Yncident bij de berging van een ballon. De heer Potuum zou Zaterdagavond om d uur te Hellevoetsluis, bij gelegenheid van «en tuinfeest aldaar, met zijn ballon op- «tijgen, toen kort voor dat uur de bal- ion was voor de opstijging gereed en dus feheel met gas gevuld in de onmiddel- jke nabijheid een brand uitbrak in een atoomcarroussel. In een oogwenk stond de carroussel in lichte laai en de wind dreef vele brandende stukken en lappen in de richting van den ga shall on. Men kan zich moeilijk den angst en do emotie voorstel len, waarin de heer Pottum en zij die om hem heen waren, verkeerden, doch het liep gelukkig goed af. Geen vonk kwam met den ballon in aanraking en de earroussel was spoedig tot den grond afgebrand. Omtrent het antstaan van die brand be- •taat op het oogenblik nog geen zekerheid, doch er wordt aldus deelde hij aan „de Crt." mede sterk aan kwaadwilligheid gedacht, daar gebleken zou zijn, dat de Waterlcidingpijpen van de eigen bluschin- richting, welke in de caroussel aanwezig was, bij onderzoek waren doorgesneden. Nadat de heer Pottum van den schrik van dit onaangename intermezzo was be komen. steeg hij om kwart over negen op en daalde ee,n poosje later op een stuk weiland in het dorp Nieuwenhoorn, nabij Den Briel. waar den luchtschipped een nieuwe onaangename verrassing wachtte, "welke echter minder*goed afliep. Eenige honderden dorpsbewoners waren na de daling samengestroomd en om ringden den heer Pottum en diens ballon. Do veldwachter, die evomeens aanwezig was, zorgde voor de handhaving der orde en gaf, zooals gebruikelijk is te doen, op speciaal verzoek van den heer Pottum, den omstanders de instructie cm toch voor al niet te rocken of lucifers te ontsteken met eh oog op het gevaar. Intusschen was de heer Van Pottum ijverig bezig met het bergen van den ballon. Een der omstanders heeft toen tegen het uitdrukkelijk verbod in een sigaar aangestoken, waarop liet nog in den ballon aanwezige gas onmiddellijk vuur vatte. Een groote steekvlam trof over het hoofd van den heer Van Pottum heen de eerste rij der naaste omstanders. Negen personen, zés mannen en drie kinderen, werden meer of minder ernstig gewond. Een knaapje nit Nieuwenhoorn bekwam vrij ernstige brandwonden. Van een 12-jarig meisje, eveneens nit Nieuwenhoorn. ge raakten de kleederen in brand, terwijl haar het hoofdhaar geheel werd afgeschroeid. De petten der zes mannen verbrandden, terwijl hiri wenkbrauwen en snorren wer den afgebrand. De gewonden werden naar dr. Slis te Nieuwenhoorn vervoerd, die. van 1012 uur met. het verbinden bezig was. De man, die de lucifer ontstak, moet zeer waarschijnlijk onder de gewonden zijn, doen men he.eft hem ncj niet kunnen uit- vir.den. De commissaris van politie heeft den heer Pottum voor het verder onderzoek verwezen naar den substituut-officier van justitie Holstein te Rotterdam Intusschen be.tackent het verlies van den ballon, die geheel verbrandde, voor den heer Pottum een schade van f 1500. Mislukte nogir.n tot beraovino. Zaterdagavond arriveerde te Delft po.r tram uit Den Haag een oude dame. Zij zette haar reis met. het Delftsche. bootje voort, naar Rotterdam, zou aldaar bij een familielid overnachten en den volgenden dag verder reizen naar Noord-Frankrijk. De dame, die een beetje achterlijk scheen, droeg een nakie