f7.00 H. SIMONIS Extra Aanbieding allt» in liet Gronlst en HULPGEBOUW: Haarlemmerstr. 54 dubbele zool en watertong Haarlemmerstraat 138 TEL. 699 geredderd, zoo goed als dat mogelijk was De IJsseldijik dreef onder al deze bedrij nen naar de Cuibaansche kust. Dinsdagmid dag 21 October te 8 uur was bet schip nog slechts 3 mijl uit den wal en 20 mijl va.n [Havanna af. Toen moest de machine draaien, en zij draaide Op eigen kracht stoomde het schip naar Havanna-, liep zon der loods binnen en kreeg daarna eer loods aan boord, die het daar ankerde. Voor reparatie waren 21 dagen noodig. De lading had slechts onbeteekenende schade gekregen. Allen lof, aldus ka.pitein Dekker, aan het machinekamer- en dekpersoneel, en allen lof aan den Nederlandschen scheepsbouw. Dank zij de sterkte van liet schip (de IJsseldijk is in 1916 gebouwd door de fa briek Feyenoord) he'bben we het er door gehaald, maar het had dan toch ook niet ,veel langer moeten duren. Vijftien man van de equipage waren ge kwetst. De kracht van den orkaan, die over het westen van Chiba was gegaan, had een dorpje plat geslagen en 300 menschen het, leven benomen. De Nederlandsche zee lieden droegen te Havanna het hunne bij aan de collecte, die mep er voor de slacht offers hield. De vorige week is <ie IJsseldijk te Rot terdam voor den wal gekomen.' r De moord in de De Riemerstraat T te 's-Gravenhage ,De Nederlander" bevatte Woensdag hef. volgende bericht:' „De mededee-ling van den burgemeester in den Raad, dat. degene., die in verband met den moord in de De Riemerstraat. ernstig verdacht wordt-, achter slot en grendel zit. heeft plots deze moordzaak weer in de algemeene aandacht doen staan. Echter spijt het. ons ondanks het feit, dat ons geen officieele politioneel© inlich tingen ten dienste staan dat deze me- dcdeeling niet dien indruk op ons ge maakt heeft, dien zij zou mogen verwach ten. Wat is de zaak? De verdachte, een ongeveer 29-jarige behanger, werd 2 maan den geleden aangehouden, o.m. ook in "verband met muntmeterdiefstallen, die ■overdag plaats hadden. De verdachte schijnt den werktijd voor zijn inbraken steeds gekozen te hebben tusschen 10 uur "s morgens en 4 uur 's middags. Dus on getwijfeld een goede vangst. Nu heeft- hij ichter aan de politie van allerlei verklaard -0.a. ook dit dat hij bij den m-oord in de De Riemerstraat op uitkijk zou hebben gestaan Het onderzoek daaromtrent, schijnt nu juist geen goede resultaten te hebben opgeleverd. En het is bekend, dat de politie zijn uitspraken niet au-serieux •fleemt-, zoo acht men hem een aartsleu genaar te zijn. De verdachte werd ons ge teekend als ften schijnbaar eenvoudig kalm man, die «»r zeer onschuldig uit zou zien. Het lijkt ons toe dat, de positieve uitspraak van den burgemeester «iefc door de feiten ge rechtvaardigd wordt." Nanv aanleidine van dit bericht had te Haagp'ohe correspondent van de Tel." een onderhoud me-t den hoofdcommissaris van politie, den heer F. van 't Sant. Deze deelde mede dat de u:tspraak van den burgemeester met- absolute toestemming van justitie is ces-ehied. wat- er z.i. vol doende on wiis. dat de aa-nwijzingen tegen den V-da elite 'oor er^qfior zün De bur gemeester zou zijn verklaring in den raad «eke-r niet gedaan hebben, als er geen be haald o feiten bekend waren geworden, die teer bewarend voor den verdachte zijn. öeze die geen behanger ..van beroep" 5s maar sleebts af en toe dat vak uit oefent. is. zooaks gemeld, voor andere ernstige delicten in hechtenis genomen. Een verqiftigingsgeval. Te Rehiebroek bii Rotterdam zijn de heer T). zijn vrouw en een kind van 2 jaar piot- min? ernstig onerestald geworden De ge neesheer die ontboden