f^jgggaaffisMoh W#«H volgens waarnemingen verricht in den morgen van 19 Jan. 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bilt. Hoogste Barometerst.: 781.9 Muenchen. laagste Barometerst.: 746.5 Gaellivaere (Noord-Zweden). Verwachting tot den avond van 20 Jan.4 Zwakke wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht of half bewolkt, droog weer, iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 3.4 gr. C. LICHT OP VPOR FIETSERS c.a. Maandag 19 Januari: 7.30 uur n.m. tot Diasdag 20 Januari 4.53 uur v.m. met de omgevend© catacomben, die veelal heelen naar de hoofdpersonen, die er be graven liggen (Domitilla, Priscrlla). Met zekerheid zijn 28 catacomber bekend, waarvan er 14 min of meer ontgraven. Uit reisgidsen van de 3e tot de 8e eeuw is gebleken, dat de gezamenlijke lengte der gangen 900 K.M. bedroeg. Do uitgravingen kosten schatten gelds. Men hoopt in Rome, dat de geheele Chris tenwereld zal bijdragen om, deize voort te zeilen. En liggen nog schatten en- schat ten in den grond! Als eerst begin in de zuivere opbrengst van spr.'s lezingen -be stemd voor dit doel. Wat getuigen de catacomben? Den ge- heelen avond heeft men voor den geest te houden, dat hot grafsteden zijn en ernstige zaken, die met het graf in verband staan worden uitgebeeld. Men beeldt uit, wat men zelf gevoelt en erkent als voor de overledene in verband staande, met de eeuwigheid. Ook moet altijd een monument ver klaard worden uit het midden, waarin liet ontstaat (het voorbeeld: de zuil van Wa terloo') De omstandigheden waarin dé eerste Christenen leven kennen wij uit de oude schriften: Nieuw Testament, hef Boek der Didache, brieven van Ignatius, 'Justinus, Papias, Teriulliaan, enz. In de catacomben, wordt voorgesteld, wat deze schriften bevatten en men kan ze er vol komen mee verklaren. Men moet ook rekening houden met het karakter der zuidelijke volken, die veel zich uitdrukken in zinnebeelden (Ook Chr. sprak in gelijkenissen). Bovendien, do catacomben-afbeeldingen als werkelijk- boidsuitdrukkingen zijn nonsens, maar zinnebeeldig opgevat hebben zij een heer lijken inhoud. Zij getuigen dan, hoe de eerste Chr. zich de eeuwigheid voorstelden als een overwinning van den strijd des levens en zich zich denken, dat men tot die Zegepraal komt. De eeuwigheidsverwachting vinden wij verbazend veel verzinnebeeld door de drie 3on.gelingen in de vuuroven,- de redding van Noë, Daniël in de leeuwenkuil, op wekking van Lazarus, de beschuldiging van Suzanna, Jonas en het zeemonster, de Goede Hetrder, Symbolen, welke de Katholiek tot op den huidigen dag terug vindt in de kerkelijke gebeden bij het Sterfbed. Hoe denken zij zich nu de wijze om de ceuwigiheidsoverwinning to behalen? „De- is de overwinning, die de wereld ver wint: uw geloof". En zooals wij schrij ven op bidprentjes, hebben zij hun ge loof in de catacomben uitgebeeld. Het eerst naturlijk him geloof in den historisch en en goddelijken Christus. Het kruis werd voorgesteld door een anker. De oudste vorm ervan is een T. De dolfijn aan de drietand beduidt Chr. aan het kruis. Chr. godbeid wordt beleden door woord en afbeelding van wonderen, waar op Hij zich beroepen heeft. Ten tweede in het Doopsel, voorge steld door een drievoudige symboliek. Do doopeling is altijd als kind weergegeven ook Ghristus zelve betrekking heb- hend op Joan III, 3: Indien iemand niet herboren wordtVeelvoudig ziet men ook een man (Petrus, niet Mozes) staande op de rots, waaruit het water springt. Lezen wij, wat