6ERZ0N ONDER- HULPGEBOUW: Haarlemmerstr. 54 op medies advies kousen 1951550 Bericht van Inzet Bericht van Inzet Dans-lnstituut W. F. v. WIJK Bericht van Inzet SteuntdeKatholiskePers werd verlangd, dat hij Woensdag op oen bepaalde plaats 60 millioen kronen zou de'poneeren. Moch dit bedrag niet aanwezig zijn, dan rou hij worden doodgeschoten. Het ,-Illu- «irierte Wiener Extra blatt", dat dit be richt bevat, merkt daarbij op, dat o.a. ook Bronislaw Hubermann onlangs een derge- lijken dreigbrief heeft ontvangen Kriesler heeft den brief aan de politie overhandigd pogingen doet. om den anoniemen chrijver op te sporen UIT DE OMGEVING ZOETERMEER—ZEGWAART. TWEEDE PLUIMVEE- EN KONIJNEN TENTOONSTELLING. Een overzicht. Gistermiddag is in het gymnastieklokaal te Zegwaard de tweede Pluimvee- en Ko- nijnemlentoonstelling geopend, georgani seerd door de Vereeniging „Door Verede ling Verbetering". Van deze tentoonstelling mag gerust ge- ®egd worden, dat zij een verbeterde uit gave van die van het vorig jaar is, want niet alleen, dat het aantal inzendingen in kwantiteit ie toegenomen, wijl het aantal inzendingen de drie honderd benadert, ook de kwaliteit is veel beter te noemen dan die van het vorig jaar. Kon het bestuur dan ook het vorig jaar ■volstaan met één keurmeester, thans wa ren er twee noodig. De keuring geschied de thans door de heeren L. A. v. d. Berg te Willeskop en den heer G. Muys le Amersfoort. Wijl er in verschillende klassen nogal flinke concurrentie was, hadden de keur meesters een lang niet gemakkelijke taak Bij een bezichtiging der diverse stands deden we de volgende ervaringen op: Bij de trio's zagen we onder de Ham burger Goudpellen verschillende exempla ren, die wat grof geteekend waren, ja, over *t geheel was zulks met deze klasse het geval. De Barnevelders waren slecht ingezon den en die er nog waren, voldeden ons geenszins. De inzending Buff Orpington was hoogst verdienstelijk. Ook de Wyandotles waren zeer goed, maar de zwaarste concurrentie-klasse was wel die der Wit Leghorns, waarvan niet minder dan 16 nummers aanwezig waren. Deze klasse was bovendien uitnemend ven kwaliteit, zoodat er geen 1 enkele onbe- kroond bleef. De Plymouth Rocks waren evenals de Hamburger Goudpellen wat grof geteekend De eerste prijswinner was echter zeer ver dienstelijk. De Hamburger Zilverlaken waren slecht van kwaliteit. Onder de enkelvoudige klassen zagen we bij de Zilver Braekels een heel goede hen, maar de Wit Wyandottes konden veel beter. Ook in deze klasse evenals bij de trio's waren de Koekoek Plymouth Rocks op «en enkele uitzondering na wat zwaarder van feekening. De Patrijs Leghorns waren over 't ge heel goed en ónder de zwarte waren zeer mooie exemplaren en de eereprijs van de tentoonstelling werd dan ook behaald door een zwart Leghorn-hen. Onder de Zilver Duckvring waren heel goede exemplaren: jammer dat de haan van den heer J. Fillekens wat rood verlo ren is en wit in het gezicht vertoont, wat echter bij oudere dieTen wel wordt toe gestaan. De vogel op zich zelf is buiten gewoon van type, zwaar behangen, een lste klas exemplaar en als fokmaterlaal zeer geschikt. Het dier kreeg den eereprijs voor de mooiste haan der tentoonstelling. De Ancona's waren oveT 't geheel geno men zeer goed van kleur en feekening, en kele waren echter te donker en te hoog van etaart. De inzending krielen kon veel heter zijn. 