volgens waarnemingen venricht in den p<en van 9 Febr. 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hnoeste Barometerst.: 773.5 Coruna. Laagste Barometerst.: 723.0 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 10 Febr.: Matige, later opnieuw toenemende Zuide- j ijjke tot Westelijken wind, eerst afnemende, later opnieuw toenemende bewolking, vellicht met regenbuien, zelfde tem peratuur, Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur. TUCHTTEMPERATUUR. 9J4 gr. C. t LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnam. 5.29 tot Dinsdag- yoorin. 6.58. haar ontstaan met die van het volk, dat in haar luister deelt, zóó zijn samenge vlochten als die van Leiden en Nederland. Uit heldenstrijd geboren, tesamen met het gemceucbest groot geworden, maar ook van gevaren en tegenspoed trouw en on vervaard baad deel dragend, blijft haar naam verbonden aan het beste was onze stam vermag te geven. Dit en de woorden waarmede U haar hebt bekleed geeft aan deze zoo hooge onderscheiding voor mij een bijzondere waarde. Zij vervult mij met dankbaarheid en trots, omdat zij haar beteekenis ontlee- neud aan het rechtsbewustzijn, dat altijd zoo sterk in ons volk heeft geleefd, waar op nimmer tevergeefs een beroep is ge daan en waardoor ik mij in de moeilijk ste uren gedraeen wist, in wezen een rechtmatige hulde is aan het streven van de hesten der natie om lot eiken*prijs de hooge beginselen van het recht te belijden en te betrachten; en vooral omdat mij uit haar en uit uw getuigenis toeklinkt de zekerheid, dat ook voortaan de Leidsche Universiteit hare \iaditie getrouw, van hare hooge roeping iewust en als in Jiet verleden één met Ne derland en met mijn huis, vóór zal blijven gaan op den weg dien het Recht en de plicht wijzen en waarlangs alleen duur zaam heil voor het vaderland en voor ieder onzer valt te bereiken en te behou den. De burgemeester van Leiden hief aan een „Leve de Koningin", daj door de aan wezigen werd overgenomen. Na deze plechtigheid bracht het zang koor: Gelukkig Vaderland van Valerius ten gehoore, waarna de rector aan H. M. verlof vroeg deze plechtigheid te mogen sluiten. Hierna zette do heer Duyster op het orgel bet Wilhelmus iu, dat door allg aan wezigen staande werd meegezongen. Terwijl het orgel hierna speelde het Postludium, allegro vivace, van Handel, eindigde de plechtigheid en verlieten de Vorstelijke personen en het gevolg het kerkgebouw, uitgeleide gedaan door de zelfde personen die hen hadden binnenge leid, doch nu curatoren rechts van de vorstelijke personen en de hoogleeraren links en .voorafgegaan door de pedellen. Bij het verlaten van de kerk door de Koninklijke Familie welke zich hierna naar het Museum van Oudheden aan ket Rapenburg begaf om een bezoek te brengen aan de Egyptische afdeeling, bracht de studenteneerewaclit, welke ge durende de plechtigheid in de kerk op deze plaats gebleven waf?, de militaire eer bewijzen. Het was ongeveer 3 u. 20 min. toen de Kon. Familie de kerk verliet. De weg werd genomen door Kloksteeg, Rapenburg naar bet Museum. Bezoek aan het Museum. Aan den ingang van bet Museum werd de Koninklijke Familie opgewacht door den Directeur en de twee assistenten Mej. J. Brants en den heer A. E. Remouchamps benevens den oud-onderdirecteur Dr. Boeser welke respectievelijk H. M. de Ko ningin, Z. K. H. den Prins, H. K. II. de Prinses en H. M. de Koningin Moeder tot geleiden zouden dienen. Bij het betreden der vestibule bood Mevr. Holwerda H. M. een bouquet orchideeën aan. Hier stond ook het gcheelo Museumpersoneel ge schaard en werden namens de Museum directie bloemen aangeboden aan H. M. de Koningin Moeder door Mej. G. Stuur man en aan de Prinses door den Jonge- boor E. Remouchamps. Het bezoek gold in het bijzonder do hieuw ingerichte zalen der Egyptische Af deeling. Eerst ging liet. Koninklijk Gezel schap dus de trap op naar de .reeks van zaaltjes waar de fijnste voorwerpen van fegypt:scho kunst hun plaats hebben ge vonden. Van hier ging men naar de on langs geopende zaal voor Egyptische doo- denkultus waar de onder eleclrische be lichting tentoongestelde groepen van pommies mG' de bijbehoorende mummie- iosten en grafbenoodigdheden werden be- *'chtigd. Ten slotte daalde men do stee- achtertrap af naar de jn.