Tertullianus schrijft: „Het water, dat de man slaat uit de rots, is het water des Doopsels", dan is het volkomen duidelijk. Eén ander voorstelling is het viscbje, dat gevangen word. Tertullianus zegt: Wij zijn kleine visckjes volgens onizen Grooten Viscb, Christus. En wij kunnen niet behouden blijven tenzij wij in dat water (des doop sels) blijven. De kinderdoop was alg< meen, de nood-doop gebruikelijk. Het derde geloofspunt is het Lee gezag der Kerk. Er is niets in de j catacomben, dat slaat op een subjectief, Persoonlijk aanvoelen van liet. geloof 1 maar duidelijk spreekt het Lecrge- so-iv Sarcophagen vertoonen do apostelen Predikend en wijzend op hun wetsrollen, ïerloonen ook leeraresscn cn leraren, Merkwaardig is ook bet voorkomen oer bekoring van Ulysses door de Sirenen op de graven. De beroemde catacomben-ken ner Wilpert bezit 6 afbeeldingen ervan. De oude vaders noemen de ketters Si renen, die het schip der kerk in het ver derf willen brengen. Verder zijn 26 voor stellingen gevonden van Philippus' onder houd met den Oosterse hen. rijksgrootte (Hand. VIII, 26). Bovenal hoog staat Petrus, hij heeft de eerste plaats in de schatting dor eerste Christenen. Petrus wordt herhaaldelijk af gebeeld als de man, die op do rots slaat d.i. het Doopsel, en wel bizonder het Doop sel der heidenen. Hij immers doopte den eersten heiden, Cornelius, tevens een sol daat, kenbaar aan de Pannonische so'da- tenmuts. Petrus is ook voorgesteld als het p p e r s t e leergezag. Hij alleen ontvangt de wet van Chr., uit eèrb'ed in een doek, zooals de stadhouders van den keizer. Hij alleen houdt een staf. Andere sarcophagen tooncn: Chr. en Petrus samen de wetsrol vasthoudend; Mozes en Petrus de wet van God ontvangend; Petrus als herder (Weid mi.ine lammeren, weid mijne schapen)» De eerste Christenen geloofden ook, dat vele, niet-verdoemden, zielen toch niet nmiddellijk den hemel binnengaan. Er bestaan oude liturgieën met gebeden voor de overledenen, wat geen zin heeft voor de verdoemden cn voor de hemelingen niet noodig is. Men b'dt ook tot de overledenen. Een grafopschrift luidt: en bidt in uw ge beden voor ons, omdat wij weten, dat gij bij Christus zijt" De heiligen worden ver eerd. Daartoe dienden kolommetjes, uit steeksels enz. bij de graven, waarop licht werd gebrand De vereering blijkt ook uit den wensch om in de onmiddellijke nab:j- heid van een hcilige-graf begraven te wor den. Schilderingen en muren werden ge broken om dit te bereiken. Bij St. Cecilia's ;raf is de muur op wel 80 plaatsen door broken. Belangwekkend voor de konnis der hei lagen vereering zijn de „krabbels" of graf fiti, vooral die van Sint Sebastdaan. De Qude basiliek wordt nu blootgelegd, waar 1 jaar de lichamen der Apostelen Petrus en Paul us gerust hebben. Óp een gedeelte muur vindt men 184 maal gekrast aanroe pingen als: Petrus en PauTus bidt voor ons De H. Maagd stond bovenaan in de ver- ring. Reeds door de H. Irenaeus wordit i genoemd: Advocata nostra, onze voor spreekster. Mana is dikwijls gezeten op een ze^el als de rijksvorst in, evenals Christus, de leeraren en de rechters. Ook de vereering van het Heilig Sacra ment was bekend. Dij Irenaeus, Origenes den Didache-schrijver vinden wij klaarheid orn de symbolen in de catacom ben uit te leggen: de duif aan de druiven tros, de herder niet de melkkan de brui loft te Cana, de vermenigvuldiging der brooden. In bet brood is steeds geprent bet Gliris- tes monogram. Een enkele grafplaat ver toont niets dan Iwnc