HULPGEBOUW: Haarlemmerstr.54 RADIOü iramim elecïric iciii et" rkj ■M Springende Lippen PU TOL DOOS 30.60,90 Cent.) Bij Apotti. en Drogisten.' Pharm.Fobr. A.Mijnhard! Zeist derhalve de in de bladen gegeven voor stelling onjuist is. Het Comité voegt hieraan toe, dat het hit den aard dor zaak. in besprek is met bet bestuur van het bestaande Stadion te 'Amsterdam, waaromtrent het binnenkort nadere mededeelingen hoopt te kunnen publiceeren. (Be Olymp.) STfflPSHlEUWS GEMEENTERAAD. Vergoeding en voorschot aan de besturen der bijzondere scholen. In verband met het bepaalde in art. 100 der Lager Onderwijswet 1920, hebben de besturen van de na te noemen in deze gemeente gevestigde bijzondere scholen voor lager onderwijs aan B. en W. weder om aanvragen Ingezonden om vergoeding uit de gemeentekas, over het jaar 1923, van de jaarwedden der aan hunne scho len over dat jaar ver honden z.g.n. boven tallige leerkrachten. Zooals hekend is, kunnen deze vergoe dingen alleen worden uitgekeerd, indien aan de openbare school gedurende het zelfde jaar ook boventallige onderwijzers werkzaam zijn. Artikel! 100 bepaalt tevens, dat aks grondslag voor de berekening dier ver goedingen moet worden genomen het ge middelde aanjtal kinderen per onderwijzer aan de gezamenlijke overeenkomstige openbare scholen. In een staat is dat gemiddelde voor de onderscheidene soorten scholen aange geven; de berekening daarvan ig ge baseerd op de tellingen volgens art. 28 der wet, met in achtneming van de in dat ar tikel aangebrachte wijzigingen hij de wetten van 10 Februari 1923, (S. 38) en 23 Juni 1923 (S. 287.) B. en W. hebben gemeend de aandacht op deze wijzigingen te moeten vestigen, omdat dientengevolge voor het tijdvak van 1 April tot en met 4 Juli 1923 an dere data hebben gegolden (ter berekening van het gemiddeld aantal kinderen dan vóór en nè, dat tijdvak en op grond daar van de door het bestuur der bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht 20a aan gevraagde Rijksvergoeding voor het volle aan de school verbonden aanital leer krachten (tijdelijke leerkrachten inbe grepen) niet door den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen is verleend. Ofschoon B. en W. van oordeel zijn, dat de belooning van tijdelijke leer krachten, iter vervanging van door ziekte afwezige verplichte onderwijzers, door het Rijk behoort té worden vergoed, en dat is het standpunt van den Minister, dat door- toekenning van vergoeding voor dergelijke tijdelijke leerkrachten de Rijksbijdrage zou worden genoten voor een grooter aan tal leerkrachten dan art. 1 sub f der wet van 23 Juni 1923 itoökuut, moet echter zoolang door de Kroon op het te dezer zake door het Schoolbestuur ingesteld be roep niet in anderen zin is beslist, worden aangenomen, dat de bedoelde tijdelijke leerkrachten boventallig waren en hunne belooning, in verband met het gemiddeld aantal leerlingen moet worden vergoed. B en W. stellen daarom voor om aan'de elf hier ter stede gevestórde bijzondere lagere scholen voor de boventallige leer krachten in totaal uit te keeren over het jaar 1923 een bedrag van f 27077.71. Ook stellen B. en W. voor, om het voor schot op de vergoeding voor 1923, bedoeld bij het negende lid van artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, uit te keeren aan de besturen van bijzondere scholen, vast ite stellen tot een bedrag van f 15378. Geen gratis lokaal voor de besiudeerlng