werd. constateer de vergiftiging. Hef kon nog niet worden -ait-geman-kf of men hier met voedselvergif- ^igine of verg-iftiging door kookmateriaal V doen heeft. TV toestand der drie pa tiënten is redcliik. t Errstin ongeluk. W-mnsdnirnv'ldncr is de 31-jarïge arbeider C. Thiis uit Ftt«n-_T.eur bii de coöperatie ve beet'wortelsuikerfabriek te Zevenbergen bij hef schoonmaken van een bietengriioor tusschen Je tangen bekneld geraakt Hij .werd, inwendig ernstig gekneusd naar liet ziekenhuis te Breda gebracht., waar hij gisterenmorgen is overleden. De man laat eeji vrouw met 3 kinderen achter. Botsing. Men -meldt ons uit Apeldoorn: Gistei middag omstreeks twee uur is een auto-tankwagen van de Pure Oil Company, aan de •Worme-nsche brug, bij den Papierweg door een van Beekbergen komenden locaal trein gegrepen. De auto we.rd eerst een eind meege sleurd en viel toen met ziin bestuurder in het Dierensche Kanaal. De chauffeur was spoedig op het. droge gebracht. Het bleek, dat hij een diepe gapende wonde in het hoofd had gekregen. Van de auto, welke dermate heschadiigd is, dat er zoo goed als uiets van heel is gebleven, lig gen de overblijfselen, nog in het Kanaal, Een waarschuwing. De commissaris van politie te 's-Herto- genlbosch waarschuwt tegen de practijken van verschillende te VHertogenbosch wo nende kooplieden in sigaren, die het ge- heele land bereizen, sommigen per auto. Zij trachten bij bet te koop aanbieden van sigaren het vertrouwen te winnen door allerlei voorgevens als: dat zij bestuur ders zijn van den Sigarenmakersbond; dat zij sigaren verkoopen ten bate van de werklooze tabaksbewerkersdat zij in hun handel gesteund worden door Bossche autoriteiten, waarbij somtijds namen wor den genoemd als van den burgemeester en een der wethouders en dat zij' onder con trole staan van autoriteiten. Ook aan gaande. de kwaliteit der sigaren zijn reeds meermalen klachten binnengekomen. Buitenl. Berichten DE MIST BOVEN ENGELAND. Stremming van de scheepvaart. Ideaal we er voor dieven zakkenrollers. Ook gisteren bleef de dikke mist boven Londen en omgeving voortduren Alle lo- caaltrcinen komen verre over tijd binnen. De autobussen reden in rijen van drie of vier achter elka-nder, waarbij de voorste dan de leiding had. Soms liep de conduc teur voorop. Toch hadden er ook gisteren nog onge lukken plaats. Zoo botste te Woolwich een bus tegen een tram op, waardoor drie pas sagiers werden gewond. Sommige gestran de automobilisten brachten den killen nacht in hun wagen door. Hiervan zag men voorbeelden in het bosch van Epping In het ondoordringbare donker durfden zij 'hun tocht niet voortzetten. De ,.Star" heeft netjes uitgerekend, dat deze mist voor Londen een verlies betee- kent van 20.000 pond per uur. Den zakken rollers en inbrekers kan de mist echter niet lang genoeg aanhouden Vooral in de defti- buurten van Mayfair sloegen zij hun slag, zoodat de rijke dames het raadzaam achten haar juweelen niet langer in huis te houden, en ze liever bij de banken op te bergen zoolang de mist nog voortduurt. Uit verschillende mansions is al reeds voor een waarde van 6000 pond aan 'kostbaar heden ontvreemd. Terwijl gisterenavond in Parklane, de Londe.nsche Heerengra-cbt zonder water, een familie aan het- diner zat sloeg een in breker zijn slag. Hij wist door het geopen de raam van de slaapkamer binnen te ko men en weer te verdwijnen met juweelen ter waarde van 1500 pjond, zonder dat iemand er iets van merkte. Ook in een an der huis van dezelfde straat had een bru tale diefstal plaats toen het personeel reerls naar bed was. De vliegdiensten naar het contineait bic ven nog gestaakt. In het Kanaal was gister de toestand nog