uitgebeitelde stukjes brood, waarin het kruis gegroefd. Daniël in de Leeuwenkuil wordt op een ander graf niet gevoed, zooaks de Bijbel verhaalt, met moes, maar met Eucharistisch Brood. Ook zijn er muurschilder ingen van het .breken des broods." Tenslotte, uit oude schrijvers weten wiij, dat de voorstelling der slachtoffering van Isaac liet Mis-offer verzinnebeeldt Na dezen uitleg van de afzonderlijke voorstellingen der Sarcophagen toonde spr. de afbeeldingen in haar geheel. Op één Sarcophaag staat dan, zóó begrepen en gez-en. hoe de eerste Christenen dach ten. dat men komt tot de eeuwige zaligheid Ziedaar, aldus spr.. het Getuigenis der Catacomben. Het is of in deze dagen pro fetisch in vervulling gaan de woorden door Ghristus gesproken, toen men kwam klagen bij Hem, dat de leerlingen niet op hielden Ae prediken. „Zeg. dat deze zwij gen." Nu, daar men tracht zijn volgelin gen tot zwijgen te brengen, schijnt het of Christus' antwoord een voorspelling is: „Als deze zwijgen, zullen de ateenen spreken!" Het 350-jariq bestaan der Leidsche Universiteit. Het voornemen bestaat dat de geheele Koninkl. Familie aanwezig zal zijn bij de uitreiking van het Eere-docto.raat aan H. M de Koningin in de Pieterskerk op 9 Febr., terwijl ook het geheele corps diplo matique de plechtigheid zal bijwonen. Dr. Murk Jansen. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat dr. Murk Jansen (wiens jubileum wij hebben aangekondigd en van wien wij den 9en Januari een photo in ons blad opna men), tot doctor in de geneeskunde werd bevorderd, alsmede 20 jaar. dal hij tot lec tor in de orthopaedic aan de Universiteit alhier werd benoemd. Dr. Murk Jansen, géboren op 22 Sep- eember 1867, koesterde reeds op 12-jarigen leeftijd den wensch medicus te worden. Door omstandigheden was hij echter ge noodzaakt zich de middelen voor deze lan ge studie zelf te verschaffen. Op zijn zes tiende jaar vond hij plaatsing als hulpon derwijzer, waarna hij verschillende akten verwierf en ten slotte het examen middel haar Engelsch met goed gevolg aflegde. Eenmaal zoovc-r gekomen, stelde het ge ven van privaatlessen hem in staat alhier de studie in de medicijnen aan te vangen, waarna op 18 Januari 1900 hot artexamen werd afgelegd. Kort daarop promoveerde hij te Gent. Na zich eerst als internist alhier te heb. ben gevestigd, voelde dr. Murk Jansen ziel; reeds na weinige jaren meer aangetrokken tot de orthopaedie. Door hem werden tal- looze misvormingen genezen Menigeen reeds voor ongeneeslijk verklaard, of naar bet Zwitsersch klimaat als eenig redmiddel verwezen, vond onder zijn bekwame ban den herstel of verlichting. Bij zijn overstelpend drukke praktijk vond de geneesheer niettemin tijd voor verdere med'sche onderzoekingen, welke werden vastgelegd in verscheidene werken en artikelen in tijdschriften. Veel waar deering vond hij hiervoor ook in het bui tehland, zoodal de orlhopacuische verceni- i gingen in Enge'and, Amerika, Duifschland Oostenrijk en Italië hem het eerelidmaat schap aanboden, terwijl de Koning van Engeland hem benoemde tot Officer of the British Empire. De Universiteit in Bolog na kende hem in 1922 de Eereprijs van Rizzoli tóe. Voorts moet hier nog worden genoemd het voorzitterschap van het In ternationaal Orthopaedisch Congres, in 1923 te Amsterdam gehouden, waarbij o.a. hunne Exc. de Ministers van Arbeid en Onderwijs tegenwoordig waren. In 1920 werd door dr. Murk Jansen op gericht de Vereen'ging voor Misvormden, die zich ten do°l stelt de