-oote F-p/v» tische Sculpturen zaal waar in het bijzon- der de groote mnstaba met zijn onder liet zachte scheerlicht zoo prachtig uitkomen de waardevol'e reliefs den aandacht trok. Hiermede was het bezoek ten einde en keerde H. M. en liet Koninklijk Gezel schap naar de gereedstaande auto's terug. Na het vertrek der Vorstelijke Familie begaven curatoren, en de commissie van ontvangst zich, voorafgegaan door de pe dellen naar het Doophek en Ruim, en gin gen verder, links af. door het gangpad naar den uitgang onder het orgel. Rector en secretaris volgden de curatoren; de andere leden van de commissie van ont vangst wachtten in het Ruim en sloten zich vervolgens ieder op zijn plaats, bij hun eigen faculteit aan. De facultf1 slobn zich in dezelfde volgde, waarin zij goknmon waren, bij cu ratoren en rector en secretaris aan en verlieten hierna de kerk om zich door de Klokstee naar het Academiegebouw te be- gevfi. In de Senaatskomor stohlen allen zich vervolgens on om het bezoek van de Koninklijke Familie af te wachten, die daar te ongeveer kwart voor vieren, dade lijk na het vertrek uit bet museum van oudheden, een bezoek zou brengen. Een verslag dezer plechtigheid plaatsen wij morgen. Te kwart voor vijf verliet de Koninklij ke Familie per auto's langs Rapenburg en Noordeinde de stad. De Prins vergezelde H. M. tot -aan de grens der gemeente en keerde daarna met den burgemeester terug om hedsnavond aan te zitten aan een diner in de Stads gehoorzaal. Te vier uur werd voor een aantal ge- noodigden een thee geschonken in de za len van de Lakenhal, terwijl te vijf uur de rector aldaar receptie hield. Onderscheidingen, Bij Kon. Besluit is: 1. benoemd tot: a. commandeur in de orde van Oranje- Nassau Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, president-curator der Rijksuniversiteit, en dr. W. Einthoven, hoogleeraar, b. ridder in dc orde van den Nederl. Leeuw: mr. A. J. Blok, rector magnificus en dr. W. de Sitter, secretaris der senaat, c. ridder in de orde van Oranje-Nassau G. J. Flim, bcdrijfschef cryogeen-labora- torium. 2. toegekend de eere-medaille der orde van Oranje Nassau: a. in goud: aan W. W. Verra, pedel der Universiteit. b..in zilver: aan J. Mater, amanuensis le klasse bij de Hortus Botanicus. c. in brons: aan D. Knotter, custos der Universileits-bibliotlieek en aan Leo v. d. Meer, bediende le klasse bij het Rijksmu seum van Oudheden. Verder is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau dr. P. Boeser, oud-onderdirecteur van het Rijksmuseum van Oudheden, lector aan de Universiteit. ST&BfrWJEUtffS Leidsche Universiteitsfonds. In de hedenmorgen te Leiden gehouden algemeene vergadering van het Leidseli Universiteitsfonds, heeft de secretaris van d© commissie van uitvoering, prof dr. K. H. Roessingh, liefc jaarverslag uitgebracht waaraan wij het volgende ontleenen: Waren op 8 Februari 1924 van de bij zondere hoogleeraren aan de Leidsche Uni versiteit verbonden, drie door het Leidsche Universiteitsfonds aangestelde n.l. de hee- ren Einstein, Koolemans. Beijnen en De Josselin de Jong, thans is dit getal tot vier geklommen De vereeniging ,,liet Nederlandsch Lyceum" stelde n.l het fonds finanbieel in staat een bijzonderen leerstoel te stichten voor de Oude geschie denis, meer bepaald voor de geschiedenis van den Hcllenistischen tijd. Tot hoog leeraar werd benoemd dr D. Cohen die op 10 December zijn ambt aanvaardde. Tot onze vreugde was prof. dr Lorentz op nieuw bereid in deze cursus een reeks wetenschappelijke voordrachten te geven, waartoe do Regeering ook thans machti ging verleende. Tal van personen en instellingen werden ook