bij zich, dat naar men veronderstelde om. ook geldswaarden in hield. De reizigster had hier de büzondere «indacht getrokken van een tweetal perso nen met een zeer ongunstig uiterlijk. De politie was van het een en ander op de hoogte gekomen en haar was verder mede gedeeld. dat het tweetal op het laatste oogenblik aan boord was eestapt en de reis meemaakten. Dit. gaf re denken. De rc.eher- ehe besloet tot het instellen van een on derzoek en vertrok van Drift per motorrij wiel in de richting Rotterdam. Rii informa tie aan de verschillende aanlegplaatsen werd medegedeeld, dat onderweg niemand was uitgestapt, zoodat de politie do^'ufte naar Rotterdam. Toen kort daarna de boot arriveerde 'bleek, dat een der bewuste per- zonen zieh quasi slapende had opgehouden rn de kajuit, waar he,1, pakie van de oude dame was geplaatst, terwijl zijn makker de juffrouw boven op de boot „aan de praat had gehouden." Het tweetal werd aangehouden en over gebracht naar het hoofdbureu van politie 'o Rotterdam, alwaar bleek, dat men te. doen bad met een paar beruchte en bij de politie zeer ongunstig bekend staande personen. Door het actief optreden van de Delft sche recherche is voorkomen, da' l et pnkje hetwelk inderdaad een aanzienlij!: F-1-?.g aan geld inhield, w"»rd gestolen. Brutale berooving» Zaterdagnacht heeft, te Eindhoven een brutale berooving plaats gehad. Iemand uit- Helmond, die in gezelschap was van een Eindhovenaar en verschillende café's had bezocht, werd onverhoeds door den Eindhovenaar aangevallen en beroofd van een portefeuille, die een belangrijk bedrag bevatte. Van een en ander is aangifte ge- 'tiaan bij de recherche, die gisternacht om drie uur den Eindhovenaar heeft gearres teerd. Men vermoedt een goede var-.t te hebben gedaan. Diefstal in den trein. Een reizende kloosterzuster gaf i op perwachtmeester der marechaussee aan het station te Old'enzaal kennis, dat zij «en portemonnaie met geld in den trein Jerloren had. Een direct ingesteld onderzoek wees uit, dat een eveneens reizende Duitsoh© vrouw dp portemonnaie moet gevonden hebben. !A1 spoedig wiet de opperwachtmeester deze reizigster te ontdekken en na eerst Ontkend te hebben viel ten slotte door mand* Op grond van verduistering werd de vrouw gearresteerd en naar Almelo over gebracht. Brutale inbraak. Voor de vijfde maal is te Gulpen inge broken bij de firma. Krekelberg. Ditmaal verschafte do dief zich toegang door het venster, boven de buitendeur op de gang, met het doel stil de ruit in te duwen om dan naar beneden te komen en de buiten deur te openen. Door het induwen der ruit ontwaakten do dames. PI., die op de eer ste étage wonen. Zij openden de deur ba rer slaapkamer en zagen een man met een zwart masker voor zich staan. De dief ge bood haar onder bedreiging met een dolk, stil te zijn en het geld te geven anders-zou bij haar dooden. Toen de dames zich ver zetten, bracht hij aan een harer twee «toe ken in het gezicht tce; de andere gaf hij een slag op den mond. De heer M. Bindels, die onder tusschen door een buurvrouw was gewekt, zag uit zijn venster dat. er was ingebroken en loste, om den dade.r te verschrikken een schot. Daarna kwam de dief, die nog met de dames worstelde aan het venster kij ken, waarop B. een schot op hem loste. Zich niet meer veilig voelende, sprong de dief uit het bovenste venster en koos het hazenpad. Dit is reeds de tweede maal. dat B. door zijn kordaat optreden de dieven r*-> de vlucht joeg. Teruggevonden! Ruim een jaar geleden verloor do jeug dige echtgenoot© van een inwoner van Bergen (N.