den kwam, wilde hij I. O. P. weer op nieuw tot leven brengen, doch uitsluitend in het belang van Leiden. Dat laatste ging echter niet! Er is toen zeer vriend- ichappelijk met het hoofdbestuur to Am sterdam een overeenkomst, gesloten. In 1100 is een nieuwe periode begonnen, een prrodo van nieuwen bloei. Het bestuur von Wen heeft door zijn toewijding be- T. kt. dat er schitterende cijfers aan op brengst van oud-papier zijn te bopken. Zijneerw. dankt de bestuurderen voor het vele in de laatste jaren gedaan. Eén persoon wilde spr. hierbij speciaal noe men en hem een bewijs geven van bijzon dere waardeering. Spr. heeft zich daartoe gtfwend tot de Kerkelijke Overheid, d;e een desbetreffend verzoek welwillend heeft ingewilligd: Z. H. de Paus heeft den heer Th. M. W. Bergers verleend het gou den kruis pro Eocleeia et Ponti- f i c e. Op de derde plaats moeten op deze dag plannen worden gemaakt voor de toe komst, in onderlinge bespreking. Met een.opwekking om steeds megr pro paganda te maken voor L. O. P.. besluit pater Bouters. De secretaris, de heer P. J. Colla, brengt nu notulen uit van de vorige jaarvergade ring. waarvoor pater Boutera hem dankt, daarbij wijzend op het groote deel, dat de heer Colla in de werkzaamheden heeft gehad. De heer Th. Bergers geeft als penning meester verslag over den toestand der fi nanciën alvorens dit te doen, dankt hij hartelijk voor de hem verleende onder scheiding en verzekert ook in den vervolge ïijn beste krachten aan het Liefdewerk te tullen geven. In het afgeloopen jaar is wat betreft W verzamelen van oud-papier het record geslagen, er is verzameld 140 562 K G. De .inancieele opbrengst ls f5488.74. Batig taldo f290.34. De penningmeester wijst er vervolgens >p, hoe sommige plaatsen op een buiten- .jfewone wijze zijn vooruitgegaan; hulde wordt gebracht aan eenige oorr. in de af- Jeelingen. Enkel'e andere con-, maken iaa.rentegen geen schitterend figuur. Er wal dezer dagen door eenige leden van het bestuur aan sommige dorpen een bezoek worden gebracht, ook om zich den steun ran de eerw. geestelijken te verzekeren. Vet'vol gene leest do secretaris een zeer keurig jaarverslag voor, waarin met blijd schap wordt gewezen op het afge lopen jaar zoowel wat het groot aantal kilogrammen verzameld papier betreft als wat aangaat het financieel resultaat waarvoor hulde wordt gebracht aan den penningmeester-magazijnmeester, de heer Berger». Een warme, geestdriftige opwek king voegt de penningmeester aan zijn verslag, om toch steeds krachtiger te wer ken voor het zoo sympathike Liefdewerk, dat door het verzamelen van het anders vaak nutteloos weggeworpen papier zoo veel goeds tot stand brengt: het verstrekt financieelen steun aan Z. H. den Paus en rele Katholieke instellingen, het geeft een uitnemende werkverschaffing. Eenige afdeel in gen worden genoemd en geroemd om den grooten ijver, dien zij hebben betoond in het afgeloopen jaar, waardoor het aaptal verzamelde kilogr. papier persentsgewijze zoozeer is geste gen: Hazerswoude, Dorp (corr. A. v. d. Togt), Katwijk (W. J. v. Leeuwen), Noordwijk (C. G. J. Alkemade), Oude We tering (8. Hoekstra), Rijpwetering (P. Bloem), Wassenaar (G. J. v. Velzen), Zoe- terwoude (J. Schouten). De voorzitter van het hoofdbestuur, de keer RoeNink, dankt vervolgens voor de tot het hoofdbestuur gerichte uitnoodl- ging om op dezen dag hier aanwezig te lijn. Hulde brengt spr voor het harde werken van de afd. Le:den, de hoop uit sprekend, dat de onverflauwde ijver zoo moge blijven doorwerken. Een bijzondere felicitatie richt srpr. tot den heer Bergers, tn wiens onderscheiding ook het hoofd bestuur zich verheugt. Pater Bouters antwoordt, dat het