't Best stond ons van deze klasse aan de «orste prijswinnaar. ZWARE COCOSLOOPER 50 cM. breed 70 cM. breed 100 cM. breed VERGELIJK EENS DEZE PRIJZEN 37''2 cent 52>/2 cent 75 cent De Japansche Zijdehaarhoentjes konden zwaarder gevederde boenen hebben. Bip de postduiven kwamen wij tot de conclusie, dat zij over 't geheel te plat van kop waren. Onder de sierduiven wa ren enkele goede en prachtige vogels. Bij de Konijnen constateerden we, dat de haaskleurige Vlaanische Teuzen niet te best van kleur waren. De "Witte Vlaamsche reuzen vertoonden een paar uitblinkers, maar veel komen er in gewicht tekort. Bij de Lotharingeis vonden we in iedere klas een heel best exemplaar, goed van type en bouw en. fraai van teekening. Voorts was er een heel mooi nest In deze klasse. De blauwe Weeners waren tamelijk, de Havana's echter niet veel bijzonders. Er was onder de Papillons een heel mooie, doch een ander was veel te veel geteekend. Bij de Blue And Tans waren onder de groote collectie heele goede exemplaren. De enkele Rijnlanders die er waren, komen tekort in teekening. De Chincila's waren ook niet eerste klas. Bij de watervogels zagen we heele goede onder de Peking eenden en Rouaan- eenden, doch de Indische Loopers waren niet zoo mooi. De ganzen waren tamelijk. De opening Te omstreeks 5 uur gistermiddag had de opening der tentoonstelling plaats. De voorz. der vereeniging, de heer J. C. Swart, heette namens het bestuur alle aan wezigen hartelijk welkom en dankte in het bijzonder de schenkers van de eere- prijzen, die daarmede de vereeniging mo reel en financieel 'steunden. Hierna was het woord aan den burge meester, den heer F. S. Bos, beschermheer der veffeenigmg. Deze sprak als volgt: Werd het voriig jaar, toen ik de eer had de eerste pluimveetenloonstelling onzer vereeniging „Door veredeling verbetering" te openen, door mij de vrees geuit, dat ik door het gekakel van de verschillende in het lokaal aanweziib hoenders ntiot verstaanbaar zou zijn, thans heb ik die vrees niet meer. Dames en Heeren. Het vorig jaar hebben zij het niet van mij kunnen winnen, en ik denk, dat het nu ook nfiet zal gaan. Alle aanwezigen 'zullen het hoop "ik, kunnen hooren, dat het mij hijzonder aan genaam is, en dat het Bestuur er zi&h over verheugt, dat door de zeer gewaar deerde medewerking van de* leden, ge steund door de Besturen der gemeenten en vele belangstellenden deze tweede tentoon stelling kan worden geopend. De inzending is grooler dan het vorig jaar! Thans 2tijn twee honderd zeventig, in 1923 twee honderd nummers ingezonden Het blijkt, dat onze vereeniging de al gemeene sympathie heeft en dat verschil lende ingezetenen van Zoofprmeer en Zeg waart zich met ernst 'op den pluimveeteelt als nevenhedrijf gaan toeleggen- Als bewijs moge dienen, dat de aanvoer van eieren op de veilingen na de oprichting onzer vereeniging belangrijk is gestegen. Volgens verkregen inlichtingen werden in 1922 geveild 163233 stuks niet een op brengst van f 14294.53, in 1923, dus het jaar waarin de ver eend g'ing werd opge richt 245688 stuks met ren opbrengst van f 17295.56, in 1924 360507 stuks met een opbrengst van f26948.19. Deze cijfers sproken., dames en hoeren! Werd door mij hot vorig jaar reeds het groote nut der Vereeniging besproken en wetden de ingezetenen door mij opgewekt lid te worden, ik kan niet nalaten deze opwekking thans te herhalen. Ingezetenen van Zoetermeer en Zeg- waart, wordt lid onzer Vereeniging Woont de vergaderingen bij; komt luis teren naar de belangrijke lezingen, welke zoo nu en dan door vooraanstaande man nen op het gebied van pluimveeteelt en konijnenfokkerij worden gehoudenl Gij doet uw voordeel! Van de heeren keurmeesters vernam ik met genoegen, dat de aangevoerde dieren er mogen zijn, dat de kwaliteit verbetert. Welaan dan! Voortgegaan op den ingesla gen weg, de naam der Vereeniging hoog gehouden Met een woord van dank aan allen, die tot de totstandkoming hebben