„Be leitfsctis Courant" Tweede Blad1 fêiJN KLEINE TROTT. Dinsdag 6 Januari 1925 'l BIKNSMLAND ^r~ U»t hei Bloembollenbedrijf. Het collectief arbeids contract. Naar de „Msbd." verneemt, heefit een "Conferentie plaats gehad tusschen de be sturen van patroons- en arbeidersorgani saties in het bloembollenbedrijf over hat nieuw af te sluiten collectief arbeidscon tract. Overeenstemming werd bereikt om- Itrent het loon, dat is vastgesteld op ge middeld f 26 per week. Over den duur yan den arbeidsdag werd geen overeen- Btemming bereikt. Op 21 Januari komen de vertegenwoordiger» opnieuw bijeen. In- itusschen zullen de vergaderingen der pa troons en werknemers over de regeling gehoord worden. De afkondiging der Tariefwet. De tarïefverhooging nog niet van kracht De Tariefwet i3, gelijk gemeld, 30 De- fcember j.l. afgekondigd. Wat nog geens zins wil zeggen, dat zij met ingang van den gebruikelijken „dag volgende op dien ■barer afkondiging'' in haar geheel in jverking treedt. In het Staatsblad no. 568, waarin de wet is opgenomen en dat zooeven ia ver schenen, lezen we n.l., dat slechts in werking treden met ingang van den dag, volgende op dien der afkondiging, de ar tikelen 7, 8, 10, 11 en 12 der wet, welke artikelen uitsluitend betrekking hebben op ;ide tariefcommissie en haar rechten en plichten. Alle overige artikelen, dus ook de eigenlijke tarïefverhooging, worden eerst van kracht op een bij K.B. nader te be halen tijdstip. De gehuwde onderwijzeres. Bedenkingen itegen haar ontslag. Verschenen is het Voorloopig Verslag 'der Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp tot wijziging vzn de Lager Onder wijswet 1920. Verscheiden leden hadden ernstig be- towaar tegen dit wetsontwerp. Hun be zwaren tegen den door de Regeering toe- gepasten regel, dat de ambtenares bij heit aangaan van een huwelijk behoort te wor den ontlagen, handhaafden zij ten voïle, doch zij meenden bovendien dat die op vatting niet de consequentie meebrengt, 'dat ook:de onderwijzeres bij het aangaan van een huwelijk moet kunnen worden Ontslagen. De bijzondere taak der onder wijzeres als opvoedster der jeugd maakt 'dat ten deze geheel andere overwegingen behooren te gelden dan overigens voor de gehuwde ambtenares. De gehuwde onder wijzeres zal haar taak dikwijls juist veel beier kunnen vervullen dan de ongehuwde. Men meende dat dit ook in de landen om ons heen wordt ingezien. De uitwerking van het voorstel onder vond eveneens bij verschillende leden be denking. De Minister voelt blijkbaar zelf. hoeveel bezwaren er verbonden zouden zijn aan een bepaling, wat het openbaar onderwijs betreft, dat de onderwijzeres bij het aangaan van een huwelijk steeds zal moeten worden ontslagen. Doch men achtte het evenzeer vei-koerd, aan de ge meenteraden de vrijheid te geven, bij vor- 'ordening het verleenen van ontslag aan de onderwijzeres in geval van huwelijk l voor ite schrijven. Daardoor ontstaat voor de onderwijzeressen bij het openbaar oo- I derwijs jn de verschillende gemeenten on gelijkheid van rechtspositie en worden dezen overgeleverd oan de willekeur van niet steeds van ruime opvattingen blijk gevende gemeentebesturen. Ook onder de voorstanders vau het ver- lemen van ontslag aan de in het huwelijk tredende onderwijzeres waren er die deze zaak niet aan de gemeenteraden zouden willen zien overgelaten. Huns inziens is hier beuoefite aan een uniforme regeling en behoort de wet te bepalen dat aan de onderwijzeres bij hot openbaar onderwijs die in het huwelijk