MIJN KLEINE TROTT. Worden van don Amstel naar den Schin kel. Dit kanaal voert langs het sitadion- tarroin en 'het lag dus voor de hand dit kanaal te benutten voor het zwemstadion Op bruggen over dit kanaal geislagen, wor- den de tribunes gebouwd, die rondom het (stadion insluiten, waarhij de noodiige voor- zorgen getroffen zullen worden voor ult- 1 stekend zwemwater. Met de vele in- en uitgangen, de kios ken voor chocolade, cigaretten, briefkaar- j ten, enz., een afzonderlijk post- en 'tele- I graafkantoor vormt dit stadion-complex de eerste groep van het plan. Een tweede groep sluiit hier onmiddel- j Uijk hij aan. Om een eerehof, waar de beeldhouwwerken van den Olympisohen wedstrijd der sckoone kunsten worden op- I gesteld, met als middelpunt het herinne- t i n gs-m om urnen t van den onvergetelijken voorvechter der Olympische gedachte in Nederland, baron Van Tuyll van Seroos- kerken, groepeeren zich drie 'gebouwen; een voor de boks- worstel- en krachtsport; I een voor het schermen, zoowel binnens huis als in de buitenlucht; en een voor het houden van de vele congressen in ver- band met de sport en de lichamelijke op voeding en de tentoonstellingen van de schilderkunst, de bouwkunst en de beeld- bouwkunst met de Olympische sporten als onderwerp. Geflankeerd door vrij opgestelde beeld houwwerken, vlaggen, bloembedden en hoomenrijen is in dit gedeelte van het plan meer het representatieve onderdeel van de spelen vertege-woordigd. Ter zijde van deze afdeeling, langs de straat, ligt een restaurant met groot terras, waar de be zoekers der spelen kunnen verpoozen. Door een eenvoudig krachtig hek met enkele poorten is deze groep dan weer ge scheiden van de derde afdeeling. die meer uitsluitend bestemd is voor de deelnemers aan de spelen. Een groot oefenterrein met voetbalveld, rugbyveld en loophaan vormt hiervan het centrum. In het stadion zelve is geen rugbyveld en daarom is met een enkele tribune voorzien, dat de rugby wedstrijden op dit ocfenveld kunnen plaats vinden. In welverzorgde omgeving liggen een 8u-fa,l huisjes, bestemd voot de deelnemers aan de Spelen van verschil lende nationaliteit. Een vlag naast het huisje duidt het land van herkomst aan. De huisjes zelve bestaan uit een gemeen schappelijke zitkamer met terras, zes twee- persoonsslaapkamers en een badkamer. Tusschen deze woninggroepen zijn twee gehouwen ontworpen, die bestemd zijn voor het gemeenschappelijk gebruiken van de maaltijden en voor ontspanning, voor het onderbrengen van de landelijke secretariaten en enkele logeerkamers. De laatste groep wordt gevormd door een aantal tennisbanen, tegelijk oefenter reinen voor de (tennisspelers en verhuur baar aan anderen. Het middelpunt hiervan ds de wedstrijdbaan met clubgebouw en tribunes. Aan alle kanten zijn dan nog plaats- Ik aart enbureaux en uil gangen ontworpen en langs de wegen zijn banken, vlaggen en andere kleurgevende bouwsels gedacht, die het Olympisch wedstrijdterrein van alle kanten een aantrekkelijk aanzien zul len geven. Gemengde Berichten De Zuid-Wester storm. Vanwege het Meter. Instituut te De EBilfc werd «tan het U. D. bericht: De stormen, die reeds dagen lang de (Britsche eilanden en het Kanaal teisteren, en op 28 en 30 December ook aan onze kusten volle stormkracht bereikten, drin gen nu verder in. Europa door. Op den Atlantischen Oceaan waaien over bijna de volle breedte stormachtige winden, veroor zaakt daar een zeer diep minimum bij IJs land, waarvan de uitloopers nu bier, dan daar stormen brengen. Een dergelijke uit- looper bracht Donderdagavond