i Neutraal is in de kolonie alléón de go uveraemen ts-inriöji ting Groot-Gh a ti l Ion Wij zien ons dan ook verplicht hier piet klem te protesteeren tegen een voor telling van zaken als hierboven weerge geven en wij doen daarom een ernstig Iberoep op de Katholieke bladen in het ^Moederland om dit, ons protest, in hunne kolommen op te nemen, als waarschu wing tegen deze chantage. Het is n.l. niet de eerste maal dat van 'deze misleidende voorstelling gebruik is gemaakt om geld voor Beühesda los te krijgen ook van niet-ProtestantenNog onlangs werd hiervan een zeer ergerlijk staaltje geleverd. Wil men een zoo sympathiek doel als 'liet onderhavige verwezenlijken, ons goed. Wdj juichen het zelfs toe. Men he- diene zich evenwel niet van een valsche vlag om zijn lading te dekken en onthem de zich van misleiding van zulk laag al looi als bier het geval is. Men bederft er op den duur slechts zijn taak mee en teekent zich zelf door het aanwenden van zulke middelen. OffOEÜWIJS de gelijkstelling. In een artikel in „He Maasbode" wordt ler op gewetzen, dat er gemeentebesturen zijn, die aan de bijzondere scholen niet pukeeren een bedrag, waarop deze aan spraak kunnen maken omdat zij het bedrag van de kosten voor het openbaar Onderwijs drukken door er niet de min- ple administratiekosten bij te rekenen. Ook het gemeentebestuur van Leiden ïrok zich blijkbaar van die evenwichtsver- jBtaring weinig aan, zegt. de schrijver van genoemd artikel, toen het bij de vaststel ling van het gemeentelijk overschot over 1923 op de vergoeding der exploitatie kosten van eenige bijzondere scholen het geschat gedeelte der door de gemeente ge maakte administratie-kosten, ten behoeve ;jvan het openbaar lager onderwijs, buiten rekening liet. Met deze vaststelling namen de 4 school be-luren echter geen genoegen en de be slissing werd ingeroepen van Gedep. Sta ten van Zuid-Holland. Het College overwoog: dat „salariskos ten, kosten van verzekering tegen onge vallen en pensioenkosten van in dienst der gemeente zijnde personen, die op eeniger- lei wijize direct of indirect arbeid verrich ten ten behoeve van de openbare scholen, waaronder begrepen ambtenaren ter ge meentesecretarie", dat een deel dezer kos ten in aanmerking moet komen bij de Verrekening van de gemeentelijke vergoe ding. Al moge uit de gemeenterekening het juiste bedrag dier hierbedoelde kosten niet kunnen worden afgeleid, ^daardoor mag nog niet een krachtens de wet aan die bij zondere schoolbesturen toekomend recht illusoir worden gemaakt. Bij gebreke van een in de gemeenterekening duidelijk aan wijsbaar bedrag zal moeten, worden vol staan met een raming daarvan. Hie ra ming, aldus Ged. Staten, ware te bepalen lop f 0.50 per leerling, zoowel voor het ge woon als voor het uitgebreid lager onder- Wijs. We zien hier dus, dat Gedep. Staten, van Zuid-Holland den knoop hebben durven doorhakken en de consequenties van een eenmaal aangenomen beginsel durven aan vaarden. Heze beslissing is voor de bijzondere echolen ongetwijfeld van belang. En de besturen zullen goed doen ter dege te letten op de Raadsbesluiten, waar bij straks de vergoeding over 1923 en het voorschot over 1925 zullen worden vast gesteld. Wanneer de administratiekosten als factor worden verwaarloosd', dan weten zi thans bij welk college zij met succes om recht kunnen aankloppen. Land» ew Taaiaiiisgai^y De Rundvee-fekkerij in AEkcmade en Wou brugge Twee antwoorden kwamen in op de vraag waarmee het vorige stukje met dit opschrift eindigde. Of ze juist zijn laat ik geheel aan het eigen oordeel van de betrokken personen over. Het eerste antwoord vond ik wel heel gek. Hat het juist is, wil er hij mij moeilijk dn, maar mijn zegsman houdt het vol. Omdat veel veehouders in die gemeenten behooren tot mijn kennissen, weet ik dat bet nie! geheel opgaat, en deel ik dit ant woord dan ook niet anders mede dan on der voorbehoud dat bet niet op alle veehouders van toepassing mag worden beschouwd. Men zal