meege werkt, verklaar ik, in de volle verwach ting, dat zij door een groot aantal per sonen zal worden bezocht, deze tweede tentoonstelling geopend. Hierna werd door de aanwezigen een rondgang langs de kooien gemaakt. De bekroningen. Waar het aantal bekroningen zoo ver bazend hoog is en over tal van verschillen de klassen en soorten is uitgestrekt, kun nen wij onmogelijk een uitvoerig overzicht van de behaalde resultaten geven en moe ten wij volstaan met de voornaamste in beknopten vorm te geven. Wij hopen echter, dat zulks geen be zwaar zal wezen, wijl het programma boekje ongetwijfeld door ieder gelezen zal worden. De heer R. Visser uit Zegwaard behaal de het hoogst aantal printen der geheele tentoonstelling en in de afdecling hoenders De heer S. v. d. Burg id. in de afd. duiven de heer A. Karreman te Zevenhoven in de afd. konijnen, de heer .T. C. Swart te Zeg waard in de afd. Witte Leghorns. De verdere uitslagen luiden als volgt: Eerste en eereprijzon: G. Klos, G. v. Wijk, A. v. d. Haak, Johs. v. d. Wel (2), D. v. Vliet, ïl. Visser (2), A. Vleggeert (3), A Jonkers (2), A. P. Förters (3), G. Klos, J. C. J Lobeo (2), J. S. Swart (5), W. v. Wijk, C. M v. d. Graaf f2), Joh. Volle- bregt Czn.. J. FillekenS', C. de Rijk, G. Veer Sr., C. L. J. Bos, A. J. v. Reeuwijk (3), S. v d Burg f4), Adr.' Vollebregl (2), Ant. Bos J. A. Wzn., J. Knoppers f2), P. W. v. Reeuwijk f2). L. A. Vollebregt, B- Br inkers Jr., J. Smolenaars, A. Karreman f6), H. J. v. d. Burg, C. Noordanus, A. de Bruin f2). Abr. Heemskerk. Tweede en eereprijzen: C. Veer Jr., J. Knoppers f3), R. Visser (5), C. de Rijk, A. Houtman. A. P. Hortors f3), C. Char- den, H v Maanen, J. C. J. Lobee, J. C. Swart, J C. Kreuninger, J. C. Vos, Ant. Smits, C. M. V. d. Graaf. .T, v d Velden, A Jonkers f2), Joh. v. d. WpI, S. v. d. Burg, A J. v. Reeuwijk f2), H. J. v. d. Burg, P. W. v. Reeuwijk (2), T Brinkers, Adr Vol- Iehregt (2), F. Gouwelêeuw. A. Vloggeert f2), J. Dijkshoorn, C. Noordanus, G. Veer Sr., J. C. Swart f2). Voorts waren nog tal van 3e en enkele 4e prijzen, benevens vele Z. E. V. en Eerv. vermeldingen. ZOETERWOUDE Gemeenteraad Woensdagmorgen vergaderde do ge meenteraad. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De notulen worden door den secretaris voorgelezen en daarna onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken. De Voorz. leest een schrijven voor van den heer H. M. Star- renburg, waarbij deze verzoekt een in terpellatie te mogen houden over den kindertoeslag van de ambtenaren en be ambten. Daarna vraagt hij of de Raad dit verzoek wil toestaan. De heer Stad houder zegt nieuwsgierig te zijn om te hooren wat of de heer Starrenburg wil; hij wil dus het verzoek maar toestaan. Geen der andere leden verklaart er tegen te zijn, waarna besloten wordt de inter pellatie te houden, nadat de agenda is afgewerkt, ilenminsle als dan nog tijd be schikbaar is. Vervolgens doet de voorz. mededeeling van verschillende ingekomen stukken, o.a. van het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger en hij den administrateur van het watei'- leidingbedrijf. De boeken en bescheiden werden daar in orde bevonden en de kas saldo's stemden overeen met do bedragen, die in kas moesten zijn, n.l. resp. f 36415.79/4 en f 1099.9214. Van den Rijksontvanger is bericht ingekomen, dat er in de gemeentekas is gestort in Octo ber en November f 5030.50 en f 4476.66. Van de heeren Stadhouder en Berg, dat zij hun benoeming aannemen als lid eener commissie. Van Ged. Stalen een besluit, waarbij is bepaald dal de burge meester des Dinsdags en Donderdags van elke weck voor de ingezetenen dezer ge meente aldaar, zal moeten