tusschen 30 en 12 uur de windkracht, - ook te De [Bilt tot 8. Na een korte pauze is gisterochtend de Wind opnieuw met stormkracht opgesto ken en bij het Kanaal nadert een secon daire, die de vorige nog dreigt te over treffen, met een barometerdaling van 7 m.M. in drie uur tdjds. De grootste wind stoot gisterennacht was 24 M. per seconde (windkracht 11, matige orkaan) gisteren ochtend 9i uur werd weer een stoot van 21 M opgeteekend Buitengewoon zijn deze cijfers nog niet te noemen; bij den beruchten storm van 6 November 1921 weid een weer gemiddelde van 20 M be reikt (nu slechts 14 15) en een maximum van 2935 terwijl vroeger aan de kust stoo- ten tot 40 M. per secondaire zijn waarge nomen. De Filiaal-Inrichting te A'dam van heb Kon Ned. Meteorologisch Instituut deelde gisteren het volgende mede omtrent den storm Het einde van 1924 en het begin van 1925 zijn bijzonder rijk geweest aan stor men uit bet Zuid-Westen. Den 27sten De cember gaf de anemometer op de Filiaal- Inrichting van 1 tot 0 uur namiddag een windsnelheid, die telkens opliep tot 17 it 18 m. p, a. (9 Beaufort); 31 December tus schen 1 en 9 uur namiddag tot 18 18 m. p, a (9 Beaufort); 31 December werd des namiddags tusschen 2 en 3 uur bijna 20 m. p. s. bereikt (10 Beaufort). De storm van het afgeloopen etmaal overtrof de voorgaande in kracht en duur Tusschen 7 u. n.m. 1 Januari en 4 uur voormiddag van 2 Januari schommelde de snelheid telkens tusschen, 18 en 23 m. p. s. (9 10 Beaufort). Gelukkig bleef behalve een korte onderbreking op 30 December 0 u. 30 m. n.m., toen de richting West-noord west werd, de wind in het Zuidwesten staan, waardoor hooge zeestanden uitble ven tot heden. Op het oogenblik daalt de barometer wedeTom zeer snel en nadert er over Zuid- Engeland een diep minimum, zoodat een nieuwe storm te wachten Btaat, welke ook waarschijnlijk weer uit richtingen tusschen Zuid en West-zuidwest zal waaien. Het. stormde gisterochtend reeds zwaar in het geheele Engelsche Kanaal Gisternacht heeft de brandweer te Amsterdam in verschillende gevallen hulp moeten verleenen o m. bij perceel Foelie- dwarsstraat 33, waar als gevolg van den hevigen storm, 4 zinken schoorsteenpijpen waren losgeraakt, bij het Koloniaal In stituut aan de Mauritskade, waar een ge deelte der schutting omver was gewaaid, bij een perceel aan de Gelderschekade, waar 4 zinken schoorsteenen waren losge raakt en gevaar opleverden voor de om geving en bij Handwerkers Vriendenkring, in de Roeterstraat. waar een schutting omver gewaaid was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De uitgaande Fransche boot ,,Cey- lan" ie Donderdagavond bij den Schoor- schen Zeedijk 'te Hansweert gestrand. Gistermorgen was de boot met hoog wa ter nog niet vlotgekomen Sleepbooten zijn ter assistentie aanwezig. Voor de be manning bestaat geen gevaar. Te Rotterdam is gisternacht bet in de Waalhaven liggende Italiaanscho stoomschip „Avanita" van zijn ligplaats geslagen en op drift geraakt. Met behulp van sleepbooten ia later het vaartuig - weer op zijn plaats gebracht. Tijdens den storm van gisteravond is in de Laakhaven te 's-Gravemhage een woonschuit omgeslagen en gezonken. De bewoners hadden zich tijdig in veiligheid weten te brengen De brandweer wendde pogingen aan om de gezonken schuit te lichten, maar is daarin niet geslaagd. De andere woonschuiten in de Laakhaven wei-den door de brandweer vastgelegd. In den loop van den avond is de brand weer nog driemaal uitgerukt voor het ver wijderen van loshangende schermen enz. Bij het gebouw der Posterijen