treedt, steeds ontslag wordt verleend. Verscheiden leden deelden geheel de opvatting der Regeering in dezen. Om. heeft het wetsontwerp bovendien liet voor deel dat de gemeenteraden in dezen met plaaitelijke opvattingen en omstandigheden rekening kunnen houden. Het voorstel betreffende het verleenen van ontslag aan onderwijzers hij het openhaar onderwijs wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd vond hij som mige leden evenmin instemming. Vele an dere leden konden zich echter met dit onderdeel van het wetsontwerp vereeni- gen. Bakkersgezellen. De Moderne Bond tegen het we.tsontwerp-Aa 1 bers e. De bondsraad van den Alg. Ned. Bond van arbeiders(sters) in het bakkers-, cho colade- en suiikerbewerkingsbedrijf heeft Zondag te Amsterdam vergaderd. De bond is in het afgeloopen jaaT met ongeveer 150 leden teruggeloopen. De vergadering stond uitvoerig stil bij het wetsontwerp van Minister Aalberse. Men was het er algemeen over eens, dat totstandkoming van deze voorstellen in zich bergt de volledige terugkomst van den bakkersnachtarbeid. Beslo-'.en werd, een geweldige agitatie tegen deze wets voorstellen te ontwikkelen. Hierna kwam ean de orde het collec tieve contract voor de burger-banketbak kerijen. De Nederlandsche Bankefcbakkcrsveree- niging heeft zich bereid verklaard, do hui dige looneu tot Augustus 1923 te hand haven. De vergadering verklaarde zich bereid, dit collectieve contract ^e aanvaarden. Met belangstelling werd kennis gonomen van een brief der Nederlandsche Vereeni- ging van werkgevers in het bakkersbe drijf, med edeelende, dat harerzijds ge streefd zal worden naar de weer-totstand koming van het collectieve contract voor het geheelo land. De vergadering, hoewel deze poging waardeerende, stelde zich op het standpunt, dat hierdoor geen enkele wijziging mag komen in de acties voor 1 l afsluiten van partieele en ploatsel:jke arbeidsovereenkomsten Sigaretten. De prijsbepaling. Men meldt aan de „N. R. Crt.", dat zeven van de voornaamste sigaretten fabri kanten in Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Eindhoven en Groningen hebben be sloten, hij het in werking .treden van de verhoogde belasting op sigaretten het ver schil tusschen de in- en verkoopprijzen te verkleinen met het bedrag van de ver hoogde belasting. Een verhooging van de detailprijzen zou huns inziens een achter uitgang van het verbruik van sigaretten en ook een geringere verdienste voor den winkelier ten gevolge hebben. Edelmetaalbedrijven Zooals reeds op de laatst gehouden jaar vergadering van aandeelhouders der K. N E. B. werd meegedeeld, zal de fabriek te Voorschoten als een afzonderlijke vennootschap worden geconstitueerd. In aansluiting hierop is thans opgericht de N. V. Zilverfabriek Voorschoten. Tot commissarissen werden benoemd de hee- ren J. H. Th. O. Kettlitz te Utrecht, G. A. J. Begeer te Wassenaar en W. van Ros- sum du Chattel te Voorburg. Gemengd© Oss*ichien Hoog water. De Voorstraat bij Grave is gisteren weer overstroomd Het water staat van dijk tot dijk. De overtocht, ook voor voer tuigen. geschiedt met de veerpont vastge hecht aan een motorboot. Te Roermond is de Maas het laatste etmaal 2 M. gewassen. De bewoners van de Weerd en Hatenboer zagen zich genood zaakb hun vee naar elders in veiligheid te brengen FEUILLETON. I door ANDR6 LICHTENBERGER. (Bekroond door de Fransche Akademie). ,1 Nadruk verboden. 