te spreken zijn. Verder dat door hun college tot 1 Mei 1927 vrijstelling wordt verleend van de verplichting tot het geven van onder wijs in lichamelijke oefening aan de openbare lagere school alhier; alsmede een bericht, dat de gemeente f40.83 te veel betaald heeft aan den keuringsdienst van Waren te Leiden over 1922 en dat dit bedrag in mindering kan worden ge bracht op de volgende bijdrage. De ge meente-reken :ng over 1922 zenden Ged Staten terug met de opmerking, dat zij opnieuw dient vastgesteld te worden, aan- gez'en het nadeelig saldo der rekening 1920 door hen op f 43.06 hooger is vast gesteld dan in de rekening over 1922 wordt verantwoord. De Voorz. zegt", dat zulks komt, doordat de Raad de rekening 1922 reeds voorloopig vastgesteld had, toen do definitieve vaststelling der reke ning 1920 door Ged. Stalen nog niet be kend was. De rekening wordt vervolgens opnieuw vastgesteld met algemeene stem men overeonk< mstig het voorstel van B. en W. met een batig saldo van f28402.64 Besloten wordt, daarna tot intrekking van' het raadsbesluit tot het aangaan eener kasgeldJeening ad f21.000 aangezien er dit jaar geen behoefte meer is aan kas geld. B^Ioten wordt om een paar compta- bilrteits'besluiten te wijzigen overeenkom stig de opmerking van Ged. Stalen. Op verzoek van J den Eisen wordt be s-loten de bij diens woning staande schee ring evenals voorheen voor rekening der gemeente te onth rhonden, mi's deze af stand doet van schadevergoeding welke hem berekend wordt voor het leggen van een electriciteitskabel. Op do verzoeken van de Ned. Ver. t Vu jverhuizing en cle Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heer len, om. subsidie u:t den gemeentekas wordt afwijzend 1 schikt Vaststelling Algemeene Politieverorde ning. De Gezondheidscommissie te Alphen bericht dat- zij geen opmerkingen heeft aangaande de haar tón fine van advies go- zonden verordening. B. en W. stellen voor de verordening derhalve vast te stellen, zooals ze in ccncept reeds door den Raad vastgesteld is. Alleen is liet noodig in ver band met de nieuwe Motor- en Rijwiel- wet de minimum-snelheid in de verorde ning te brengen van 10 en 8 KM op 12 K.M. De heer Stadhouder vraagt oen ver bodsbepaling op te nemen lot het bouwen van fabrieken vanaf Villa Grenshook tol aan ..Ik leer nog". De Voorzitter zegt, dat de heer Stadhouder huiten de orde gaaf, doch wil hem een kort woord toestaan. De heer S'adhouder zal er b:j de rond vraag op terug komen De lieer Starren- burg vraagt of een auto half spoor mag rijden. Opgemerkt wordt dat dit verbo den is. Dc heer Starrenburg zegt dat de deuren van het patronaat tijdens een uit voering gesloten zijn geweest; dat ie in strijd met de veiligheid. De Voorzitter zal een onderzoek doen instellen: een en an- der is thans verboden hij de poli li ever ordening. De heer Noord man ach t het voldoende als de nooduitgangen open zijn. De Voorz. sluit de discussies. Zonder stemming wordt de verordening daarna vaesitgesleld overeenkomstig het voorstel van B. en W. Voorstel Starrenburg inzake wijziging der verordening tot heffing eener plaat selijke inkomstenbelasting. De heer Star renburg heeft schriftelijk voorgesteld de som voor noodzakelijk levensonder houd voor gehuwden en daarmede ge-* lijkgestelden te bepalen op f 800 en voor ongehuwden op f 600. De kinderaftrek wenscht bij te bepalen tot f 1000 op f 100; tot f1500 op f120, tot f2000 op f140, tot f 2500 op f 160, tot f 3000 op f 180 en bo ven f3000 op f200 per kind. Voor dege nen die door ziels- of lichaamsgebreken niet in hun onderhoud kunnen voorzien stelt hij voor f 100 vermindering toe te passen, ongeacht, den leeftijd. Hel