hing zulk een soherm op 18 M hoogte, dat een groot gevaar voor de voorbijgangers vormde. Wij vernemen, dat gisteren in ver band met den hevigen storm, die woedde, geen enkel vliegtuig van de Kon. Lucht vaart Mij. is vertrokken Gistermiddag is de top van een Oud- Hollandschen gevel te Haarlem door den storm afgeslagen. Treinbotsing. Donderdagavond is door verkeerden wis sels tand de trein uit Winterswijk op het met station te Doetinchem op eenige goederen wagens geloopen. De materieele schade was vrij rijk. Persoonlijke ongelukken hadden plaats. Dooclelijke ongelukken. Op de lijn Nijmegen-Groesbeek ia de arbeider P. uit Malden bij Nijmegen door den trein gegrepen en onmiddellijk ge dood. In de machinehal der Electrische cen trale te Nijmegen werd gisteren de 38-ja- rige werkman P. P. dood op een der gaanderijen gevonden. De man bleek zich zoo hevig gestooten te hebben, dat de dood onmiddellijk was ingetreden. De tuchteloosheid te Gorinchem. Do commissaris van politie te Gorit.. chem schrijft aan de „N R. Crt". in ver band met het van de Telegraaf overgeno men bericht omtrent tuchteloosheid van de jeugd te Gorinchem, dat hij goed meent te doen de zaak t-otrde ware verhou dingen teruggebracht mede te deelen. Een vijftal jongens had tijdens de ker mis uit een tent sigaren en nougat gesto len. Enkelen van die jongens hebben la ter uit een winkel een doosje cigaretten weggehaald en door inklimming in een schoollokaal wat geld, pennen en potloo- den, alles ter waarde van bij elkander twee gulden, ontvreemd. Vervolgens heb ben ze in een gang twee portemonnaies met veertig cent weggenomen. Een paar andere jongens hebben uit een schuur twee duiven en een haan weg gehaald en getracht deze buiten op een open vuur te roosteren. Verder namen ze 4 kippen weg, die ze aan een kippenboer verkochten. Ziehier de feiten Van grenzenlooze tuch teloosheid onder de Gorinchemsche jeugd is dan ook geen sprake en nog minder is het juist, dat de politie niet bij machte is de genoemde feiten te verhinderen, omdat het personeel verminderd is. Dergelijke feiten zijn niet te verhinderen, al was het politiecorps driemaal zoo groot. Diphterie. Te Arnhem doen zich thans talrijke ge vallen voor van diphterie. die over de ge heele stad zijn verspreid, doch nog niet als epidemie, kunnen worden beschouwd. De ziektegevallen niet alleen van kinderen maar ook van volwassenen, hebben tot dus ver een goedaardig verloop Tot verlenging van de schoolvacaniie is nog niet besloten omdat men meent dat er hier van school- infectie geen 9prake is. De inspecteur der volksgezondheid zal vermoedelijk spoedig me.t de leiding van den geneeskundigen dienst confereeren over het. al dan niet wenschelijke van een prophylactische inen ting. De gevonden scheepsaandeelen. Het pak Nederlandsche scbeepvaartef- fecten ter waarde van ongeveer 270.000 gld. dat op Oudejaarsdag aan het station te Menton is gevonden, bleek 68 aandeelen te bevatten ten name van den heer Tender en Fuez te Rotterdam. Men vermoedt, dat de vondst in verband staat met een bankdiefstal te Genua en dat de dieven het kostbare pak, dat niet verkoopbaar was, opzettelijk hebben ach tergelaten. Wanneer de. stukken niet. binnen tien dagen door den eigenaar zijn opgeëischt, worden ze naar het depot van onbestel bare goederen van de P. L M. overge bracht. Oneerlijke belastingambtenaar. Op het' kantoor der Rijks Directe Belas tingen te Hilversum is gearresteerd een 25 jarige klerk die belast was met. het. innen der gelden van de tabaksbelasting. In zijn kas is een tekort