(waarin Haarmann gewoon was het lichaam van zijn slachtoffers fijn te snijden. Haarmann zelf heeft zich gedurende de laatste dagen buitengewoon zenuwachtig gedragen en verlangt, dat heb proces zoo «poedig mogelijk ten einde zal zijn. KERKNIEUWS Pastoor C. Brom. Naar het ,,Ctr." verneemt, heeft de Wel êerw. heer C. Brom, pastoor te IJsselstein, eervol ontslag aangevraagd niet ingang van 19 December a.s. Pastoor Brom werd geboren in 1S51 en tras sinds 1906 pastoor te IJsselstein. ONDERWIJS Godsdienstdiploma B in het Bisdom Haarlem. Examen te Leiden. Te Leiden zal Woensdag 21 Januari 1925 het schriftelijk examen voor het Gods dien st-diploma B in het Bisdom Haarlem worden afgenomen en wel in Godsdienst leer le gedeelte (Vragenlijst-Verhaar vr. 1343) en in Bijbelsche Geschiedenis; het mondeling examen in Godsdienstleer en too noodig ook in Bijbelsche Geschiede nis zal worden gehouden op Woensdag 28 Januari en den volgenden dag (voorzoover noodig) worden voortgezet. De candidaten moeten zich aanmelden bij den Bissch. Gecommitteerde, rector Th. M. P. Bekkers te Voorschoten; zij moeten daarbij opgeven hun vol adres, de school waaraan zij werkzaam zijn, plaats en da tum hunner geboorte, of zij al dan niet in het bezit zijn der hoofdact© L. O., wan neer zij diploma A hébben behaald, en ten elotte de vakken, waarin zij examen wen- 8chen te doen. Behalve de deelnemers aan den cursus te Leiden kunnen zich ook anderen, al da-n niet aan het onderwijs verbonden, voor dit examen aanmelden, doch alleen uit het bis dom Haarlem. De aanmelding moet geschieden voor den ®len December 1924; na dien datum zal aan de candidaten een nadere oproep wor den gezonden. Verdere inlichtingen verschaft onderge tekende. Voorschoten, 1 Dee. 1924. De Bisschoppelijk Gecommitteerde voor Dipl. B. „«t. Bavo" TH. M. P. BEKKERS. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor openbare behandeling komen op de rol voor 51 zaken; voor niet openbaar 6 zaken. Ambtenaar is Mr. M. B. Vos. In de zaak van G. J. Bl._ koopman te Leiden, die door de Ketelboetersteeg gereden heeft doch die vrijgesproken was ,op grond dat op' „de bon" bet jaartal ont brak. wordt gehoord getuige Bosemeyer. Getuige Rosenieyer, verbalisant, bad bekl nog gezegd dat hij op dat „briefje" niet behoefde te verschijnen. Doch hij kon gaan, zeide de Kantonrechter en heeft dat ook gedaan. De Ambtenaar meende bier schuldig verklaring te moeten eischen zonder op legging van straf. A. J. A Z., expediteursbediende te Amsterdam, is met F. H. de B. en M. v. W. te Amsterdam beklaagd een wegwed strijd gehouden te hebben zonder vergun ning. De eerste bekl. is verschenen, en vertelt, dat „de Germaan" een betrouwbaarhe-ids- ïit had uitgeschreven, waaraan bekl. deel nam en onder Zoeterwoude bekeurd was. De rit liep van Haarlem, over Leiden, an Utrecht naar Amsterdam en als prij- ïen waren uitgeloofd een paar wielen, banden. trui en broekje. Bekl. had de banden gewonnen. Getuige k décharge de Jong uit Leiden, kwam vertellen, als deskundige, dat dit ^een snelheidsrit geweest was. Het ver- 3chil van een betrouwbaarheidsrit was hierin gelegen, dat bij de laatste het tijd- •tip van aankomst vooraf is vastgesteld, en niet altijd de Bnelste rijder het wint. De Ambtenaar zag er echter toch een verboden wedstrijd in. waarom bij als eisch stelde f 5 of 5 dagen. Jac J., fabrikant te Valkenburg, wiens zaak eveneens al eerder voorkwam, is ten laste gelegd, dat bij een verf- en asphaltkokerij en distilleerderij van droge stoffen heeft gehad zonder vergunning van B. en W. en een inrichting onder de hinderwet vallend. De veldwachter Mulder heeft een be- Eoek gebracht aan de fabriek en een mon ster genomen. Toen constateerde de poli tieman dat de potten stonden te