erger dan Woensdag. Van Ramsgate tot aan Southampton was de y-hee.pvaart geheel lamgelegd. Ook de groote Oceaan- booten in dit gebied durven niet verder te varen. Lloyd's deelt mede, dat de „Royal Mail" liner „Arcadian", van Malta naar Sout hampton, bij Shingles nabij Needles op de knst is geloopen. Drie sleepbooten zijn ter assistentie uitgevaren. Men verwacht dat het schip met vloed weer vlot zal komen. Te Harwich moesten de booten uit Hoek van Holland en Antwerpen buiten de ha ven blijven liggen. Te Southampton worden alleen reeds elf groote st-oomers opgehouden. Ook over België hangt een dikke mist en veroorzaakt daar eveneens belangrijke sto ringen in het verkeer. De sneltrein van Oostende naar Bazel ontspoorde bij Ciney. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats: alleen inaterieele sc-hade werd aangericht. De overstroomingen in China, Men meldt uit Peking: Er is zooveel gemeld omtrent de over stroomingen in Tsjili en Hoenan dat de toestand in andere provinciën, die zeer ernstig door de slagregens zijn getroffen, over het hoofd wordt, gezien. Zoo zijn, tengevolge van een dijkdoor braak. twee districten van de provincie Sjantoeng geheel overstroomd. Ongeveer 340 dorpen staan onder water en hebben te kampen met voedselschaarsclite. Van de 150.000 inwoners dezer dorpen worden er 130.000 door hongersnood be dreigd. De graanpriizen zijn ongeveer twin tig percent gestegen. Tremoverval in Bulgarije. Naar uit. Sofia wordt gemeld, hebben roovers onder leiding van den communisti- schen vrijbuiter Karaenoof een trein tus- schen Fernandowa en Bukowica overval len. De roovers wiste'n door' het werpen van bommen de 'machinist van den trein te doen stoppen: zij drongen in de-n postwa gen door. vermoordden de beambten en roofden 72.000 leva. Ecnige politiebeamb- en, die met. den trein meereden, openden het. vuur op de rooverbendc. die daarop ;s de vlucht nam. Twee roovers werden gedood, waaronder ook Kamenoff. VC!V Moderne Kinderdeken Zuiver Wille Wollen Dekens Groote Molton Dekens Cretonne Dekens, prima vulling 28 3.98 82V* 4.75 Een driedubbele moord te Hamburg. Een vreeselijke driedubbele moord, heeft te Hamburg groote opschudding verwekt. Een 40-jarige koopman, genaamd Westfeld, Turk van geboorte, drong gisterenavond 'n grootcn winkel binnen van de familie Hei- nemann en vuurde op Frau Heinemann, op haar 21-jarige dochter en haar 14-jarigeai zoon verscheidene schoten af. De drie ge noemde personen werden allen z-waar in den buik gewond; de dochter stierf reeds in het z:ekenhuis, terwijl de toestand van de moeder en den zoon zeer zorgwekkend is. De dader is gearresteerd; hij verklaar de, dat. hij slechts zijn plicht had gedaan. Hij vertelde voorts, dat- "hii in zijn woning een zekere Doleska. een 36-jarige Griek, dep schedel had ingeslagen en verder met messteken had afgemaakt.- Deze Doleska. zijnde de verloofde van de dochter van Heinemann, was door West feld reeds des morgens vermoord, uit wraak. Het bleek, dat. de schedel was in geslagen. terwijl voorts den vermoorde 20 messteken waren toegebracht. Het plan tot den moord was door Westfeld goed over dacht Het feit, dat. hij eenig geld aan de Heinemanns en aan Doleska had geleend en nog niet had teruggekregen, schijnt hem tot zijn gruwelijke daad gebracht te 'heb ben. Het r.ieuwe Delhi. Het werk. twaalf jaar geleden door archi tecten en ingenieurs begonnen om Delhi tot waardige hoofdstad van Britsjeh-Indië te niake.n, nadert langzamerhand zijn vol tooiing. Het nieuwe Delhi zal waarschijnlijk in het 'begin van het koude weder in 1926 door de regeering van Tndië bezet worden. De huizen der beambten zijn zoo goed ais klaar