5) U moet wel moedig zijn, Miss, niet tvaar? Miss doet op Trott een gestrengen blik ïiederflistsen. Zou hij het durven bestaan den spot met haar te drijven? Maar haar oogen kruisen slechts heldere kijker», waarin geen zweem van ironie flikkert Met een automatisch gebaar bukt zij zich en drukt haar lange snijtanden in de bolle .wangen van het ventje. Trott traoht niet !de beweegredenen van deze uiting van waarvan? te doorgronden, hij is te «eer verdiept in zijn gedachten. - Aan tafel vraagt hem zijn mama: ïf Welnu Trott, hebt je je geamuseerd Vanmorgen? Lachend antwoordt hij, dat de geschie denis is verteld van mijnheer Cervelas, die drie honderd Sarrazijnen, echte Spar- (tiaten, heeft verbrand Zijn hand was ook ^Verbrand geworden boven de lamp, maar jnet don anderen arm, die weggeschoten Werd, bleef hij het bevel voeren op do erug; en dan Maar mama houdt niet van geschiedo- kissen en zegt: Het is zoo goed. Trott, eet je soep op! Eu Trott lepelt zijn soep naar binnen, de oogen gericht op het beeld van helden moed dat een groenen sluier draagt en een japon van bruine serge. III. Trott In het salon. Er is volk in het salon. Daar bevinden zich mevrouw Thilorier en mevrouw De Bray en mama. Trott is er ook omdat hij een beetje verkouden is; bovendien heeft mama, om hem pleizier te doen, al zijn haren doen krullen en ze wil aan de da me» eens laten zien hoe aardig haar baasje er uitziet. Buiten heerscht er een akelig winter weer. Men zou zeggen dat de zon nooit meer terugkomt; de wind gromt en bul dert gelijk een leelijke man ziedend van toorn, en hij werpt tegen de vensterrui ten heele plassen regen, vermengd met ge smolten sneeuw. Wat een benaaglijk ge voel warm gekleed te zijn en zich knusjes te kunnen koesteren in een lekker hoekje van den haard, waarin dikke houtblokken knapperen en het vuur gezellig snort De dames babbelen terwijl zij thee drinken en veel heerlijke dingen knabbe len. Trott heeft een glas melk gekregenen een boterham. Hij weet wel dat al die koekjes niet voor hem zijn bestemd. Hij is immers te klein. Dat is geen spul voor kinderen, maar alleen voor groote lui. Daar zijn een heele massa dingen die voor groote menschen zeer goed zijn maar die zeer slecht zijn voor kinderen. Waarom toch? Daar kan nij met zijn ver stand niet bij. Op zekeren dag was mama kwaad, zeer kwaad; toen zeide zij: Maar Uit Hengelo: Het water der Schip beek staat tot de kruin van den dijk Gis ternacht zijn bij Haaksbergen twee gaten in den dijk geslagen, die met zakken zand gestopt zijn. Er wordt dag en nacht ge werkt Uit Venlo wordt gemeld: De Maas blijft aanhoudend en snel stij gen. De Havenkade is ondergeloopen, waardoor het lossen der schepen zeer be moeilijkt wordt. Deze meeren thans ge deeltelijk aan het boveneinde der haven, gedeeltelijk aan het plateau voor d -n ia- gang der haven Verdronken. Zaterdagavond ging de 28-jan;:.- fietren- handelaar A. van Arkel Jr. uit dc Locfberg- makerstraat te Utrecht per tram naar De Bilt, met het plan zijn verloofde t-e bezoe ken, die daar woont aan den Soestdijkschen straatweg. Hij is daar Zaterdagavond niet geweest, en Zondagmorgen halfnegen vond men, op een af stars! van 400 k B00 Meter van de woning van zijn meisje, het lijk van Van A. in de sloot liggen, die daar langs den weg loopt Men denkt, dat Van A door den storm te water is geraakt, Doodgedrukt Op den weg NijmegenReek is d© 30- jarige arbeider K door een vrachtauto ge grepen, toen hij uit de tram wilde stappen. Hij werd tusschen de auto en de tram doodgedrukt. Droevig ongeluk. De 19-jarige jongen H.t wonende Eland straat te 's-Gravenhage is