ontdekt, dat. paar werd medegedeeld, in de duizenden loopt Pre cies kon het bedrag nog niet worden opge geven. Staking van Koor-zangers. Men schrijft aan „de Tijd": Putten op de Veluwe is een kleine Ka tholieke gemeente, welke blijkbaar, niette genstaande dat, door groote kwesties in beroering kan gebracht worden. De zaak is z§o: De Pastoor was van meening geweest, dat de organist tijdens de •godsdienstoefeningen wat „teveel op den voorgrond" trad in het kleine kerkje in verhouding tot het gezamenlijk geluid der H.H Zangers en had hem derhalve ver zocht het harmonium wat minder krach tig te bespelen. De heeren van het koor hebben dit ech ter naar het. schijnt als een beleedi- ging opgevat, in ieder geval het. resultaat was, dat zij besloten op de Kerstdagen niet to zingen. Op den Eersten Kerstdag, toen de'Hoog mis moest beginnen, was er niemand op het koor, en waren de „stakers" beneden in de kerk gezeten. Do. plechtige Hoogmis werd een stille H. Mis.... Ook op den tweeden feestdag was het geschil nog niet bijgelegd De Pastoor heeft toen vanaf den preekstoel zijn koor-schaap- kens geduclifc de les gelezen. Niet onwaarschijnlijk is, dat er meerdere aanleidingen tot deze onverkwikkelijke „staking" zijn geweest Moge de vrede in 1925 zoo het al niet geschied ia spoedig keeren daar aan den Veluwe-rand Rubber-asphalt-bestrating. Het Utr Dbl deelt. mede. dat de direc teur van Gemeentewerken te Utrecht zich tot dien heer Haagen te De Bilt gewend heeft met het. verzoek ongeveer 800 vierk. M rubber-asfaltdek tè willen leggen op de Bilt straat, aldaar, te beginnen aan den kant van den Wittevrouwesingel. Dit mengsel van rubber en asphalt is in ster ke mate geluiddempend en maakt een weg berijdbaar voor het zwaarste vervoer. Zeearend. Op de terreinen van den heer A. G. Kröl- le.r onder Hoenderloo is op Nieuwjaarsdag een zeearend levend gevangen De roofvo gel, die een vlucht van 2,50 M". heeft werd aan Burgers Dierenpark te Arnhem ge schonken en gisteren daarheen overge bracht. Heil en zegen! Cling© Doorenbos dicht in „de Tel.": Pa's hoed woei vijf keer in een plas En drie keer in de goot; En met zijn nieuw confectiepak Ging Jantje in de sloot Mama heeft er haar mantelpnb Ha-ar laatste-mode-hoed, Benevens hare paraph» Compleet bij ingeboet En dakloos is het kolenhok, Op zolder is het nat. Een schoorsteen staat op kwart, voor tien Het kippenhok ligt plat-. Een serre-mit wordt ingedrukt, De schutting: uit elkaar*, Een gieTwind en een lucht van lood, Dit is het nieuwe jaar Er wordt gebeld, en als de deur Net open is gedaan, Dan blaast de storm de muren leeg, Geen snuisterij blijft staan. „Veel heil en zegen", zegt een joch Met hebberigen blik. De ruit der tochtdeur slaat aan gruis De tegenwensch isvan 't zelfde. Bepichtsss Moord op een Spaansch mijndirecteur. Uit. St. Sebastian wordt, gemeld, hoe een mijnwerker den directeur der mijnen van Arnabal met een revolverschot dood de en zich vervolgens zelfmoordde. Ingenieuze dieven. Het onderzoek inzake den bankroof te Genua- op den tweeden Kerstdag, leidde tot sensaiioneele ontdekkingen. Zelfs op de bioscoop werd nooit een vernuftiger' in braak vertoond, dan die, geënsceneerd in de Banca Commerciale Veertig dieven moe ten nachten lang hard gewerkt hebben, om diep onder het plaveisel den horizontalen tunnel, waarlangs de bende in de kluis van de bank binnendrong, uit te graven. Des nachts braken zij gedeelten van de bestra ting weg, maar tegen den morgen was alles weer keurig hersteld In den tunnelt werden een luchtververschingstoestel eni een