Tweede Biad I Zaterdag 14 Februari 1925 IETS OVER HET GENOOTSCHAP VAN nEN H GEEST TOT VOORTPLANTING DES GELOOFS. Dit liefdewerk staat boven alle andere. Het heeft zijn ontstaan te danken aan den ijver van een zeer godvruchtige rijke koopmansdochter uit Lyon. Pauline Marie Jaricofc, wier zaligverklaring to Rome Tvordt voorbereid Officieel werd het op gericht op 3' Mei 1822. dus ruim honderd jaar geleden. Sinds dien hebben allo Pausen liet krachtig aanbevolen en bijzonder gesteund, Do groote Paus Leo XIII wijdt er in 1880 rijn Encycliek „Sancta Dei Civitas" aan 'Als Z. H. in 1800 het missiewerk van Mgf Iavigerie aanbeveelt, voegt Hij er aan loc, dat die steun geen nadeel mag brengen aan de vrijgevigheid voor het Lyonscho Genootschap tot voortplanting des Geloofs Paus Pius X vaardigt in 1901 een roud> schrijven uit. waarin Hij den H Francis Xaverius tot bij zonderen patroon geeft aan het Genootschap en waarin Hij levens zegt, dat het alle andere Missie- genootschappen overtreft En Paus Benedietus XV noemt in Zijn Encycliek 30 Nov. 1910 ,.Over de Mis sies", het Genootschap op de aliereer- plaats Waarom -die voorkeur? Omdat het oen algemeen liefdewerk dat alle missies over de geheele I wereld omvat Daaromheen", zegt Paus Pius X z.g. „moeten alle andere missiewer ken zich groepeeren als om hun middel punt De Voortplanting is van universeele I strekking, want alle missionarissen in alle I landen der wereld worden door het Ge- J nootschap zooveel mogelijk geholpen, in lalle nooden, zoowel geestelijke als tijde- I lijko De Voortplanting vraagt eiken dag één IOnze Vader cn één Weesgegroet met het schietgebed: „H Franeiscus Xaverius, bid voor ons." Bovendien vraagt ze een geldelijke bij Idragc van 2* ct. per week of f 1.30 per ia!,r- Do armen zijn niét verplicht wekelijks cent te geven; zij kunnen volstaan met eenc maandelijksche bijdrage, hoe gering ook, naar vermogen Krachtens het „Motu Proprio" over het werk der Voortplanting des Geloofs, van Mei 1922, beslist Z H. .Paus Pius dat de zetel van het werk van de Voort planting des Geloofs, zal worden overge bracht van Lyon naar Rome. onder leiding m de H. Congregatie der Propaganda, bedoeling van deze overbrenging ia, J,,het aldus meer gescliikt te maken voor veranderde tijdsomstandighedenen heb, bekleed met Ons gezag, tot een pauselijk werktuig te doen worden ter inzameling van de gaven der geloovigen ten bate van al dc Missiën". Iu Nederland bestaat hot Genootschap ongeveer 90 jaar; het aantal leden hier, men veilig op 200.000 schatten (ont vangsten in 1923 ruim f 271.000.) Dekenaat Leiden: ruim f 3000; alleen de Stad f 1170 (veel te weinig.) Uit A L. M. A.-boekje. BINKflMLAHD Meer geldboeten in plaats van hechtenisstraffen. Een wetsontwerp. Ingediend is een wetsontwerp tot uit breiding van de mogelijkheid van tocpas- "ng van de straffen van geldboeten- Blijkens de memorie van toelichting heeft het advies van het centraal' college voor de reclasseering den minister van Justitie geleid tot dc» ndiening van het nb| wetsontwerp, waarbij in het algemeen do voorstellen van het centraal comité ge- id| volgd zijn. Een breed betoog, dat de uitbreiding van bedoelde mogelijkheid zeer gewenseht meent do minister niet te behoeven leveren. Vooral in de latere jaren is hot nut van oen goede regeling eener toe te passen geldboete tot een algemoene over tuiging