en de vertrekken van het. secreta riaat zullen in October 19n5 pereed ziin. De woning van den onrlerkoninrr en de in den vorm van een cirkel cpgetrokken gebouwen welke, -de kamer der edelen, .den staats raad en de wetgevende vergadering zullen herbergen, kunnen niet voor Maart 1928 voltooid zijn. Als een merkwaardigheid dient vermeld, dat voor den bouw der fundamenten van de residentie des onderkonin/rs en van het secrelariaatsgCbouw tweederden van den tiid gebruikt is. die voor de voltooiing van den bovengrondschen bouw noodig wordt, gen cht. Woongelegenheid wordt vereischf, voor eep bevolking die, naar men verwacht, niet grooter zal zijn. dan 66 000 zielen. De wonineren voor de officieren ziin reeds lang voltooid en vele ervan zijn al bewoond De woningen voor de leden van den raad •n den onderkoning zullen spoedig gereed zijn. Foto's in Engelsche bladen geven een beeld van de. vorderingen die de stads- bou/w van het nieuwe Delhi gemaakt heeft i de afgelooipen 12 jaren. De wereldtentoonstelling in 1930. Het initiatief-comité van Antwerpen lor de Belgische tentoonstelling in 1930 heeft, dezer dagen, onder voorzitterschap van Martougin, voorzitter van de kamer van nijverheid, een vergadering gehouden. De regeering he-eft aan het comité haar goedkeuring verleend en bescherming toe gezegd, waarvan de vergadering met vol doening nota nam. Besloten werd, het programma der ten toonstelling op te stellen en het toe te lichten in een oproep, waarmede het. comité zich tot het publiek zal richten, om de noodige gelden in te zamelen. Er werd voorgesteld een naamlooze ven nootschap te stichten met ongeveer 10 millioen frs. aanvangskapitaal. Een tocht per motorfiets door de woestijn. Men schrijft d.d. 19 Nov. uit Bagdad aan het ,,Hbld.": Twee Nederlanders, de hoeren De Gel der en Skene, zijn hier uit Aleppa met oen Harley Davidsonmotorfiets aangeko men, nadat zij daarmede een afsland van 600 Engelsebe mijl door de woestijn hadden afgelegd. De reizigers zijn op oen wereld tournee met het doel in verschil lende landen de hoschcultuur te besludee- ren. Zij vertrokken 2 September uit Kon- tanlinopel en bereikten Bagdad via Praag, Weenen. Boedapest, Konstantino- pel en Ana.tolie. Dit is pas de tweedo keer, dat reizigers er in zijn geslaagd, van Europa naar Bagdad te komen met een machinisch transportmiddel, en zeker is dit nooit te voren met een motorfiets ge beurd. De moedige avonturiers vertrok ken uit Konslantinopel met een zijspan- wagen, doch kort nadat zij waren ver trokken brak de chassis tengevolge van de woestheid der wegen, weshalve de zij- spanwagen in de huurt van Ismid in den siteek moest worden gelaten. Dientengevol ge moest een der passagiers den verderen tocht op de fitting doen. De heer De Gelder verklaarde, dat de staat der - -egen van Adrianopel naar Konstantinopel en de bergwegen in Ana- tolië alle beschrijvig tart. In Turkije stelden zij vast, dat in streken, waar spoorwegen doorloopen, de wegen veel slechter waren dan in stroken, waar het verkeer alleen de gewone wegeai ter be schikking stonden. De beide toeristen kwamen te Bagdad in uitmuntenden conditie aan en hadden veel hoop voor don verderen tocht. Zij overwegen thans of zij verder over land naar Basrah zullen gaan on vandaar per hoot naar Bombay, of via Perzië en Ba- lofelsjislan naar Quetla zullen trekken Het feit dat laatstgenoemde route slechts eens per automobiel is afgelegd en nog nooit met een motorfiets, maakt zo zeer aantrekkelijk voor deze Nederlndscho pio niers, doch zij maken zich nogal hoofdbre kens over de vraag bic petroleumvoorra- den te krijgen tusschen Yezd en de Indi sche grens, een groot, verlaten gebied. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld Wegens dronkenschap: J. L;; J. M. L.; G. C; A H zwervende, ieder tot f 3 of 3 da gen hechtenis; wegens burengerucht: N: J. N. f 3 of 3 dagen hechtenis; K. J. Ph. B f 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Trekhondenwet: J. D. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Bin- nenaanvaringsreglement: W. B. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding van liet-Motor en Rijwiel Reglement: L. B. W. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtre ding der Politieverordening der gemeente Leiden: M. C. van S. f 0,50 of 1 dag hech tenis; A. S. S. f 1 of 1 dag hechtenis; J. D. f 2 of 2 dage.ii hechtenis; B. J. A. f 1 of 1 dag hechtenis; J. A. van R Oegstgeest f 3 of 3 dagen hechtenis; Dezelfde f 1 of 1 dag hechtenis; wegens loopen op verboden groncl: C. M. Katwijk aan Zee f 3 of 3 da gen hechtenis; J. H. M. zwervende; J. K. idem; J. van der G idenï, ieder tot 2 of 1 dag hechtenis; wegens als getuige opgeroe pen wegblijven: J. van B., Katwijk aan Zee; H. M. Katwijk aan Zee; B. van R. Katwijk aan Zee, ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; wegens straatschenderij: Th. H. C. B. O. f 10 of 10 dagen hechteniswegens als opkooper geen register bijhouden: V. van F. huisvrouw H. J. van A. f 20 of 10 dagen hechtenis; wegens overtreding der Aibeidöwet: P. P. Jr.; P. B. Jzn. Zoeter- woude, ieder tot 54 maal f 1 of 54 maal 1 dag hechtenis: O. G. Den Haag 4 maal f 1 of 4 maal 1 dag hechtenis; N. W. d,e E. Noordwijk aan Zee f l of 1 dag hechtenis; F. J. S. f 2 of 2 dagen hechtenis; J. B. van II. 8 maal f2 of 8 maal 2 dagen hechte nis; J H G f 2 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Spoorwegwet: M. van der L. Haarlemmermeer f 1 of 1 dag hechtenis wegens overtreding der wapenwet: A. D. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtre ding der Motor- en Rijwielwet: H. J. S. Hazerswoude f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Visscherijwet: A. H. W.; H. van der H.; L Oh C V. Leider dorp ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; we gens overtreding de-r Jachtwet: A. A. J. van der TT Haarlem; C. E van der B te NoordwijkCrhout ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; T. N. Noord-wijk aa-n Zee twee maal f 4 of 2 maal 4 dagen hechtenis; J. van K. aldaar 2 maal f 2 of 2 maa'l 2 da gen hechtenis; wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement: J G. van 't. W. Noordwijk aan Zee 2 maafl f 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis; J. A. van S. Den Haag 2 maal f 3 of 2 maal 3 dagen hechte nis; G. J. A. J. Enschede f 5 of 5 dagen hechtenis; P. C P van der H f 1 of 1 dag hechtenis; J. F. f 2 of 2 d&gcn hechtenis; S. H van D.; A H*M: W F van P: ieder tot f 1 of 1 maand tuchtschool;-F D van der B; R. Y. F. G.; L E J F Oegstgeest; I. K Voorschoten; C. J. H. Voorschoten; P H N:e.u'we Wetoring; P van B Noordwijk aan Zee; P. F. Noordwijikerhout; J. O Den Haag; G. H A S Allernaar P J B zwerven de ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; J H. E. Noordwijk aan Zee f 1 of 1 miaand tuchtschool A. T. Voorschoten f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens het opgeven van een valscben naam: G H. A. S. f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens overtreding der Politievemrdening der gemeente Leiden: J. G. van N. f 1 of 1 maand tuchtschool J M f 0.50 of l dag hechtenis: W. S. Oegstgeest; M. van V Aarlanderveen'; J A V ieder tot- f 1 of 1 dag hechtenis: K. de W.: C van de.r Z. dezelfde; A O; J Oh. A. D ieder tot f 2 of 1 dag hechtenis; A. H. huisvrouw van J K.; C van der C ieder f 0,50 of 