-H.) haar gouden trouwring en hoe zij ook zocht, zij kon het kleinood niet terug vinden. Waarschijnlijk achtte zij, dat de ring onder het handen-wassehen van den vinger was gegleden en met het wasch- watej* was weggegooid. Dezer dagen kwam de Bergsche ge meenteveldwachter Van der Kerk haar een gouden ring toonen, met initialen van haar man erin. 't Was de verloren trouw ring. De veldwachter had. hem bij het schoonmaken van zijn dakgoot gevonden. Vermoedelijk heeft een kraai den ring opgepikt en achtergelaten in de dakgoot van den gemeente-veldwachter. Sêssitessl. Berichten De tentoonstelling te Wembley. Opening eener Katholiek© Kapel. Dezer dagen heeft Z.Em. kardinaal Bour ne de St. Poter en Paulus' kapel op de Britsche rijkstentoonstelling te Wembley op plechtige wijze gapend en ingezegend. Tegenwoordig waren talrijke vooraanstaan de persoonlijkheden, katholieke commissa rissen van de Dominions en de Koloniën, en vele belangstellenden zoo zelfs, dat de meesten buiten de kapel de eerste H. Mis moesten bijwonen, welke door mgr. Dunn, den apcstolischen prefect van Bo-rneo, werd opgedragen. Na de plechtigheid werd de kapel op Maandag door meer dan vierduizend per sonen bezocht. De kapel biedt plaats voor zestig of ze ventig personen. Een priester zal steeds ter plaatse zijn om de katholieken te ont vangen. uitleg te geven en biecht te hoo ien. Eiken avond zal om zes uur in de kapel een Lof gecelebreerd worden. Botsing tusschen tram en auto. Acht dooden. Uit Eagle Lak© (Minnesota), wordt ge meld: Acht personen, allen behoorende tot eenzelfde gezin, werden gedood en een ne gende werd ernstig gewond, teen de auto, waarin zij gezeten waren, op een overweg, in botsing kwam met den trein uit Chi cago. Schip met 350 passagiers in brand. Twee dooden. Uit Baltimore wordt gemeld dat het stoomschip Three Rivers" op weg van Chesapeake Baai naar Baltimore met 350 passagiers aan boord 4 dezer nabij Cove Point in brand geraakte. De passagiers werden door in de nabijheid zijnde schepen gered. Twee leden van de bemanning kwa men echter in de vlammen om. Voer zeven millioen francs gestolen. Een B. T. A.-telegram uit Aken maakt melding van berooving van de militaire post in een trein uit Ake.n enkele dagen geleden. Behalve de correspondentie werd voor een waarde van zeven millioen francs gestolen. Een de,r dieven en een postambte naar zijn reeds gearresteerd. De militaire recherche zoekt het. spoor van twee andere dieven. Een rJhéque van ongeveer 100.000 francs is reeds aangeboden bij een bmk in de Belgische zone. Verschrikkelijke hitte. In de Canadeesche prairie-provincies hoevscht een ondraaglijke hitte. De ther mometer wijst 100 gr. in de schaduw aan in Saskatchewan. Men verlangt vurig naar regen. Vreeselijke dood. Te Remircmont (Frankrijk) heeft zich een droevig ongeluk voorgedaan. Een 9-ja- rig knaapje, dat in een boom was geklom men, waarom een hek Btond, verloor het evenwicht en kwam op één der spijlen van het hek terecht, die het ongelukkig© kind als een spies diep in het lichaam drong. Het gelukte eerst