van het Dalton-systeem. Door de Onderwijzersclub tot bestudee ring van het Dalton-onderwijssysteem werd tot den gemeenteraad, het verzoek ge richt een gemeentelijk lokaal ter beschik king te stellen voor heit houden van ge meenschappelijke studievergaderingen. Het komt B. en W. voor dat in dezen vorm niet aan het verzoek kan worden voldaan, omdat gemeentelokalen, behou dens zeer buitengewone gevallen, alleen tegen betaling van de daarvoor gebrui kelijke vergoeding ten gebruike kunnen worden afgestaan. B. en W. stellen daarom voor afwij zend op dit verzoek te beschikken. VOORDRACHTEN OVER HET KATHOLICISME Zondeval en Verlossing Prof J. P. Verbaar (Warmond) hield eergisteravond zijn derde academie-voor dracht over „Zondeval en Verlossing". In een korte inleiding werd aangetoond, dat dit onderwerp nauw verband hield .met en steunde op 't geen in de twee eerste voordrachten was behandeld. In het eerste deel werd geconstateerd, idat de wereldgeschiedenis twee merk waardige verschijnselen vertoont: vooreerst dat er een algemeene geneigd heid naar het kwaad valt waar te nemen, niet in dien zin dat de mensch ook niet het goede kan verrichten, maar feitelijk gemakkelijker het kwade, de zonde, doet dan het goede. De lijn der zonde kenmerkt 'de gansche wereldgeschiedenis, niet individueel feit maar als een universeel gebeuren. En als we daarbij beschouwen net onnoemelijke lijden en leed waardoor zoo velen geslagen worden, dan zeggen wij aldus spreker niet te veel, wanneer wij de gansche menschheid krank noemen Vervolgens kunnen we constateeren, 4at het menschengeslaoht in den alleieer- siten aanvang een geluktoestand en zede lijke .hoogheid vertoont, maar plotseling een geweldige moreels inzinking onder^ t: eeTst het christelijk tijdvak vertoont weer een krachtig ontwaken uit die zede lijke depressie. Dit dubbel verschijnsel der wereldhisto rie vraagt verklaring. Het is 'het groote wereldprobleem, dat alle tijden beheerscht en waarvoor allerlei oplossingen zijn uit gedacht, zonder ons volkomen te bevre digen. Ia het tweede deel werd de vraag be handeld: welk antwoord geeft de R.-K. Kerk hierop? Allereerst werd uiteengezet, dat de op- ssing, welke door het moderne huma nisme wo'rdt gegeven, door de Katholieke Kerk wordt afgewezen, omdat deze op lossing God en Gods Openbaring buiten sluit. De oplossing, welke de Katholieke Kerk geeft, is ontleend aan hetgeen terug te vinden is in de goddelijke Openbarings- bronnen, waarvan de historische betrouw baarheid in de eerste voordracht is aan- K>nd. Die oplossing ligt besloten in de Roomsche leer over zondeval en verlos sing. 1. Zondeval. Uit de bronnen van Gods Openbaring blijkt, dat de eerste mensch door God werd geschapen in een staat van groot natuurlijk en bovenna tuurlijk geluk: wamt Adam ontving van God de heiligmakende genade, waardoor hij werd aangenomen tot kind van God en het recht ontving op het bovennatuur lijk geluk des hemels; bovendien zou hij niet onderhevig zijn aan lijden en dood en kende hij ook niet den feilen strijd der lagere driften, maar zijn wal was tot hert goede geneigd. Al deze bijzondere privilege's had. God eohter uit louter goedheid aan den eer sten mensch als stamvader van bet gan sche menschengesJacbt geschonken op ééne voorwaarde: dat hij niet tegen God zou opstaan.... Toen kwam de eerste zonde: Adam was aan God ongehoorzaam, stond tegen God op in hoogmoed, en