koken. Bekl. beweerde, dat het fabrikaat niet eens koken mocht, dus dat dit buitenge sloten was. Getuige Weber was werkzam in de fa briek, toen de veldwchter kwam. Deze heeft toen staan praten met den veldwach ter en daarbij zijn de potten heeter ge- |w orden dan moest. Van koken was ech ter geen sprake, wel eenig dampen. Ook Ideze getuige verklaarde dat het warm Jwerd en dan vloeibaar, maar verder niet. R. J. Boddaert, scheikundig ingenieur te Echeveningen, heeft de grondstoffen schei kundig onderzocht en gevonden dat koken schadelijk zou aijn voor het fabrikaat de or het vervliegen van zuren, die er be hoorden in te blijven. Daar de tempera tuur zoo laag mogelijk moet blijven is Ki koken niet mogelijk. De Kantonrechter wees op het rapport (Van den scheikundige Blomberg voor den burgemeester uitgebracht, dat anders oor deelde De deskundige kon echter geen oordeel üreJJen over wat deze onderzocht had; hij stond alleen in voor wat hij zelf onder zocht had. De Ambtenaar hield zich aan de ver klaring van den veldwachter en aebte het feit bewezen. Eisch f 60 of 20 dagen. Mr. F. Ruigrok, als verdediger optre dend voor bekl. verschilde van meening met den Ambtenaar, en achtte bet feit heel niet bewezen. Dat een veldwachter, uit heb aanwezig zijn van een brandend gascomfoor en dam pen van een daarop staande vloeistof „ko ken" concludeert, geeft hem niet het min ste bewijs, waar de temperatuur, door on achtzaamheid voor een enkelen keer nog hooger was dan moest, wat zeer aan nemelijk is gemaakt. Pleiter hecht meer waarde aan de des kundige verklaringen van de getuigen, die werkzaam zijn in het bedrijf. De anderen, die in deze verklaren kun nen, spreken allen voor indruk", geen enkele beeft iets positiefs gezien, zeker niet koken, dus kan nooit van „kokerij" gesproken worden. Nog minder kan ten laste gelegd worden, „diatilleeren'* daar geen dampen opgevangen worden of spe ciale machineriën daarvoor aanwezig zijn Op grond, dat in deze zaak niets bewe zen is, vraagt spr. in deze een vrijspre kend vonnis, wat hij met vertrouwen te gemoet ziet. L. M.. arbeider te Noordwijker- hout, die wegens jachtdelict terecht stond, welke zaak vorige week was aan gehouden, had nu als getuige medege bracht den man van wien hij het bewuste konijn had gekocht. Door een persoonsverwisseling was be halve deze D Ooms, bakker te Noordwijk, ook zekere Waasdorp gedagvaard, doch deze wist nergens van. Ooms kon verkla ren, dat hij op een avond aan bekl. een konijn had verkocht voor f 1.Hij had met een hond het dier op den zeeweg ge vangen. De datum wist hij niet meer. maar 't was gebeurd. De jachtopziener Duivenvoorde kwam vertellen dat ook Klinkenberg verklaard had. dat hij een schot gehoord had, toen de man op den weg stond en zijn lan taarn in het bosch liet schijnen. Van de fiets af had hij hem niet gezien. Zij had den het geweer gevonden en later was er iemand naar het geweer wezen zoeken. Of het beklaagde geweest is zou bij wel denken doch kon het niet zeker zeggen. Of bekl. we-1 meer stroopt?. Vroeger wel, maar tegenwoordig niet me.er, antwoordt deze. De Ambtenaar ziet zooveel toevallighe den, dat hij van den schuld overtuigd is en eischt f 10 of 10 dagen. O. de M., koopman to Rijnsburg, heeft met een rijtuig gereden zonder licht, toen zulks al moest Eisch f 3 of 3 dagen. H. V.. koopman te Leiden, heeft te Noordwijk een kar. bespannen met hon den, onbeheerd laten staan, wat bekl, niet wist dat verboden was. Eisch f 3 of 3 dagen. P. H. de B, Bcliipper te Amsterdam, heeft in de Haa-rlemmertrekvaart bij het Warmonderhek onder Warmond gevaren, zonder vergunning. Bekl. wist 't niet, waarom de Ambte naar f 2 of 2 dagen eischte. G. B., handelaar te Leiden, heeft bij een familiegebeurtenis haastig een bood