dit jaar door een subsidie vanwege het Fonds ondersteund; het pas gestichte In stituut Kern voor Indische archaeologie ontving een bijdrage van f 1000.het In stituut voor Tropische geneeskunde, dat met zeer veel moeilijkheden te kampen had f 750.de Zuid-Hollandsche archaeo- logische commissie f 200.voor liet her stel van oude graven van Leidsche profes soren te Katwijk; - de interacademiale commissie voor internationale studie- belangen f 200; de heeren dr Stiasny, Vogel en Guarnicri ontvingen elk f 200. ter tegemoetkoming in de kosten van hun onderwijs; prof dr. Gerth voor het zelfde doel f 250; dr Walch voorloopig f 100 Het Fonds ondersteund© dr. Droogleever For- tuyn mpt f 200 voor wetenschappelijke on derzoekingen te Madrid; dr. Holverda met f 500, voor opgravingen; prof Escher met f 300 voor den aankoop van doorsneden van gesteenten; de vereeniging tot bevor dering van de opleiding tot instrument maker ontving wederom f 100. Aan het salaris van de typiste, in dienst van den Leidschen Senaat droeg het Fonds nog eens f 750.bij. Nu in den vorigen academischen cursus was gebleken, dat. voor lessen in elemen tair Latijn bij vele studenten belangstel ling bestond, werd ook in October 1924 op nieuw met zulk een recks van lessen aan gevangen, waarvan ook thans dr. O. Boer de leiding op zich nam. De prijs voor Indonesische juristen werd op advies der juridische faculteit in- 1924 niet toegekend. Behalve het Universiteitsjaarboek werd aan alle leden van het Fonds een exem plaar gezonden van dé voordracht door dr P C. Molhuysen in do Koninklijke Aca de-mie van Wetenschappen uitgesproken, getiteld ..de voorrechten der Leidsche Uni versiteit." Voor de tweede maal werd de Universi teitsdag gevierd, nu te Dqventer op 4 en October 1924 Do hoogleeraren dr. W. Nolen en dr. II T. Colenbrander bleken bereid bij die gelegenheid een voordracht te Deverter te houden, terwijl een com missie aldaar onder voorzitterschap van- jhr mr. Van Humalda van Eijzinga op voortreffelijke wijze de viering had voor bereid. Het Fonds is hun allen veel dank u-schuldigd. Dr B J O. Scliricke te Batavia ver klaarde zich tot onze vreugde bereid om d© belangen van het Fonds in Indië te be hartigen, hetgeen een belangrijke verbete ring en vereenvoudiging der Indische ad ministratie beteekent. De finantiën van het Fonds werden ook in het afgeloopen jaar aanzienlijk ver sterkt Mr. C Vermeer, lid van den Universi teitsraad, in 1924 overleden, schonk een legaat van f 5000.mevrouw Buys Arnt- zenius vermaakte aan het Fonds haar ge- heele vermogen dat na aftrek der onkos ten op f 35.000 is geraamd; bovendien schonken het genootschap Noorthey en mevrouw Goekoop-de Jong elk f 500. In verband met de viering van den 350sten Diës der Leidsche Hoogeschool gaven gecommiltcerenden en Commissie van Uitvoering zich inceilo het kapitaal en hef. ledental van het Fonds uit te breiden Van de aanzienlijke giften voor dat doel van verschillende zijden ingekomen^ kan in dit verslag nog geen melding worden gemaakt. Ondanks het feit dat de bijdrage van de gewone leden van het Fonds, volgens be sluit van den Universiteitsraad van 8 Fcbr 1924 tot f 2.50 werd verhoogd, waardoor een aantal leden zich genoodzaakt zag te bedanken steeg toch het totaal getal der leden, begunstigers, donateurs, bescher mers en stichters tot 1524 tegen 1414 op 1 Febr 1924 en 1320 op 1 Febr. 1923. Bond van R. K. Smedenpatroons. De afdeeling Leiden van genoemden bond was Zaterdagmiddag in café „Zomer- zorg" in propagandavergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer G. Al ders, vice-voorzilter van den bond. Van het hoofdbestuur was verder aanwezig de heer K. M. ^Thomas, secretaris. Nadat de heer Alders het doel dezer vergadering had uiteengezet, ging hij over tot het houden zijner rede getiteld: „In nieuwe banen In den aanvang herinnert spreker er hoe hij voor ecnige jaren ook op, deze zelfde plaats het woord voerde, echter on der