Hulpgebouw MANUFACTUREN tième-belastingen evenwel ten zeerste toejuichen. Vele leden betreuren de geleidelijke af schaffing van de Staatsloterij. Aan de neiging tot verkeerde speelzucht zou, in dien de plannen van de regeering door gaan, b.i. nog veel ruimer den teugel worden gevierd. De „N. V. Colijn". Blijkens het voorloopig verslag der Eeerste Kamer over de begrooting van Financiën werd, naar aanleiding van de oprichting van de N.V. „De Hoogstraat", waarin de bezitting van minister Colijn te Leersum is ingebracht, gevraagd waarom deze vorm van overdracht der bezitting, die zich leent tot het reserveeren van winst, is Post- en Telegrafie. De gehuwde telefonisten. Naar wij nader vernemen, heeft het bericht, dat de herplaatsing van gehuwde ambtenaressen per 1 Maart a.s. zal ge schieden, alleen betrekking op gehuwde ambtenaftssen (ex-telefonisten) te Rot terdam. De elders wonende gehuwde amb tenaressen worden voorloopig nog niet te- teruggeroepen. Vragen van Kamerleden. Uitbetaling pensioenen. Mcj. Groeneweg, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van financiën de volgende vragen gesteld: 1. Is het met instemming van den minis ter, dat het tijdstip van uitbetaling der pen sioenen is verschoven van de tweede naar de derde maand van het kwartaal, waar door vele gepensionneerden zonder andere inkomsten, die er te recht op rekenden in de maand Februari hun pensioen te ont vangen, in financieele moeilijkheden gera- ïen? 2. Is de minister bereid maatregelen te Treffen, waardoor deze moeilijkheden voor Ie betrokkenen voorkomen worden? Auto- en Rijwieltentooitsielling ie Amsterdam. Opening. Hedenmiddag is in het R. A. ï.-gebouw aan het eind van de Ferdinand Bolstraat ie Amsterdam, de auto- en Tijwieltentoon stelling officeel geopend. Gezien de successen, welke de autoten toonstelling vorige malen oogstte, mag aangenomen worden, dat ook voor deze ten toonstelling de belangstelling zeer groot zal zijn. Groote veranderingen hebben zioh sinds de laatste expositie niet voltrokken in do auto-industrie. De verbeteringen van teoh uischen aard en de nieuwigheden, die we het vorig jaar hebben mogem aanschou wen, zijn algemeen doorgevoerd en daar uit mag worden opgemaakt, dat zij vol daan hebben. Zoo "burgeren o.a. de ballon- banden steeds meer in. Zijn er daar niet direct nieuwe snufjes op auto-gebied te zien, er zijn prachtige wagens te bewon deren Bijna alle landen, waar de auto-indus- trie beteekenis heeft, zijn op de tentoon stelling vertegenwoordigd. De Amerikaan- sche Cadillacs, Packards, Willy's Knights, StudebaJkers, Buicks en zoovele andere merken uit de Vereenigde Staten, toonen, wat men over den Oceaan op dat gebied vermag. De Bolls Royce en de Lan- chester vertegenwoordigen, met vele an dere merken de Engelsche Industrie. Frankrijk komt uit met zijne schitteren de Hispano Suiza en de goedkoopere, hier in Nederland gangbare wagens Renault, Citroen en tal van andere prachtvol' auto's, waaronder zeer te bewonderen is de luxueus ingerichte Torpedo Pankard et Levassor. Dan zien we er de Duitsehe Benz, Dürkopp, Mercedes en de andere bekende merken van onze Oostelijke na buur; verder merken uit Italië, waarom der de in Holland zeer bekende Fiat; ver volgens Belgische en Oostenrijksche wa gens. Op deze tentoonstelling zijn, in afwij- kind van vorige jaren, ook motorrijwielen en gewone rijwielen geëxposeerd. Een nieuwtje zijn de "bal tonbanden, die tihans