na langen tijd het arme jongske uit zijn verschrikkelijke posi tie te verlossen. De kleine had reeds den geest gegeven. gryiwwpf^MggggBi SPOST VOETBAL. Districts-vergaderingen. Afdeeling I. De belangstelling voor deze vergadering welke Zaterdagmiddag in oen der zalen van Restaurant Bosch te 's-Gravenhage gehoudenj was niet bijster groot; van 3e 69 vereenigingen waren er maar 17 aanwezig. De Voorzitter stelde ten slotte voor geen a.s. Bonsvergadering ontspon zich ovër het voorstel-Kips, om het concept-huishoude lijk reglement door een commissie, te be noemen ter algemeenc vergadering, te laten onderzoeken en tot definitieve vast stelling over te gaan, een breedvoerige discussie. Eerst werd in stemming gebracht de wenschelijkheid om het bestuursvoorstel aan. te nemen voor wat betreft het huis houdelijk reglement. Dit voorstel werd verworpen met 13 stemmen voor en 16 tegen benevens 7 blanco. Als gevolg hiervan wertl over het wedstrijd-reglement niet gestemd en nam het bestuur aan dat ook dït reglement niet door een commissie maar door de al- gemeene vergadering moet behandeld worden, in dezen "-eest zal aan de alge- meen'e vergadering worden geadviseerd. De vergadering kon niet accoord gaan met het agenda-punt waarbij bepaald wordt, dat ook voor le elftallen ruil-for- mulieren zullen worden ingesteld. Het Bonds-onderzoek op de wedstrijd-formu lieren komt echter toch te vervallen en op het recht van protesteeren zal do tijd van 1 maand gesteld worden. Een onderzoek door den N. V. B. van de juistheid der wedstrijd-formulieren zal alleen dan ge schieden, wanneer een der betrokken ver eenigingen dit Verzoekt. Do vergadering adviseerde vervolgens met 21 stemmen tegen 4 stemmen (13 blanco) het voorstel lot contributie-veT- hooging niet aan te nemen. Het voorstel om protesten te handhaven werd gesteund. De vergadering besloot te adviseeren om do bestuursverkiezing van den N. V. B. op den ouden voet te doen plaats vinden. Tot. leclen van het bestuur van afdeeling I werden de lieeren Hollwcg en K. Lolsy herkozen. A f d e e 1 i n g II. In het Zuid-Hollandsch Koffiehuis %te 's-Gravenhage vergaderde afdeeling II on der voorzitterschap van den heer Timmer mans. Van de 77 vereenigingen waren 11 ter vergadering, gekomen.' Na afdoening van cenige pm\en kwam de contributie-regeling Ier sprake. De Voorzitter zette uiteen, dat deze vorhoo- ging noodzakelijk is. De uitgaven dreigen de inkomsten verre te overtreffen. Als Voorzitter van de bczuinigingscommissic noemt spr. cijfers van geraamde uitgaven f 87.550 en inkomsten f 65.700. De voor gestelde verhooging zou slechts f 12.000 meer inbrengen. De heer vail Til (D.H.C.) meent, dat de N. V. B. boven zijn stand leeft. Men rilt van de reis- en verblijfkosten en vooral van de Commissies. Die Commissie-zaken moest men trachten op zij te zetten. Spr. zou de Bondsvergaderng" slechts eenmaal in de twee jaar willen houden en de districtsvergaderingen geheel afschaffen. Spr. meent, dat het beter is le trachten het financieele evenwicht door reorgani satie te herstellen, dan door contributie- verhooging. De Voorzitter ontkende, dat do N. V. B. hoven zijn stand lcéft. Slechts om de twee jaar vergaderen heeft zeer groote bezwaren Van de commissies is de Neder 1. Elftal commissie de duurste geweest. Maar dat zit in