wer ken van het Hoofdbestuur steeds zeer ioor de afd. Leiden wordt gewaardeerd fr, brengt het zijn beste wenschen voor de toekomst. Bij de rondvraag werd o.m. waardeering uitgesproken voor de toewijding van de keeion J. v. Leeuwen en C. Lagerberg voor het gratis vervoer van het oud-pa pier. Aan het einde der vergadering kwamen - daartoe uitgenoodigd mevr. Bergers «n dochter ter bijeenkomst. Pater Bouters neemt nu nogmaals het woord, om ook mevr. Berger» geluk te wenschen met den aan haar echtgenoot geschonken en verdiende onderscheiding, de hoop uitsprekend, dat zij jarenlang mede mogen genieten van de eer en waar- leer ing, haar man geschonken. Ten slote dankt nog de heer Bergers hartelijk voor het gesprokene. Om drie uur hield het bestuur receptie, terwijl een intiem samenzijn 's avonds Jen feestdag besloot. Eelectriflcatte van de lijn Den HaagLelden. Dinsdagavond heeft ir. H. J. van Les sen, chef van 't bouwbuureau der electri- •che tractie bij de Nederl. Spoorwegen te Delft, voor de Electrotochnieche Ver eeniging een lezing gehouden over: Elec- fcrificatie van de lijn Den HaagLeiden. Ten einde aldus spr. eenige nade- »e gegevens te verzamelen omtrent de meest gewenschte wijze van uitfvoering Wan het rollend materiaal en van de bo- renleiding voor de electrificAtie van de Ju 11 AmsterdamRotterdam, besloot de Directie der Nederlandsche Spoorwegen aan de uitvoering van het geheele werk de inrichting van een kort baanvak te Hoen voorafgaan. De daarbij te verkrijgen gegevens zonden tevens moeten dienen foor den ombouw van den Z. H. E. 8., Waarvan 't bestaande éón-pbase wiasel- #troomstelsel in het voor de electrificatie der Ned. Spoorwegen gekozen gelijk- •troomstelsel gewijzigd zal worden Na een uiteenzetting van de redenen Waarom hiertoe het baanvak Den H.nag leiden gekozen werd, volgde ©om beschrij ving van bet onderstation Loolaan. Al daar wordt de elecfrische energie, welke door het G. E. B. te 's-Gravenhage gele verd wordt als draaistroom van 10.000 Volt spanning, overgezet in gelijkstroom van> de vereischte spanning. Deze ia voor de spoorwegen 15.000,, voor de tramweg ScheveningenLeiden, waarin voor het gedeelte ScheveningenVeur de stroom- levering van uit genoemd epoorwegonder- station plaats heeft, 1100 Volt. Voor deze stroomomzetting zijn opgesteld twee mo tor-generatoren en twee caseade-omzet ters. drie van deze machines zijn gele verd door de Electrotechnische Industrie te Slikkerveer, terwijl de vierde van Ame- rikaanschen oorsprong is, n.l. geleverd werd door de General Electric Cy. Het onderstation Loolaan doet tevens dienst als verdeelstation voor draaistroom 10.000 Volt. VoDdaaruit gaan n.l. de 10 000 Volt voedingskabels naar het nog te bouwen onderstation Leiden en naar de werkplaatsen der spoorwegen te Leid- schendam. Bij de beschfijving van het bovengronè- sche net van het baanvak Den HaagLei den werd medegedeeld van welke eischen uitgegaan werd bij het ontwerpen der bo venleidingsconstructie. Deze moet niet al leen geschikt zijn voor het verkeer met motorrijtuigen van 250 ton. van welk treintype thans met twee treinstellen ge regeld wordt proef gereden, doch even eens zijn ingericht voor het rijden met motorrijtuigtreinen welke uit 10 Tijtuigen bestaan, benevens voor zware treinen met electrische locomotieven vervoerd. BehalVe de constructie van de vrije baan werd de bouw der emplacementen beschreven. welke met zoogenaamde dwarsdraadophooging zijn uitgevoerd, d.w.z. waarbij de draadkabels en zrijira- den zijn opgehangen aan kabe1», gespan nen over de geheele breedte van het em placement. Betreffende het rollend materiaal werd medegedeeld, dat dit bestaat uit