behandeling van misvormden van alle gezindten en het be vorderen van de ©rlhopaedische weten schap. Dit thacht zij te bereiken door het verbreiden van de kennis der middelen, zoowel ter voorkoming als ter behandel'mg van misvormingen en door den bouw van een of meer khnieken, ingericht naar de schen des tijds, waar zulks op doelmati ge wijze kan plaats hebben. Men hoopt thans, zooals reeds vroeger werd medegedeeld, voor dit doel een der gebouwen van het in aanbouw zijnde Aca demisch Z:ekenhuis te verkrijgen. Hoewel dr. Murk Jansen dezen dag aan vankelijk onopgemerkt wilde zien voorb'j- gaan, heeft hij ten slotte gevolg gegeven aan den aandrang, op hom uitgeoefend, en gisteren voor zijn vrienden, kennissen, pa tiënten en oud-patiënten te ziinen huize in de Oegstgeesterlaan receptie gehouden. Het was daar zeer druk gisteren. "Wij za gen in de Oegstgeestoriaan tijdens de re ceptie een rij van auto's, terwijl van vele huizen in deze straat de vlaggen waren uitgestoken. Uit de vele patiënten en oud-patiënten had zich een commissie gevormd, die den benvnden dokter te zijnen huize kwam ge luk wensch en. De lieer Mees uit Rotterdam voerde namens dezen het woord en over handigde den jubilaris een enveloppe in houdende een groot bedrag om dit voor de voltooiing van zijn stichting aan te wen den. Vervolgens heeft een der bestuursleden van de Verceni ging voor Misvormden, waarvan dr. Murk Jansen voorzitter is, dezen met zijn jubileum in een hartelijke toespraak geluk gewenscht, evontls de voorzitter der Ned. Ortliopaeüische ver een igirng. Groot was het aantal bloemstukken, dat aan dr. Murk Jansen was toegezonden, en velen l'ieten hun gelukwensch vergezeld gaan van stoffelijke blijken van hulde in anderen vorm. Ook uit den kring van zijn ambtgenoo- len heeft dr. Murk Jansen in den loop van de dag vele blijken van helangsteUing met zijn jubileum mogen ondervinden. Voor het diploma Schoonschrijven, uit gegeven door de Vereeniging van Leera ren in het Schoonschrijven M. O zijn te Haarlem geslaagd, onze stadgenooten de heeren H. L A Boom en Th J. v d. Heij den. De R -K. Bouwvakarbeidersbond Joseph hield de jaarvergadering De hoofd schotel dezer vergadering was de be stuursverkiezing Aan de beurt van aftre ding waren de heer S. P Strijk, A. v Son, Hagen, W v d Wijngaarden, P. Klei De twee laatstgenoemden stelden zich niet meer herkiesbaar. De gehouden stem ming had tot resultaat dat de heeren Strijk, v. Son Hagen werden herkozen, in de plaats van de heeren Wijngaarden en de Klei werden gekozen A. v d. Kwastel en J. J. de Haas. Thans ging men over tot liet benoemen van een voorzitter De aftredende voor zitter de heer S P Strijk werd met drie na, algemeene stemmen herkozen. Gisteren is ingebroken in het clubge bouw van „Lugdunum" aan den Warmon- derweg door middel van een valsche sl'eu- tel. Van enkele kasten werden de ruiten vernield en de versnaperingen ontvreemd. Om de sporen van den inbraak uit te wis- schen heeft de dief papier opgestapeld, met petroleum begoten en in brand gesloken. De toeleg om het gebouwtje in vlam te zet ten is niet gelukt; het vuur is smeulend uitgedoofd. Als dader van dit dubbel vergrijp, dief stal en brandstichting is aangehouden de 24-jarige Th. V. uit Leiden. Het bleek, dat deze ook verschillende andere kleine in braken im Oegstgeest, Voorscho ten en omstreken op zijn verantwoording had. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur Is de handwagen van den gemeente-werkman G. B. door de tram bij de Blauwpoorts'brug aangereden. De wagen werd gedeeltelijk beschadigd. Mej. v. d. T. struikelde bij ..Posthof" cn viel door een ruit. van het café. De schade, ad f2.50, wordt door mej. T. vergoed. Te A ni sterdam is aangehouden D. K., die ongeveer een jaar geleden een fiets gehuurd had bij H hier ter stede, en ver duisterd. De man hield zich te A'dam op onder den valschen naam Boep; hierdoor werd liet politie-ondorzoek bemoeilijkt. Door middel van vingerafdrukken en por tretten is de kerel eindelijk gevonden en ter beschikking van den Commissaris ge steld. De jongen en het. meisje, die in verband met een aanrandingspoging op den Hoo- gen Morschweg Vrijdagavond te half 11, 'n wielrijder op den Morschweg den naam van den aanrander hebben toegeroepen, worden verzocht den naam van den aan rander bij de politie bekend te maken. TOONEEL Tccrcelwedstrijd „Vondel". In Zomerzorg ging gisterenavond de vierde kamp in den (ooneelwedstrijd Voor 't voetlicht traden „Nut en Genoegen" van Lisse met ..Het Testament van den Kapi tein" of „Een woelige Maandagmorgen" en ;.Alberding Tbijm" van Schiedam met de tweester „Het rare kosthuis". Evenals vo- •ige avonden was er een graag luisterend en geheel soms te veel meelevend pu bliek. 't Is wonder met welk een graagte men de tafereelen op het tooneel volgt; hoe men in voortdurende aandacht, zich te luisteren zet en niet karig is met het losla ten van den in zich blij opbruisenden aan drang tot het op elkaar leggen van de han den in luid gebaar en ook den lachlust den rijen teugel viert 't Is opvallend dat het publiek in dit genre stukken zoo'n bevredi ging vindt en dit is vooral toe te schrijven het karakter, den inhoud van de ver werkte stof, die over het algemeen niet hoog timmert, doch nog genoeg aantrekke lijkheid bezit, om de groote massa ecnige uren aangename verpoozing t-e geven. Nu moge men tegenover zulk tooneelwerk vele bezwaren kunnen inbrengen, het zelfs dis- kwalificeeren, daar staat tegenover dat al de morele waarde soms wel eens zoek, het gespeelde toch nog genoegzaam eigen schappen heeft om den geen hooger eischpn stellenden mensch zonder schade te ermaken. Die met dusdanige tooneelspeel- kunst nog is te bevredigen, is nog een ge lukkig mensch en verre van verdorvenheid, die zoozeer door het tooneel over den mensch wordt uitgestort, tot groote schade aan zijn gemoedrust en zedelijkheidsge voel. Deze overwegingen zouden met nog meer dere kunnen worden aangevuld, wij willen ons er echter toe bepalen het bestaan van het R. K. Dilcttantentooneel als een aan gename en nuttige factor in de samenle ving. vooral in de volkskringen te beschou wen Echter er is nog veel aan te vervol maken en daartoe werken de wedstrijden in hooge mate ten goede: daar toch vindt men een leerschool in elkanders goede eu kwade eigenschappen en heeft men weder- keerig de gelegenheid omtrent de waarde van het stuk, den bouw van het gegeven, uitbeelding, type, "uitspraak en opvatting zich een meening te vormen en in eerlijke erkenning van eigen onvolmaaktheid lee ring te trekken uit wat anderen aan goeds bieden en zich zplf zoo te herzipn. dat mpn ook eens als een exempel kan dienen voor airderen. Want. liet is eene onbetwistbare waarheid, dat als men zich te groot acht om van anderen te lepren, men eenmaal zal sterven aan zelfoverschatting en men zich op dezen weg voetangels en klemmen zaait, die onvermijdelijk moeten, leiden tot epn ondergang der vpreeniging. Zoo zien wij in de stukken van gisteren