door zijn zondige daad verloor 'hij voor het gansche menschengeslacht al de goddelijke privi lege's. En sinds dien leefde Adam en al zijn nakomelingen huiten de vriendschap Gods, waren allen onderhevig aan lijden en dood en gevoelden allen den bitteren strijd tusschen goed en kwaad, was de wil ten kwade geneigdEn zoo was de gansche menschheid door de zonde van den eersten mensch, welke op ons allen is overgegaan (daarom „erfzonde" genoemd) kra»k geworden. Aldus wordt volgens spreker door deze leer over de erfzonde het wereldprobleem en de inzinking van het mensc h dom, ge lijk die in het eerste deel werden uiteen gezet, volkomen verklaard. 2. Verlossing. God, in zijn noodig was; God erbarmde zich over den weggezonken mensch, die zelf niet tin staat was de geschonden rechtsorde vol komen te herstellen (diit werd in den breede aangetoond), wijl daarvoor een menechendaad van oneindige waarde noodig was; God erbarmde zch over den mensch, toen de Zoon Gods mensch werd, om door Zijn lijden en sterven de mensch heid weer met God te verzoenen. Jezus Christus is gestorven voor alle menschen, en sindsdien kunnen alle menschen, die Hem gehoorzamen, wederom zalig wor den. (Hebr. 5:9.) "Wel bleef heit verlies- van enkele privi lege's ^voortbestaan, wel bleef de mensch onderhevig aan lijden en dood, wel bleef de mensch den strijd der lagere driften in zich gevoelen, maar hij zou nu weer kunnen zijn kind van God. weer gesierd kunnen worden met de heiligmakende ge nade, weer den hemel kunnen binnengaan en gemakkelijker het lijden kunnen dra gen en den strijd tegen de zonde voeren. Deze leer der R.-K. Kerk over de Ver lossing vult volkomen aan aldus spre ker de verklaring van het bovenge geven wereldprobleem en hot ontwaken der wereld nit haar moreele inzinking. De vierde voordracht over „Boete en Biecht" wordt gehouden op 11 Dec. e.k. Zlia-Vereeniglng. Feestavond Meisj es- patronaat. De feestavond der Zita-vereeniging, afd. Meisjespatronaat in de groote zaal van „Zomerzorg" is uitstekend geslaagd. De directeur, de weleerw. pater R. Bou- ters, sprak een openingswoord. Spr. ver welkomde allen, in 't hijzonder de ouders der meisjes. Het is een tijd van malaise, aldus spr., maar ondanks dat is het in vele opzich ten een gelukkige tijd; en zeker voor de jeugd, omdat daarvoor veel gedaan wordt, wat wij ouderen moesten mitsen. Velen zullen het jeugdwerk zelfs overbodig vin den; doch is niet ieder in het diepst zijner ziel er van overtuigd, dat het Patronaats- werk van onzen tijd nuttig en belangrijk is? Het geeft aan de jeugd niet alleen ont wikkeling, maar verdiept tevens het gods dienstig leven. Ook het vereenigingsleven kunnen wij niet meer missen en het Pa tronaat is daartoe een goede inleiding. Wij ziijn in de gelukkige omstandigheid een eigen heiligdom, een eigen kapel te bezitten. Dikwijls heeft spr. de kinderen daar geleerd. De H. Schrift zegt, dat, wie het kinderhart vormt, meester is van de toekomst, en dat men in de ouderdom niet zal afwijken van den weg, dien men in zijn jeugd heeft bewandeld. 