wellicht nieuwsgierig zijn welk dit antwoord was, welnu het luidde kort en krachtig: „Ze hegrijpen er niks van". Als ik zeg: „Och kom", antwoordt hij: ,,'t Is echt hoor, ik meen het, en sta er ,voor in dat het waar is". En als dan weer mijn tegenwerping luidt: „Ze weten toch wel hoeveel Kilo grammen melk 'n beste melkkoe geeft in een jaar, wat 'n matige melkgift is, en wet men als slecht of onvoldoende be schouwt. ze weten toch wel welk vet gehalte hoog is en wat een laag gehalte is - 7-e weten toch wel hoe lang een nor male melkperiode is, en meer van die ge wone dingen*', dan antwoordt mijn zegs man: ..En er zijn toch zoon hoop die van dat alles niets of zeer weinig snappen, die alleen maar zich ren idéé kunnen vormen over de waarde die een koe heeft als ano.'kkoo, als men zegt hoeveel pintjes ze geelt op een maal, en die zoodra men mot andere opgaven of cijfers gaat werken, direct de kluts kwijt zijn". Het behoeft zeker geen nadere verkla ring, dat mijn verbazing groot was Hierbij hebben wij de eer U te berichten, dal op 1 Januari a.s. de contractueele verbintenis tusschen ons en de Nierme Leidsche Courant eindigten dat vanaf dien datum de N. L. C. niet meer door ons wordt gedrukt. Ten eiiule mogelijke onaangenaamheden te voorkomen, ver zoeken wij U beleefd alle advert.-copieèn, clichê's, ete. rechtstreeks aan om Bureau, Rapenburg 10, te doen bezorgen of af te geven aan onzen vertegenwoordiger, die U op geregelde tijden bezoekt, terwijl U zich onder telefoonnummer 935 met ons Btt/reau in verbinding kunt stellen. DE DIRECTIE. Als 'n boer nu eens niet precies weet welke ec-heikundige processen achtereen volgens noodig zijn, voordat zijn stalmest is omgezet in voedzaam gras, dat is nog daaraan toe, maar dat iemand d'ie van de melkerij zijn hoofdbesta.au heeft nog niet eens zou weten hoeveel melk een koe geeft per jaar, en welk vetgehalte men daaraan gaarne ziet verbonden,neen 't is een onwaarheid als een koe. Als 't waar was, dan moest alles wat boer is nog noodig naar den landbouwcursus. Nu schiet het me juist te binuen dat ik eens hoorde dat juist in die streek nog zoo zelden een dergelijke cursus werd ge houden, en dat, als er eens een werd ge organiseerd, deze ook nog maar zoo matig in de belangstelling van de boerenvaders en boerenzoons mocht deelen. Ja, als dat zoo ie, dan ds 't niet zoo'n groot wonder, dat men zelfs 'n eenvoudig ding als 'n melklijst niet eens begrijpt. Maar dan bestaan er werkelijk reden voor bezorgdheid voor den boerenstand in die streek. Wie niet zoo'n klein beetje meeleeft met zijn tijd, wordt ontegenzeg gelijk daarvan te een of andere tijd de dupe. Het, geldt voor een boer evengoed als voor een zakenman, en als doze toestand, in deze omgeving wordt bestendigd^ werpt het een zware verantwoordelijkheid, voor al op hen die als leidende personen door en onder de boeren worden beschouwd. Het is een stilstand in de algemeens geziene ontwikkeling, waarvoor te zijner tijd de geheele streek zal moeten boeten, als ze het nu al niet doet. Nu het tweede antwoord. Het luidt: „He boeren zijn er te welge steld, te rijk". En dan vervolgt mijn tweede zegsman: „Het komt er voor hen niet op aan het laatste er uit te halen. Of ze er al een koe tusschen hebben (of meerdere) die te wei nig geeft, dat doet er niet toe, ze komen er toch wel, daar blijven ze wel hoer om". Of dit antwoord juist is? daarop moet iemand dit dat heter weet maar antwoor den. Wel heeft onder geleek endo den in druk dat onder de boeren uit het Lage- land en Rijpwetering, met die van Hoog- made, Of wegen en. Woubrugge, menigeen er nogal warmpjes in zit, maar 'het eind oordeel zij aan den belastinginspecteur. Men moet saoh echter wel verbazen over het opgeven van zoo'n reden. In streken toch, waar over het algemeen de boeren arm zijn, vraagt men aller eerst wat bet kost, en dan stelt men de menschel! gerust met de mededeeling dat de zaak goed aangepakt en met beleid uit gevoerd, niet zoo duur behoeft