Zaterdagavond dood in het bad gevonden. Vermoedelijk is hij gedurende het baden bewusteloos ge worden en gestikt Plotselinge dood. Het 14-jarig zoontje van de schippers fa milie P. Duinkerken te Veenoord, dat even tevoren met zijn oudere nog thee had ge dronken, werd eenige oogenblikken later dood vóór in het schip gevonden. Een voet afgekneld. Maandagmiddag geraakte te Middel burg de 24-jarige mosselviascher A. Wijne uit Philippine, bij het meren van zijn schip met zijn rechtervoet zoodanig in een tro», dat hem dit lichaamsdeel bijna ge heel werd afgekneld De verwonde werd in het gasthuis opgenomen. Plotseling krankzinnig geworden. In een hotel te Loosduinen verzocht een heer twee kamers Hij deed echter vreemd, vertelde van plan te zijn te gaan jagen op groot wild, gaf aan den kellner een brief en verzocht dien aan zeker adres te doen bezorgen. Daar men begreep met geen nor maal mensch te doen te hebben werd de brief gelezen, welks inhoud aanleiding gaf om een dokter te telefoneeren Na on derzoek bleek de heer iemand, die reeds geruimen tijd tc Loosduinen vertoeft en in den tuinbouw werkzaam is. Hij schijnt plotseling krankzinnig geworden te zijn en is naar Oud-Rozenburg overgebracht: „Vad." Vermist. Sinds 1 Januari wordt te Vrieschelo .(Gr.) vermist de 25-jarige E S. Vermoed wordt, dat hij door de duisternis msileid in het Westerwoldech kanaal is geloopen en verdronken Naar het lijk wordt ge dregd, doch tot heden zonder resultaat. Inbraken. Bij den heer C. J. O t© Eindhoven is in gebroken. Een bedrag van f 400, benevens een aantal sieraden werd gestolen Zaterdagnacht is te Doetinchem inge broken in de lederwarenfabriek van de fir ma Ter Steeg.'De dieven hebben zich toe gang verschaft door uitsnijding van een ruit en hebben daarna de brandkast gefor ceerd. Het weinige aanwezige geld werd meegenomen Bij het doorsnuffelen van een bureau werden sigaren meegenomen en is een flesch roede inkt omvergeworpen Direct na het ontdekken van den diefstal werd een uitgebreid politie onderzoek ingesteld, met het resultaat, dat in een volkslogement een drietal personen werd aangetroffen op wier kleeren en han den roode inkt werd aangetroffen, terwijl zij in het bezit waren van sigaren van het merk als gestolen was. De aangehoudenen, van wie een terstond sapperloot nog toe! op zeer boo zen toon. Iedereen heeft erom gelachen. Gister heeft Trolt letterlijk hetzelfde gezegd als mama en hij kreeg een flinken draai om zijn ooren, zoo hard dat ze tintelden. Ja, jal zoo gaat het; groote menschen mogen zooveel praten als ze willen, dat geeft niets en niemand zal het hun beletten, maar kinderen behooren te zwijgen. Men heeft mevrouw de Bray zeer beklaagd toen zij een winkelhaak ln haar japon maakte; Trott heeft een geduchte straf opgeloopen toen hij zijn broek gescheurd had. De dames draaien zich in de kerk om ten einde te kunnen zien wie er bin nen komt: maar welk een strengen blik werpt men op de kinderen die hetzelfde doen. Waarom dat verschil? Trott weeter niets van, maar één ding ts zeker: de kinderen moeten bukken, zich onderwer pen. Wat een vreemde wereld' De dame» babbelen, snoepen, drinken; zij drinken, snoepen, babbelen tegelijk. Mevrouw Thi lorier, die aan het woord is, zegt: Weet gè wie ik gezien héb, toen ik naar hier kwam, door het vensteT van mijn rijtuig, in de modder trappelend en een half gedraaide parapluie hoven het hoofd. Baadt toch eens wie. O' ge zoudt het niet kunnen al raadt ge ook honderd jaar: het was de arme Madeleine