eenheden van 5 rijtuigen welke elk 2 motor- en 3 aanhangrijtuigen bevatten. De inrichting is dusdanig, dat het mogelijk is twee vijf- wagentreinen tot een tienwagentrein te combineeren. De treinen zijn in staat het traject Am sterdamBotterdam, dat 80 K M. lang is, in 72 minuten af te leggen, daarbij stop pende aan de vijf tusschengelegen sta tions. Dit is alleen to bereiken door de groote aanzetversnelling, in 3 minuten wordt de trein op 65 K.M. snelheid ge bracht en het behouden van deze snel heid gedurende den rit. Uitvoerig werd stilgestaan hij de elec trische uitrusting der motorrijtuigen. De ze is van verschillend fabrikaat, een deel werd geleverd door de firma Metropolitan Vickera te Manchester, een deel door de firma Wostinghouse te Pittsburg, met deze laèate werkte de Heemaf te Hengelo samen. Niettegenstaande de electrische uitrus tingen van verschillend fabrikaat zijn, is er bij het ontwerpen voor gezorgd dat 7 verschillende motorrijtuigen in één trein te zamen dienst kunnen doen. Voor de treinschakeling, d. w. z. de inrichting waarmede de motoren geschakeld worden, is het electropneuraatische stelsel gekozen De verwarming geschiedt, gelijk van zelf spreekt, electrisch. De verlichting heeft bij lage spann'g, n.l. 24 Volt, plaats. Gisteren maakten de leden der Electro technische Vereeniging een proefrit van Den HaagLeiden en terug, daarbij wer den het onderstation Loolaan en de ver dere inrichting bezichtigd. MUZIEK. Dresdener Strijkkwartet. Het Dresdener Strijkkwartet, dat hier voor 't eerst concerteerde, wordt gevormd door de heeren Gustav Fritze 1ste viool, Fritz Schneider,. 2de viool, Hans Riphahn, alt en de Hollander Kropholler, violoncel. Zij vonden een warm onthaal bij de vrij talrijke toehoorders. De vier kunstenaars hebben een avond gegeven, die een suc ces mag heeten voor het Concertbureau Kraus. Het ensemble dat wij hoorden staat technisch zoowel als muzikaal, hoog. De eerste violist is een jong voornaam musicus, die met charme speelt; hij geeft de élégance der bewogenheid in zich en een snel werken van zijn gevoel. Zijn in strument klinkt droumend en klagend, dan weer glasachtig rein van toon. Misschien is hij hier en daar wat overladen in zijn spel en laat hij zich wat gaan, meege sleept door zijn temperament, hetgeen doen denken aan „de Sturm und Drang periode" van dezen nog zeer jongen kun stenaar. Dit kwartet mist den invloed van dezen violist niet, zonder dat een der andoren hierdoor verloren gaat. 't Is geen égoisme zijnerzijds want met dit wat de an deren zoo hoogstaand gaven wordt een voornaam ensemble bereikt. Veel tempe rament en verrukking vlamde op in aller vertolking Eenvoudig vroom klinkt Haydn's objec tieve muziek. Onvergankelijk ia hij in zijn kwartetten, die een sieraad zijn van onze concertprogramma's. Vlot en vurig is het tempo waarin gemusiceerd werd, fijnbe snaard was de opvatting die stemming verwekte, en dwong tot luisteren. Haydn's dichterlijke muziek werd dan ook poëtisch belicht. Het tweede der „Russische kwartetten" van Beethoven volgde twee forto gespeel de accoorden, en met aarzelend hoofdmo tief vangt 't „allegro" aan. Interessant is de passage die komt. Beethoven geeft een doorvoering, hem waardig, met ryth- misch prachtig syncopisch bewegen, (wat voortreffelk gespeeld werd) waarna een krachtig unisono van de vier instrumen ten. Het Adagio vraagt veel voordracht. De meester zingt hier heel zijn ziel uit. Van daar dan ook haar ingrijpend karakter en groote climax. Ook het Allegro heeft een merkwaardig rythme Voor het „Trio" hier „Maggiore" genoemd, gebruikt Beetho ven een „Russische" melodie evenals la ter voor 't „Presto". Onweerstaanbaar