'Daarom in do eerste plaats godsdien stige verdieping. Vooral in onzen tijd van toenemenden losbandigheid en geest van zingenot. Daartegenover moeten wij de jeugd met een anderen geest bezielen, met een geest van gepaste ontspanning, ver sterving en naastenliefde: met den geest- van St. Franciscus. Aan onze vereeniging is een zuiver godsdienstige vereeniging verboden, welke dozen geest bezit de jeugd- afd. der Derde Orde. Mochten de meisjes meer en meer doortrokken worden van dozen geest, dan zal het jeugdwerk in la ter jaren zijn vrucht niet missen, i Spr. dankte de heeren yan het strijk- GESTREEPTE KARPETTEN 3 x 4 el 6.40 TAPIS BELGE KARPETTEN 3 x 4 el 9.10 372x472 12,40 ensemble „Black Band" ,bij wie hij noodt tevergeefs aanklopt en wenscht overigen» allen een genoeglijken avond. Opgevoerd werd het tooneelspel „Op Verkeerde Wegen" door Jo Molkenhoer. Het stuk begint met een scheldpartij op de Wiskunde van Jetty Bruinsma, leer linge" le klasse H.B.S. „Wie die wis kunde toch heeft uitgevondenI" Jetty is geen „licht", maar mevr. Bruin sma wil nu eenmaal, dat h&&r Jetty een geleerde wordt; zij verkneukelt zich reed» over Jetty's naamkaartje: Mej. J. Bruins ma, leerares wis- en natuurkunde. Jetty heeft baar eerste H.B.S.-weken hard gestudeerd, maar gezien het pover resultaat, er de brui aan gegeven en af leiding gezocht in de vriendinnenclub van de rijke, schrandere Elly van Tongerlee, die haar bracht in de bioscoop. Nu was het met iedere studie gedaan het huis werk werd regelmatig overgepend van voornoemde schrandere Nelly. Kort en goed den avond van het eer ste bedrijf verklaart Jetty aan zus Gorry, dat zij het volgend jaar niet meer naar de H. B. S. gaat. Daarvan wil mevr. Bruinsina niets hooren: hóAr Jetty zou niet kunnen leeren? De directrice der H. B. S. en zus Gorry hadden echter ver klaard, dat het beter is Jetty van school te nemen. Vriendin Elly komt vertellen, dat een prachtige film draaien zal. Daar moet Jetty heen H maar heeft geen geld. Elly stelt voor het weg te nemen van moe der en later weer terug te leggen. „Dat noem ik stelen" zegt de eerlijke Jetty. Edoch, nadat Elly is heengegaan, be zwijkt zij voor de bekoring der bioscoop en steelt- een briefje van tien De diefstal wordt ontdekt. Trientje, het dienstmeisje „goed, gewillig, -fatsoenlijk maar- ezelachtig" zooals zij door mevr. Bruinsma bestempeld werd, raakt onder verdenking. Als Jetty deze valsche beschuldiging hoort bekent zij openhartig haar misdrijf aan moeder. En moeder inziende, dat ook zij met haar gril van geleerde doch ters, veel schuld heeft vergeeft gaarne. Trientje wordt in eere hersteld. Jetty gaat voorloopig logeeren zij is dan ver van de vriendinnen, ver van de ellendige bioscopen en ver van de wiskunde! Zooals men ziet: Jetty is .de hoofdper soon en zij speelt heel aardig. Mevr. Bruinsma was te jong; maar overigens gaf zij heel goed de moederlijke grillen en driftbuien weer. Gorry, de zus van Jetty, is een van die bescheiden meisjes, die overal helpen, overal troosten, zonder veel drukte. Het meest natuurlijk van al len speelde Trientje, en wij gelooven gaar ne, wat zij van zichzelf beweerde: „Trien tje is arm, maar eerlijk". Het stuk is geschreven op een smake lijke, levens-getrouwe wijze; de bakvisch- vriendinnen spreken over „lollige bakken", „dolle moppep", „griezelige spoken" etc. De strekking van het stuk is ieder wel duidelijk. Na de pauze werd opgevoerd de ope rette „R'hodia". Sneeuwwitje is hier Rho- dia, de appels suikergoed, de kabouters feeën. Het is verwonderlijk met hoe weinig middelen hier een mooie operette gegeven is. De zang was zuiver en beschaafd, de voordracht vroolijk, levendig. Grooten lof komt toe aan de dames M. Bertels, M. Strottmann, M. Bots, A. Wa lenkamp, die zang