schap moeten doen, waarbij door. de haast zijn fietslamp is uitgegaan en bij zonder licht reed. Eisch f 1 of 1 dag. Bekl. heeft niet zoo'n groot inkomen zegt hij en hij bedoelde niet de overtre ding te begaan Nul zegt de Kantonrechter zooiets ge beurt niet iederen dag, dus ga maar zon der straf, wat bekl. merkbaar aangenaam P, J. K, J G. v. H, H, beide chauffeur te Leiden en J. J. de Gr. chauffeur te 's-Gravenhage hadden allen met oen. gan getje gereden, dat voor Leiden te snel was. Tegen ieder werd f 5 of 5 dagen ge- eischt. Marie H. H., zonder beroep, te Lei den, waa op de weekmarkt bekeurd, om dat zij daar op een rijwiel reed. Bekl. wist het niet en zij vond het bo vendien heel niet in den haak, <3 at zij be keurd was en een heer vlak achter haar liet men gaan Eisch f 1 of 1 dag UIT DE ffi&lgaEWSIiCa LISSE. Een R.-K. Muziekbcnd. In het patro- naatsgebouw werd Woensdagavond een vergadering gehouden door de muziekver- eeniging „St.-Gregórius de Groote", on- derafd. der St.-Jozefgezellenvereeniging waarbij de R.-K. muziekverenigingen uit den omtrek waren genoodigd om te ge raken tot de oprichting van een R.-K. Muziekbond. Vertegenwoordigd waren Lis se, Voorhout, Noordwijk en Noordwijker- hout, terwijl van Heemstede bericht 'van verhindering was ontvangen. De heer J. v. d. Voort alhier opende de vergadering. Het speet spr. dat zoo weinig vereenigingen waren opgekomen; vooral dat Warmond, en Heemstede niet aanwezig waren. Na een korte inleiding las hij een schrijven voor van „St. Mi chael" van Heemstede, maarin een wenk werd gegeven om tot oprichting van een R.-K. Bond over te gaan en haar gren zen zoo ver mogelijk uit te strekken, te meer waar in de Noord verschillende R.-K. muziekkorpsen «bestaan. De wel- eerw. heer v. d Weyden alhier, mede aanwezig, constateerde dat de opkomst goed was. Hij toch had zich geen illusies gemaakt, dat hedenavond een Bond tot stand zou komen, omdat wij nog niet we ten wat zoo'n bond moet en kan doen. Spr. meende dat wij moeten beginnen met. de vorming van een voorloopig co mité. De voorzitter zou liever eerst de meening van de vergadering hooren. •Noordwijk voelde veel voor de oprich ting van een R.-K. Bond, doch meende dat deze minstens moest omvatten de pro vincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht, temeer waar nog enkele Room- sche vereenigingen zitten vastgeroest in neutrale vereenigingen en deze niet zoo gemakkelijk zullen verlaten. Of zoon' bond levensvatbaarheid zal hebben, daarvan kon spr. niets zeggen. Kap. v. d. Weyden vertrouwde vast en zeker, dat dit laatste wel het geval was. De voorzitter, de vraag beantwoor dend, wat zoo'n Bond tot taak heeft, zei- de wel het allereerst het uitschrijven van concours op Roomschen grondslag. Noordwijkeriiaut u?ito de vrees, dat af- deellngen aangesloten bij een Roomschen Bond geen deel mogen nemen aan een nationale concours. Is dit het geval, dan zal zoo'n Bond zeker niet bloeien. Kap v. d. Weyden zeide, dat als men hem vraagt of dat mag, hij het antwoord moet schuldig blijven, omdat hij dat niet weet. Een en ander zal statuair te re gelen zijn. In het voorloopig comité wer den benoemd A. C. Slcenvoorden (Noord wijk) tot voorzitter, Aartman (Noordwij- kerhout), Witteman (Voorhout) en L. Hoogervorst (Liss-e) secretaris. Vereeni gingen in den omtrek tusschen Leiden en IJmuiden, welke met het plan sympathi- seeren, wenden zich tot voorz. of, secreta ris, Bovendien zullen de Roomsche ver eenigingen worden aangeschreven, ter wijl Leiden, Warmond en Heemstede zul len worden aangezocht zitting te nemen in het voorloopig bestuur. Met elkaar kunnen dan de voorloopige werkzaamhe den worden verricht en voorloopige sta tuten worden ontworpen alvorens in een volgende vergadering tot