BIT ZIJN ONZE REEPEN 'schraal 2 XA li tor water, dus toch te gok voor zoo'ti kleinigheid te gaan verval- schen. Zooiefs zou iemand die altijd met inpik omgaat wel op het gezicht aan de kleur kunnen zien. Ten slotte zou spr. de dagvaarding nog willen aanvallen dat Ln de dagvaarding niet het percentage ia vermeid geworden. Overigens sluit hij zich bij Mr. Fokker ■aan, en ziet hier ook geen mengsel van rwafcr en melk, en vindt overigens geen enkelen grond om bekl. te veroordeelen, waarom hij in deze vrijspraak durft te gemoet te zien. M. v. D. vt. K. te Katwijk hoeft aan J Does, die als getuige is verschenen, een versch broodje verkocht. Getuige heeft het .Voor het eerst gedaan. Ei-sch f 5 of 5 dagen. Vertel het maar als je morgen een versch broodje gaat halen, zegt de Kantonrech ter. P. M., vellcplooter te Leiden, heeft 5 man te laai laten werken. Rekl. dacht 'dal Uet mocht om de Kerstdagen in te ha len. Eisch f 2 of 2 dagen. P. v. F., bakker te Leiden, heeft op eenzelfde wijze de arbeidswet overtreden. Eisch 2 X f2 of 2 dagen. J. A., melkboer te Leiden, heeft zon der licht gereden op een rijwiel. Zijn lantaarn was gevallen. E'sch f3 of 3 dagen. F. v. V., autohandelaar te A a r 1 a n- derveen, heeft, volgens zijn verklaring, geheel onbewust te hard gereden. 15 K M. mocht, doch het waren er 29.5. Eisch f5 of 5 dagen. N. C., telegrambesteller te Leiden, li oef t op verkeerde wijze in een verkeerde straal gereden, waarvoor f2 of 2 dagen jgeëischt werd. N. v. R., die zonder licht gereden had, zou er met een waarschuwing af willeen komen zei hij, doch de Kantonrechter vond een geld-waarschuwing do best gel dige. De Ambtenaar zette in met f 3 of 3 d. A Z. 1e Voorschoten had ook zooiefs gedaan, en dacht dat „aangezien" Uet nacht was, en „aangezien" de lan taarn niet branden wilde, enz., doch de Ambtenaar zag alles over het hoofd en e schfe f3 of 3 dagen. H. v. d. IJ., chauffeur te Noord- "w ij k, Iieeft zonder achterverUchting ge reden, waarvan beikl. zich niet bewust is. De Ambtenaar eischt f 10 of 10 dagen. H J. v. D., koetsier te Leiden, heeft in de Weef einder polder gevischt, waar voor hij vergunning bad, doch hij stond aan den verkeerden kant van de sloot, wat bij niet wist dat verboden was. Bekl. is geen strooper, waarom de Ambtenaar f 1.boele eischte, en de Kantonrechter gaf hem hoop, dat zijn bcMiget!, d:e in beslag genomen was, ook line weer in zijn bezit zou komen. \V. v. K., te Leiden, heeft op som- mnUe van den veldwachter v. d- Aar te Oegstgeest niet stilgehouden, doch is doorgereden. Bekl. moest naar den Haag, een karweitje doen, en daarvoor zou hij dan een belastingplaatje koopen, want d.'had hij nog niet. Eisch f2 of 2 dagen. W. F. _H. L. te Leiden heeft o.m. een trekhond zonder muilkorf gehad, waar oor do Ambtenaar 2 X f 2 of 2 dagen ]m. li Ie. J. L., los werkman te Leiden, heeft zonder licht gereden, wat de Ambtenaar op f3 of 3 d. taxeerde, doch de Kanton rechter had wel vertrouwen bekl. niet meer te zullen zien en bra/cht het dade lijk op f 1. A. J. W., boekhouder te Leiden., heeft in de Maaxsmanssteeg gefietst. Zoo erg •was het niet. Hij had op het pedaal ge staan, en om te rijden moet je op het zadel zitteD Dat is echter niet noodiig. E'-sch f2 of 2 dagen. Bekl. was niet overtuigd van een nette behandoUng van den persoon., die de dag vaarding had uitgereikt, doch daarvoor moest beikl. bij diens chef zijn en n*ct hier. De fraude bij