en spel verzorgden. Onder de pauze werden de kinderen, die een belangrijk deel van het publiek vorm den, onthaald op limonade en koek. Gemengde berichten Onder een auto. Onder Malden werd Donderdagavond de 63-jarige koopman W. G van Nijmegen door een uit Mook komende auto overre den en gedood Den bestuurder treft geen .schuld. Autobus-ongeluk. Een groote autobus van de Jacatra- Maatschappij, komende uit de richting van het Bolwerk te R'dam, reed gisteravond de Willemsbrug op langs het aan de lin kerzijde van die brug opengebroken ge deelte. Zij kon de rechterzijde niet houden, omdat uit de richting der Van der Tak- straat een tram kwam, -die in verband met de werkzaamheden, het uit die richting loopende linker tramspoor volgde. De autobus is toen in het opengebroken ge deelte geg'eden en boven de rivier blijven hangen op de ijzeren binten van don on derhouw der brug. Met behulp van een ta kelwagen is het achtergedeelte van de auto bus zoover opgevijzeld, dat zij uit het opengebroken gedeelte getrokken kon wor den. Zoodra de bus naar beneden geploft was. zijn de passagiers, van wie niemand letsel gekregen had. er uitgestapt. Het tramver keer over de Willemsbrug was een uur ge stoord. Motorongeluk. Gisteren heeft op den Amsterdamschen Weg te Arnhem een motorrijder het onge luk gehad bij het passeeren van een auto te vor naar den kant van den weg uit te wijken, waardoor hij in volle vaart tegen een boom reed. Hij i» in bewusteloozen toestand naar het diaoonessenhuie ver voerd en nog niet tot bewustzijn gekomen. Zijn identiteit ia onbekend. Brand Gistejrnamiddag tegen 6 uur brak brand uit in de timmerfabriek van H. Tummers aan de Akerstraat te Heerlen. Het vuur greep snel om zich heen en in een oo gen- blik stond de houtmassa in lichte laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse en greep met negen slangen op verschillende pun- tenu het vuur energiek aan. Zij wist de talrijke omliggende huizen en gehouwen te behouden. De fabriek brandde geheel af. Om .8 uur was het gevaar geweken. Een korenmolen afgebrand. Donderdagavond is de groote sfcoomko- renmolen. van den heer Sloot t© Dijk (ge meente Didam) totaal door brand vernield. Auto In brand gevlogen. Woensdagavond vloog onder het rijden de auto van den heer W te Veghel in brand. Van den wagen bleef nagenoeg niets over, zelfs de wielen verbrandden. De inzittden konden zich nog bijtijds ver wijderen, Verzekering dekt de schade Brandstichting De rechfer-commisaris en een deskundi ge hebben, naar Vas Dias meldt, gister morgen een onderzoek ingesteld naar den brand in de villa van den heer Sch.. te Laren. Op vermoeden van-brandstichting is de eigenaar Gevaarlijk rookvleesch In een gezin, wonende te Sloterdijk, zijn de vrouw en 4 kinderen na het eten yan rookvleesch ongesteld geworden. De ver- kooper van het vleesch. een slager uit de Groen van Prins tererstraat, is aan een der bureaux bij proces-verbaal gehoord. De keuringsdienst van waren heeft gecon stateerd, dat het vleesch schadelijk voor de gezondheid was. Een inktwerper te Haarlem. Donderdagmiddag liepen twee dames van 19 en 20 jaar langs het Spaarne te Haarlem. Plotseling werden zij door een onbekende met inkt geworpen. Des avonds heeft de politie den 23-jarigen zwerver J. G. de J., domicilie hebbende in Niemands- dorp. aangehouden, die bekende, de da mes met inkt te hebben geworpen. Een goede vangst Te Heithuijs-en