1 dag hechtenis; A. H. B Roosendaal f 10 of 5 dagen hechtenis; we genis overtreding der Politieverordening dér gemeente Zo e ter w oudeJ. H van E. Zoeterwoude f 2 of 2 dagen hechtenis; we gens overtreding der Politieverordening de.r gemeente Ka-tw-jkW. van B Katiwijk Zee; J. van R aldaar ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens dronkenschap: R. M.: J. P C. 8: R M: J T van V Go- rïnchem; E de K Voorburg. W 8. Sehagen ieder tot f 5 nf 5 dagen hechtenis: wegens overtredino- der Woningwet: J W. M. van der B.. Hillegcm f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Jachtwet: J. G. K. Wassenaar f 10 of 5 da-gen hechteniswe gens overtreding van het Motor- en Rijwiel reglement: C O. Katwiik aan Zee.f 1 ofl maand tuchtschool; I. V. f 3 of 3 dagen hechtenis; H. K. Li&seJ W de. W Am sterdam ieder tot f 1 of 1 maand tucht school; P J C f 3 of 3 dagen hechtenis; W. B. f 2 of 1 maand tuchtschool; wegens overtreding der Politieverordening der ge meente Leiden: A H. W. f 0 50 of 1 dag hechtenis; N. van E. f 2 of 2 dagen 'hech tenis; J. G. A R van L: J S; P Z; P B ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Politieverordening der ge meente Sassenheini: M K f 2 of 1 maand tuchtschool; wegens dronkenschap: H. L. Nieuwkoop f 3 of 3 dagen hechtenis; J F. H. Bergen op Zoom f 5 of 5 dagen hechte nis; wegens loopen op. verboden grond: L. I van D. Katwijk aan Zee. F 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Arbeids wet: J. C. P. f 2 of 2 dagen hechtenis; J. J. H van H 2 maal f 2 of 2 maal 1 dag hechtenis; W A K f 3 of 3 -dagen hechtenis J. van W f 3 of 3 dagen hechtenis; P. W. 3 maal f 3 of 3 maal 3 dagen hechtenis; I. W. C f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Visscherijwet: W. P. f 3 of 3 dagen hechtenis; wege-is overtreding der Vleeschkeuringswet: A. D Rijnsburg f 25 of 5 dagen hechtenis; met vrijspraak van het primair ten laste gelegde; we gens varen zonder vergunning en niet het. voorgeschreven deklicht voeren: P. M. M: 2 maal f 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis; wegens overtreding van ds Motor- en Rij wielwet: J. J. B. f 5 of 5 dagen hechtenis: O. A. A. K f 10 of 1 maand tuchtschool; Ch O. van H f ]0 of 10 dagen tiechtenia J IC f 25 of 5 dagen hechtenis; wegens overtr van het Motor en RijwieJreglement: P. S.; J. K.; C. R; L S Katwijk aan den Rijn, C van Z. aldaar; C M Noord wijk j^eder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; A J. de V. zwer vende f 10 of 5 dagen hechtenis; J. L. Fosscnheim; P. S. van D Katwijk aan Zee, ieder tot f 5 of 5 dagen, hechtenis; W. N. f 2 of 2 dagen hechtenis; J. van A. 5 maal f 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis; C. G Voorhout f 0.50 of. 1 dag hechtenis; A. G. aldaar f 1 of 1 dag hechtenis;, wegens overtreding der Politieverordening, der ge meente Leiden: W. F. V. Riinsburg f 2 of 2 dagen hechtenis; L S. Wassenaar; H van O; P E; 0 P; J S, H van V Katwijk aan-den Rijn ieder tot f 1 of 1. dag hech tenis; J. O. f 0,50 of 1 dag hechtenis; D. V Zoeterwoude f 2 of 1 dag hechte nis; N A. Veur; C van der W Oud-Ade; C B; C F M. Boskoop; H. D ieder lot f 3 of 3 dagen hechtenis: C. H van Z Voor scholen; M van R. Haarlemmermeer; Th. J.; A. C ieder tot f 5 of 5 dai^n hechtenis H de G. Haarlemmermeer f 20 of 10 dagen hechtenis; L. H L Wassenaar; J F. R Den Haag ieder tot f 10 of 5 k hechte nis; wegens overtreding der Politieverorde ning der gemeente Oegstgeest: E. F. Am sterdam M. J K aldaar ieder tot f 15 of 5 dagen hechtenis; F S. aldaar; J. E D. Haarlem; J R J. K aldaar; W C. C. de B Blocmendaal; J. F S Delft ieder tot f 10 of 5 dagen hechtenis; II. A. Amster dam f 