per centage van toenemingen deinkt hij zich als volgt, tot f21000 percentage van toe neming 0.02, tot f4100 0,03, tot f5600 0,04, tot f 6400 0,05. boven de f 6400 weer 0 04. De Voorzitter zegt naar aanleiding van dit voorstel dat het B. en W. niet erg duidelijk is. daar een memorie van toe lichting ontbreekt. Verder is het h i in strijd met de wet, omdat de toenemingen van percentage boven, zeker bedrag weer verm-nderen. H'j wil gaarne den voorstel ler in de gelegenheid stellen het nader toe te lichten, waarna de Raad kan 1>3- oordeelen of het voorstel in. behandeling kan komen m. a. w. of hij het renvovcert naar B. en W. om advies of dat hij het voor kennisgeving aanneemt De heer Star renburg zegt dat de aftrek zooals die thans geregeld is te laag is. Acht men nu f800 en f600 te hoog dan kan hij er zich bij neerleggen dat het elk f 100 min der wordt. De mees>'e inkomens hier zijn van f 1000 en f1200. Laat men het daar nu niet van gaan halen, de hoogere kun nen best wat meer betalen. En er is al eens gedreigd dat de hoogere inkomens dan de gemeente uftgaan, wel laat ze dan gaan, die 4 of 5 personen. De opbrengst kan nog best meevallen, net zooals hij het Rijk. Do Voorz. zegt aks de heer Star renburg is uitgesproken, dat de toelicht.ng niet volledig is. Er is in het geheel n:et gesproken over de toenemingen van liet percentage. De heer Starrenburg wil dat aan den voorz. overlaten. De Voorz.: „Neen, U bent do voorsteller, niet ik; dus U moet de toelichting geven." Dc heer Starrenburg: „Het voorstel is juist." Da Voorz.: „U klimt eerst op met 5 dan weer met 4. dat mag niet. Ik wensch te hoo ren wat de Raad er van denkt, alvorens hot te behandelen." De heer Stadhouder zegt dat iemand met f140 inkomen f6 12 moet betalen Do Voorz maakt er den heer Stadhouder o attent dat alvorens hij discussies toelaat hij'eert wensch I lever nemen of de Ra^cl he voorslel wil behan delen, De he r Stadhouder: „Ik wensch le spreken als Raadslid". De vporzitter: „Ik laat geen ellenlange discussies hou den alvorens te weten of de Raad hohan deling wenebt." De heer Stadhouders zal kort zijn en krijgt daarop het woord Hij verklaart voor verhooging van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud 'e zijn. Do heer Wesoel.ng verklaar' legen het voorstel te z:jn. want het is mot behoorlijk toegelicht en van ingrijpenden aard. zoodat zon-1 voorafgaande bestu- tlcoring meu er met over oordoelen kan. Hij w:l echter maar voorspellen, om ''et voor kennisgeving aan te nemen. De vóor- ziller zal dan in stemming brengen orn het voorstel te zenden naar B. en V om praèadvies. Wordt dat* met aangeno men dan wordt geacht het voorslel voor kennisgeving te z:ju aangenomen. Met 8 tegen 3 stemmen word.» besloten hot n et om advies te zenden Voor stemmen de heeren Stadhouder. Starrenburg en G v. Leeuwen. (Wordt vervolgd) BREMEN WIJ IN DEN HANDEL vieeskiear tells onder de dunste kousen vol maakt onttchtbaai. net paar per o o aar Bij veiling op 12 December 1924, gehouden door Notaris C. VERSLUIS, te Leiden, zijn in bod gebracht A. de Steenfabriek onder Val kenburg (Z.-Holland) Perc. 1 de drie woningen met tasveld op f2900 Perc. 2 Tasveld op flöOO Perc. 3 Tasveld op f1800 Perc. 4 Fabriek met hulpzaken en aanhoorig- heden op f6500 B. Overige perceelen te Leiden: Perc. 1 Huis Jan van Goyenkade 2 op f9400 Perc. 2 Huis Jan van Goyenkade 3 op f5200 Perc. 3 Huis Jan van Goyenkade 4 op fSlOO Perc. 4 Huis Kool gracht 9 op f 340 Perc. 5 Huis Uiterste Gracht 36 op f1400 dadelijk vernoogd met f 100 nader verhoogd met f 100 Perc. 6 Huis Maurits- straat 47 op f2750 Perc. 7 Huis Lombok straat 2B op flGSO Perc. 8 Huis Potgie terstraat 5 op f2300 dadelijk verhoogd met 1 50 Perc. 9 Huis Lange Paradijssteeg 45 op 11020 dadelijk verhoogd met t 200 nader verhoogd met f 80 Nadere verhoogingen als ge bruikelijk. 