te komen. Juist voor 'n paar dagen las ik dat de meeste vereenigingen ininder kosten dan één cent per koe en per dag. Hus voor 'n luttel bedrag weet nnen alles van zijn vee, waarnaar men tot dusver moest gis sen. He gedachtengang van die zegsman no. 2 snap ik echter nog niet. Medelijden hebben altijd bij mij opge wekt die veehouders, die meenen de kos ten van melkcontrole niet te kunnen dra gen, omdat iedereen weet dat detze meer dan verdubbeld terug komen. En nu zou den menschen die 't best kunnen doen, zich hiervan afkeerig toonen omdat ze 't- wel kunnen stellen zonder de voordeelen die deze oplevert. He heer Tukker, veeteelt-consulent voor Zuid-Holland, deelde onlangs te Alphen nog mede, dat in Friesland, waar van alle vee wordt gecontroleerd, het vetge halte zooveel was verhoogd, dat de melk van 1923 daardoor 2 milioen gulden meer waard was, dan zo zou zijn geweest als het gehalte nog gelijk was aan 20 jaar geleden. In raadselen wandelt de mcnsch op aarde! Als men vraagt: „Waarom vormen de gemeenten Alkemade en Woubrugge zulk een uitzondering op het terrein van de rundveefokkerijV" dan antwoordt de een: „He boeren zijn er te(dat woord schrijf ik maar liever niet neer) en een ander zegt: „Ze zijn er te rijk". Samenvoeging van deze twee woorden geeft het woord: „rijkdom" Als in de betrokken streek eens men schen, die beschikken over een rijkdom van goed inzicht, eens de koe hij de ho rens pakten, wie weet boe spoedig Rijp- wetering, Hoogmade of Oud Ade zou heb ben zijn fok- en controle-vere-eniging. In de omgeving bestaat voldoende gele genheid voorlichting en leiding te zoeken, ze zal met zeer veel genoegen gegeven woTden. J. W. BAKKER De waaide van melk voor schoolkinderen. In „Het Alg. Zuivel- en Melkhyg. Wkbl." komt een belangwekkend artikel voor, maar aanleiding van een door de „National Milk Publicity Council" te Bir mingham uitgevoerde proef over den in vloed van het drinken van melk op den gezondheidstoestand, de gewichtsvermeer dering en het haemoglobingehalte van kinderen. He proeven strekten zich gedurende vier maanden uit over twee schoolklasen, ieder van 15 jongens en 15 meisjes. He eerste klasse bestond uit slechts gevoede tinde ren, de andere vormde de controle. He kinderen der eerstgenoemde klase kregen tweemaal daags, n.l. te 10.15 v.m. en om 3.15 n.min verzegelde flesclien 14 pint melk en tiwee biscuits; de kinderen der controleklasse ontvingen gedurende de eerste 2 maanden geen melk, in de daarop volgende 2 maanden wel. Aan het uitvoerige art'kel ontleenen wij de volgende bijzonderheden: In de eerste 2 maanden was de ge- wichtstoeneming bij de slecht gevoeden, die melk ontvingen, aanmerkelijk grooter dan bij de controleklasse. Heze „over winst." werd minder in de tweede 2 maan den; de vermindering was echter beter merkbaar Irj de meisjes dan bij de jon gens. He jongens der controleklasse ver toonden een groote toeneming in de twee maanden waarin zij «elk dronken, maar de meisjes dezer klasse kwamen minder aan dan in die eerste periode. Toch ver toonden zij nog een groolere toeneming dan de sl'eoht gevoede meisjes in dezelfde periode. Be haemoglobin-percentages leverden eenige zeer belangwekkende bijzonder heden op. He slecht gevoede jongens won nen veel in de eerste periode, maar veel minder in de tweede, hoewel de gewichts- toeueming in beide perioden niet veel ver schilde. He jongens der controleklasse daarentegen varieerden weinig in haemo- globin-toeneming in de twee perioden, of schoon de gewichtstoenemiug overwegend was in do tweede 2 maanden. Men moet daarbij in aanmerking nemen dat deze in dividuen geen achterstand in haemoglo bin hadden in te halen. Wat de meisjes betreft, was de haemo- globin-toeneming meer gelijk in de 'twee periodes, voorzoover de sïiecht gevoeden betreft, ofschoon in de laatste perode de gewiehtsfoenemirg veel minder was. He groot-ere winst aan haemoglobin schijnt hier verbonden te zijn met een geringere gewichtsvermeerdering. Iudien