acetyleen-snijvlam-apparaat gevonden} Onder het bankgebouw trof men touwen).' kettingen, waterproef asbGstplaten en alletj lei modern gereedschap aan. Het eerste spoor leidde naar een kelder op vrij groo-' ten afstand van de bank gelegen. Er be-' vond zich daar ee.n electrische'installatie' De eigenaar van het huis beweerde, dat; hij den kelder eenige weken' te voren ha dij verhuurd aan een persoon die hem een- lid maatschapskaart van een bekende club had) getoond. Onder den kelder was een holte waarin hamers, spaden, leege flesschen en] andere voorwerpen verborgen waren Hef' verdere onderzoek leidde tot de ontdekking vau een kelder, vanwaar men do onder do kluis gelegen machinerieën kon controlee-, ren. Voorts bleek, dafc electrische installaJ' ties j.oo waren opgesteld, dafc een groot'; gedeelte van den tunnel keurig kon worden!' verlicht, terwijl eveneens was gezorgd voor goede ventilatie In een waterdichte verpakking vond menj onder de kluis al het gebl dat uit dc. bank was geroofd, verborgen. Een hermetisch', gesloten doos bevatte obligaties, aandee-' len en andere effecten; echter ontbrak eert gedeelte van het gestolene Men is thans doende, het rioleeringsstelsel van Genua' aan een nauwkeurig onderzoek te onder werpen'. f Een vuurbol-gegchiedenis In Wa'es. Naar uit Aberystwyth (Wales) aan de .Chicago Tribune" wordt gemeld, is daar tijdens den storm van 31 December eep; gloeiende vuurbol uiit den hemel neerge komen in den tuin van een boerderij. Allé ruiten sprongen in stukken, terwijl da, grond 100 meter in den omtrek als ver schroeid was. De boer en zijn gewin wer-r; den te veel verschrikt, dan dat zij in staat rijn nadere bijzonderheden over deze vuur bol-geschiedenis te geven. Een postbode die zich op 5 K.M afstand bevond, heeft' echter alles goed kunnen waarnemen. De rol van Horihv ter.~~c.yp Karl in 1920 Keizer Over den la&tsteii Oostenrijkscben k«d- zer zijn pas een verzameling historische bijzonderheden gepubliceerd, samengesteld uit aanteekeningen van Keizer Karl zelf en notities over zijn uitlatingen Het boek is verzorgd door baron Workmann, Karl's laats ten secretaris, en keizerin Zita zelf beeft hier en daar hulp verleend. Heel bij zonder is dat gedeelte van bet boek. waar Karl zelf beschrijft boe Horbhy óp 27 Maart 1921 te Boedapest den in. alle stilte goarriveerden keizer-lconing ontving Het onderhoud tusschen Karl en Hor thy duurde twee uur en al dien tijcl werd' „om de macht gestreden". Kaïi vroeg op vriendelijken toon aan Hortby, dat hij hem de regeering zou overdragen. De Kei zer gééft een deel van bet gesprek aldus weer: Hortby': ,,Wat biedt Uwe Majesteit mi^ wanneer ik thans aftreed?" De Keizer meende "verkeerd begrepen k hebben en vroeg: -,Hoe bedoelt u dat?" Hortby: „Ja. wat geeft Uw Majesteit mij daarvoor?" Hij strekte bij deze vraag zijn geopende hand uit. Was zijn bedoeling geld-of goed? Of was het maar een vage beweging? „Ik voelde zoo'n weerzin in mij opko men", vertelt- de Keizer, dat ik met de grootste moeite zou antwoorden: ..Maar wat wilt u dan eigenlijk?" Hortby: ,,Wel, ik wil weten wat Uwe Majesteit mij biedt-" Ka-rl beloofde dat hij den rij les bestuur der een zeer hooge positie zou geven. „En wat hpeft Uwe Majesteit mij nog meer aan te bieden?" vroeg Horthy. „Ik zal den liertogstitel, welke ge u zelf hebt verleend, bekrachtigen." Hortby zei verder, dat hij nu niet aart zichzelf mocht denken, maar alleen aan het arme Hongarije. Wat zal er van hef land worden: revolutie, de groote en kleh- ne entente rukken binnen. Na deze patriottische ontboezeming eischte Horthy voor zich zelf bét opperbe velhebberschap op. De Keizer beloofde dit^ maar Horthy had nog meGr verlangens. .,Ik wil ook weer admiraal worden." ,,Goed, wanneer wij weer een vlooi- heb ben, zult gij het commando voeren", ze» Karl. FEUILLETON. door ANDRé LICHTENBERGER. (Bekroond door de Fransche Akademie). Nadruk verboden. 