het bureau voor belastinginning te Amsterdam. Wegens verduistering van gelden, d'.e hem toevertrouwd waren door belasting plichtigen om hun beastingschuld te beta len, heeft de Vierde Kamer der Recht bank aldaar gisteren den directeur van bet Bureau voor Belastinginning. N. J. Repko, veroordeeld tot twee jaren gevan genisstraf. Het O. M. had tegen beklaagde twee jaar. en drie maanden gevangenisstraf ge- eisclit. FAILLISSEIHEmrOI Uitgesproken: L. H. Marlens, timmerman te Woer den; cur.: mr. J. van Egmond. Utrecht. J. St3.m, bakker, te Utrecht; cur.: mr. H. B. de Brueys Tack, Bilthoven. J. Brinkman, handelende onder den naam firma "W. Brinkman te Harmeien; cur.; mr. J. van Egmond, Utrecht. SPORT VOETBAL. Om den N. V. B.-beker. De Yoetbalvereeniging Lugdunum heeft mede ingeschreven voor deelneming aan don wedstrijd om den Nederlandscben Vocfbalbondbeker. Nederlandsch-Elftalcommissie. Van de "Westelijke Districtscommissie werden per 9 Februari de volgende drie districts-elf tal opgaven ontvangen: Doelverdediger: A. Y. v. d. Meulen, H. F. G.J. G. D. Schindeler, Blauw-Wit; J. v. Ileeswijk, Ajax. Rechtsachter: H. L. B. Denis, H. B. S.; 'A. Pelser, Ajax; H. Wamsteker, A. S. G. linksachter: H. A. Vermetten, H. B. S.; C. A. van Dijke, Feijenoord; E. Ch. Cam- pioni, H. V. V. Rechtemidden: Dr. A. J. Ie Fèvre, Kam pong; B. H. Dik, Haarlem; J. Mazurel, Slauw-Wit. Spil: R. Bul, Feijenoord; R. J. Schaf er, H. B. S.; J. Franssen, 't Gooi. Linksmidden: H. Steeman, Sparta; J. H. van Dort, Blauw-Wit; A. J. de Kruijff, Ajax. Rechtsbuiten: Jhr. A. W. Snouck Hur- gronje, H. V. V.; M. Houtkooper, Haar lem; E. Hamel, Ajax. Rechtbinnen: W. F. Volkers, Ajax; A. G. B. Bieshaar, Haarlem; Jhr. M. D. G. Sandherg, H. V. V. Middenvoor: G. A. Pijl, Feijenoord; W. Tap, A. D. O.; P. N. Sint, de Stormvo gels. Linksbinnen: O. N. Formenoy, Sparta; Gh. Baer van Slangenburgh, II. B. S.; J. L. Perucal, E. D. O. I-inksbuilen: J. D. de Natris, Ajax; M. G. Sigmond, D. F. C.; L. A. R. Lash, H. B. S. Tegen beroepsspelers. Men meldt uit Frankfort a. d. Main aan de „N. R. Crt.": De Duitsche Voetbalbond heeft besloten alle wedstrijden tegen Engolsche Tsjocho- Slowaaksche, Oostenrijkse he en Hongaar - sche beroepsspelers te verbieden. R.-K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag a.s. te 2 uur zal alhier de voet balwedstrijd gespeeld worden om deoi Burgemeester Keijzor-beker, tusschen A. V.V. I en O.V.V. I uit Oegstgeest. Dit zal een interessante en mooie wedstrijd wor den, temeer, omdat, indien A.V.V. wint zij definitief bezitter wordt van den beker. Wij zijn er van overtuigd, dat onze jon gens hun best zullen doen en zylien trach ten in een vurigen, doch fairen strijd den beker te bemachtigen. Wij verwachten natuurlijk veel publiek dat zeker van een mooien wedstrijd ge tuige zal zijn. DAMMEN. Leidsche Damvereeniging. Hieronder vermelden wij den stand van den winlerwedstrijd tusschen het eerste tiental spelers der Leidsche Damvereeni- aantal aantal gesp. punten partijen 1. B. Slegtenliorst 4 2 2. J. Oudshoorn Sr. 10 6 3. J. Vermeulen 2 1 4. W. J. v. d. Voort 5. J. v. d. Mey 5 8 6. W. H. Ooudshoorn 3 7 7. L. K. v. d. Vlist 6 4 8. G. Tennissen 2 2 9. P. Lepelaar 0 4 10. P. v. d; Stel 6 4 GYMNASTIEK. Het meeningsverschil in den Leidschen Turnkring. Het bestuur van het K. N. G. V. heeft, naar aanleiding van een verzoek der Leidsche gymnastiek-vereeniging „Donar", aan de besturen van 't