definitieve op richting te geraken. V/ARMOND. IJsclub. Door „De Warmondsche IJs club" werd Dinsdagavond de jaarvergade ring gehouden in „De Stad Rome". Door den Voorz., den heer Seliuilinga, wordt met een kort inleidend woord ge opend, waarbij deze zijn tevredenheid te kennen gaf over de boven verwachting groote opkomst, waaruit hij de belangstel ling voor de ijssport kan concludeeren. die hier vooral op haar plaats is. De notulen werden gelezen door den see-r., den heer van Delft. Deze deed ook rekening en verantwoor ding voor. den penningm., den heer G, On derwater, die wegens familie-sterfgeval verhinderd was. Hierna moest worden voorzien in de vacature ontstaan door bedanken van den heer J. L Bakker, als bestuurslid. Of schoon geen gebruik, zou de Voorz. thans echter een aanbeveling willen doen, door n.l voor te stellen den beer H. O. A. M. Sciiolvinck aan*te wijzen, daar deze reeds als district-commissaris van de Z. H IJ. V. optreedt. Met groote meerderheid van stemmen gaf de vergadering haar instemming hier mede te kennen, en verkoos den heer Schölvinck tot lid van het bestuur. De Voorz. deeld.e hierna mede. dat deze club nu 200 leden telde, doch er bestaat altijd vrees, dat als er geen ijs komt, er verschillende leden geen contributie be talen. Deze leden, zullen echter een vol gend jaar ook de contributie van uit jaar te betalen hebben, willen zij van de voor deden genieten van het lidmaatsc1 Dit, meende hot bestuur, was oen bil lijkheid. tegenover de trouwe leden De vergadoring ging hiermede acooord, behalve de heer M. Versluijs. die van mee ning was dat als bet een-geval gold, waar bij meer onmacht dan onvril in spel was dit niet toegepast moest worden. De heer Molhuijzen kon dit goedkeuren en er aan toevoegen dat als liet bestuur bleek dat geen parasiteeren in spel was, naar omstandigheden kon gehandeld, wor den, wat het bestuur zeer gaarne zal doen De heer Kieken zou ook de hardrijders- banen voor bet gebruik willen openstellen. Do Voorz zegde toe de belangen der leden niet uit het oog te zullen verliezen, doch de hardrijdersbanien, moesten vóór alles gespaard blijven voor de wedstrijden Het. riouwgekoze*"' bestuurslid, de heet Schölvinck, gebruikte de rondvraag om dank te brengen voor het in hem gestelde vertrouwen, en deelde mede machriging te hebben bekomen van het bestuur der Z H IJ. V. kennis te geven van het plan, dat, zoodra ijs en weer dienen zullen, bet 30-jarig bestaan der Z H. IJ. V. te War mond zal worden gevierd. Verwacht worden veel bekende toeristen en toeristenbonden, ook uit bet buiten land en medewerking zal verleend wor den door den A. N. W. B._ de Alg. V. Y V, enz., zoodat Warmond het punt zal worden waar alles been trekt Dat daar om moet gezorgd worden dat alles in orde is, en ieders medewerking vereiacht be hoefde geen nadere toelichting. De Voorz. hoopte, dat het enthousiasme van het nieuwe bestuurslid ook andere leden zou bezielen en dat, al leiden niet alle wegen naar Rome. toch gezorgd zou worden dat alle banen naar Warmond zou den voeren. Een kort woord yan den Voorz. en een verloting die zes gelukkigen met een kistje sigaren naar huis deed gaan, was het slot van de zeer ganimeerde vergadering. WASSENAAR. gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde de Raad. dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig allo leden. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken o.a. besohikking van Ged. St., houdende nadere regeling van de jaarwedden van burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders. Door de toe name van het zielenaantal is de gemeen te in een hoogere bezoldigingsklasse geko men. De jaarwedden van burgemeester, secretaris, ontvanger worden dientenge volge f 200 hooger en die van de wethou ders gebracht van f 420 op f 650. Van de herbenoemde leden der Com missie tot Wering van Schoolverzuim is bericht ingekomen, dat zij die benoe ming aannemen, met uitzondering van den heer W. A. Kouings. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door een lid van den Raad, den heer Provo Kluiit, is een voorstel ingediend tot uitbreiding van de straatverlichting op den Schouwweg. de Schouwlaan en de Mclenlaan van het Molenplein tot Kerk- dam. Wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om advies. Door den heer D. G. Knijnenburg, hoofd der school aan de Waalsdorperlaan, is een brief ingezonden, waarbij hij te ken nen geeft, dajt het billijk is, dat aan mej. Koops een vergoeding wordt toegekend voor door haar gepresteerde diensten als assistente over de tweede helft van September 1924. Op voorsitel van B. en W. wordt z. h. s besloten aan mej. Koops een gratificatie toe te kennen van f 25. Op eén adres van het bestuur der Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heer len, om een subsidie uit de gemeentekas wordit, op voorstel van B. en TV. afwijzend beschikt. Een reclame tegen den aanslag in het schoolgeld van B. Kemme wordt op voorstel van den controleur der gemeen tebelastingen van de hand gewezen. Op een achttal verzoeken om onibhef fing van het verbod tot bouwen op groo- tei afstand van 10 Meter van den open baren weg wordt gunstig beschikt. De Voorz. deelt mede, dat enkele per sonen bereid zijn de door hen verschul digde grondrenten af te koopen, mits zij de toezegging ontvangen, dat wanneer de gemeente de procedure, welke de om trent al of niet geldigheid der heffing zal worden gevoerd, zal verliezen, de bedragen van afkoop worden teruggege ven. De Raad kan zich hiermede vereeni gen. Tot lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim in de vacature Konings_ wordt met alg. sit. benoemd de heer D. G. Knijnenburg, hoofd der O. L. school no. 2. Tot lid der Plaatselijke Schoolcommis sie wordt bij acclamatie herbenoemd de Zeeroerw. Heer C. N. J. Meijsing en be noemd in de vacature de Voij Mestdagk, de heer G. van Tol. Door Gcd. Staten is teruggezonden de gemeenterekening over het dienstjaar 1922 met verzoek om alsnog eenige wijzi gingen aan te brengen. Eeinge der gemaakte opmerkingen zijn van zuiver administratieven aard, ande ren brengen wijziging in de eenmaal vaatges telde cijfers. B. en W. stellen voor aan de gemaakte bedenkingen tegemoet te komen en de re kening 1922 en als gevolg daarvan ook die over 1923 opnieuw vast te stellen, waartoe met alg. sitemmen wordt besloten. Hierna doet de Voorz. mededeeling van de gehouden inschrijving voor het maken van een centrale verwarming in Huize ..De Pauw". Het blijkt, dat het laagst is ingeschreven door de firma Deerne en Wesiteringh te 's-Gravnhage voor f 6358. Z.h.s. wordt besloten het werk aan ge noemde firma op te dragen. Vervolgens worden opnieuw vastgesteld de pensioengrondslagen van een aantal ambtenaren. Thans is aan de orde een verzoek van het kerkbestuur der parochie van „De Goede Herder", alhier, om de benoodigde gelden te willen toestaan voor de stich ting van een R.-K. school voor gewoon L. 0. op een terrein, gelegen aan den Driesprong. Het ligt in de bedoeling een school te houwen, ruimte biedende voor minstens 97 leerlingen en bestaande uit 3 leslokalen en een gymnastieklokaal Bij het verzoek is overgelegd een staat, bo* vattende de namen van 60 kinderen, die bij de opening de school zullen bezoeken. De heer Drop had aanvankelijk bezwaar, om gelden voor deze school toe te staan. Nu hij heeft gehoord, dat zooveel leerlin gen de school zullen bezoeken en de plaats van stichting in aanmerking ge nomen, is hij er niet tegen. Met algemeene stemmen wordt daar op de gevraagde