote Hierna kregen wij te hoof en ,En Avant- les Campagnards" marsch, ,.La Speranza" fantasie, „La Belle Villageoise" valse en „La Dame au Ooeur d'Or" fantasie, welke stukken goed weergegeven werden Vervolgens kregen wij een voordracht van den heer P. Schuts. getiteld „Prof. Potjes", waar onbedaarlijk om gelachen werd. Hierna declameerde Chr v. d. Eist .Nachtstilte" wat een dankbaar applaus oogstte J. Suikerland trad op met „Han- op de voetbalmatch" dat ook goed vertolkt werd. Vervolgens weer Piet Scliuts met „De uitgelaten vrijer". Na de pauze kregen wij een muzikaal komisch nummertje, waarvan de spelers in aardige kleedij waren gestoken, voor de muziekvereen. ontworpen door J. v. d. Voort. Hierna 3de Compagniemarsch, een voordracht door J. Suikerland ,,Je moet niet altijd klagen" en Hannes aan cl 6 table d'hote". Tot slot een voordracht ge titeld „Ke-ke-ke-trien." Aanbesteding. De uitslag van de gis teren gehouden aanbesteding van den bouw van 18 arbeiderswoningen namens de Woningbouwvereen. „Volksbelang", door den architect, den heer C. M. Barn- heim, is als volgt: Gebrs. Rans dorp Lisse f 51871, Joh. Seisener te Hillegom f51173, Th. Salman alhier f49500. J. Splinter te Leiden f 49950, A. Sonneveld te Schiedam f 53700, P. Kort en v. d. Zwet te Rijns-burg f 48445, A. Dekker boom te Utrecht f48700, A. Öosterwoud en W. van Doorn te Utrecht f48950, Jan sen en Krom te Santpoort f 48600, G. W. Proper te Oegstgeest f 50400, G. en J. Broertjes te Bloemendaal f 54500. NOORDWIJKERHOUT. R.-K. Kiesvereeniging. Zaterdag a s. ver gadert- de R.-K. Kiesvereen „Recht en Orde" in het café „Het Wapen van Noord- wijkerbout" om 7 uur. De agenda bevat om. bestuursverkiezing en candidaatstel- ling leden Tweede Kamer. Een belangrijke vergadering dusl Geen St Victor-Kiesvereeniging. In het Patronaatsgebouw alhier kwamen de zer dagen bijeen de kiezers van de St. Victorparochie. De heer J. van Dijk zat de vergadering voor Na do opening op de gebruikelijke wijze stelde de Voorz. aan de orde de bespreking van het aan de algemeene vergadering ingediende voorstel tot oprichting van parochiale kiesver- eenigingen. Heb onderwerp werd lang en breed besproken. Een der aanwezigen be treurde het, dat het met de kiesvereeni ging zoover was gekomen, dat men zijn toevlucht ging nemen tót oprichting van parochiale kicsvereenigingen Deze spr ker verwachte hiervan niet veel goeds Hij raadde daarom aanneming van voorstel ten zeerste af. De toestand zou heel wat verbeteren, wanneer sommige leden van het bestuur zoo verstandig wa ren hunne functie neer te leggen cn been te gaan. Bleven deze bestuursleden aan, dan zou ook met parochiale kiesvereeni- gingen niets woi-den bereikt. Andere aan wezigen dachten echter, dat juist door op richting van parochiale vereenigingen de toestand zou verbeterep. waarom zij de aanneming aanrieden. Ten slotte werd echter besloten het voorbeeld van de le den uit de parochie Zilk niet na te volgen en geen parochiale vereeniging te stichten Personalia. Door B. en W. is gisteren benoemd tot ambtenaar ter Secretarie de hee-r J. P. de Jong uit Boelofarendsveen. Aanbesteding. Ten raadhuize had gis terenmiddag om. 12 uur de aanbesteding plaats van het grondwerk, te maken in verband met de reconsructie van «Jen Goo- weg Ingeschreven was als volgt: J. van den Burg en O. J. Verheezen voor f 4485 G. A. J. van Raaij uit Zuid-Schalkwijk Gemeentelijke Aankondig^ GEMEENTELIJKE VISCHVERKOop Aan den Gemeentelijken Visohwiji. Vischmarkt 18, Telef. 