dat zoo is, zon het de cijfers der meesjes van de con troleklasse verklaren. Bij deze was de vermeerdering tijdens de periode van het melkdrinkpn geringer dan in de vooraf gaande 2 maanden, maar de toeneming in haemoglobin was veel grooter. Over de geheele 4 maanden gorc-kend, is het percentage der vermeerdering, zoo wel in gewicht als in haemoglobin prac- 'tisch gelijk voor jongens en meisjes van de categorie der slecht gevoeden. Heze kinderen, die dus extra mellk gebruikten gedurende 4 maanden, zijn slechts 'in wei nig minder in gewicht, toegenomen da.n den melk gebruikten, terwijl hunne toe neming in haemoglobin veel grooter was. He onderwijzers dezer kinderne hielden normale kinderen, gedurende 2 maan den in school onder .speciale observatie en konden spoedig waarneembare verbeterin gen rap porteer en bij degenen, die melk gebruikten. He kinderen waren helderder van geest en levendiger, hun schoolwerk was heter; zij schenen minder gauw ver moeid en zich heter te kunnen concentree- ren. He moeders spraken van een duide lijk blijkende groofere opgewektheid en in bepaalde gevallen werd gewag gemaakt van beteren eetlust en afwezigheid van hoofdpijn. Eén maand na he't verstrekken, der melk trad eenig gewichtsverlies op, bet minst nog bij de controleklasse- He haemoglohin- perceiitages vertoonden maar weinig ver andering;- er was een geringe teruggang in het. percentage bij alle klasse, met uitzon dering van de jongens der controleklasse, die een geringe stijging vertoonden. Zoo wel de onderwijzers als de ouders rappor teerden een teruggang in de geestelijke gesteldheid, helderheid én de opgewekt heid der kinderen. Resumeerend. heeft men de volgende fei ten kunnen vaststellen: 1. Een aanmerkelijke verbetering in geestelijke en lichamelijke kracht en le vendigheid. 2. Een spoedige verbetering van het haamoglobin-gehalte van het bloed. 3. "Verbetering van de mate der ge wichtstoeneming en van de voeding, bere kend volgen-s verschillende methoden van onderzoek. uit BE omüEmm BOSKOOP. Personalia. He rijksveldwachter Burg graaf alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het Brigadiers-examen. HILLEGOM Gemeenteraad. Gistermiddag te 1.45 hield de Raad de zer gemeente een openbare vergadering. Tegenwoordig de burgemeester en 11 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Hoog moed. He Voorz. doet voorlezing van het gebed. 1 He notulen worden na een kleine op merking van den heer Vermeer goedge keurd. 2. He ing stukken worden voor kennis geving aangenomen. 3 He lieeren Vooren, Klaver, Fijma en Vermeer worden herbenoemd tot leden der Gascommissie,. 4. He lieeren Hoogmoed en Van Houten worden herbenoemd als leden van de Ga rantie-oommissie. 5. In de vac. J A van Ham wordt als lid van het Scheidsgerecht Ambtenaren- Reglement gekozen de heer F. C. van Lie- rop Jzn.; herkozen wordt de heer Vooren, tot plaatsverv. leden worden herkozen de lieeren J O Groot en A J Degens 6 Tot gemachtigden voor de vergadering en van aandeelhouders der N.V. Elektriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sa-s- senheim, worden op voorstel van den heer Vooren met alg. st. gekozen B en W 7. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herkozen de heer J C Groot 8 Tot leden van de Comm. v. T. op het L O worden herkozen de lieereu J G Baas en J Vcldhuyzen van Zanten Gz. 9 Verzoek van het Informatiebureau der Ned. Ver. „Landverhuizing" om toetreding als lid B en W stelleai den Raad voor niet toe te treden, welk voorstel met alg. st. wordt aangenomen 10 Voorstel tot verlenging van den ont- xuimingstermijn van onbewoonbaar ver klaarde woningen. De heer Van Houten wenscht te verlengen, totdat de woningen vari Patrimonium klaar zijn. Weth De Vreugd ontraadt aanneming van het voorstel-va-n Houten, daar hij er moeilijkheden van vreest. De Voorz. wijst er nog op, dat de wettelijke termijn 6 maanden is Het voorstel van B en W wordt hierna met alg. st. aangenomen, de woningen mogen dus nog max 6 maan den bewoond blijven IJ. Verzoek fa. J van den Bosch tot plaatsing van een hek voor haar woning aan den Stationsweg voor de rooilijn De heer van de Loo vindt de weg daar te smal en wil den afstand grooter maken. Weth. de Vreugd zegt, dat alle hekken staan tot wederopzegging; deze aanvrage w.eigeren zou hard zijn Het verbroeden van den Stationsweg zou spr. zeker toe juichen, doch aan den anderen kant. De gevraagde afwijking van de rooilijn wordt, toegestaan. 