werd gisteren door den brigadier der Rijksveldwackt en den ge meenteveldwachter van Baekem gearres teerd de reeds gedurende ruim 'n jaar door politie en justitie gezochte H. T., u.it Echt, die, door zich gewoonlijk als paardenhan delaar uit te geven en den naam van be kende handelaren aan te nemen, zoowel hier te lande als in België zich op tal van plaatsen aan oplichting op groote schaal schuldig maakte. Hij opereerde o.a. te Nij megen, Wyohen, Moergestel, Zevenbergen, en Antwerpen. Ook wordt hij verdacht van diefstal te Valkenburg. Bij zijn aan houding logeerde hij in een hotel te Heit- huijsen onder den naam Va.ssen, paarden koopman te Echt. Hij werd herkend door 'n bezoeker, d-'e de politie waarschuwde. Het rijwiel, dat" hij eenige weken te voren den smid R, te Baexem wist afhandig te maken, was nog in zijn bezit. Raadslid door de voordeur Nu mevr. PoldermanGerritsen in den raad van -Bergen op Zoom heeft zitting genomen, ifl het wed eigenaardig er op te wijzen hoe dit lidmaatschap op de grens der mogelijkheid ligt. Tusschen Bei-gen op Zoom en Halsteren ligt een zeer grillige grens. De weg naar Tholen is aanstonds als men de ,,brug over de Zoom" is gepas seerd, Halstersch grondgebied. Vele be woners vestigden zich hier, o.a. ook raads leden. die daardoor ophielden lid van den raad te zijn. De laatste candidate op de V. D.-lijst was mevr. Polderman. De wo ning van den heer Polderman nu staat op de grens, en wel 2/3 deel op Halstersch terrein. 1/3 op Bergs ch. Omdat op dat 1/3 deel de voordeur uitkomt, zijn de heer en mevr. Polderman inwoners van Bergen op Zoom en kan mevr. raadslid zijn. en De Brusseische Bank-affaire. Men. zal zich herinneren, dat de béide directeuren van de Brusseische Bank, toen het met die instelling spaak liep, de wijk hebben genomen naar het buitenland. Zij weiden in Duitschland gearresteerd en te Bonn in verzekerde bewaring gesteld. De bewaking was daar van dien aard dat Briedee wist te ontsnappen, en nadien niet meer gevonden is. Men vond het toen veiliger om zijn collega De Jong over te brengen naar Keulen, totdat de formali teiten voor zijn uitlevering in orde waren gebracht. Die formaliteiten zijn enkele da gen geleden afgeloopen en De Jong is aan de Nederlandsche justitie uitgeleverd. Hij is thans ingesloten in het huis van bewa ring te Amsterdam. Verkeerstoestand in Breda. Is jongstleden Dinsdag door het Breda- sche gemeentebestuur het paarden tram metje na veertig jaren trouwen dienst ver moord, omdat het te duur en te oucler- wetsch was, thans is door de rechtbank te Breda ter dood veroordeeld de autobuson- UIT DE RADIO-WERELD. Wat'er vanavond te hooren is. 4.25 uur: Hamburg, 390 M. Concert. Ö.20 Radio-Paris, 1780 M. Goncei*. 5.20 Brussel, 265 M. Concert. 6.20 M Eiffeltoren, 2600 M. Moderne muziek. 7.20 Alle Engelsche stations: Tijd sein "Big Ben en nieuws. 7.20 Hamburg, 390 M. Uitvoering van „De vroolijke vrouwtjes van Windsor". 7.20 Berlijn. 500 M ^'oerdr. en concert. 7.50 Londen, 365 M. Chelmsford* 1600 M. Concert. 7.50 u Birmingham, 475 M. Uitvoe ring van „Elias". 7.50 Bournemouth, 385 M. Concert en zang. 7.50 Cardiff, 350 M. Concert. 7.50 n Manchester, 375 M.®Schotsche avond. 7.50 Aberdeen; 495 M. Zang en voordr. 7.50 Glasgow, 420 NI. Dansmuziek. 8.20 Brussel, 265 M. Concert.* 9.20 M Radio-Paris, 1780 M. Frag- ment uit de operette „Pierrot puni". 10.50 Alle Engelsche stations: Dans muziek van het Savoy Hotel tp Londen. Voor Zondag. 