1124 De toeslag blijft bepaald op Vrijdag 19 December 1924. 's avonds 7 uur in het Notaris huis aan „Den Burcht" te Lelden Bij de 1.1. Woensdag ge houden veiling van dé kapi tale, onlangs ni.euw gebouwde Hofstede „Oudersvrucht" met uitmuntende Landerijen,aan den Hoogen Dijk te' Aarlander- veen, groot 25.60.00 II. A. (bij notitiën en kaart breeder om schreven), zijn de perceelen in bod gebracht a. v.: T. Hofstede met 7.31.15 H.A. Weiland op f25.500. TT. 3.63.89 II.A. Weiland op f9700.— verh. met 300. al zoo 10,000. III. 3.61.69 II.A. Weiland op f9300.— verh. met 300. alzoo 9,G00. IV. 3.58.49 II.A. Weiland op 8,900. V. 3.73.09 II.A. Weiland op 9,000. VI. 3.77.69 H.A. Weiland op 9,100. Samen slechts op f72,100. De afslag blijft bepaald op Woensdag 24 Dec. 1924, v.m. 11 uur, in Hótel „De Vergulde Wagen" te Alphen a. d. Rijn. Vcrhoogineen als gebrui kelijk. It. VAN DEN BERG, 8405 Notaris. KAMERS. Te huur aangeboden Gemeu bileerde Kamers met pension voor f 7u. - of t 80. - per maand. Itijusburgerweg 67a. 3390b Hoogewoerd 87 - Leiden - Telel. 2414 Grootste en mooiste Inrichting hier ter stede. DANSCURSUS 1925. Onder dank voor het enorme sncces en de daaruit voort vloeiende aanbevelingen welke ik elk seizoen mocht onder vinden, bericht ik U dat er weer gelegenheid is voor inschrijving van nieuwe leerlingen. Deze lessen worden gehouden voor eerstbeginnenden MAANDAG- en DONDERDAGAVOND; voor vergevorderden VRIJDAGAVONDvoor kinderen WOENSDAG- en ZATERDAG MIDDAG. Prijs per les fü 75. 8377 NSCHRIJVINGEN dagelijks van des n.m. 3-5 en van 7-10 uur. De Leeraar: W. F. v. WIJK, Diplomé International in kwaliteit onovertroffen! 1909 1924 A s. Zondan 8 uur „Den Burcht'' Derde Lustrum Harmonie-Gezelsch3i ..De Post" Dir. M. BOLDER DIJK. Muziekuitvoering 't Duo JOÊen NELLY (Humoristen). Alleen toegang voor Donatri ces, Don., Kunsil. Leden en Ge- noodigden. HET BESTUUR. MET Enveloppen jC I OC vanaf I Haarlemmerstr. 226-227 Notaris J. W. v. HAMERS- VELT te Zoetermeer bericht, dat het huis Nr. 45, met ruime Schuur in Wilsveen, gem. Stompwijk, j.l. Dinsdag geveild, is ingezet op slechts f1450,Ontruimd te aan vaarden op 15 Januari a.s. Afslag Dinsdag 23 December, 's avonds 7 uur, in de Zwaan te Leidschendam. Verhoogingen als gebrui kelijk. 8404 Mevrouw Dr. KORTMANN te Zoeterwoude vraagt ten spoedigste eene nette S401 DIENSTBODE liefst eenigszins bekend met koken, om met behulp van het <_de Meisje alle huishoudelijke bezigheden te verrichten. Gevraagd, zoo spoedig moge* lijk, eene flinke R. K. DIENSTBODE voor dag en nachl, bij L. H' v. d. HOLST, Rijs wijk se he Weg 151, Den Haag. 5294b HOOGENDIJK'sWATERWELLEN met uitneembare filter, leveren het zuiverste industrie en drinkwater. Overal te ontbieden. Fa. HOO.GENDIJ K, Langer**». Telefoon 10. 0519 Gevraagd een 3536b DIENSTBODE voor dag en nacht, niet be neden de IS jaar (2 X in "t jnar vacantie). Rapenburg 131. GEVRAAGD voor R.-K. Weduwe Zit Slaap kamer of V.it- en Slaapkamer, 't liefst omtrek een der R.-K. kerken. Brieven bureau van dit blad onder No. 839.4). TE KOOP AANGEBODEN een zoo -goed als nieuwe Hol" steinder Karnmolen, met ol zonder karn. Te zien en te bevragen bij J. H. KOOT, Bodegraven, 3537 Buitenkerk VRUCHTBOOMEN voor opruimingsprijs, snoer-- vorm, vruchtdragende Beurré Merode. Beurré Clairgeau.Con- «eilier ÉL la Cour 4 11.51', per 25 ol moei II.— per stuk bij VAN DIGGELE, Ajaxlaan 1. Leiden. 8339b

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4