12. Verzoek van de vereeniging ..Moeder- schapszorg" te Heerlen om subsidie. Weth. Balvers stemde in B. e,n W tegen het afwijzen der subsidie. Heze Weth. wil kort motiveeren. waarom hij voor dit jaar f 25 subsidie wil geven. Deskundige oplei ding voor vroedvrouwen acht spr. ee,n al gemeen belang; het leven van moeder en kind is in die critieke o ogenblikken in ge,- vaar, afgescheiden nog van de verdere, ge volgen Welke mensehen maken verder van deze verloskundige hulp gebruik? De arme en kleine luiden Spr. zou het als een sympathieke daa<-] beschouwen dit kléin bedrag te geven en hoopt, dat de, meerder heid van den Raad liet gevraagde zal toe staan De heer Vooren is het. in veel eens met Weth. Balvers, doch er is geen gebrek aan opleiding. Spr. herinnert aan hetgeen er in de Tweede Kamer over. gezegd is, en wil het resultaat van dat onderzoek af wachten. De heer Lóeralrker merkt den heer Vooren op, dat het in de Tweede Kamer ging over f80000 meer. Spr. is het met den weth. eens en zal voor subsidie stemmen. De. heer Selhorst is er ook voor. De lieeren Jansen. Vermeer en Fijma zullen tegenstemmen. He Voorz. brengt he.t voorstel de.r meerderheid van B en W. in stemming. De stemmen staken: 6 voor en G tegen Tegen alleen 6 Katholieken, voor 1 Katholiek (de heer van der Loo) en 5 anderen. In de volgende vergadering moet hierover opnieuw gestemd worden 13 Verzoek van de Gymnastiek-vereen. ..Kracht door Oefening" om subsidie. Ho •gevraagde subsidie, (f 156) wordt met alg. st. verleend. 14. Opmerkingen van Ged. Staten om trent de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld. He heer Vermer vraagt, of ingeval deze wijziging wordt aangenomen aan zijn vroegere bezwaren wordt tegemoet De Voorz. geeft verklaringenwaarna de verordening wordt vastgesteld. (Wordt vervolgd). IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub baar jaarvergadering, onder voorzitter schap van den heer J. H. M. Balvers. Het jaarverslag wees een kleine achter uitgang van leden aan. De penningmees ter sloot zijn kas met een batig saldo van ruim f300 en werd onder dankzegging gedeckargeerd.De heeren M. de Groot en H. Schilpzand Rz. werden als bestuursleden herkozen; de heeren M. Koek, S. Nieuw- kamp en G. J. Janssen als hoofdcommis saris. Bij de rondvraag werd gewezen op een meerdere beschutting der baan; wegens de daaraan verbonden hoogo kosten werd deze zaak aangehouden. Verder werd be sproken het maken van een consumptie- tent, waar-voor een teekening zal worden ontworpen. He penningm. klaagde over het bij bosjes terugsturen der contribu tie-kwitanties, hetgeen scherp werd afge keurd Besloten werd dat deze nog een maal zullen worden aangeboden; weigert men dan weer, dan zal indien de baan geopend wordt i-j het boetestelsel worden toegepast. He gegeven wenk geldt dus als laatste waarschuwing. He heer W. Tan Zanten (Wdlkelmiualaan) heeft op zich genomen, de nog onbetaalde kwitanties te innen, waarvoor de Voorz. hem ten zeer ste dank zei. PakelpcsMarieven. *-* He paketpost-ta- ricvcn voor Huilschland worden met in- Gemeentelijke P.ankModitijna gemeentelijke vischverkoop. Aan den Gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is VRIJDAG ver krijgbaar: schelvisch a f 0.15— f0.1.8 f 0.22—f 0.24f 0.40, schol af 0.10 f 0.15—f 0.22—f 0,30—f 0.50, kabel jauw a f 0.45—f 0.50 (geh. Kabel j. a f 0.39 per pond en haring k 1 0.05 per stuk. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 31 December 1924. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen aan Gebrs. Eshuis en rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot uitbreiding van de meubel fabriek in het perceel Schoolsteeg Ns. 9 —11, Sectie G ns 1309—1310. Katholieke fêgeiasfa LEIDEN. Vrijdag R. K. Houfcbew. en Meubelm. Bond Bondsgebouw, te 8 uur ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Donderdag. „De Meid"s Schouwburg, te De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt waargenomen van Maan dag 29 Dec. tot en met Donr_jdag 1 Ja nuari a.s. door de apotheken van de hoe ren D. J. v. DRIESSUM, Mare 76, telef. 406 en W. PELLE, Kont-Rapenburg 12, telef. 594. Van 2 Jan. tot en net Zondag 4 Januari door de apotheek van den heer C( B. BUIJSTER. Nieuwe Rijn lo, telef. gang van 1 Januari 1925 verlaagd tot de volgende bedragen: Paketten van '1 K.G. f 0.60; van 1—5 K.G. f 1. KATWIJK AAN DEN RIJN R.-K. Volksbond. Gisteravond gaf de R.-K. Volksbond een buitengewone ver gadering in de zaal Fennes, onder voor- zittersdhap van den heer C. v. d. Marei. Er was ook toegang voor niet-lèden tegen betaling van een kleine entree. He weleervv pater van Steen S.J., gaf een lezing met lichtbeelden over Italië, voornamelijk Ro me We zullen hierover kort zijn. Het zou te veel plaatsruimte vragen uitvoerig te melden wat we te zien en te hoeren kregen Dit kunnen we echter zeggen: de aanwe zigen hebben genoten van do prachtige heelden, die op het doek verschenen en de duidelijke toelichting die pater v Steen hierbij gaf. Die thuis bleven hebben zeer veel verzuimd. He Voorz. was zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij pater van Steen grooten dank betuigde vóór den mooien en leerzamen avond en (.evens den Wensch uitsprak zijneerw. nog meerdere malen hiervoor bereid te mogen vinden. He opkomst was, naar we dat gewoon zijn, goed, al hadden er meer. aanwezig kunnen zijn. NIEUWKOOP. Inenting. De köStelooze inenting zal plaats hebben op Donderdag, 8 Januari, des 's middags 12 uur, in een der lokalen der 0. L. School. Personalia. De heer M. Lanlans, se-* dert 1921 hoofd dor Christ. School alhier, is in gelijke functie benoemd te SHedxecht NOORDEN. Inenting. Op Woensdag 7 Januari, zal in een der lokalen der O. L. School gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting. ZQETERWGUDE (Dorp). Ziekenfonds. Vrijdagavond te 9 uur houdt het R.-K. Ziekenhuisfonds „St. An- toniusvan Padua" zijn jaarvergadering in het Patronaat®gebouw. Ret bestuur ver trouwt natuurlijk op een flinke opkomst, opdat men kan liooren hoe nuttig zulk een vereeniging is. STUBSflIESJiüS Gevaar me? autobussen. In het „Handelsblad" schrijft zekere de J.: De vorige week begaf ik mij in een der stadsautobussen te Leiden, welke bestuurd werd door een ongeveer 18 a 20-jar;gen jongen; naast hem zat een collega van den zelfden leeftijd. Even aan het rijdeii, stak de een zijn sigaret, de ander zijn pijp op; zij wierpen de brandende lucifer weg, vlak hoven het benzinereservoir. Toen ek de luitjes op het gevaar daarvan opmerk zaam maakte, lieten zij mij het opschrift in de Wtf^h lezen „Roolcen geoorloofd""" Het wordt nu toeh werkelijk tijd, dat hier aan door autoriteiten paal en perk wordt gesteld, ten einde ongelukken, zooals nog onlangs (te Raait e plaa ts vond, te voor komen. Nog een ander gevaar kunnen de auto bussen opleveren. Zoo zagen wo dezer da gen op den Rijnsbnrgerweg een autobus, bestuur door een jongetje van 13 14 jaar. Toen wij een politie-agent er op merkzaam op maakten, antwoordde deze ons zulks ook gezien te hebben, doch er is nieits aan te doen. Voor het voorloopig machinisten-diplo ma is (te 's-Gravenhago geslaagd de lieei J. Taverne, alhier. Hoor B. en W. van Amsterdam is aan de N.V. Holl. Gonstractiewerkplaatsen. al hier opgedragen het maken van den bo venbouw voor de nieuw te bouwen tij delijke 'brug over de Kostverloren vaart vóór de Overtoom aldaar, voor de som van f 42.280.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2