1.05 uur Radio-Paris, 17.80 M. Tzigane-? orkest. 8.20 Londen 365 M., Chelmsford 1600 M. Concert. 8.20 Bournemouth, 385 M. Concert 5.05 Radio-Paris, 1780 M. Concert, 5.20 n Brussel, 265 M. Concert. 8.00 Hilversum, 1050 M. Concept met medewerking van den heer Boris uit Amsterdm, viool; me vrouw Mendes Coutinhe-Pre- deezky, piano. Programma: So nate G-moll, Grieg; Allegro rnolt'e ed Appasionate; Alle-i gretto espessivo alla Romanza; Allegro animate; Adiago uit het concert Nom. 22 Viotti; a. Ca price Viennods, Kreisler; b. Se< genade, Borts Lensky; c. Liebea freud, Kreisler. Verder zullen medewerken: mevrouw Reclaim xe, Hilversum, zang: mej. WiU It fransen, Dén Haag. piano/ Pro trai ma: Fan^-s»0 inw! prompt, Chopin, x, oct_n? Ghopiii; Grande Valse Briante, I Chopin, mej. Fransen, Als in' Weihnachtsoratorium: Bereité' Dich Sion, Bach, Ein neueaj andachtiges Kindelwiegen, Coa> j ner 1649; Aria, Gordigianif i Mina, Gergolise; Herbs t, Jo-i i ban Wagenaar; Er ist's, Hugo j Wolf. Verder zal de heer G. Ch. Arps van de firma Arps en j Zoon, Hofdrukkerijen te Rot*' terdam, een verhandeling geven,' over de techniek van ;den kleu-C rensteendruk in het algemeen en over den chemiselren druk in het bijzonder. 8.35 Brussel, 265 M. Concert. 8.50 M Londen, 365 M. Chelmsford, 1600 M. Concert, Schotsck koor 8.50 h Bournemouth, 385 H. Koorge- zang. Toespraak van den bis- 6chop van Winchester. Ö.20 Radio-Paras, 1780 M. Dans muziek. SchevenÊngenHaven. Het seinslation Scheveningen, beruchï onder alle amateur- en andere radio-luis teraars, gaat z'n leven verbeteren. Met 1 December te beginnen, zal het lange-afstand-verkeer met schepen zoo veel mogelijk zuiver ongedempt ge- echieden (niet- meer op 2400 meter. Op-i roep en telegrammenwisseling zullen ook' izooveel mogelijk op die golf plaats vinden en in geval dan te veel storing wordt- on-i dervonden, op 2500, 2100 of 2200 meter. Met schepen di© slechts ingericht zijn op den 1800-meter golf zal op de oude golflengte worden geseind, >.evenwel zuiver ongedempt. Complete TOESTELLEN en ONDERDEELEN voor (Sraacfilooze teïegrafie-telefonie ^egen concurreerende prijzen. Zie onze étalages 6764 v.h. E. GEERAERTS-RELTER MARE 70 - TEL. 1118 - LEIDEN derneming R, D. P.. die den dienst doot^ de Bredasche. straten van het station naar' Ginneken en. Mastbosch onderhoudt. 0® directeur werd veroordeeld tot 1 gulden! boete, subsidiair een dag hechtenis, over eenkomstig den tfisch van den Officier, van Justitie en den ambtenaar van het kantongerecht. - 'J Onmiddellijk teekende de verdediger; mr. A. J. van den Hurk, cassatie aail' Middelerwijl blijven de bussen rijden Gevaarlijke °glazen armbanden. Op den Utrechtschen Geneeskundig^ Kring hebben de doktoren Suyling 61 Schuckink Kool gewaarschuwd tegen d® opkomende mode onder jonge meisjes oio om den bovenarm een half dozijn sina|-Bj| glazen armbanden te dragen. Deze zijfl; even goedkoop als gevaarlijk. Dr. Suylnï kreeg in een paar dagen tijds twee palien^ ten onder behandeling met armverwondi^ gen als -gevolg van het breken van clerM lijke armbanden. Gevaarlijke bloedingcjV| wanneer onverhoopt arteriën aangepri*, worden, zijn te vreezen. (Geneesk. Gicis;.i Vooruitgang. De omzet der Delftsche Grpenlen vedm! bedraagt, dit jaar 3 millioen gulden, z)ji i f 1:200,000 meer dan verleden jaar.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4