verband met de Olympische spelen. Het Bondsbostuur vraagt eveneens veel geld, maar daar is niets aan te veranderen Br. Ris (Schiedam) vindt de contributie- verhooging een prachfmidclel tegen het separatisme. Telkens worden nieuwe vor- ecnigingetjes opgericht. Dio konden zich toch beter aansluiten bij een groote ver- eeniging. Dat zou bezuiniging brengen. De Voorzitter stelde en slotte voor geen stemming te houden. De vergadering ging daarmede accoord. Zonder bespreking ging men voorbij aan de voorstellen: protesten worden gehand haafd en de kosten van onderzoek komen, ten laste van de in het ongelijk gestelde partij. Wat betreft het agendapunt: het honds- bestuur wordt gekozen door de bondsver gadering sprak de vergadering zich met 18^ tegen 11 stemmen uit voor de oude regeling. De hoeren K. J. W. Koch en dr. Ris werden bij acclamatie lot secretaris en lid van het afdeelingsbesluur herkozen. GOLF. De kampioenschappen te Noordwijk. Zaterdag zijn de eerste ronden van de kampioenschappen verspeeld, waarvoor 16 hoeren en 12 dames hadden ingeschreven onder wie mevrouw Schlepergrets, de Duit- scho kampioene van 1921. De uilslagen der eerste ronde waren: Heeren: Enthoven slaat Fachici walk over w.n.o; del Court slaat Hartog met 2 up op de home hole; Boissevain slaat Ver- schuyl op de negentiende hole; Calkoen slaat Blom met 4 up en 2 te spelen; Michiels slaat v. "VVavcren met 4 up eu 3 te spelen; van de Poll slaat Dieiner Kool op de 20 ste hole; Snouck Ilurgronje slaat Scmmerhoff op de vijf en twintigste hole; Salbcrg slaat ïïamin met 3 up en 2 te spelen. Heeren 2do ronde: Del Court slaat Ent hoven met 6 up en 5 te spelen; Boissevain slaat Calkoen met 2 up op de home hole; Michiels slaat van de Poll met 5 up en zeven te spelen; Snouck Hurgronje slaat Salberg met 6 up en 4 te spelen. Dames 1ste ronde: Frau Schadd en mej. B. v. Tienhoven byes; Mevr. Smalt slaat mevr. Sommerhoff met 5 up en 3 te spelen; Mevr. Verschut slaat Frau Schle- pergret met 5 up en 3 te spelen; Mevr. Die- mer Kool slaat mrj. von Tets met 2 up en 1 te spelen; Mej. v. Hcukelom slaat mevr. van Waveren met 6 up en vier to spelen; Mej. A. v. Tienhoven en mevr. Hartog byes. Dames 2de ronde; Mej. B. v. Tienhoven slaat Frau Schadd met 8 up en zes te spelen. Mevrouw Smalt 6laat mevr. Ver- schuyl op de laatste hole. Mej. van Heu- kelom slaat mevr. Diemer Kool met 5 up en 4 te spelen. Mej. A. v. Tienhoven slaat mevr. Hartog met zeven up en zes te spe len, -- - De wedstrijden werden gisteren' be ëindigd met de volgende resultaten: 2de rondo heeren-amateur-kampioen- 6cbap. G. Delcourt van Krimpen slaat Enthoven met 6 en 5. Walrave Boissevain slaat jhr. A.'Calkoen met 2 up. Halve eindstrijd: G. Delcourt slaat "VVal- xave Boissevain met 7 en 6. Jhr. A. Snouck Hurgronje slaat jhr. Michiels van Verduynen op de 19de hole. Eindstrijd: G. Delcohrt van Krimpen slaat jhr. A. Snouck Hurgronje 3 en 2. De beker bleef dus in handen van G. Del court van Krimpen. Dameskampioenschap: Halve eind strijd: mej. B. van Tienhoven sl. mevr. Smalt met 6 en 5. Mej. A. van Tienhoven slaat mej. M. J. J. van Heukelom met 4 en 2. Eindstrijd: mej. B. van Tienhoven sl. mej. A. van Tienhoven met 6 en 4. De beker bleef dus in handen van mej. B. van Tienhoven. ZWEMMEN. Zwemfeest Leidsche Zwemclub. Het zwemfeest