geworden, waarbij in het bijzon der do wenschelijkheid, om de korte vrij heidstraffen door een meer doelmatige straf to doen vervangen, op den voorgTond Blaat. In de eerste plaats komt daarbij do vraag, of niet in een ruimer aantal ge tallen do oplegging van geldboeten moge tijk moet worden gemaakt, doch in de ♦weede plaats moet ook onder het oog worden gezien, of niet maatregelen moe ten worden getroffen, dat do opgelegde geldstraf nu ook inderdaad zooveel mo gelijk wordt ondergaan en niet dan het uiterste geval door vrijheidsstraf wordt vervan gen. Voorgesteld wordt, te breken met bet «leisel dat toepassing van de vervangende hechtenis afhankelijk is van don veroor deelde, doch als beginsel te aanvaarden, dat zooveel mogelijk bij onwil tot beta ling, verhaal op de goederen en inkom sten van den veroordeelde volgt. Bit verhaal is aldus gedacht, dat na het ontvangen van de kennisgeving, dat de jwote niet vrijwillig is betaald een kennisgeving die de ontvanger niet dan na voorafgaande aanmaning zal moeien ver zenden de ambtenaar, in wiens naam do tenuitvoerlegging geschiedt, nagaat of hij het bedrag zal kunnen doen verhalen hl' de roerende en onroerende goederen jan den veroordeelde, op diens loon of - wedde, or op uitkeoringen. die door hem periodiek worden genoten, onvcrschiil uil welken hoofde. Den veroordeelde zal bij bevestigende beantwoording een ex ploit worden bedoekend, waarbji hem wordt aangezegd, dat tot bedoeld verhaal zal worden overgegaan. Volgt binnen korten tijd geen vrijwil ligft betaling of wordt met liet Openbaar Ministerie geen nadere regeling getroffen, dan zal het bedrag dor boete met dwang werden geïnd. Geoordeeld is dat de nieuwe regeling va de vervanging der 'boete niet ook voor het fiscale recht van toepassing moet worden verklaard. Dit recht heeft n.l. tot op heden op het stuk der geldboeten zun eigen regeling gehad. Minister Colijn over den financieelen toes'and. Redon tot *tevr oden hoid en reden tot zorg voor de toekomst. Minister Colijn verklaart in een artikel Rondom het strijdpunt, in de A.-R- Staatkunde, dat de verbetering in den fi nancieelen toestand van den Staat der Nederlanden zoowel in Nederland zelf als in Indiië tot tevredenheid stemt. Met dankbaarheid mag worden v meld, dat do toestand ten slotte iets beier is gebleken dan op grond van do toenana lige gegevenn verondersteld werd in Ja nuari 1924. De loop der middelen toch heeft mogelijk gemaakt om de bestaande Staats inkomsten voor 1925 hooger te ramen dan voor 1924 en wel met f 19 millioen. Uitgaande van het geraamde bedrag, dat*te dekken zou vallen van f 130 mil lioen, zou er dus inderdaad maar fill millioen to dekken zijn geweest. Echter was de raming van f130 millioen iets te laag geweest. Waren do middelen eens niet meegevallen, dan zou liet noodig zijn geweest een klove van 133 millioen overbruggen. Nu de inkomsten f 19 mil üoen hooger gesteld konden worden, was er metterdaad maar te voorzien iu een tekort van f 114 millioen. Do minister acht het zeer lo betreuren, dat niet do natuurlijke wijziging bet dekkingsplan gebracht is kummn wor den om deze f 19 millioen in mindering te brengen van de f 40 millioen te heffen nieuwe belastingen en dat slechts 1/3 ervan in mindering is gebracht. Intuaschen is een sluitend budget ver kregen en liet meest dreigend gevaar voor onze volkswelvaart afgewond, terwijl