meesleepend is voor ons deze muziek. Beethoven's onsterfelijke werken vragen diepte van geest, fel doorleefde overwe gingen. Misschien is iets meer verdieping dan ook mogelijk hoewel de vertolking geleid heeft tot een artistieke praestatie, het resultaat van temperament en goed overwogen samenspel. Schuberts mooi kwartet „der Tod und das madchen" was 't waardig slot van de zen interessanten avond. Een zekere op drijving moderniseerde Schuberts mu ziek, die conservatief van aard is. De tempi werden iets aangezet, wat evenwel niet overdreven werd. Dit viertal kunstenaars voelt de dingen warm aan. Zij spelen vrij en enthousiast; in oogenblikken van impulsie zich laten de meevoeren. Er werd bijzonder expan sief gemusiceerd. Een glansrijke uitvoe ring is gegeven aan de drie uiteenloopen- de kunstwerken. Opgetogen erkentelijkheid met her haald terugroepen was het welverdiende loon. J. K. T00NEEL. Het Huwelijk van een Oranje-prinses Ter viering van het 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool heeft Zaterdag avond in den Schouwburg de tooneelver- eeniging D. E. D. I L., onderafdeeling van den Bond van Leidsche Studenten, opgevoerd bovengenoemd spel van Maurits Wagenvoort Er had zich voor dezen a-vond ©en eere-comité gevormd bestaande uit den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, dr de Visser, den burge meester Jhr N. C. de Gijselaar en de Rec tor Magnificus Prof. Mr. A. J Blok Be halve dit. eere-comité, waarvan Minister de Visser zich had doen vertegenwoordigen door den secreteris-generaal van zijn departement Jhr Mr. Feith, waren aan wezig verscheidene professoren met hun dames, afgevaardigden van de Zusterver- eenigingen van Delft, Amsterdam en Utrecht, van de Leidsche R.-K. Studenten- verecniging ,,St Augustinus" van de Ver. voor Vrouwelijke Studenten te Leiden en talrijke anderen, zoodat de Schouwburg nagenoeg geheel gevuld was. De netto- opbrengst van dezen avond kwam ten goede aan de vereeniging „Ziekensteun." Zooals gezegd, was de keuze voor deze opvoering gevallen op een historisch spel, ,,Het huwelijk van een Oranje-prinses", waartoe het jubileum der Universiteit een gereed© aanleiding gaf Zulke historische spelen zijn evenwel niet zoo makkelijk op te voeren als het wel lijkt De figuren staan alle min of meer versteend in de historie en er is een kunstenaarstalent voor noodig om ze weer ten leven op te wekken Het conflict-, dat in dit stuk van Maurits Wagenvoort de actie brengen moet, is de tegenstelling tusschen het staatsmansbeleid, verpersoonlijkt in Ama- lia van Solms, de> gemalin van prins Frede- rik Hendrik, en de neiging des harten, de liefde tusschen prinses Louise Henriette en een Franschen prins. Een vorstinkind trouwt niet uit liefde, zij wordt uitgehuwe lijkt om redenen van staat, in dit geval aan den keurvorst van Brandenburg Een beroepstooneelgezelschap kan van dit stuk misschien iet® goeds maken het Hofstad-Tooneel heeft het eenige jaren ge leden opgevoerd maar voor dilettanten is het wel wat zwaar. Niettemin heeft het gezelschap zich er Zaterdagavond zeer ver dienstelijk doorheen geslagen en een wel willend publiek heeft dit 6pel met veel waardeering gevolgd. Als wij de besten naar voren mogen brengen, noemen wij prina Hendrik (tevens de regisseur) den Franscliman de Talmont en Constantijn Huygens en van de dames prinses Amalia Costuums en décors waren goed verzorgd. Aan bet slot kreeg do Voorz van den Bond, de heer In 't Veld de gelegenheid, die hem aan 't begin ontnomen was door hef ontijdig ophalen van het gordijn, om de aanwezigen toe te spreken. Hij hoopte dat de Bond van Leidsche Studenten op waardige wijze iets had