medewerking verleend. De begrooting 1924 wordt gewijzigd in verband met het opbrengen van nieuwe posten. Vervolgens is aan de orde het voorstel van B. en W. om een rechterlijke beslis sing uit te lokken ten aanzien van de gel digheid der inning van door particulie ren verschuldigde grondrente. De voorz. deelt mede, dat mr. J. van Kuijk, de rechtskundige raadsman der gemeente, heeft geadviseerd tot het voeren van een proces. De heer Drop stelt de vraag, of het niet mogelijk was tot een schikking te komen. De voorz. zegt, dat hetgeen werd aangeboden belachelijk is te noemen. De heer Prins is er voor, dat deze zaak nu maar door den rechter wordt uitgemaakt. De Voorz. zegt, dat het in de bedoeling ligt, den Raad in kennis te stellen van aannemelijks voorstellen, die voor het uit brengen der dagvaarding mochten zijn ingekomen. In het tegenover ges telde geval zal tot in. hoogste instantie worden ge gaan. Eveneens wordt met algemeene stem men goedgevonden een proces te voeren itegen den heer Knight alhier, teneinde utgemaakt te zien of het pad, liggende voor het peerceel van den heer Knight al of niet openbare weg is. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een rekening-couranjtovereenkomst aan te gaan met de Bank voor Neder- landsche Gemeenten. De gemeente heeft vaak een groot bedrag aan kasgeld, be legd bij de Rijkspostspaarbank. Aange zien deze instelling slechts itot een bedrag van. f 1200 rento vergoedt wordt door de gemeente bij deze wijze van belegging na deel ondervonden. Met alg. st. wordt hier toe besloten. Ten slotte is aan de orde en voorstel van B. en W. tot wijziging der instruc tie voor de vroedvrouw. Tot nu toe waren twee geneeskundige als plaats verve iu gers van de vroedvrouw aangewezen. De ze regeling gaf tot moelijkheden aanleid ding, waarom B. en W. in overleg mei da vroedvrouw een andere regeling voor da vervanging hebben getroffen. Voortaan zal de vroedvrouw hebben te zorgen, dat zij bij verhindering door een of meer be voegde vroedvrouwen of geneeskuncl'geii voor hare rekening zal worden verven-, gen. De vervangers zijn gehouden de zelfde verplichtingen na te komen, als bij de instructie aan de vroedvrouw zijn op gelegd. Bij aanvaarding van deze wij ziging stellen B. en TV. verder voor: la de instructie te-doen ingaan 1 Jan. 1925 en de oude instructie met ingang van dien datum in te trekken. 2e Met ingang van 1 Jan. 1925 op te heffen, de hel rekking var. goneesheer- plaaits ver vanger. 3e Op grond van deze opheffing eervol ontslag te verlecnen aan de heeren Van Praag en Deulz als geneeskundigen-plaats vervangers. Met alg. st. worden" alle voorstellen aanvaard. Hierna stelt de Voorz. aan de orde de behandeling der gemeentebegrooting en die van het Gasbedrijf. De heer Provo Kluit zegt, deut de post onvoorziene uitga ven op de begroeting van het gasbedrijf veel hooger geraamd is dan "het vorig jaar, terwijl er geen toelichting bij gege ven is. De T oprz zgt, dat deze post al* sluitpost dient en bijgevolg het verschil aangeeft tusschen de geraamde ontvang sten en uitgaven. De heer Prins zegt, dat de keurloonen veel meer opbrengen dan voor de uitgaven van den keuringsdienst noodig is. Hij meent, dat de gemeente geen voordeel of winst van dezen dienst mag genieten en stelt daarom voor een verlaging van het keurloon op varkens in te voeren. De Voorz. zegt, dat B. en W. bereid zijn na te gaan, of het keur loon te hoog is. Is zulks het geval, dan zijn zij bereid met voorstellen tot verla ging te komen. Vervolgens zegt de heer Prins, dat Leiden keurloon heft van uit deze gemeente ingevoerd vleesch. terwijl andere gemeenten zulks niet doen. Hij vraagt, of hierin geen verandering kan worden verwacht. De Voorz. belooft te overwegen, of hieraan -eis te doen is De heer Th. Vogels vraagt, of in da kosten van straatverlichting, onder volgn.