1225, is ZATERDl en voorzoover voorradig ook ZATERDip AVOND verkrijgbaar: SCHELVISCH f0.20—f0.22—f0.45, SCHOL a f f0.35 per pond en HARING a f 0.05 stuk. N. G. DE GIJSELAAR, Bur^f Leiden, 20 Febr. 1925. Katholieke Agendi LEIDEN. Vrijdag. R. K. Kiesvereeniging, Stadszaal, te 8.15 uur. Vrijdag. K. en W. voor 't Volk. Cau#j over Java door Pater v. Steen I Katwijk Bondsgebouw, te 8 m Zondag-, R. K. Bond van Post-, Telegr,. Teleph. personeel, Bondsgebou te 4 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Dinsdag tot Vrijdag. Tentoonstelling ligheidsplaten, gebouw Raadvi Arbeid, te Leiden, 24 en 7—9 De avond-, nacht- en ZondagscfiensH apotheken wordt van Maandag 16 Fd tot en met Zondag 22 Febr. a.s. waarge men door de apotheken van de heeren H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. voor f 4025; P. Blokker uit Nieuw-Y< oor f 3985; E van den Berg uit Y« hout voor f 1999; L de Winter voor f en M. H Jansen uit deze gemeente f 1200. Behoudens goedkeuring van G Stalen zal het werk wordom gegund den laagsten inschrijver. Bouwen. Aan de N.V. „jHeereimi te Heemstede is vergunning verlend het bouwen van 16 woonhuizen en I winkelhuizen aan den Zilkerweg De uister van Arbeid beeft voor den Ik eene premie toegezegd van f 300 per ning. Geboren: Johanna Co tharina d. C. Granneman en J. Wijnands - hannes Petrus z. van N C van Gijls* en O. van Schooten Johannes Jose^ van G. C. van Stein en V. Hoogeï Hubertus Hendrikus z. van W H geveen en J. C. Veelenturf Petro» Wilhelmina d. van P. C. Damen en F Bakker Stephanus Jozef z van P. tema-n en G. Lemmers Theodora hanna d. van W de Jong en D. "Wijns Elisa-beth Adriana d van J, v. d, en Q, Raaphorst. Getrouwd:' Petrus Zeestraten te Bennebroek en Hendrika v d. 34 j Fr. J. van den Berg 23 j. en] tronella Duivenvoorden 26 j Overleden: Joh. H. Korting won be Amsterdam Cornelis Schol 76 j., won te Assendelft Helena Jol na Broekhof 15 j. VOORHOUT. R. K. Volksbond. De R K Volksb houdt op Zondag e.k. zijn jaarfeest, morgens half acht een H. Mis voor /ende en overledene leden der afded waaronder algemeene H Communie leden Des avonds 7 uur feestvergadfl in het Patronaatsgebouw, waar alleea den met bun dames toegang hebben vertoon van liun contributiekaart. P" nen beneden 16 jaar hebben geen gang. Eenige leden zullen dien avond voeren „Jonas de Recruut", blijspel i bedrijven en „Moppie de Ongeluksvojj klucht in een bedrijf. Ter afwist eenige voordrachten. De heer J. W. Smit, oud-Centraal lident, is op dien avond üïtgenoodigd STADSNIEUWS Hukliyingsavond kapelaan J. C. C. Grooi. Ter gelegenheid van zijn koperen terfeest, Zondag j.l. gevierd, werd Groot gisteravond in het gebouw dei Jozefgezellen een huldigingsavoiid reid, waartoe namens het daarvtx* vormde huldigings-comité waren noodigd de besturen en leden der va de organisaties en vereenigingen: de Bakkersgez. Ver., de R. K. Graf. Bom R. K. Mcubelniakersver., de R. K. W Gynmastièkver. „Jeanne d'Arc", deH Heeren-Gymnastiekver. „Jeanne di de R. K. S. V. „Leiden" en het Disli bestuur van den D. H. V. B. Nadat de eerw. jubilaris met aï ontvangen was, werd door allen sU het welkomstlied gezongen, waan voorz. van het huldigingscomifé, de P. v. d. Slaak, de f eestvergadering J gebruikelijke wijze opende. De heer Goddijn speelde vervolgd priest ermarsch, waarna de heer Staak het woord nam. Een groot voorrecht noemde spr. deze gelegenheid het woord te inog# ren in opdracht van de vak- en spö eenigingen hier ter stede, uit wier spr. den jubileerenden adviseur van gelukwenscht met liet feest, door h® vierd. Gaarne heeft spr. deze taai vaard, omdat hij als zoodanig Groot mag huldigen op de aim plaats als priester d.w.z. als plaats» ger van Christus en als Apostel ral H. Kerk. Doch er is nog een tweede waarom spr. die taak een aangek n.L deze, dat hij den ecrw. jubilaris hulde mag brengen als geestelijk van een groot aantal organisaties1 eenigingen, in welke er, overeenkom 1 wensch van Paus Leo XIII en Pi08

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2