8) Dien avond, met rijn klein moesje aan rijn hoofdkussen, verricht Trott rijn avondgebed als naar -gewoonte. En wan neer bij dezen zin zegt: Leid ons niet In bekoring, maar verlos ons van den kwade! dan valt er iets lauws op rijn blank voor hoofd. Haar Trott voelt niets: hij slaapt ïeetls den slaap der rechtvaardigen n De Lessen van Miss Mijnheer Trott, daar is Miss, die op U wacht. Trott houdt zioh van den domme en tuurt met het onverschilligste gezicht van 'do wereld door het venster naar buiten, j Hó, Trott, eegt moeder, hoort ge ndet dat Jane je roept? Trott kijkt naar rijn mama op alsof bij nergens kwaad van weet, en cmt- Voordt dan wrevelig: Toch wel mama. Maar het begint Inij aardig te vervelen, hoor, om met *(Miss uit te gaan! Mama fronst streng de wenkbrauwen, (doch niet al te streng. J' 1 Vooruit nu als een zoete jongen, ga 1 Hauw mee en onthoud goed de geschie- denitssen die Miss je .-zal vertellen. Op het ontbijt moet je ze bij mij komen op zeggen. Schoorvoetend gaat Trótt heen. Droef geestig levert bij aan Jane zijn lichaam over, dat rij in een kleine trui steekt en biedt haar gelaten zijn schedel aan, dien rij met een muts vol linten siert. Hij denkt er met weemoed'aan, dat hij weer naar de geschiedenissen van Miss zal moeten luisteren. Gelukkig maar, ddt mama geen gevolg geeft aan haar bedrei ging: immers, Trott weet bij ondervin ding, dat hij het ontbijt zijn lieve kleine mama te veel dingen aan het hoofd heeft om nog te denken aan hetgeen zij dien morgen heeft gezegd. Miss is tot de tanden gewapend. Een grasgroene sluier tempert de levendige kleuren van haar gelaatsteint. Haar on metelijk lange slingerarmen eindigen in een Schotsch zonnescherm en een boek in roodgelen band. Haar knokerig lichaam heeft het uiterlijk van een kolenzak die te dun is en te vol: onder de bruine serge liggen geduchte oneffenheden verborgen; wanneer men zich per ongeluk er aanstoot heeft men kans blauwe plekken op te loopen. Van voren alleen, van den hals tot aan de voeten, is alles recht-, alles ef fen en plat.Het heele systeem van vrouwen studies van den kleinen Trott die eiken morgen over dit onderwerp diepgaande overwegingen opbouwt-, stort als een kaar tenhuis in elkaar. Miss biedt baar magere hand aan Trott die, om haar te hereiken, zijn arm zoo ver mogelijk uitstrekt. Met kracht neemt rij hem heet en zet zich dan met machtige stappen in beweging, terwijl Trott met versnelden galop tracht gelij ken tred te houden. Wanneer men de twee voorhij ziet -gaan dan zou men ze het best kunnen ver-gelij ken met een sprinkhaan op zeer hooge pooten vergezeld van 'n heel kleinen kever Miss begint met haar gewone vraag te stellen: Trotf, welke is gister uw grootste zonde geweest? Trott heeft er een afkeer, een harlgron- digön afkeer van om op deze manier een gesprek aan te knoopen, Hij moet zich dadelijk overgeven aan vermoeiende en onaangename geheugenoefeningen. Maar hij is wel verplicht te gehoorzamen. Gis ter heeft Trott veel zonden bedreven. Welk zou nu wel de grootste zonde geweest zijn? Hij heeft zijn glas om-ges tooten bij het ontbijt, hij heeft groenten op zijn hord laten liggen, en bovendien heeft hij drie keer om crème durven vragen. Hij heeft een beetje inkt gegoten in de kof fie van de oude Therese om het gezicht eens te zien dat de oude meid zou trekken wanneer zij zou drinken; hij heeft zich dan ook stuipen gelachen. Hij heeft Puss in de salon opgesloten zonder erg er in te hebben. Wat uit deze nalatigheid is voortgevloeid zal Trott niet vertellen, daar is hij veel te netjes voor opgevoed, maar mama heeft het wel geroken. Zeker, het is de schuld van Puss, maar ook een- beetje van Trott. Dat is allemaal heel erg, maar daar is nog erger. 