gisteren door de Leid sche Zwcmclub gehouden in de gemeen telijke zweminrichting aan den Hooge Rijndijk is uitnemend geslaagd. Het zou bijna traditie geworden zijn, dat het. zwemfeest der L. Z. C. ook letter lijk in het water zou vallen en ook gister morgen had er alles van, dat het feest weer zou verregenen. Gelukkig bleef het bij de enkele druppels, die in den morgen vielen, doch daarvoor in de plaats kre gen we een sterken wind, die den tocht naar de ver verwijderde inrichting nu juist niet aangenaam maakte. De belangstelling, voor zoover wij er als buitenstaanders over oorüeelen kunnen, had daar echter gelukkig niet onder te lij den, al zou het zonnetje zonder wind on getwijfeld toch meer bezoekers hebben ge trokken. i Het programma was rijk voorzien, hij- na overbeladen. Echter, de organisatie was uitstekend. Precies op tijd werd be gonnen en dat was al een goed ding. Door dat verschillende dames- en heeren hun inschrijving niet gestand deden, werd de afwerking nog iels bespoedigd. Er werd over het algemeen goede sport te zien gegeven, niet alleen door de da mes en heeren, die aan de Olympiade te Parijs zullen deelnemen, doch ook door de leden der L. Z. C., voor zoover betreft de heeren. De dames der L. Z. C. toch staan nog sleeds verre achter bij hare zusters uit andere vereenigingen. De nummers schoonspringen kwamen wel het minst tot hun recht, doordat de wind daarvoor te sterk was. De begin-nummers verliepen zeer vlot en gaven een aardigen ouderlingen strijd te aanschouwen. In liet nummer rugzwemmen heeren over 50 M. gaf de lieer Segaar zijn tegen partij, den heer Wilgenburg, die naar de Olyiup. spelen wordt afgevaardigd, uitne mend partij. Het verschil bedroeg slechts 4 sec. Bij het sne!zwemmc-n van de dames bleek het verschil in kracht tusschen de L. Z. G. en de overige dames-ver. al heel groot. Het tijdsverschil tusschen de eerst, aanko menden bedroeg 12 sec. Ook in het nummer suelzwemmen, vrije deelname heeren, maakte Segaar weer 'n gceden tijd. leen hij P. van 'Senus naast zich had. D.t was voor A. van Senus, die een veel lichtere tegenpartij had in van Leeuwen een handicap. Segaar werd d*n cok zeer goede tweede met s1 echts 2 1/5 sec. verschil. Hiermede won hij levens den Van Spall-wisselbcker en medaille, terwijl hem voor zijn algemeen klassement ook de L. Z. C.-boker ten deel viel. De wi ssels' ag-os t a f e tl e-n u mm or s hebben steeds veel bekering, cmdat de spanning danrlnj veel groolor is. In hc-t schoonspringen vielen vooral op de jeugdige springer Stotijn van de IT. Z. en P. C. en de sprinester mej. M. Braun van de O. D. Z. oy. die zelfs haar "clubge noot© mej. R. van MaV sloeg. Van de waterpe'o-wedstrijden was die tusschen de L. Z. C. I en A. Z. I de meest spannende, omdat de tegenpartij eerste klasse was. De L. Z. G.'ers lieten zich ech ter van den besten kant zien. Niet alleen, dat zij hun tegenpartij durfden weerstre ven, zij wisten ze zeMs te overvleugelen en met 20 te slaan. Voorwaar een mooi re sultaat. De compelit'e-wedstrijd van het tweede zevental werd een verdiende nederlaag, want er werd tamelijk ondoordacht ge- speehl. Zelfs m'ste Planjer een straf- schot. Dit is de derde verloren competitie wedstrijd. Tot .'Tot ging het popduiken, in welk nummer de heeren elkander al hijzonder weinig