ook met succes op rijwielen toegepast worden. Het gebouw, waarin de tentoonstelling steeds wordt gehouden, moest wegens de groote aanvrage van exposanten hele rijk worden uitgebreid. Was het gebouw het vorig jaar 6000 vierkante meter groot, thans beslaat het «en oppervlakte van één Heiktare. En nog moest men zich ten aanzien van 'de plaatsruimte beperkingen opleggen. De zeer lange en ruime zaal, waar het licht overal gelijkelijk binnenvalt, maakte he den bij de opening een prettigen indruk. De tentoonstelling werd door den Com missaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, Jhr. Mr. dr. A. Roëll, of ficieel geopend. Vooraf verwelkomde de voorzitter van ^iet tentoonstellingscomité, de heer Leo nard Lang, de genoodigden. Hij liet uit komen, dat er verschillende factoren zijn', die de belanghebbenden bij den autohan del met bezorgdheid voor de toekomst vervullen. In de eerste plaats bracht het afgeloo- ren jaar ons de nieuwe rijwielbelasting. Deze werd ingevoerd op 1 Augustus, waarbij men voor 5 maanden een vol jaar deed betalen, zoodat bij den aanvang van dit jaaT wederom moest worden betaald Dal dit strekken moet om de industrie en handel in rijwielen en rijwielbanden, die sedert 1921 een moeilijken tijd doorma ken. nog verder achteruit te zetten, be hoef! geeu betoog. Wat de motorvoertuigen aangaat, ver ontrust ons het meest, dat Regeering en Parlement nog steeds het inzicht koest' ren, dat deze een weelde zijn, die op alle wil ze mag en kan worden belast. Vooreerst in de Pcrsoneele Belasting, die met haar opcenten voor Gemeente en 'Provincie reeds zeer hoog is, worden voor snotorvoerluigen nog steeds tachtig extra- opeenten geheven. Zeer sterk komt dit ook tot uitdrukking in de nieuwe Tariefwet: 'terwijl het nor male invoerrecht voor de meeste artike len verhoogd wordt van 5 pet. lot 8 pet., is voor automobielen en motorrijwielen een afzonderlijk invoerrecht van 12 pet. vastgesteld, onverschillig of deze voor be drijf. dan wel voor weelde zullen dienen. Verder is nog een wegbelasting in voor bereiding, waarbij, volgens het vooront werp, uitsluitend de motorvoertuigen de kosten van de wegemvcrbctering zullen moeten opbrengen, met vrijlating van alle andere tractie. Of de aangekondigde weeldebelasting ook do motorvoertuigen zal treffen, is nog onbekend, doch een uit lating van den Minister van Financiën, in de Tweede Kamer, doet het ergste vree zen. Tegen de mentaliteit, die ertoe leidt, dat steeds zwaarder en meer lasten wor den gelegd op het nieuwe verkeer, moet door ons nadrukkelijk worden geprotes teerd. Het is ten slotte een aangelegen heid, die verre uitgaat boven de klasse- belangen van onze vereeniging, daar toch buiten allen twijfel een land, dat het ver keer onevenredig belast, op den verkeer den weg is. De afdeelingen van onze vereeniging voor rijwielen en motorrijwielen besloten, na zich in 1924 onthouden te hebben, we derom aan de tentoonstelling deel te ne men en dit maakte de vergrooting van ons gebouw noodzakelijk. Inderdaad is de hal met 4000 vierkanten Meter uitgebreid en bestaat thans uit één hectare. Moge deze tentoonstelling, besloot spr., beantwoorden aan haar doel om koopers en verkoopers tot een te brengen. Daarna verklaarde Jhr. mr. dr. A. Roëll met een toepasselijke rede de tentoonstel ling voor geopend. Onze stadsgenoolen maken evenals vo rig jaar wij hebben er toen op gewezen op de tentoonstelling een uitstekend