heel andere omstandigheden. Toen werd door een klein getal aanwezigen een afdeeling gesticht en de tijd leerde, dat er met moed en kracht een bloeienden toe stand in deze afdeeling geschapen werd. Thans echter, aldus spreker, kan en mag niet wórden ontkend, dat de organi satie van R. K. Smedenpatroons in alle afdeeLngen een tijdperk van verval door maakt, waarvan spreker als oorzaken noemt: weinig werk, moordende concur rentie, achteruitgang in zaken, malaise in het bankwezen. Gezien echter dezen toestand van ver val, welke spreker noemt een ziekelijken toestand, toont spreker aan, dat juist in zulke omstandigheden organisatie meer dan ooit noodig is, voor de instandhou ding waarvan deze vergadering thans be legd is. In de afgeloopen jaren zijn w waar fouten gemaakt en niet alleen de leden, doch ook 't bestuur bleef nu en dan in ge breke. Hoe dit echter zij, 't gaat niet aan om deze schuld op den een of ander te laden, doch een ieder moet zich afvragen, in hoeverre hij zelf aandeel in die schuld heeft. Deze toestand echter kan en mag niet blijven voortduren, want in de toe-' komst zal het meer dan ooit noodig zijn bijeen te blijven en zicb te organiseeren, waarvoor thans het bestuur alles in het werk stelt. In deze actie zal ook Leiden niet mogen achterblijven en wie het or gaan heeft gelezen, heeft kunnen zien. dat in deze organisatie weer nieuw leven komt Verder toont spr. aan, waarom organi satie thans meer dan ooit noodig is en moedigt de aanwezigen aan, zooveel in hun vermogen is mede te werken, tot het in standhouden en weer tot bloei bren gen van den bond. Spr. wijst er op, dat het orgaan in dezen zulk een voornaam hulpmiddel is en spoort er toe aan het te lezen en daarna door te sturen*aan ande ren. Na vervolgens nog onder 't oog ge bracht te hebben de vele voordeelen, welke een krachtig organisatie-leven ook direct voor de leden meebrengt, zoowel wat het smedenbedrijf zelf, als de andere daarvoor noodigo ontwikkeling betreft, met de krachtige aansporing om met nieuwen moed weer te gaan werken voor den bouw, hieraan den wenscih verbin dend, dat een toestand van bloei weer spoedig moge bereikt worden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den geest, adviseur, kap. Brouwers, waar in deze zijn leedwezen er over uitsprak, dat hij niet ter vergadering kon aanwezig zijn en waarin hij den wensch uitsprak, dat deze bijeenkomst een succesvol verloop zou hebben. Hierna werden besprekingen gevoerd over de reorganisatie van het bestuur der afdeeling Leiden. Uit deze besprekingen bleek, dat het meer gewenscht was nog niet tersond een bestuur te formeeren, doch eerst een voorloopige comm. samen te stellen welko zooveel mogelijk zal trachten de R. K. Smedenpatroons in den kring Leiden voor de instandhouding dei' organisatie te winnen. In deze commissie kregen zitting de hee ren H. J. Grimberg uit Rijnsburg, J. J. Westgeest uit Wassenaar en de heer L. W. Nouwens uit Oegstgeest. Hierna dankton dc heeren Pley en Nou wens den heer Alders nog voor zijn op wekkende woorden, terwijl vervolgens (le vice-voorzitter van den bond de aanwezi Igen voor hun opkomst en do benoemde commissieleden voor hun bereidwilligheid bedankte. Daar van (le rondvraag niemand ge bruik wenschte te maken, werd de verga dering hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. R. K. Prop.-Club „St. Petrus" Zooals wij reeds eerder meldden zal door bovengenoemde club een groote ten toonstelling worden georganiseerd van Roomsche lectuur, religieuse kamerver siering *en merkwaardigheden. De data zijn bepaald op a.s. Zondag, Maandag en Dinsdag. De tentoonstelling zal bevatten een keurcollectie lectuur van diverse uit gevers, aantal prachtige schilderijen uit het magazijn van de Fa. Wed. Dries- sen, Haarlemmerstraat 105, beelden van de fa. Huibers, Haarlemmrestra^t 123, inzendingen van de schilders Alex. As- perslag (Leiden) en Willem Wiegmans (Amsterdam), plaatswerken van „Ars