reeds wettelijke voorzieningen getroffen zijn (wijzigingen der L. O. Wet) die ge leidelijk de uitgaven zullen doen dalen met een" bedrag pl.m. 17 millioen) dat onge veer overeenkomt met het cijfer der voor- loopige uitgestelde uitgaven die eerlang weer heTvat moeten worden. We hebben dus met den sprong van 1924 den overkant van do sloot gehaald. Maar ook maar net. Wat Indie betreft, constateert de tor, dank zij de gezamenlijke pogingen van minister De Graaf en gouverneur-ge neraal Fock, een zeer belangrijke verbe tering van den toestand. Doch meer dan voldoening wekken deze rosultalen niet. Zoowel in Indie als in Nederland is het vooral de dienst van de Nat. Schuld, die zwaar op bet budget drukt. Die m Indie moet voor 1925 worden gesteld op f 12oU millioen en nog ernstiger is de toestand in Nederland. Dat blok aan het been hebben we no< heel lang mee to sleepen Over 5 jaar is het al weer 10 millioen zwaarder dan thans en over 8 jaar zolfsk ruim 20 mil lioen in gowicht toegenomen. (Hierbij is weliswaar niet uit bot oog te verliezen, dat de door aflossing vrijkomende l-ente, die ook steeds weer voor amortesatie wordt a an gen-end, dit gewicht gaandeweg ecnSgszius zal verlichten, maar, voortdu rend wordt ook weer nieuwe rentelast ge- k'lï'er dus roden tot tevredenheid, om dat voor hot oogenblik een dreigend ge vaar voor de volkswelvaart is afgewend, is op zijn minsl evenveel reden tot zorg wijl do gowone dienst weer sluitend is, er op zijn minst evenveel reden lot zorg voor de toekomst. De reorganisatie bij de Posterijen. Vervanging van hulpkantoren oor stations en van kleine hoofdkantoren door bijkantoren. De directeur-generaal dor posterijen en telegrafie heeft aan alle Kamers van Koophandel en Fabrieken o.in. het vol gende geschreven: Evenals aan een hulpkantoor kan liet publiek aan de stations zegels- en andere postwaarden aanschaffon. Men kan er aangeteekende stukken, postwissels, post pakketten, enz. ter verzending afgeven. In de bestelling wordt als regel van het na burige hoofd- of hulp-katoor uit voor zien Het aantal openstellingsuren, naar gelang van 't verkeer 1—3 uur per dag, is wol is waar wat meer beperkt dan van een hulppostkantoor: daav tegenover staat evenwel, dat de voor de plaats bestemde aangeteekende stukken, postwissels, enz. ook in de bebouwde kom ten huize van geadresseerden worden uitgereikt, resp. uitbotaald. Het is in den tegenwoordigen tijd met verantwoorden, dat op eeu ambtenaar gedurende meerdere uren per dag beslag wordt gelegd uitsluitend om enkele men- schen aan het loket te bedienen. Waar het staatsbedrijf er ernstig naar streeft door een versobering van den dienst te komen tot lagere tarieven, kond deze maatregel ten slotte ten goede aan allen d?e van de diensten van dit be drijf gebruik maken. Niet uit liet oog mag worden verloren, dat de vervanging van een hulppostkantoor door een station oen niet onbelangrijk financieel voordeel ople ven Dit voordeel kan gemiddeld op f fiono per kantoor per jnar worden ge- schat. I lk noem deze gelegenheid te baat, om i n tevens ïn 'kennis te stenen met liet voor nemen, om bij wijze van proef een 5-tal kleino hoofdkantoren door bijkantoren te vervangen. Van dezen maatregel van in ternen aard zal hot publiek geen nadeel ondervinden, hoewel wellicht van porso- neelszijdo ook hiertegen geageerd zal worden. Mocht u over