figuur. De firma Frans Straatsburg en de firma A. J. S t a 11 i n g a worden in den auto-, motor- en rijwielhandel met eere genoemdl UIT DE GNSGEVIBSQ HOOGMADE R. K. Kiesvereenigiug. Dinsdag 10 Fe bruari, des avonds 7,30 uur, houdt de R. K. Kiesvereniging een ledenvergadering, waarop o.a. ook de candidaatstelling van leden voor de Tweede Kamer zal plaats hebben. Uitvoering. "Woensdagavond gaf de Harmonie-Voreeniging der Heerlijkheid Hoogmade haar 2de uitvoering in dit sei zoen voor eere-leden, donateurs en genoo digden, en wij kunnen gerust zeggen, dat de verwachting is overtroffen, vooral als men in oogenschouw neemt met welke moeilijkheden deze vereeniging heeft te kampen, ook nu weer, door afwezigheid door ziekte van 3 leden, op welker steun men altijd kan rekenen. Die afwezig waren hebben een mooien avond gemist. De 7 nummers muziek, goed ten gekoore gebracht, zooals wij dat van de Harmonie "gewoon zijn. Er was dezen keer veel volks muziek. Darna werd opgevoerd „Het spel van den Sleutel", een stuk dat veel te leeren gaf en waaruit blijkt hoe ondoordachte beoor deeling heel verkeerde gevolgen kan heb ben. Het was een stuk in vier bedrijven, dat mooie tafereelen gaf en goed bleek in gestudeerd door alle spelers, tot aan den kleinen Hans toe, die zich dapper van zijn rol kweet. En daverend applaus viel den spelers ten deel. Daarna de voordracht van Mie en Ko, die de lachlust opwekten en vervolgens het kluchtspel „De Boemelbaron", en tot slot de voordracht, „Als men verre reizen doet". Alles liep vlot van stapel. Zondag 3 Februari wordt hetzelfde pro- grama nogmaals opgevoerd en kunnen de toen afwezigen nog van de gelegenheid ge bruik maken. Wat hun vooral wordt aan bevolen! NOORDWIJK. Holl. Mij. v. Landbouw. De HoD. Mij. van Landbouw vergaderde in „De Poort van Cleef". De heer C. Wassenaar spreekt in het openingswoord zijn teleur stelling uit over de droeve opkomst. De notulen worden goedgekeurd. Verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftre ding van de heeren R. J. de Groot en J. van Eeden. Deze heeren worden bij accla matie herkozen. De heer J. van Eeden neemt zijn benoeming aan in de hoop dat in de toekomst beter zal gewerkt worden. De heer R. J. de Groot zal in kennis wor den gesteld. Verkiezing van drie bestuurs leden wegens bedanken van de heeren Nic. v. Steijn en A. v. Ruiten, en wegens overlijden van den heer L. Bouwmeester. De heer Zijp vraagt de ledenlijst voor te lezen. Dit wordt gedaan. In overweging wordt gegeven, H. v. d. Hulst, uit Voor hout en J. v. Dijk, uit Noordwijkerhout, om ook de omstreken in het bestuur ver tegenwoordigd te zien. Gekozen de heeren J. v. Dijk, H. v. d. Hulst en Dr. v. Kla veren. Rekening en verantwoording van den penningmeester 1923 en 1924. Van 1923 waren de inkomsten 480,78 en uitga ven 274.65, dus batig saldo f 206.13; van 1924 waren de inkomsten 410.13, de uitgaven 146,45, dus batig saldo van 257,18. Bespreking levensvatbaarheid eener stierhouderij met steun der afdeelingskas. Gezien de weinige animo zal er niet veel van terecht komen. De heer Balkenende stelt voor om de boeren af te gaan en hen te vragen of zij er iets voor voelen, op dat men een voldoende aantal koeien krijgt. De heer Bakker stelt voor om den heer Wassenaar een subsidie te geven en dan een eventueel aan te schaffen stier daar te stationeeren. Het bestuur zal dit onderling uitmaken. Eerst wenscht men de keuring van stieren te