Gewest Zuid-Hol land, den Leidschen Turnkring en „Do- nar" bericht gezonden dat het aan den heer L. de Jong, te Heerenveen, heeft op gedragen een onderzoek in te stellen naar de o'»m.ak van het meeningsverschil in den Leidschen Turnkring en te 1 trachten een oplossirg'te vinden. BILJARTEN. Cm het kampioenschap van Europa voor amateurs. Gisterenavond vingen in een der nieuwe zalen van den Dierentuin te Den Haag de wedstrijden aan om het amateurs-kam pioenschap van Europa. De 's-Graven- kaagsche Biljartclub, welke de orgauisa- van dit voornaamste biljarttournooi, dat ooit in ons land werd gehouden, in handen lieeft, beschaamde het vertrouwen, dat het Bestuur van den Ned. Bil j art- Bond in haar stelde, niet. Alles was keu rig in orde. De resultaten van de eerste partijen lui den: pnt. beurt. gem. h.s. Moons (België) 379 11 34.45 169 v. Belle (België) 400 11 36.36 92 Martinet (Zwitserl.) 333 30 11.11 49 Soussa (Egypte) 400 30 13.33 49 WIELRENNEN. Wedstrijden te Den Haag. Woensdagavond zijn in de groote zaal van Mille Colonnes te 's-Gravenhage ho metrainerwedstrijden, welke door de Haagsche Wielerclub D. O. S. uitgeschre ven waren, gehouden." Alle ingeschreven clubs waren aanwezig, uitgezonderd de Pedaalridder van Rotterdam. Apollo, Y. I O. S., Swift, de Kampioen, D. O. S. Excel sior, zijn volledig, terwijl Hollandia en Sparta elk één invaller hebben. De eindstand is als volgt: 1. Hollandia, Den Haag, 324 1/5 see. of gemiddeld 36 sec.; 2. Apollo, Rotterdam, 332 sec. of gemiddeld 37 sec.; 3. Excelsior, Den Haag, 333 2/5 sec. of gemiddeld 37 1/20 sec.; 4. D.O.S., Den Haag, 338 sec. of gemiddeld 37sec,; 5. Sparta, Don Haag, 34-0 sec. of gemiddeld 37 3/5 sec.; 6. De Kampioen, Scheveningen, 344 2/5 sec. of gemiddeld 381/5 sec.; 7 V.I.O.S., Leiden, 345 4/5 sec. of gemiddeld 28 3/10 sec.; 8. Swift, Leiden, 3521/5 sec. of ge middeld 39 2/5 sec. Dus na zich op den weg over haar zus- tervereenigingen de meerdere te hebben getoond (Hollandia is immers kampioen van Zuid-Holland 1923 en 1924), toont zij, dat ook op hetgebied van het home- trainen Hollandia verreweg de sterkste is. Deze prestatie dwingt temeer bewondering af, als men nagaat, dat de renners van Hollandia steeds met 92 versnelling gere den hebben en nu met 108. v De snelsten der renners waren: 1. G. H. de Bruyn 34 3/5; 2. Dekker 34 3/5 (na overrijden beslist); 3. Piket (Hollandia), 4. Verboom (Kampioen); 5. G. van Huêt (Excelsior); 6. Smit (Sparta), allen 35 sec. De navolgende totaaluitslagen en de clubprijzen werden bekend gemaakt: Apol lo: 1. Dekker, 2. van Heusden, 3 De Yalois. Swift; 1 van der Wilk, 2 Bizot. 3 Kop. V.I.O.S. 1 W! Mooten, 2 I. Mooten, 3 J. Maree. Excelsior: 1. G. van Huet, 2. van der Leun, 3 A. G. van Huêt. Hollan dia; 1 G. H. de Bruyn, 2 J. Piket, 3 L. van Gaaien. D.O.S.: 1 van Riet. 2 G. Piket, 3 Buchlv. De Kampioen: 1 Verboom, 2 Stigter, 3 van Sas. Sparta: 1 Smit, 2 Bak ker, 3 Jungeburt. Onder langdurig applaus werden de prij zen aan de diverse winnaarê door den heer Gorritse uitgereikt met een aardige speech. Het bestuur der Rolterdamscko Wieier-Club Apollo noodige alle aanwe zige wielerclubs uit tot een teamrace in Rotterdam om een zilveren beker. RUGBY. Internationale wedstrijd. Zondagmiddag 3 uur wordt op het H.F. G.