een en ander verdevo in lichtingen wensehen, dan zou ik liet op prijs stellen, indien u mij zulks deed, we ten. Een hoofdambtenaar van het hoofd bestuur dor posterijen en telegrafie zal dan in een vergadering uwer Kamer of aan het bureau uwer Kamer de zaak na der komen toelichten. RECHTZAKEN Poging tot diefstal met geweldpleging. De Buitengewone Kamer der Amsler- damsche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 40-jarigen A. W. die op hot Rokin te Amsterdam een 15-ja- rigon loopjongen van een effectenfirma een slag mot een stuk ijzer op het hoofd gaf en hem daarna een tasch mei f 32.000 uit de handen wilde rukken, en veroor deelde hom wegens poging tot diefstal met geweldpleging tot 6 jaar gevangenisstraf conform den eïsch van het O. M. De procedure met de „Perlak". De Hooge Raad heeft gisteren in de be kende procedure lusschen de Perlak Pe troleum Mij. en den vroegeren directeur dier maatschappij, den heer E. Deen, ver worpen liet door den heer Deen ingestelde cassatieberoep tegen het Vonnis der Haagsehe rechtbank, waarbij hij veroor deeld is om in totaal aan de maatschap pij te betalen een bedrag van f 4.300.000 met een rente van 5 pet. vanaf 10 Novem ber 1915. De door do maatschappij ingestelde vor dering betrof, gelijk men weet, vergoe ding van schade geleden ten gevolge van den aankoop door den heer Deen van 1500 aandeelen Zuid-Perlak. 5.20 6.50 7.20 7.20 7.20 LAND- EN TUINBOUW Een nieuw Beursgebouw te Hoofddorp? Het groote beursgebouw te Hoofddorp, waar des Donderdags de wekelijksche graanmarkt gebonden wordt, blijkt niet meer aan de eischen te voldoen. De eigenaresse, een N. V., schijnt echter niet van zins te zijn aan rechtmatige eischen der handelaren to voldoen, al thans reeds lange jaren dringt men van die zijde op uitbreiding aan, zonder dat men daar blijkbaar gevolg aan geeft. Naar mou ons van handelaarszijdo nu mede deelt, bestaat in die kringen een ernstig streven om zelf over te gaan tot het stich ten van een nieuw beursgebouw. Van de zijde der eigenaresse wordt daar zooveel mo~oliik stelling leeen genomen. 7.50 7.50 7.50 7.50 7.50 7.50 8.10 Wetenschappelijke Berichten Genezing van Nierziekten. Volgens een bericht uit New-York is door dr. Leonard van het John Hopkins- ziekenhuis na langdurig onderzoek en proefnemincreeu een kiemendoodendo stof samengesteld, welke zal dienen om ont steking der nieren en urinewegen te gene zen. In sommige gevallen was de ontsteking binnen 48 uur genezen. Het nieuwe go- neesmiddel draagt den naam van liéxylro- sorcinol. Volgons een blad is (leze stof 50 maal Bterker dan koolzuur doch voor het men- schelijk lichaam absoluut onschadelijk, Het anti-griep-serum. Naar verluidt zal het serum tegen do griep, dat door Duitsche geneeskundigen is gevonden, met goedkeuring van den Ja- panschon gezant te Berlijn voor liet eerst in Japan worden toegepast. Do griep heeft in de twee laatste weken te Tokio en om geving meer dan 4000 offers geëiseht. UBT DE OMGEVING HILLEGOM Adcro te-film. Woensdag- en Donder- avond werd deze schoone film alhier ver toond in hotel Sislerinans, terwijl Woens- dagmidag een voorstelling voor kindoren regeven werd. De kindervoorstelling gaf een overvolle zaal, terwijl beide avonden zeer velen van de gelegenheid gebruik mankten dit moois te zien. Donderdag avond was de zaal zelfs uitverkocht. Hollands Blcembolïenkweekers