toegaven, zooals de uitslagen met seconden-verschil uitwijzen. Kortom, het geheel was een hijzonder goed geslaagd feest, waarvoor den organi sators een woord van lof niet mag onthou den worden. Ook de jury. die niet. altijd een gemakkelijke taak had, past dus wel een woord van hulde. De burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar en weihouder Sanders woonden een groot gedeelte der wedstrijden hij. De volledige uitslagen luiden als volgt: No. 1. Snelz wemmen met han dicap, voor leden en adspirantleden L. Z. C„ afstand! '40 M.: A. Dames, 8 deelneemslers: le A. van Noort. 37 sec.: 2. J. C. Voet, 42 1/5 sec., 3. J.,NOudshoorn en R. Osinga, 44 sec. B. Heeren, 15 deelnemers: le W. van Leeuwen, 24 2/5 sec., 2e P. de Bost, 28 2/5 sec., 3e W. van Bruggen, 29 4/5 sec,, 4o P. Hofsteenge, 30 sec., 5e J. Goekoop, 31 3/5 sec. No. 2. Rugzwemmen, vrije deelna me heeren, afstand 50 M., 12 deelnemers. 1. A. J. van Wilgenburg (A.Z.) 36 2/5 sec.; 2. J. Segaar (L.Z.G.), 40 3/5 sec.; 3. W. F. Gerhard (Maas), 40 4/5 sec.; extra prijs L. Z. C.-zwemmer, niet-prijs- winner H. J. Hetzel, 48 4/5 sec. No. 8. Snelzwemmen met polo- ba li Voor leden L.Z.G., afstand 40 M., 4 dëelnemers. 1. Th. van Helvert 30 sec.; 2. O. WalenkajnPi 80 1/5 sec. Jïo. 4. Snelzwemmen voor da rn e s, afstand 50 M., 13 deelneemsters. 1 M. Baron (O.D.Z.) 35 4/5 sec.; 2. G. Smifi (A.D.Z.) 381/5 sec.; 3. M. Koel (H.D.Z.) 41 sec.; extra-prijzen voor L.Z.C.-leden: 1. A. van Noort 47 4/5 sec.; 2. R. Osinga 52 2/5 sec. No. 5. Snelzwemmen voor juni- ores-heeren, afstand 50 M., 13 deel- nemers. 1. S. Koé (IJ) 32 sec.; 2. E. van Duym (IJ) 33 4/5 sec.; 3. H. van Gronin-i 'gen (Dolfijn) 34 sec.; extra-prijs voor L.Z.C.-zwemmer, niet-prijswinner, gew,' door C. Walenkamp 35 sec. i- No. 6. Snelzwemmen, vrije deelnam me heeren, afstand 100 M. (Ned. record 1 min. 5 4/5 sec.), 6 deelnemers; 1. P. F. van Senus (Maas) in 1 min. 14 3/5 sec.; 2. J. Segaar (L.Z.C.) 1 min., 16 2/5 sec. Bij dit nummer weM tevens verzwom-» men de Van Spall-beker (wisselprijs eh' medaille) voor leden L.Z.C. (ingezetenenl van Leiden). Winnaar werd de heer J. Segaar. No. 7. Schoolslag voor dames-juni* ores, afstand 50 M., 17 deelneemsters: 1. mej. B. Hansen (IJ) in 48 4/5 sec.; 2r mej. J. Otto (IJ) in 49 sec.; 3. mej. J, Rutgers (AD.Z.) in 491/(5 sec.; extra* prijs voor L.Z.C.-dame, niet-prijswinstei geav. door mej. W. van der Noorda in 59 sec. No. 8. Schoolslagzwemmen voor1; Juniores-heeren, afstand 50 M.. 7 doelne-»' mers: 1. G. van Duym (IJ) in 42 2/5 sec.; 2. W. F. Gerhard (Maas) in 42 3/5 sec 3. H. E. Christiaanse (L.Z.C.) in 42 4/5 sec. No. 9. Wisselslag-estafette, af stand 200 M., schoolslag, rugslag, zijslag, vrije sla.g. A. dames. "4 deelnemende vereenigingen.? 1. Onderl. Dames-Zwemclub in 2 min. 52 4/5 sec.; 2e pr. Holl. Dames-Zwemclub ir 3 min. 17 sec.; De winnende ploeg be-« stond uit de dames R. v. Male, W. den Turk. M. Braun en R. Baron. B. Heeren, 6 deelnemende vereenigin* gen: 1. Amsterdamsche Zwemclub in 2i min. 28 4/5 sec 2. Haarleinsche Zwem* en Poloclub „De Waterratten" in 2 mia. 32 2/5 sec.; 3. Rotterdamsche Zwenw vcrceniging ,.De Maas I" in 2 min. 38 sec. No. 10. Schoonspringen juniores-* beeven. 3 verplichte, 2 vr'je sprongen. 5 deelnemers: 1. J. L. Stotijn (H.Z. on PC» I) met 155 'A p 2. H. Weehers (L.Z.C.