avond een zeer te waardeeren pogen van de twee vereenigingen om de dingen in volle klaarheid te zeggen, met inachtne ming van de eischen door de schrijvers aan hun geesteskind gesteld Echter, als die innerlijke waarde tot het vriespunt is ge daald en het slechts is epn aaneenschake len van de meest- mogelijke rimram en dan nog uit den ouden doos. dan moeten wij Lisse bpklagen, dat ze aan dit ding hun tijd en krachten hebbpn besteed. Dat men ♦och bii de keuze van een stuk wat- meer ernst betrachten zal. is geen ongemoti veerde wensch. Wat Schiedam bracht was ook den naam kunst r.iefc waard. doeh daarin was tenminste nog een aannemelijk gegeven verwerkt, al was liet dan ook van zeer goedlcoope soort De vlotheid spel heeft veel gered en ook veel doezeld. Op enkele uitzonderingen na wa ren dp rollen in goede harden en er was een algemeen streven merkbaar het rare kosthuis nog penïgszlins bewoonbaar maken. Op hoog peil stond dezen avond het snel en het gespeelde niet: er was in velerlei onzieht nog al een steekje aan los Er zit bij deze dilettanten een deining in het, snel. een eb en vloed, die zoodanige on gelijkheden schept, dat. men dezelfde spe lers in sommige toonpelen niet herkent; een intonatie, een inzinking, vaak van goed opgezette allures, die schreeuwend on reclit doen aan elk begrip van tooneplspeel. kunst. En we moeten het maar neerschrij ven voor een groot deel komt die tekort koming op rekening van <le regie, die niet voldopiide inzicht heeft, nipt volkomen de stof beheerscht en daardoor tot de meest mogelijke ondeugdelijkheid den weg be reidt. 't Is jammer, doch ook in dit opzicht herzie men wat zee* lof schade is voor ons dilettantentooneel. Sp. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN Na verdediging van een aca demisch proefschrift getiteld „Bekrachti ging van rechtshandelingen" werden lieden bevorderd tot doctor in de rechtsweten schappen de heer Mr. K. L O. M I. de Wijckerslooth do Weerdesleijn geboren en wonende te Utrecht Geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechten d© heeren J. P Dietz (Den Haag). J Best (Leiden) en R Bichon vsu IJselmonde (Rotterdam). tor op den straatweg in de nabijhe'd ran Beilen. Door het gewicht, der ma- «hine verschoof de wegberm en reed dc tractor de sloot in Do arbeider viel van den tractor, maar bleef met den voet aan do remstang hangen Hij werd medege- sleept in den modder en stikte daarin. De tractor bleef onbeschadigd en kwnra door eigen kracht weer op den weg. Het slachtoffer wa-s 35 jaar oud en gehuwd. Laatste Berichten TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST). Spoorwegongeluk. Een wagon in een rivier gestort. PARIJS, 19 Januari (V.D.) Tengevolge van een ontsporing viel een druk bezette agon Zaterdagavond bij hot passeeren van de spoorbrug te üyon in de rivier. Vijf personen weiden gedood en dertien gewond Een vader van een meisje van 19 jaar, sprong, toen hij vernam dafc zijn dochter in den in do rivier gestorten wa gon zat. in de rivier om baar te redden en verdronk. De vervolging der Raditsjpartij. LONDEN, 19 Jan. (V. D.) De Kroa tische gerechtshoven hebben twee dui zend burgers vrijgelaten, die door de re geering van Belgrado waren gevangen ge nomen wegens communistische propagan da Onder de gevangenen bevonden zi-k alle leden van het bestuur van de Ra- ditschpartij. Raditsch is nog gevangen, doch zal slechts beschuldigd worden van persoonlijke beleediging tegen koning Alexander. Zijn vrijlating wordt spoedig