Catholica" Nieuwe Mare 21, terwijl te vens een aantal religieuse merkwaardig heden zal aanwezig zijn, ingezonden door verschillende Katholieken, o.a. geldstuk ken uit den tijd van Christus' leven op aarde, een gedenkboek van het vorige jubeljaar (wellicht de ecnigste in ons land) een „Agnus Dei", een bijbel van eenige eeuwen terug enz. enz. Een en ander zal zeker dc bezichtiging waard zijh. Voor wat betreft de beelden, schilderijen en Jee'uur, worden ook be stellingen opgenomen A.s Zondag 4 uur heeft de officieele opening plaats. Voor verdere bijzonder heden verwijzen wij naar de advertentie a.s. Vrijdag. St.-Jozef£-Gezellen-Vereeniging. Zondagmorgen te halfzeven werd in de Lodewijkskerk het Voor jaarsfeest dezer vereeniging op kerkelijke wijze ingezet. Door den weleerw. Vice-praeses, Kap. G. Kemperman werd een gezongen H Mis opgedragen voor de levende en over ledene leden der vereeniging. Het zang koor voerde op verdienstelijke wijze de missa „In Nomine Jesu" van Ing. Mitte- rer uit. In den regel is de opkomst der le den uitstekend te noemen, ditmaal echter was én stichting èn opkomst grandioos. En welk een voorrechten 't bijzonder, te mogen deelnemen aan zóó een generale II. Communie? Bij zoodanige grootschc uitingen van innig religieuze eenheid stijgt den toeschouwer als vanzelf het treffend Psalmwoord naar de lippen: Zie hoe aangenaam het is, als in eendracht broeders te zamen wonen. Dat was „Roomsche Blijdschap" in den idcëlsten zin. Hier dient volmondig er kend de zegenrijke inwerking van het Godsdienstig element, in deze Vereeniging die door dergelijke, schooae geloofsdaden tot uiting wordt gebracht. Te negen uur omtrent zat men aan het „Ontbijt". Hier past, ons bedunkens 'n bescheiden „zwijgen"; hoogstens is die ééne uitroep geoorloofd: „Commentaar overbodig!" Toen alles weer op krachten was, had, bij monde van den heer H.. Klein de plechtige overdracht plaats (aan het hoofdbestuur) van (le onlangs verwor ven prijzen op het Vondel-concours. Het spreekt van zelf, dat zulks de heer- schende jubelstemming niet weinig ver hoogde. Alles bijeen genomen, roepen wij den Gezellen van harte toe: Toont U in alles en altijd uw schoon devies waardig, door steeds met toenemenden ijver te streven naar „Godsdienstigheid" en „arbeid zaamheid", welke beide deugden u onge twijfeld zullen voeren tof. ..Vroolijkheid" en vooral tot „Eensgezindheid". Des avonds te half acht had de eerste opvoering plaats van 't fraaie tooneelspel: „Jiin de Schrijver" van G. Nielen. De beoordeeling van dit werlc aan meer bevoegden overlatend (in ons nummer van Woensdag wordt zulks gedaan) beëindi gen wij ons verslag met de beste wenschen voor de feestvierende vereeniging. Eén dag Khalif. Men verzocht ons mede te deelen, dat de generale repetitie van „Eén dag Kha lif", Woensdagavond in den Schouwburg voor niemand toegankelijk is. Tot herschatter der dranklocaliteiten te Warmond is wederom benoemd de heer A. G. Hooijer, makelaar alhier. RECHTZAKEN. HOOGE RAAD. De Leidsche Radio-kwestie. Het vonnis van den Leidschen Kantonrechter bevestigd. De Hooge Raad heeft heden verworpen bet cassatieberoep van H. J. Jesdb te Lei den tegen een vonnis van de Haagschc Rechtbank, waarbij hij wegens overtre ding van de Telegraaf- en Telefoon wel (hel gebruiken van een radio-telegraaf zonder de vereischte machtiging) gedeel telijk is ontslagen van rechtsvervolging, gedeeltelijk is schuldig verklaard, echter zonder oplegging van straf. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENS7/)* Vreeselijk ongeval te Beziet s. BEZIEP.S (Dep. Herauil) 9 Febr. (V D.) Door hot instorten van een muur tijdens een brand in de kazerne alhier werden 9 soldaten, 3 spuitgasten en 1 politiebeambte gedood. 