Saint- Clar Mama en mevrouw Bray slaken twee scherpe gilletjes. Hoe zouden ze dat toch doen? Trott probeert ze na te doen. Het begint hem al te gelukken, hij krijgt er den slag van beet. Een strenge oogopslag van mama houdt den gil in het midden van zijn keel tegen; hij slikt him in, on bekende, waren D. en H,, een tweetal reci divisten uit Zutfen en d S uit Doetin- chem. Het drietal is ter beschikking van de justitie gesteld. Inbraken te Bitthovcn. Den laatsten tijd worden te Bilthoven verschillende diefstallen gepleegd in de omgeving van het Gemeenschapshuis van de familie Boeke. Zoo verdwenen o. m. de rijwielen van den heer Boeke en van diens echtgenoot e. Overeenkomstig de prm- cipen van de Boekegroep werd van deze diefstallen geen aangifte gedaan, doch de politie, die van deze diefstallen kennis droeg, meende toen toch eigener beweging een onderzoek te moeten instellen. Het gevolg van diit onderzoek was, meldt het U. D., dat de politie te Utrecht op het rijwiel van den heer Boeke beslag wist te leggen, wait aomleiding ward tot een verder onderzoek. Men verdacht van deze diefstallen een paar personen, die vroe ger bij de familie Boeke op het Gemeen schapshui» inwonende waren, en de politie vond termen deze personen bijzonder in de gaten te houden. Op Oudejaarsdag ver nam de politie bij gerucht, dait er ite Bilt hoven opnieuw een inbraak had plaat» gehad in de tijdelijk onbewoond staande villa van dr. v. 0., van welke inbraak men een der personen verdacht, die onder ver denking stonden van de diefsitallen in de omgeving dar familie Boeke geploegd. De politie uit de Bilt hield in samenwerking met do politie uit Utrecht op het Vree burg te Utrecht een der verdachte per sonen aan. Toen men dr. v. 0. de voorwerpen toonde, die op den aangehoudene warén gevonden, werden al die voorwerpen on middellijk herkend als te zijn de eigen dommen van den heer v. O. De verdachte heeft békend en ia ter beschikking van de Utrechtsche justistie geabeM. De Bihsche politie zet het onder zoek voort. Politie-inval in een bakkerij te Rotterdam Wij leaetn in de (A.-R.) „Rotterdam mer": Maandag 29 December vervoegde zich bij ons een oude bekende, die sedert jaar en dag bij ons te boek staat als uitermate betrouwbaar en als iemand, die zeker niet behoort tot de menschen, die het de Over heid gaarne lastig maken. Thans echter was hij ten zeerste onU- daan over wat een zijner familieleden, de heer G. Vogélesang, aan den avond van Dinsdag 23 December had ondervonden. Bedoelde Vogelesang heeft een bakkerij aan den Dordtschen Straatweg te Rotter dam. Het ia een jongeman, die met ijver werkt voor zijn zaak en voor zijn gezin, en die een ondervinding heeft opgedaan, welke hem zal heugen. De Minister van Arbeid hoeft, met het oog op de Kerstdagen, welke altijd ont zaglijk veel drukte opleveren voor de bak kerij en waarop do bakkers tooh gaarne hun zaken sluiten, toegestaan dat 23 Dec. des avonds na 10 uur mocht worden be gonnen met het aanmaken van den oven en het gereedmaken van de deagen. Nu leze men het volgend relaas om te zien, op welk een onoordeelkundige wijze in het bedrijf van Vogelesang door een poliitie- inspectour is ingegrepen. Nadat ons alles was medegedeeld, verzochten wij onzen berichtgever nog eens terug te gaan naar het bedrijf van Vogelesang en nauwkeurig de feiten op ite schrijven en ons dit relaas te willen zenden. De voorgave van de fei ten volgt hier: Dinsdagavond even half 11 vervoegde zich een jong inspecteurtje van den Cliar- loischen