Sassenlieim af te wachten op 9 Maart a.s. Wanneer de boeren allen het nut van zoo'n onderne ming inzagen en de belangrijke voordeelen üreestB*aat 31, tegenover het Postkantoor. Origineele Batik, dessins, 90 cM. breed 83 Panama Coloré voor Japon» 5« I IQO Moderne gestreepte Zephir voor Overhemden en fraaie Pyama6trepen,80cM. breed 87 Vj Effen Zephir voor Japonnen en Kinderjurken 36 Gestreept Poolbont voor öchorten 41 Grijs Linnen voor Jas» schorten, zware kwaliteit 44 Blauw Cheviot, zuiver wol, prima kwaliteit 1.16 MJD2J Wollen Crêpe Marocain, diverse kleuren 1.671/2 Uni Crêpe, dubbel breed, 20 verschillende tinten Zephir Ruitjes voor Kinder» jurken, zeer nieuw Zuiver Wol Mouseline, alle kleuren 1,13 Sportflanel voor Overhemden in uitgebreide sorteering 33 I 2^'/i Speciale verkoop van POMPADOURSCHORTEN in de Hal. daarvan, dan marcheerde de zaak uit- 1 stekend. Dr. van Klaveren informeerde naar den geest onder de boeren aangaande het be talen van een eenigszins hooger dek- geld. De voorzitter antwoordt, dat men over het algemeen niet voldoende inziet dat men door een klein bedrag meer uit te betalen voor het dekken een groot voor deel krijgt. Bij de rondvraag werd door Dr. van Klaveren de vereeniging voor vee-arbitra ge ter sprake gebracht. Dit bedoeld een snelle, goedkoope en billijke rechtspraak, zooals ook voor den handel in veevoe der, kunstmeststoffen en bloembollen is georganiseerd. Dit zal een punt van de agenda uitmaken voor een volgende gele genheid. Gratis wordt door die vereeni ging een spreker gezonden. Dr. v. Kla veren licht toe het voordeel van zoo'n in stelling met sprekende voorbeelden uit de omgeving. Gevraagd wordt óf de z.g. komkommertong besmettelijk is, ook voor menschen. Dr. van Klaveren beantwoord deze vraag bevestigend. Met de tegen woordige behandeling is dit spoedig te onderdrukken. Door de brandverzekering van de Maatschappij was dit jaar 10 pet. terug betaalt. Na de rondvraag verloting van eenige prijsjes, waarna sluiting. Mij v. Tuinbouw en Plantkunde.- In hot voorzaaltje van hotel Royal hield gisteravond de Mij. haar maandelijksche bijeenkomst, waarbij onze Flora ook tame lijk goed vertegenwoordigd was, door eeniige producten uit de bollenstreek, n.l. getrokken tulpen en narcissen. De inzending der bloemen, welke altijd een zoo groote aantrekkelijkheid aan deze vergaderingen geeft, bestond uit: Murillo, Imperator Rubrorum, Couleur Cardinal, Rijzende Zon, King Alfred, Bic. Diek, Von Sion en eenige Zaailingen, het geheel een fraaie collectie vormend. De Voorz., de heer H. de Boer, opende met welkom en wenschte een der trouwe leden geluk met zijn voorgenomen huwe lijk. Dan memoreerde spr. dat de lente weder is aangekondigd door het alom be kende Sneeuwklokje of Galanthus, het welk als klokje zijn naam met eere draagt, doordat het zijn kopje zoo aardig laat hengelen. Dit plantje brengt hier weinig zaadknoppen voort, doordat het is aange wezen op kruisbestuiving. Ook de win- teraconiet of Erantihus vertoont zich reeds, hetwelk een nietig doch prachtig bloempje is. Zoo volgt op een doodschen tijd, toch altijd weder een oplevende tijd. De Voorz. besloot deze vóór-causerie met den wensch uit te spreken, dat allen een mooie lente, doch meer nog een mooieren zomer mogen medemaken. Notulen worden onveranderd vastge steld. Ingekomen schrijven over coöp. in- koopen van landbouwartikelen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Het