verwacht. Trotzki. MOSKOU, 19 Jan (V D-) De Ceu- trale contra-comm van dé Russ. commu nistische partij heeft een brief ontvangen Trotzki, waarin deze zegt, zich te zul len onderwerpen aan de partij-discipline te zullen aftreden als president van den revolutionairen oorlogsraad De commissie legde Trotzki de verplichting op zich daadwerkelijk cn zonder te tegenspraak te onderwerpen aan de partij-discipline. Trotski heeft het ontslag aanvaard. Het eerstvolgend congres zal beslissen over de samenwerking tusschen Trotski en de Cenfr.oV Commissie MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 Januari. Veemarkt. Aangevoprd: 560 Rundpren, 228 Vette Kal veren, 503 Schapen en Lammeren, 1303 Varkeus Prijzen per half Kg.: Koeien 37Yi •505760 cents; Ossen 50555960 cents; Stieren 404550 cents; Vette Kalveren 75—82 fA— 67%—110—115 cents; Schapen 3542 cents; Lammeren f 3242 per stuk; Varkens 373838!4 cents. AMSTERDAM. 19 Januari. Veemarkt. 496 Vette Koeien Ie kwal F 1.241,30. 2e kwal f 1.051.20. 3e kwal 90 cents per Kg.; 70 Melk- en Kalfkoeien f 375525 per stuk; 65 Vette Kalveren 2p kwal. f 1.10—1,20. 3e kwal, f 0,921 08 per Kg; 70 Nuchtere Kal veren 1625 cpnt, per stuk; Schaoen f 50 58 per stuk; 824 Vette Varkens 90—92 cent 2e kwal 84—88 c^nts, Ovprz. en Geld. lo kwal 9092 cents per Kg: 15 Paarden f 200350 per stuk. DELFT, 17 Januari. Kaas. Aangevoerd 1 stappl komijne kaas. Prijs f 1.05 per Kg Wisselnotéeringen (Amsterdam^ 0.58.97Va 11.851/8 2.478/ 15.45 12.50 47 80 10.25 i 37,80 44.10 66.80 0.0035 Berliin Lorden New-York Pariis Brussel Zürich Rome t Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag 7*4* Madrid 35. BEURSOVERZICHT De nieuwe week gaf hoegenaamd geen uitbreiding van de affaire en de omzetten waren dan ook weer bescheiden. Het meest vermeldenswaardige was de kleine bewe ging in Mexicaansche waarden. In Oljew. legden Kon. een neiging tot reageeren aan den dag. Het gemiddelde koerspeil onder ging gpen noemenswaardige verandering. Gec. omstreeks laagste koersen van Zater dag. Suikerfonds©n vaste houding, handel minimaal. Rubbers gunstig gedeponeerd, zonder grooterp affaire. In Tabakken pn Sumatra-soorten aan den vasten kant. Schcepv. zoo goed als gehpd buiten be langstelling. Prolongatie 2 pcb. De moord op den koopman Busch te Amsterdam. De dader bekent. Naar wij vernemen heeft de gearres teerde bouwondernemer van Muijlwijk be kend in 1915 den moord op den koopman Busch te hebben gepleegd. Nadere bijzon derheden omtrent zijn verklaring hierom trent bij den rechtercommissaris Mr. Dons omtbreken nog. Een smokkelhandel in suiker ontdekt Door de recherche te Rotterdam is ont dekt, dajt sedert eenige maanden een vrij uitgebreide smokeklhandel in suiker in de haven plaats vond. De N.V. Wilhelmina vervoerde suiker uit Rotterdam naar Duiitschland, waarvoor wegens het feit, dat het doorvoer betrof, geen accijns werd betaald. In den modder gestikt. Zaterdagmiddag reed de arbeider Seu- f>ring, in dienst bij de firma Gebr. Geer- :jes te Beilen, met 'n zwaren landbouwtrac Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het plotseling overlijden van onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, 1334 JOHANNA SUIKERLAND, Weduwe van Fredeïucub De Jono, in den gezegenden ouder dom van 79 jaar. Uit aller naam: M. A. VERWOERD. Bodegraven, 19 Jan. 1925 De plechtige Uitvaart en Begrafenis zal plaats hebben Woensdag 21 Januari, 's morgens 9 uur te Bodegraven.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7