* met 139.8 p.; 3. W. van Bruggen (L.Z.C.) met 122.8 p. No. 11. Waterpolo, oompet it ie-wed* strijd* tusschen L. Z. G. TIIJ III voofc de 3e klasso A van den N. Z. B. gewon-* nen dcor I.J III met 20. De heer Plan-; jes miste voor de Leidenaars een straf-* sebot. No. 12. Schoonspringen damesc vrije deelname, 3 verpl., 2e vrije sprongen^ 6 dee'neemsters. le pr. mej. M. Braun (0/ D. Z.) met 116.6 p.. 2e pr. mej. R. van Male (O. D. Z.) mot 107.1 7a 3e pr. mej. F. van der Bin-et (IJ) met 98.8 p. No. 13. Waterpolo, vriendschappe- liike wedstrijd tusschen L Z. C. I (2e klas A) en A. Z. I (le klas A). Beide partijen- misten een der beste spelers en gaven oen' Vinnig partijtje polo to zien. Togen aRer verwachting wisten de Leidenaars z:ck niet alleen tegenover deze eerste klassera te handhaven maar zelfs zeer verdiend met 20 te slaan. De heer Segaar nam heids punten voor" zijn rekening. De rust was met blanken stand ingegaan. No. 14. Schoonspringen heeren, vrije deelname, 3 verplichte, 2e vrijs sprangen, 7 deelnemers: le prII. G Hemsing (IJ) met 157 p., 2e pr. II. Lotge« nng (IJ) met 145 p., 3e pr. E. Davidsoi (IJ) met 123 p. No. 15. Popduiken, vrije deelname. A. Dames, 6 deelneemsters: le pr. mej. R„ van Male (O. D. Z.) in 27 1/5 sec.. 2e pr. mej. M. Braun (O D. Z.) in 32 3/5. B. Heeren, 9 deelnemers, le pr. E. Da* vidson (IJ) in 22 sec.., 2e pr. A. G. Geerls (Waterratten) in 22 1/5 sec.. 3e pr. A. H. G. van Senus (Maas) in 22 2/5 sec. Na afloop der wedstrijden had de prijs uitreiking plaats door den voorz. der L. Z. C.. den heer Ir. J. G. van Hcolwerff. Do heer J. Segaar, won den L.Z G.-be* ker, uitgeloofd a-oor hem, dia de beste prestaties heeft in den geheelen wedstrijd. 3 K.M. wedstrijd. Zaterdagmiddag heeft (lo Rott. Zwem» club haar jaarlijkseben wedstrijd om dev Miss Blanche wisselbeker in de Delfthar vensche Schio gehouden. Zooals altijd, beslaat er voor dezen wedstrijd veel animo onder do zwemmer» en zwemsters. Niet minder dan 39 dames en 65 heeren hadden z:ch laten inschrijven, waarvan echter zich 7 dames en 12 heeren hadden teruggetrokken. De uilslag is als volgt: Als eerste der dames komt aan mej. M. Koel, van de Hollandsche Dames Zwem- olub, welke dus voor een jaar in 't bezi* komt van de Miss Blanche beker. Haar tijd was 1 u. 1 m. 39 3/5 sec.; 2. mej. A. Treffers, Rott. Dames Zavcmcluh 111. 2 m. 8 sec.; 3. mej. M. Vingerhoets. Rolt. Dames Zwemclub 1 u. 3 m. 34 2/5 sec.; 4. mej. T. Bouwmeester O. D. Z. 1 u. 5 m. 3/5 sec.; 5. mej. To de Jel, R. D. Z. 1 u. 5 m. 51 sec.; 6. mej. C. Linse, D. D. Z. 1 u. 7 m. 38 sec. Van de heeren werd 1. A. J. v. Senna der Rott. Zwem Ver. „do Maas", tijd 53 m. 51 4/5 sec.; 2. W. v. Leeuwen, Leidsche Zwerüolub 56 m. 501/5 sec.; 3. M. Jurgens, Schied. Zwemclub 56 m. 581/5 sec.; 4. Roel v. Senus 'Ütr. Zwemclub 57 m. 10 3/5 sec.; 5. A. If. J. Heheman 57 m. 17 1/5 sec.: 6. J. Sch.iltman, Rott. Zwemclub 1 u. 2 m. 45 1/5 sec. Financiëele Berichten N.V. Gas en Eleclriciteit v. h. De Vries en Stevens. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders in de N.V. Gas- en Elec-, triciteit v.h. Do Vries en Stevens werd het dividend over 1923 als te vorigon jaro vastgesteld op 6 pGt. Tot commissaris werd herkozen do bee< J. J. de Jongh. - -

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8