bijgedragen tot de luisterrijke viering van het Universiteits jubileum Daarna werden de speelsters en Bpelers gehuldigd met bloemen en lauwer kransen. SCEÊÏKHIE8JW»aS Deken Wan re t. Zaterdagmorgen om kwart voor elf is te Beverwijk in den ouderdom van 75 jaat overleden de zeereerw. heer A. Waare. deken van Beverwijk. De overledene werd geboren 6 Maart 1850 te Oude-Tonge, priester gewijd 15 Au gustus 1874; op 30 September van dat jaar werd hij kapelaan te 's-Gravenhagc (St. Joseph). In October 1877 werd hij be noemd tot leeraar aan het Seminarie Ha- geveld, alwaar hij verbleef tot 1893. In 'dat jaar werd hij benoemd tot pas toor te Weesp en in Mei 1899 tot deken en pastoor te Beverwijk. In Beverwijk zijn overal de vruchten van zijn arbeid waar te nemen. Bijzonder genoot het bijzonder onderwijs zijn groote zorg, wal uiting vónd in het groot aantal* scholen, die hij oprichtte te Beverwijk en in de verschillende parochies van het De kenaat. Door hem werden opgericht de Aarts broederschap van de H. Familie, de Be devaart en Broederschap van L. Vr. ter Nood te Hejlo, de Stille Omgang, patro naten, en tal van vereenigingen van so cialen en godsdienstigen aard. Een rijk monument, dat getuigt van den arbeid van den overledene, is de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad, die aan den Arendsweg werd" opgericht, om dat de kerk van St. Agatha de zes en een half duizend parochianen niet meer kon bevatten. De kroon op zijn werk was de nieuwe kerk van St. Agatha aan de Breestraat, gebouwd onder architectuur van dr. Jos. Cuypers, waarin Deken Waare bet geluk had in Augustus 1923 zijn gouden pries terfeest en zilveren pastoraat van Bever wijk te herdenken. Gemengde Oenichten Vergaan. In de nabijheid van den vuurtoren nabij Enkhuizen heeft de wachter een flesch opgevischt, bevattend een briefje, waarin gemeld wordt, dat een motorsloep met 8 opvarenden op 80 mijlen van Duncansby is vergaan. De dateering is 17 December 1920. Noodlottige val. Het eenig zoontje der familie N. te Ge leen viel van een bank en. bekwam daarbij ernstige kneuzingen aan het hoofd, zoo dat het kind kort daarna overleed. Een vechtpartij met revolvers en messen. Te Roermond ontstond Zaterdag hoog gaande i;uzie onder de bewoners van het woonwagenkamp. Er werd met stokken, revolvers en messen gevochten; ook de vrouwen namen aan het gevecht deel. Eenige vechtersbazen liepen bloedige ver wondingen op en moesten onder genees kundige behandeling gesteld worden. Een der vechtende vrouwen, die in het bezit van scherpe revolverpatronen werd be vonden, werd door de politie in arrest ge steld. Een steekpartij aan boord. Gisterenmorgen ontstond aan boord van het Fransche stoomschip „Député Josselin de Rohan", dat voor reparatie ligt in Dok 3 van de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij, een hevige vecht partij tusschen een aantal Arabische sto kers. Een hunner kreeg daarbij een 5-tal messteken, waarvan een steekwonde aan den schouder, een aan den hals en drie in den. rug werd toegebracht. In levensge vaarlijken toestand werd hij vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, terwijl de rivierpolitie twee der daders ar resteerde. Aangezien men door den Zon dagsdienst niemand kon bereiken, die de Arabieren verstond, werd het onderzoek tot Maandag uitgesteld. Aanslag op een brigadier van politie. Een oogenschijnlijk krankzinnige man is Zondagmiddag, omstreeks 12 uur met een browning in de hand het politiebu reau St. Pictershal aan de O.Z. Voorburg wal te Amsterdam, binnengedrongen, waar bij het eerst terecht kwam in dc ka mer van den wachtcommandant, den bri- ga.dier van politie Jansen, op wien hij zijn