H. B. kondigde aan dat de groote keuring der Mij. zal plaats hebben van 27 Maart tot 5 April a.s. op de groote Int. Bloementen toonstelling te Heemstede. In dien tus- sehentijd kunnen leden der Mij. op ver toon van diploma 1925 deze geheele ten toonstelling bezichtigen. Aangaande dit schrijven wordt voorgesteld deze tentoon stelling gezamenlijk te gaan bezoeken, hetwelk aller bijval ondervond. Dit plan zal op e.v. vergadering nader worden ge regeld. Verzoek van het H.B. om steun tot het aanschaffen van een film der Mij. door liet nemen van rentelooze aandeelen of giften, vindt weinig bijval, daar men van gevoelen was dat voor het houden van lezingen de lantaarn geschikter is om het voorgestelde te volgen. Door het H. B. was als adviseur der af deeling aangewe zen, de heer Evcleens Maarsen van Aals meer. In dezen werd geklaagd over de zeer weinige belangstelling van het H. B. voor de afd., daar men nimmer een hoofdbe stuurder ziet. Voor de propaganda van den Moederdag stelt het H.B. circulaires beschikbaar, waarvan een 100-ta, zullen worden aangevraagd, ter verspreiding op de te houden Besturenvergadering in do 3e week dezer maand. Tevens werd besloten de heer Cuneus in de April-vergadering een lezing te laten houden over zijn reis- ondervindingen, zoo mogelijk verduidelijkt door lantaarnplaatjes. De heer v. d. Wil de deelde alsnog mede, dat de heer v. SJochteren door drukke omstandigheden dit seizoen geen lezing kon houden. Nog werd besloten de propaganda- avond voor de Mij te Rijnsburg te houden in de laatste week dezer maand. Nadat men op een gezellige wijze over diverse vakonderwerpen had gesproken, werden de aanwezige bloemen gekeurd en verloot, waarna de Voorz met dank voor de inzendingen en opkomst de bijeenkomst sloot. Bijz. Vrijw. Landstorm. Gisteravond was er in café „De Zwaan" een hijeen- komst. van den Bijz. Vrijw. Landstorm om prijs te schieten. De Voorzitter der afd., de heer J. H. A. v. d. Weijden, zeide in zijn openingswoord dat zulke avonden het verband tusschen de leden onderling zoo goed bevorderen. Tevens werkt dit goed naar buiten als propaganda. Spr. spoorde de leden aan om menschen, die voor den Landstorm in aanmerking zou den kunnen komen, trachten te bewerken, of anders aan het bestuur op te geven. Door verschillende ingezetenen is het be stuur in staat gesteld aan allen een prijs je uit te reiken, zoodat het bezwaar als: „ik win toch niets" afgedaan heeft. Bo vendien kunnen door de indeeling ook de minder goede schutters voor een hoofd prijs in aanmerking komen. De prijzen werden gewonnen als volgt: Eereafd.: J. H. A. v. d. Weijden 49; J. Schmal 47, C. Hoogeveen 46; C. Socteman 46; W. Schelvis 46; Vogelaar 45; Parle- vliet 44; J. Vink 44; Bosman 43; Th. Vink 42; P. J. Waasdorp 40. Maximum te behalen punten 50. In de andere afdeelin gen was het te behalen aantal punten 100. Geschoten werd in zes afdeelingen. Eerste prijswinners werden G. Waasdorp 86, C. Soeteman 96, W. Schelvis 92, J. v. d. Weijden 94, G. Hoogeveen 87 en J. Vink 91. Tweede prijzen behaalden: Jac. Zwarts 85, Th. Vogelaar 90, Th. Vink 87, K. Vink 82, P. Bosman 86, J. Zuiderduin 78. Dorde prijzen: Kouwe'nhoven 83, J. Schmal 89 ,A. v. Scliie 82, Arie Alders 69, P. Versteeg 84, Immerzeel 73. Er waren 27 schutters. Na de schutterij bleef men in de bene denzaal geruimen tijd in gezellige stemming hijeen. De milde gevers van do beide Noordwijken, die het bestuur in staat