post met 4 agenten aan bovenge noemde bakkerij, en beweerde, dat daar overtreding plaats had der Arbeidswet. Bij e arbeidskaart hing geen verlof om op dat uur al ,te mogen beginnen. De bakker sliep nog, met het oog op de drukte der él». Kerstdagen, waardoor zijn vrouw het woord deed. De heeren namen plaats aan de tafel in de woonkamer en gedroegen rich zeer aanmatigend. Toen de vrouw den inspeoteur zeide, dat er in de courant gestaan, had, dat verlof om vroeger te beginnen voor deze gelegenheid niet behoefde aangevraagd te worden en dat de bakkers vrijheid hadden om met deeg maken en ovenstoken om 10 uur te beginnen, legde hij haar het zwijgen op. Hij scheen evenwel niet 2300 zeker meer te zijn van zijn recht. want hij vroeg zijn derdrukt hem met- moeite. Kom' dat zal voor een anderen keer zijn. Wat! arme vrouw 1 Wat i« er toch met haar gebeurd na de financieele cata strophe van haar man? O, dat is een heele geschiedenis. Gij weet dat ze totaal geruïneerd zijn gewor den door de geweldige kracht van het nikkel. Saint-Glar heeft zijn passief we ten te betalen, dat is waar. De bruidschat van Madeleine is er heelemaal bij inge schoten. Maar na dat alles bleef er van him fortuin niets meer over, letterlijk niets. Daarna is Saint-Glar naar Trans vaal vertrokken, waar hij tracht er weer boven op te komen. Wat Madeleine be treft. die geeft lessen, mijn waarde, lessen tegen zooveel en zooveel per uur. Verschrikkelijk I Inderdaad, het is verschrikkelijk; ik zou liever gestorven zijn. Trott had liever les gegeven, dat moet tenminste een prettiger baantje wezen dan lessen nemen. Maar neen, dat is broer tje en zusje, bet is beter rijtoertje» te ma ken in een mooi rijtuig of naar het bal te gaan, zooals mei-rouw de Bray. Arme mevrouw Sait-Clar' Dat is zeer mooi natuurlijk die moed Maar vindt ge niet dat ze ongelijk heeft zich op plaatsen te vertoonen waar rij vroeger heeft geleefd? Wlat moet dat een kwelling zijn voor haar, en tegenover an deren is het een gebrek aan tact Het lijkt wel een verwijt of een bede om hulp. Vindt gij ook niet, lieve? M Misschien wel. Maar mama heeft ter nauwernood gelegenheid gehad mevrouw Saint-Clar een» of twee keer te zien. UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond te hoor«n 5.06 uur Radio-Par ie 1780 M. Concert 6.20 uur Brussol 205 M. Concert. 7,20 uur Alle BriUclie stations: Tijdsei,* Big Ben en nieuwe. 7.20 uur Hamburg 390 M. Da nam u ziek. 7,50 uur Leipzig^ 400 M. Voordr. en frag menten uit Shakespeare 7,50 uur Chelmsford 1600 M. Ballad Con cert met medewerking vnn The Galloway Duo, Stelle Heckmana (Reciinls), Tb© Westmineter Sin gers en Jerome Murphv (Irish Entertainer) Programma: The Galloway Duo: Selection of Kolk Songs and Duets Stella Hack- mann: „Only Me" en „Soliloquy of the Fire" (Sterndale-Bennet)j ..Greetings* (P. Noman Parker). Westminster Singers: ..The Fo resters" (Bishop); „Spin Spin* (Zweedsch volkslied). Mr Travers Clark over „The British Empire Exhibition" Westminster Sin gers: „The Change of the Ba» gain Brigade" (W. Kearton)f („La Reine de France". Jerome Murphy: Irish Songs and Stories Galloway Duo: Nog eenige volkt liederen. Stella Hackmann: ..A! Hindu's Paradise" (Anon); „Thi Song of the Wind" (Norman Par ker): „Jest Plain Dog" (Carey Wallace). Jerom© Murphy: Nog eenige Irish Songs and Stories. Westminster Singers: Glee „Haste. Ye Soft Gale»" (Martin)/ Sootch Air „Mary of Argyle"/ Plantation Song .01© Joe"- Part Sod? „In this Hour'. uur: Aansluiting hi? T 7 Londen 36ft M. (Jon* oert. Programma: Ouverture „Don Giovanni" (Moxart), Sym phonic „Military" (Haydn) Con certo for Pianoforte and Örehee- tra (Mendelseohn). „In the Step- pee of Central Asia" (Borodin). Suite Traitor Love" (Manuel d© Falla) 9,55 uur Tijdeeyi en voordracht. 