geladen revolver richtte. De brigadier greep een stok, die bij bet telegraaftoestel lag om den krankzinnige te lijf te gaan, maar deze week- niet en trok de haan van de automatische brow ning over, die echter gelukkig ketste'. De wachtcommandant vluchtte naar de wachtkamer, waar eenige agenten uit de wacht zaten. Dezen snelden met revolvers gowapend op den krankzinnige toe, die daarop zijn browning liet vallen. In een oogwenk was de indringer overmeesterd. Het voorval, dat wellicht in minder dan één minuut zich had afgespeeld, had het meest treurige gevolg kunnen hebben voor' den brigadier, die zijn leven te danken heeft aan het ketsen der geladen, brow ning. De indringer, met wien niet te spreken viel doordat hij de meest oer innige ver- balei; deed en dan ook sterk den Indruk gaf van een absoluten zenuwlijder, werd naar het "Wilhelminagnsthius overge bracht. De malversaties bij de Maas- en Waalsche Bank. Mot betrekking tot de arrestatie van den directeur der Maas- en Waalsche Banlc verneemt de Arnli. Crt." nog dat de malversaties hebben bestaan in liet op-, nemen van in bewaring gegeven effecten in het algemeen fondsenbezit van de Bank en uitpanden van een gedeelte, daarvan aan een Maatschappij. Dit feit is aan hot licht gekomen toen deze maatschappij een aantal fondsen executeerde. Handige dievegge. Een als dame gekleede en zich ook in alle opzichten aldus voordoende vrouw kwam Vrijdag in den kruidenierswinkel der firma P. v. d. H., aan de Brugstraat te Roosendaal, eenige inkoopen doen en betaalde met een „briefje", zoodat zij dus geld terug moest ontvangen. Bij de terugbetaling nu vroeg zij voor haar verzameling zoo mogelijk eenige gul dens met een bijzonder kenleeken, waar aan de winkelier gaarne wilde voldoen. Daar hem echter het zoeken naar die bij zondere guldens nog al moeite scheen te kosten, was de dame wel zoo „welwillend" te helpen zoeken en brutaalweg deed de vrouw een flinken grpep in de openstaan de geldlade om de begeerde „guldentjes" „uit te zoeken." Toen de „dame" al eenigen tijd verdwe nen was, bleek echter een tekort in de lade, waarvan aangifte werd gedaan aan de politie, die nu naar de geldwisselaar ster zoekt. Een Nederlander in België aangehouden. Vrijdag is te Wuestwezel, op db Bel- gisch-Nederlandsche grens aangehouden de autorijder B. uit Vein (Gelderland), die enkele weken geleden te Waarloos een acht-jarigen schooljongen dood reed. B. was er na het ongeluk direct vandoor ge gaan, doch de politie bezat het signale ment van zijn auto. Toon hij nu gisteren weer de Nederlandsch-Belgische grens wilde passeeren. werd bij door de gendar men gearresteerd. Naar Antwerpen overgebracht legdn hij een volledige bekentenis af. „Msb." Nederlander In Frankrijk aangehouden. Te Troves is aangebonden «le Nederlan der G. G. Valk, 41 jaar oud. die wordt verdacht van moord op een landbouwers knecht aldaar, wiens lijk na, een vechtpar tij met kameraden gevonden was in boomgaard. Hoewel men ten huize den verdachte een met bloed bevleh overjas heeft gevonden, blijft hij 8 schuld aan de misdaad ontkenuen. Buiten!. Berichtten Ernstige overstrooming in Oregon. Een schade van 250.000 dollar. Door overstroomingen te Vale en omj ving is een schade van ongeveer 250.1) dollar aangericht. Menschenlevens 2! niet verloren gegaan doch ten gevolge v; de doorbraak van een irrigatie-dam 2, 3000 schapen en 500 runderen verdro ken. Japansche sloep omgeslagen. 