Genoot schap. De afd. Hillegom van het H.B.G hield Donderdagavond in Flora een leden vergadering, die vrij goed bezocht was. De Voorzde heer W. M. Ruigrok opent met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen leesl, die onder dankzegging onveranderd worden vastge steld Do penningmeester deed verslag van zijn beheer. Do ontvagsten haddon bedra gen f 159.83 en de uitgaven f 104.75, zoo dat er een batig saldo was van f 58.08. De heeren J. M. Goemans en G. Lonrmerse Fz. controleerden de bescheiden, die vol komen in orde bleken, zoodat do penning meester onder dankzegging werd godé- charchoerd. Tot afgevaardigden naar do 40sie Alg. Verg. werden gekozen de heeren J. M. Goemans en G. Lommerse Fz., secundus do heer D. Nicuwenhuis. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief r alg. Verg. behandeld. Rij punt 6 werd de vraag gesteld, of het wel noodig was don Rechtskundigen ad viseur te behouden. Na gedachtenwisse- word besloten hiertegen zich niet te motten. Rij punt 7 werd den afgevaardigden op- edragen te stemmen voor den rnmliriaat I.ommorse Pz. lij punt 8 werd ov t het voor van UIT DE RADIO WERELD. Wat er vanavond ic liooren is. ur: Radio-Paris 1780 M. Concert. Brussel 265 M. Dansmuziok. Frankfurt 47Ö M. Lezing. Allo Britscbe stations: Tijd sein Big Ben en nieuws. Frankfurt 470 M. Concert. Miinster 410 M. Lezing over houtverzorging. Hamburg 395 M. Concert cn nieuws. Ziirich 515 M. Aria's en or kestmuziek. Chelmsford 1600 M. en Car diff 350 M. Licht Symphonie- coucert. Overture, „The Mer rymakers" (Coates); „My Treasure" („Don Giovanni," Mozart); Symphony, No. G („The Pastoral*1) in F, Op. 68 Beethoven); Allegro ma non Iroppo; Andante rnolto moto; Allegro; AllegroAllegretto. „My Swoet Sweeting" („Mil ler's Green", Herbert Bre wer); „The Plague of Love" (Arne); „Soa Fever" (J. Ire land); „The Wind on the Wold" (Lidgey); Suite, „Tliei Crown of India" (Elgar); Ranee of the Nautcli Girls; Minuet; Warriors' Dance; In terlude; March of the Mogul Emperors; „My Lovely Celia", „Mary of Allendale" (Lane Wilson); „Passing By" (Pur- cell): „I Love Thee" (Grieg); „Mock Morris" (Grainger) Two Entr'actes from „Car men" (Bizet); No. 2 in E Flat; No. 3 in D Minor; „Or la sull' onda" (Mercadante)Overture „The Merry Wives of Wind sor" (Nicolai). London 365 M. Populair or kest-programma. Birmingham 475 M. Concert. Bournemouth 385 M. Concert en voordr. Manchester 375 M. Orgelcon cert. I Newcastle 400 M. Concert voor mannenkoor cn orkest. Berlijn 500 M. Herdenkings feest der Zangver. „Die Meis- tersinger van Berlin." Miinster 410 M. Dansmuziek. Hilversum 1090 M. Concert door het trio Drukker en zangnummers door mevr. llother-Urlus. Programma: 1. Opus 99 B. dur Franz Peter Schubert a. Allegro, moderato; b. Andante un poco motto; c. Scherzo, (Allegro); d. Rondo (Allegro vivace); 2. Mevr. Rother-Urlus: zang: a. Aria uit de le acte v. d. Opera „Sumson en Dalila" (Der 1 Frühling Erwacht, St. Saens); 1). Aria uit de 2e acte van Samson en Dalila" („Sichf moin Herz erschloisset sich"); e „Vrijheid", (woorden van 11. J. Schimnier, muziek Rich Hol.) 8...0 uur: München 185 M. Dansmuziek. 8.2U uur Brussel 265 M. Voordr. cn concert. 9.05 Radio-Paris 1780 M. Gala- concert van de „Matiu". 10.20 Allo Britsöhe stations: Dans muziek van het Savoy Hotel le London. Voor Zondag. 11.20 uur: Königswusterhausen 680 M. M. Concert. 