stelden prijsjes te koopen, werden dooi den Voorz bedankt. Tevens sprak hij den wensch uit op gewone oefeningen ook zoo veel aanwezigen te -mogen vinden. NOORDWIJKERHOUT. Tooneel. Ten bate der R. K. Armen der parochies St. Jozef en St. Victor zijn hier Dinsdag, Woensdag en Donderdag uit voeringen gegeven door de oud-Tooneelis- ten. Dinsdag en Woensdag hadden zij plaats in het café het Wapen van Noord wijkerhout en Donderdag in het palro- naatsgebouw St. Victor. Reeds enkele jaren geven de oud-Tooneelisten deze uitvoerin gen en met stijgend succes. De heer N. N. de Klerk wees hierop, toen hij de aanwezigen het welkom toeriep. In zijn openingswoord vroeg spr. de bijzon dere aandacht voor „De Held der Eucha ristie", een drama met zang in drie bedrij ven van Dr. J. G. M. Menlen, een stuk van Roomsche strekking, dat ten volle de aandacht der aanwezigen verdient. Te ongeveer half acht ving de opvoering aan. Het is een stuk dat veel vraagt van hen, die goed den geest van 't jspel willen weergeven. En wij meenen te mogen zeg gen, dat dit den tooneelisten goed is gelukt. Het stuk geeft te zien de macht der ge heime genootschappen. Het is een spel van haat en liefde jegens Christus, waarin ten slotte de vurige liefde van den kleinen Held der Eucharistie overwint. Een bijzonder woord van lof komt toe aan den Prins Gaston de la Trémouille- Latour, die, staande onder bijzonderen dwang van liet genootschap, weigerde zijn zoon Luiz de le H. Communie te laten doen. Het kinderlijk spel van den 12-jari- gen Don Luiz ontroerde menig bezoeker tot tranen toe. Tevens gaven dokter Cou- turiez, lijfarts van den Prins en Don Taddeo, hofmaarschalk goed spel te aan schouwen waar zij met Luiz streden voor zijne le H. Communie. De tusschenrollcn werden ook goed vertolkt, zoodat het ge heele stuk goed tot zijn recht kwam, De zang der koorknapen droeg veel tot het succes bij. Na de pauze werd gegeven „Het standbeeld van den Veldwacliter", een blijspel in één bedrijf van Jac. Bal- kings. Het is een echt blijspel, dat de aan wezigen onophoudelijk deed lachen. De tooneelisten mogen met trots terugzien op hun werk ten bate der armen en ongetwij feld zal men het hoogelijk waardeeren, wanneer zij het volgend jaar wederom hunne krachten voor het goede doel wil len geven. Zoowel in het dorp als in het patronaatsgebouw was de zaal zoo vol met bezoekers, dat men zelfs met staanplaatsen genoegen moest nemen. Hanzebank. Vanwege de directie der Hanzehank zijn hedenavond te 7 uur in het Wapen van Noordwijkerhout bijeen geroepen de crediteuren der Bank, ter be spreking hunner belangen in verband met de aangevraagde surséance van betaling. Ongetwijfeld zullen allen aan dc oproeping gevolg geven. OEGSTGEEST. De Hanzebank. Vanavond om 8,30 u. is er in het R. K. Vereenigingsgebouw een bijeenkomst van crediteuren van de Hanze bank. R. K. Volksbond. Hedenavond wordt door den R K. Volksbond een algemeene vergadering gehouden in het gebouw „St. Wiilibrord", die te half acht aanvangt. De zeer belangrijke agenda zal ongetwij- GEMEENTELIJKE VISCHVERKüC Aan den gemeentelijken vischui, Vischmarkt 18, tel. 1225 is ZATElU en voorzoover voorradig ook ZATEPJi AVOND verkrijgbaar KOOLVISCH al SCHELVISCH a f0.14, f0.25, f, f 0.40; SCHOL a f0.23, f0.36 per HARING a f0.05 per stuk en ZFFi SCHE MOSSELEN a f0.05 per K.G. N. G. DE GIJSEEAA Burgemeesii Leiden, 6 Februari 1925. UITSTEKEN VAN VLAGGtw De Burgemeester van