15 personen werden gewond. Een vliegtuig op een filmstudio gevallen. BERLIJN 8 Febr (V D.) Een vliegtuig is neergestort op de Berlijnsche studio eener Engelscbe Filmmaatschappij, al waar juist op dat oogenblik Rider Hag« gard's „She" verfilmd werd. Een man werd gedood en vier anderen verwond. Alle slachtoffers waren leden van het technisch personeel. Een aanslag op den Portugeeschen premier. LISSABON 8 Fcbr. (V.D.) Tijdens een demonstratie ten gunste ran de legeer ng is een horn geworpen naar den P tn:e.r Domingues Dossan'or, oio evenwel -n e- deerd bleef. Een paniek- vphrdc op n aansfag, waarop door de pohTe on/ri. lijk ingegrepen werd. waarbij .'.ij to.-n - nii deel van het publiek eer provoeterond» houd'ng aannam ecnige scholen loste waardoor 5 personen worden go wond. Verkiezingen in 'Joego-Sfavië. BELGRADO 9 Februari (V.D.) De re geering van Joego-Slavië verorden!- Za terdag de stopzetting van alle particulie re telefoon- en telegraafverbindingen tij dens de verkiezingen De deelname was overweldigend. Volgens voorloopige schat ting van hef ministerie van b'UTienland- sehe zaken beeft de regecring ongeveer 180 mandaten verworven, hetgeen een ab solute meerderheid in de Skoeptsjina be* fceekent. f De leider der Kroatische repuhlikein- sche partij Raditsj is momenteel govan* gen, doch zijn partijgenoot dr. Trum- bich was in z:jn plaats cand'daat gesteld en de Kroatische partij trad derhalve op onder den naam van Trumbich-parlLj. Financiëele Berichten Wisselnoteeringen (Amsterdam Berlijn 59.13'/a Londen 11.86ty4 New-York 2.48i/a Parijs 10.32'/, Brussel 12.67 Zürich 47.90 Rome 10.821/2 Oslo 37.95 Kopenhageni 44.12'/a Stockholm 66.9') WeenenG.0035'/8 Praag 7.32'/2 Madrid85.50 BEURSOVERZICHT De Effectenbeurs verkeerde heden in de zelfde conditie. Het meest kenmerkende het gebrek aan orders. tengevolge waarvan de handel kleine properties had Zelfs in Petr ging maar weinig om. Kon. openden op vorige middenkoers en brok kelden langzaam af Gecon. bewogen zich in hoofdzaak om de laagste vorige koersen Suikers waren aan den vasten leant. Op de mijnafdeeling leden dc Redjang Lebong gevoolige verliezen Rubbers ware* kalm, doch prijshoudend, In Tabak ging weinig om. De Scbeepv was stil en do N' l. I11- dust w-aren buiten belangstelling. Prolongatie 2X/X MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 9 Februari. Veemarkt. 411 Vette Koeien 1ste kwal. f 1,141,26,. 2e kwal. f 0,90—1,10. 3de kwal f 0.80— 0,90; 110 Melk- en Kalfkoeien f 350550, 61 Vette Kalveren f 1.101,20, en f0 94 1,10; 87 Nuchtere Kalveren f 1627; 85 Schapen f 4555: 740 Vette Varkens Ho», le kwal. f 0,88—0,90, 2c kwal. f 0,86 ■0,88; Overzeesche en Geldersehe f 0.89 —0,91, 2e kwal. f 0,87—0,89. 30 Paarden f 100—300. ROTTERDAM, 9 Februari. Veemarkt. Aangevoerd: 441 Runderen, 180 Vette Kalveren, 116 Schapen en Lammeren. 1547 Varkens. Prijzen per half Kg.: Koeien 35—47?*—50—6754—60 cent; Os sen 485359 cent; Stieren 4-246—50 cent: Vette Kalveren 7082^871495 100 cent; Schapen 3542 cent; Lam meren f 3242 per stuk; Varkens 3637 -38 cent. Koeien en Ossen: aanvoer flink, handel redelijk, prijzen onveranderd. Stieren: aanvoer matig, handel flauw, prijzen onveranderd. Vette Kalveren: aanvoer gewoon, han del traag, prijzen onveraderd; een enkel dim* 5 cents boven noteering. Schapen en Lamineren: aanvoer weinig handel matig, urijzen onveranderd. Varkens: aanvoer ruim, handel tame lijk, prijzen iets lager; voor het buiten land werd gekocht. Advertentiën. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de IIH. Sacramenten der Ster venden, mijn geliefde Echt genoot, Broeder, Be- huwdbroedcr en Oom, de Heer 1437 SIMON FRANCISCUS KNAAR, in den ouderdom van 71 jaren. Namens de Familie: Wed. M. KNAAP— Mulder. Leiden 8 Februari 1925. Maresingel 70. De H.II.Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de Parochie kerk van O. L. ViHe melvaart, op Donderdag 12 Februari des v m. te hall acht, kwart over achten en negen our. De gezongen dienst van Requiem te kwart over achten. De begrafenis tc li uur op de B. K. 1- graafplaalfl „Zijlpoort' Alsem. Kennisgeving

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7