1.05 Radio-Paris 1780 M. Concert. 3.20 Londen 365 M. en Chelmsford 1600 M. Concert. 3.20 Birmingham 475 M. A pro gramme of favourites. 3.20 Bournemouth 385 M. Russisch Symphonie Concert. 3.20 Cardiff 350 M. Concert. 3.20 Manchester 375 M. Concert. 4.50 Radio-Paris 1780 M. Radio- concert. 7.35 Ziirich 515 M. Concert. 7.50 Frankfurt 470 M. Concert. 8.00 Hilversum 1090 M. Concert cn lezing. 8.35 Brussel 265 M. Concert. 8.50 Londen 305 M. Godsdienst oefening. 9.20 London cn andere stations: Do Groot «u Piccadilly Orkest. Overture, „The Magic Flute" (Mozart); Prologue, „Pagliac- ci" (Leoncavallo): „I.iebes- traum" (Liszt-Mulder)„A Devonshire Wedding" (Lyéll Phillips); Grande Fantaisie, „Samson et Delilah" (Saiflt- Saëns) To 10.35 uur voortzetting: „Londonderry Air" (arr. G Colman); „Ave Maria" (Schu bert). (Chelmsford 1600 M. vanaf 10.35 uur). t'.. Chelmsford 1600 M. ou New castle 400 M. Byrd's Great Service. The Newcastle Bach Choir: Relayed from Bruns wick Place Church. Order of Service: Vonite, Te Down, 1st Lesson, Benedietus, Kyrie, Creed, 2nd Lesson, Magnifi cat, Nunc Bimittis. The Les sons will he read by The Rev. A. E. Cornyheer, Vicar of St. John's. 9.20 Radio-Paris 1780 M. Concert. RADIO Complete TOESTELLEN en ONDEROEELEN voor drasdlooze tetegrafie-telefonie tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages IMMIOH [IFCJfflC i MACHINE CÖMPy. 67G4 v.h. B. GEEUAERTS.REUTEK MARE 70 - TEL. 1118 - LEIDEN hot Hoofdbestuur oenigszins breed van ge dachten gewisseld. De bedoeling van het te stichten Fonds is de kosten te bestrij den voor vergrooting van ons afzetgebied en om te trachten evcmtueele proleet ie- maatvegelen van het buitenland to weren. Voor dit doel zal 2 ct. geheven worden per R.R. en per lid. Hot bestuur ontzenuwde alle gemaakte bezwaren en wees or op, (lat deze actie voor het vak cn voor de toekomst van het allergrootste belang Ls en iedere kweeker zich er voor moot inlo- reseeren; 't te vormen fonds zal omstreeks f 50.000 moeten bedragen, holgeen tocli niet groot mag genoemd worden bij een bloembollennitvoer van ongeveer f30.000 000 Hierbij komt nog, dat het initiatief vrij wel van het H.B.G. is uitgegaan Allen verklaarden zich bereid het gevraagde of fer te brengen. Bij punt 9 werd het voorstel der afd. Sassenheim in zake vervroegde prijszet ting niet gesteund, omdat men er ernstige bezwaren legen had en men meende met December of Januari geen voldoende ge gevens te hebben als hash Besloten werd voortaan do prijsraming, die inderdaad te laat wordt vastgesteld voortaan te houden omstreeks half Mei. Bij de rondvraag voor de Alg. Verg. werd er op gewezen, dat het niet moge lijk moet zijn. dat een lid, dat door een afdoeling godéballot.eerd is bij een zustor- verooniging onmiddellijk wordt aangeno men. zooals we dat laatst bij Bloembol lencultuur gezien hebben. Zoo iemand moet minsl ens een jaar geweerd worden Nog werd gewezen on de kwestie van het franco retourzendon van leeg goed. In de Noord houdt men zich terecht zeer streng daaraan, terwijl men het in de Zuid niet zoo nauw neemt. De kweekers onderling moeten hieraan heter de hand houden Ge tracht zal worden, da.t do Algemoene Se- cretaris-adminisIrateur er in het orgaan eens een artikel aan wijdt. Bij de afdeelingsrondvraag werd gewe zen op do beurs hier te Hillegom van hel Genootschap. Over deze kwestie