17 man verdronken. Op het bezoek aan Vancouver van l Japansche opleidingssmaldeel, dat Vr dag van Esquimault is aangekomen,is schaduw geworpen door een ernstig onj luk, dat aldaar heeft plaats gehad. E. boot, waarin 150 man zaten, die naar h vlaggeschip „Azama" terugkeerde kwam in botsing met andere booten 1 sloeg om. Zeventien man zijn verdronk! De nacht was ^eer donker en het wel was ruw. Het reddingswerk werd vi bracht met de hulp van zoeklichten. Sneeuwval in Midden-Engel2nd. In Midden-Engeland en Noord-Wali is na de hevige nachtvorsten een zwa sneeuwval begonnen Moordaanslag. Naar uit Parijs gemeld wordt, is er de hertogin van Albufera, toen deze weg was naar haar woning in do Rue f Dominique, een moordaanslag gepleegd Een zekere André Danré, 45 jaar ou landbouwer van beroep, en verblijf hot dend op het landgoed der hertogin Poissy, loste verscheidene schoten op zij] meesteres. Hij werd door den juist passeerondi graaf d'Harcourt gegrepen. Op het politiebureau verklaarde Dam dat hij uit wraak op de hertogin geschi ten had. Deze werd slechts licht gewond. Ongeluk in een filmatelier. In een filmatelier in New Jersey is ei muur ingestort tengevolge van de ontplo fing van een reservoir gevuld met arnnv niak, waarbij een persoon werd gedood t twintig werden gewond. De materiee schade wordt op een millioen dollar g( schat. Roemeonsche rooverhoofdman ta Hamburg gearresteerd. De Roemeenselie rooverhoofeknan Tor rente is te Hamburg gearresteerd, op h« oogenblik. dat hij aan boord van eei schip naar Amerika zou gaan. De ma\ heeft zich schuldig "©maakt aan het over vallen van treinen, het inbreken in post kantoren en het bcfooven van vrouwen ii de Dobroedsja. De regeering mobiiiseevdi ten slotte een speciale politie-patrouilk zoodat Terrente de vlucht moest nemei Naar verluidt, zouden groote somraa gelds op hem zijn gevonden. 890 Drankwetovertrsders vrijgelaten. Heel Zuid-Afrika heeft met verwonde ring ^tennis genomen van een besluit val den minister van justitie om een bevel te vrijlating uit te vaardigen van 800 gevaa genen, die dc drankwetten hadden overtre den. Doel van het besluit was, naar h' zeide, den veroordeelden nog eens eei kans te gwen. De politie werd niet officieel van lie bevel in kennis gesteld, doch direct aand gevangenisdirecteuren werd gezonden. Verschillende der vrijgela'ten gevange nen werden dan ook opnieuw gearres teerd, daar de politie meende, dat zij onl snapt waren. Een nieuwe robijnenmijn in Birma. Naar draadloos gemeld wordt is er t Upper Gurdu in het district Mogok i Birma een nieuwe robijnenmijn ontdekl die prachtige steenen oplevert. Ioboorlin gen en vreemdelingen stroomen erheen al weleer naar Klondike. De bedolven grondwerker te Cave Cily. Dezer dagen maakten wij meldtog vai hét geval met den grondwerker Floyi Collins te Cave City in Amerika, die twee maal door een aardschuiving was bedol ven en gelijk dé eorrespond«?.nien vai eenige Engelsche bladen berichtten - door een derde aardschuiving was gered Het eerste blijkt juist, het laatste on juist geweest te zijn. Floyd Collins, di sinds vorige week Vrijdag begraven ligl is nog steeds niet vrijgekomen. Hot is on zeker, of de ongelukkige zijn zand-gra nog levend zal verlaten. Vijf-en-zeventii redders werken koortsachtig, om een nieu wen tunnel te boren waarlangs Coöins kal worden bevrijd. Inmiddels worden den be dolvene door eeu hond levensmiddels aangebracht. EECÜTZAtfElü. De malversaties hij den Rijks gebouwendienst Het gerechtshof alhier heeft de invrij heidstelling gelast van den gewezen rijks bouwmeester J. A. W. V., die door d' Haagsche rechtbank was veroordeeld M 2is jaar geyangenisstraf, in veiband me bij het voormalig bii'vau van d«a* rijk? bouwmeester voor de 01 el 0 r w ij - g ebo u v.e: gepleegde onregelmatigheden en wiett zaak deze week in hoogor '©roep voor M Hof is behandeld.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4