- 102 op f 6000? uitgetrokken, is begrepen de verlichting naar Huize De Pauw". Da Voorz. antwoordt hierop -ontkennend en zegt, dat t. z. t. hiervoor een supple-, toire begrooting zal worden ingediend. De beer Wouters vraagt, of liet op volgn. J30 uitgetrokken bedrag van f 200 voor on- - derhoud van plantsoenen wel voldoende is. De Voorz. zegt, dat in 1925 nog geen uitbreiding van plantsoenen te wachten." is. De heer Gussekloo is van meening, dait- de tijdelijke klerk ter secretarie te laag bezoldigd wordt. Hij heeft ruim 6 dienst- jaren en heeft wel eenige aanspraak op verhooging. De Voorz. zegt, dat deze ambtenaar moeilijk zal vooruit komen, wanneer hij rioh niet op de studie gaat toeleggen. Bij post volgn. 133, jaarwedden van het per- - soneel hij Publieke Werken, verzoekt de heer Drop, om het tweede gedeelte van het voorstel tot handhaving voor 1925 van den tijdelijken teekenaar Bontenhal in. te trekken. De door den heer Drop ge- wraakte zinsnede betreft het verbod van het verrichten van particulier werk door dezen ambtenaar. Spr. acht dit verbod overbodig, want B. en W. hebben die be voegdheid reeds. Waarom wordt in dit geval de Raad geroepen? Hij is -van mee- ning, dat bij aanneming beroep op den Raad, wat reeds eerder is toegestaan bij een vroeger besluit, geen zin meer heeft. De Voorz. zegt, dat het genszins in da bedoeling heeft gelegen om langs een rij- delingschen weg te bereikn, wait openlijk niet moglijk was. Do bedoeling van B. en W. is geweest, den heer Bontenbal tijde lijk te handhaven en particulier werk te verbieden. Beroep op den Raad blijft ge handhaafd. Hierna ontstond een wijdloo-1 pige discussie over de al of niet juistheid, van de voorlichting, door den heer Bon tenbal gegeven omtrent éen onderhoud1 van dezen ambtenaar met B. en W. Ten slofte doet de Voorz. een voorstel om den heer Bontenbal een vaste aanstelling te geven. De heer Versteeg moet het riemen van een beslissing thans ernstig ontra den. Dit voorstel komt te plotseling. Hij wil den heer Bontenbal voorloopig nog een jaar handhaven. De heer Mansvelt be pleit aanneming van heit voorstel van B. en W. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Drop, Ruijs en Provo Kluit. De heer Versteeg constateert, dat niette-j genstaande de uitgaven hooger zijn ge-j raamd, de belasting niet behoeft, te stij gen. Dit heeft hem weerhouden om sala-* risverlaging voor te stellen Vervolgens vraagt, spr., of de Huurcommisie nog niet. kan verdwijnen en dat geen post is ge raamd voor der. Ousldorperweg. Do, Voorzitter zegt, dat het geringe bedrag als waarborg voor de huurders nog wei- gewettigd is en dat van hel werk aan den- Oostdorperweg ten legrootiug is onge maakt. Enkeleeigenaren van langs dien weg gelegen gronden blijven echter nog. weigerachtig om aan de verbetering mede, te werken. B. en W. hopen, dat deze menschen alsnog tot medewerking zullen, besluiten. Zij willen dan spoedig met na-, dere voorstellen komen. Ten slotte zegt de heer Versteeg, dat het hem heeft getrof fen, dat deze gemeente zooveel moet be talen aan andere gemeenten in de kosten van heit onderwijs. De Voorz. zegt, dat deze uitgaven door de wet aan de ge meenten zijn opgelegd. Hierna wordt de begrooting vastgesteld. De gewone dienst in ontvangst en uitgaaf met f663103,- de kapitaaldienst met f 796510.10k> me 11 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Drop en Provo Kluit. De begroc- iting van het gasbedrijf wordt vastgeste afd. I in ontvangst en uitgaaf f 122073.25, afd. II met, f.19299 Hierna wordt de vergadering tot 's mi'ri dags geschorst. i n ("Wordt veryolgdJ. x>

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4