10.°9 uur Voortzetting Symphonie Concert. Two Pieces for String Orchestra (Frank Bridge) ..Sally in Our' Alley"; „Cherry Ripe". Pianofor te-solo's door Marie Novelle, Ou verture „Italian" (Schubert) 8,23 uur Brussel 265 M. Nieuws en ooncork 9,20 uur Radio-Paris t7flÖ M Concert. 9,50 uur Potif. P"-'««•*» *'n M Concert. dienaren of zij dat gelezen hadden cffl» helaas ©ven onkundig waren. Desalniettemin gebood hij de zaak stop te zetten. De bakker, intusschen wakker geworden, vroeg hem of hij voort mocht gaan om de deepen, een hoeveelheid van 2 balen (tarwemeel en 2 balen bloem af te werkem, daar deze anders verlogen waren Mijnheer vond dat zeer tragisch, maar voor den volgenden morgen 6 uur mocht er niets meer gedaan worden. De heeren vertrokken tegen 11 uur en eisobten, dat 2 bakkeraiknechrts en 2 knaap'es. die nog aanwezig waTcn om mee te smullen van appelbollen, die men voor zichzelf gebak ken had, mee mor 'en naar den post On der gelelde van 5 politiemannen weltke macht op de wandeling nog met 2 man versterkt werd, werden 2 arbeiders en 2 onnoozele knapen opgebracht, alsof rij de grootste booswichten waren en werden vastgehouden 's nachts half 1. Eén voor één onder verhoor genomen, kwamen de hoeren te weten, dat die r*ön- sohen wel omtrent 9 uur bij elkaar waren in de bakkerij om mee te profateeren van de heerlijke appelbollen, maar dat de werkzaamheden eerst 10 uur a' «evangen waren. 'a Morgens werd do Arbeidsinspectie op gebeld on deze gaf heel leuk item antwoord, dat er een vergissing had plaats gehad,- maar om rich ©enigszins te rechtvaardi gen, werd er nu aanmerking gemaakt on de aanwezigheid der 2 knapen in de bak kerij, waarvan de bakker zélf niet wist. De hakker kon 's morgens zijn Led n deegen wegwerpen, moest, om klaar te komen, dure hulp inrooncn en kwam de» avonds zoo laat bij rijn klanten, dat hij zijn brood niet meer verknopen kon en kwam thuis met ruim 300 brooden. die Mevrouw de Bray is weer aan het woord: Waarom moot ze juist hier komen, hier waar het leven zoo duur is? Men moet de tering naar de nering^ weten le zetten' Arm vrouwtje 1 Dat ia juist iets voor haar. Nooit heeft zij veel verstand gebruikt; het schijnt dat zij uit de les niet veel nut heeft getrokken. Natuurlijk, waarde mevrouw, ge hebt duizendmaal gelijk, 't Is wel waar wat ge daar zegt, die opmerking heb ik meer gedaan Mevrouw Thilorier stemt hoofdk nik kend toe en zegt daarna: Arme vrouw' Men moet echter u-r harer verontschuldiging aanvoeren dut zij een kind heeft dat zeer zwak van borst ia Verleden jaar had de dokter gezegd dat een verblijf in het Zuiden boslist noodza kelijk zou zijn gedurende minstens twi-e jaar nog en om die reden heeft zij onge twijfeld Aarys verlaten. Maar één ding is zeker, zij zou een ander punt van de kust hebben kunnen kiezen Trott is een bpetjo ontroerd. Deze dame heeft du» een kleinen jongen die riek is" En zij i3 verplicht lessen te geven °m hem hier te laten komen? Trott snapt mot goed het verband. Het zou toch vc-1 b< r geweest zijn eenvoudig spoorkaartjes te nemen. Enfin, het ia nou eenmaal zoo en ndet anders. Zij moet wol erg ongelukkig rijn, die dame. (Wordt vervo-tt 1.)

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3