0 ja' daar komt de grooto zonde: gister heeft mama Trott meegenomen naar den tandarts om een heel klein gaatje te laten vullen dat hij in een tand had. Toen Trott de flauwe at mosfeer van de folterkamer tegen walmde, toen hij den tandarts zag, den grooten leuningstoel, de stalen instrumenten, dé radertjes, de tangen, de vijlen en al de adere folterwerkluigen, toen is hij woest uit al zijn macht met armen en beenen beginnen te slaan en te balken precies als een ezeltje, zoo erg dat zijn mama er hee- lemaal door van streek werd gebracht, dat zij haar zakdoek heeft genomen én op de sofa is beginnen te schreien. Toen Trott dit zag heeft Liij zich rustig laten behandelen. Maar dat neemt nu niet weg dat bij heel ondeugend is geweest. Arme mama! Om te bekomen van de emotie heeft rij in de lunchroom twee glaasjes likeur moeten drinken en een drietal ge bakjes moeten gebruiken. Trott heeft er voor belooning ook een gekregen. Thans heeft Trott zijn biecht gesproken. Miss is aan het woord en zegt: Ge hebt gister gezondigd door ge brek aan moed. Vandaag zal ik u voor beelden noemen, getrokken uit de geschie denis der oude volkeren en de geschiede nis der moderne tijden. Vooral de geschie denis van Engeland levert doorslaande bewijizen dat in dit land de deugd van moed talrijke beoefenaars vinds. Trott loost een zucht. Dat antwoord had hij wel van te voren kunnen raden. El- ken morgen, nadat hij zijn voornaamste zonde heeft opgebiecht, somt Miss hem voorbeelden op van de deugd, waar legen hij gezondigd heeft, voorheelden ontleend j aan de oude en de moderne geschiedenis, meer bijzonder echter aan de geschiede nis van het Engelsche volk. Het schijnt namelijk dat in Engeland alle deugden buitengewoon welig .tieren.Daarom zijn in de verbeelding van Trott alle helden ge- -dekt met platte petten, gekleed in geruite jassen met korte broeken en groote gele schoenen, waardoor zij soms een polsier- lijk uiterlijk verkrijgen. Op zekeren dag heeft Trott aan -Miss hekend dat hij Marie de Milly aan de ha ren heeft getrokken. Met het doel hem nu de schoonheid van de vriendschap aan te toonen, heeft ze hem de geschiedenis ver haald van Achilles en Patrocles, Sedert dien stelt Trott zich te allen tijde do twee helden voor onder de (rekken van twee negerzangers die in het stadscircus zingen en dansen: het zij de tweelingen Whillal- loo. Socrates is zeker die oude heer met een gouden bril op en oen geheel rose ge zicht die alle dagen op dezelfde bank komt zitten naast Xantippe, wier vervaar lijke slagtanden een wreed en bloeddor stig karakter verraden. De Eerwaarde heer Webster slelt. den II. Lodewijk voor die zoo vroom was en zoo heilig. Maar de zonderlingste rollen zijn toevertrouwd aan een dikken vetten rooden Engelschen koetsier, die een sierlijk rijtuig bestuurt, met twee paarden bespannen, en in,dat rij tuig zit steeds een oude dame met- een meisje. Achtereenvolgens is dozo koetsier Frans I geweest, Ajax, Julius Caesar en Cm :u wc1!.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 14