zal na der overleg gepleegd worden. Hierna sluiting dezer zeer geanimeerde vergadering. Veilingen. Donderdagavond lmdden alhier de volgende veilingen plaats: Bij afslag ten overstaan van Notaris J. A-: Overmeer in Flora van: Een woon huis mot erf en twee schuren aan de Hoofdstraat no. 168, in hoogste bod ge bracht op f3200, gemijnd op f300 door den lieer L. J. Boghout to Hillegom. Twee woonhuizen met orf aan de hoofd straat no. 166 en 164, in hoogste bod go- bracht op f1600, gemijnd op f200 door J. den Hartog te Hillegom. Combinatie der perceelen 1 en 2 afgemijnd op f 200 door de heeren J. den Hartog en N. Schuurman, die koopers wei-den voor f 5500. De perceelen werden gegund. Bij opbod ten overstaan van notaris A Guldenberg in hotel Sistermans van: acht Burgerhuizen aan do Brouwerslaan"mot erf en tuin: uiLslag als volgt: 1. Het bm-gcrwoonhuis Brouwerlaan no. 5. hoogste bh der de heer H Ph. Sal man lo Hillegom f2450. 2. Het BurgerwoonhuLs Brouwerlaa no. 7; hoogste bieder de lieer 1). II L Langeleen te Hillegom f2400; 3. Het Burgerwocnliuis Brouwerlaan no 9: hoogste bieder dezelfde f2400; 4. Het Burgerwoor»huis Brouwerlaan no, 11Iiooeste bieder dezelfde f 2400; 5. Het Burgerwoonhuis Brouwerlaan no 13; hoogste bieder de lieer. C. Joh. Bakker Jzn. te Hillegom f2400 6. Hot Burgerwoonhuis Brouwerlaan no. 15: hoogste bieder dezelfde f2400; 7. Het Burger woon hu is Brouwerlaan no. 19: hoogste bieder dezelfde f 2900. Toeslag over oen wenk. RIJNSBURG. De Tentoonstelling. Buitengewoon druk was het ook pisto ren nog den laatston dag der National® Bloemententoonstelling En al hadden vele bloemen van hun pracht verloren vanwege liet te mooie winterweer cn ook vanwege het buitengewoon bezoek waardoor de at mosfeer van dien aard wordt, dat dit niet bevorderlijk kan zijn voor het goed blijven der bloemen, eon bezoek was hot nog* hcu3ch wel waard. Te 9 uur speelde hot muziekgezelschap ,.Bobette" uit Leiden haar laatste nummer „Wilhelmus", waarna de heer Willy van Eg mond, hiertoe uit- genoodigd door. den voorzitter van .Flo ra". heL woord nam. Het is. zegt spT., mij een eer. do ten toonstelling die voor allen een genoegen geweest is. te sluiten De tentoonstelling is een succes geweest in alle opzichten. Ruim 5000 betalende bezoekers deden van hun belangstelling blijken, hierbij komen nog bijna 1500 niet-betalenden zoodat het getal van hen die naar hier kwamen op ongeveer 0500 kan worden gesteld Zooiet» had men niet durven verwachten. Doch do roep is dan ook algemeen dat de tentoon stelling nog beter is geweest dan vorig jaar Toch moot men niet' denkon dat heb eindpunt is bereikt We moeten nog voor uit zien te komen. Spr zegt het ook een plicht te achten een woord van dank to spreken aan den Voorz die zelf aan an deren zooveel dank bracht Ook dit is mij. zegt Spr. een groot genoegen. Ook namen» do commissie tot regeling een woord van dank aan den Voorzitter Spr stelt voor op den voorzitter een driewerf hoera uit te brengen waaraan geestdriftig werd vol daan Hierna verklaarde hij de tentoon» stelling voor gesloten. Toen werd met vereende krachten aan het werk gegaan mn nog in denzelfden nacht alles ontruimd te krijgen, ten eer ste om-wat handelbaar was nog spoedig te kunnen verkoopen en om het gebouw" ontruimd te krijgen voor de te houden vei lingen

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3