Leiden; Overwegende dat op Maandag 9 Februari a.s. de telijke herdenking zal plaats hebben het 350-jarig bestaan der Leidsche He school; dat aan deze herdenking ook zal *o: deelgenomen door Hare Majesteit dc ningin en Hoogstderzelver Huis; Noodigt de ingezetenen uit aan herdenkingsdag luister bij te zetten het algemeen uitsteken der vlaggen. N C. DE GIJSELA AR, Bm Leiden, 6 Februari 1925. SLUITING BUREAUX RAADHUI Burgemeester en Wethouders van den.brengen ter kennis van de ingezet dat de bureaux der Gemeente-Secre ran den Gemeente-ontvanger, op I dag 9 Februari as., ter gelegenheid i viering van het 350-jarig bestaan van Leidsche Hoogeschool, vanaf des dags half één gesloten zullen zijn. N C DE GIJSELAAR, Burf VAN^TRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Februari 1925. Gemeentelijke Aankondig! Kathoëieke Agem LEIDEN. Zaterdag. R. K. Smedenpalr., Zomer te 3 uur. Zondag. R K. Bakkers-Gezellen. H. met Algem H. Communie, brug, 6 uur. Zondag. Perosi, Stadsgehoorzaal, te 5 Dinsdag. R. K.-Bond van Handels-, toor- en Winkelbedienden Franciscus van Assisië", Be gebouw, te 8 uur. NIEUWKOOP. Zondag. R K. Kiesvereehiging, naatsgebouw, te 7 uur ALGEMENE AGE ND/ LEIDEN Vrijdag. Dresdener Strijkkwartet, Scti burg, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdieiis apotheken wordt van Maandag 2 I met Zondag 8 Februari a.s. wa door de apotheken van de heeren Driesum, Mare 76. Tel 408, W Pelle, Rapenburg 12, Tel 523. feld alle Volksbonders ter vergal trekken. R. K. Tooneelvereeniging. Naar vernemen zal de Yastenavond-uitvc van ,,St. Lueas" gehouden worden op dag 22 Februari Opgevoerd zal „De Kring van Vier", kluchtspel bedrijven en tevens nog de klucht en Moos in de Premicleening." Ondi pauze zal een tombola zonder nieten den gehouden met ongeveer 1000 Wij verwaehten dat nu «St. Luca in zal slagen aller belangstelling tol te trekken. VEUR. Gemeenteraad. In de Woensdagavond gehouden meenteraad heeft de Voorz. een nicuv rede uitgesproken, die in de meeste o ten van tevredenheid getuigde. Een dening werd goedgekeurd, waarbij hel boden is Zondangs na halfelf melk t ten. Er zijn belangrijke besprekingei voerd over de verbreeding van de laan. Met ingang van 1 November 192 len ongeorganiseerde werkloozen steun meer ontvangen van de gemeen Uitgebreid verslag volgt morgen. WOUBRUGGE. Aanbesteding. De boerenwoning behoeve van den heer J. Noordan) den Heerenweg alhier is nanbest# gegund aan den heer Voordon* te merdam voor den som van f 18400. D dere inschrijvers waren de hccven Silet van Leimuiden f 22490; G. J, veld te Rijnsatenvoucle f 20677; J, man te Zevenhoven f 19190; Vonk plien aan den Rijn f 19200; van Egd Alphen aan den Rijn f 19165; 8^ Nieuwveen f 18987Blazer te Bij woude f 18800 en de Wed van D' Koudekerk f 17736 Het schilder** aan den heer van Roosendaal al'" gedragen Dit is de derde boerenwoning, - den polder „Vierambacht" de laatst eeuw onder dezo gemeente is gebou eerste werd gebouwd voor wijlen <1* Jan van Dam, de tweede voor d''f> t T van Rijn en de derde nu voor genoemde KATWIJK Ziekenverpleging. De jaawerg der vereen „Katwijksclie Zieke ging" zal dit jaar te Katwijk M Rijn worden gehouden, vermoede! Vrijdag 20 Februari. Dezo verga<k belangrijk zijn in verband met dracht der exploitatie van het Z|f aan den Tol dat vanwege do gentf bouwd is. Verschillende plannen i besproken moeten worden als da

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2