20 of 10 dagen hechtenis; wegens dronkenschap: J. W.; L. G Bussuon; M. R zwervendeR M zwervende ieder tot f 5 of 5 dagen hechteniswegens straatschen derij: II. J de II. Rijnsburg; A van der M Rijnslburg ieder tot f 10 of 1 maand tucht school; wegens overtreding der spoorweg wet: J. A. A. B Haarlem f 5" of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Mo- 'tor en Rijwielrcglemcnt: C. G B. f 1 of .1 maand tuchtschool; M. W. R Oegstgeest f 0,50 of 1 maand tuchtschool; A H van der B. Katwijk aan Zee f 1 of 1 maand tuchtschoolA. C. van S. Katwijk aan den Rijn f 2 of 1 maand, tuchtschool; wegens overtreding der Politieverordening der ge meente Leiden: H. A. de V.; R. L.; J S ieder fcot f 1 of 1 dag hechtenis; J van I f 0.50 of 1 dag hechtenis; A. H. f 1 of 1 maand tuchtschool; wegens loopen op ver boden grond: N. D. Azn. Noordwijker'hout f 5 of 5 dagen hechtenis: C. K aldaar f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens een trek dier onbeheerd laten staan: H. J. P. Kat wijk aan Zee f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der Trekhondenwet; J. P. de H. f 2 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Vleeschkeuringswet: D. de B. Voorschoten f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Handelsregister wet: N. E. f 3 of 3 dagen heohtenis; we gens overtreding der Arbeidswet: D. ran der V Katwijk aan den Rijn 10 maal f2 of 10 maal 2 dagen hechtenis; wegens over treding der Visscherijwet: E. V. f 2 of 2 dagen hechtenis: wegens overtreding cler Jachtwet: O. K Zand voort; P. Z. Haarlem P. van der A aldaar: L B 8 Noordwijker- houb ieder tot f 5 of 5 -lagen hechtenis; B J. M. Haarlemmermeer; G V Heeur- fcede, ieder tot f 10 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Motor- e.n Rijwiel- wet: H J. H.; D van der L Oegstgeest ieder tot. f 15 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Reglement van politic •a-n het vaarwater tusschen Rijn en S'chie J. V. Veur f 5 of 5 dagan hechtenis; we gens varen zonder vergunning: H van A. f 3.of 3 dagen hechtenis; wegels overtre ding van het- Motor- en Rij wiel reglement:' A. W. V. Lisse f 5 of 5 dagen hechtenis; N. van R Noordwijk aan Zee f 3 of 1 dag 'hechtenis; W D Oegstgeest; L H K War mond; E S Noordwijkerhout.; G S. aldaar; G. M. P Voorhout A. van der P Katwijk Zee; Y van R aldaar; M. vaji der P aldaar; G van der P aldaar; V aldaar ieder lót f 3 óf 3 dagen hechtenis; wegens overtiming der Politieverordening der ge meente Leiden: G. T.A. D Alphen aan den Rijn; J. van M Noordwijkerhout ieder tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis; Voor zoover geen woonplaats vermeld is deze Leiden. Land- en Tuinbouw^ Wat doet Nederland vl-t den landbouw? Wederom heeft het K. N. L. C. een adres aan de Tweede Kamer gericht," waarin het eenige opmerkingen maakt over de landhouwbegrooting. Wat betreft de opmerking van don minister, dat niet met cijfers kan worden geslaafd, dat géén lïuid zoo weinig voor den landlwmw doet als hef onze, wijst het comité er op, dat onze landhouwbegrooting 1 pet. van het staatsbudget bedraagt, waarbij i'n aanmerking dient te worden genomen, dat een bedrag van 15 millioen voor de Midd. Koloniale Landbouwschool te Deventer en voor do posten betreffende domeinen, boschbouw enz. niet direct aan den landbouw ten goede komt. Uit de gegevens van het Romeinse he La.ndfoouw-Inslituut echter blijkt, dal de landhouwbegrooting van Canada 2.9 pet., België 0.70 pet, Denemarken 9.33 pet-, Ver. Staten van N.-Amerika 1.69 yet, Luxem burg 1.15 pc,l.% Noorwegen 10.3 pel. van öht staatsbudget bedraagt, tegenover Ne derland 1 pet.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 8