-terrein te Haarlem een internationale rugbywedstrijd gespoeeld tusschen de Delftsche studenten Rugbyclub en the Antwerp British Sports. DE RSJN37REEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ver. voor Ziekenverpleging. Dins dagavond hield de vereeniging tot voor ziening in de onkosten van Ziekenverple ging alhier haar tweede jaarvergadering. Uit de verslagen van Secretaris-Penning meester en administrateur bleek, dat de vereeniging velen personen tot zegen is ge weest. Bijna 200 verpleegden konden ge boekt worden, met een totaal aantal ver- pleegdagen van 4299. Ook aan vervoer naar Leiden is een som van bijna 600 gul den uitgegeven. Voor T. B. G.-patiënten werd f 700.genoteerd voor verpleging in sanatoria. Het cijfer der contribuanten is dan ook steeds stijgende. Meer dan 9800 personen staan op de registerkaarten ge boekt. Aan alle verplichtingen kon worden voldaan, terwijl een klein bedrag als re serve-kapitaal kon worden bijgeschreven. Vele malen werd het getal verpleegdagen, dat volgens de "•statuten op 6 weken is ge steld, ver overschreden. Het bestuur beeft daartoe altijd de bevoegdheid en de kas liet dit toe. In het bestuur kwam wegens aftreding eenige verandering. Als tweede voorzitter heeft voortaan zitting de heer K. Tolk, terwijl als secretaris gekozen werd de heer Kerkhoven Sr., in de plaats van den heer J. P. de Groot die wegens andere werkzaamheden als zoodanig had bedankt. Ingekomen: L. Olijerhoek van Zoe- terwoude. Mej. J. G. van der Ben van Rotterdam. R. G. Kuijer van Alkemade. L. den Boer van Hooge en Lage Zwa- luwe. Mej. D. Holienhurg van Hamborn (Duitschland). Mej. M. G. de Blanken van Woubrugge. Mej. K. van Heemst van Dirksland. F. Beens van Bodegra ven. Vertrokken: Mej. M. van Wijk naar Woubrugge. L. J. Schermer naar Zijpe. A. Faas naar Leiden. -t> naar Doorn. B. Scherpbier nan P. G. Braam naar 'szGraven!^ Mej. W. J. Verkade naar Leiden. -J Wieringen naar Rotterdam. van der Laan naar Leiden. G. J i naar Zierikzee. J. van Grief!, naar Bodegraven. W. Korbijn 's-Gravenhage. Mej. G. G. Re" Leiden. M. Ververs naar Woulj, Mej. J. van Dijk naar Gouda. WOERDEN. Ongeval. Door een bestelauto w zeepfabriek „de Klok" is een lantaa, den hoek van de W. A. Bakestraai gereden. Ruwheid. Eenige jongelui, naar de teekenschool alhier, in woeste vaart den wagen van den denier v. W. Een tweetal vaa hen bierbij elkaar in de wielen met gevo beide fietsen vernield werden. Brutj deden ze nog aangifte bij de polft schoven de schuld op den bestuur^ den wagen. Na onderzoek door de), bleek deze echter fn het gehuil schuld te hebben. Boomen. De noomen, ei^endo® de gemeente, welke door den storm omgewaaid, zijn verkocht voor f 1000. Aan het opruimen ervan j_ echter nog niet begonnen, tot grool) der jeugd, doch tot grooten last Yao tie en omwonenden. GEVRAAGD met 1 Mei een R.-K. Boeren- dieustbode en een aankomende R.-K. Boerenknecht, goed kun nende metben, bij P. J. CAP- TEIN, Hal verhaak, toegangs weg Alphen, 10090 Gevraagd tegen 1 Mei a.B. een R.K, Boerendians^ode niet behoeven te melken, klein gesin bij C. VERHAAR Nieuw- koopsche polder. Gemeente Ter Aar. 10143 TE KOOP 70 H.L. Zandaardappelen 100G nieuwe groote boonen stokken 4 f3.- per 100 bij H. WITTE- MAN. Kastanjelaan 17 Sassen- heim. 10138 Er biedt zich aan om lento: in dienst ft treden een 1(!|| aank. R.K. Slagerskneci Brieven aan de Agent van; Leidsche Courant Nieuwven -T* N.V.HaLLANDSCH- Z.WITSERSCH E CHfiC&LADË- FABRiEK (WARE GROOTTE; EVEN ZWAAR ALS DE 6 CTS REEPEN. VRAAGT ZE UW WINKELIER

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6